Voor de vierde maal een koers van grote allure HULDIGING TOUREQUIPE A BATAVUS Laatste proef voor het wereldkampioenschap Boksclub een stad terroriseerde in Zweden Trainer onder verdenking van moord Gaat Herman Willemse weer winnen? 19 LMENS GWATER Op de vele dijken dwingt de wind de renners tot extra krachtsinspanning .M- Internationale Ronde van Midden-Zeeland A Alles wat goed is Een zorg op zich Langs Deltawerken Amerikaans bezoek ZWEMRECORD IN ZWEDEN Nog meer fameuze cracks in de Acht van Chaam Clinge zag een zeer sportieve wegwedstrijd Kapelle heeft weer een wielerclub MARKTEN Zeeuwse handboog kampioenschappen WATERSTANDEN PELIJK WERKSTER n te Vught slaagde voor latschappelijk werkster komstig uit Walsoorden. DEN BOSCH eindexamen afd. bouw- ?oel, Terneuzen. MULO oewacht is te Bergen op 3or 't eindexamen mulo. 1UISHOUDSCHOOL EINEUZEN Van de 2e klassen: E. aid, C. S. Berwald, J. adsand, C. Dieleman, M. amelink, K. den Hamer, Michielsen, J. Meyer, >cheele, M. v. d. Wege, chrijver, A. de Bree, E. laay, C. Dekker, A. Die- Hage, E. Meeuwsen, M. Moens, C. Tazelaar, J. maar, C. Verstraeten, A. link, A. Snap, C. v. d. aert, A. Drabbe, C. Ha- 'sen, J. Lokerse, M. Plat- Wijck. J. Zegers, M. v. dt, J. Dooms, A. Leunis, e Zeeuw. mtenklas: A. de Blaay, ooms, M. de Jonge, J. M. Kopmels, A. de Ly- C. Remeeuws, J. Vreeke. *sklas: L. Blok, L. Clem- r, S. v. d. Ree, G. Ver- M. Lako, E. Udo. (HUISHOUDSCHOOL RUINISSE lijke landbouwhuishoud- sse slaagden voor depri- Rina Bal, Adrie Geluk, Adrie v.d. Houten. Lenie Kik (haven), Nelli Kik Catrien de Koning, Riet van Popering, Corrie van Quist, Tannie de Ronde Vaal, allen uit Bruinisse; e van Klinken en Betsie erkerk; Adrie de Bruine, iel, Tannie van 't Hoff, ma Otte en Hanna Otte, Betsie van Felius en Saar Sirjansland; Tonnie Jagt :st en Jopie Wesdorp, uit lder; Lenie den Braber, ie Reyngoudt, Mieneke faders en Miep Verwijs, and. mtenklas slaagden: Rina uin, Saar Haak, Bruinis- Have en Mientje Goud- :erland; Lieneke Hooger- 3 Jonge, Drieneke Jume- e Koning, To Okkerse, Marietje de Ronde, He- en Marijke v.d. Werf, Saar Quist uit Anna Ja- rlies Hage uit St.-Philips- Idvertentie) ICK BOWLING :onditioned 28, tel. 38452 Breda 9 tot 24 uur. Za. en 's nachts. Vrij entree huistelevisie, par- eid, restaurant, bar, bowlen en speel het spel voor het hele erdag 19 juli. gelden voor :eland de volgende hoog- Hansweert 4.20 en 16.34 ?n 3.33 'ën 15.49 uur on 15.16 uur; Wemeldinge ur. 'andaag The misfits, 13 3- Brandend zand, 14 3. WE m ;uven 14 uur Toelichting eling Walsoorden Fra Diavolo, a.l. uur Via Mala, 18 j. uur Vier desperado's, 14 j. 'ia Mala, 18 j. uur Raadsvergadering Greep naar de macht, 14]. Aorgen Fra Diavolo, a.l. ïur Een les in liefde, 18 3* ïur Vier desperado's, 14 j. las Riesenrad, 14 j. Een les in liefde, 18 J. 19 uur Raadsvergadering JT 19 uur Raadsvergadering 21 uur Raadsvergadering DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 18 JULI 1962 9 ■i*"' K zaterdag 21 juli 1962 (Van onze sportredacteur) Voor meer dan tweehonderdduizend gulden is door sponsors geïn vesteerd in de komende (4e) internationale Ronde van Midden-Zee land, die zaterdag aanstaande wordt verreden. Hoe belangrijk deze wegwedstrijd voor amateurs een evenement voor ploegen en mer ken in de ogen van de U.C.I. geworden