De Gaulle streeft naar Frans leiderschap over West-Europa H-bom moet V.S. hun rol ontnemen Acht van Chaam gaat deze keer alle records breken VERKOOPSTER OOK VELE FRANSEN ZIEN GROTE GEVAREN IN Op nieuw massale belangstelling HYPOTHEKENj GEERTS - BREDA IM WEISZEN RÖSSL mannelijke personen HEM A Vlissingen LEERLIh BOEKHOUDER Grote tegenstand Gevaarlijke kans Het alternatief Wachten tot 1963 Gemeente Goes C. A. van Gelder Gemeente Goes Natuurteater - Oisterwijk j INTERESSANTE WERKKRING 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JULI 1962 4 KERNZWAARD TEGEN RUSSEN Wie wint (bij de profs) de koninklijke medaille Goede neus Ploegenprijs Fornoni (It.) doet aanval op werelduurrecord Muzikaal genot Ercole Baldini specialiseert zich op poursuite Van Dissel Morellen-tijd Fa D.F. v.d. Heijden KAMPIOENSCHAP voor liefhebbers KERMIS afwezig KERMIS Fa. Joh. Gunst eu Zonen Goes Middelburgsestraat 51 GARAGE VAN 0EVEREN GARAGE 'I WESTEN N.V. mensen e MARIAN SARS naar Ned. Danst (Van onze Parijse correspondent) De motie van wantrouwen tegen de Franse regering lees: tegen generaal De Gaulle over de „force de frappe", de atoombewapening van Frankrijk, heeft, gelijk bekend, de vereitse meerderheid van 241 stemmen niet gehaald. En dat is maar goed ook, want zou de motie zijn aangenomen, dan hadden wij op korte termijn, midden in de vakantie van miljoenen Fransen, nieuwe verkiezingen gekregen, die De Gaulle zeker zou hebben gewonnen. Betekent dit, dat wjj ons over de ne derlaag van de oppositie zouden moe ten verheugen en ons over het succes van de regering-Pompidou zouden moe ten verblijden? Geenszins! De zelfstan dige atoombewapening van Frankrijk met alles wat daaraan vastzit, is voor de vrije wereld in hoge mate gevaarlijk en hoe eerder De Gaulle daarover strui kelt des te beter zou het zijn. Maar men moet met De Gaulle de zaken voor al niet bruuskeren, want dan is men nog veel verder van huis. Zolang de oppo sitie tegen de generaal het zelf niet on derling eens is over wat er moet gebeu ren als De Gaulle van het politieke to neel zal zyn verdwenen, is het maar beter, dat de tegenwoordige president van de republiek zijn tijd uitdient. Wat De Gaulle met zijn „force de frappe'' voor heeft is duidelijk. Hij wil, zonder medewerking en (dus) controle van de zijde der Verenigde Staten, een H-bom kunnen maken. Daarvoor is een bedrag van 200 miljoen nieuwe francs uitgetrokken. Kan Frankrijk zelf zijn H-bom ma ken, dan is het binnen de Atlantische gemeenschap, het schild van de vrije wereld tegen Rusland, een zelfstandige macht geworden. Dan kunnen, wat De Gaulle betreft, de Amerikaanse en Engelse soldaten, die nu nog op het Europese vasteland staan, naar huis en wordt Frankrijk het schild tegen de Russen. De overige vijf partners van Frankrijk. West- Duitsland, Italië, Luxemburg, België en Nederland, kunnen met de Franse atoombewapening meedoen, maar vanzelfsprekend onder Franse leiding. Frankrijk zal dan de plaats innemen die Amerika op het ogenblik heeft. Dat is de toekomst, zoals De Gaulle die voor zijn land ziet. Maar willen die vijf partners meedoen, dan zullen zij tevoren genoegen moeten nemen met de politieke organisatie van Eu ropa, zoals De Gaulle die wil: geen supra-nationaal gezag, geen samen smelting van de drie bestaande eco nomische gemeenschappen, maar een losse statenbond met regelmatig on derling overleg, waarbij ieder land zijn eigen soevereiniteit behoudt. Met andere woorden: het Europa van de vaderlanden. Iedereen baas in eigen huis. In Frankrijk zelf zijn de tegenstanders van die plannen vele. Er bestaat in de eerste plaats grote twijfel, of Frankrijk de ontzaglijke