AES Vierdaagse Nijmegen zit er wéér op Een „Keukenhof" van bloemen daalde op blije tippelaars neer Rod Laver - doodmoe vroeg dag uitstel THEO SERIEUZE VERSCHUREN (St. Jansteen) TITELKANDIDAAT SPORT KORT WIELERSPATTEN Alweer swem- wereldrecord omlaag! DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 28 JULI 1962 15 1 fCHELDE" EN S., Mulo of diverse afde- worden voor ;u van RD, 5. Zeventiende maal Allen blij gestemd Baba Sy waar schijnlijk naar Nederland Om de int. Nederlandse tennistitels Korfbal-hoofdklassen zijn nu ingedeeld Incident bij Eur. Iionkbaltitel Apeldoornse vier-daagse telde 10 uitvallers Belgisch' wegkampioenschap In eigen woonplaats Kampioen in de dop Criterium te Helmond Ook koers voor klassement San Pellegrino Zondag te Beek (L) Vinnige strijd om nationale wegtitel te verwachten Morgen te Assenede (B) Ned. coureurs in int. motorcross Alsmaar transfers Primeur in Nederland Fotofinish appara tuur bij intern, mil. atletiektitels MARKTEN WATERSTANDEN 15 ngrijk werk bij de gen dat de spoor de buitenlucht en iunnen er nu ook sitie met pensioen circa f 410.- bruto per enland, ook voor het ling in pensionkosten tussen 18 en 40 jaar, Dienst van Personeel- functie bij het weg- LEEFTIJD: no. W/28/7/15 n goede betrekking erdam, nen in :lf behoren. ions) worden aan- ie zich voorts ten aar goede diensten op gunstige voor- ider leiding van de vertrouwd tehuis, ïatiemogelijkheden. rs door. ne een folder met ineelszaken van het dam-4. afdeling 5 te Vlissingen. tjes brood voor de militaire deelnemers klaar hadden moeten maken. Ook de mannen van de geneeskundige troepen, die, terwijl de lopers nog sliepen, hun voeten onder de dekens vandaan haal den en ze insmeerden met poeders, rek ten zich eens uit en keken gelukkig. Het karwei was weer achter de rug. Ze hadden het met liefde gedaan, maar hielden er ook weer met liefde mee op. Het laatste grapje, dat over de Vier daagse verteld werd, willen wij u niet onthouden. Op een gedeelte van de tri bune werd bij de intocht van de deel nemers telkens geweldig geklapt. ,,Geen wonder", zei iemand, ,,daar zit de Bond van Schoenherstellers" 526 UITVALLERS In totaal hebben 11.696 deelnemers de Vierdaagse van Nijmegen met goed ge volg beëindigd. 11.696 mensen. Zij kun nen vol trots het Vierdaagsekruisje laten zien. Daarentegen zijn er 526 van de 12.222' wandelaars, die hun startformu lier afhaalden, in de loop van de vier wandeldagen uitgevallen. (Van onze sportredactie). •NIJMEGEN, vrijdagavond. Een fanfare-orkest stuurde na afloop van de Vierdaagse de tra ditionele Hora.dans van de Israëlische deelnemers in de war. Juist stonden zij klaar om te beginnen, toen het uit alle macht blazende muziekkorps in de verte aan kwam marcheren. En doe dan maar eens geconcentreerd een Hora. De Israëli's zochten hun bus toen maar op en lieten de toeschouwers onbevredigd achter. Toen liet voertuig wegreed en de „shalom, shalom"-roepende Palestijnen vriendelijk naar de omstanders wuifden, waren die echter alweer over hun teleurstelling heen. Waarom moest men ook sip kijken? De zon, die de hele morgen „gespijbeld" had, scheen immers weer volop, toen het wandel-legioen de Keizer-Karelstad binnentrok. Een groter feest, dan dat défilé over de Sint Annastraat naar de Wedren en de Vereniging, kan men zich nauwelijks voorstellen. donksveer, had prettig gelopen. Hij wordt ook al een beetje een veteraan met zijn zes Vierdaagsen achter de rug. Van blaren had hij helemaal geen last gehad. De wandelgroepen van de „Trois Suisses" uit Tilburg, DVT uit Roermond en De Nachtegaal uit Eindhoven kwa men zingend over de finish. Zij zagen eruit, alsof ze nog best een tweede .por tie" veertig kilometer aankonden. Maar dit zal wel