is, wordt onderschreven door het feit, dat hij als internationaal door de KNWU en de Union Cycliste Internationale werd erkend. Daardoor werd deze Ronde, die ditmaal een lengte van 213 kilometer heeft, een klassieker van de eerste orde. Als zodanig geldt zij ook als laatste proef voor de kan didaten, die in aanmerking komen voor uitzending naar de wereld kampioenschappen op de weg, die ditmaal in Italië worden gehouden. De organisatie van de reeds befaamd geworden Ronde van Midden-Zeeland is er van de aanvang af een tot in de perfectie geweest. De kopstukken van het comité, dat uit fervente wielerenthousiasten bestaat, zijn: A.G. Verhulst, een organisator van groot formaat, I. Fokke sr., commercieel figuur van betekenis en beheerder der financiën, cn H.M. Slabbekoorn, wiens taak het is de wat genoemd wordt „produktic" in vlekkeloze banen te leiden. Het vertrouwen, dat dit drietal en overigens het gehele comité bij de bedrijven en autoriteiten in de breed ste zin van het woord verkregen en genieten, beeft er in bijzondere mate toe bijgedragen, dat deze Ronde op de huidige imponerende schaal kon worden opgezet. Voor een ééndagskoers zóveel goodwill en medewerking te kunnen verkrijgen, tot een totaal bedrag waarvan menigeen zal duizelen (is 200.000 gulden niet een dergelijke som!) spreekt boekdelen, óók wat de Zeeuwse bevolking zelve betreft, want men zal moeilijk elders in den lande zoveel enthousiasme en begeeste ring ontmoeten als in dat Zeeland, tij dens de tweede wereldoorlog getroffen als geen andere provincie in Nederland. Sprekende over de sportieve inslag van dit immense wielersportgebeuren durfde de heer Verhulst zeggen, dat hier van een zeer belangrijke wedstrijd mag worden gewaagd. Alles wat ons land aan sterke amateurs rijk is, komt zaterdag in Goes aan de start en bereikt daar later, na ruim 200 zware kilometers voor de wielen te hebben weggedraaid, weel de eindstreep. Door deelneming van circa vijftig bui tenlandse amateurs (waaronder zich ook onafhankelijken bevinden) afkomstig uit Australië, Frankrijk, Zwitserland, België A en B, Engeland A en B en Luxemburg (Italië en Duitsland ontbreken, omdat op dezelfde dag daar nationale wegkampi- oenschappen worden gehouden), door die omvangrijke buitenlandse deelneming wordt de Ronde te interessanter, omdat onder die vijftig zich vele onbekende elementen bevinden. Het is dus wel zeer moeilijk te voorspellen, welke ploeg gaat zegevieren. Al brengt Nederland onge twijfeld zeer sterke halve dozijn-forma ties (elke equipe wordt door zes ren ners gevormd) aan de startlijn, en mogen zij zonder meer als favorieten onder de deelnemers (circa 150) worden gerang' schikt. Met name acht de heer Verhulst Snepvangers, Wesseling en Schuuring in staat deze klassieker op hun naam te schrijven. De sportcommissie van de KNWU slaat deze Ronde van Midden-Zeeland reeds gedurende vier jaar als zeer hoog aan niet in de laatste plaats vanwege haar apart cachet en de allure, welke de deel neming uit zovele andere landen daar aan schenkt. Het is immers zo, dat onder deze laat ste tal van jonge coureurs zijn, die even eens naar de wereldkampioenschappen worden uitgezonden, en hun verrichtin gen in deze Nederlandse klassieker wor den op dezelfde manier beoordeeld als de KNWU (wier voorzitter dr. van Dijk als