BOKSEN in België: nu strenge reglementen SCHERPE MEDISCHE CONTROLE West-Brabantse renners in Oost-Duitsland HENK SNEPVANGERS Ie ZEER ATTRACTIEF CONC.-HIPPIQUE MET UITSTEKENDE DEELNEMING Volgend jaar Locomotief met in de Tour Stoere FONS STUIJTS puike veteraan nu profs Kleine Tour- renners gehuldigd "JPHFs" ïsïïTim Officiële transferlijst Koninklijk besluit in staatsblad WIELERSPATTEN Locomotief-renners naar Zwitserland Zondag 28 juli te Breda Matige belangstelling gevreesd als temporijder Veel deelname Aanbestedingen MARKTEN Dure transfer WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 JULI 1962 (Van onze Belgische correspondent) De Belgen, die tot dusverre reikhal zend uitkeken naar iedere hoksmeeting hunkerend naar de „harde" sensatie van zwijmelende, murw geslagen vuistvech ters, zullen voortaan naar ander spekta kel uit moeten kijken. Inderdaad is zo pas in het Belgische Staatsblad een ko ninklijk besluit verschenen, dat derge lijk zielig en in wezen onmenswaardig vertoon praktisch onmogelijk maakt. Het besluit voorziet in een strenge re glementering van de bokswedstrijden en -exhibities, en van de beoefening der bokssport. Het koninklijk besluit bepaalt, dat niemand in België de beoefening van het boksen mag organiseren of aanle ren, zonder vooraf ingeschreven te zijn op een lijst, die bijgehouden wordt door het Nationaal Instituut voor de Licha melijke Opvoeding en de Sport. Nie mand mag voortaan een bokswedstrijd of -exhibitie organiseren zonder daartoe vooraf door de minister van volksge zondheid te zijn erkend. De verantwoor delijke organisator moet bovendien ten minste vijftien dagen vooraf datum, uur en plaats van de boksontmoeting meede len. Bij gemotiveerd besluit mag de minis ter een bokswedstrijd verbieden wanneer aanwijzingen laten vermoeden dat de wedstrijd of de exhibitie niet zonder ernstig gevaar voor de lichamelijke gaaf heid van de boksers kan plaatshebben. In de plaatsen waar de bokswedstrijden exhibities en oefeningen worden gehou den. moeten lokalen uitgerust zijn met hygiënische en sanitaire instellingen, alsook met ten minste een tafel voor geneeskundig onderzoek, een draagbaar een weegtoestel en een vorbandkist met geneesmiddelen en het nodige materiaal voor de eerste verzorging bij ongeval len. Het koninklijk besluit beschrijft in del ail de voorwaarden waaraan de boks- ring moet beantwoorden. Tijdens hun optreden dienen de boksers handschoe nen Ie dragen van een minimumge wicht. een gordel ter bescherming van de nieren en de onderbuik, een lippen- beschermer en soepele hoge schoenen, zonder punten en gevaarlijke oneffen heden. Streng onderzoek Ken geneeskundige commissie zal toe zicht op de boksers uitoefenen. De bok ser moet herhaaldelijk medisch gekeurd worden. Deze keuring omvat een volle dig klinisch onderzoek dat in het bijzon- dor betrekking heeft op de gezichts- en gehoororganen, op het evenwichtsgevoel en op het zenuwstelsel; een biometrisch onderzoek, een biologisch onderzoek, een radiografisch onderzoek van de schedel, een cardiologisch en een neurologisch onderzoek. Soortgelijke keurings ver plichtingen rusten óók op buitenlandse boksers die in België zouden optreden. Indien een bokser een knock-out of een technische knock-out heeft opgelo pen ingevolge achtereenvolgende knock- downs, indien lnj de strijd gestaakt heeft ;of indien de wedstrijd werd