kosten van een eigen atoombewapening alleen kan opbrengen. De techniek gaat met zulke enorme sprongen vooruit, dat wat vandaag nog modern is morgen alweer is verouderd.. Maar het is niet alleen een kwestie van geld. Er staat veel meer op het spel. De buitenlandse politiek, die na de oor log met zoveel succes is gevoerd ten opzichte van Duitsland en Rusland, komt door de Franse plannen in het ge drang. De overwinning op Hitler-Duits- land was een hoogst belangrijk oorlogs doel, maar veel belangrijker was het vredesideaal, wat de vrije wereld zou moeten doen met een hersteld en her boren Duitsland. Moest men het ver slagen en vernederde Duitsland in de armen drijven van Rusland, of moest men proberen met een schone lei te beginnen en West-Duitsland op te ne men in de Westeuropese gemeenschap? Voor velen, die onder de Duitse bezet ting hebben geleden, was dat een moei lijk gewetensprobleem, want overal wa ren de Duitsers in de eerste jaren na de oorlog gehaat. Maar wij hebben het geluk gehad in West-Duitsland een man te vinden, Adenauer, die van zijn kant bereid was de toenadering eerlijk te pro beren en een oppositie in Duitsland, die Adenauer in zijn verzoeningspogingen wilde steunen. West-Duitsland heeft zich daten inte greren en in de drie gemeenschappen zoveel van zijn soevereiniteit opgegeven, dat een Frans-Duits conflict voorlopig onmogelijk schijnt. West-Duitsland is voor West-Europa gewonnen, dank zij die integratie, dank zij dat supra-natio naal gezag. Dat gezag ongedaan maken, wat de bedoeling van De Gaulle is, be tekent Duitsland in de armen drijven van de Russen, die daar op zitten te wachten. Hetzelfde geldt voor de At lantische gemeenschap, die na de twee de wereldoorlog met actieve deelneming van de V.S. is gesticht en waardoor het mogelijk is geworden de Russische agressie paal en perk te stellen. Menselijkerwijze gesproken begint Rusland niet meer aan een oorlog zo lang het weet, dat Amerika er vanaf het eerste ogenblik bij is. Zonder Ame rika is Europa bij oorlog verloren en aan de Russen overgeleverd. Iedere po ging van Frankrijk om de Atlantische gemeenschap te ondermijnen is levens gevaarlijk. Men speelt daardoor recht streeks in de kaart van Moskou. Tegen die gevaarlijke politiek hadden in de Franse Kamer bij de behandeling van de begroting socialisten, liberalen, katholieken en onafhankelijke conserva tieven een motie van wantrouwen inge diend. Voorgesteld werd de 200 miljoen (Van onze sportredacteur). Het is niet eenvoudig om elk jaar opnieuw een Acht van Chaam op poten te zetten, die hetzelfde niveau bereikt of dit zo mogelijk van voorgaande jaren overtreft. Toch slagen burgemeester A. Schram en diens bekwame comitéleden, met name vooral Jan Roovers en Toon van Beysterveldt, in samenwerking met Theo Balemans, de technische leider van het Antwerpse Sportpaleis, er steeds weer in een wieier programma samen te stellen, dat in Ne derland zijn weerga niet kent en in Europa als een der belangrijkste criteriums staat aan geschreven. Ook dit jaar dat is bijna drie decennia lang is het doel: te streven naar een ivielersportgebeuren van internationale allure, volkomen bereikt. „Ik durf zeggen", vertelde Theo Balemans ons en hij kan het weten „dat het door mij gecontracteerde rennersveld van een kwali teit is, die misschien niet eens door Brasschaat eveneens een be kend criterium zal kunnen worden bereikt. Chaam gaat immers tal van beroemde coureurs aan de start brengen, die slechts bereid zijn tegen belangrijke bedragen te komen fietsen. Heus, wereld kampioen Rudi Altig gaat alleen rijden in evenementen die de massa aanspreken en dat fan men evenzeer zeggen