schijn geweest zijn, want de morele steun van de toeschouwers langs de weg vermag veel. Het was een stralend slot, óók wat zon neschijn betrof. Hoe anderscwas echter het begin van de laatste dag. geweest. Een dreinend regentje, een schrale wind en een lucht, die eruit zag, alsof hij Een „Keukenhof" van bloemen werd over de ruim 10.000 deelnemers uitge stort. Ja, Nijmegen was trots op „zijn" wandelaars, die de vier dagen met goed gevolg hadden doorgemaakt. Het meeste applaus kregen (natuurlijk) de Israëli's en onze mariniers. Deze laatsten liepen perfect in het gelid en zelfs de Zwitserse officieren, die de intocht gadesloegen, gingen staan voor dit staaltje van disci pline en uithoudingsvermogen. Niet alleen de groepen, maar ook de individuelen kregen hun deel. Zo werd er enthousiast geklapt voor de heer L. Everse uit Middelburg, die voor de ze ventiende maal meeliep. ,,Ik vond het gisteren de zwaSrste dag", zei hij. „Met die opstijgende waterdamp werd het te klam; vandaag ging het lekker". De heer F. J. van der Beek uit Raams- Een indrukwekkende Zwitserse groep militairen marcheert monter en dik tevreden op de (verlossende) finish aan. Deze trotse vader werd door vrouw en kind ingehaald. Triomftocht van gehele gezin. nooit meer „open zou breken", gaven van de pessimistische gedachten der weergoden blijk. De smalle straatjes van Grave, waar de „middeleeuwse"" gast vrijheid van de inwoners de wandelaars weldadig aandeed, brachten'een beetje echte Vierdaagse-sfeer en toen eenmaal Cuyk achter de rug was en men de pont- brug over de Waal „genomen" had, ging het iu snel tempo naar Nijmegen. Er zou veel moeten gebeuren, om de wandelaars nu nog een halt toe te roe pen. „De man met de hamer", die de voorgaande drie dagen de karavaan be geleidde en vele slachtoffers maakte werd een onbetekenend boemannetje. De wens om vlug binnen te zijn, deed sommige tippelaars zó snel lopen, dat het belachelijk aandeed. Een jongen had zijn hand in een draagverband. ,,Hè, wat zielig", zei een oud moedertje. De gehandicapte wandelaar hoorde het. „Oh, da's niks", merkte hij op. „Ik heb een stukje op mijn handen gelopen en dat ging op de duur een beetje pfjn doen". Het bejaarde vrouwtje keek hem ernstig aan. „Dat vind ik ook dom van u", zei ze streng. Over het algemeen waren de wande laars toch wel blij, dat ze weer naar fyuis konden gaan en morgen niet weer behoefden te lopen. Mèt hen was nog een andere groep opgetogen over het einde. Dat waren de tweehonderd koks uit Leiden, die 's nachts de honderden liters koffie, thee cn de duizenden snee- De pogingen van de Damclub Huissen om de Senegalese meesterdammer Baba Sy naar Nederland te halen, lijken sue ces te gaan hebben. Genoemde damclub heeft hem n.l. een betrekking in Neder land aangeboden met de toezegging, dat de Senegalees te Luik in het kandidaten toernooi zal kunnen spelen. Rusland zal worden vertegenwoordigd door Michael Chorkov. De winnaar van het toernooi in Luik, waarin Nederland wordt vertegenwoor digd door de nationale kampioen Wim de Jong en eventueel Eddy Holtsvoogd. krijgt het recht, wereldkampioen Koe perman (Rusland) voor een tweekamp uit te dagen. MET DRIE MAANDEN vertraging is Martin van Geneugden tot winnaar van Dwars door België uitgeroepen. Martin won de eerste etappe en in de waan, dat juist als andere jaren de plaatsingen beslissend waren voor 't eindklassement, liet hij op de laat ste dag Piet v. Est de etappe met voorsprong winnen. De jury bepaalde toen dat de tijd over de beide ritten moest "beslissen wie winnaar was. omdat verschillende renners van de ze wijziging niet op de hoogte waren is deze uitspraak nu herzien. DE ENGELSE PLOEG voor Salvo bestaat voor wat de beroepsrenners