voortreffelijke zege Kees Snepvangers boekte Rik v. Steenbergen was snelste sprinter in Made \NZER loon N.V. Mooie tweede plaats voor Kees Haest Ronde van Midden Zeeland was zware proef j DE ACHT VAN CHAAM j Meer dan 12000 toeschouwers van Drum! Ploegenprijs equipe van Toon Simons Ned. atleten versloegen Amerikanen Even proeven... dat (pittig. Hoe dat komt? jakken, van goudgeel Jn zij Drum die aparte alfzwaar-héél lekker! Aan T rekenen Tweede surprise Ook Toon! Bezoekt woensdag 1 aug. a.s. Lambert v. d. Yen strijdlustigste Schijnmanoeuver WIELERSPATTEN Leon Sebregts won in Zwijndrecht (B) Anquetil sterker (op de baan) dan Poulidor Ronde v. Hoofdplaat voor W. Mennekens (Van onze sportredacteur). De wind en de dijken hebben in het Zeeuwse land, weelderig-kleurig onder de warme zon, die vrijwel de gehele dag geschenen heeft, een ware slachting aangericht onder de 121 renners, die I liet belangrijke internationale veld vormden in de opnieuw volkomen aan de verwachtingen beantwoorde vierde Ronde van Midden-Zeeland. Zo bar zwaar en zó vreselijk lang bleek voor het gros der deelnemers de wedstrijd - laatste proef voor de komende wereldkampioenschappen in Italië - dat een groot aantal reeds liad opgegeven, toen er in Vlissingen (100 kilometer) voor het eerst werd geravitailleerd. net meer dan 485 filialen door heel iar grotere Z.-B.-zaken in ZEELAND i, die zullen worden opgeleid tot: t vakdiploma's en ervaring in een in het geven van leiding aan per- zlministratieve verantwoording, alle eiken van goede verkoopresultaten. m de functie succesvol te kunnen rkweek, deling in de winst, extra gen pensioenfonds. 01 sturen aan de chef Personeels* ïbosch. De Adelaar, Spoorlaan en vraagt voor spoedige venstaand adres. 50 CENT PER DAG Directe polisafgifte oor W. VAN DER STEEN W/' Slechts achttien van de allerbesten uit het veld bleven tot de fi- I nish in Goes (waar ook het vertrek was geweest) werkelijk „over eind" en onder hen hebben vier jongens van Toon Simons' ploeg Ihet meest tactisch gereden. Het waren Kees Snepvangers, die een schitterende zegepraal bevocht, Kees Haest, Jac. v. d. Kloot en Leo j van Dongen, die de eer van West- en Midden-Brabant op buitenge- I wone wijze hebben hoog gehouden. Want Kees Haest, de ongeloof- I lijke doorzetter uit Rijsbergen, bestond het om als tweede te eindi- I gen een zeker zo eervolle plaats, gezien zijn inspanningen, als de Zunderste „Snep" boekte. Als achtste en negende finishten respec- tievelijk Jac. van der Kloot (eveneens uit Zundert) en Leo van Don- I gen uit Made, die op zijn beurt extra vermelding verdient vanwege I diens voortreffelijke, opofferende werk. Een uitstekende koers verwezenlijkte eveneens Ferdinand Boonman uit 's-Hee- henhoek, die met zijn derde plaats als eerste Zeeuw kon worden geklasseerd, Miel Verstraete, een paar jaar geleden winnaar, miste op het kritieke ogenblik „de boot" en moest met de zestiende plaats genoegen nemen, achter Marinus van Ginneken uit Het Schijf, die had h(j tactischer had gefietst wellicht een gunstiger positie in de rangschikking zou hebben kunnen bezetten. Een saluut óók voor de kleine Walter Heeren uit Sint Willcbrord, die een knappe race fietste. Bart Solaro, de winnaar van vorig jaar, zou, als het op een eindsprint aan was gekomen, tezamen met Gerben Kar stens, Jac. Mesters, van Kemenade en Cees van