Maximumsnelheidsbepaling op Vlissingse boulevards Zuid-Beveland Walcheren Verheugende opbloei van Goese r.-k. vakantiewerk Gunstig rapport over het Burgplan Oost-Souburg Povere h.b.s.-resultaten LUCTOR Moeilijkheden rondom schilderijenexpositie MIDDELBURG Sportuitwisseling feestelijk besloten Wijziging van straatnamen Ulo-school GOES Dagblad De Stem Rondvraag Afscheid Z.-Vlaanderen TERNEUZEN Herenkostuums Pluijm Diploma s voor modinettes te Stoppeldijk Familie ter kerke Doktersdiensten Dierenartsen Geen gevaar voor concurrentie Meer koopkracht Tien aanmeldingen Been 13-jarige onder vrachtauto verbrijzeld Tweeling van twee jaar verdronken EXAMENS Ds. Martin Luther King weer gearresteerd voor al Uw autobanden HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JULI 1962 NOG NEGEN ZOMER- CONCERTEN Het schema van de zomerconcerten door fanfare- en harmoniegezelschappen in augustus en september ziet er als volgt uit: zondag 12 augustus ONDA, Abdij; vrij dag 17 augustus Excelsior, Molenwater; vrijdag 24 augustus MMC, Nieuw Mid delburg; zaterdag 1 september Hosanna (in het kader van een uitwisselingspro gramma met Goes); vrijdag 7 september Excelsior, Stadhuisplein; zaterdag 8 sep tember gezamenlijke Middelburgse mu ziekkorpsen MMC, Excelsior, ONDA en het Leger des Heils, Openluchttheater „Toorenvliedt"; zondag 9 september MMC Abdij; vrijdag 14 september MMC, tSad- huisplein,; vrijdag 21 september Leger des Heils, Molenwater. De concerten op het Abdijplein worden gegeven op zondagmorgen van 8.00-9.00 uur. De overige concerten worden ge geven van 20.00-21.15 uur. Indien het concert van 8 september wegens slechte weersomstandigheden geen doorgang zal kunnen vinden, zal het ge geven worden op zaterdag 15 september. (Van onze verslaggever) Onder grote belangstelling is vrijdag avond in het City-theater de sportuitwis seling Middelburg-Folkestone op feeste- lÜke wijze besloten. Een rijk gevarieerd programma, ge bracht door leden van de Middelburgse gymnastiekverenigingen ,Veldo\ .Achil les' en .Wilhelmina', werd jammer ge noeg door het gros der aanwezigen niet op de juiste wijze gewaardeerd. Een bijzondere prestatie verrichtten de leden van de Elizabeth Glassgroupe uit Folkestone. Uiterst gedisciplineerd voerden de jeugdige meisjes enkele dan sen uit. Ook Mary de Noijer en Matty Bongers van „Medioburgum" bewezen met hun vrije oefeningen een gedegen techniek te bezitten. Het muzikale ge deelte van de avond werd verzorgd door de zusjes Franken uit Souburg, The Me lody Mixers en door het orkest van J. de Hollander, dat tevens het eindbal op luisterde. Het voorstel van b. en w. om op de Vlissingse boulevards een maximum snelheid van vijftien kilometer voor tweewielige motorvoertuigen te bevorderen werd tijdens de raadsvergadering van gisteren door de raad eenstemmig toege juicht. De KVP-fractie by monde van de heer Adriaanse wilde bij inwerking treding van de bepaling een verscherpte controle van de politie op de boulevards zien; raadslid De Priester (PvdA) wilde de mogelijkheid onderzocht zien of de bepaling dit zomerseizoen nog van kracht kon worden. Burgemeester B. Kolff zegde toe, dat bij G.S. stappen zullen worden ondernomen voor een snelle beslis sing, maar voegde er aan toe, dat déze maximumsnelheidsbepaling niet vaak voorkomt en dus ongetwijfeld geen hamerstuk zal worden. Over het voorstel de namen van stra ten en lanen in het villapark te wijzigen ontstond een discussie tussen burge meester en de heer Oosterhuis (VVD). Het raadslid wees op de grote kosten, die deze wijziging voor gemeente en be woners met zich mee bi'engt. Verder noemde hij het niet kies aan lanen waar één of geen huizen staan de namen van onze prinsessen te verbinden en betwij felde het of de bedoelde wijziging de situatie niet ingewikkelder maakte. B. en w. antwoordden, dat de adreswijzi gingen van de verscheidene artsen, die in het villapark wonen, afgedaan kunnen worden met een stempeltje en wat de situatie betreft de mogelijkheid zal wor den onderzocht door het gebruik van pij len aan te geven of een bepaalde laan doorloopt. Het voorstel, dat alleen te genwerking kreeg van de heer Ooster huis, werd zonder stemming aangeno men. Het voorstel om 6400.