ajgïtaO Druk weekeinde met raketten en kunstmanen Moskou hervat kernbomproeven Grote vordering inzake overleg Nieuw-Guinea Grote trek55 goed verwerkt Generaal L. L. Lemnitzer opvolger Norstad Amerikaans ruimteschot naar Venus mislukt Deze week akkoord Wind verraste het Israëlische leger Mislukt Venus-schot Sovjet-Unie Nasser actief Wat Kroestjev zag Telstar II Gering aantal on gelukken Weer ongeval bij Boltini DAGBLAD VOOR ZEELAND Bizertawordt spoedig geregeld VOLKSVERHUIZING BRACHT DRUKTE, MAAR Zonnige perioden Andre Renard overleden Nederlanders door Oostduitsers vastgehouden Bijeenkomst Britse fascisten verstoord 102e JAARGANG No. 24035 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. MAANDAG 23 JUL I 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, f 8,60 per post, f 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) Het is op liet gebied van kernwapens, (kern)raketten en kunstmanen een uitermate bewogen weekend geweest. De meest in het oog springende gebeurtenissen op dit terrein waren De Sovjet-Unie heeft aangekondigd haar proeven me kern wapens te hervatten. De V. S. zagen de lancering van een ruimtevoertuig, dat de geheimen van Venus moest ontsluieren, mislukken. Egypte lanceerde twee rakelten. Kroestjev was aanwezig bij liet afschieten van raketten (geschikt voor kernladingen) door duikboten die zicli onder water bevonden. In oktober wordt een tweede Tleslar-cominunicatie-kuiistmaan gelanceerd. verklaring het besluit van de Sovjet- Unie om de kernproeven thans te her vatten „verontrustend nieuws" genoemd, De eerste Amerikaanse poging om in de geheimen van de planeet Venus door te dringen is, zoals in de in- Wat de hervatting der kernproe ven betreft: de Sovjet-Unie heeft besloten dit te doen met het be proeven van de nieuwste typen kernwapens. Dc proeven zijn nodig geworden door de jongste Amerikaanse kernproeven, aldus een verklaring van de Sovjet regering. Zoals bekend, hebben de V.S. in de afgelopen twee maanden een serie proeven in het gebied van Christmas- eiiand en Johnston-eiland in de Stille Oceaan gehouden, waaronder een proef op grote hoogte. Maandag of dinsdag zal weer een proef op grote hoogte worden gehouden. In de Sovjet-verklaring wordt nog ge zegd. dat de V.S. de eerste kernproeven hebben genomen en dat de Sovjet-Unie daarom het recht van antwoord heeft en de laatste mag zijn die proeven neemt. De laatste serie proeven van de Sovjet-Unie in de dampkring, waar onder het tot ontploffing brengen van een kernwapen in de orde van vijftig megaton, begon 1 september j.l. Hier door kwam, tegen alle afspraken in, een eiride aan een vrijwillige schorsing der proeven door de V.S., de Sovjet-Unie en Engeland. Deze periode strekte zich over drie jaar uit Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft in een officiële IN PERU heeft het algemeen vakver bond, dat 350.000 leden telt, voor van daag een algemene staking afgekondigd tegen de militaire junta, die woensdag jl. president Prado heeft afgezet. TWEE BROERTJES, Aart en Pieter R. uit Balkbrug (O.), resp. 11 en 6 jaar oud, zijn bij het hengelen in de Dedemsvaart verdronken. INDIA en communistisch China hebben elkaar over en weer beschuldigd van grensschending en wel in Kasjmir. Grenstroepen hebben elkaar beschoten. Twee Indische soldaten werden gewond, HET JOEGOSLAVISCHE opperste ge rechtshof heeft het hoger beroep, dat de vroegere vice-president Djilas aanhangig had gemaakt tegen zijn veroordeling tot negen jaar wegens het onthullen van staatsgeheimen, verworpen. IN INDIA zijn bij een treinbotsing op 6o0 km ten noordoosten van Calcutta 39 mensen gedood en 50 gewond. IN DE AFRIKAANSE republiek Mali