De delegaties praten over vrede.... Landingen van in I iltranten onverdroten voort gaan Middeleeuwse waterput Aardenburg ontdekt te *euws tuut Peruviaanse president in een handomdraai gewipt I De sigaar j I duurder? i Nieuwe locomotief voor N.S. Vuurgevecht bij Merauke tijdens voornaam bezoek en Waar :amens >gwater Mr. Luns niet naar de V.S. De eiermarkt herstelt zich Aan de zuidkust De besprekingen Mr. Luns EUROPEANEN IN ORAN VREZEN TERREURGOLF WChï'lT,!***"" ïiïïï Soblen wordt niet vrijgelaten Gedrukte stemming Vandaag 7 Militaire junta grijpt de macht Militaire chefs confereerden Ballon op 1520 km hoogte In Antwerpen: Voorrang voor tweede oever verbinding Artsenstaking in Italië afgelast BEURS VAN AMSTERDAM «fei i DE KLASSEN leerlingen vrij In hun Ze zijn dan aangewezen eze studiemethode brengt nee, dat alleen sterke ka- Alleen hierom al én door instelling van de school studeerde jongens gemak- •g- en waterbouw terecht it, dat dit schooltype en a niet wettelijk worden s het „Zeeland-diploma" na van het Z.T.I. volgens HooJJt echter wel burger- i. Vrijwel de meeste af- aan naar rijkswaterstaat of ie en gemeentelijke tech- richting van de cursus in chool ruim 700 jonge tech- Op het moment telt de 30 leerlingen en behalve og acht leraren. De leer- iit geheel Zeeland en ook 'k van Brabant. eft nog nooit subsidie ge- )zet neemt het Z.T.I.dat te vergelijken is met de leke plaats in in Neder- ibileum zal zaterdag wor- let een reünie van oud- net een huldiging van de Prins van Oranje. UNIVERSITEIT MSTERDAM e Universiteit te Araster- oor het doctoraal examen ïeer J. Booy uit Axel. MULO Goes gehouden examens >-diploma A slaagden de de Wel, Goes; M. Won- N. van de Knaap. 's-H. ren; M. Marijs, Goes; H. N. Dieleman, Aardenburg de heren M.L. Smit, Goes; Wolphaartsdijk; C.P. Wisse Mast, Middelburg; P.A. Jiggekerke; C.J. Hendrikse, Grootjans. Arnemuiden; W. Jelburg; W. Oranje, Vrou- de Pooter, Terneuzen (m).; Valk, Zierikzee (m.); J. rneuzen (m.); F. Zegers, F. Verbrugge, Terneu- lamelink, Terneuzen (m.); erneuzen (m).; W.L. Stabij van Hoeve, Schoondijke :en werden 5 kandidaten, geslaagd: de dames C. Ver- Hendrikskinderen; M. de V. de Nood, Veere; P. de rg; S. Zwartepoorte, Kloe- elziek, Wemeldinge (m.); Sreskens (ïn.); S. Wemaer, Pijpelink, Hoek (m.); S. g (m.); M. de Hulster, Oost- Faas, Cadzand (m.); en de nsdijk, 's Heer Arendsker- ange. Middelburg; L. de emuiden; J. Montenarie, I. de Blauwe, Nisse; P. leer Hendrikskinderen; M. :e (m.1; G. Nieskens, Aar- A. Michielsen, Zaamslag; aamslag (m.); R.Deij, Ter- J. Bolleman, Hoek (m.) ;rden 4 kandidaten. gemerkte personen slaag- •or het middenstandsdiplo- R-K. MULO ïulo-examen voor de r.-k. slaagden te Goes; E.M.K. .G.M. Ars, Ovezande; E.A. is; L.P.F. Janssens, Goes; (c, Lewedorp; A.G.M. van lingen; R.M.L. Asselman, H.A.C.M. van Bavel, Hulst; Terhole; L.G.M. de Bruij- 5se; M.A.E. Colsen, Hulst; ïinck, Hulst; R.A. v. Acker I.F.M. Audenaert, West- üaessens, Terneuzen; C.A. erneuzen; F.A.M. Graef- lorpe; R.A.C.M. van Aert, .J. van den Broek, Bergen Brulot, Bergen op Zoom; ergen op Zoom; P.M. Cop- op Zoom; C.F.J.M. Frans- op Zoom; J.C. Goossens, Afgewezen werden 4 kan- E BAND JUDOKA Ria Adriaansens (18 jr.) behaalde bij de judoka- Dlauwe band, de zesde in ijdag 20 juli. is het te ogwater om 5.05 en 17.21 zen 4.14 en 16.34 uur; 5 en 16.00 uur; Wemeldinge uur. ur Fra Diavoló, a.l. uur Een les in liefde, 18 j. uur