Espen, uitgesproken kandidaat voor de zege zijn geweest. Maar de vier van Toon Simons zorgden ervoor, dat die De dijken op en af. Zo ging dat za terdag in de Ronde van Midden-Zee landHier knipte onze fotograaf de kopgroep ergens onderweg. krachtmeting in snelheid niet door kon gaan, omdat het gesmede plan (qua tactiek en inzicht, maar tevens dank zij hun uitstekende conditie, een ,,uitge kookt") volledig slaagde. De uitvoering was perfekt. Reeds vóór de tweede ravitailleringspost in Kort- gene, een veertigtal kilometers vóór de finish vluchtte Kees Haest, die de beginstoot tot het beslissende offensief der vier Breda-Bierploegmannen heeft gegeven, uit het „peloton der achttien" weg. Met circa 200 meter voorsprong kon hij als. eerste de Groscowagen bereiken en met deze zelfde winst ging hij ook verder. Wie gemeend had, dat de vin nige Rijsbergenaar het ernst was om een greep naar de bloemen in Goes te doen. vergiste zich. Op de Katse Dam, een kilometer of wat verder, werd hij door de jagende groep achtervolgers, waaronder de Simons'-mannen zich vol gens het geijkte ploegensysteem koest hielden en dat zeer behendig deden, tot de orde geroepen. Het was kennelijk allemaal in de opzet gepland, zoals later zou blijken. In Goes waren de Kiss-Misses bijzon der ingenomen met de overwinnaar, Kees Snepvangers, zoals dit plaatje laat zien. In de volgerskaravaan begon men toen te rekenen. Aangenomen werd namelijk, dat de „achttien" het in de eindsprint te Goes zouden gaan uitvechten. Velen ga ven Bart Solaro, Gerben Karstens en Cees van Espen een goede kans. Van Miel Verstraete werd verwacht, dat hij in de allerlaatste kilometers nog zou proberen met een formidabele rush tot een voor sprong te geraken. Het liep volkomen anders uit. Want in Wemeldinge gebeurde dat volkomen onverwachte. Kees Snepvangers, die met zijn teamgenoten in de leidende groep zeer taktisch had gekoerst, waagde daar de gewaagde sprong. Het betekende nu: alles of niets. Het werd alles! Zijn jump was er een van zo'n formidabele kwali teit, dat iedereen er met verbazing en bewondering naar keek. Letterlijk als een pijl uit de boog knalde de „Snep" er vandoor. Miel Verstraete, pijnlijk ver rast en de niet-ploeggenoten van de lange doorzetter uit Zundert evenzeer deed een vertwijfelde, zij het machtige poging om naar het wiel van Snepvan gers te springen. Dicht, heel dicht zelfs wist hij het te benaderen, maar uitein delijk kwam hij enige meters tekort. Snepvangers, die dit tot zijn vreugde had bemerkt, zette on vervaard en met ontplooiing van al zijn beschikbare krachten die allerminst gering bleken door, en snelde, aangemoedigd en toegejuicht door de duizenden wielerfans op het fraaie parcours op de Bergweg in de Zeeuwse fruitstad, de armen enthousiast de lucht in geheven, langs de wedstrijd-jury. Snepvangers had een overwinning van groot for maat behaald. Weinig minder groots was de presta tie van Kees Haest, de Rijsbergenaar van wie algemeen werd aangenomen, dat hij na die solovlucht wel „leeg" ge reden zou zijn. De energieke knaap, diep over het stuur gebogen, zorgde voor een tweede verrassing van de bovenste plank, door bij het naderen van Goes een nieuwe solovlucht te ondernemen, die nu volkomen slaagde. Met een voor sprong van enige seconden, in hoge mate belangrijk voor het behalen van het ploegenklassement (dat ook