Opt imisme in VS. ZOMER 1962 Marseille onrustig door vluchtelingen Weer schoten aan Berlijnse sectorgrens Reydon en De Jager houden dertien jaar Eerste veerdienst met de Hovercraft PARIJS: LANGERE ROKKEN? Vliegtuig vermist 35 minuten bij Rusk Cassatieverzoek verworpen Druk diplomatiek verkeer te Washington DAGBLAD VOOR ZEELAND Luns tevreden uit Rome Veranderlijke bewolking Intensief overleg te Genève Baby's worden opgegeten Buurstaten nog anti-junta Peru Toegang beperkt tot Oostduits kustgebied Prof. Rogier werkt gewoon door Slippende auto verwondde vrouw en vijf kinderen Amerikaans plan vermindering oorlogsrisico 102e JAARGANG No, 24033 Uitgave: N. V. Uitg, Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland VRIJDAG 20 JULI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor 1» V.peuwsp Eiianden: GOES Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen' HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 - Bji bureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 26Q1 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon JS89.n SOEBANDRIO SPRAK MET VAN ROÏJEN De rokken worden langer, zo wordt in Parijs gefluisterd, niet meer dan 2,5 centimeter, maar discreet tot over de knie. Volgende week maandag zullen de Pa- rijse ontwerpers hun najaars- en winter collecties tonen. Aan de Avenue Montaigne en dichtbij de „Rond Point" aan de Champs Elysées waar de meeste modehuizen zijn geves tigd, wordt dag en nacht gewerkt opdat de creaties tijdig gereed zullen zijn voor de grote modeshows. Hoewel de leden van de Parijse haute couture de grootste geheimhouding om trent hun nieuwe stijlen en lijnen be trachten lekte er toch wel iets uit over wat de nieuwe mode zal brengen. Volgens insiders zijn de volgende nieuwigheden te verwachten: rokken: tot ongeveer 2,5 centimeter onder de knie bij Dior, Es- terel en Larouche. De knie bedekkend bij Balmain, Lanvin, Rici. Overigens geen verrassende wijzigingen. De boezem: klein. De drie „groten" van de Parijse haute couture zijn: Balenciaga, Givenchy en Chanel. Wat zij doen, weet niemand. Zij achten zich boven het gehele circus en praten met niemand. Een straalpassagiersvliegtuig van de Verenigde Arabische Republiek wordt op een vlucht van Hongkong naar Bangkok vermist. Het toestel, een viermotorige De Ha- villand Comet IX, had 18 passagiers aan boord en een bemanning van vier kop pen. Men hoorde voor het laatst van het vliegtuig toen het meldde 72 km van de Thaise hoofdstad te zijn en op tijd dacht te landen. Minister Luns is gisterenmorgen per vliegtuig uit Rome naar Genève vertrok ken voor een privé-bezoek. De Italiaanse en de Nederlandse regering zijn het eens geworden over de procedure die naar hun mening de beste is voor de bevor dering van de economische eenheid en de uitbreiding van de Europese Econo mische Gemeenschap tot andere landen, in het bijzonder Groot-Brittannië en voor het streven naar politieke samenwerking en eenheid. De Indonesische minister van buitenlandse zaken dr. Soebandrio heeft gisteren in Washington een ontmoeting gehad met de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen aldus is uit welingelichte kringen vernomen. Sinds zijn aankomst in Washington gisterenmorgen vroeg, heeft de Indonesische minister afzonderlijke be sprekingen gevoerd met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dean Rusk en de Indonesische ambas sadeur in Moskou Malik, leider van de Indonesische on derhandelingsdelegatie. Het gesprek tussen Soebandrio en Rusk duurde 35 minuten. Gesproken zou zijn over enkele aspecten van de uitvoering van de voorstellen van Bunker. Bij het onderhoud waren van Indonesi sche zijde ook aanwezig de ambas sadeurs Zairin Zain en Adam