Vier desperado's, 14 j. Das Riesenrad, 14 j. ur Een les in liefde, 18 j. is 19 uur Raadsvergadering CNT lis 19 uur Raadsvergadering lis 21 uur Raadsvergadering In het begin van deze week is een onbekend aantal infiltranten aan land gezet op het eiland Waigeo, van de Radja-Ampat-groep, een eilandengroep nabij het uiterste westen van Nieuw-Guinea en grenzend aan Indonesisch grondgebied. In een communiqué dat gis teren te Hollandia is uitgegeven wordt medegedeeld, dat de infil tranten werden vervoerd „in enkele prauwen, voorzien van een bui tenboordmotor". Over het aantal Indonesiërs, die gekleed zouden zijn in groene uniformen en over wapens beschikken, werden in het com muniqué geen mededelingen verstrekt. De schattingen lopen uiteen van 20 tot 60. Hun aanwezigheid werd gemeld door de plaatselijke bevolking, nadat reeds langs de militaire verbindingen een alarmsignaal was gegeven. Nederlandse patrouilles hebben op het eiland echter slechts een verlaten bivak aangetroffen, waarin wat achtergebleven munitie werd gevonden. Verkenningen hebben uitgewezen, dat de infiltranten het eiland Waigeo in oos telijke richting dus in de richting van het vasteland van Nieuw-Guinea heb- (Advertentie) Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn. Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT De maatregelen die het produktschap voor pluimvee en eieren op 27 juni heeft genomen ter ondersteuning van de eier markt, hebben een gunstig resultaat ge had. Volgens de waarnemend voorzitter van het Produktschap, de heer J. M. Breukers, is het eieroverschot dank zij de garantieregeling, uit de markt ge nomen, waardoor de prijzen aantrokken. Krachtens de toeslagregeling zijn in totaal 25 miljoen eieren tot eiprodukt verwerkt. De producentenprijs, die de laatste week van juni f 1.40 per kilogram eie ren bedroeg, is gestegen tot f 1.56 in de afgelopen week. De minimumprijsrege ling van Duitsland blijft toch frustrerend werken. Dank zij de lage prijzen en de restitu tie van de monopolieheffing is de uit voer naar andere landen echter aanzien lijk toegenomen. In de afgelopen week namen „derde" landen 14,3 miljoen eie ren af, bijna 12 miljoen meer dan ver leden jaar om deze tijd. De Nederlandse export van slacht- pluimvee zal na 30 juli stroever verlo pen. aangezien in de Duitse vrieshuizen grote hoeveelheden geslacht gevogelte uit „derde" landen zijn opgeslagen. De vraag naar het Nederlandse produkt zal daardoor voorlopig niet groot zijn. ter wijl de prijzen ervan zullen moeten kun nen concurreren met die van het gevo gelte in de Duitse koelhuizen. „Wanneer wij na 30 juli geen afzetmo gelijkheden hebben, moet de Europese gemeenschap in actie komen", aldus de heer Breukers. anders zal het produkt schap zich moeten beraden over natio nale marktordenende maatregelen ter oplossing van de moeilijkheden. ben verlaten. Woensdag, in de loop van de dag, is inderdaad „een nog aanbekend aantal Indonesische militairen" in zeil en motorprauwen aan land gegaan in de omgeving van Mega en Sausapor, ruim 100 kilometer ten oosten van Soreng, aan de noordkust van de Vogelkop. Waarschijnlijk bevinden zich onder deze groep de Indonesische infiltranten, die maandag reeds werden gesignaleerd op Waigeo. Dit zou betekenen dat deze prau wen er in zijn geslaagd door de Neder landse defensie heen te glippen en enige honderden kilometers over zee af te leg gen zonder te zijn