HERMAN WILLEMSE verdient circa f 50.000 Ab Geldermans en Michel Stolker elk f 12000 van Tour Kapucijn dr. Agathangelus viert gouden priesterfeest MARKTEN Het rennersveld in de Ronde v. Midden-Zeeland TERUG IN MAASTRICHT Muziek bij de tandarts Billie Moffit zeer snel „out Touwtrekken inzake fusie PEC-Zwolse B. Jo de Roo 2e te Temse DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 19 JULI 1962 Nieuwe zwemzege van Ada Kok LOOPCIRCUS Nijmeegse sport- leidster kreeg N.S.F.-prijs Ned. record 4 x 1500 meter verbeterd Frappante zege M. v. Ginneken en A. v. Tilburg Duitse militairen naar Vierdaagse Come-back van Henk de Jong IN PATERSKLOOSTER TE OOSTERHOUT Visitatiereizen Hoge functies In Vlissingen begon Neerlands grootste school tennis toernooi Zomeravondvoetbal in Zeeland WATERSTANDEN b van de Knorr-koks :T HANDIGE YTS VAN 12 35,- di* óm f •Mpik0Qd %r •xciuMWuitbetlt af£«uaa door W. VAN DER STEEN Herman Willemse heeft voor de derde achtereen volgende maal de Atlan tic City-race, een zwem- marathon op de Atlan tische oceaan bij het in New Jersey gelegen plaatsje Atlantic City ge wonnen. Hij legde de 25 mijl rond het eiland Absecon of in 11 uur 35 min. 45 sec. De Canadees Cliff Lums- den werd tweede en de Amerikaan Tom Park, die met 9 uur 21 mm. 42 sec. het record van deze race op zijn naam heeft staan, finishte als derde. Willemse legde met zijn zege beslag op de eerste prijs ter waarde van 5000 dollar en ontving boven dien ruim 11000 dollar aan andere prijzen. De zee was zeer ruw, maar halverwege de ra ce had de Nederlander al een grote voorsprong op de andere 13 concur renten, onder wie drie zwemsters. Toen hij op 2 mijl van de finish was genaderd werd hij door de hevige vloedgolven tegen de pijler van een brug gesmakt. Willemse werd licht aan het hoofd gewond en liep enkele arm. en beenblessures op. Na afloop verklaar de hij dat het de zwaar ste wedstrijd was ge weest die hij ooit ge zwommen had. Zes zwemmers, onder wie de Argentijn Alfre do Camarero, eerste in 1957, staakten de strijd voortijdig. Greta Andersen, de vroe gere Deense kampioene, eindigde op de 5e plaats. Ze was enkele malen onzacht met rotsen in aanraking gekomen, ge tuige de vele snijwonden die zij had op gelopen. Overigens hadden de meeste zwemmers, van wie er een 2 voortan den kwijt was geraakt, daar last van gehad. Zwemcarriére Herman Willemse is 28 jaar, ongehuwd en onderwijzer aan een lagere school in Utrecht. Toen hij op zestienjarige leeftijd bij „De Robben" kwam, was hij beslist geen buitengewone zwemmer. Jan Stender zag echter wel iets in hem en gaf hem conditietraining: hard lopen, gewichtheffen, enz. Volgens Jan Stender zijn de successen van Herman Willemse daaraan te dan ken, hoewel er indertijd veel bezwaren tegen werden aangevoerd. Juist door deze wijze van trainen heeft Willemse veel vóór op zijn concurrenten, aange- (Van onze sportredactie) Het Franse sportblad „L'Equipe", dat de Tour de France organiseert heeft de officiële lijst van prijzen gepubliceerd, die door de renners van de verschillende ploegen wer den verdiend. De ploeg van Jacques Anquetil heeft in de jongste Ronde van Frankrijk een uitstekende slag geslagen. Jacques An quetil, Michel Stolker, Ab Geldermans en de andere