Ma- lik en de onderminister van defen sie, luitenant-generaal Hidajat. Van Amerikaanse zijde waren, behalve minister Rusk aanwezig de nieuw benoemde onderminister voor Europese aangelegenheden, Wil liam Tyler, en de onderminister voor zaken, de zuidoost-Pacific be treffende, James Bell. Alles was gedaan om het gesprek tus sen Van Roijen en Soebandrio geheim te houden, maar men gelooft dat een deel ervan was gewijd aan de Nederlandse en Indonesische standpunten over de toepassing van het plan-Bunker, vooral die over de geleidelijke overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië en de volksraadpleging voor zelfbeschikking. De Amerikaanse regering is zeer in genomen met het contact tussen Soeban drio en Van Roijen. Ze leidt eruit af dat beide partijen zo spoedig mogelijk tot een vergelijk willen komen. De volgende conferentie tussen de Ne derlandse en Indonesische delegaties zal vermoedelijk vandaag plaatsvinden. Vorderingen De Indonesische ambassadeur in Wash ington, Zarin Zain, die ter begroeting op DE BELGISCHE minister van verkeer, Bertrand, heeft in de Kamer van Volks- vertegenwoordigers te Brussel verklaard, dat de helikopterdiensten van de Sabena zullen worden opgeschort, doch dat er geen sprake is van opheffing. DR. SOBLEN, die in de Ver. Staten tot levenslang is veroordeeld wegens spiona ge, heeft gisteren beroep aangetekend te gen de weigering van het Britse hoogge rechtshof hem in Engeland op vrije voe ten te doen stellen. DE JAPANSE premier, Ikeda, heeft op een persconferentie meegedeeld, dat, zo lang hij premier is, Japan niet met kern wapens zal worden bewapend. De bui tenlandse politiek van zijn land blijft on veranderd. INBREKERS hebben in het kantoor van het gemeentelijk gasbedrijf te Bussum f 4300,- aan bankpapier gestolen. HET 17-JARIGE Haagse meisje Tineke Anne de Groot, dat sinds 19 mei spoor loos was, is weer terecht. Zij heeft een maand samengewoond met een 23-jarige vriend, die het meisje de laatste maand had ondergebracht bij kennissen, waar ze als hulp in de huishouding heeft ge werkt. Toen deze kennissen het portret van het meisje in de krant zagen, waar schuwden zij onmiddellijk de politie. HET AMERIKAANSE ministerie van handel heeft bepaald, dat een Amster damse firma drie maanden geen Ameri kaanse exportvoorechten zal genieten, omdat ze zonder Amerikaanse toestem ming kaliumpermanganaat heeft uitge voerd naar Hongarije. ADENAUER, de Duitse bondskanselier, heeft er gisteren in een lang gesprek bij minister Strauss op aangedrongen, dat Kul Portefeuille van defensie blijft Ho+c+n' oals. gemeld, is er sprake van rfri ™auss ?inister"President van Beie ren zou worden. Weersverwachting van het KNMI J a°vonda2n3al5nuur °Pgemaakt gisteren"' Veranderlijke bewolking met hier en efn,.-, °verwegend matige ^westeluke wind. Ongeveer de- vJ* len,Peraturen als gisteren J opn2d2a4aig nu?" 2°'49 UUr' Maan J JtolTauur" °P 444 UUr' Maan De Amerikaanse, Russische en Britse ministers van buitenlandse zaken, Dean Rusk, Gromko en lord Home, zullen van daag in Genève aankomen om morgen een voltallige zitting van de internatio nale Laos-conferentie bij te wonen en op maandag de overeenkomst over Laos te ondertekenen. De Westduitse minister van buiten landse zaken Schroeder vertrek vandaag eveneens naar Genève voor besprekingen met zijn Arr.ernkaanse, Britse en Franse ambtgenoten (deze laatste is Couve de Murville) over de kwestie Berlijn. het vliegveld van de Amerikaanse hoofd stad aanwezig was, zei kort voor Soe bandrio aankwam, dat de onderhande lingen inzake Nieuw-Guinea „in een vriendschappelijke atmosfeer" verliepen. Soebandrio zei later tot de verslag gevers dat het Bunker-plan in grote lijnen was aanvaard, maar