in de wacht werd gesleept), veroverde Haest die kostbare tweede plaats, terwijl Jac. v. d. Kloot, door achtste te worden, het ver eiste drietal hielp vormen. Het scheelde in tijd en punten voldoende, om de zeer fiaaie prijzen te veroveren, vóór de ploeg van Zeelands Roem, die met So- j'- j001)man èn de Jager als tweede eindigde, in dezelfde tijd als de equipe van Kikkerop, die met Walter Heeren, Marinus van Ginneken en Theo Rutten als derde werd geklasseerd, omdat deze een tikje ongunstiger in punten was ge ëindigd. Het spreekt vanzelf dat Toon Simons volop mocht delen in de hulde, die zijn coureurs tijdens het ceremonieel werd gebracht. Achtereenvolgens werden zij toegesproken door de heer A. G. Ver- hulst, de voortreffelijke leider der orga' nisatie, KNWU-voorzitter dr. P. van Dijk, die buitengewoon enthousiast bleek over de geleverde prestaties en de wens uitsprak zowel Kees Snepvangers als Kees Haest straks ook in Italië bij de wereldkampioenschappen te kunnen be wonderen èn gelukwensen, zomede door loco-burgemeester J. S. Vischer, die al leen maar lof had voor de organisatoren en voor de prestaties der deelnemende renners. Gezeten in een machtig mooie auto, geflankeerd door twee lieftalige North State hostesses maakten Toon Simons, Snepvangers en Haest een triomfante lijke ereronde, omgeven door B.P.-motor- rijders en voorafgegaan door humoris tisch uitgevoerde vehikels van Heineken die de lachlust van het talrijke publiek geducht op wisten te wekken. Hiermede is dan in grote trekken de ontknoping van deze hoogst belangrijke klassieker geschetst. Natuurlijk is er voordien het nodige voorgevallen, maar het feit, dat slechts een „handvol" cou reurs er in geslaagd is de wedstrijd tot een goed einde te brengen, onderstreept méér dan woorden dit zouden kunnen 3 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 23 JULI 1962 (Advertentie) Nederlands Grootste Wielersportevenement waarin deelname van talrijke prominente renners uit binnen en bui- J i tenland. - (Van onze verslaggever) Toen Rik van Steenbergen zijn contract tekende voor de Ronde van Made liet hij er geen twijfel over bestaan, dat hij deze ronde graag op zijn naam wou brengen Hij is daar zondag in geslaagd, zij het dan dat hij moeite had met zijn overwinning, want hij kon Jos Verachtert en Piet Rentemeester maar nèt achter zich houden in de massasprint, die het Madese wie- Ierfestijn besloot. Een geslaagd festijn overigens, want tussen de 12000 en 15000 bezoekers om zoomden het gezellige parcours waar binnen, in de café's en zalen, volop vertier te vinden was- De Madese wielerronde voor profs en onafhanke- lyken werd ingeluid met een ceremonie protocolaire, waarbij de renners Jan Janssen, Jo de Roo en Jos Verachtert met bloemen werden gefêteerd door miss Coca-Cola, welke in hoogst eigen persoon present was. Toen ook de reclamekaravaan haar rondjes had gereden, vertrokken 63 profs en nafhankelijken voor de 135 km. Het is een koers geworden, die door Rik van Steenbergen en mèt hem Peter Post, volmaakt werd gecontroleerd. Er zijn n.l. heel wat uitlooppogingen onder nomen, maar niemand slaagde er in die tot een goed einde te brengen. Van Kreuningen was de eerste die wegsprong, gevolgd door Jan Janssen, die het 20 ronden volhield alleen op kop te rijden, maar na 25 ronden waren het Post en Van Kreuningen, die het hele