teamgenoten fietsten 149.380.41 nieuwe Franse francs bij el kaar. Omdat Jacques Anquetil als tour winnaar besloot geen prijzen te accep teren, betekent het, dat het bedrag door negen personen zal worden gedeeld. Om gerekend in Nederlands geld kan worden gezegd, dat Michel Stolker en Ab Gel dermans ieder ongeveer f 12.000,- zul len ontvangen. De ploeg van Mercier BP, waarin geen Nederlandse renners zaten, heeft beslag weten te leggen op 71.736.47 nieu we Franse francs. Het team van Faema- Flandria volgt daarop met 69.826.98 Franse francs. Voor Piet van Est houdt het een en ander in, dat ook hij op een bedrag van rond de f 5000,- mag reke nen. Faema-Flandria telde immers ge durende de tour verschillende uitvallers. Het is gewoonte, dat deze slechts mee delen naar verhouding van het aantal gereden etappen. Op deze wijze is de tour voor Rik van Looij een bijzonder slechte zaak geworden. Gitane-Leroux (met Basje Malie paard) zal genoegen moeten nemen met 49.506.20 francs, een slordige f 40.000,-. Het is geen kleinigheid. De coureur uit Willemstad krijgt ongeveer f 4000,- op zijn boekje. De Nederlandse renner, die het minst heeft verdiend, is zonder enige twijfel Dick Enthoven. Had hij de tour hele maal voltooid, dan zou hij hebben moe ten meedelen van de 13.651.29 francs, die Pelforth-Sauvage heeft gewonnen. Dick reed de ronde echter niet uit. Hij mag desalniettemin nog op een dikke f 1000,- winst rekenen. De ploeg, die het minst verdiende was die van Peugeot. Deze renners reden in drie weken maar f 7500.- bij elkaar. DE NIEUWE eredivisieclub Heracles heeft woensdag de jonge Bert Theu- nissen, linksbinnen van DOS gecon tracteerd. Ada Kok heeft de 100 meter vlinder slag in het nieuwe buitenbad van Stock holm ,»Eriksdalsbadct" dat woensdag avond voor het eerst in gebruik is ge nomen, gewonnen. De uitslag van de wedstrijd was ver der als volgt: 2. Karin Stenbaeck. Zweden; 3, Eila Pyhoenen. Finland: 6. Corry van Raams- donk, Nederland; 8. Torne Britt Kors- vold, Noorwegen. De 200 meter schoolslag dames was voor Gretta Kok: 2e was Kallerhull, Zweden. In het nummer 100 meter rugslag da mes was het resultaat: 1. Mariannen Ekdahl, Zweden; 2. Li- dia Schaap, Nederland. Ook het nummer 100 meter vrije slag dames leverde een Ned. zege op. Jopie Troost klopte namelijk de Zweedse Ann Christine Hagberg. cerste daS v»n de strijd om de Amenkaanse tcnnistitels op verharde fen .nb' C Chlca«° begonnen, vie len enkele verrassingen te noteren. «e rwt r Voorbeeld de Amerikaan- Donald n»n P"sp,?lers Whitney Reed, rZwa n en,Dennis Ralston uitge weid 'kaatste Reed A«f -i d°°r de 17-jarige Amerikaanse scholier Mike Belkin ver- éi 2Sfi 3' nver ltéfn "a" zegevierde met "ver Del1 en de Canadees Fran- Dennis Ra"ston°n mCt 7"5 fi"2 tijddcens eerste geplaatste Australische Maraea- reth Smit uitschakelde en samen met haar landgenote Karen Susman de ti- wrin" Ct damesdubbelspel veroverde verloor op deze eerste dag. Met 6-2 7-9 L° "^est zij in Carol Ann Loop haar meerdere erkennen. P a zien men in het buitenland niet aan conditietraining doet, aldus Jan Stender. Dat de kampioenzwemmer zijn trai ning ook vroeger reeds serieus heeft opgenomen bewijst het feit, dat hij jaren geleden eens na een tiendaagse training