- beschikbaar te stellen om de goten van de ulo-school aan de Coosje Buskenstraat te vernieu- Ellewoutsdijk 3EEN BESLISSING OVER PARKEERVERBOD IN- VAN HATTUMSTRAAT De raad heeft uitvoerig gedebatteerd over het instellen van een parkeerver bod in de Van Hattumstraat. Ket voor stel hiertoe was tijdens de vorige verga dering al aangehouden, en ook ait keer is de raad niet tot een beslissing kunnen komen. Het parkeerverbod is aange vraagd door de A.M.Z., die veel hinder schijnt te ondervinden van het parke ren van auto's voor een garage in de Van Hattumstraat. De raad vond het uiteindelijk beter dat de A.M.Z. en de desbetreffende garagehouder eerst nog maar eens tot overeenstemming zien te komen. Een verzoek van de r.-k. stich ting voor geestelijke volksgezondheid van het Zeeuwse W.G.K. om het subsidie te verhogen van 5 tot 10 cent per inwo ner, werd afgewezen, omdat naar de me ning van de raad de provinciale stich ting voor geestelijke volksgezondheid ook maar vijf cent krijgt. Een verzoek van de stichting Zeeuws Studiefonds om het subsidie eveneens van 5 op 10 cent te brengen, werd ook afgewezen. Mej. J. Matthijse kreeg van de raad haar vaste aanstelling aan de lagere school alhier. GESLAAGDE TIJDRIT VAN DE „BROMVLIEG" Door de bromfietsclub de „Bromvlieg" werd een tijdrit georganiseerd, die een totale lengte had van 31 km. In deze rit, welke met een gemiddelde snelheid van 331/3 meter per minuut moest worden gereden, waren slechts 13 oriënterings- punten opgenomen. Het door de organi satoren beoogde doel, een goede oriën tatie en een veilige snelheid werd in deze rit volledig bereikt, omdat de rijders zich strikt aan het tijdschema hielden en er daardoor zeer weinig strafpunten vielen. De uitslag van deze rit luidde: 1 J. Dalebout, Kloetinge: 2 P. Scheffers; 3 P. Temmerman: 4 F. Harink; 5 G. van Haaften; 6 D. Lamper; 7 H. v. d. Berge; 8 A. Soeters; 9 J. de Witte; 10 F. Tem merman. Hansweert OUDERAVOND O.L.-SCHOOL De ouderavond der openbare lagere school heeft plaatsgevonden in 't dorps huis „Kaj Munk", waarbij aanwezig wa ren de burgemeester van Kruiningen, de inspecteur van het l.o., wethouder Pol derman en vele ouders. Een welkomstwoord werd gesproken door de heer C. Slabbekoorn, voorzitter der oudercommissie. Hierna werd de film „Bobby wordt vermist" getoond. Tijdens deze avond kregen de leerlin gen, die de school gingen verlaten, een getuigschrift aangeboden. Verder werd door de heer Slabbe koorn aan diegenen, die voor het ver- keersexamen waren geslaagd, een ball point aangeboden. Mevr. Verhagen gaf verslag van het gehouden vierdaagse reisje naar Drente. Ter afsluiting werd nog een teken filmpje getoond. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377. Huis' Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1 telefoon 6252 Goes wen deed bij de heren Knoop (VVD), Van Rooijen (CH) en Kempe (PvdA) de vraag rijzen hoelang het nog zou du ren eer men aan de bouw van de nieu we ulo-school begon. Wethouder Poppe van Onderwijs kon alleen meedelen, dat tijdens een bespreking drie maanden ge leden op het departement volgens zijn indruk het voorstel welwillend is ontvan gen. Hoewel er nog geen tastbare re sultaten zijn, aldus de wethouder, hopen wij toch, dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een ulo-school met vieren twintig lokalen dit jaar afkomt." Hij zegde toe zeer binnenkort met de direc teur van gemeentewerken voor