gewoonlijk acte de présence komt geven) dat met onze amateurs gaat doen. Een proef dus op internationale leest geschoeid en daarom van het aller grootste belang. Alle als kandidaat voor uitzending naar het wereldkampioen schap te boek staande Nederlandse ama teurs bevinden zich zaterdag op de Zeeuwse wegen voor de eerste maal nu ook op Noord-Beveland en reeds nu kan worden voorspeld, dat een zeer zware opgave te vervullen is, niet in de laatste plaats wat de eerste 60 kilo meter betreffen, welke toeristisch mach tig interessant zijn, nu de route daarvoor in de zogenaamde „Zak" van Zuid-Beve land is getrokken. Nu het woord „Toerisme" is gevallen: z-eeland gaat steeds meer meespreken als aantrekkelijk oord en op de datum, dat u 0 wordt verreden, pleegt het Zeeland dan biedt, daarover boekdelen te spreken. Dit vormt voor de organisatoren intussen een zorg op zich want de wedstrijd moet ongehinderd door het drukke verkeer geloodst kun nen worden. Ook ditmaal zal dat gebeu ren. Méér zelfs: het wordt gegarandeerd kan dat ook, omdat ongeveer 1000 enthou siaste wielerfans ter beschikking van technische wedstrijdleiding etc. staan Daarenboven worden zij gesteund door de meer dan vlotte wijze, waarop de rijks- en provinciale waterstaat, de rijks- en gemeentepolitie, Rode Kruis, etc. etc. medewerking verlenen. Reeds in de eerste Ronde van Midden- Zeeland kon de deskundige waarnemer vaststellen, dat de organisatoren streef den naar perfectie en minutieus werken, op tijdschema. Zo ook ditmaal. Er wordt gewerkt volgens een methode, die de heer Verhulst graag vergelijkt met het Cape Canaveral-systeem, dat wil zeggen: met aftellen. Reeds in de vroege morgen uren van de wedstrijddag wordt daar mee begonnen het is alsof men bezig is een film op te nemen en daarom klopt het tijdschema altijd precies, dank zij óók de toepassing van de meest mo derne communicatiemiddelen èn het aan tal gemotoriseerde medewerkers, dat omvangrijker en beter georganiseerd mag heten dan waar ook. Onze organisatie, vertelde de heer Ver hulst verder, is nu slechts op één dag ingesteld, maar wij zouden haar ook voor een week of veertien dagen kunnen enta meren, zonder in moeilijkheden te ge^ raken. In feite is het zelfs jammer, dat zij voor slechts een dag op touw is gezet (gezien de langdurige voorbereidingenen de zeer hoge kosten), maar dat is nu eenmaal niet anders en voor uitbreiding is Zeeland niet geschikt. Natuurlijk is er naar gestreefd om de sponsors met alle middelen het grootste rendement voor hun enorme investeringen te bie den, vandaar dat de karavaan praktisch alle steden, dorpen en gehuchten óók de uitgesproken toeristische centra doorkruist. Een bijzonderheid is dit jaar, dat nu óók dwars door het centrum van Middelburg gekoerst kan worden. Dit al les met de zeer vlotte medewerking der autoriteiten in die prachtige Zeeuwse hoofdstad. Een andere nieuwigheid is, dat we zeiden het reeds door Noord-Beveland gereden wordt en via de Veerse en Kat- se Dam langs de Oosterscheldebrug, werken die worden uitgevoerd in 't ka der der veelbesproken en nu reeds ge roemde Deltawerken. De start is als vanouds op de Grote Markt in Goes, te kwart voor twee pre cies. Daarvóór, te elf uur, is er op het stadhuis een officiële ontvangst. Inmid dels daveren in de Goese veste de 150 