Manfred Kinder zijn sprint in rekent op Belgrado KORT Vlaggenparade in de Goffert: boeiend en indrukwekkend Ook bobbies hebben hobbies KNAC OVERWEEGT INVOERING STRENGERE RALLY-REGELS Stayerstitel voor Koch WIELERSPATTEN John Charles naar Leeds U Aanvaring bij Wemeldinge DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 JULI 1962 Slecht op gang Naar 800 meter Int. kampioenschap van Ned. begonnen 'MBÊ: Volgens schema Jo Walhout naar DOS. 200 deelnemers aan dam.,race" Oost-West Brumel sprong wereldrecord naar 2,26 meter Beslissing die elders navolging verdient Europese honkbaltitels Ned. en Italië in finalepoule Morgen in Londen Int. Spelen voor lichamelijk gehandicapten Voor 6 ton verkocht Vierdaagse Nijmegen (46-ste) 13000 wandelaars meldden zich Eerste marsdag 1200 wandelaars in Apeldoornse 4-daagse Zaterdag voetbal competitie MARKTEN WATERSTANDEN Wanneer men atleten voor een belang rijke wedstrijd ontmoet en ben onder vraagt over bun kansen, dan zijn zij in de meeste gevallen zeer voorzichtig en proberen een eventuele nederlaag te voorspellen. Er worden dan heel wat woorden besteed aan het hete of koude klimaat, een nog niet genezen blessure, hoofdpijn, een maagstoornis of de gewel dige kwaliteiten van hun tegenstanders. Dat is menselijk, al te menselijk. Een sportverslaggever sprak eens kort voor een start met de Duitse top-atleet Man fred Kinder. De snelle 400 m-loper ver klaarde toen, in tegenstelling tot zes andere atleten die goede kansen hadden: ,,Ik voel me in vorm en zal flink tegen stand bieden." Dat is typerend voor deze sympathieke sportman. Hij zegt wat hij denkt, hij overschat daarbij echter nooit zijn kwaliteiten, hij is geen opschepper en geen type dat zijn nederlagen met smoesjes goedpraat. Manfred Kinder is goed voor 45.8 sec. op de 400 meter, werd verrassend vijfde op deze afstand in de finale tijdens de Olympische Spe len te Rome in 1960, maar is qua bouw een middenafstandloper en men vraagt zich af of hij tijdens de komende Euro pese atletiekkampioenschappen, die vol gende maand in Belgrado worden ge houden, nu eens een kans krijgt op de 800 meter. Kinder heefl, mede met de wereld recordhouder Kaufmann (44.9), iets ge- erfd van de in prachtige stijl lopende Neurenbergse atleet Haas. Het lijkt er overigens op alsof de 23-jarige Dortmun- der ook de rol van Haas op het punt van buitenbaan-loting verder speelt. Tot zijn verdriet loot de 1.84 m grote en 14 kg zware opperwachtmeester van de Wuppertalse politie in beslissende se ries steeds de voor een 400 m-Ioper zo ongunstige buitenbaan. Kinder moest bij de Duitse kampioenschappen zijn start blokken helemaal aan de buitenkant ver zetten. ook in de halve finale en zelfs in de finale te Rome. Dat is dubbele pech voor hem. omdat hij de eerste 200 meter slecht op gang komt en bovendien geen controle heeft op de tactiek van zijn tegenstanders. Al leen dank zij zijn furieuze eindsprint komt Kinder tot geweldige resultaten. Natuurlijk ook op grond van zijn kracht, prima uitgebalanceerde starthouding en zijn wedstrijdhersens. De mentale hardheid van Kmder geeft ons de moed om te voorspellen dat hij straks in Belgrado nieuwe lauweren zal oogsten. Mogelijk wordt zelfs een presta- tieverbetering tot in