van de Italiaan Guido Carlesi, André Darrigade, Rik van Steenbergen, Jef Planckaert, die wij nu slechts vermelden. Behalve deze buitenlandse sterren ko men ook alle Nederlandse grootheden van de weg naar Neerlands Indrukwek kendste wielersportgebeuren: Jo de Haan, Jo de Roo, Piet en Wim van Est, Michel Stolker, Bas Maliepaard, Jan Janssen, Piet Rentmeester, Huub Zilverberg en voorts praktisch alle beroepsrenners, die dit seizoen dat voor ons land zo bui tengewoon succesvol is geweest overal in Europa tot de uitblinkers hebben be hoord. Winnen in Chaam betekent nog altyd, naast grote lauweren oogsten, pu bliciteit in het buitenland encontrac ten elders van welsprekend formaat. De wielersportliefhebbers in Nederland en langs de gehele Ned.-Belgische grens hebben altijd een goede neus voor ih- teressante wedstrijden en wetende dat de Acht van Chaam-organisatoren nimmer overdrijven met hun aankondigingen, stromen steeds op de eerste woensdag in augustus zoveel wielerfans ook onder de vakantiegangers naar dit steed grotere bekendheid genietend toe ristenoord in machtig mooie omgeving (bos en heide) gelegen. Het is bepaald geen zeldzaamheid die dag vooral bij zomers weer zo'n 50.000 toeschouwers langs het 8-kilometer lange parcours bijeen te zien. En omdat het comité altijd op zulk een enorme stroom mag rekenen, kan het zich veroorloven een rennersveld van groot formaat aan de startlijn te brengen. Chaam heeft niet in de laatste plaats het daaraan te danken, dat de autoriteiten zo gul met mede werking zijn. Zeer ingenomen en uitermate verheugd is het comité over het beschikbaar stellen door H.M. de koningin en prins Bern- hard van een grote bronzen me daille voor de winnaar bij de profs. Het ligt voor de hand, dat deze ko ninklijke prijs vooral de Nederlandse coureurs zal stimuleren tot inspanningen van uitzonderlijke aard. Immers, wie on der hen zal het niet als een bijzondere eer beschouwen straks deze medaille van het koninklijk huis in zijn prijzen- kast te kunnen hangen?! Is er dus van een wedstrijd van hoge kwaliteit bij de beroepsrenners sprake, in geen enkel opzicht doet die voor de amateurs daarvoor onder. Honderdvijftig liefhebbers en onafhankelijken reizen naar Chaam en geen enkele van de aller- besten ontbreekt daaronder. Daarom is het overbodig hun namen op te sommen Zij krijgen 120 kilometers (15 ronden van 8 km) af te leggen, dat is vijfen twintig km minder dan de profs moeten rijden. Een winnaar tippen is ondoenlijk, omdat er teveel favorieten en kansheb bers zijn. Sprinters met grote capaci teiten (als het op een massale finish aankomt) en knapen die over kapitale krachten en adem beschikken wanneer het tot een uitlooppoging zou komen, zijn er zeer velen. Waarmee slechts gezegd wil zijn, dat deze bloem onzer liefhebbers en onafhankelijken voor uit gesproken vuurwerk gaan zorgen.' Hoewel dit in hoofdzaak een individu ele wedstrijd wordt, heeft het comité de lumineuze gedachte gehad, tevens een prijs ter beschikking te stellen voor ren ners, die in ploegverband deelnemen. voor de „atoomfabriek" in Pierrelatte te schrappen. Alle socialisten en libera len stemden voor de motie, maar bij de katholieken en de conservatieven ont hielden zich zovelen van stemming, dat de motie maar 206 stemmen kreeg en geen 241. De Gaulle zelf had het veel liever anders gewild. Bij aanneming van de motie zou hij de Kamer onmid dellijk naar huis hebben gestuurd en nieuwe verkiezingen hebben uitgeschre ven. In dat geval had hij alle initiatief in handen. Van de verkiezingen zou hij een persoonlijk referendum hebben ge maakt: voor of tegen De Gaulle. Hij zou de kiezers hebben