het sportpark binnenkwam en daar het Nederlandse record op de 200 meter verbeterde. Willemse heeft reeds zeven Neder landse kampioenschappen op zijn naam staan. Hij is drie jaar geleden prof ge worden. Hij traint in de winter nog steeds bij De Robben. De Zweedse bokspromotor Eddie Ahlqvist, de man achter oud-wereld- kampioen Ingemar Johansson, is voor nemens een „loopcircus" op te richten, naar het voorbeeld van het „tenniscir- cus^van de Amerikaan Jack Kramer. Ahlqvist gelooft reeds twee profs, de Engelsman Gordon Pirie en de Zweed Dan Wearn, beschikbaar te hebben. Hij wil ook proberen de Australiër Herb Elliot en de Fransman Jazy. te contrac teren. Ahlqvist wil het viertal de 1500 meter en de Engelse mijl laten lopen. Om de show extra aantrekkelijk te maken voor het publiek, zal een elektrische haas, zoals bij hondenrennen wordt gebruikt, over de baan gaan in de bestaande we reldrecordtijd. Ahlqvist zal aan iedere wedstrijd een hoog prijzengeld verbin den. Voorts zal de loper met de beste totaalprestatie in een seizoen een spe ciale prijs krijgen van ongeveer 10.000 dollar. Ten dienste van de wielerfans en de honderdduizenden kijkers langs de wegen, waarover de deelnemende ren- ners in de zaterdag a.s. te verrijden Ronde van Zeeland gaan voortijlen, publiceren wij hieronder de deelnemen de ploegen, met de rugnummers waar onder zij fietsen. AUSTRALIË 1. Ron Beach 2. Tom Tolly 3. Walter Fraser 4. Gason Kevin 5. Maurice Meiers 6. Jac. Wright. (Ploegl. Albert Beurickj. FRANKRIJK 7- Desquesne; 8. Bonin; 9. Senicourt 10. Baele 11. Dourdm 12 Desprez. tPloegl. F. van Haecken). ZWITSERLAND (Heineken)13. Hans Gilgen 14. Alfred Dubach 15. Remo von Daniken 16. Leonhard Conrad 17. Louis Genoud 18. Manfred Haeberli. tPloegl. Walter Hoffstetter BELGIE B 19. Joseph Dhont 20. Victor Vandewiele 21. Marie Engels 22. Frank Weyts 23. Willy Declercq; 24. Marcel Geldof. (Ploegl. Fred. Hamelinck). BELGIE A (North State): 25. Roger Seghers 26. Roger Declercq 27. Carolus Boerjan 28. Ernest Dumez 29. Willy Huyvaert; 30. Remy Devruyckere. GREAT BRITAIN (B.P.)31. D. J. Collins 32. R. Cromack; 33. J. Geddes; 34- R- A. Goodman; 35. W. Mason; 36. G. W Painter- (Ploegl. S. Benstaed). LUXEMBURG 49. Robert Hentges; 50. Josy Mersch 51. Edy Schütz 52. J P. Mahnen 53. Johnny. Miehely 54. Louis Grisiv. (Ploegl.: Jean Poos). MAASTRICHT (Radium): 55. J. Schroder; 56. Fr. Evers; 57. G. Beckers; 58. H. Harings 59. B. Fran sen 60. J. Tummers. Polynorm 61. W. Diepering 62. P. Buuts 63. C. Vriens 64. P- van Dijk; 65. F. Lachterop 66. B. Hensingveld. (Ploegl. J. Gerritse). Kikkerop 67. M. van Ginneken 68. W. de Rooij 69. W. Heeren 70. J. Tolhoek 71. A. Bastiaansen 72. W. de Jong. (Ploegl. L. Marijnissen) Middelkamp A 73. E. Verstraete 74. R. Gijssel; 75. Th. van Poucke; 76 J. v. d. Weele 77. G. Deegens 78. R Hendriks. (Ploegl.: Th. van Wijchen). Middelkamp B 79. J. Moerdijk 80. J. W. Grim 81. M. A. J. Kools 82. H. J. Fresen 83. B. Fresen ;84. J. C. Franken. (Ploegl. Th. van Wijchen). Schildersbedrijf Jan Blom 85. B. Zoet 86. W. Schuling 87. J. Mesters; 88. P. Kooijman 89. G. Karstens 90. H. van Schie. (Ploegl. Jan Blom. Drie Hoefijzers 91- A. van Aert 92. C. Snepvangers 93. L. van Dongen De best geslaagde leerlinge