de buurt van net wereldrecord van de Olympische win naar Otis Davis en Carl Kaufmann (44.9). Manfred Kinder is geen geboren sprin- ter zoals b.v. Kaufmann of Davis. Zijn lichaamsbouw maakt hem meer geschikt voor de middenafstand. Bij hem ont breekt de lichte bouw, de geslepen loop stijl en de aangeboren snelheid van een sprinter. Tot dusverre kon hij de 200 me ter .slechts" lopen in 21.5 en heeft hij moeite op de 100 meter beneden de 10.9 te blijven. Als Duitslands tweede 400 m- man van wereldklasse knipoogt hij thans naar starts op de 800 meter. Men zou zijn bekwaamheden en uiterlijk kunnen vergelijken met de robuuste Amerikaan se 800 m-winnaar van Melbourne Tom Courtney, die ook een uitmuntend esta fetteloper was; de 400 meter in 46 sec. liep en de 800 m in 1.45.8. Ook Nieuwzeelandse Peter Snell, Olyjr» kampioen 800 m van Rome, is een vaargebouwde gespierde kerel. Een zware bouw is dus blijkbaar geen beletsel om op de 800 meter een be langrijke rol te spelen, hoewel sierlijke frêle types als de Duitser Paul Schmidt, de Brit Johnson en de Hongaar Saentgali op deze afstand tot grootse resultaten kwamen. Moens verklaarde vorig jaar dat de zware Snell nooit zijn wereldrecord De 30-jarige Utrechter Noppie Koch heeft maandagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam het Nederlands kampioenschap der stayers veroverd. De uitslag was: 1 Koch (achter Pel ser) de 100 km in 1 uur 13 min. 55.6 sec. 2 Van der Meulen (Wiersma) op 90 me ter), 3 Wierstra (VandenBosch) op 350 meter, 4 Van Houwelingen (Van Roey) op 450 meter, 5 Marinus (Ingelghem) op 3625 meter. Spakenburg (Grolimond) werd na 76 km wegens een te grote achterstand uit de strijd genomen. Tennis te Hilversum De kop van het intern, tennis toernooi te Hilversum is er maan dag afgeslagen. Het geschiedde bijna geruisloos, want noch in het herenenkelspel, noch bij de dames deed zich iets opzienba rends voor. In bjjna alle partijen kwamen Neder landers uit en de meesten verdwenen van het toneel, zoals ze erop gekomen waren: zonder enige roem. Van onze landgenoten leverden onge twijfeld op deze eerste dag de oud-natio naal kampioen Lex Karamoy en mevr, Jetty BaarsWienese de beste presta ties. Karamoy, die kansloos de eerste set tegen de Zuid afrikaan Ryon verloor (1-6), herstelde zich voortreffelijk en door beide volgende sets op ~ijn naam te schrijven met 6-3 en 7-5 kwart de volle winst aan hem. Bij de dames onderscheidde Jetty Baars zich dadelijk met gedegen tennis, waarmee zij haar tegenstandster, de Australische mejuffrouw Ross overtrof' 6-4 in de eerste set. Daarna zakte haai spel echter onrustbarend, waardoor de tweede set verloren ging 5-7. Eens te meer bewees Jetty over een sterke wed strijdmentaliteit te beschikken, want in de beslissende set ging zij onvervaard op de overwinning af6-2. Mèt dit tweetal kwamen onze landge noten tot een overwinning, mevr. Jenny Ridderhof en Eva de Jong, beiden echter behaald op landgenoten. Eervol ging ook ten onder Peter Scholtz, die door zijn vechtlust de Australiër Jim Shephard, in wiens schaduw hij bij voorbaat reeds ston, kardnig partij gaf; Shephard won met 6-3, 6-4. De uitslagen: HEREN ENKELSPEL. Eerste ronde: Gabino Palafox (Mex.)Baling (V.S.) 6-1, 6-1, Hughes (Austr.)Van der Tuin 7-5, 6-2, Pares (Austr.)Marre 6-1, 2-6, 6-1, Guillermo Hernandez (Phil.)Lu- cassen 6-1, 6-1, Thorns (Did.)Arends 8-6, 6-4, Sassone (V.S.)De Jong 6-1, 6-1, Judy Hernando (V.S.)Rutgers 6-2, 6-4, Miguel Olvera (Ec.)Bowrey (Austr.) 