zijn 252 personen gearresteerd wegens medeplichtigheid aan een samenzwering tegen de regering. IN DE ROMEINSE ziekenhuizen hebben de dokters, die enkele dagen hadden ge staakt, het werk hervat. Ze gaan op nieuw staken als de regering hun finan ciële en andere eisen niet spoedig inwil ligt. STRAUSS, de Westduitse minister van defensie, zal aanblijven als minister en zich niet kandidaat stellen voor het pre mierschap van de deelstaat Beieren. PROF. TREVELYAN, een vooraanstaan de Britse geschiedkundige, is op 86-ja- rige leeftijd in zijn woning te Cam bridge overleden. (Advertentie) leiding al aangestipt, gisteren morgen mislukt. Toen de Atlas- Agena-raket die het ruimtevoertuig Mariner I" voor zijn ongeveer 360 miljoen kilometer lange reis in de ruimte had moeten brengen, van haar vastgestelde baan afweek, moest de raket worden vernietigd. Het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart is ondanks deze mis lukking voornemens nog binnen een maand een tweede proef te nemen. Gisterenmorgen steeg de raket, met de 202 kg wegende „Mariner I" in haar neuskegel, onder het ochtendgloren statig het luchtruim in, in een der meest spectaculaire lanceringen die men ooit op Cape Canaveral had gezien. Eerst later kwam men tot het besef dat de vuurgloed, die na de lancering werd gezien, voor een deel te wijten was aan de vernietiging van de raket. Dc veiligheidsofficier van de lanceer basis bracht de raket 290 seconden na her afschieten tot ontploffing, waarna de overblijfselen van raket en ruimte schip in vlammen gehuld in de Atlan tische Oceaan terechtkwamen. Het was de bedoeling dat de „Mariner I" binnen een afstand van 16.000 kilo meter een vlucht van 'n haalf uur langs het met wolken bedekte oppervlak van do „Avondster" zou maken, op 8 decem ber. Alvorens daarna in een baan om de zon te gaan, zou de „Mariner I" gegevens omtrent de planeet naar de aarde hebben moeten seinen, die ge bruikt zouden kunnen worden voor het uitstippelen van een reis door de ruim te door toekomstige astronauten. De voorbereidingen voor het lanceren van „Mariner II", zullen minstens vier- Het overleg tussen Nederland en Indonesië inzake Nieuw- Guinea is volgens sommige diplomatieke zegslieden te Washington tot dusver zo gunstig verlopen, dat wellicht eind deze week reeds overeenstemming zal worden bereikt over een definitief schema voor overdracht. Volgens diplomatieke kringen in de Amerikaanse hoofdstad hebben de In donesische ambasasdeur voor Moskou Malik en de Nederlandse ambassadeur te Washington Van Roijen voorlopige overeenstemming bereikt over een aan tal netelige kwesties, die obstakels vormden op de weg naar een akkoord. Naar zij menen betrof een en ander wijzigingen in het plan-Bunker, waarin een tijdslimiet van twee jaar is gesteld voor een bewindsverschuiving van Ne derland, via de Verenigde Naties, naar Indonesië. De twee delegaties houden hun gehei me besprekingen in „Huntland". Dit landgoed, eigendom van John Cn Har man Brown, ligt niet ver van Washing ton, op acht km van Glen Ora, gepacht door president en mevrouw Kennedy. Huntland was verleden jaar gehuurd door Amerika' s minister van defensie, Robert McNamara. De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Soebandrio, had za terdag o.m. 55 minuten lang beraad slaagd met de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, over de uitvoering van het plan-Bunker. Daarna sprak hij één minuut met verslaggevers: net vol doende om op te merken, dat hij het „een vruchtbare uitwisseling van ge zichtspunten" had gevonden. Vandaag heeft hij weer een gesprek met dr. Van Roijen. Papoea"'s rumoerig Pais en vree dus in Washington. Niet aldus bij de