van het centraal instituut voor de opleiding tot sportleidster, CIOS II, te Arnhem, dit jaar is mejuffrouw E. Jannink te Nij megen. Uit handen van de algemeen secreta ris van de NSF, dr. W. van Zijl, ontving zij de NSF-prijs, bestaande uit een be drag van f 500,-, dat moet worden be steed voor studiedoeleinden. Ploegleider Sjefke Jansseu en Jan IIu- gens, die op de terugtocht vanuit Parijs na afloop van de Kleine Tour in Noord- Frankryk met hun auto verongelukten, kwamen in Nederland aan. Sjefke Jans sen met zyn linkerarm in het verband en Jan Hugens met enkele blauwe plek ken. Op de foto: Sjefke Janssen links en Jan Hugens rechts toasten op de gelukkige afloop van hun ongeluk op een van de Maastrichtse terrassen. 94. J- van der Kloot; 95. C. Haest 96. J. Linders. (Ploegl. A. Simons). Hoekse Renners 97. J. de Waard 98 G. de Wit 99. A. van Haren 100. A. Koolmees; 101. B. Verhoeven 102. B. van der Bom. (Ploegl. C. Fortuin). Zeelands Roem 103. F. Boonman 104. B. Solaro 105. J. M. Verburg; 106. A. den Hartog 107. H. Cornelisse 108. W. de Jager. (Ploegl. J. Tolhoek). Houthandel Brabant 109. A. van Tilburg 110. P. Cooremans 111. M. den Outer 112. Chr. Broekmans; 113. G. Dijkers 114. A. Deley. (Ploegl. M. van Tilburg). De Zwaluw 200. W. van Heyst 201. P. Liebregts 202. H. van Heyst 203. T. Brekelmans; 204. A. van Kemenade; 205. J. Jonkers. (Ploegl. Th. van Dal). Dextro Energen 206. G. Wesseling 207. M. Snijder 208. C. Schuuring 209. H Schouten; 210. J. Boog 211. J. Fransen. (Ploegl.: W. van Beek). Inter Scaldis: 212. L. Motké; 213. P. Rijkers; 214. J. Bekkers; 215. H. van der Boom; 216. B. Boom; 217. B. Fransen. Reimerswael: 218. P. Demoed; 219. N. Hendriks; 220- L. Hermens; 221. G. de Jager; 222. G. Wiersma; 223. P. Verwey. De leiding in de Ronde berust bij de licentiehoudster, de R.T.C. „Theo Middelkamp" te Goes. De Zwolse tweede divisie club PEC heeft het KNVB-voorstei om PEC en Zwolse Boys na een onvoorwaardelijke fusie een plaats in het betaalde voetbal te garanderen behoudens goedkeuring van de algemene ledenvergadering aanvaard. Zoals gemeld heeft Zwolse Boys het voorstel dinsdagavond met zeer grote meerderheid verworpen. In een motie aan de KNVB verklaren de Boys zich wél tot een samengaan met PEC bereid, wanneer vóóraf een gezonde financiële basis is gevonden. Verder protesteren de leden van de Zwolse Boys tegen de eis van de KNVB om inzake de fusie binnen vier dagen een beslissing te moeten nemen. Tijdens nationale estafettewedstryden, die woensdagavond in Rotterdam zijn gehouden, heeft een ploeg van AAC het Nederlands record op de 4 x 1500 meter verbeterd. Het team, bestaande uit de lopers Cees Koppelaar, Ben Giling, Wim Wur- ster en Harry Jansen bracht een tijd van 15 minuten en 59,2 sec/ op de klok ken, waarmee zij het oude record, dat met 16.18.2 sedert 26 mei 1957 op naam stond van Thor (Roosendaal) 19 secon den scherper stelden. Jo de Roo is woensdag in het Bel gische plaatsje Temse in een wegwed strijd voor profs over 165 kilometer op een halve lengte als tweede geëindigd achter de Belg Rosseel, die een tijd kreeg toegewezen van 4 uur en 5 minu ten; de Belg Dekkers eindigde als derde. Van de overige Nederlandse deelne mers eindigde Piet Damen als vierde en