3-6, 9-7, 6-0, Lex Karamoy—Rijan (Z.A.) 1-6, 6-3, 7-5, Woodcock (Austr.)Horn 6-0, 6-1, Woodcock (Austr.)Horn 6-0, 6-0-, 6-1, Jim Shephard (Austr.)Peter Scholtz 6-3, 6-4. Clive Kileff (Rhod.)— Dirks 6-1, 6-0, Ed. Rubinoff (V.S.)— Koster 6-2, 6-0. Summers (Z.A.)Boe lens 3-6, 6-2, 6-3, Salomon (Rhod.) Saarberg 6-3, 6-2. DAMES ENKELSPEL Eerste ronde: Vera Fladgate (N. Z.)—Henny van Rijn 6-3, 6-4, Koos je de JonghMej. Blaisse 6-0, 6-0, Jane Blackman (Austr.) Siemers 6-1, 6-1, Jenny Ridderhof Mulder 6-0. 6-2, Jett.y Baars- -mej. H. Ross (Austr.) 6-4, 5-7, 6-2, Judy Tegart (Austr.)—Rietje Tervoort 6-3, 6-3. I MANFRED KINDER wedstrijdhersens (1.45.7) in gevaar zou kunnen brengen, maar het 80 kg zware loopwonder ver beterde in februari van dit jaar op de niet eens zo geweldige sintelbaan van Christchurch niet alleen het wereldre cord op de 800 meter (1.44.3), doch ook nog even de 880 yards: 1.45.1. Manfred Kinder werd ontdekt tijdens de Duitse juniorenkampioenschappen in 1958 te Ludwigsburg toen hij zijn eerste belangrijke titel als 20-jarige won, dank zij de goede tijd van 47,7, natuurlijk op de buitenbaan.... Kinder werd geboren op 20 maart 1938 in Königsberg (Oost-Pruisen) en vlucht te tijdens de oorlog met zijn moeder naar Oost-Friesland. Zijn vader is in de oorlog gesneuveld. Hier, in het vochtige Oostfriese klimaat werd de toen nog ten gere scholier in 1944 astmatisch, zodat de dokter hem elke sportbeoefening ver bood. Pas toen hij in 1953 als leerling automonteur naar Lüdenscheid trok, had hij geen klachten meer en kwam hij via een gezellenhuis met de sport in aanraking. NOPPIE KOCH .Na temposlag: titel. Tussen de Utrechtse voetbalvereniging DOS en de Willem Il-stopper Jo Wal hout zijn besprekingen gaande over een eventuele transfer van Walhout naar Utrecht. Walhout wilde zijn contract met Willem II niet verlengd zien, omdat het voor hem financieel gezien niet meer aantrekkelijk was. Wanneer Wal hout het met de DOS-onderhandelaars eens wordt, zal ook Willem II aan de slotbesprekingen deelnemen. Bij gelegenheid van de viering van het veertigjarig bestaan van de provin ciale Noordbrabantse Dambond zal o.m. een massawedstrijd worden gehouden tussen dammers uit het oosten en westen van de provincie. Het veertigjarig bestaan van de bond wordt aangegrepen om de rivaliteit tus sen oost en west zich op een sportieve manier te laten ontladen. Vefwacht wordt dat 150 a 200 aangesloten dam mers aan de wedstrijd zullen deelnemen. Deze wordt op zaterdag 1 september ge speeld in het clublokaal van damclub '50 ,,'t Molentje" te Tilburg en vangt om drie uur aan. Tevoren recipieert het be stuur van de bond. ANTON EBBEN, de enige Nederlander die was ingeschreven voor het Euro pese springtoernooi dat gisteren in Londen begon, heeft zich teruggetrok ken. Bajazzo berijdend, in een bijnum- mcr, kreeg Ebben zoveel last van een oude liesblessure, dat hij besloot op te geven. DE RUSSISCHE atletiekploeg heeft de ontmoeting tegen de Verenigde Sta ten te