betreft uit: Alan Ramsbottom, Brian Robinson, Michael Wright en Tommy Simpson. Laatstgenoemde neemt ook deel aan de strijd om de wereldtitel bij de achtervolgers. DE OUD-AMATEURkampioen van België Herman Cornelis, ook in Ne derland geen onbekende, heeft be sloten het racekarretje aan de haak te hangen. HENRI ANGLADE zal waarschijn lijk in 1963 deel gaan uitmaken van „Pelforth 43". De ex-kampioen van Frankrijk wordt dus ploegmakker van Dick Enthoven en Jan Janssen. AB GELDERMANS nam de afge lopen dagen aan twee Franse crite ria deel. Beide malen eindigde hij als zesde. In Limours ging de zege naar Henri Anglade, terwijl in By- moutiers Joseph Boudon met de hoog ste eer ging slepen. Rod Laver heeft vrijdag na eerst eerst een restant van donderdag te hebben opgeruimd en vervol gens door overwinningen op de Zuidafrikaan Diepraam en de Australiër Hughes, de halve finale van het herenenkelspel bereikt bij de internationale Nederlandse kampioenschappen te Hilversum. Vanzelfsprekend zal men zeggen. Wat verwacht men anders van een Wimble- donkampioen tegen spelers van het internationaal tweede plan. Maar de Laver van vrijdag was niet dezelfde, die op zo imponerende wjjze Wimbledon won. Htf kon zelfs niet in zfjn eigen schaduw staan. Had hij de schrik nog in de benen van het vliegtuigincident met de Boeing 701, waarbij hij donderdag was betrok ken, of was het tennismoeheid, die hem plaagde? Een feit is, dat het spel van Laver ditmaal in mineur was en dat hij hiermee toch tot winst kwam, was niet zozeer zijn verdienste, maar meer het gevolg van de geringe kwaliteit van zijn tegenstanders. Geen raffinement Vooral zijn landgenoot Hughes had in de partij voor de kwartfinales legio kan sen om deze in zijn voordeel te beslis sen. Hij miste echter het raffinement in zijn slagen en de variatie om de ont redderde Laver naar de nederlaag te sturen. Op eigen fouten ging Hughes ten slotte tenonder, na een voorsprong van 3-1 in de derde en beslissende set. Daarvóór had de Zuidafrikaan Diep raam echter reeds aangetoond, dat La ver in deze vorm kwetsbaar is. Ook hij miste echter de klasse om dit te kun nen uitbuiten. Moeilijk kreeg Laver het bovendien nog in het dubbelspel, waarin hij uit komt met zijn landgenoot Shepherd, te gen de combinatie Ali-Hernandez. On getwijfeld had Laver in Shepherd geen partner van formaat, doch als excuus mocht Laver dit niet aanvoeren. Lang heeft 'n nederlaag voor het Australische dubbel gedreigd. Na winst (15-13) kwam setverlies (4-6) en in de derde set had- DE HONGAAR Zontan Horvath is in Buenos Aires tijdens de wedstrijden om de wereldschermtitels wereldkampioen sabelschermen geworden. DE ATLETIEKINTERLAND tussen de nationale atletiekteams van Noorwe gen en Zweden in Oslo gehouden, heeft een Zweedse overwinning opge leverd; de gasten zegevierden met 125 tegen 87 punten. De indeling van de beide hoofdklassen korfbal voor de komende competitie i: als volgt: Hoofdklasse A: Allen Weerbaar, Ar chipel, Blauw Wit, Luto, Rohda, Swift, Westerkwartier (alle A'daml; Groen- Geel (Wormerveer), Roda (Westzaan), HKC (Hengelo) en Wordt Kwiek (Jub- bega). Hoofdklasse B: Deetos (Dordrecht),Die Haghe, HKV, Ons Eibernest (alle Den Haag); Quick (Dordrecht), Rigtersbleek (Enschede), Spangen. Het Zuiden (beide R'dam), Sportlust (Eindhoven), Vicus Oriëntis (Leiden) en ZKC (Zutphen). Het toernooi om het Europees honk balkampioenschap is vrijdag voortgezet met een wedstrijd voor de verliezersron de tussen West-Duitsland en Frankrijk. Een incident ontsierde deze strijd, want in het eerste gedeelte van de ze vende innings trokken de Fransen zich terug, omdat een van de spelers het niet eens was met een interne Franse aan gelegenheid en niet verder