dat het er nu om ging om dit plan ten uit voer te leggen. Op de vraag wat zijn rol zou zijn in de onderhandelingen, antwoordde de Indo nesische minister: „Dat weet ik nog niet, daar heb ik nog niet over beslist". Zijn beslissing dienaangaande neemt hij op grond van besprekingen met Malik, Rusk en Bunker. In bevoegde kringen in Washington acht men de komst van dr. Soebandrio een zeer bemoedigend teken. Men is daar van mening, dat de eigenlijke onder handelingen tegen het einde van de maand te New York zouden kunnen be ginnen, onder leiding van de secretaris generaal der Verenigde Naties, Oe Thant. Den Haag zwijgt In Den Haag waagt men zich in dit stadium aan geen enkele speculatie. Daar de regering momenteel daadwer kelijk probeert onder auspiciën van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties met Indonesië tot overeenstem ming te komen over de toekomstige sta tus van Nederlands Nieuw-Guinea, acht zij het niet opportuun het complex van vraagstukken met betrekking tot de gel ding der r.t.c.-overeenkomsten en de In donesische opzegging daarvan thans ter sprake te brengen. Zij acht het voor de voortgang van deze besprekingen niet bevorderlijk zich met een beroep op ge noemde overeenkomsten tot de V.N. of haar organen te wenden en verwacht daarvan ook overigens geen gunstig re sultaat". Dit antwoordde prof. dr. J. E. de Quay, in zijn hoedanigheid van minis ter van Buitenlandse Zaken a.i., gisteren op schriftelijke vragen van de leden der Tweede Kamer Van Rijckevorsel (K.V. P.), Menlink (A.R.P.), Van de Wetering (C.H.U.) en mevrouw Stoffels-van Haaf- ten (V.V.D.), in verband met de volken rechtelijke verhouding tussen Nederland en Indonesië. Avon (.Klok in Merauke In onze editie van gisteren maakten wij uitvoerig melding van nieuwe infil traties op Nieuw-Guinea. Bekend is ge maakt dat afdoende maatregelen zullei* worden genomen tegen het feit dat In donesische parachutisten in burgerkle ding 's avonds Merauke binnenkomen teneinde verwarring te stichten. De resident van Zuid-Nieuw-GuL nea heeft als veiligheidsmaatregel in het kader van de bestrijding van rondzwervende parachutisten rond Merauke voor stad en omgeving een avondklok ingesteld. De resident gaf toe, dat parachutisten hulp ontvan gen van Indonesische inwoners. De infiltraties Voorts is bekend geworden, dat Indo nesische infiltranten woensdag een over val hebben gepleegd op twee kleine ne derzettingen aan de noordkust van Nieuw-Guinea, ongeveer 100 kilometer ten oosten van Sorong. In de vroege ochtend gingen zij aan land bij de plaats Mega, vanwaar zij een Papoea-bestuurs ambtenaar en vier kampongbewoners als gijzelaars hebben meegenomen, 's Mid dags zijn de infiltranten doorgevaren naar Sausapor, waar zij de daar aanwe zige radio-apparatuur onklaar hebben gemaakt en de vijf gevangenen hebben vrijgelaten. Deze waren ongedeerd. De commandant der strijdkrachten in Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht Heeser, heeft gisteren op zijn wekelijkse perscon ferentie te Hollandia medegedeeld, dat de infiltranten na deze „storingsactie'' zijn weg—^trokken. Eenheden van de ma riniers nebben hen echter gisterenoch tend gelokaliseerd en omsingeld. Over het verloop van deze actie zijn nog geen bijzonderheden bekend. Uit nadere inlichtingen is gebleken dat deze storingsactie is verricht door de zelfde infiltranten, die maandagavond aan land zijn gegaan op de noordkust van het eiland Waigeo in de Radja-Am- pat-eilandengroep aan het uiterste wes ten van Nieuw-Guinea. Hun aantal wordt geschat op 60 man. Marseille, volgens een ingezetene „op weg een tweede Oran te wor den", is gisteren opnieuw opge schrikt door overvallen en machi negeweervuur. De „O.A.S.