Stanford (Californië) met 173 tegen 169 punten gewonnen. Het Ame rikaanse herenteam was met 128107 de meerdere van Rusland; de Russi sche dames zegevierden echter met 6641 over hun Amerikaanse rivales. Hij begon als hoogspringer en bereikte als 16-jarige 1.50 m. Een jaar later ging hij trainen voor de 400 m en dank zij een volledige atletiektraining in de winter 1955-1956 kwam hij tot de zeer goede tijd van 50.6. Nu had de atletiek hem volle dig te pakken. In 1957 bleef hij drie keer op 50 sec. hangen, maar een jaar later maakte hij de sprong naar 47.7. Kinder trad in dienst bij het politie korps van Wuppertal, werd lid van de befaamde Dortmundse sportvereniging ..Olympische Sportverein Horde" en kwam onder de hoede van Georg Gallen, Danner en de bekende trainer Rudi Wen- del, drie aan de atletiek verknochte fi guren. Zijn werkzaamheden laten toe dat hij volgens schema kan trainen en tussen zijn trainers heerst eensgezindheid en geen afgunst. Dikwijls traint Manfred Kinder twee maal per dag, 's morgens en 's avonds; veel met gewichten. Gymnastische oefe ningen, proefstarten en tussensprints worden niet vergeten en zijn erop bere kend zijn conditie te verbeteren, de pure snelheid te verhogen, het moeilijke tem po te pakken te krijgen. Steil omhoog leidde in de laatste jaren zijn weg naar wereldklasse. Alhoewel hij de laatste tijd niet al te best in vorm is, ziet het er toch naar uit dat nóg betere tijden van hem mogen worden verwacht. Dat is nodig, want in het af gelopen weekeinde heeft de Engelsman Robbie Brightwell te Londen het Euro pees record op de 440 yards verbeterd en gebracht op 45.9. Het oude record stond op naam van Adrian Metcalfe. Het ziet er dus naar uit dat deze twee Britten straks in Belgrado een geducht woordje gaan meespreken. Bovendien is er voor Kinder dan nog zijn landgenoot Carl Kaufmann. Manfred Kinders grote idealen: de ko mende Europese atletiekkampioenschap pen in Belgrado, veel estafetteraces die hem bijzonder veel plezier bezorgen cn dan in 1964 deelnemen aan de Olympische Spelen te Tokio. Tijdens de atletiek-landenwedstrijd Ver. StatenRusland in Stanford (Cali fornië) heeft de Rus Valeri Brumel zijn wereldrecord hoogspringen met een een' timeter verbeterd en op 2.26 m. ge bracht. Het oude record dateert van 31 augustus 1961 te Sofia. De geschiedenis van de laatste tien centimeter in het hoogspringrecord is: 2.16 Jury Stepanov (Rusland) 13 juli 1957 te Leningrad; 2,17 John Thomas (VS 30 april 1960 te Philadelphia; 2.18 John Thomas 24 juni 1960 te Bakersfield; 2.22 John Thomas 1 juli 1960 te Palo Alto (Stanford); 2.23 Valeri Brumel (Rusland) 18 juni 1961 te Moskou; 2.24 Valeri Bru mel 16 juli 1961 te Moskou- 2.25 Valeri Brumel 31 aug. 1961 te Sofia; 2.26 Valeri Brumel 22 juli 1962 te Stanford. De secretaris van de Britse zwembond Dick Hodgson heeft maandag de Britse zwemwereld geschokt met de verklaring, dat in ploegen die op tournee gaan, géén zwemmers meer worden opgenomen die geen kans maken. Hodgsons verklaring treft in het bij zonder de zwemploeg, die Engeland in de Europese zwemkampioenschappen te Leipzig zal vertegenwoordigen. Deze maatregel is genomen naar aan leiding van de middelmatige prestaties en de onverschillige houding