opgemerkt. De bevolking in de streek tussen Mega en Sausapor wordt beschouwd als fel anti-Indonesisch. Direct achter het strand waar de nieuwe landing geschiedde, be gint een bergachtig en onherbergzaam terrein. Nederlandse versterkingen zijn ge stuurd om de Indonesische infiltranten op te sporen. Deze tegenactie wordt uit gevoerd door een amfibische eenheid mariniers. De Nederlandse vrouwen en kinderen op de buitenposten in Nieuw-Guinea zul len door het gouvernement in staat wor den gesteld hun woonplaatsen te ver laten. Hiertoe is besloten na een bezoek, dat gouverneur Platteel maandag en dinsdag aan Merauke heeft gebracht. De tijdelijke verhuizing naar „een gro ter bevolkingscentrum" is absoluut vrij willig. Behalve de bezorgdheid over de veiligheid vreest men ook moeilijkheden voor de bevoorrading van de buitenpos ten. Na zijn bezoek aan Merauke heeft gouverenur Platteel met de militaire autoriteiten besprekingen gevoerd over de militaire situatie in en om Merauke. Er zullen „afdoende maatregelen" wor den getroffen voor de bestrijding van de Indonesische parachutisten die, soms in burgerkleding, doordringen tot bij de stad en daar onrust en verwarring stichten. De gouverneur heeft zelf de activiteit van parachutisten ondervonden. In de avond werd een gemotoriseerde patrouil le van de Nederlandse strijdkrachten bestookt met vuur uit automatische wa penen nabij het vliegveld Moppa, dat op enkele kilometers afstand van Merauke is gelegen. Gouverneur Platteel was deze plaats 's middags nog gepasseerd. De Nederlandse militairen openden het te genvuur. Het lawaai was in heel Me rauke hoorbaar. Aan Nederlandse zijde werden geen verliezen geleden. Men vreesde wel dat het vliegtuig van de gouverneur door kogels was getroffen, omdat dit zich in de gevaarlijke zone op het vliegveld bevond. Hoewel in Hollandia niet wordt ont kend, dat een doordringen van Indone sische parachutisten tot aan de grens van Merauke onmogelijk zou zijn zonder medeweten van een deel der Indonesi sche bevolking die hier woont, ontkent men met nadruk, dat aan de geïnfil treerde parachutisten op grote schaal steun zou worden verleend. De Indonesische minister van buiten landse zaken, dr. Soebandrio, is thans onderweg naar Washington voor een laatste onderzoek naar, zoals hij het noemde, „de bereidheid van Nederland om de kwestie westelijk Nieuw-Guinea op vreedzame wijze op te lossen". Het is tot dusver niet bekend of Soe bandrio de leiding van de Indonesische delegatie officieel zal overnemen van ambassadeur Malik, of dat hij zich zal tevreden stellen met het geven van richt lijnen aan de delegatie of deelnemen aan belangrijker zittingen. Er bestaat ?n de Amerikaanse hoofd stad ook belangstelling voor de aanwe zigheid in het gevolg van minister Soe bandrio van Ganis Harsono, -de officiële woordvoerder van buitenlandse zaken in Djakarta. Soebandrio's aankomst in de Ameri kaanse hoofdstad zal waarschijnlijk re sulteren in verdubbelde pogingen om overeenkomst te bereiken over de toe passing van het plan-Bunker op het stuk van het zelfbeschikkingsrecht voor de Papoea's. Het wordt meer en meer duidelijk, dat de Indonesiërs voelen voor een kortere overgangsperiode dan in het plan-Bun ker is voorzien. Nederland zou zich daar tegen blijven verzetten. Wat dit punt aangaat wil Nederland in Nieuw-Guinea een krachtige V.N.