Papoea's, om wie het begonnen is. Want de Papoea-ge delegeerden uit Nederlands Nieuw- Guinea, naar de Zuid-Pacific-confe- rentie, die woensdag j.l. in Pago Pago, Samoa, is begonnen, zijn zaterdag fel van leer getrokken tegen de V.N. Men noemde de V.N. zwak en bescha mend. „Wij Papoea's, die dringend de hulp van de V.N. nodig hebben, krijgen die niet". De adviseur van de delegatie. Herman Womsiwor, verklaarde, dat hij na de conferentie naar Canberra wilde gaan, om aan de Australische regering uitleg te vragen „over het in gebreke blijven van Australië, toen wij door Indonesië werden aangevallen." Het lid F. Joefoeway zei, dat de In donesische ambassadeur voor Moskou te annexeren „puur politieke expansie"- maatregelen" waren, die een schending betekenden van het handvest van de V.N. Ook op Nieuw-Guinea roerden zich Papoea's. „Landverraders, ga terug naar Indonesië". Met deze en andere spandoeken werden de drie Papoeastu denten, die hun verblijf in Indonesië hebben onderbroken voor „besprekin gen" in Nieuw-Guinea, zaterdagmiddag op het vliegveld van Hollandia ontvan gen. Onder het wakend oog van de politie namen enkele tientallen Papoea's aan deze overigens zeer rustige demonstra tie deel. Zij bepaalden zich tot het tonen van spandoeken, waarvan er een het opschrift droeg: „Nozems moeten niet met politiek spelen." De drie Papoea's zelf, Jelman, Somi- soe en Indey, waren hiervan niet zicht baar onder de indruk. „Dit is democra- tie merkte Somisoe glimlachend op. ertwintig dagen in beslag nemen. Na 10 september a.s. zal het negentien maan den duren alvorens de positie van Venus ten opzichte van de aarde weer gunstig zal zijn voor het nemen van een nieuwe proef. Verleden jaar heeft de Sovjet-Unie een sooortgelijke poging ondernomen Zij mislukte echter, omdat het radio contact met het Russische ruimtevaar tuig verloren ging. Ook Nasser houdt zich met raketten bezig. Egypte heeft zaterdag op onge veer tachtig kilometer afstand van Kairo vier eentrapsraketten van twee verschillende typen gelanceerd. De twee raketten van het ene type legden 600 kilometer en die van het andere 370 kilometer af. President Nasser die de lanceringen in de woestijn heeft gadegeslagen, heeft toe verslaggevers gezegd dat deze raketten geen atoomladingen hebben. „Daar zijn wij tegen", voegde hij eraan toe. De Israëlische radio heeft prompt ge reageerd en gezegd dat de twee raket ten die Egj'pte heeft gelanceerd, niet moeten worden gezien als raketten van Egyptische makelij. Reeds verschei dene jaren lang werken buitenlandse technici, voor het merendeel Duitsers, o-m. prof. Saenger aan dit project, aldus het commentaar uit Tel Aviv. Premier Kroestjev van de Sovjet- Unie heeft zaterdag te Moermansk oefeningen van de Arctische vloot bij gewoond, waarbij onderzeeboten van onder de wateroppervlakte raketten (geschikt voor kernladingen) afvuur den. Het was voor het eerst, dat in een bericht van Tass officieel werd ge sproken over het afvuren van raketten door ondergedoken oorlogsschepen. Kroestjev was vergezeld door de Rus sische minister van defensie, Malinovski. Vrijwel onmiddellijk nadat Moskou had beweerd, dat de Russen raketten vanaf onderzeeboten onder water kun nen afvuren, heeft een Amerikaanse onderzeeboot, de John Marshall, binnen een periode van drie uur drie polaris- raketten afgevuurd naar doelen op 2.500 kilometer afstand. De John Marshall, die al tweemaal eerder een polaris had afgevuurd be vond zich 80 kilometer ten oosten van Cape Canaveral toen de raketten onder water werden gelanceerd. De communicatie-kunstmaan Telstar doet het nog steeds uitstekend. Het schakelbord ervan werkt zo goed, dat in oktober een tweede communicatie satelliet zal worden gelanceerd. De inschakeling van satellieten bij het transatlantische telefoon-, telegraaf-, radio, en televisieverkeer is ondanks de hoge kosten die hieraan verbonden zijn, economischer dan een uitbreiding van het kabelnet. In verband met Tel star I is voor vanavond het t.v.