motoren der sportieve begeleiders in de karavaan èn de vele volgauto's, waarvan er twee door artsen worden bemand", een door een apotheker, zomede een am bulancewagen van het Rode Kruis. Daarnaast en die is eveneens zeer be langrijk rijden er twee touring-service- auto's mee, ten dienste der automobilis ten plus één voor de renners. Er wordt tweemaal geravitailleerd; de eerste keer in Vlissingen (95 km) dit is een zogenaamde Italiaanse bevoorra ding. waarbij de renners allen verplicht zijn om af te stappen (onderlinge tijds verschillen worden gecontroleerd), de tweede maal te Kortgene (170 km), waar dan de normale (vliegende) ravitaille ring geschiedt. Drieënveertig kilometer resten dan nog om de eindstreep in Goes te bereiken, waar de winnaar te om streeks 7 uur wordt verwacht. Steeds was de toegang tot het parkoers in Goes gratis en dat is ook nu weer het geval. Alleen is er ditmaal een tribune, driemaal groter dan voorheen, welke te gen betaling kan worden betreden. De baten van die ontvangsten komen ten goede aan het Rode Kruis- Voor en tijdens de Ronde van Midden- Zeeland worden op dat parkoers wedstrij den voor nieuwelingen en adspiranten verreden (2 series van 30 km elk). De finale brengt tenslotte de 40 sterksten tezamen voor een race over een afstand van 45 km- Een klap op de vuurpijl wordt de huldi ging van de winnaar, die, na omkranst te zijn door KNWU-voorzitter dr. P. van Dijk, een Tour d'honneur maakt, gezeten in een auto, temidden van twee uitverko ren Zeeuwse schonen, met vóór zich uit vijftig geüniformeerde motorrijders en achter zich een zelfde aantal ronkende coureurs, die zich, na hun zwaar bege leidend werk gedurende de wedstrijd, op hun beurt laten toejuichen. V901" een buitengewoon attractieve om lijsting heeft de organisatie kunnen z.or- gen door de overkomst van de Band van de 17th USA Air Force uit het, in het Duitse Ramstein gelegerde Amerikaanse leger. Zij komen reeds vrijdagmiddag a.s. naar Goes, worden daar allereerst in ,,Schuttershom" ontvangen, en na een muzikale wandeling door de stad is er een officiële receptie te hunner ere ge pland in ,,De Korenbeurs", waarbij ook burgemeester en wethouders van Goes acte de présence zullen geven. Aan de komst van deze band is de medewerking van de provinciale VW in Zeeland, die overigens ook in andere opzichten aller minst zuinig met steun was, bepaald niet vreemd. Na de officiële ontvangst maken de bandleden een rondrit door Zeeland, waarbij niet minder dan 44 plaatsen wor den aangedaan, natuurlijk eveneens het, in de wereldoorlog zo geweldig geteister de, Westkapelle. Op de Oranjedijk te Vlissingen (bij de Molen) zal aan de zo genaamde landingsplaats een herden kingskrans worden gelegd, waarna tot slot gedefileerd wordt langs de talrijke autoriteiten, met name langs de commis saris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. De Casembroot, die deel uit- In het Olympisch Stadion te Amster dam vond de huldiging plaats van de Nederlandse ploeg van de Ronde van de Toekomst. Tijdens de triomf rit door het stadion werd deze foto gemaakt van v.l.n.r. JanssenVerstraete, Knops, Nijdam (op de voorgrond), De Jongh en Van Kreuningen. maakt van het immense comité van aan beveling, waarbij o.m. ook Jacques Goddet. directeur van de Ronde van Frankrijk, zich