-ver tegenwoordiging om de overdracht van Nieuw-Guinea mede voor te bereiden. Maar, aldus menen de welingelichte krin gen, Indonesië wil een V.N.-vertegen woordiging van kleinere omvang, wier voornaamste taak zou zijn uitvoering van de overdracht. Indonesië en Nederland zijn het klaar blijkelijk ook niet eens over het tijdstip waarop de Papoea's zullen worden ge raadpleegd over hun toekomst. Indonesië zou nogal wat tijd willen zien verstrij ken alvorens dit zou kunnen gebeuren. op de vraag of minister Luns naar Was hington zal gaan, nu zijn Indonesische ambtgenoot daarheen onderweg is ge zegd, dat ambassadeur van Roijen als onderhandelaar is aangewezen, daarbij bijgestaan door de permanente vertegen woordiger bij de Verenigde Naties, mr. C.W.A. Schürmann. De heer van Roijen heeft uitgebreide volmachten. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken heeft in antwoord De stafchefs van het Peruviaanse le ger hebben gisteren een militaire rege ring gevormd nadat president Manuel Prado was afgezet zonder dat een schot was gelost. Legereenheden omsingelden de rege ringsgebouwen en bezetten het rege- Meer dan 2000 Europeanen, die vrezen dat het geschil lussen premier Youssef ben Kliedda van de Algerijnse voorlopige regering (GPRA) en vice-premier Mo hammed ben Bella zal leiden tot bloedi ger gruweldaden dan die welke geduren de de laatste acht jaar zijn gepleegd, wachten in de haven van Oran op sche pen met bestemming Marseille. De mensen wachten in tenten en naastig opgetrokken hutjes. Zij hebben nun liefste bezittingen bij zich. Volgens isnnranse autoriteiten wachten nog oovü.^.?ndere Europeanen op een gele- rv j om te vertrekken, nit Kag .vert.rokken 2200 Europeanen eiers terwijl ook de exodus uit Al- schaal Z1J i1 dan °P minder grote laatste woV voortgezet. Tijdens de Algerië hebben°verlaten000 Eur0peanen woens(fag6hunSe» ?ibtaire chefs hebben 30 uur onderhmt me besPrekingen na "clla te steunen HTz"Ï "reed tp riin rf-a* a f. ervan overtuigd te zijn dat de bijeenkomst der militaire Geri POa'*leve resultaten zal opleveren. presidenf0vfnrh?tammtair ÈST?d. tot gericht ter bereed?ngLn 'Sa°p" van de O.A.S. de 'eiders rings-radiostation en het hoofdkwartier van de „Apra", de revolutionaire party voor Amerikaans bondgenootschap. De 73-jarige president Prado werd vroeg in de morgen uit zijn paleis ge haald en vermoedelijk naar de vlootba- sis Port Callao overgebracht. De presi dent had geweigerd de presidentsverkie zingen ongeldig te verklaren, wat de le gerleiding had geëist. Bij de verkiezin gen had geen der drie kandidaten de no dige eenderde van het aantal stemmen behaald. In een communiqué werd meegedeeld dat. er een militaire regering is gevormd bestaande uit de generaals Godoy, Lind- ley, Torres en Vargas Prada. Woensdag middag heeft de nieuwe regering de eed afgelegd. Het huidige kabinet had maandag zijn ontslag ingediend, dat echter door presi dent Prado niet werd aanvaard. In een poging de crisis op te lossen had Prado dinsdagavond het congres voor een bij eenkomst op 28 juli opgeroepen. Het congres heeft de macht een president te kiezen wanneer verkiezingen geen re sultaat opleveren. De junta heeft in communiqués aange kondigd alle internationale verdragen er overeenkomsten te zullen eerbiedigen en met de andere Latijns-Amerikaanse landen democratisch te zullen samenwer- gering is tegen geen enkele politieke partij gekant en alle inwoner^ van Peru blijven volledig vrij", zo werd gezegd. De Verenigde