-terreur" is het gevolg van de vestiging in en om Mar seille van 125.000 Franse vluchte lingen uit Algerije. Velen hiervan zijn „veteranen" van voor in de twintig van de O.A.S.-terreur in Algerije, die slechts de wet van het pistool erkenden. De politie van de ha venstad schat, dat 1500 van deze los geslagen jongeren door Marseilles stra ten zwerven. Bars. hotels en andere plaatsen waar „pieds noirs" (Europese vluchtelingen uit Algerije) bijeenkomen, zijn doorzocht. Van de 125.000 vluchtelingen is een groot deel werkeloos en gespeend van overbruggingsgeld van de zijdg der re gering. Ze zitten nog vol haat jegens de Algerijnen omdat die aan het langste eind getrokken hebben en zij de wijk moes ten nemen. De incidenten van gisteren zijn voor gevallen ondanks aankomst in de stad van 3000 man oproerpolitie, niet bepaald figuren om zonder handschoenen aan te pakken. Voor de tweede maal in twee dagen wilde een bandiet een geldwisselaarszaak beroven. De eigenaar greep het wapen van de overvaller en schoot op de vluch tende man. Hij is niet gevonden. Door honger gekwelde Chinezen eten baby's, aldus een Amerikaanse dominee die onlangs een interview heeft gehad met een naar Hong Kong gevluchte Chi nees. „In communistisch China heerst op ve le plaatsen hongersnood. In west-China is het een gewoonte geworden pasgebo ren baby's voor consumptie te verko pen", zo vertelde dominee Claude Curtis in zijn verslag Het rapport werd door dominee Curtis naar senator Hiram Fong in Hawaii ver zonden op diens verzoek, die het aan de subcommissie van de Amerikaanse senaat, belast met het vluchtelingenpro bleem, zou voorleggen. Curtis uitte de beschuldiging dat de Britten de vluchtelingen in Hong Kong ruw behandelden. Het nieuwe Peruviaanse militaire be wind heeft het houden van nieuwe alge mene verkiezingen vastgesteld op de tweede zondag in juni volgend jaar. Uit Caracas wordt gemeld, dat de Venezo laanse regering de diplomatieke betrek kingen met Peru heeft opgeschort. Ook Costa Rica heeft de diplomatieke betrek kingen met Peru verbroken. De Domini caanse republiek heeft besloten het mi litaire bewind in Peru niet te erkennen. Costa Rica, de Dominicaanse Repu bliek en Panama hebben laten weten, dat zij het voorstel steunen van Vene zuela om met spoed een bijeenkomst te beleggen van de organisatie van Ameri kaanse staten (O.A.S.)Op deze bijeen komst zou de kwestie-Peru besproken moeten worden. Doordat de Oostduitse autori teiten een aantal Westelijke weg gebruikers die tussen Berlijn en het Westen reisden hebben ge arresteerd en communistische grenswachters in de nacht van woensdag op donderdag voor het eerst sedert enkele weken op mensen die zich in West-Berlijn bevonden hebben geschoten, heeft de spanning rondom Ber lijn zich weer toegespitst. Een vluchteling, die probeerde een stuk van het prikkeldraad langs de sectorgrens te verwijderen teneinde zijn vrouw, die hij in Oost-Berlijn had ach tergelaten, te helpen ontvluchten werd door de schoten verdreven. Een Westberlijnse politiepatrouille die zich naar de sectorgrens begaf werd door de Oostberlijners met een vijftal schoten ontvangen. Zij beantwoordde het vuur. Niemand liep echter letsel op. Arrestaties De regering van West-Berlijn gaf inmiddels te kennen, dat de Oostduitse politie tijdens de eerste zes maanden van 1962 139 automobilisten had gear resteerd. In 1961 werden 145 automo bilisten in hechtenis genomen. Ver leden weekeinde hield de Oostduitse politie acht reizigers aan. Een Amerikaanse woordvoerder in West-Berlijn heeft gisteravond meege deeld, dat een Russische straaljager dinsdag een passagiersvliegtuig heeft gehinderd dat uit Berlijn was vertrok ken naar West-Duitsland. De woordvoerder