van enkele top-spezwemmers. De Britse zwemploeg zal, wanneer deze aan de Europese kampioenschappen deel neemt, worden beperkt. „Wij hadden 55 jongens en meisjes wil len meenemen", aldus Hodgson; inplaats daarvan zullen slechts 42 gaan". Hodgson verklaarde voorts, dat deze maatregel slechts het begin was. Wanneer er geen verandering komt, zal het mes dieper worden ingezet bij de Empire- zwemwedstrijden te Perth in november. Het toernooi om de Europese honkbal- titel 1962 is maandag te Amsterdam voortgezet met de wedstrijd Frankrijk Zweden in groep B. De Fransen won nen deze „marathon"-partij met 14-11. In de wedstrijd tussen Italië en West- Duitsland won Italië met 16-0. Na de derde speeldag zijn de standen in de beide groepen: Groep A: Nederland 3 3 0 6 Frankrijk 2 112 Spanje 10 10 Zweden 2 0 2 0 Nederland heeft zich geplaatst voor de finale-poule. Groep B: Italië 2 2 0 4 België 10 10 Duitsland 10 10 Italië gaat naar de finale-poule. PELFORTH, de groepering waar voor Dick Enthoven de Tour de France reed, onderhandelt mo menteel met Jan Janssen, Henk Nijdam, Emiel Verstraete en Ger- rit Wesseling. —O PIET VAN HEES uit Hoogerheide heeft besloten om alle wieleracti- viteiten stop te zetten. Jammer van deze coureur, die meer kon dan hij zelf geloofde. O— IN HET Franse blad l'Equipe wordt aan de lezers verteld, dat volgend seizoen Miel Daems, Frans Aerenhouts en Willy van den Berghe voor Faema oftewel Rik van Looy zullen rijden. O— LEO VAN DONGEN reed zijn woonplaats Made gisteren weer eens eer aan, door in het Belgische Gooreind met een minuut voor sprong een wegwedstrijd over 120 km te winnen (tijd: 2.56.13). Toon tje Mertens werd derde en Kees Haest vijfde. Een Nederlandse aangelegenheid dus. De Nederlandse ambassadeur in Engeland, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, zal woensdag te Stoke Mandeville de tiende internationale spelen voor lichamelijk gehandicapten openen. Méér dan 300 mannen (óók Nederlan ders) en vrouwen hebben op de num mers boogschieten, basketball, bowlen, knuppelwerpen, discuswerpen, schermen, kogelstoten, biljarten, zwemmen, speer werpen, tafeltennis en gewichtheffen in geschreven. De geestelijke vader van deze spelen, ziekenhuisdirecteur dr. Ludwig Gutt- mann vertelde dat het aantal inschrij vingen voor de ontmoeting van dit jaar, groter was dan die van alle vorige tour- nooien in Engeland. In 1960 werden de spelen voor gehan dicapten onmiddellijk na de Olympische gehouden en toen namen 300 personen deel. Dr. Guttmann legde de basis voor de huidige structuur van het tournooi in 1948 door een wedstrijd in boogschieten te organiseren voor 26 Britse oorlogs veteranen. In 1952 deed Nederland mee en werden de wedstrijden internationaal. Nu zijn ze wereldberoemd. De voorzitter van Leeds United heeft bekend gemaakt, dat de onderhandelin gen in Italië over de terugkeer van John Charles van Juventus naar Leeds United, met succes zijn afgesloten. Charles komt a.s. donderdag per vliegtuig naar Enge land voor een medisch onderzoek. Als het resultaat bevredigend is, ligt het contract ter ondertekening voor hem klaar. Charles is in april 1957 door Juventus overgenomen voor 65.000 pond, hetgeen toen voor Engeland een recordbedrag voor een