wilde spelen. West-Duitsland had op dat moment een voorsprong van 30-0. De Apeldoornse Vierdaagse is door 1204 deelnemers met goed gevolg afgelegd. In totaal vielen er in de vier dagen van regen cn zonneschyn tien wandelaars uit. Op de laatste dag waren het er drie die de tocht staakten. De start van de laatste etappe, waar van de route ging over Beekbergen, Hoenderloo en Uchelen, vond plaats in stromende regen, maar tegen het mid daguur was er weer een stralende zon, die vooral de officiële intocht, later op de dag, een fleurig tintje gaf. Op de laatste kilometers werden de wandelaars, die balden met bloemen Apeldoorn binnenkwamen, door de dui zenden langs de weg hartelijk toegejuicht (Exclusief „Dagblad De Stem") Nederland heeft heel wat van zyn wie- Iersuccessen te danken aan renners die in Frankryk en België woonachtig wa ren of zün. Om slechts enkele voorbeelden te noe men: Albert en Antoon van Schendel waren in de eerste Nederlandse teams voor de Tour de France opgenomen; zij woonden toen al in Frankryk (Toulou se). Jos Hinsen won een etappe in de Tour de France, maar voordat hy aan die tour deelnam, kenden in Nederland slechts weinigen hem. Momenteel zyn Leon Sebregts, Raf Gijsel, Jean de Vries en Cor Harbers prima krachten; zy zyn allen Nederlanders doch wonen in Bel gië en Frankrijk. De kans om nu eens iets terug te doen, zit er op dit moment voor Nederland in. Zondag 5 augustus wordt het kampioen schap van België voor liefhebbers verre den en tot de grootste favorieten voor de titel wordt ook Theo Verschuren gere kend. Theo is een rasechte Belg, doch woont in Nederland, om precies te zijn te St.- Jansteen. Vorig seizoen won hij hele se ries nieuwelingenkoersen en op dit mo ment (25 juli) heeft hij reeds 13 over winningen bij de amateurs op zijn naam gebracht. Wij hebben er met opzet de datum bij gezet, omdat Verschuren er THEO VERSCHUREN Snel ontwikkeld vóór 5 augustus nog wel enkele aan zal hebben toegevoegd. Twee van deze overwinningen boekte hij in „eigen" land of beter gezegd in eigen woonplaats. Hij won nl. alle twe® de in St.-Jansteen georganiseerde wieler koersen. De eerste op 17 juni, vóór Henk Peters en een week daarna vóór Jac. van der Kloot. Verdere wapenfeiten liet hij door de Nederlandse journalisten niet noteren. Het rijtje Belgische zegepralen willen we de lezer niet onthouden. Bornem, St.-Gillis-Waas, Laarne, Lochristi (2 x), Eksaarde, St.-Lievens-Houtem, Mechelen' Scheldewindeke, Zele en Hulshout wa ren de plaatsen vanwaar Verschuren met de bloemen terugkeerde. Wie allemaal het onderspit moesten delven voor de man uit St.-Jansteen? Hier is een lijstje, en wy zouden zegden, bewaar het een week, want vele van die klasserenners eindigen op 5 augustus zeker in de kopgroep. Daar gaan we dan: Hugo van Haever, Herman Peters, August Verhaegen, Ur- bain de Brouwer, Frans van de Walle, Jos Mathijs (ook al 15 overwinningen), Roger Swerts, Roger Diereken, Roger de Clercq, Marcel Straetman, Eddy Mathijs- sens, Jean Hermans en Edward Seis. Geen knapen om zonder handschoenen aan te pakken; Verschuren klopte ze echter stuk voor stuk. Elf tweede plaatsen, o.m. in de „Om loop van het Volk", zes derde klasserin gen en dan nog een keer of tien tussen 4 en 10, dèt is waar Verschuren op kan wijzen na één seizoen bij de amateurs. Ons dunkt dat dit wel genoeg is om van een kampioen in de dop te spreken. den Ali en Hernandez aanvankelijk de beste papieren. De balans zou tóch door slaan ten gunste van Laver en Shepherd die daarna nog „op" moesten voor de kwartfinales. Laver, die door deze lange dubbel van ruim twee uur bij elkaar al vyf uur op de (stroeve) baan had gestaan, gaf de wens te kennen deze partij uit te stellen tot