Staten hebben de diplo matieke betrekkingen met Peru ge schorst naar aanleiding van de jongste gebeurtenissen. Het ministerie van Bui- Wandse Zaken in Washington, dat dit officieel bekendmaakte, zei de toestand nauwlettend in het oog te houden en met andere Latijns-Amerikaanse landen in lichtingen over de ontwikkeling in Peru te zullen uitwisselen. Naar aanleiding van de prysstyging van sigarentabak (de laatste tyd met niet minder dan 30 a 40 procent) hebben de werkgeversverenigingen in de Neder landse sigarenindustrie, naar zy bekend maken, zich beraden over de gevolgen van deze stijging voor de in de nabije toekomst te volgen prijspolitiek. Met de grootst mogelijke meerderheid werd be sloten om, gezien het belang van hand having van de kwaliteit van de artike len van deze bedrijfstak, op korte ter Ir. H. I. Keus, oud-directeur van de Heemaf en voorzitter van de M.T.D.E. (Groupement Matériel de Traction Die- sel-Electrique) heeft gisteren op het ter rein van Werkspoor in Utrecht het pro totype van een nieuwe diesel-elektrische locomotief overgedragen aan ir. J. P. Koster, directeur van de Nederlandse Spoorwegen. De nieuwe locomotief, de N.S. 2801. is in opdracht van de N.S. gebouwd door de internationale groep van leveranciers die optreedt onder de naam M.T.D.E. Ir. Keus sprak er zijn vreugde over uit dat het in 1955 genomen initiatief tot Frans-Nederlandse samenwerking tot dit resultaat heeft geleid. De M.T.D.E. is in 1955 opgericht ter bevordering van een associatie tussen drie Franse en twee Nederlandse bedrij ven. Ir. Keus beschreef de nieuwe locoy motief als een kind van zijn tij,d dat ge tuigt van kracht en doelmatigheid, maar waaraan alle romantiek vreemd is. Het verzoek van dr. Soblen uit de de tentie te worden vrijgelaten is door het hoogste tribunaal van Engeland afge- -- wezen. Hij zal hoger beroep aantekenen. mijn contact op te nemen met het mi- Het is nooit de hedoeijnK geweest ,So- nisterie van Economische Zaken, tenein de per 1 oktober tot een „passende' prijsverhoging over te gaan. De Amerikanen hebben woensdag een grote ballon de ruimte ingeschoten via een Thor-raket. Deze ballon bereikte tenslotte een hoogte van 1520 kilometer. De ballon begon de reis in opgevouwen toestand. Na 23 minuten kwam zij terug naar de aarde. Met deze proef waar over men zeer tevreden is beoogde men de mogelijkheid te onderzoeken van een communicatiestelsel via passie ve kunstmanen. blen officieel toestemming te geven in Engeland uit te stappen. Men heeft hem alleen laten uitstappen om zijn leven te redden, aldus de uitspraak. De verdediger van Soblen had bepleit, dat de Litouwse spion het recht zou hebben uit Britse gevangenschap te worden vrijgelaten en te gaan waarheen hij wilde. De rechters hadden slechts enkele minuten nodig om te beslissen dat Soblen dat niet kon. Wel werd meegedeeld, dat de kwestie of Soblen thans onmiddellijk naar de Verenigde Staten kon worden terugge stuurd, niet onder de jurisdictie van de rechter viel. Van de zijde van het minis terie van binnenlandse zaken is meege deeld dat niet onmiddellijk zal woeden beslist op het verzoek van Soblen om politiek asiel, ondanks de weigering van de rechtbank hem zijn vrijheid te her geven. Het ministerie zal het beroep van Soblen afwachten. De Belgische minister van Openbare Werken, Merlot, heeft dinsdag aan een afvaardiging van C.V.P.