bevindt. Een groots wielerfestijn van de aller eerste orde is weer op stapel gezet- Wij wensen de heer Verhulst en al diens me dewerkers een gelijk gericht succes toe, opdat de grondslag gelegd zal kunnen worden voor de lustrumronde in 1963. die men zo mogelijk nóg glansrijker wil ma ken. De Zweedse boksfederatie heeft het voltallige bestuur van de boksclub van Saeffle ontslagen en haar voorzitter we gens poging tot moord laten arresteren. De trainer van de boksclub die op 18 maart tijdens een drinkpartij de schilder Skoglund had vermoord, is tot acht maanden gevangenisstraf veroordeeld. Volgens de politie heeft de club de hele stad en de omgeving ten zuiden van het graafschap Vaermland geterrori seerd. De voorzitter van het bestuur is aan gehouden omdat hij de bewaker van een amusementspark in Nysaeter had mis handeld. De politie is er niet in geslaagd getuigen te vinden. Dezelfde moeilijk heid ondervond zij ook tijdens het on derzoek naar de moord op de schilder door de trainer van de club. Alle per sonen die erbij betrokken waren weiger- (Advertentie) ADA KOK ...succes... Een ploeg van de Hollandse dames zwemclub bestaande uit Jopie Troost (rugslag), Gretta Kok (schoolslag), Ada Kok (vlinderslag) en Rdia Schaap (vrije slag) heeft by internationale wedstrijden in de Westzweedse plaats Halmstad het Nederlands record op de 4 x 100 meter wisselslag (50 meterbaan) verbeterd met tfin tijd van 4 min. 54,3 seconden. De limiettijd op dit nummer was sinds 1 januari 1959 gesteld op 5 minuten pre cies. De belangrijkste overige resultaten van deze wedstrijden waren: 100 meter vlin derslag: 1. Ada Kok 1.11.0, 2. Corrie Raamsdonk 1.18.2. 100 meter vrije slag: 1. Jopie Troost 1.05.9, 2. Annemieke van der Bom 1.07.6. 100 meter rugslag: 1. Jopie Troost 1.17.6. 2. Lidia Schaap 1.23.8, 200 meter schoolslag: 1. Gretta Kok 2.58.3. (Advertentie) IDEALE WARMTE-STRALING en circulatie door het hele vertrek met een Super- Straler oliehaard van 'n Volmaakt begrip in oliestook Verkrijgbaar bij de erkende handel Het grote nieuws van de Acht van Chaam als steeds op de eer ste woensdag in augustus begint nu los te komen. Een reeks wieier- cracks met internationale naam en faam, van wie de meesten vers uit de Tour de France terug zijn, werden contractueel voor Neer- lands grootste wielersportgebeu ren vastgelegd. Jef Planckaert, Huub Zilverberg en Piet van Est komen Faema vertegenwoordi gen; Libertas brengt Leo Proost, Cees van Amsterdam, Jan Zagers en Karei Klerckx aan de start. Helyett en Gitane Leroux sturen Jo de Roo, André Dar- rigade, Rudi Altig en Dick Groeneweg naar Chaam. Locomotief-Vredestein vaar digen Jan Janssen, Lex van Kreuningen, i Kees de Jongh, Miel Verstraete en Leoj Knops af. Breda Bier heeft besloten voor het eerst met profs in te schrijven; tot op heden zijn het Piet Rentmeester, Bas Maliepaard, Jo de Haan en Jac. v. d. Klundert, waarmede het comité van de „Acht" kan pronken. Het kan dit tevens met meesterklimmer Guido Carlesi (It.), die bereid werd gevonden kleur en fleur aan het grootse evenement te verlenen. Het is weer eens bijzonder duidelijk: de komende Acht van Chaam wordt een daverend spektakel. Door de 36 vertrekkers werd direct een felle strijd gevoerd want in de eer ste ronde werd getracht te ontsnappen. In de tweede ronde wisten acht renners te vluchten: Van der Wal, van der Vleu ten, van Schie, Kosten, Barendregt, Vlaszak, van Dorst en H. Spitters. Dit achttal wist ruim een minuut voorsprong te nemen op de hoofdgroep. In de vijfde ronde echter begon er in de hoofdgroep beroering te komen, en daar kwamen ontsnappingen, zodat deze groep in stukken werd verdeeld. In de laatste ronde kwam H. Spitters te vallen, en moest met een hersenschud ding naar het St.