zaterdag. Hü zag groen, blauw en geel van tennis... Zaterdag wacht hem eerst de halve eindstrijd tegen de Zuidafrikaan Gordon Forbes in het heren-enkelspel. De ande re gaat tussen Ramanathan Krishnan, die vrijdag op volkomen regelmatige wijze de Amerikaan Rubinoff met 6-2 6-4 uitschakelde en de Australiër Martin Mulligan. Nederland heeft zich geplaatst voor de finale van de Belgische groep van het toernooi om de Galea-beker. Nadat ons land op de eerste dag van de ont moeting in Nieuwpoort tegen West-Duits land reeds met 2-1 voor stond, zege vierde Evert Schneider vrijdag met 6-4 7-5 over Eberle, waardoor Nederland een beslissende voorsprong beeft geno men. In de andere wedstrijd voor deze groep nam België een 2-1 voorsprong tegen Tsjecho-Slowakije. (Van onze sportredactie) San Pellegrino, die voorheen be schikte over een prima renners- stal, doch zich de laatste jaren voornamelijk heeft beziggehouden met het organiseren van grote wedstrijden, heeft weer een nieuw punt op haar programma. Na de wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg organiseert deze fa briek namelijk is zes Westeuropese lan den: Nederland, België, Frankrijk, Italië, Zwitserland en Liechtenstein, een wed strijd voor amateurs. In Italië, waar de finale verreden zal worden, zullen later de individuele winnaar en de winnende ploeg bekend worden. In Nederland organiseert San Pelle grino deze wedstrijd in samenwerking met de wielerclub ASC Olympia uit Amsterdam, de KNWU en het Helmond se actiecomité „Ronde van Nederland" Als start en finishplaats voor de rit van 160 km, die door het oosten van de pro vincie Noordbrabant via Boxmeer, Grave en Den Bosch gereden zal worden, werd Helmond aangewezen. Er zullen in totaal 50 amateurs uit de zes landen aan de start verschünen. De verhouding In de rit In Nederland is 35 buitenlanders en 15 Nederlanders. Deze laatsten zullen door Joop Middelink pas geselecteerd worden na afloop van de wereldkampioenschappen op de \veg. Als bijzondere attractie wordt tijdens deze omloop in Helmond een ronde ge reden voor professionals en onafhanke- lijken. Reeds nu is zeker, dat ook in dit criterium (over 140 km) talrijke promi nente buitenlanders zullen deelnemen. Van Nederlandse zijde staat o.a. de deel neming van Peter Post reeds vast. De aan San Pellegrino verhonden oud- wielrenner Gino Bartali zal voor beide evenementen het startschot lossen. De Amerikaanse zwemster Donna de Verona heeft donderdag; tijdens de open kampioenschappen van Japan te Osaka het wereldrecord op de 400 m. wissel slag verbeterd. Zij liet een tijd voor zich afdrukken van 24,7 sec., waarmee zij bijna 5 secon den onder het oude record bleef, dat sedert 19 mei van dit jaar met 5 min. 29,5 sec. op naam stond van haar land genote Sharon Finneran. Deze laatste bleef tijdens dezelfde wedstrijd eveneens onder haar oude record met een tijd van 5 min. 27.4 sec. Het Europees record op dit nummer is met een tyd van 5 min. 36,0 sec. in handen van onze landgenote Marian Heemskerk, een beduidend verschil. (Van onze sportredacteur) De tweehonderd en tachtig kilome ter, welke de profs en onafhankelij- ken morgen op het Adsteeg-circuit in het Limburgse Beek voor de wielen krijgen in het landskampioenschap op de weg, zullen voor een groot aantal deelnemers ongetwijfeld teveel zijn. Hier en daar zijn stemmen opgegaan, die lieten horen, dat het geen doel heeft dit titelgevecht over zulk een grote afstand te laten verrijden. Het is de vraag of dit juist is. Nog altijd is het zó, dat het natio nale wegkampioenschap op een af stand werd ingesteld, die ongeveer overeenkomt met het wereldkampioen schap. Ook dit jaar loopt het aantal kilometers ongeveer parallel. Zeker, de grootste