veld weer tot bij de vluchters trokken. De Vlijmense coureur Lambert van der Ven heeft in Made vinnige strijd geleverd. Ook hij deed een ontsnappings poging, samen met Swaneveld, maar in het peloton bleven de groten waak zaam. Na 38 ronden zagen we Frans van Balvert alleen wegstuiven en in de 45e ronde had hij zijn voorsprong zelfs tot 35 seconden weten op te voeren. Het was Martien van den Borgh, die de achtervolging inzette, een taak die Post en Van Steenbergen in de 47e ronde van hem overnamen, en het hele veld in de korste keer weer bij elkaar brach ten. Even leek het er op of de slag nu ging vallen. Rik van Steenbergen ging met Post, Niesten, Wim van Est, Van der Ven, Balvert, Hermes en Legrand er van door, maar het was een schijn manoeuvre. Na 55 ronden, half koers, hadden we opnieuw een gesloten rennersveld. Van de 63 renners waren er toen nog 40 in de strijd. Lambert van der Ven, die uit eindelijk de prijs voor de meest strijd lustige renner in de wacht zou slepen, reed in deze periode van de wedstrijd bijzonder lang alleen aan kop, maar het gelukte hem niet een redelijke voor sprong op te bouwen. Hij kreeg in de 37c ronde nog gezelschap van Piet Rentmeester, doch ook samen konden zij het niet redden. In de 79e ronde riam Post de leiding over, maar Rik van Steenbergen nestel de zich onmiddellijk aan de kop van het peloton om verrassingen te voorkomen. Een vluchtpoging van Piet Damen werd eveneens door Van Steenbergen onge daan gemaakt Een scherp getekende Rik van Steen bergen neemt de liefstallige hulde in ontvangst. In de 84e ronde zag Cees Lute zijn kans, nog schoon en sprong weg. Zijn poging om weg te komen, leverde hem een fortuintje aan premies op vóórdat Rentmeester, Van der Putten en Balvert achter hem aan trokken. Nog even kwam Lambert van der Ven uit het peloton los, maar met nog zes ronden voor de finish lag liet hele veld weer bij elkaar en het werd duide lijk dat het op een massasprint zou gaan uitdraaien. En zo gebeurde het. Rik van Steen bergen wist de winnaar van het vorige jaar, zijn landgenoot Jos Verachtert. juist achter zich te houden, in de tijd van 3.20.18. 3e werd Piet Rentmeester, Goes 4. Swaneveld, IJsselmonde, 5. Sijthof, Rotterdam 6. Joop v. d. Putte, Loosduinen 7. ex aequo de rest van het veld waaronder Post, Van Steen, voorde, Lute, Van der Klundert, Wim van Est, Van der Ven, De Roo. De Haan, Niesten, alles bijeen een kleine dertig renners. Vooraf was de nieuwelingenkoers verreden over 70 km die werd gewonnen door Van der Wal, Rotterdam in 1.3148; 2a werd hier Prinsen, Hank 3. Poort vliet, Harlingen 4. Stiegler, Dordrecht 5. Van Gulik, Rotterdam. (Advertentie) IVoor betere sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tel. 30183 Zesendertig coureurs gingen zondag middag van start in de nieuwelingenkoers te Hoofdplaat (Z.-Vl.) doch slechts de helft van dit aantal bereikte na 68 km de eindstreep. Het waren vooral W. Men- nekens (Zuidland), D. Kosten (Kapelle), R. Balvert (Amsterdam), v.d. Wal (Zuid- land) en Minnelo (Geenvliet) die de strijd levendig hielden en het peloton al spoe dig uiteen rukten, om tenslotte in ge noemde volgorde de finish te passeren, waarbij de eindsprint door Mennekens overtuigend gewonnen werd. Zesde werd v. Dorst uit Roosendaal en zevende Ho- mans uit Rijsoord. JAN HUGENS, Jan Janssen en Henk Nijdam zullen