zei dat tegen het incident protest was aangetekend bij het viermogendhedenluchtvaartbureau in Berlijn. Kustgebied De Oostduitse regeling heeft bepaald, dat het kustgebied langs de Oostzee niet mag worden bezocht zonder ver gunning. Dit is duidelijk een maatregel om vluchtelingen ook daar de voet dwars te zetten. Er is aan de 350 kilometer lange kust van West-Duitsland tot Polen een vijf kilometer brede veiligheidszone inge steld, plus een 500 meter brede defen siezone onmiddellijk aan zee. Alleen met een vergunning afkomstig van de politie mogen vakantiegangers de 5 kilometerzone betreden. Zelfs de communistische jeugdbeweging mag er niet zonder vergunning kamperen. Beroepsvissers mogen zich alleen in de kustwateren ophouden. Bemannin gen van vissersboten die buiten die wateren willen werken, moeten zich bij de politie melden. Plezierboten mogen tussen zonson dergang en zonsopkomst niet varen. Zij mogen bovendien alleen bepaalde ha vens gebruiken. Grote zeilboten en buitenboordmotoren van meer dan 3% p.k. zijn helemaal verboden. Rubber boten die baders op het strand plegen te gebruiken mogen niet verder dan 150 meter van de kust gaan. Alleen zij die een speciaal stempel op hun iden titeitskaarten kunnen tonen, mogen in de 500 meter brede zone wonen. Hotels en pensions in die zone mogen geen gasten ontvangen die geen vergunning van de politie kunnen tonen. Op over tredingen van deze bepalingen staan gevangenisstraf van twee jaar en boe ten van 500 mark. De Place de la Bourse in Marseille is het nieuwe „Bab-el-Oued" aan het wor den. In deze arbeiderswijk in Algiers nestelde de O.A.S. Een gewezen lid van de O.A.S. dat rondslenterde op de Place de la Bourse zei: „We hebben niets te verliezen. We zijn uit Algerije zonder bagage wegge gaan omdat we bang waren. Hier zijn we niet welkom. De Fransen van het moederland mogen ons niet. We nemen geld weg waar we het vinden kunnen". Abbas steunt Ben Bella Men veronderstelt dat de afgevaardig den van de zes Algerijnse „willaya's" (militaire districten), die op een gehei me bijeenkomst naar middelen zoeken om de twist tussen premier Joessef Ben Khedda van de Algerijnse voorlopige re gering (G.P.R.A.) en vice-premier Ben Bella te beslechten, eergisteren plotse ling hun besprekingen hebben gestaakt om verslag uit te brengen aan de par tijen die door hen worden vertegen woordigd. De voormalige premier van de G.P.R.A. Ferhat Abbas, viel Ben Bella gisteren bij. Abbas verklaarde tegenover de pers dat hij Ben Bella steunde omdat deze het „recht aan zijn zijde had". Vandaag wordt met de Vickers VA-3 Hovercraft een zweefveerbootdienst geopend tussen Rhyl en Wallasey in Engeland. Het schip, dat zich op een luchtkussen voortbeweegt, kan 24 passagiers vervoeren. De overtocht van ongeveer 40 km zal 25 minuten vergen. Een enkele reis kost tien gul den. De zweef veerdienst zal gedurende een proefperiode van acht weken wor den onderhouden. „Mijn onderzoek is nog in volle gang", aldus verklaarde gisteren prof. L. J. Rogier naar aanleiding van de berichten volgens welke de verschijning van het boek, dat hij op uitnodiging van het gemeentebestuur zou schrijven over „Nijmegen in oorlogstijd", zou zijn uit gesteld, omdat hij bij het bestuderen van de dossiers verscheidene feiten zou heb ben aangetroffen, die een aantal Nijmeeg se burgers in opspraak zouden kunnen brengen. Op de vraag, wanneer het boek zal verschijnen antwoordde de hoogleraar dat dit de pers niet aangaat. Hij gaf echter toe dat het boek in een of twee jaar ge reed zal kunnen zijn. Professor Rogier verklaarde voorts, dat de berichten over deze zaak volkomen uit de lucht zijn gegrepen. „Er is nooit sprake geweest van enig uitstel, laat staan