een twee de bespreking naar Den Haag af te rei zen. Indien het nieuwe schoolcomplex is gebouwd zal de sterk verouderde Bou- wen-Ewoutschool naar de Coosje Bus kenstraat worden overgebracht. Tijdens de rondvraag wees de heer Knoop op de povere resultaten van de h.b.s. in Vlissingen. Volgens hem wor den er vele leerlingen toegelaten, die er niet thuis horen en deed daarom een voorstel een bureau voor beroeps- en schoolkeuze op te richten en een com missie in te stellen, die toezicht houdt op het middelbare onderwijs; b. en w. zegden hun medewerking toe. Op de vraag van de heer De Priester of een artikel in de pers, dat handelde over de toestand in het Vlissingse museum en waarin o.m. vermeld stond, dat bezoe kers op door modder bevuilde schoe nen niet of met de grootste tegenzin werden toegelaten, op waarheid berust te, zegde burgemeester Kolff, zelf er niet van op de hoogte, een onderzoek toe. De opmerking van de heer Adriaanse over het gevaar, dat het verkeer vormt in de Walstraat (volgens hem moet het éénrichtingsverkeer juist in omgekeerde richting gaan) zal resulteren in het tref fen van bijzondere maatregelen voor het volgende zomerseizoen. Aan het slot van de vergadering dank te burgemeester Kolff de scheidende raadsleden Janse, Romijn, Van Sabben, Wanst en mevrouw Kint-Picavet. Hij dankte hen voor de bewezen diensten en zei het te betreuren, dat het tweede gedeelte van het saneringsplan niet in de ,,oude raad" kan worden afgehan deld. Namens de raad dankte de heer Knoop vor de prettige samenwerking; de heer Van Sabben, namens de vertrek kende raadsleden, wees de zittenden er op dat de partijbelangen niet op de voor grond moesten treden, maar dat allen één zaak de gemeente moesten voorstaan. Op 4 september komt. de raad in zijn nieuwe samenstelling bijeen. BIJEENKOMST VROUWENGILDE In het dorpshuis „Kaj Munk" is het r.-k. vrouwengilde in vergadering bij een geweest. Gezien het feit dat deze bijeenkomst in de vakantieperiode viel, was de be langstelling maar matig. Er werd besloten op een nader te be palen datum in oktober een reisje te maken naar de huishoudbeurs in Utrecht. Heinkenszand VERKENNERSKAMP Vandaag zal de r.-k. verkennersgroep vertrekken voor het jaarlijks kamp. Deze keer gaan ze hun tenten in Huij- bergen neerzetten. Zeventien leden heb ben zich voor deze kampweek opgege ven. Precies een week later zal men aan de terugreis beginnen. Kapelle CONCERT De organist G. de Kok uit Goes heeft samen met zijn zoon Henk een concert gegeven op het orgel van de hervormde kerk. Dit was een concert voor genodig den van enkele bedrijven. Er was een goede belangstelling voor dit op hoog peil staande concert. Kloetinge ZWANEN CADEAU GEKREGEN Burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelïe-Biezelinge heeft aan het ge meentebestuur van Kloetinge twee zwa nen ten geschenke gegeven. Deze wer den door de schooljeugd in hun element j gebracht, n.l. in de oude dorpsvate in het centrum van het dorp. De dieren zijn in hun nieuwe omgeving reeds volkomen geacclimatiseerd en zijn een sieraad voor het dorp, zoals de burgemeester van Kloetinge. baron mr. H.N. Schimmelpen- ninck-v. d. Oye zich in de donderdag avond gehouden raadsvergadering uit drukte. Boschkapelle Atg. redacteur voor Zeeland: F. DE LJGT, teL 6252, Goes Exptottatte- t nspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 Huist Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G KUYl'ERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren. CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Deslemo voor de editie vooi Zeeland t 0,17 pei mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2V» mm gewone advertenties. Bii contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 1, elke regel meei t 3,20 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1,60 en 1 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. SLUITING MISSIE De in onze parochie gehouden missie zal zondag plechtig worden afgesloten. Bij hun bezoek aan de gezinnen zijn de paters tot persoonlijke en bemoedigende gesprekken gekomen en deze missie in nieuwe vorm is zowel voor hen als voor de parochianen een aangename kennis making geworden. Kloosterzande RAADSVERGADERING De gemeenteraad houdt donderdag middag om vier uur een openbare ver gadering. Koewacht BENOEMD. Onze dorpsgenote Corrie de Caluwé is benoemd als hoofdleidster aan de r.