- programma gewijzigd. Hiervoor ver wijzen zij naar onze radio- en t.v.- rubriek. „Generaal De Gaulle heeft plechtig verklaard, dat de Franse regering vast besloten is om de kwestie-Bizerta te regelen in de door Tunesië gewenste zin en de Franse regering heeft mij de verzekering gegeven, dat de Franse troe pen „zo spoedig mogelijk" de noorde lijke zone van Bizerta zullen ontruimen". Dit heeft de Tunesische onderhande laar Bahi Ladgham zaterdagmorgen ver klaard voor hij vertrok van Parijs, waar hij met De Gaulle, premier Pompidou en minister van buitenlandse zaken Couve de Murville overleg heeft ge pleegd over de kwestie-Bizerta. Zoals gemeld is gisteren in Parijs be kendgemaakt dat Frankrijk en Tunesië besloten hebben de diplomatieke be trekkingen te hervatten. Deze werden een jaar geleden verbroken tijdens de ge vechten tussen de Franse en Tunesische troepen in en om Bizerta, een lucht- en marinebasis in Tunesië. Tunesië heeft herhaaldelijk de terugtrekking van de Franse troepen uit Tunesië geëist. De vorige maand droeg Frankrijk het zui delijke deel van de basis aan Tunesië hebber van de NAVO. over. Generaal Lemnitzer, de nieuwe Ame rikaanse opperbevelhebber in Europa, van wie verwacht wordt, dat hij Nor- stad ook zal opvolgen als opperbevel- (Van onze verslaggevers) Wachttijden tot ruim een uur bij Vaals waar zaterdag en zondag in beide richtingen meer dan honderdduizend vakantiegan gers de Nederlands-Duitse grens passeerden en waar de Duitse controle op door Duitsers in ons land gekochte levensmiddelen zeer intensief was en wachttij den van circa vier lange uren zaterdagmiddag bij het veer Zijpe Anna Jacobapolder (naar Schou- wen-Duivëland dus), ondanks het feit dat beide ponten in de vaart waren, vormden wel de ernstigste vertragingen, die zich tijdens de volksverhuizing van dit week einde hebben voorgedaan. Over hot algemeen is de enorme stroom vakantiegangers prima ver werkt. Dank zij de vele extra-wagens 63 treinen werden versterkt en •Verwachting van het K.N.M.I. tot; J Vanavond, opgemaakt gisterenavond J 23.15 uur: l Zonnige perioden en slechts hier en «aar een bui. Overwegend matige Jtfind tussen zuidwest en noordwest. yver het algemeen weinig verande- in temperatuur. I 5 ;anndaag: zon onder 20.45 uur. Maan jJP 23.57 uur. jMorgen; zon op 4.48 uur. Maan onder* w.ob uur. Bij de aankomst van een groep Isra ëlische deelnemers en deelneemsters voor de Vierdaagsegisterenmiddag op Schiphol, speelde de wind de militai ren parten: voor ze er op verdacht was, was een van de meisjes haar ba ret kwijt. Een tweede meisje kon door een bliksemsnelle greep haar hoofd deksel nog redden extra-treinen, acht in totaal, hebben de spoorwegen zaterdagmorgen de pas sagiers behoorlijk kunnen meenemen, al zaten natuurlijk de treinen over vol. Alleen in Breda, Eindhoven en Arnhem heeft men reizigers moeten laten wachten. Een grote handicap vormde de ver traging waarmee de D-treinen te kam pen hadden. Die verlate buitenlandse treinen zijn zo snel mogelijk ingepast in het binnenlandse schema, maar (verdere) vertraging kon uiteraard niet worden voorkomen. Ernstige ongelukken hebben zich vrijwel nergens voorgedaan. Slechts bij Alkmaar was sprake van een ongeluk waarbij twee doden te betreuren vie len: een 16-jarige bromfietser, bij wie een 16-jarige vriend op de duo zat, botste tegen een bestelauto, De twee jongens werden op slag gedood. Voorts is tussen Schiedam en Delft zaterdagmiddag een 38-jarige Engels man uit de D-trein Parijs-Amsterdam gevallen. Hij was op slag dood. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat hij zich te ver uit het lage venster van de Franse trein heeft ge bogen. De politie heeft de zaak in on derzoek. Diefstallen Met al die drukte is het aantal dief stallen uit auto's, met name in de hoofdstad, sterk gestegen. Uit een En gelse bus werd alle achtergelaten ba gage gestolen. Ook uit een auto, waarin de eige naars aan de vooravond van hun va- kantietocht alvast de bagage hadden geladen om de volgende dag vroeg te kunnen vertrekken, was alle bagage verdwenen. Schade: f 1000,-. Uit nog andere auto's verdween eveneens ba gage, zoals aktentassen en scheerappa- raten. De kampeerterreinen De kampeerterreinen in de kustge bieden zijn aardig vol gelopen. Er kan, naar de ANWB meedeelt, beslist niet van een chaos gesproken worden, zoals" sommigen hadden voorspeld. Over het algemeen kan worden gezegd, dat er een voldoende spreiding plaatsvindt, zodat kampeerders, die öp een bepaald terrein niet terecht kunnen, op een in de buurt gelegen kampeerruimte kun nen worden opgevangen. Het aantal vakantiegangers dat Ne derland tijdens het weekeinde is bin nengekomen, is ongeveer even groot als het aantal dat ons land verliet. In Zeeland Het eerste weekeinde aan de Zeeuw- se stranden is voor de ve-le nieuwbak ken en bleke vakantiegangers een te leurstelling geworden. Er stond nl. een harde, vrij kille wind. De politie had het niettemin druk, want via de Zeeuwse weg, dwars door Zuid-Beveland, zijn duizenden vakan tiegangers aangekomen. Goede voor zorgsmaatregelen deden, ook op Wal cheren, de verkeersstroom gesmeerd lopen, zelfs op die plaatsen, waar za terdag de Ronde van Zeeland passeer de. De hotel- en pensionhouders hebben met smart op die stroom zitten wach ten, want het seizoen is in vergelijking met vorige jaren minstens enkele we ken opgeschoven. Lang niet alle hotels zijn echter bezet en ook de campings kennen nog geen topbezetting. Van de eerste rechtstreekse trein verbinding tussen Düsseldorf en Vlis- singen hebben 400 reizigers gebruik gemaakt. Volgende week wordt een langer treinstel ingelegd. In Zeeuwsch-Vlaanderen speelt als vanouds de landelijke toeristen- trek niet de hoofdrol. Beigen, Fransen en Duitsers zijn daar kind aan huis. In Breskens waren ononderbroken extra veerdiensten zaterdag broodnodig om de situatie te redden. In Sluis, als toeris tenplaatsje toch wel het een en ander gewend, was het bijzonder druk, even als trouwens in oOstburg. In Hulst gaf zaterdag België, dat z'n nationale dag vierde, de toon aan. Drukte in Brabant In Noordbrabant ondervond men za terdag r^gds de gevolgen van het slechte weer. Heel wat vakantiegan gers, die oorspronkelijk de kuststreek op hun programma hadden staan, ble ken de Brabantse campings te prefere ren boven een (nog) killer verblijf aan de Noordzeekust. „Overdruk" was het in het kampeercentrum De Klinkaert te Drunen. Camping Duinlust te Kaatsheuvel was ook uitermate druk bezet, evenals camping 't Hoekske in dezelfde plaats. „De Efteling" was een geliefde trekpleister. De toeloop van normale weekeinden werd ver over troffen. Het districtsbureau van de ver keerspolitie te Tilburg deelde mede- „Het was wel abnormaal druk in Mid- den-Brabant, maar we hebben het ver- keer vlot kunnen verwerken. Er zijn ook niet uitzonderlijk veel aanrijdin gen geweest". Hetzelfde kan gezegd worden van Breda. De verkeersstroom is er uitste kend verwerkt. Slechts tien kleine botsingen hebben zich voorgedaan. De V.V V. heeft het er