Cees van Amsterdam als zesde. Piet Rentmeester bezette de zevende plaats, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Opvallend fraaie prestaties heb ben Brabantse amateurs gisteren te Deurne (bij Gent) geboekt. In een wegwedstrijd over 160 km wisten M. van Ginneken, Het Schijf, en Adri van Tilburg, Breda uitgesproken te domineren. Van Ginneken won name lijk in 3 uur 58 min, 20 sec., terwijl van Tilburg beslag op de tweede plaats legde. Dit tweetal had, tezamen met twee Belgen een voorsprong van circa zes mi nuten verworven. In de beslissende sprint lieten onze landgenoten die twee con currenten gedecideerd achter zich. De snelste van het grote peloton bleek de Zeeuw Fred Boonman te zijn. Daarin finishte overigens ook Jac. v. d. Kloot en Kees Haest. De Bredanaar M. de Jong moest wegens pech de strijd vocfrtijdig staken. Van alle wapenonderdelen van de Bundeswehr zullen 108 manschappen deelnemen aan de Vierdaagse in Nijme gen. De 108 bondssoldaten hebben zich on der kapitein Weyer van de eerste pant- sergrenadiersdivisie voorbereid, door drie weken lang marsen te houden. Henk de Jong uit St. Willebrord die destijds ziek uit de Negen Provinciënrit terugkeerde, is weer hersteld. Gisteren reed hij voor het eerst mee in een koers te Drongen (B.) en bezette meteen een fraaie 5e plaats. (Van onze redacteur) Pater dr. Agathangelus, de sym pathieke langgebaarde kapucijn, gaat op 29 juli zijn gouden pries terfeest vieren. Hij is voor die ge legenheid naar Oosterhout over gekomen. Al bijna een halve eeuw heeft pater Agathangelus Rome als standplaats, maar voor dit feest kwam hij graag weer eens naar zijn dierbaar Oosterhout, waar hij zijn jeugd heeft doorgebracht en waar zijn familie en vrienden wo nen. Dc nu vierenzeventig] arige jubilaris is nog bijzonder vitaal en verricht nog steeds belangrijke functies met groet nauwgezetheid. Pater Agathangelus, in Oosterhout beter bekend als pater Selders, is in Waspik geboren. Kort daarna vestigde zich het gezin Selders in Oosterhout. Zijn gymnasiale studies maakte hij te Langeweg. Op 3 oktober 1905 trad hij in de orde der paters kapucijnen. Nadat hij in 1912 tot priester was ge wijd vertrok hij naar Rome om er kerkelijk recht te studeren. Hij zal toen moeilijk hebben kunnen vermoeden dat de eeuwige stad zijn tweede woonplaats zou worden. Na drie jaar studeren doctoreerde hij. Hij kwam naar Nederland terug om kerkelijk recht te doceren aan de theo loganten in het kapucijnenklooster te Den Bosch. Dat duurde evenwel maar een jaar. In 1916 werd hij naar Rome teruggeroepen en belast met de functie van secretaris van de generaal-overste, pater Venantius a Lisle- en Rigault. Vijf paters-generaal heeft hij gedurende dertig jaar in deze functie bijgestaan. Het is in de orde een uniek feit, dat een pater gedurende zo'n lange periode een dergelijk verantwoordelijke taak heeft vervuld. Hij was de schakel tussen oversten, hoofdbestuur en de kapucijner vestigingen over de gehele wereld. Hij maakte in die tijd visitatiereizen naar vrijwel alle landen van Europa, Noord- Afrika en Noord-Amerka. Zijn vlotte talenkennis kwam toen goed van pas. Meerdere taken werden pater Agathan. gelus toebedeeld. Zo werd hij in 1938 aan gesteld tot consultor van de