overschrijving was. Het bedrag waarvoor Charles door Leeds is terug gekocht werd niet onthuld, doch verno men is, dat het in de buurt van 55.000 pond ligt (plm. 600.000 gulden). „Het legioen van majoor Breune- se" heeft weer voor vier dagen be zit genomen van Nijmegen. Met extra treinen, bussen en talloze militaire trucks zijn de ruim 13.000 wandelaars, die dinsdag in de vroege morgenuren het gevecht tegen de dikwijls slopende kilome ters zullen beginnen, in de Keizer- Karelstad gearriveerd. Het was een drukte van belang In hel versierde centrum van Nijmegen, waar het nieuwe Keizer-Karel-monument in stralend floodlight de belangstelling van duizenden trok. ïüiiüüi! BÜZÖB21H Wandelaars en belangstellenden gin gen op in een massa, die Nijmegen elk jaar opnieuw gedurende enkele dagen tot het koninkrijk van de voetganger maakt. Ze waren er allemaal. De stoere Zwit serse Alpenjagers, de feilloos marche rende Britten, de gemoedelijk, omvang rijke Beierse hotelier, die ook tijdens de vierdaagse zijn biertje niet zal laten staan en óók de twaalf Engelse solda ten van de Royal Sussex, die de over steek van Dover naar Calais per kano hebben gemaakt en via de Franse, Bel gische en Nederlandse rivieren en ka nalen naar Nijmegen peddelden, om daar gedurende een paar dagen de be nen weer eens te kunnen strekken. Zoals vanouds werd de intocht van de wandel-liefhebbers in het Goffert-sta- dion besloten met de vlaggen-parade van de afgevaardigden van de 16 verte genwoordigende landen. Het boeiende en indrukwekkende schouwspel, waaraan traditiegetrouw de muziekkorpsen van de Koninklijke Ma rine, de Koninklijke Militaire Kapel en de kapel van de Koninklijke Lucht macht benevens vier Britse muziekkorp sen hun medewerking verleenden, hield ditmaal weer de ruim 30.000 toeschou wers gedurende bijna twee volle uren geheel in zijn ban. De Apeldoornse Vierdaagse is maan dagmiddag door burgemeester A. des Tombe onder enorme belangstelling van de burgerbevolking en duizenden vakan tiegangers geopend met het hijsen van de Nederlandse driekleur voor het front van de opgestelde deelnemers. Tijdens de plechtigheid, die plaats vond op het Apeldoornse marktplein, werd door de verschillende sprekers met klem betoogd, dat de recreatieve ontspanning van de wandelaar, het voornaamste doel van de NWB vormt Genieten van het natuurschoon is ir_ Apeldoorn belangrijker dan het verkrij gen van een Vierdaagse-medaille. Dat de Vierdaagse van Apeldoorn zich in een steeds stijgende belangstelling mag ver heugen, blijkt wel uit het aantal in schrijvingen, dat met een totaal van on geveer 1200, ruim 100 hoger is dan ver leden jaar. De onvolprezen jeugd laat natuurlijk geen verstek gaan. Hier zet zij de eer ste stappen voor de vierdaagse: met strooien hoeden op voor de zon, een uitbundig humeur en vol goede moed naar de inschrijvingsloketten! Blijkens mededelingen van de K.N.A.C. heeft het bestuur be sloten, in overleg met regionale automobiel sportclubs, na te gaan, bij welke automobielsport evenementen de rusttijden on. voldoende zijn. Voorts wordt overleg gepleegd over rcgclmatigheidscontroles ter bevorde ring van het aanhouden van matige voorgeschreven gemiddelden op open bare wegen. Besloten is voorts, stipte