niet abnormaal druk gehad. „Meest doorgaand ver- keer", luidde ook de conclusie van de hoteliers. Ten zuiden van Breda, in de bossen van Chaam en Alphen vooral, was het druk. Zo ook op de camping ,.De Katjeskelder", doch in andere campings „kon het wel beter". Vanuit Roosendaal heeft de B.B.A. zaterdagmiddag enkele extra-bussen ingelegd voor het vervoer van vakan tiegasten richting Zijpe. Van enige ex tra drukte in de hotels in en rond de stad viel weinig te bespeuren. Bij de grenspost Wernhout werden naast veel Belgen (gevolg van de nationale feest dag van zaterdag), ook vrij veel Fran sen en Engelsen opgemerkt. President Kennedy van de V.S. heeft generaal Lyman L. Lemnit zer benoemd tot opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Hij benoemde generaal Maxwell D. Taylor tot voorzitter van gezamenlijke chefs van staven Lemnitzer volgt generaal Lauris Norstad op en Taylor volgt Lemnitzer op. Verwacht wordt dat Lemnitzer door deze benoeming in aanmerking komt om generaal Lauris Norstad op te velgen als opperbevelhebber van de NAVO. President De Gaulle van Frankrijk heeft intussen laten weten, dat hij mee wil beslissen bij de keuze van een op volger van Norstad als opperbevelheb ber van de NAVO-strijdkrachten in Europa. Luciano Janz, een van de trapeze-ar tiesten van de groep Jarz bij het circus Toni Boltini, dat op het ogenblik bij het Amstelstation in Amsterdam staat, is gisteravond omstreeks kwart over elf tijdens het laatste nummer van een hoogte van ongeveer twaalf meter ge vallen bij het maken van een drievou dige pirouette. Daarbij kwam hij met zijn nek op de rand van het vangnet terecht (deze rand is verstevigd). Be wusteloos of dood (dat is nog niet be kend) is hij naar het Weesperpleinzie- kenhuis overgebracht. De groep Jarz, die uit vier man be staat, zal hedenavond weer optreden, waarbij een broer zal invallen voor Luciano. De Waalse vakbondsleider, André Re nard, is vrijdagavond overleden. Hij is 51 jaar geworden. Twee weken geleden werd Renard door een beroerte getroffen. Donderdag deden zich plotseling complicaties voor, waardoor zijn toestand snel achteruit ging. Renard was voorzitter van de Waalse volksbeweging. Hij werd vooral bekend door zijn agitatie tijdens de grote sta kingsbeweging die in december 1960 en januari 1961 België in beroering bracht. De overledene was voor een federale staatsvorm in België. De Oostduitse volkspolitie heeft een Nederlands echtpaar met drie kinderen enkele dagen lang gevangen gehouden in een kamp voor buitenlanders bij Fuerstenwalde in de omgeving van Ber lijn. De Nederlanders waren met hun auto in Oost-Duitsland een verkeerde weg ingeslagen en daardoor van de voor geschreven route afgeraakt. De volks politie hield de auto aan en nam de Nederlanders een grondig verhoor af. Zij bracht hen daarna over naar het kamp. Pas toen de Oostduitse autoriteiten er volledig van overtuigd waren, dat er een vergissing in het spel was, moch ten de Nederlanders naar West-Duits- land gaan. De vrouw huilde toen zij in West- Duitsland was en het avontuur achter de rug had. Een bijeenkomst die de Britse fascis ten gisteren op Trafalgar Square te Londen hadden belegd, is tien minuten na het begin door het publiek verstoord. Onder geroep van „fascisten ga naar huis" verbrak het publiek de politie- afzetting. Het verscheurde spandoeken en vernielde de versterkingsinrichting De toespraak van sir Oswald Mosleyj de leider van de beweging, is niet dom-: gegaan. Hij had willen spreken over de betekenis van Engelands toetreding tot de Euromarkt. De menigte op het plein werd geschat op 15.000 mensen. Er zijn 55 arrestaties verricht.

de Stem | 1962 | | pagina 1