-k. kleuterschool te Zuiddorpe. Sluis TENTOONSTELLING OOSTERSE KUNST In het klooster der paters aan de St.-Annastraat zal burgemeester van Hootegem zondagmiddag om half 3 de officiële opening verrichten van een tentoonstelling van oosterse kunst, sa mengesteld uit voorwerpen van Japanse, Chinese en Pakistaanse herkpmst, ter wijl ook de primitieve kunst uit Nieuw- Guinea vertegenwoordigd zal zijn. De expositie is voor het publiek geopend tot en met 15 augustus. HOOFDWONDE DOOR BOTSING Bij het achteruit rijden uit de School- laan in de Axelsestraat kwam de heer A. P. V. met zijn auto in botsing met een bestelauto, bestuurd door de heer G. de V. De heer De V. liep bij deze botsing een hoofdwonde op, die hij in het ziekenhuis moest laten verbinden. Zijn auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. Zuiddorpe MOEDER VIANNEY NAAR ZEGGE Moeder Vianney vertrekt uit de stich ting O. L. Vrouw van Lourdes alhier, waar zij slechts drie jaar verbleef. Zy gaat naar Zegge. Haar vurigste wens was de uitbreiding van het bejaardentehuis, die reeds lang in de pen is, spoedig vol tooid te zien. Dit heeft niet mogen zijn. Het bejaardentehuis verliest in haar een overste die er steeds op bedacht was het leven van de inwonenden te veraange namen. (Van onze correspondent) j Een van de eerste initiatieven, die de Katholieke Jeugdraad in Goes heeft ont plooid, is al direct een groot succes ge worden. Dit bemerkten wij gistermiddag op de slotbijeenkomst van het jeugdva- Advertentie) ST.-JANSTEEN TEL. 3179 (Van onze correspondent) Voor de derde maal sinds de N.V. Ver enigde Nederlandse Textielbedrijven J. W. Meijerink en Co. te Stoppeldijk een bedrijf gevestigd heeft, vond de uitrei king van de diploma's plaats aan de ge slaagden van de modinettecursus van de V.O.C. Deze uitreiking in het Vereni gingsgebouw te Stoppeldijk kreeg zoals gewoonlijk een feestelijk tintje. De heer Verdurmen, adjunct-directeur van de N.V., mocht op deze avond naast de modinettes en hun ouders verschillen de genodigden welkom heten, waaronder de pastoor van Stoppeldijk, mej. Hovens, hoofdleidster van de filialen van de fa. Meijerink, de directrice en het onderwij zende personeel van de huishoudshool te Hulst, de V.O.C.-examencommissie en de leidster van het atelier te Stoppeldijk, mej. Strobbe. Nadat aan de geslaagden de diploma's en het bijbehorende V.O.C.-insigne wa ren uitgereikt, boden de modinettes mej. Hovens en hun opleidster, mej. Lambert, cadeaus aan. Na het offiiële gedeelte werd in een ongedwongen en gezellige sfeer de avond onder het genot van een verversing doorgebracht. De namen van de geslaagden zijn: L. M. van Laare, M. E. Roctus, R. M. Spon- selee, R. C. der Weduwe, M. L. Mahu, allen te Stoppeldijk, L. M. Verbruggen, Boschkapelle.J. C. Dieleman, Zaamslag, B. S. Dierx, Terneuzen, M. T. van Dries- sche. Kuitaart, A. Gans. Axel, M. J. d'Hond, Kloosterzande, A. M. Pardon, Kloosterzande en M. A. van Waterschoot, Hengstdijk. /-o groei was het enthousiasme van de kinderen na het bekendmaken van de winnaars. kantiewerk, die werd gehouden op de weide en in de. schuur van de heer Priem aan de Oude Singel. Enkele tien tallen ouders van de bijna honderd kin deren, die aan dit werk hebben meege daan, hadden de