H. Congre gatie van de Sacramenten (voor huwe lijksdispensaties), welke functie hij nu nog bekleedt. In 1946 volgde zijn ver kiezing tot Definitor-generaal (lid van het hoofdbestuur van de orde) voor een In 1958 was pater Agathangelus in het Nederlandse Priestercollege te Rome aanwezig om de pas benoem de kardinaal Paolo Giobbe geluk te wensen. periode van zes jaar. Tevens werd hij benoemd tot lid van de commissie van toezicht inzake de administratie en dis cipline van het Nederlandse priester college te Rome. Bij al deze drukke werkzaamheden vindt pater Agathange lus nog tijd om zich rechtstreeks met de zielzorg bezig te houden. Zijn biechtstoel in Rome wordt druk bezocht. Zondag 29 juli viert hij dan zijn gouden feest in Oosterhout, waar hij ondanks zijn Romeinse tijd zeer vele vrienden heeft. Het belooft een grootse dag te worden. Onder degenen, die met pater Agathangelus deze dag komen mee vieren zijn mgr. J. Olav Smit, assistent bij de Pauselijke Troon, mgr. Zohrabian, Armeens bisschop van de Libanon en mgr. Tarcisius van Valenberg. Om elf uur wordt in de kapel van het klooster aan de Warandelaan een H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Op de receptie zullen ongetwijfeld zeer velen de jubilerende pater de verdiende hulde komen brengen. Tijdens een internationaal congres van tandartsen in Keulen was ook een kleine tentoonstelling ingericht waar de nieuwste vindingen en behandel- apparatuur op het gebied van de tand heelkunde te zien waren. Zo was er ook deze ultramoderne „stoel der smarten", voorzien van radio. In de toekomst kunt u dus tegelijk luisteren naar de boor en een pianoconcert of het weerpraatje... Onder een stralende zon is woens dag op het tennispark Zwanenburg te Vlissingen het grootste school- tennistoernooi in Nederland van start gegaan. Ruim honderdvijftig jongens en meisjes uit het gehele land, zelfs uit Leeuwarden en Ge leen, gaan in vijf dagen uitmaken welke school het sterkste tennis- team bezit. Gisteren was het woord en de daad aan de nog niet zo bedreven scholieren, zodat van mooi tennis geen sprake kon zijn. Als dit een gemis genoemd kan worden, dan werd dit volledig teniet ge daan door de uitnemende gezelligheid en het prachtige weer. Vrijdag spelen de sterkste jeugdtennis- sers tegen elkaar, o.m. de Zeeuwse jeugdkampioene Thea Sandberg uit Mid delburg, J. Benninga, die in de nationale kampioenschappen op de tweede plaats eindigde. Piet de Haas uit Goes, jeugd kampioen van Zeeland, de kampioenen van Brabant Rademakers en Weysens uit Roosendaal, en P. Dauvillier uit Leeuwarden, die tweede van zijn provin cie is. GROEI Met dertig deelnemers is vijf jaar ge leden Jaap Ventevogel dit toernooi be gonnen. Het deelnemerstal van dit jaar wordt overigens, gezien de Vlissingse accommodatie, als limiet beschouwd. Uiteraard is Zeeland in dit unieke toernooi sterk vertegenwoordigd De scholen uit Goes, Middelburg, Terneuzen en Vlissingen zijn met dertig deelnemers ingeschreven. Het hoofdbestuur van de KNLTB heeft toegezegd een bezoek aan het toernooi te komen brengen. De uitslagen zomeravondvoetbal in de week van 9 tot 15 juli luiden Rayon Goes De Zon A.K.F. 11» V.V.Z.B. D.A.F. s.c. 0—2 (gestaakt); Gar. Adria P.T.T. 0—3 Betonfabr. Haringman Gem.werken 5—0 Keur- dienst Zeeland Typo's 24. Rayon Terneuzen Scheepswerf Meterfabr. 