dezer dagen hun licentie als beroeps renner aanvragen. Een geduchte versterking voor de profwereld dunkt ons. JOS LINDERS uit Roosendaal is ook een stapje hogerop ge gaan. De winnaar van de Breda se Oranjeronde is onafhankelijke geworden. RIK VAN STEENBERGEN zal nu ook deelnemen aan de profkoers in Schiedam. Andere prominente vertrekkers -zijn daar o.a. Piet Damen en Piet Rentmeester. MARTEN DE JONG uit Breda die zaterdag niet zo best in de Ronde van Midden-Zeeland reed, won zondag te Zandvliet in een amateurkoers over 115 km in 2.53.10. Zijn stadgenoot Adrie van Tilburg, met wie De Jong drie minuten voorsprong op de groep had verworven, bezette dc twee de plaats A. Jochems (Rijsber gen) werd zevende. DE RONDE VAN Hengelo voor amateurs leverde zondag een zege op voor Piet van Dijk uit Wormerveer, die de 80 km af legde in 1 uur 58 min. en 28 sec. Op 1 ronde volgde het peloton. 2c was Wim Deperink en 3e Jan Pluimers (Enter). De in België woonachtige Nederlander Leon Sebregts heeft vrijdag een weg wedstrijd voor professionals te Zwijn drecht (B.) gewonnen. Hij legde het 155 km lange parkoers af in 3 uur en 35 minuten. De Belg Gilbert Saelens werd tweede in dezelfde tijd als de winnaar en diens landgenoot Maurice Joosen fi nishte met 30 seconden achterstand als derde. Van de overige Nederlanders werd Martin van der Borgh twaalfde en Jacques van der Klundert zestiende, bei den kwamen 6 minuten en 10 seconden na de winnaar binnen. Jacques Ancquetil heeft zondag ln het Pare des Princes te Parijs bewezen, op de baan sterker te zijn van zijn grootste (Franse) concurrent, Raymond Poulidor. Van een uit drie onderdelen bestaand omnium won Ancquetil de sprint en de rit over 1 ronde tegen het uurwerk Poulidor zegevierde in een klasspments- wedstrijd. Een sprintwedstrijd tussen André Dar- rigade, Willy Vannitsen en Rudi Altig de rapste spurters uit de Ronde van Frankrijk 1962, eindigde in een zege voor eerstgenoemde. Vannitsen legde beslag op de tweede plaats. doen de zwaarte van deze koers, die slechts de allerbesten onder de knie had den. Van de aanvang af is een hoog tempo aangehouden, waarbij het opviel, dat de buitenlandse deelnemers (niet gewoon aan die harde wind!) zo spoedig naar de achtergrond verdwenen. In de hoofd groep werd onophoudelijk gedemareerd en herhaaldelijk zag men daarin bijvoor beeld Wim de Jager of Ferdinand Boon man de toon aangeven en ook Leo van Dongen en Jaap de Waard leverden vaak een behoorlijk aandeel. De grote favo rieten deden het echter andersAllicht, maar zodoende zag men dan toch een levendige en aantrekkelijke koers. Een die eigenlijk al vroegtijd in moeilijk- lijkheden kwam was Martien de Jong uit Breda. Een tweede Simons-poulain, André van Aert, werd door pecht terug geslagen en snelle hulp van zijn ploeg leider mocht niet baten, omdat het tem po aan de kop zo razend snel bleef. Die komt niet meer bij, zei Thijs Roks, de bekwame bestuurder van de Mercedes, waarmee hij ons deskundig over het parkoers heeft gevoerd. Zo ging het eveneens met Cor Schuring en Gerard Wesseling, eveneens twee kandidaten voor de zege. Zij haalden allen Vlissin gen (100 km), maar kort daarna gaven zij de onmogelijke strijd tegen de wind en het blijvend hoge tempo in de lei dende groep op. Na Vlissingen begon de „man met de hamer" nog energieker toe te slaan, zo dat de groepen en