gezegd, dat hij een afdoend wapen in handen wilde hebben tegen de Russen, maar dat een onhan delbare Kamer hem dat had geweigerd, precies zoals men hem vóór de tweede wereldoorlog de tanks had geweigerd, waarmee hij het Duitse leger zou heb ben kunnen verslaan. Hij zou overwe gend de nadruk hebben gelegd op het vredelievende element van de Franse atoomenergie, die straks de ruggegraat moet worden van de Franse industrie nu de oliebronnen van de Sahara niet meer vrij ter beschikking staan. Het gelukkige einde van de oorlog in Algerië, nog vers in de herinnering, zou hij heb ben uitgebuit en gespeculeerd hebben op de anti-Amerikaanse gevoelens in Frankrijk, die er ongetwijfeld nog zijn. Kranten, radio en televisie zouden tot zijn beschikking hebben gestaan om de vierde republiek en het gehate parle mentarisme van de vijfde nog meer in de ogen van de kiezers te vernederen. En van die kiezers moet worden ge zegd, dat zij uit gemakzucht de behar tiging van hun belangen liever overla ten aan één man, aan De Gaulle, dan zichzelf te pijnigen met de vraag, op welke partij zij moeten stemmen. Dat risico heeft vooral de M.R.P., de Franse katholieke Volkspartij, niet wil len lopen. Zij heeft haar ministers uit de regering teruggetrokken, toen De Gaulle in een van zijn laatste perscon ferenties de voorstanders van de Euro pese éénwording vergeleek met lieden, die een soort van Volapuk spraken, toen hij de voorzitter van de M.R.P., Pflimlin, een van zijn ministers, de burgemeester noemde van een sterven de stad, Straatsburg. Maar verder heeft de M.R.P voor het ogenblik niet willen gaan. Zij geeft er de voorkeur aan de normale verkiezingen van 1963 af te wachten, liever dan thans verkiezingen te forceren, die in het voordeel van De Gaulle zouden uitvallen. De Gaulle is na het einde van de oorlog in Algerië cn na het uiteen spatten van de O.A.S. thans nog po pulair, maar in 1963 zal zjjn regering onderhevig zyn aan de slijtage, waar aan iedere regering blootstaat. Bij de verkiezingen van volgend jaar is met grote waarschijnlijkheid te ver wachten, dat de U.N.R., de Gaullis tische partij, niet meer als de sterk ste party terugkeert en dat dan so cialisten, liberalen en katholieken be langrijk aan s+emmen zullen hebben gewonnen. Voor die speculatie valt veel te zeggen, mits aan één voorwaarde wordt vol daan: dat de oppositie het eens wordt over een program als De Gaulle er niet meer is. En dat program, helaas, is er nog niet. De jonge Italiaanse amateur-achtervol ger Giacomo Fornoni, de grote ontdek king van de Italiaanse kampioenschap pen, heeft het voornemen binnen korte tijd op de Vigorellibaan te Milaan een aanval te doen op het werelduurrecord, dat met 47,347 km op naam staat van de Fransman Roger Rivière. Men zal overigens uit voorberichten in ons blad hebben kunnen opmaken, dat alle bekende profs in ploegen van extra sportieve merken zijn ondergebracht. Daarnaast zijn er. echter individuelen, zoals bijvoorbeeld de bergspecialist Guido Carlesi, die hun kans komen wagen. Het spreekt vanzelf, dat men in Chaam óók ruimte heeft gelaten voor de nieuwe lingen (waar het later toch altijd nog van komen moet). Met deze categorie heeft het comité wel de meeste zorg ge had. Niet minder dan 1000 jongeren (u leest het goed duizend!) schreven de voorbije weken in en dat terwijl er „slechts" 150 op order van de KNWU mogen worden toegelaten. Na schiften en nog eens schiften en rigoureus gebruik maken van de beruchte zeef, konden uiteindelijk de 150 worden uitgekozen. Deze nieuwelingen fietsen een afstand van 80 km (10 ronden dus) en worden reeds te half negen 's morgens op weg gezonden. Om half twaalf