een afstel en er heeft sedert de opdracht is verleend nooit enig gesprek daarover tus sen de burgemeester en mij plaatsgevon den", aldus prof. Rogier. In antwoord op een vraag heeft een woordvoerder van het minis terie van Buitenlandse Zaken gis terenmiddag meegedeeld, dat men dezer dagen in Den Haag bericht heeft ontvangen van de ambassade te Moskou, dat het opperste ge rechtshof van de Sovjet-Unie een cassatieverzoek van de Nederlan ders E. Reydon en L. de Jager van de hand heeft gewezen. Zoals bekend zijn de twee Nederlan ders vorig jaar door een militaire recht bank te Kiev tot dertien jaar vrijheids straf veroordeeld wegens spionage, welk vonnis later is bekrachtigd door het mi- liltaire college van het opperste ge rechtshof te Moskou. De verdedigers van de twee Nederlan ders hebben in een brief die op 2 juli was gedateerd, mededeling ontvangen van de afwijzing van het verzoek om cassatie. De familie van de twee Nederlanders heeft daarop dezer dagen een verzoek om gratie ingediend bij de voorzitter van het presidium van de Opperste Sov jet, de heer Brezjnjev. De woordvoerder in Den Haag heeft Omstreeks half vijf gisterenmiddag is in de Zutphensestraat te Brummen een personenauto ingereden op vijf kinderen en hun moeder, die met een fiets aan de hand stonden te wachten om de weg over te steken; Daarbij werden de moe der en het jongste kind levensgevaarlijk gewond. Twee kinderen liepen ernstige, de twee andere lichte verwondingen op. Allen zijn naar het algemeen ziekenhuis in hun woonplaats, Zutphen, vervoerd. Een personenauto, komende uit de- richting Zutphen en bestuurd door de heer J. R. uit Nijmegen, wilde in een bocht een vrachtauto met aanhangwagen passeren. Er kwam echter een tegenlig ger en R. moest terug naar rechts. Zijn wagen slipte daarbij en reed op het wach tende groepje in. gezegd geen commentaar op de afwij zing van het verzoek om cassatie te kun nen geven. Op een vraag of de Neder landse ambassade nog contact met de gevangenen heeft gehad, deelde de woordvoerder mee, dat er op 10 juli, toen da beslissing op het verzoek om cassatie nog niet bekend was, een ont moeting in Moskou is geweest. De gevangenen verkeerden in goe de welstand. De voeding en de ove rige behandeling waren goed te noemen. Zij ontvingen de brieven en de pakjes, die door de familie wer den verzonden. In Haagse kringen toonde men zrich echter teleurgesteld over de afwijzing van het cassatieverzoek. Men had ge hoopt dat na de recente vrijlating van een viertal tot minstens even lange straf fen veroordeelde Duitsers, die in de Sovjet-Unie gevangen zaten, ook jegens de twee Nederlanders een mildere hou ding aangenomen zou worden, hetgeen ongetwijfeld zou hebben bijgedragen tot verbetering van de betrekkingen tussen Nederland en de Sovjet-Unie, die, zoals bekend, thans niet door ambassadeurs over en weer vertegenwoordigd worden. De Verenigde Staten hebben gisteren op de zeventienlanden ontwapeningscon ferentie in Genève een vijfpuntsplan in gediend ter vermindering van het oor logsrisico. Het plan ziet er zo uit: Berichtgeving vooraf van belangrijke militaire verplaatsingen op de onderschei dene territoirs. Oprichting van waarnemingsposten be mand met internationale waarnemers op sleutelposities als spoorwegstations, ha vens en bruggen. Uitwisseling van militaire missies on der de landen die het voorgestelde ont wapeningsverdrag signeren. Snellere communicatiemethoden tussen regeringen waaronder vermoedelijk ook valt de rechtstreekse telefoonlijn tus sen Kennedy en Kroestjev, zoals aan vaard door de Russen. Oprichting van een internationale com missie om maatregelen op het hierboven aangegeven patroon uit te werken.

de Stem | 1962 | | pagina 1