moeite genomen om te komen kijken naar wat hun kinderen presteerden, en om hun dank te betui gen aan de 11 leiders en leidsters, die een week van hun vakantie voor dit doel hadden opgeofferd. De algehele leiding van deze week was in zeer goede han den van de heren M. Koch en H. Schrij ver. Zij hebben met hun assistenten de kinderen aangenaam beziggehouden met diverse spelen, een strandmiddag, een boottocht met bezoek aan een scneeps- werf, een oriëntatierit op de fiets door Zuid-Beveland met medewerkmg van de heer J. Borrie van het Verbond voor Veilig Verkeer, filmprogramma's, gym nastiek en handenarbeid. Voor de buiten spelen werd gebruik gemaakt van de speelweiden van de heer Priem en van de familie Buysrogge te Kloetinge. Dit jeugdvakantiewerk, dat vele ou ders een rustige en aangename week heeft bezorgd en dat bij de leiders en de kinderen in zeer goede smaak is ge vallen, was in Goes voor het laatst ge houden in 1958. Nu men er opnieuw mee is begonnen, wil men ook in de komende jaren deze traditie voortzetten. Deze week werd mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de ouders en een subsidie van de KAB, afdeling Goes. Op deze slotmiddag werden ook de uit slagen bekendgemaakt van de diverse wedstrijden. Winnaar van de handenar beidwedstrijd was in de groep van 9-10 jaar Anton Bitter, terwijl dit in de groep van 11-12 jaar Maarten van Amersfoort was. De oriëntatierit werd gewonnen door de jongens van groep 5, die bestond uit Anton Bitter, Henk Capello, Rob Willers en Dré de Jong. Bij de meisjes werd groep 13, bestaande uit Lia Stobbelaar, Ma rietje van Stee, Corrie van Stee en Ineke Allemekinders als eerste geklas seerd. De uitslag van deze rit werd be kendgemaakt door de heer J. Borrie. (Advertentie) WIT VERZILVERD 5 METAAL BRUNO WISKEMANN J Couverts in klassiek en f modern i Huis A. BOURDON N.V. Hofleverancier Juwelier Goudsmid t Burg. Braunplein 11 Gent. DE SECRETARIS-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, is gisteren uit Parijs naar Menaggio, Italië, vertrokken, voor een vakantie van een maand. (Advertentie) Levering alle merken. Antonio en Rosa Borbiconi gingen gis teren in Pergola in Italië naar de kerk van Sint Jacob om hun gouden huwe lijksfeest te vieren. Hun dochter Gio- vanna en haar echtgenoot Giuseppe Lam- brushi gingen naar dezelfde kerk om hun zilveren bruiloft te vieren. Dat was nog niet alles. Guidonia, de dochter van de Lambrushi's ging giste ren ook naar deze kerk, om in het hu welijk te treden met Mario Zanchini. Dit weekend neemt waar te Axel dok ter Boor; te Sluis, Cadzand, Retranche- ment en Zuidzande dokter Beek te Zuidzande. Te Oostburg en Aardenburg dokter De Bruyckere, O'burg, 01170-2323. In Terneuzen dokter v. Breda Vriesman. Voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat dokter Kalkman te Biervliet. Middelburg: Stevens (2011); Goes: Griep (5821); Vlissingen: Du Fossé (2525); Driewegen, 's-Heerenhoek: Luyckx (01105-280); 's-Heer Arendsker- ke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: A. Vos (01198-231); Kruiningem Krabben- dijke, Rilland-Bath, Hansweert: Kasaps (01135-343); Nieuwdorp, Borssele: Gel derblom (01196-327); Hoedekenskerke, Kwadendamme: Wöstmann (01195-450). Dit weekend neemt waar voor Zaam slag en Axel de heer De Haas, Zaam slag. Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer De Nijs te Hulst. Voor Oostburg, Sluis en Groede de heer J. Risseeuw te Groede, tel. 01171-400. (Van onze redacteur) Na een in het begin van dit jaar gehouden enquête onder de mid denstanders van Oost-Souburg heeft het Centraal Orgaan tot be vordering van de bouw van mid denstandsbedrijfspanden (C.O.M.) een rapport uitgebracht over de problemen rondom de realisering van een winkelcentrum als het Brugplan in Oost-Souburg. Tij dens een vergadering van b. en w. van Oost- en West-Souburg met het bestuur van de plaatselijke middenstandsverenigiing „Nemid- so" en de rijksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland heeft het be stuur van „Nemidso" zich met al gemene stemmen achter de conclu des van het rapport geschaard. Deze conclusies komen hierop neer, dat de Souburgse winkelstand zal moe ten meegaan met de ontwikkeling van de gemeente zelf (ook al met het oog op de ontwikkeling van de gespeciali seerde koopcentra als Middelburg en Vlissingen) en dat het Burgplan uitste kend kan dienen als richttinggevend plan voor de ontwikkeling van het centrale winkelapparaat van Oost-Souburg. In het Burgplan, dat zal aansluiten op het bestaande winkelcentrum, zal plaats zijn voor winkels, die nu buiten het cen trum liggen en voor vernieuwing of ver bouwing in aanmerking komen, voor zo genaamde hoogwaardige winkels waar onder gespecialiseerde bedrijven als meubel- en confectiewinkels worden ver staan en tenslotte voor utiliteitsgebou wen, die eigenlijk buiten de midden standssector vallen. Het betreft hier over het algemeen ge sproken dus winkels, die de bestaande winkeliers weinig concurrentie zullen aandoen. Integendeel. De uitbreiding van de winkelstand met winkels voor duurzame artikelen zal de plaatselijke koopkracht slechts kunnen bevorderen, hetgeen niet alleen prettig is voor de consument maar ook grotere kansen biedt voor de reeds gevestigde middenstand. Het gemeentebestuur is vanzelfspre kend zeer blij met de conclusies van het rapport en met de instemming van de middenstand. Wel blijven er natuurlijk nog vragen met betrekking tot de uit voering in fasen van het plan en een eventuele deelname van de overheid in de verwezenlijking van de bouwplannen. Een en ander zal sterk afhankelijk zijn van de interesse in particuliere kring voor het winkelcentrumplan. van de groei van de gemeente, haar financiële draagkracht en de toewijzing van bouw volume. Op het ogenblik zijn ongeveer tien aanmeldingen voor deelname aan het 35 In Ostende is opschudding ontstaan rondom een tentoonstelling van de Bel gische schilder Paul Delvaux. De ten toonstelling, met vornamelijk schilde rijen van naakten, werd enige weken geleden geopend, doch als gevolg van klachten van een katholiek gemeente raadslid besloot het bestuur dezer da gen een der schilderijen te laten verwij deren. Uit protest hiertegen hebben zo wel Delvaux als enige particulieren, die werken beschikbaar hadden gesteld hun schilderijen teruggenomen. Vnaf de ouderlijke woning op de Sluis- weg te Dongen reed de dertienjarige M. in 't Groen op de fiets naar de Hoge Ham. Op de hoek gekomen reed zij rechtsaf de Hoge Ham in. Een vracht auto van de firma J. uit Venlo reed het meisje achterop. De auto gaf te weinig ruimte, waardoor het meisje met haar been onder de fiets viel. Het achterwiel van de wagen schijnt over de fiets te zijn gegaan, waardoor het linkerbeen van het meisje werd verbrijzeld. Dokter Alberts, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Tilburg noodzakelijk. Het meisje zal voorlopig in het ziekenhuis moeten blij ven. winkels bevattende plan binnengekomen. In het najaar zullen alle middenstanders in Souburg opnieuw voor een bu'een- komst worden uitgenodigd, dit keer om de mogelijkheden voor nieuwbouw te be spreken. De eerste stap van het gemeentebe stuur zal nu waarschijnlijk zijn de door braak vanaf de hoek Burgstraat - Vlis- singsestraat in de richting van het Oran jeplein te verwezenlijken. Bekeken zal nog worden of het wense lijk is maar meteen het gehele straten plan voor het nieuwe gedeelte van het winkelcentrum in uitvoering te nemen of niet. In het plan, dat eigenlijk al van 1945 dateert, maar toen kon men de midden stand niet warm genoeg krijgen, is ook de bouw van een paar honderd wonin gen opgenomen. Aan