kanshebbers zal men onder de coureurs moeten zoe ken, die o.a. de Tour de France en de Ronde van de Toekomst met succes beëindigden. Maar er zijn naar onze mening nog tal van andere profs en onafhankelijken, die met meer of min der succes een gooi naar de nationale wegtitel kunnen doen. Dit impliceert, naar alle waarschijn lijkheid, dat een vinnige strijd gele verd gaat worden. Temeer omdat het steeds de gewoonte was, de Nederland se kampioen naar het gevecht om de jaarlijkse regenboogtrui af te vaar digen. Is het dan zo bevreemdend, de af stand in eigen titelgevecht op dezelfde hoogte te houden? Daar komt bij, dat het circuit op de Adsteeg evenzeer klimcapaciteiten vereist, als straks dat in Italië (2 sept. te Salo). Het ligt voor de hand, dat de klim mers onder de talrijke renners de beste papieren hebben. Dat wil aller minst zeggen, dat de minder begaaf den in dit opzicht al bij voorbaat uit geschakeld zouden zijn. Maar oen uit gesproken favoriet aanwijzen is dit maal beslist onmogelijk. Verrassingen liggen zonder meer voor de hand. Dat echter Bas Maliepaard zijn titel met inzet van alle krachten gaat ver dedigen is zeker. Dat hij in zijn pogen op geweldige tegenstand zal stuiten, staat evenzeer vast. Onze opinie: een hoogst interessante titelstrijd is in het verschiet. De jaarlijkse intern, motorcross in de Belgische grensgemeente Assenede heeft de voorbije jaren bij de liefhebbers dezer sport een steeds grotere belangstelling gekregen. Niet alleen omdat er telkens Nederlandse renners in strijd te zien zijn met de Belgische vertegenwoordi gers. maar vooral vanwege het spec taculaire parcours. De meeting op zondag 29 juli (mor gen) is de tiende welke de Belgische inrichters presenteren. Naast de Neder landers van der Kaay, Fransen en Molen beek starten de Australiër Duggan, de Britten Roberts en Chapman, de Zweed Simonson en de Duitsers Werner en Gün ther Peschmann. Voeg daarbii de Bel- gicshe topcrossers Schouteden, De Fey- ter, van Pee, Keteleer, Feyaerts, Eeck- hout, dan is men van hardnekkige en boeiende strijd verzekerd. Voor onze landgenoten betekent dit internationale treffen een zware test, want tevoren kregen zij vermoedelijk nooit gelegenheid in zulk een select ge zeischap hun kwaliteit te bewijzen. Toch starten zij niet kansloos; wij menen zelfs dat zij tezamen met de grote Belgische favoriet, Wim Schouteden, zeer gevaar lijke kandidaten zullen zijn voor de eind zege. Dit internationaal programma krijgt als omlijsting: de finale voor het Belgisch kampioenschap der „kleine cilinders" en een wedstrijd met de vijfentwintig beste Belgische juniores. Aan de midvoor van v.v. Steenbergen, Jos Dam, is door R.B.C., Roosendaal, een B-contract aangeboden; Dam heeft dit contract geaccepteerd. Voor de v.v. Steenbergen is dit een ernstig verlies. Eveneens werd door R.B.C. een B- contract aangeboden aan P. Mathijssen van de v.v. Roosendaal, terwijl Lazer- oms, die reeds in de R.B.C. speelt, nu ook een dergelijke overeenkomst heeft getekend. De Vries is van de R.B.C. overgegaan naar Excelsior te Rotterdam. De Deventer eerst-divisieclub Go Ahead heeft overeenstemming bereikt met het in de Westduitse Oberliga uitkomende Borussia '09 (Dortmund) over de trans fer van de 23-jarige linksback van de Duitsers, Rolf Tiemann. HENNY VAN NEE, wiens doelpunt dé promotie van Heracles naar de ere-divi- sie bewerkstelligde, gaat de Almelose club verlaten. Hij is, evenals Jan Kers, de rechtsback van het tweede, gecon tracteerd door PEC, Zwolle. HENK TEN BRINK, die twee seizoe nen bij Go-Ahead heeft gespeeld, is overgegaan naar Tubantia. WILMA RUDOLPH-WARD, de befaam de Amerikaanse hardloopster, zal in augustus a.s. in Zweden uitkomen. Zij is opgenomen