-Lidwina-ziekenhuis te Hulst worden vervoerd. De uitslag was als volgt: 1. A. v. d. Wal uit Zuidland, 80 km in 2 uur en 7 min.. Op een lengte 2 J. v. d. Vleuten, uit Mierlo-Hout, 3. D. v. d. Schie, Den Haag, 4. D. Kosten, Kloosterzande, 5. P. Barendregt Alblasserdam, 6. T. Vlaszak Best, 7. C. van Dorst Roosendaal. Op 1 minuut 8. P. Braspennincx Rijsbergen, 9. G. Mennèbos, Heenvliet, 10. W. Dubois St. Gillis (B.) den zich met de zaak te bemoeien uit vrees voor represaillemaatregelen. Vertegenwoordigers van de plaatse lijke pers en kroongetuigen verklaarden dat tijdens het onderzoek op de moord hun leven werd bedreigd. De plaatselijke politie heeft voortdu rend last van de boksclub. Jonge boksers hebben de stad met vechtpartijen en wil de drinkpartijen geterroriseerd. De Utrechtse onderwijzer Her man Willemse, wereldkampioen, heeft dinsdag de leiding behouden op de negende jaarlijkse wereld kampioenschappen lange afstand- zwemmen voor professionals te Atlantic City. Willemse lag, halverwege de wedstrijd 27 minuten (ongeveer 2 km) vóór op de tweede man, de Canadees Cliff Lumsdon, die tweemaal gewonnen heeft. In de loop van de dinsdagochtend wa ren vijf deelnemers uitgevallen, zodat er nog tien overbleven, t.w. 3 Carlos Larriera, Argentinië; 4 Tom Park, Cali fornië; 5 Greta Andersen, Californië enige overgebleven vrouw onder de deel nemers 6 John Lacoursière, Montreal; 7 Helge Jensen, een naar Canada ge- emigreerde Deen; 8 Alfredo Camarero, Buenos Aires; 9 Jacques Amyot, Que bec; 10 Benson Huggard, New York. De deelnemers moesten zeventien kilo meter rond Absecon Island afleggen. Op het moment dat dit bericht werd ver zonden moesten nog 22 kilometer wor den gezwommen. O Pasta K2r Spray haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! Het Zeeuwse Kapelle heeft weer een wielersportclub. Maandagavond besloot een groep wielerenthousiasten aldaar tot heroprichting van deze vereniging, welke in vroeger jaren in Kapelle verschillen de koersen heeft georganiseerd. Het initiatief hiertoe was genomen door de heer J. Eversdijk Jaczn. deze is ook voorzitter geworden. Secretaris is de heer A. Dommisse penningmees ter H. Kramer Azn.; algemeen adjunct L. de Schipper consul J. J. Ganseman en bestuurslid J. Lokerse. Besloten werd op 18 augustus a.s. een koers voor nieuwelingen en aspiranten te organiseren. Het parkoers zal lopen door de gemeente Kapelle en bedraagt voor de nieuwelingen 65 km en de aspiranten 25 km. HERMAN WILLEMSE Goede kans 1 Dc zevende wedstrijd op de staande wip tussen een 24-tal uit Zeeuwsch- Vlaanderen en één uit Zuid-Beveland werd door het laatste gewonnen met 37 tegen 29 punten. Voor de derde achtereenvolgende keer ging de wisselbeker naar de Zuid- bevelandse schutters. Het Zeeuwsch-Vlaamse kampioens viertal van „Willem Teil" uit Nieuw- Namen C. Cap, C. Schuddings, J. de Loos en Aug. Praet won