groepjes achter het leidende peloton steeds verder achter geraakten, om tenslotte maaraf te stappen. In Middelburg (135 km) werden nog slechts 18 renners geteld (hetzelfde aantal dat ook de finish zou bereiken). Nog een enkeling fietste met grote ach terstand daar achteraan. Honderd coureurs (van de 121) waren toen al uit het strijdgewoel verdwenen. Aan de opgave: een internationale klassieker van grote allure organiseren, hebben de heren Verhulst c.s. opnieuw en in alle opzichten voldaan. Wij nemen daarvoor de hoed heel diep af en stellen de Ronde van Midden-Zeeland, die men volgend jaar zo mogelijk nog meer klans wil geven, zonder enige overweging gaarne ten voorbeeld. Het was weer vol komen af!!! DE UITSLAG: 1 Kees Snepvangers, Zundert, de 213 km in 5 uur, 19 min. 26 sec. Op 1 minuut 25 sec., 2 Kees Haest, Rijsbergen, op 1.29: 3 Ferdinand Boonman, 's Heeren- hoek, 4 Gerben Karstens, 5 Walter Hee ren, St. Willebrord, 6 Jac. Mesters, den Haag, 7 Faf Gijzel, (Eeklo), 8 Jac. v. d. Kloot, Zundert, 9 Leo van Dongen, uit Made, 10 Cees van Espen, Arnhem, 11 Ferdinand Boonman, de tengere jonge maar taaie en vasthoudende knaap uit 's-Heerenhoek, die de prijs voor de eerste Zeeuw verwierf, lest in Vlissin gen zijn dorst. Bart Solaro, den Bosch, 12 Ad. van Ke menade, Eindhoven, 13 Theo Rutten, Leende, 14 Piet Buurts, Keidonk; 15 Ma rinus van Ginneken, Het Schijf, 16 Miel Verstraete, Eede, 17 Jan Boog, I*aren, 18 Wim de Jager, Den Haag. Winnaar van het 21 premie-punten tel lende Coca-Cola premieklassement is ge worden Ferd. Boonman uit 's Heeren- hoek, die niet minder dan zeven premie sprints won. Tweede in dit klassement werd Emile Verstraete, die vier premie sprints won. Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland werd op het Bergweg-parkoers een in teressant afwachtingsprogramma gepre senteerd. Om half twee en half drie werden twee series voor nieuwelingen verreden, waarvan uit iedere serie de eerste twintig aankomende geklasseerd werden voor de finale om half vijf. De eerste serie werd gewonnen door C. van Dorst uit Roosendaal, de tweede door J. van Veen uit Werkendam. In afwachting van de finale werd ook nog een wedstrijd gereden door adspiranten over 25 km, De uitslag hiervan luidde: 1 W. du Bois, Zuidzande, 2 A, Akker mans, Nieuw-Vossemeer, 3 J. Leunis, Amsterdam, 4 P. de Wit, Zaandam, 5 E. Kroon, Dordrecht. Tot slot van dit programma werd de finale der nieuwelingen over 45 km ver reden, welke een zeer spannend verloop had. Nadat Minneboo uit Heenvliet vrij wel de gehele koers alleen vóór het pe loton uit had gefietst en reeds als zekere winnaar werd getipt, kreeg hij in de voorlaatste ronde een lekke band en moest met lede ogen aanzien, dat hij, on danks het feit dat hij spoedig van fiets kon verwisselen, werd gepasseerd door v. d. Wal uit Zuidland, die nu als eerste finishte. De uitslag luidde: 1 A. v. d. Wal, Zuidland (1.16.5) 2 G. Minneboo, Heenvliet, 3 G. Stiegelis, 4 R. Balvert. Amsterdam, 5 J. v. d. Vleuten, Mierlo-Hout, 6 P. van Dongen, Made, 7 A. Naaktgeboren, 's-Gravendeel, 8 H. Meyer, Zaandam, 9 B. Stoots, Amster dam, 10 H. van Lierop, Hillegom. Het atletiekevenement tussen een Nederlandse selectieploeg en een Amerikaans Mormonenteam van de Brigham Young University Pro vo uit Utah, die zaterdag op de Rotterdamse Nenyto-sintelbaan werd gehouden, is min of meer