in een Amerikaanse at- letiekgroep, die op 20 augustus in Gö- teborg en drie dagen later in Stock holm de strijd tegen Zweedse atleten zal aanbinden. DE HONGAAR ISTVAN KAUSZ heeft te Buenos Aires bij de wereldkam pioenschappen schermen de titel op de gen gewonnen. In de finale van acht behaalde hij zes overwinningen, tegen zijn naaste tegenstander en landgenoot, Thomas Gabor, die de tweede plaats voor zich opeiste, vijf. EDDIE THOMAS, voorhoedespeler van Blackburn Rovers is overgeschreven naar Swansea Town voor 10.000 pond (pl.m. 100.000 gulden). Thomas kwam in februari 1960 bij Blackburn, doch bleek niet in staat een vaste plaats in het eerste elftal te verwerven. Tijdens de volgende week in Den Bosch (3, 4 en 5 augustus in De Vliert) te houden internationale militaire atletiek- kampioenschappen (CISM) zal voor het eerst in Nederland een volledige foto- finish-apparatuur (Longines) worden toegepast, teneinde het werk van de jury te vergemakkelijken. Op deze wijze zul len van alle loopnummers finishfoto's worden gemaakt. GERENOMMEERD De 20 man tellende Belgische atletiek- ploeg telt verscheidene gerenommeerde internationals. We noemen de bekende lange-afstandloper Clerkx (5000 m in 14 min. 22 sec. en 10.000 m. in 30 min. 14 sec.), polsstokhoogspringer Coppejans (4.25 m), hoogspringer Timmermans (1.95 m) en verspringer Poté (7.47 m). De atletiekploegen van Marokko en Tunesië zijn resp. 18 en 9 mail sterk. Vooral de lange-afstandlopers vormen het sterke punt van deze teams. De Marokkaan Said is goed voor 14 min. 15 sec. op de 5000 m. Het is de eerste maal, dat deze Afrikaanse atleten in ons land op wedstrijden uitkomen. GOES, 27 juli 1962. Zwarte bessen I 178-180, II 168-171, III 75, rode bessen I 76,20-82, II 71.10, III 54, frambozen in kratten I 158, 2 142-154, Senga Sengana I en II 98, Talisman I en II 74, Redgaunt- let I en II 54, Jecunda I en II 68, div. aardbeien III 50. Gewone veiling, per doos: Talisman I 44-48, II 32, Redgaunt- let II 19-23, rode bessen I 28-34, II 29, frambozen II 43, kruisbessen I 19, II 12, per stuk: perziken I 29-38, II 24, III 7.50-13, per kg Talisman I 130, II 80-100, Redgauntlet I 120-140. II 110, Markiezen I 197, II 166, zoete morellen II 117-126, Varikse zwarte I 157-158, III 53, Klerken I 175-210, II 78-142, Insp. Löhnis II 139, III 25-58, kruisbessen I 44-63, II 23-47, witte bessen II 41-51, Frankenthaler I 280-300, Ruth Gestetner I 68, grof 59-60, val 25, Close kl. 1 55/65: 75-87. Groenten: per stuk: bloemkool All 53-65, Bil 23-32, afw. 17-28, kropsla I 9-14. II 3.50-9, komkommers A 10 10-20, B 12-14, kussa I 14 21, per bos: kroten 7-11, wortelen I 14-20, selderij 8-12. per kg: tomaten A 46-54, B 49-50, C 36-39, rabarber I 7-9, doperwten I 26-39, II 21, kroten 12, an dijvie II 15-20, groene sav.kool 10-12, gele sav.kool 8.50-9, postelein I 48-51, dubb. pr.bonen I 168-217, II 191-198, Wage naars I 107-161, Prelude I 161-167, aard appelen bonken 25-36, grote 18-23, drie lingen 10-15, kriel 2-9. KAPELLE, 27 juli Frambozen in kratten I 1.531.59, II 1.461.48, in tubs 1.03. rode bessen extra 8487, I 76.30 77.20. II 74.00—74.40, III 30, zwarte bes sen I 1.821.84, II 1.631.76, aardbeien zonder dop: Talisman I-II 75, Red Gauntlet I-II 58, diversen II-III 50, Sen gana II 93. kersen per kg: Markiezen I 2.03, II 1.81, morellen II 1.09, Early Ri ver II 82. zure morellen I 1.04, Vr. v. Werden II 86—1.40, III 15—45, Varikse Zwarte II 1.151.46, Inspect Löhnis II 1.11—1.24. III 38—69, J.M.O. kers II 1.00, kruisbessen I 3771, II 1834. kasperzi- ken p .st. I 23. II 15, III 9. rode bessen p. doos extra 34, Loganbessen p. doos I 3348, II 2224, aardbeien p. doos I 38 —54, tomaten A-B 51—56, C 42—44, CC 30, aardappelen bonken 2427, I 1921, II 1519, drielingen 916, kriel 34.5, groenten: dubb. prins/bonen I 1.922'22, II 1.692.09, kropsla 3.54, bloemkool 1152, boskroten 6.58. bospeen 16, dop erwten 24—25, bosselderie 0.53, kom kommers 1016, bosuien 1517, sjalotten 13, knolselderie 10, rabarber 1218. KOEWACHT, 26 juli Gezwingeld vlaslint W.R. 145—160, D.R. 130—150. Breekvlas 7595. Ruwe lokken 2042, Gezwingelde lokken 7085. Scheven 5 6. Kalme markt. LEEUWARDEN, 27 juli. Stieren 130, 2.70-2.90-3.10-3.25 per kg. slachtgewicht; vette koeien 180. 