de enquête, waarop het rapport is gebaseerd, heeft 80 procent van de middenstanders deelgenomen. Twee jongetjes van twee jaar (een tweeling) zijn gisteren in de Westeinder- plassen verdronken nadat zij uit £en box waren geklommen. Zij zijn op een doos in de box gaan staan en zo uit deze box geraakt. Daarna zijn ze naar de waterkant gekropen en te water geraakt. De moeder bemerkte wat er gebeurd was tien minuten nadat zij voor de laatste keer naar de kinderen had ge keken. Drie artsen zijn gedurende twee uur bezig geweest met kunstmatige adem haling. M.O. FRANS Te Utrecht slaagde voor de volledige bevoegdheid m.o. Frans A. Verdonck uit Oostburg. MULO GOES Voor het mulo-diploma A slaagden te Goes: de dames N. Westerweel, Souburg; W. Crucq, Vlissingen; J. Goddijn, Vlis singen; J. Weijland, Terneuzen; P. de Fouw, Terneuzen; J. Keizer. Brouwers haven (m>; A. van de Westen, Zierikzee (m); J. van Hakken, Zierikzee (m); E. van Dijke, Duiveland (m); J. van Zuid- land, Zierikzee (m); en de heren: W. Hamelink, Terneuzen; W. Verplanke, Ter neuzen; C. Krijger, Vlissingen; E. Köge- ler, Vlissingen; L. van den Hooven, Sou burg; L. Bijleveld, Vlissingen; C. Lems, Vlissingen; A. de Voogelaar, Biervliet; S. Flikwjeert, Duiveland (m>; P. Boot, Burght; J. de Waal, Bruinisse; J. Hee- res, Terneuzen. (mi betekent: tevens geslaagd voor het middenstandsdiploma. LERAAR N.O. De heer G A. Lambert te Boschkapelle is in Den Haag geslaagd voor de akte N-b, leraar technische school. K.M.A. Voor het officiersexamen van de Ko ninklijke Militaire Academie te Breda slaagden de heren W. M. van der Guch- te uit Oost- en West-Souburg en P. Wat- tel uit Serooskerke. BONTWERKER Op het te Den Haag gehouden examen voor tweede bontwerker is geslaagd de heer J. v. d. Meer uit Terneuzen. PRAKTIJKDIPLOMA BOEKHOUDEN De heer J. C. Moeleker te Biezelinge slaagde te Middelburg voor het praktijk diploma boekhouden van de Nederland se Associatie voor praktijkexamens. MIDDENSTANDSEXAMEN Aan de r.-k. erkende handelsavond school en middenstandscursus te Koe wacht slaagden voor het middenstands examen: Frida de Letter, Georgette van de Broecke. Theo Fermont, Frans van der Sijpt, Koewacht; Marleen Roels, St. Jansteen; Mariëtte Weemaes, St. Jan steen; Walter Martens en Jo Verbrug gen, Zuiddorpe. CHR. TECHN. SCHOOL AXEL Aan de christelijke technische school te Axel werden aan de volgende leer lingen getuigschriften uitgereikt: Van de derde klas metaalbewerken ontvingen een getuigschrift: J. Beeldens, A. van Bendegem, P. van Bendegem, Axel; G. Dees, Zaamslag; A. Deij. Axel; A. Duinkerke, H. Eeckhout, Sluiskil: J. de Feijter. Axel; J. Florissen, Zaamslag; J. van Goethem, Axel; J. Hamelinck, Sluiskil; J. Hanse, M. Klaassen, A. de Kraker, J. van Langevelde, J. Oppeneer, M. Oppeneer, Axel; P. Pollet, Overslag; I. Tange, Zaamslag; A. v.d. Velde, Ter neuzen. Van bovengenoemde leerlingen werden toegelaten tot de schakelklas van de u.t.s. te Terneuzen: A. de Kra ker, Axel; J. van Langevelde, Axel. Van de derde klas timmeren ontvin gen een getuigschrift: A. v.d. Berge, J. den Doelder-, B. Duivenbode, D. Firet, M. Haak, K. Hamelinck, B. de Koeijer, C. de Pooier, Axel; J. Romeijnsen, Ter neuzen; B. van Tatenhoven. Axel: M. Verdouw, Terneuzen; M. Verhelst, Zaam slag; C. Vermeulen, Sluiskil; E. Winne, Overslag. Van bovengenoemde leerlingen werden toegelaten tot de schakelklas der u.t.s. te Terneuzen: C. de Pooter. Axel; J. Romeijnsen en M. Verdouw, Terneu zen. MODEVAKSCHOOL ENSAID-BREDA Aan de Modevakschool E.N.S.A.I.D. 6 D te Breda slaagden: voor adspirant lerares J. v. d. Dries Nieuwdorp; voor moderne sierkunst J. Moerman en N. v. d. Meulen Nieuwdorp; coupeuse leid ster M. Mol Oudelande; faïlleuse J. Braamse. Heinkenszand: costumière I. Nieuwenhuize Borssele, J. d. Witte Nisse J. Maat, Nieuwdorp, H. de