met 117 van het Zuidbevelandse kampioensviertal ,,De Edele Handboog" uit Oudelande. Vervolgens moest de Zeeuwse kam pioen, Cam. Dhont van de „Zeeuwse Schutters" uit de Zandstraat, zijn titel verdedigen tegen C. Lous van „De Edele Handboog"; de heer Dhont ver loor deze wedstrijd (15). Daarna werden de door de Zeeuwsch- Vlaamse Bond beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt door de voorzitter J. Bruggeman. Een wedstrijd, die voor ieder was opengesteld, trok ondanks het late uur en het vrij gure weer zeer goede belang stelling. C. Raes en A. de Jonge-Rijk, beiden uit Ovezande, haalden de zij vogels naar beneden. De kallen waren voor P. Steyaart uit Graauw en A. van Troost uit Sluiskil. GOES, 17 juli. Eierenprijzen. Bericht van handelaren. Kippeëieren 9,5, kleine eieren 6, eendeëieren 7. GOES, 17 juli. Vlas. Voor vlas worden prijzen betaald van 1,500, 2,100 per ha, levering op auto. De prijs van ongerepeld vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt 18-24 cent per kg, levering op auto. Voor beste partijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Hooi. Lucernehooi, geperst uit de ruiter 135, 145 per ton; weidehooi, geperst uit de ruiter 110, 125 per ton; dijkhooi, geperst uit de ruiter 95 105 per ton; veldbeemd en andere beemd soorten (2e en 3e jaars) in voorkoop ƒ45 52,50 per ton; veldbeemd en andere beemdsoorten (le jaars) in voorkoop 45 50 per ton; roodzwenk en raaigrassen in voorkoop 35 40 per ton. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,60 per kg. GOES, 17 juli. Export- en industrie veiling: zwarte bessen I 190, II 170, rode bessen I 83,40-83,80, II 82,40-81,60, III 69, frambozen in kratten I 154, II 136-140, Talisman I 114, II 111, Senga Sengana I 124, II 121, Red Gauntlet I 109, II 105, Regina I en II 95, Mad. Moutot II 92, Juspa I en II 87, Jucunda I en II 95, Cambridge Vigour I en II 87. Gewone veiling: per doos: Senga Sen gana II 23, Talisman extra 34-35, I 26- 30, II 20-27, IH 13-18, Red Gauntlet extra 31-33, I 28-32, II 18-26, II 16-18, rode bessen extra 25-30, I 19-25, II 18-21, III15, frambozen I 31, II 30; per kg: Regina II 66, Senga Sengana II 58, Talisman I 94, II 53-89, III 52, Red Gauntlet I 90, II 56-81, rode bessen extra 80-94, I 76-94, II 92, Juspa II 61, suikerkersen I 82, Meikersen I 147, Hollanders n 80-140,11 57-64, Br. Bruine I 161, II 84, III 56, Mar kiezen I 177, III 73. KAPELLE, 17 juli. Frambozen in krat ten voor industrie I 153-154, II 137-140, in tubs 91, rode bessen ex. 82-83, 181-83, II 78, aardbeien zonder dop: Sengana I 129, II 124, 120, Talisman I 113, II 112, Red Gauntlet I 109-111, II 106-109, Re gina I en II 107, Juspa I en IX 106, Cambr. Vigour I en II 106, Mad. Moutot I en II 106, diverse rassen zanderig 97, diverse rassen III 70, Merton Princess II 106, aardbeien per doos: Talisman ex. 36-41, I 28-38, II 20-28, Red Gauntlet ex. 38-43, I 27-38, II 20-29, Cambr. Vigour I 26, Sengana I 32, Merton Princess I 29, Gorella I 33, Loganbessen I 47, rode bes sen per doos ex. 23-32, I 20-23, II 16-19, zwarte bessen per kg I 101-113, kersen per kg: Early Rivers ex. 187, I 159, II 136-141, Hollanders I 136, II 84-134. mei kersen I 134, II 120, markiezen I 161, II 136-157, Vroege van Werden I 150, II 149, diversen III 40-61. MIDDELBURG, 16 juli. Nieuwe aard appelen, eerstelingen bonken 61.10, grote 1 37, 2 35.20. driel. 