-parlementairen beloofd, dat de aanleg van een tweed oeververbinding te Antwerpen bij voor rang zal worden geregeld en dat onmid dellijk nadien de werken zullen worden aanbesteed voor de sectie Antwerpen- Gent van de E3-weg. Inzake de oevei v ^rbinding moet ech ter nog een beslissing vallen over de aard van die verbinding. Men is het na melijk nog altijd niet eens of het een tunnel of een brug zal worden. Wel staat vast dat die verbinding naast een rij weg ook een spoorlijn zal bevatten. Zodra de werken voor de oeverver binding aanbesteed zijn, zal de minister de aanbesteding lanceren voor het baan vak Antwerpen-Gent, dat het drukst bereden wordt. Na dit vak volgen dan gelijktijdig de verbindingen Gent-Frankrijk en Antwer- pen-Nederland. FERHAT ABBAS beleefd aanbevelend vreemdelingenlegioen, Roger Degueldre, tot dusverre de laatste O.A.S.-man die in Frankrijk is geëxecuteerd. Bij dat pro ces nam Gardet waar voor gen. René de Larminat, die toen op de ziekenlijst stond. Later pleegde De Larminat zelf moord. Het militair hof werd door De Gaulle opgericht, nadat hij het speciale hoge militaire tribunaal had ontbonden, om dat het de O.A.S.-leider gen. Rauol Sa- lan niet tot de doodstraf had veroor deeld. De Franse autoriteiten hebben in di verse Algerijnse steden „tijdelijke consu laire bureaus" geopend. Het hoofddoel van de maatregel is het opsporen van de ongeveer 500 Europeanen die sinds de dag van de onafhankelijkheid verdwenen zijn en als vermist werden opgegeven. Aangenomen wordt dat het grootste leel van deze verdwenen Europeanen loor de moslimpolitie is gearresteerd on- ler verdenking van deelneming aan ac ties van de O.A.S. Op het terrein van de opgravingen te Aardenburg, door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek, waar de fundamenten blootge legd werden van een Romeins tem peltje (welke fundamenten als histo risch monument zo natuurgetrouw mo gelijk in een plantsoen geplaatst zul len worden) werd op een tiental me ters afstand daarvan een uitstekend gebouwde, grote middeleeuwse water put aangetroffen. Mogelijk werd na de volkomen ver woesting van Aardenburg in 1383 bij de herbouw der stad deze put gedempt met puin uit de omtrek om een andere doel stelling aan de grond te geven. Tussen de massa's hele en halve middeleeuwse bakstenen, dierenbeenderen, ijzeren voorwerpen en enig leerwerk, werden uitsluitend scherven van aardewerk van dar. een boog geweest zijn van de west zijde van de kerk waar demonen drei gen, de wereldlijke zijde. Zoals bij véle kerken uit de 12e en vóór 1383 aangetroffen. Het belangrijk ste voorwerp echter, dat uit de put om hoog werd gehaald, was een boog van een kerkelijk gebouw (afmeting meer dan een meter zoals de foto te zien geeft de metermaat ligt erbij) voor stellende een draak, die een slang in slikt of een draak met een lange golven de tong. Misschien zal dit brokstuk sculptuur var. de Maria-kerk geweest zijn die, na de verwoesting in 1202 door dc Rijs- selaars, werd hersteld en verfraaid. Dit was de machtigste en rijkste en dus de schoonst versierde kerk, terwijl de Sint Baaf géén versieringen heeft en waar schijnlijk ook niet gehad heeft. Het moet (Advertentie) 13e eeuw zijn de versieringen en sculp turen meestal op zuiver mythische voor stellingen terug te voeren. Vaak een vermenging van Keltische en Germaanse motieven met de monsteruitbeeldingen van angst en verschrikking uit het oosten. De bouwmeesters hadden hun geheime