naleving van verkeersvoorschriften tijdens rallies en ritten af te dwingen; enerzijds door reglementering, anderzijds door con trole. Bestraffing door diskwalificatie. intrekking van startlicenlie en het stel len van medische voorwaarden voor het deelnemen aan sportevenementen zijn in studie. Gestreefd wordt naar een centrale be oordelingsinstantie voor motor, en auto sportwedstrijden, die advies moet uit brengen voordat een aanvrage naar de autoriteiten gaat. Naar de mening van het K.N.A.C.-be- stuur kunnen langs deze wegen voldoen de waarborgen worden gevonden voor veilige rallies en ritten. Verbod van deze evenementen wordt gevaarlijk ge acht. omdat daardoor clandestiene wed strijden in de hand worden gewerkt. Er zijn óók toeristen Gewezen wordt op de functie van rallies en ritten bij het kweken van des kundige rijders. Zy, die menen, dat de openbare weg niet mag worden gebruikt voor vrye- tydsbesteding in de vorm van rc'Jics vergeten, dat ook weekendtoeristen en vakantiegangers die wegen gebruiken, aldus meent het K.N.A.C.-bestuur. Men wijst er voorts op, dat in de laat ste jaren bij rallies de routes en tijdsche ma's met nauwkeurige inachtneming van de belangen van het overige ver keer worden vastgesteld. Klassements proeven worden op gesloten trajecten gehouden. Nagegaan is, hoe de vermoeid heidsfactor verkleind kan worden; ook het feit, dat rallyrijders soms harder rijden, dan de voorgeschreven snelheid, om reservetijd voor eventuele reparaties te winnen heeft de volle aandacht. Twee groepen Londense „bobbies", of, zoals ze officieel heten leden van de Metropolitan Policestarten vandaag in het Nijmeegse wandelfestijnde vierdaagse. Dat is iets anders als pa trouilleren door Londens straten De competitie-indeling zatcrdagvoct- bal voor wat district Zuid 1 betreft luidt als volgt: 4e klas A: Aalburg, Good Luck, Krabbendijke, Rillandia, Roda Boys, Sleeuwijk, Smer- diek, Sprang, SSC '35, SW 54* Wemei- dinge en Wijk. 4e klas B.: Arnemuiden, AZVV, Chrislandia, Din- teloord, Mevo. Middelburg*. Niueworp, Spui, Terneuzense Boys, VVN, Zwaluw- se Boys. bij toelating. Maandagmiddag lag het Wemeldingse vissersvaartuig WMD-7 nabij de Post- brug te Wemeldinge langs de kanaal oever gemeerd om mosselschelpen te la den. Door het voorbijvaren van het mo tortankschip Wandria werd de Wemel- dinge-7 meegezogen en raakte los van de wal en kwam vervolgens dwars in het kanaal te liggen. Het achter de Wandria varende Nederlandse motor schip Vera Cruz werd door het achter schip van de Wemeldinge-7 geramd en bekwam enige averij. GOES, 23 juli 1962. Export en Indu strieveiling. Zwarte bessen I 198. II 174, III 87. Rode bessen I 82. II 73. III 63-65. Frambozen in kratten I 165-167, II 159. Talisman I en II 128. Senga Sengana I en II 126. Redgauntlet I en II 117. Ju- cunda I en II 117. Mad. Moutot II 87. Div. aardbeien III 58. Gewone veiling. Per doos; Talisman I 38-43, II 23. Red gauntlet extra 41-43. I 33-40, II 26-28. Rode bessen extra 33, I 25-26, II 15-22, III 14-18. Kruisbessen II 25. Per stuk: Perziken 20-33. Per kg: Talisman II 85- 110, III 70. Redgauntlat I 140, II 90-130. Rode bessen extra 92, I 85-88, II 66. Wit te bessen II 64-65. Varikse zwarte II 83- 104. Zoete Morellen II 