stopgezet op beslissing van de scheidsrechter of op bevel van de erkende geneesheer, wordt hij aan een grondige herkeuring onder worpen. Na een bokswedstrijd mag een bokser aan geen nieuwe wedstrijden deelnemen dan na een wachtperiode van drie volle dagen na een wedstrijd van drie ronden of minder, van zes volle da gen na een wedstrijd van vier ronden, van dertien volle dagen na een wedstrijd van vijf tot acht ronden en van twintig volle dagen na een wedstrijd van negen tot vijftien ronden. Geen bokswedstrijd mag nog in Bel gië plaatsvinden die niet wordt bijge woond door een erkende geneesheer. On verminderd de bevoegdheid van de scheidsrechter om op eigen initiatief de wedstrijd of exhibitie stop te zetten, kan de erkende geneesheer te allen tijde be velen dat de wedstrijd of de exhibitie wordt geschorst om een of beide boksers te onderzoeken. Indien hij bij dit onderzoek vaststelt dat een bokser niet meer in staat is om de wedstrijd of de exhibitie voort te zet ten zonder gevaar of nadeel voor zijn gezondheid, beveelt de erkende genees heer de scheidsrechter de wedstrijd of exhibitie definitief stop te zetten. Straffen van acht dagen tot ezs maan den gevangenis en geldboeten van 100 tot 1000 fr. zijn in het vooruitzicht voor de inrichters, de boksers en de scheids rechters die de bepalingen van dit ko ninklijk besluit in de wind zouden slaan. (Van onze sportredactie) André van Acrt uit Achtmaal, Cees Haast uit Rijsbergcn en Jacques van der Kloot uit Zundert kwamen maandag te rug in Breda nadat zij gedurende tien dagen achter het „IJzeren Gordijn" had den vertoefd om deel te nemen aan een vyftal wielerwedstrijden. „Wy hebben al op zeer vele plaatsen gefietst", zeiden de renners, „maar wij hebben nog nergens zulk een overweldi gende belangstelling voor wielrennen gezien als in de oostzone". De drie Westbrabantse jongens werden als vorsten gevierd. Hun prestaties im mers waren uitstekend. In een eerste wedstrijd, die te Riesa werd gehouden, legde Qees Haast beslag op de derde plaats, Jacques van der Kloot eindigde als achtste en Dré van Aert werd vijf tiende. De tweede wedstrijd verliep voor het trio nog gunstiger. Jacques van der Kloot immers zegevierde. Dré van Aert werd vijfde en Cees Haast moest nu met een vijftiende plaats genoegen nemen. In de derde wedstrijd werden nieuwe successen geboekt. Cees Haast finishte nu als tweede, Jacques van der Kloot werd achtste en Dré van Aert had met pech te kampen, zodat hij de wed strijd niet uitreed. In Kosmitz was het echter opnieuw raak. Opnieuw ging Jacques als nummer één door de streep. Dré van Aert liep als vijfde en Cees JACQUES VAN DER KLOOT koffie CEES HAAST oude rem MARINUS VAN GINNEKEN uit Het Schijf haalde een nieuw succesje weg in het Belgische Schilde. Hij veroverde achter de Belg Romein een keurige tweede plaats. Christ Broekmans en Ad van Tilburg gingen ook met prijzen naar huis. MARTIEN DE JONG uit Breda leverde in het Belgische Overpelt ook weer een goede prestatie. Hij verwierf er een zesde prijs. RIEN PAUL, de vijftig kilo meter kampioen, werd aange worven door organisatoren van de Ronde van Bavel, die op zaterdag 11 augustus zal worden verreden. Martien Breure, Leo van Dongen, Rudi Liebregts en de volledige ploeg van Toon Simons zijn ook van de partij. BERT ROMEIJN, onze ama teurstayer, eindigde als derde in een wedstrijd in Bocholt, Duits