2,00-2,25, 2,40-2,60, 2,80- 2.95 per kg slachtgewicht; guiste koeien 670-760 per stuk; melk- en kalfkoeien 975, 700-900-1020 per stuk; pinken 100, 400-465 per stuk; enterfokstiertjes 35, 600-700 per stuk; stamboekwaardig 20, 725-930 per stuk; graskalfstiertjes 2,70- 2,90 per kg slachtgew.; vette kalveren 1,70-1,90-2,10 per kg lev. gew.; graskal veren 645, 170-230-280 per stuk; nuchtere kalveren 208, 28-40-50 per stuk; fok- en mestkalveren 70-85, 100-125 p. st; schapen en lammeren 126, slachtschapen 1,40-1,80- 2,10 per kg gesch. slachtgew.; vette en weidelammeren 158, 47-63 p. st.; slacht en zuiglammeren 500. 3.70-4.00, extra 4.10 per kg gesch. slachtgew.; fok- en melk- schapen 70--?0-100 per stuk: bokken en geiten 63, 1,70-1,90 per kg slachtgewicht; fok- en melkgeiten 30-54 per stuk; export enters 250-275 per stuk; paarden 109, werkpaarden 850-1000-1250 per stuk; slachtpaarden 240-260 per kg geschat sl.- gew.; veulens 2,70-2,85 per kg geschat slachtgew.; oudere slachtpaarden 2,00-2,20 per kg geschat slachtgew. Totaal 3258. Overzicht: stieren aanvoer minder, handel minder vlot, prijzen le prijshou dend. andere lager; vette koeien aanvoer minder, handel stug, prijzen lager; guiste koeien aanvoer behoorlijk, handel kalm, prijshoudend; melk- en kalfkoeien aan voer als vorige week, handel kalm, prijs houdend; pinken aanvoer meer, handel stug, prijzen lager; vette kalveren aan voer minder, handel kalm, prijzen lager; graskalveren aanvoer minder, handel kalm, prijzen lager; nuchtere kalveren aanvoer minder, handel stugger, prijzen lager; schapen en lammeren aanvoer minder, handel willig, prijshoudend; paar den aanvoer meer, handel kalmer, prijzen le soort slachtpaarden iets lagere note ring, andere soorten moeilijk te verkopen. MIDDELBURG, 26 juli. Zwarte bessen I 192, II ^82, rode bessen I 68. Aanvoer 23 ton. TERNEUZEN, 27 juli Sla 3.80—6.60, bloemkool A 32—47, A2 20—44, B2 11—29, afw. 1127, groene komkommers A 13, D 1012, C 10, witte komkommers B2 12, selderie 1—3, peen 12—29, kroten 4—7 uien 6—16, Barima I 20. II 10—11. Eerste lingen I 18—23. II 10, Doré I 20—22, Bint jes I 1527, II 89, III 4. Eigenheimers I 18, II 10, kassnijbonen 1.60, prins.bonen 1.611.78, Saxa II 1.671.81, tuinbonen I 1923, II 12, peulen 1.081.11, rode kool 7, sav. kool 2123, waspeen 14—18, ra barber 22, tomaten A 51—52, A2 25—42, B2 3039, C 35, C2 25, uien 16, doppers III 16—28. aardbeien per doos Talisman I 3040. II 2132, III 12, frambozen per doos I 45, II 31, rode bessen per doos I 27 29. II 1618, rode bessen per kg I 80, II 58, III 50, kruisbessen per kg I 71 76. II 5155, frambozen per kg II 1.40 —1.52, III 1.00. Konstanz 375 (—2), Rheinfelden 252 1). Ottenheim 318 3), Straatsburg 258 (+2), Maxau 430 (onveranderd). Plochingen 109 (onveranderd), Mannheim 254 4). Steinbach 126 (onveranderd), Mainz 254 (—3), Bingen 168 (—4), Kaub 182 (—4), Trier 92 (—3), Koblenz 189 1—2), Keulen 144 (—4), Ruhrort 343 (4-3), Lobith 954 (4-3), Nijmegen 735 (—4), Arnhem 777 (-1-2), Eefde IJssel 304 (—5), Deventer 203 (—4). Monsin 5482 1—8), Visé 4920 (—5), Borgharen 3868 139), Belfeld 1102 (4-22), Grave bene den de sluis 509 (4-2).

de Stem | 1962 | | pagina 11