1 21.70, 2 17.40, kriel 1 11, 2 8, bintjes bonken 56, grote 2 27.60, driel. 2 8. kriel 2 11, aardbeien p. doos: Cambridge vigour 1 29-35, 2 20-21, talis man 1 30-40, 2 18-35, senga sengana 1 25- 31, 2 17-35. red gauntlet 1 30-43, 2 19-35, regina 2 16-22, aardb. p. kg 68-93. fruit: netmeloen p. st. 131, kaspruimen p. kg 134-165, druiven p. kg 402, perziken p. st. 6-38. frambozen 1 p. doos 35-46, 2 16-38, kruisbessen p. doos 42-62, rode bessen p. kg 1 81-92, 2 66, p. doos 23-33, kersen p. kg 157, tomaten Al 75-96, A2 64-76, BI 70-93, B2 49-77, Cl 61-69, C2 53-61, CC1 25-36, CC2 27-60. De eerste netmeloenen werden aangevoerd door de heer C. Ton, Nieuwenhovenseweg 5, St. Laurens (post M'burg). Groenten: bloemkool 4 p. kist 36-69, 6 26-52, 8 16-41, 10 11-17, rode kool 20-27, rabarber 18-23, sla 3.50-12, andijvie 17-39, spitskool 5-7, sav. kool 7-16, bos uien 18-21, uien p. kg 23, komk. groen 75-op 16-22. 60-75 13-22, 50-60 12-17 40-50 10-12, krom kg 12-21, wit 11-31, dubb. prinsessen 175-195, tuinbonen 13-24, snij bonen 75-165, peulen 195, doperwten 35- 74, postelein 57-65, spinazie 57-65, was- peen 11-35, bospeen 18-31, boskroten 11-17. ROTTERDAM, 17 juli. Totale aanvoer 2865. Weekaanvoer 3923. Vette koeien en ossen 210. Gebruiksvee 741. Vette kal veren 633. Graskalveren 233. Nuchtere kalveren 551. Paarden 48. Veulens 11. Schapen of lammeren 411. Bokken of geiten 27. Prijzen: vette koeien 300-340, 270-290, 240-260, vette kalveren 250-265, 230-250, 200-230, graskalveren 425-325-225. nuch tere kalveren 170-155-140, slachtpaarden 260-230-210, schapen 100-90-80, lammeren 90-80-70; kalf- en melkkoeien 1220-1120- 920, vare koeien 850-725-650, vaarzen 900- 700-600, pinken 575-500-425. Vette koeien aanvoer iets minder dan vorige week, handel vlotter, prima's bo niet hoger. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlotter, prijzen bi- ven notering. Graskalveren aanvoer rui mer. handel redelijk, prijzen stijver. Nuchtere "kalveren aanvoer minder, han del redelijk, prijzen iets hoger. Slacht paarden aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hoger, afloop flauw. Schapen en lammeren aanvoer minder, handel stroef, prijzen schapen niet geheel prijshoudend, lammeren iets hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, han del levendiger, prijzen als vorige week. Vare koeien aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen onveranderd. Vaar zen en pinken aanvoer iets ruimer, han del kalm, prijzen ongewijzigd. (Advertentie) Snapshot van de enerverende eind- Pnnt in de Ronde van vorig jaar. art Solaro (Den Bosch) zegeviert overtuigend vóór Dick Groeneweg (rechts) en de Belg Muijlaert, die derde werd. voor jarenlang zorgeloos en veilig brommen Konstanz 387 (onveranderd). Rhein- felden 267 (—4), Ottenheim 338 (+4), Straatsburg 278 12), Maxau 455 19), Plochingen 119 (+9), Mannheim 282 11), Steinbach 144 (+4), Mainz 278 9), Bingen 188 (+4), Kaub 204 (on veranderd), Trier 140 (+47), Koblenz205 6), Keulen 166 6), Ruhrort 360 (+4), Lobith 960 (+6), Nijmegen 741 (+4), Arnhem 783 (+6), Eefde IJssel 312 (+2), Deventer 211 (+4), Monain 5490 (+5), Visé 4985 (+55), Borgharen 3968 (+69), Belfeld 1130 (+10), Grave beneden de sluis 513 (+5L

de Stem | 1962 | | pagina 3