land. De overwinning ging naar de Duitser Sibilla, een nieuwe figuur in de stayerswereld. JAN HUGENS, Martien v. d. Borgh en Jaap Kersten zullen samen deelnemen aan een grote wedstrijd, die op 11 augustus in het Zwitserse Grenchen wordt georganiseerd.Tot hun tegenstan ders behoren Rudi Altig, Hans Junkermann, Willy Schroeders, Franco Balmanion. JO DE HAAN uit Huijbergen heeft ingeschreven voor de Ronde van Made. die zondag zal worden gehouden. De Madese organisatoren hebben een schit terend rennersveld bij elkaar ge kregen. Jefke Janssen zal met renners uit de Locomotiefstal aan verschillende wed strijden in Zwitserland deelnemen. Op 1 augustus gaat hij Martin van den Borgh, Jaap Kersten, Jan Hugens en Piet Damen uitspelen in de Omloop van Tessin, een wedstrijd over 226 km met start en finish in Lugano. Op 4 augustus staat de klassieker Mün- chcn-Zürich over maar liefst 356 km op het programma. Hierin zullen behalve de vier renners die in de Omloop van Tessin uitkomen, óók Jan Janssen en Leo Knops van de partij zijn. Grenchen en Ztirich draaien op 11 en 12 augustus met deelname van onze landgenoten van den Borgh, Kersten en Hugens. (Van onze sportredacteur) Het jaarlijkse concours-hippique te Breda wordt aanstaande zondag 22 juli gehouden. Vorig jaar ver kreeg het de naam van Concours Hippique Frontiére en onder de zelfde noemer wordt het ook nu verreden. In de eerste plaats om dat er ook ditmaal van Belgische zijde belangstelling bestaat en voorts om mede te helpen de Bene- lux-gedachte te verbreiden. Zeer groot was de belangstelling en het medeleven voor het voorgaande con cours toen al internationaal getint op het nieuwe, beschikbare terrein aan De la Reyweg, waar de entourage bij zonder meewerkt deze nog altijd roman tisch getinte sport extra kleur en fleur te verstrekken. Haast als zesde binnen. De kroon op het werk volgde tenslotte in Riesa, Cees Haast werd daar eerste, Jacques derde en Dré vijfde. „Wij zijn een ervaring rijker gewor den", zei Jacques van der Kloot. „Hoe overweldigend de belangstelling voor de wedstrijden ook was, de prijzen vielen tegen. In vier van de vijf wedstrijden be droeg de eerste prijs slechts vijftig mark, in één wedstrijd was er honderd mark te verdienen. Aangezien de koers van een oostmark zeer laag is (men krijgt slechts één westmark voor drie oostmarken) konden de jongens niet veel verdienenalthans niet met fietsen. Zij hadden echter nog al wat materiaal meegenomen en aan de man gebracht. Zo „verpatste" Cees Haast een stel oude en versleten remmen voor een fototoe stel, dat in Nederland een waarde heeft van over de honderd gulden. De mannen versierden het ook aardig met een kilo koffie, die veertig mark „uitdeed". De renners hadden ook andere erva ringen. Zij kregen zegge en schrijve één keer een stukje vlees te eten in deze tien dagen. Een paar liter melk bestel den zij, maar zij moesten er twee dagen over doen alvorens ze te hebben heef tNïPZmuSe heren-a»etiekploeg laVK H°rsens gehouden inter na tegen Denemarken met 115 tegen V Punten gewonnen. Henk SnepZi- gers gaat als eerste door de finish na de 1500 m, gevolgd door de Deen Kurt Christiansen en Wim Wurster. (Exclusief Dagblad De Stem) Belangrijk nieuws bezorgde ons de manager van de Locomotiefploeg, de heer Osinga. Volgend seizoen zal Lomo- motief weer met een beroepsrennersteam aan de start verschijnen. De