volgen dan de amateurs, terwijl de beroepsrenners om drie uur (en niet om half vier zolas eerder was bepaald) zullen worden weg geschoten. De toeschouwers kunnen, waar zij zich ook op het parcours bevinden, via een gloednieuwe geluidsinstallatie, te weten komen, hoe de diverse wedstrijden zich ontwikkelen. Twee commentatoren. Ba rend Barendse en Cor Wydenes, gaan zich beijveren om dit attractief en des kundig te doen. De wedstrijdjury heeft, op verzoek van de KNWU-sportcommissie ditmaal een min of meer landelijke inslag, Zij wordt namelijk gevormd door juryleden uit geheel Brabant (met Janus Braspen- ninckx als kamprechter Limburg en Noord Holland (Zaandam). Wij verzuimden hiervóór nog te ver melden, dat in totaal zestig profs aan de start zuilten verschijnen. Daarvan zijn zestien Belgen, een Duitser, een Frans man en een Italiaan. En er is een on noemelijk aantal wereldkampioenen en oud-kampioenen onder hen. Voor de muzikale opluistering-„live" wel te verstaan, wordt gezorgd door de stedelijke harmonie uit Tiel, het schit terend geüniformeerde korps, dat o.m. al eens bij een voetbalinterland met groot succes is opgetreden. Tenslotte nog dit: de amateurwedstrijd in deze zoveelste Acht van Chaam, die opnieuw glansrijk belooft te worden, en een nieuwe wimpel zal opleveren voor het schitterende wielervaan der Chaamse, zeer bekwame organisatoren, is dezer dagen opgenomen voor het San Pellegrino- klassement, dat in Chaam wordt beëin digd, zodat het publiek meteen de win naar te weten komt. De Italiaanse coureur Ercole Baldini heeft verklaard, niet te zullen deelnemen aan de strijd om het wereldkampioen schap op de weg voor professionals. Bal dini, die in 1958 te Reims de wegtitel behaalde, wil zich ditmaal geheel toe leggen op de achtervolging. HUIS TE GOES NOTARIS te GOES zal op dinsdag 7 augustus 1962 te 20.00 uur in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van de heer W. Brand Publiek verkopen: HET WOONHUIS met schuur en erf aan de Westsingel 84 te Goes, groot 1.79 are. Ontruimd te aanvaarden na betaling der kooppenningen behoudens toestemming van b. en w. Bezichtiging op dinsdag 31 juli en vrijdag 3 aug. van 14.00 tot 16.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. INMAAKTIJD Inmaakbrandewijn U kunt deze zo op.Uw morellen doen. 7.25 per liter 3.75 per 1/2 liter. WIJNHANDEL HULST Aardbeienjam. Pot van 99 et. voor 89 ct. met 18 geldzegets le soort. Nieuwe oogst. Al léén bü Uw véGé-kruidenier Getrouwd: ,HUIB C. VAN SABBEN en INGE JENSEN Randers, (Denemarken) 28 Juli 1962. Toekomstig adres: Klokstraat 15, Goes. Wie wenst mee te rijden naar Harelbeke, waar het wordt verreden met deelna me van THEO VERSCHUE- REN, gelieve zich zo spoedig mogelijk op te geven bij R. de Rijcke, Oude Galgenstr. 1 St. Jansteen. Leden f 4.50, niet leden f 5.50 plus 25 fr. voor een bewijs van toegang. TREKKINGSLIJST VERLOTING CLINGSE FEESTCOMITé 1962 1394 631 988 1564 2099 1777 2182 1258 1782 522 672 2057 797 890 861 1849 1945 1657 1930 1074 1022 2022. Allen die iets verschuldigd zijn aan of vorderen van, of waardepapieren onder hun berusting hebben van wij len Mevr. de Wed. E. van RaamsdonkDonders, ge woond hebbende Koningin nestraat 53, Breda; worden verzocht hiervan binnen 3 mnd. opgave te verstrekken aan: Ex. Test J. I,. van Raamsdonk Hattemlaan 67, Den Haag. Verkeersregeling: Verplaatsing veemarkt en weekmarkt Burgemeester en wethou ders van Goes maken be kend dat in verband met de a.s. kermis: le. op dinsdag 14 augustus 1962 de weekmarkt zal worden gehouden op de Beestenmarkt en de vee markt op de Vlasmarkt. 