4—0 Rijkswaterstaat P.T.T. 1—3 Atoom Boys Hoek vet. 05 Mistrappers H.K.C. 06 Spadella Atoom Boys 3—2 Advendo comb. De Hoop 40 P.Z.E.M. Rijkswaterstaat 12 ;s.c. De Meyer R.K.C- 03. (Rijkswaterstaat II heeft zich uit comp. teruggetrokken). Rayon Vlissingen Afdeling I Zee macht I P.Z.E.M. I 4—0 S.B.L.V. I G.P.C. I 0—5 P.V.S. I Uiterton I 6—1. Afdeling II S-S.V.V. I P.V.S. II 22 Uiterton II B.V.V, '57 I 01; V.A.W. II G.P.C. II 2—0 V.A.W. III P.Z.E.M. II 1—0; V.A.W. II V.A.W. ITI 7—0 G.P.C. II S.S.V-V. I 2—3 Uiterton II P.Z.E.M. II 1—0 B.V.V. '57 i P.V.S. II 3—1. Ra on Zierikzee O-W.S. L. O. ,32 P.T-T. Herverkaveling 03 Zierikzee vet. Neptunes 30 Kon. Zeelandia R.W.S. 40. DE RAPID JC-spelers, Ewe, Ederveen Pinckers, Kusters, Bauling. Goertzen! Gulpers en Wachelder hebben zich woensdag contractueel verbonden aan Roda JC. Roda JC contracteerde voorts voor het komende seizoen de Duitser Fraentz, die voor SV Stolberg uitkwam. GOES, 18 juli 1962. Export, en industrieveiling Zwarte bessen I 196, II 174. Rode bessen I 83,30—83,80, II 81,30, III 53. Frambozen in kratten I 156, II 140. Talisman I 114, II 107. Senga Sengana I 118, II 114. Redgauntlet I 97, II 90. Regina I en II 90. Mad. Moutot II 70. Juspa I en II 88. Jucunda I en II 101. Gewone veiling Per doos Senga Sengana I 20. Talisman extra 2736, I 24—30, II 19—22, III 13—18. Redgauntlet extra 36—37, I 27—34, II 18—29, III 17— 20. Rode bessen extra 2232, I 2023, II 1720. Frambozen I 35. Witte bessen II 59. Per stuk Kaspruimen extra 16 21. Perziken I 3538. Per kg Talisman I 92, II 71—86. Redgauntlet II 81—83. Rode bessen extra 85, I 7889, III 39 53 Kruisbessen I 5966, II 47. Earley Rivers II 130. Vroege van Werden I 164, II 130. Hollanders II 135—155, III 60. Br. Bruine II 81, III 65. Markiezen I 161— 175, II 151—164, III 67—73. Suikerkersen 81. Groenten Per stuk Bloemkool A I 54—67, A II 45—56, B I 40—48, B II 15- 40, C I 21, afw. 1132. Kropsla I 3,5- 4,5, II 3,5. Komkommers A I 1825, A II 14—16, B I 15—21, B II 12, C 16. Per bos Kroten 1024. Uien 912. Wortelen 1318. Per kg: Rabarber I 1518. Dop erwten I 42, II 2329. Peulen II 140 170. Zilveruien 38. Dubb. pr.bonen I 200, II 127. Stoksnijbonen I 154162. Gr. sav. kool 2124. Tuinbonen 1418. Kroten 14. Uien 20—21. Tomaten A 74—76, B 82. Aardappelen grote 2740, drielingen 19 22, kriel 914. 's-HERTOGENBOSCH, 18 juli 1962. Aanvoer 4494 stuks. 1164 runderen. 258 graskalveren. 1235 vette kalveren. 674 nuchtere kalveren. 55 schapen. 440 lammeren. 16 geiten. 653 slachtrunderen. Prijzen Melk- en kalfkoeien 620 1200 p st. Guiste koeien 575 950 p. st. Graskalveren 290 450 p. st- Kalf- vaarzen 765 1180 p. st. Klamvaarzen 690 860 p. st. Guiste vaarzen 600 825 p. st. Pinken 490 680 p. st. Nuchter kalveren voor fok of mesterij 70 190 p. st. Weideschapen 60 70 p. st. Ooien met lammeren 5075 Slachtrunderen, extra kwal. 3-35 3,50 p. kg gesl. gew. le kwal. 3,10 3,30 p. kg gesl. gew. 2e kwal. 2,80 2,95 p. kg gesl. gew. 3e kwal. 2,60 2,75 p kg gesl. gew- Vette stieren 3,05 3,30 p. kg gesl. gew. Worstkoeien 2,45 2.60 p. kg gesl- gew. Vette kalveren, le kwal. 2.45 2.70 p. kg lev. gew. 2e kwal. 2.20 2,40 p. kg lev. gew- 3e kwal. 1,85 2,15 p. kg. lev. gew.; Nuch tere slachtkalv. 