genootschappen der bouwkunst, waarvan de kennis uitsluitend binnen de groep bewaard bleef. Zij werkten veelal met symbolen en spraken in een soort geheimtaal, ook in hun voorstellingen, hetwelk- soms het christelijk gemoed wel geweld aandeed, maar geaccepteerd moest worden om de kerk afgebouwd te krijgen. Zo zal de onderhavige voorstelling waarschijnlijk de uitbeelding zijn van de Draak, de Boze (in de noorse mytholo gie Fenrir), die de Slang verslindt en daarmede de vernietiging der aarde be werkstelligt. De loc heeft een dienstgewicht van 66 ton en meet over de buffers ruim 15 m. De machine is uit sluitend bestemd voor het goe derenverkeer. Het prototype draagt het NS-nummer 2801. De aan Italiaanse ziekenhuizen verbon den artsen zijn het te elfder ure met de regering eens geworden en hebben het plan om het werk voor vier dagen neer te leggen opgegeven. De drie vakbonden van ziekenhuis artsen besloten de staking af te gelasten nadat de regering had beloofd in het parlement een speciaal wetsontwerp op de secondaire arbeidsvoorwaarden te be handelen. Men was aan het Damrak gisterenmid dag nogal onder de indruk van de zware verliezen die eergisteren in New York plotseling zijn opgetreden, onder andere voor de daar genoteerde Neder landse fondsen. Men ziet in deze grillige en onzekere houding van Wall Street de weerspiegeling van de moeilijke situatie waarin de Verenigde Staten zich op het ogenblik bevinden voor zover betreft hun betalingsbalans en de positie van de dol. lar, waarover op het ogenblik zoveel geschreven en gesproken wordt. Eergisteravond reeds hebben de inter nationale concerns in Amsterdam flinke koersverliezen geleden. In deze flauwe stemming kwam gisteren geen verande ring, al viel het op dat Hoogovens in het verdere verloop enig herstel ver toonden en de vorige koers weer dicht wisten te benaderen. Dat het onder deze onzekere omstandigheden met de beurs- affaire niet erg opgewekt gesteld is, valt zeker niet te verwonderen. De dagelijkse aandelenomzet komt nog niet aan de twee miljoen nominaal en ook gisteren was daarin geen verbetering te ver wachten. AKU vervolgde de eergisteren ingezette flauwe stemming, in weerwil van de gunstig beoordeelde halfjaarcijfers. De beurzen van Londen en West-Duits- land waren ongeanimeerd en eerder iets lager. Stimulerende berichten ontbraken volkomen. Cultuurfondsen waren licht verdeeld. Ongeanimeerd was ook de scheepvaarthoek, waar de belangstelling volkomen afwezig was, zelfs voor Hol land Amerika Lijn voor welke maat schappij betere transatlantische passa- gierscijfers worden genoemd. 18-7 Ned. '59 4'/« 98,7. Ned. *61 4',4 Ned. '47 3J2 93 «4 Ned. grootboek 1946 3 AKU 370 Hoogovens 5991/4 Philips 164.2 Unilever 148.2 Kon. Olie 131.2 HAL Scheepvaartunie 126 Amst. Bank 375 Ned. Handelmij Lucas Bols Drie Hoefijzers Mach. Breda Zeeuwse Confectie 351 Bijenkorf Simons Emb. fabr. en liouth. Van Gelder papier Heineken Hero Conserven Holl. Beton Mij Kon. Zout 750 Nijverdal - Ten Cate De Schelde Scholten Foxhol Thomassen en Drijver Van Vlissingen Katoen Vredestein Zwanenberg Organon NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 363—364: Kon. Olie 129.00—130.20; Philips 158.50 gb—160.50; Unilever 142.00 143.50; Hoogovens 564—568. 97"„ 88,36 8913 364 »2 570 160.20 144 130.20 123', 8 125>2 373 339 838 364''2 242 877 237 310', 490 312 750 247 266 755 665 288 392'2 885

de Stem | 1962 | | pagina 3