77-110. Hollanders II 90-145, III 79-100. Br. Bruine II 160. Markiezen II 75-175. Suikerkersen II 63- 85. Frankenthaler I 280. Groenten. Per stuk: Bloemkool AI 55, All 45-55, afw. 13-35. Kropsla I 3,50-5,50, II 3,50. Kom kommers AI 16-19, B 11-13. Kussa I 35. Per bos: Kroten 9-17. Wortelen 13-17. Uien 8-23. Per kg: Tomaten All 53-60, BI 61, Bil 52, Cl 43, CC 26. Doperwten I 27-32. Dubb. pr. bonen I 150-171. Saxa- bonen I 162. Tuinbonen II 15. Kroten 15-22. Andijvie II 25-29. Postelein 46-51. Zilveruien 49. Gele kool 15. Gr. sav. kool 20-23. Bintjes 21. Vr. aardappelen grote 23-31, drielingen 15-20, kriel 4-11. KAPELLE, 23 juli Framb. in krat ten 1 165-172, 2 145-157, in tubs 101, rode bessen ex 94, 1 77.70-78.40, 2 75, zw. bes sen 1 213, 2 188, aardb. z. dop talisman 1 en 2 123-131, red gountlet 1 en 2 110- 112, sengana 1 en 2 126-129, div. rassen 2 101, 3 65, zanderig 92, mad. moutot 2 89. kersen p. kg markiezen ex 181. 1 158-173, 2 136-144, hollanders 2 122-130, vr. v. werden 1 155, 2 124-135, meikersen 1 151. insp. lhones 1 161, morellen 2 70- 78, div. 3 25-39, kruisbessen p. d. 1 21, p. kg 1 65, 2 20, rode bessen p. d. 1 29-34, ex 32-37, kaspruimen p. st. ex 131, 1 9 loganbessen p. d. 1 38-40, 2 23. aardb p d. talisman 1 33-35, 2 28. red gountlet ex 37-42, 1 30-36, 2 25-29, gorella 1 33, webo 1 32, merton prinses 1 31, aardapp. 1 24-29 2 18-24, dr. 9-13, kr. 3-5; groenten: kropsla 3,5-4.5, bl.kool 11-53, tuinbonen 10-11, doperwten 23-31, dubb. prins.bo- nen 161-177, boskroten 13. komk. 15, spits kool 6-6,5, bosuien 16-19. bospeen 15-17 tomaten ABC 52-58, CC 36. ROTTERDAM. 23 juli. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster 3042, prima kwaliteiten. daarboven. Schokkers op monster 3045; prima kwaliteiten daarboven. ROTTERDAM. 23 juli. Totale aanvoer 1161. Vette koeien en ossen 1161. Prijzen: vette koeien 290-330, 265-285, 240-260. Vette koeien aanvoer ruimer, handel zeer rustig, prijzen iets dalend, enkele prima's boven notering; kalme afloop. TERNEUZEN. 23 juli Sla 3,5-7.10, bl.kool A 41-59 A2 24-59 B2 11-31 afw. 11-37, gr. komk. B 12-14 C2 10-11 w komk. B 13-16, C 11, peen 10-20, kroten in ni Ulen 12"25- barima bonken 25-26 1 in n'.nJi' eerstelingen bonken 36, 1 17- i ilnJi i 'n^' 2"8' bintjes bonken 34-35, 1 16-29, 2 8-14, kr. 3-9, doré 1 25, eigen heimers 1 23. 2 9, stamsnijbonen 2 53 w tnmbonen 1 27-30, 2 17. peulen 123-155, r.kool 15-26, spitskool 7-10, sav - kool 20-39, waspeen 29, rabarber 10-22 torn. Al 61-66 A2 21-43 B2 42-54 C 42 C2 36-39, CC 25. doppers afw. 13-20, aardb P d. talisman 1 33-39, 2 23-31. 3 21 red gountlet 1 34-39. 2 22-34, rode bes- w" Y 2 _21"25' p' kR 1 8°"93. 2 Ink 3, 53158' framb- 1 170. 2 153-155, 3 i nc' kruisbessen 2 47-55, zw. bessen 1 lyo-zUO. Konstanz 379 (-1). Rheinfelden 256 t—3)/ Ottenheim 316 (—151, Straatsburg 2 Maxau 439 (—11), Plochingen 10; (—2), Mannheim 282 (—6), Steinbach 1 (-;ï Mainz 286 B'ngen 182 (—8), Kaub 200 (—13), Trier 304 (—7) Koblenz 204 (—12), Keulen 176 (—10) Ruhrort 372 (—5), Lobith 892 (—4), Nij megen 769 (onveranderd), Arnhem 803 Ussel 329 1), Deventer 225 (+2), Monsin 5665 (—5). Visé 4940 (4-10). Borgharen 3883 (—10). Belfeld 1092 (—7), Grave beneden de sluis 504

de Stem | 1962 | | pagina 3