kern zal gevormd worden door de succesvolle ploeg van de Tour de l'Avenir en waarschijnlijk aan gevuld worden met Piet Damen, Jaap Kersten en Martin van den Borgh. Het doel: met een eigen team in de Tour de France van start te gaan. OlvmniJh *Van de Toekomst in het hiSrf n stfdion te Amsterdam ge- mem ploeg\ die het landenklasse- riaar tnft WuS helaas niet compleet, sfefke Ta P met de auto ploegleider S waren™ Ja" HugenS niet aan" °'reeteur Dick Bessem en dr. Van t- KNWU huldigden de jongens voor hun prestaties, waarna men de gebruikelijke ereronde met bloemen en fanfares in het stadion IT1 aclKtG. De ploeg reed vervolgens een wed strijd over 5 km met vijf klassementen. Aan deze wedstrijd deed Jan Janssen, die geplaagd wordt door een steenpuist, met mee. Henk Nijdam won alle vijf klassementen en daarmee de wedstrijd. De uitslag luidt: 1. Henk Nijdam 30 punten; 2. Lex van Kreuningen 17 punten; 3. Kees de Jongh 16 punten. 4. Leo Knops 14 punten; 5. Miel Verstrfiete 13 punten. (Van onze correspondent) De bekende Westbrabantse weg renner Alfons Stuijts uit Hooger- heide stapte weer op de racefiets en zijn terugkomst is geen fiasco geworden. Een oersterke kerel. Hij heeft een ster ke body en adem als een locomotief. Een twintig-dertig jaar geleden stond liij als verwoed tempo-rijder in Nederland en België te boek. Zo is het nu weer. Met zijn 53 jaar is hij opnieuw een geducht renner bij de veteranen. Fons Stuijts heeft het druk in zijn vis winkel in de Dorpstraat te Hoogerheide. Hij gaat zijn klanten bezorgen in deze westhoek van Brabant, maar als er Tater tijd is' springt hij weer op de fiets. ,,In 1950 heb ik mijn racefiets op zolder gezet" vertelde Fons, „na de Omloop van België, niet wetend, dat ik haar 12 jaar later weer te voorschijn zou halen." „De Omloop van België" ging over 400 km in 8 etappen. De laatste rit had ik met 6 min. voorsprong gewonnen en daardoor klasseerde ik me als derde in het algemeen eindklassement. Dat was toen een mooi sluitstuk van mijn wie- lerloopbaan". „Hoe ik er toe ben gekomen, om weer te gaan fietsen?" „Ik woog veel te zwaar (96 kg) en toen ging ik, om wat gewicht te verminderen weer trainen. Eerst op de rollen, achter in de schuur, een kwartier, 20 minuten en later opge voerd tot 1 1/2 a 2 uur. Het zweet dreef er af en ook het vet. Trainingschema „Toen volgden de trainingsritten op de weg. Eerst een 40-tal km en geleidelijk meer Nu woog ik nog 81 kg, maar ben nog te zwaar. Als ik tijd heb. stap ik op de fiets, hetzij 's morgens, 's middags of 's avonds. Maar meestal ga ik 's morgens al om 6 uur op pad en ben zo rond 9 uur weer thuis". Daarna ging ik aan trainingsritten meedoen. Vijf won ik er in Etten en 5 in Zundert; ritten van 6080 km. Trainen op de weg doe ik van Hooger heide naar Huijbergen, dan naar Nispen en Essen, vervolgens langs Nieuwmoer naar Achtmaal en Zundert en verder via Rijsbergen naar Princenhage, over Et- ten weer naar Roosendaal en over Wouw en Pindorp naar Huijbergen weer terug naar huis; bij elkaar circa 100 km. Had hij in de gloriejaren al heel wat overwinningen op zijn naam staan, ook nu weer is hij de eerste die over de eind streep komt aangestormd, meestal alleen ofwel in de goep, die de eindsprint moet betwisten en hij is dan meestal bij de eersten. Succesvoile terugkeer „Vorig jaar heb ik aan vier wedstrij den meegedaan. In Effen 70 km gewon