Jonge, K. Poolderman, 's-Heer Abtskerke, L. v. Damme B.d. Heinkenszand. Allen zijn opgeleid door M. C. v. Iwaar- den. Heinkenszand. Advertentie) De Amerikaanse negerdominee, Mar tin Luther King, de strijder tegen de ras sendiscriminatie in de Verenigde Staten, is gisteren met negen volgelingen ge arresteerd tijdens een gebed voor het stadhuis in Albany. Zij hadden om een onderhoud met het stadsbestuur gevraagd waarop zij van de politie te horen kre gen, dat dit niet buiten, voor het stad huis, doch wel binnen kon geschieden, daaraan de waarschuwing toevoegend dat zij zouden worden gearresteerd als zij niet zouden doorlopen. Hierna ging het groepje knielend in gebed, waarna zij werden gearresteerd. TIVOLIWEG 63 HULST TEL. 01140—2461 Morgen, azterdag 29 juli, zijn de hoog waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 1.09 en 13.41 uur; Terneuzen 0.40 en 13.11 uur; Vlissingen 0.15 en 12,41 uur; Wemeldinge 1.48 en 14.21 uur. Maandag 30 juli zijn de hoogwater standen voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 2.03 en 14.30 uur; Ter neuzen 1.31 en 13.56 uur; Vlissingen 1.05 en 13.27 uur; Wemeldinge 2.44 en 15.12 uur. TERNEUZEN Luxor 20 uur De Chaplin-revue, a.l. Concertgebouw 20 uur De ruiter van de Mississippi, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Droomcarrière, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Bandeloos IJZENDIJKE Hofziclit 20 uur De koning der boe kaniers, 14 j. AXEL Het Centrum 18.30 en 21 uur Hebben tieners alleen schuld, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De dief van Bagdad J. Nijs 15 uur Vakantieschieting Gemeentehuis 15 uur Opening schilde rijenexpositie Guido Metsers ST. JANSTEEN 15 uur Schieting staande wip St. Jan DE KLING E Cinema v. Dijck 19.30 uur Twee ruiters KLOOSTERZANDE B. v. Waes 15.30 uur Grote vakantie schieting STOPPELDIJK J. Vernimmen 15.30 uur Vakantie schieting MIDDELBURG Nieuwe kerk 20 uur Orgelconcert door Marie Claire Alain BIERVLIET Kermis BRUINISSE Vanaf 10.30 uur Mosselfeest ELLEWOUTSDIJK Zorgvliet 13.30 uur Schieting SLUISKIL Kanaaleiland 15.30 uur Officiële ope ning groenvoederdrogerij eieren, 17 en 20 uur Als vrouwen lief hebben IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur De koning der boekaniers, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 15 uur De dief van Bagdad; 18 en 20.30 uur Het meisje Anna Suh, 18 j. J. v. Heisland 15 uur Schieting Marktplein 15 uur Int. gym-, volks dans-, folklore-, balletgroepen AXEL Het Centrum 15,45 uur Hebben tieners alleen schuld, 14 j. 20 uur Venus in nerts. 18 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur Twee ruiters. KOEWACHT R. Verhoeven 15 uur Schieting GRAAUW B. Plasschaert 15 uur Schieting staan de wip V. de Caluwé 15 uur Schieting liggende wip ZUIDDORPE M. de Koek 15 uur Schieting staaiv^ wip ST. JANSTFEN C. de Kindt 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Grote schieting BIERVLIET Gem. sportterrein 13 uur Voetbaltoer nooi Kermis KWADENDAMME ADEM 13.30 uur Schieting SLUIS St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Tentoonstelling Oosterse kunst TERNEUZEN Luxor 14 uur De ruiters van de Mis sissippi, 14 j. 16.30 en 20 uur De Chap lin-revue, a.l. Concertgebouw 20 uur De ruiters van de Mississippi, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Spookdivisie Branden burg. 14 j. 16.30 en 20 uur Droom carrière, a.l. SAS VAN GENT Olympia 14.30 uur Fabriek van offi- TERNEUZEN Luxor 20 uur De Chaplin-revue, a.l. OOSTBURG Ledel 20 uur Droomcarrière, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Fabriek van officieren HULST Bioscoopgebouw 20 uur Het meisje Anna Suh, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Venus in Nerts, 18 jaar SLITS St. Augustinus 14.30-17 en 19-21 uur Oosterse kunst

de Stem | 1962 | | pagina 2