in het water gevallen. Weliswaar zegevierden onze landgeno ten met miniem verschil (52-50 p.), maar van werkelijke strijd is geen spra ke geweest, omdat de Amerikanen, die eten tournee door Europa maken, In twee weken t|jd reeds achtmaal in Fin land, Noorwegen, West-Duitsland en België aan de start waren gekomen en door verwondingen en vermoeidheid van een aantal atleten dermate waren ge handicapt, dat enkele Nederlandse atle ten de opengevallen plaatsen moesten innemen. Enkele afschrijvingen aan Nederland se zijde o.a. van sprinter Hans Smit, Chris Konings, Fred van Herpen en Joop Kant, èn een fout van het bondsbu- reau van de KNAU, waarbij aan de in vallers wél een toegangskaart werd ge zonden, maar niet duidelijk was aange geven, dat ook zij zouden moeten uitko men, maakte van dit treffen een gezel lig onderonsje, terwijl deze wedstrijd een ernstig voorbereiding voor een aan tal atleten had moeten betekenen. Een voorbereiding voor de Europese kam pioenschappen die over zes weken in Belgrado beginnen en waarvoor onze topatleten slechts zelden op sterke te genstand zijn gestoten. Voor het in groten getale opgekomen publiek was het geen ontmoeting van al lure. Typerend voor de interesse van de toeschouwers was, dat lang nadat de wedstrijd voorbij was, zij met grote aandacht de verrichtingen van o.a. Ser- vee Wijsen, die met zijn Amerikaanse tegenstander Doug Smith de door hem zo begeerde fiberglas-polsstok probeer de en 4.20 meter sprong, bleef volgen en met gejuich een gelukte sprong begroet te. Maar voor het overige heeft men vooral van de technische nummers niets begrepen, omdat de scoringsborden zel den werden gebruikt zodat o.a. de 55.53 meter-worp met de discus van Koch, het kogelstoten en het hoogspringen, bijna niet werden opgemerkt. Flauwe afspiegeling Voor de Rotterdamse discusreus Cees Koch was deze ontmoeting de laatste vóór de Nederlandse kampioenschappen op ll en 12 augustus a.s. De 26-jarige Koch meent, dat, wil hij in Belgrado met 'n behoorlijke prestatie te voorschijn, komen, de top van zijn kunnen opnieuw dient te worden bereikt. Over de 55.53 meter was hij ontevreden: een flauwe afspiegeling van zijn werkelijke niveau. Eef Kamerbeek, in het begin van dit seizoen gehandicapt door blessures, vecht met wilskracht voor het terug winnen van zijn snelheid. De 14.7 sec. op de 110 meter horden, waarmee hij derde werd achter de Amerikaan Eldon Hastings (14.4) en Peter Nederhand, die in tegenstelling tot de Eindhovenaar voordeel had van de sterke rugwind (14.6) was zonder meer goed. Jaap Noordenbos, winnaar op de 100 meter in 10.6 sec. en tweede op de 200 meter in 21.5 sec., een tijd die eveneens door winnaar Larry Kelly, en de derde aankomende, Johannes van Wel, werd bereikt, moet een maand rusten in ver band met een ontwrichte enkel. De beste race op de langere afstanden liep Maastrichtenaar Joep Delnoye, die van start tot finish zijn Finse rivaal Matty Raty op de 3000 meter bedwong en in de laatste ronde nog energie ge noeg had voor een daverende eindspurt. Harry Jansen en Kees Koppelaar on dervonden op de 800 meter weinig tegen stand, terwijl Henk Snepvangers, die dit jaar slechts één scherpe race heeft moe ten lopen tegen de Belg Roger Verheuen en toen prompt tot 3 min. 47.7 sec. kwam. op de 1500 meter zijn. snelle eindrush liet zien.

de Stem | 1962 | | pagina 5