2e. geen rij- of voertuigen mogen parkeren: a. op de Grote Markt en Vlasmarkt vanaf woensdag 8 augustus 13 uur t.m. donderdag 16 augustus d.a.v. b. op de Beestenmarkt op maandag 13 augus tus vanaf n.m. 13 uur tot dinsdag 14 augus tus des n.m. 18 uur. 3e. elk verkeer met rij- of voertuigen is verboden: m. langs de oost- en westzijde van de Gro te Markt op zaterdag 11. maandag 13 en dinsdag 14 augustus 1962 vanaf n.m. 13 uur b. over de Vlasmarkt, door de Rijfelstraat en de Stalstraat van 9 t.m. 15 augustus 1962. c. door de Brouwersgang en langs de zuid-, west- en noordzijde van de Beestenmarkt en het gedeelte van de Nieuwstraat. gele gen tussen de Bees tenmarkt en de C. Eversdijkstra at- Stoof- straat op dinsdag 14 augustus 1962 tot des n.m. 18 uur. 4e. op de dagen en uren dat het verkeer met rij en voertuigen op de Gro te Markt in afwijking van het bepaalde sub 3 onder a. is toegestaan, mag dit van 9 t.m. 16 augustus 1962 alleen plaats vinden in de rich ting zuidoost-noord west. Goes. 26' juli 1962. Burgemeester en wethoudei'S van Goes, J. J. Visscher, l.-burgemeeste1 J. J. Huissoon, l.-secretaris INTËRNIST tot 11 augustus a.s. Waarnemer: N. J. Schulte Internist te Oostburg. Spreekuur na tel. afspraak. De burgemeester der ge meente GOES maakt bekend dat tijdens de KERMIS op 11, 13 en 14 augustus a.s. le. caféhouders e.d. hun in richting niet langer ge opend mogen houden dan tot 24 uur; 2e. op verbeurte ener geld boete geen stoepen of open plaatsen voor ge bouwen e.d. voor het geven van vertoningen en/of uitstallingen mo gen worden afgestaan of voor dat doel mogen worden ingenomen; 3e. op de Grote Markt en Vlasmarkt en de daarbij behorende omliggende straten; a. geen vergunning zal worden verleend aan invaliden met of zon der z.g. „handel", zo als lammen, blinden e.d. en voorts evenmin aan straatkunstenaars, muzikanten, hardlo pers, venters, e.d. b. straatfotografen wor den slechts toegelaten indien deze in het be zit zijn van een door de chef van het markt wezen afgegeven ver gunning; c. geen vergunning wordt verleend voor de verkoop op z.g. „losse plaatsen" van ijs, pinda's, fruit, speelgoederen, vis koek, paling, lucht ballons, e.d. Goes, 26 juli 1962. De burgemeester voornoemd, J. J. Visscher (loco) GEVRAAGD: voor zeer spoedige indiemttredlng of per 15 augustus aanstaande: LAGE RENTE - GUNSTIGE VOORWAARDEN Bureau: Fr. Rooseveltiaan 49, telefoon 30686 J 0 Dealer voor Zeeland: Yerseke - Telefoon 01131 - 348 Dealer voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Oostburg - Telefoon 2255. Operette in 3 akten van Ralph Benatzky door de operette-vereniging N.V.A. met mede- werking van bekende solisten. Groot orkest 100 J medewerkenden. Ballet o.l.v. Els Mulder. Regie: Bodo Igesz. Dirigent Kees van Gorp. ZONDAGEN 29 JULI - 5 - 12 - 15 - 19 en 26 AUG., aanv. 3 uur. ZATERDAGEN (avonduitv.) 4-11-18-25 AUG., aanv. 8 uur. PRIJZEN: f 4.50 - f 4—, f 3.50 - f 2.50 Gezelschappen reduktie. Jeugdige personen tot 16 jaar 50 pet. reduktie. Inlichtingen en voorverkoop Drukkerij „Elbo", Kerkstraat 8, tel. 04242-2494. Telefoon natuur- theater (vanaf 1 uur voor aanvang) 04242-2451 1 aangeboden op ons bedrijf slaboratorium voor de komende suikerbietencampagne (eind september t.m. december) aan van 18 jaar en ouder met een H.B.S.