1,30-1,55 p. k. lev. gew.; Vette schapen 70 105 p. st.Vette lam. 70 85 p. st. Overzicht Melk- en kalf koeien aanvoer gewoon, handel rustig, prijzen gehandhaafd. Guiste koeien aanvoer normaal, handel als vorige week, prijzen als vorige week. Jongvee aanvoer iets minder handel rustig, prijzen constant. Vette kalveren aan voer iets ruimer, handel rustig, prijzen iets hoger (extra boven notering). Nuchtere slachtkalveren aanvoer rede lijk, handel lui, prijzen duur. Schapen en lammeren aanvoer korter, handel traag, prijzen moeilijk te handhaven. Slachtvee aanvoer minder, handel iets williger, prijzen iets hoger. KAPELLE, 18 juli Frambozen in kratten I 1.591.62, II 1.51, rode bessen extra 83—86, I 82.80—84.90, II 82.20, III 52, zwarte bessen I 2.04, aardbeien z. dop: Sengana I 1.21, II 991.08, Red Gauntlet I 91, II 8389, Talisman I 1.11, II 1.08, Mad. Moutot II 82, Regina MI 94, diverse rassen II 84, III 65, zanderig II 78, aardbeien per doos: Talisman ex tra 33, I 27—33, II 22—27, Red Gauntlet extra 33—38, I 28—34, II 21—23, Merton Prinses I 32, Vola I 36, II 16, Cambridge extra 33, I 31, Eva Mary I 27, appelen: Golden Delicious II 65-70 1.51. 60-65 1.29, rode bessen per doos extra 29, I 2025, II 1520, zwarte bessen per doos I 40, kasperziken per stuk IA 27, I 18, II 13, III 7.5, kersen per kg: Early Rivers I 1.66—1.90, Hollanders I 1.54—1.55, II 1.37 1.44, meikersen I 1.551.64, II 1.01, Markiezen I 1.661.83, Vr. van Werden I 1.531.62, diversen III 2440, aardappe len: bonken 39, I 2838, II 2528, drie lingen 1018, kriel 38.5, groenten: kropsla 3.54.5, tomaten 6182, bloem kool 1128, komkommers 1123, bos- peen 11—20, sav. kool 26, dubb. prins.bo- nen 1.752.04, boskroten 714, rabarber 11—15, tuinbonen 13—15, doperwten 32 48, bosuien 15. TERNEUZEN, 17 juli Sla 3.50—4.30, bloemkool A 49—56, A2 33—53, B 36—37, B2 1520. afw. 13—40, groene komkom mers A 13—14, B 10—14, C2 1, witte komkommers A 12, B 11—12, Eerstelin gen bonken 44—50, I 35—41, II 17—21, kriel 540, Barima bonken 4248, I 34 38, II 18—20, kriel 6, Bintjes I 28—40, II 11—31, kriel 9, Doré I 39, II 20, andijvie 19—27. stoksnijbonen 1.00—1.58, prins.bo- nen 1.68—1.81, Saxa 1.57—1.62, tuinbonen 22—34, doperwten 32—46, peulen 65— 1.63, rode kool 17—29, spitskool 12—17, sav. kool 3133, rabarber 2223, toma ten A 69—72, A2 58—59, B2 63. C 56. C-2 2840, CC 2534, uien 1821, was- peen 19, per doos: aardbeien: Red Gauntlet extra 30—35, I 30—31. II 16—26, Talisman I 23—33, II 12—23, III 12, rode bessen extra 22—27, I 18—20, II 15. III 11—12, frambozen II 28, per kg: rode bessen I 74—76, II 66—68, III 54—57. wit te bessen 30—54, kersen 83—96, frambo zen I 1.60—1.61, II 1.50, III 1.31. Konstanz 388 1); Rheinfelden 290 (-{ 23); Ottenheim 367 29); Straats burg 302 24); Maxau 463 8)- Plochingen 122 (+3); Mannheim 294 12); Steinbach 152 (+8); Mainz 284 (+6); Bingen 192 (+4); Kaub 209 5); Trier 131 (—9); Koblenz 209 4)'- Keulen 166 (onv.); Ruhrort 362 (+21* Lobith 965 5); Nijmegen 743 2)* Arnhem 786 3); Eefde IJssel 316 4'; Deventer 214 3); Monsin 5465 :„Y1Si t?6,0. 25) 1 Borgharen 3931 (—37)Belfeld 1092 38)Grave be- neaen de sluis 496 17). groen

de Stem | 1962 | | pagina 13