-, MULO- of soortgelijke opleiding Aantrekkelijke voorwaarden Sollicitaties te richten aan de afdeling „Sociale Zaken" van de „EERSTE NEDERLANDSCHE COÖPERATIEVE BEETWORTELSUIKERFABRIEK RAFFINADERIJ G.A." te Sas van Gent, waar tevens alle gewenste inlichtingen te verkrijgen zijn. Aan de Oude Markt te Vlissingen zal binnenkort door J. Th. Borghstijn een ruim en gezellig HEMA-bedrijf worden geopend. Dames tussen 16 en 30 jaar, die op prettige wijze onze cliën ten willen helpen en voorlichten, kunnen nu reeds solliciteren naar de functie van in de textiel-afdelingen of de afdeling speelgoed, huishoude lijke artikelen, parfumerie, bijouterie, levensmiddelen, vlees waren enz. Aan deze afwisselende werkkring zijn een aantrekkelijk salaris en goede sociale voorzieningen verbonden. Zij, die voor deze functie in aanmerking wensen te komen, kunnen zich melden op het Arbeidsbureau, Walstraat, Vlissingen, alwaar wij aanwezig zijn van 7,30 uur tot 9,00 uur nm. op maandag 6 en vrijdag 10 augustus a.s. Tijdens de kantooruren van het Arbeidsbureau kunt u vanaf 6 augustus dagelijks inlichtingen bekomen en/of aanmelden bij: mej. Sohier, afdeling Vrouwenbemiddeling, Arbeidsbureau, Walstraat, Vlissingen. Het dienstverband zal by voorkeur ingaan op 1 oktober 1962. (Van een medev J)E afgelopen maan gedeelte van de Ac Joost in Breda een reis gemaakt naar Fl gebeurde in het kaJ jaarlijkse z.g. Taker aan deze Academie dende Kunsten is oj de leerlingen in de g te stellen zich eens vele lessen in de di ken te wijden aan s derwerpen. In het deze week trekken i gen van het eerste een algemeen prop, jaar is, meestal naar in Nederland waar verscheidenheid is bekende „elk wat w IVe hogerejaars leerlingen! ■L' ter tot een bc richte afdeling zoals ling: interieurkunst, i film, mode, reclame e plastische vormgeving e| voor grafiek en monumei Dit jaar waren laatstgei pen, dus de afdeling pl; en die voor grafiek en kunst aan de beurt voor ting met de stad, waar sance zijn eerste en gr< kreeg in de dagen vai Telkens opnieuw blijkt over de Alpen, wanneer eerste maal door jonge mensen wordt gemaakt, schok kan betekenen. Pl den ze neergezet in een allerlei punten fundamer van de onze. Het is eei veroverend is maar teze niet zonder meer laat klaarte van het landscha; Povlakte begint, zijn maatgevoel is 'n volkome schijnsel, voor wie gewe ondoorzichtigheid van ges, het grillige verloop ken en de gewatteerdhe licht. Hier valt niets me achter de dingen zoals in maar openbaart zich als grote ruimte totaal aan 1 Eigenlijk is het zo, dat mantisch ingestelde gem MIG UN^ Het is vijfentwintig j y Jugo, door Teixeira d te Salamanca overleed, haardvuur zat te prate aanleiding om het ju van mening, dat deze heeft. De problematic heeft neergelegd, hout redactie enkele hispar een inzicht te geven in en werk van de „onru £)c feiten wijzen uit, dat de ling voor Unamuno de 1: in ons land herleefd is. D G Sinnige, docent in klas en oude geschiedenis aan ..Onze Lieve Vrouw ter Amersfoort, wijdde in 19 voerig essay aan de exis loofsbeleving van Unamui duidelijk aan welke opva de schrijver in strijd kon- leer van de Kerk. De h, voegde aan zijn studie een toe van de werken, die do C. J. Geers, hoogleraar Groningen, in het Nede vertaald. Er kan nog aan gevoegd een vertaling van van La tia Tula in de K Hedendaagse Kunst en K Geerts had bovendien ret een boekje gewijd aan ..U het karakter van het volk", de tekst van zijn rede. Tn het verzamelwerk ..Spaa. len treft men er een aai muno, vertaald door G. E- bert Helman en Hendrik hebben verzen in het Nedei Marian Sarstadt, soliste va malige ballet van de markie vas, is met ingang van 1 aanstaande verbonden aan lands Danstheater. Marian Sarstadt begon in opleiding bij Ann Sybranda. de selectievakklasse bij de S letschool en werd in 1957 Scapinoballet van Hans Snoek nar. Sarstadt in het seizoe reeds veel solistische rollen t kreeg. In augustus 1960 wei do markies van Quevas gei m welk - internationaal gez< "?n£rï de tÜd van anderhall uit het corps de ballet opk rang van soliste.

de Stem | 1962 | | pagina 4