nen: in Dongen 4e; in Made ook 4e. In Tilburg 6e. In de eindsprint moest ik toen plotseling uitwijken voor een man die op de weg kwam staan, waardoor ik mijn kans miste;". En dit jaar: Zundert 8 juni gewonnen (100 km 40 deelnemers). Genk in Limbprg, (100 km gewonnen, alleen vooruit). Nieuwvliet 12 juni (als 5e bin nen achter Verstraeten). ..En van veel vroeger. Och „manne ke hoeveel ik er toen gewonnen heb, weet ik al niet meer. Maar dan komen toch oude herinneringen boven Toen ik 23 jaar was, begon ik al en ik ben er nu 53. In mei 1937 Ronde van Valkenburg gewonnen. B.rgen op Zoom criterium in 1946: 3e achter Lakeman en J. v. d. Zande- Ossendrecht, 2e in eindsprint achter Torfs. Tweemaal ben ik naar de wereld- FONS STUYTS (in he midden) kampioenschappen afgevaardigd. Ik was 7e in Floreffe (1935); in 1937 te Kopen hagen moest ik wegens bandbreuk op geven. In Metz-Lotharingen (260 km) ze vende. In Valkenburg gewonnen vóór Theo Middelkamp en de Belg Huts. In Tilburg 2e; in Ossendrecht 2e; criterium Bergen op Zoom in 1936 2e achter Meu- lenberg; Eysden eerste met 2 min. voor sprong (140 km). In Scheldekindeke 4e, op 1 lengte in de eindsprint achter Achiel Buijsse en Bonduel. Eisden mei 1949 (145 km) eerste. Enzovoort. Ik ben van plan om dit jaar nog aan verschillende veteranen-wegwedstrijden in België en Nederland mee te doen Ik was graag gestart in de Ronde van Luxemburg, maar ik kon .niet weg van wege mijn zaak. Ditmaal, zo onthulde het bestuur der organiserende ..Bredase harddraverij- en concours hippiquevereniging", zal dit paardesport festijn op nog hoger plan gebracht kunnen worden. Het lijdt der halve geen twijfel, dat de publieke be langstelling nog beduidend groter zal zijn dan verleden jaar, toen reeds van een buitengewoon geslaagd evenement gesproken kon worden. De ontelbare toe schouwers bleken zeer gecharmeerd van het gebodene en nu deze sport nog steeds in stijgende lijn beweegt, zal zondag de interesse naar gehoopt wordt nog belangrijk blijken te z;ijn gestegen. Het is namelijk zo, dat het aantal in schrijvingen verheugend groot kan wor den genoemd. Nog zijn die van vele ge gadigden, o m. voor de „Beker van Bre da" niet binnen, maar een opsomming van het aantal, dat zich al wél bij het secretariaat aanmeldde, zal het bewijs leveren, dat er een belangwekkend con cours in het verschiet ligt. Voor de dressuurproef MB zwaar der gemaakt om tot welsprekender pres taties te kunnen komen gaven zich tot vorige week zaterdag reeds 13 deelne mers op. Voor het handicapconcours: 27!, voor het jeugdspringconcours (onder de 18 jaar) 13, voor het dames springconcours '10, voor het zware springconcours om de Beker van Breda, eveneens 10. en van nog 16 ruiters voor het concurs a l'Américaine. Hoe groot het aantal tuigpaarden zal zijn, is pas later te zeg- gen. Een programma-onderdeel, dat bij- Machtig mooie sprong BEMALINGEGEBOUW T.B.V. DE THEODORUSPOLDER TE HALSTEREN Namens het bestuur van het water schap De Polders van Halsteren is in de commissiekamer van het stadhuis te Ber gen op Zoom aanbesteed de bouw van een bemalingsgebouw t.b.v. de Theodorus- polder te Halsteren. De raming bedroeg f 57.700. Dc hoogste inschrijver was het bouwbedrijf P. de Raat te St. Philips- land met f 69.572, de laagste het aan nemersbedrijf H. Stouten uit Brouwers haven met f 61.000. GOES. 16 juli 1962. Export- en Industrieveiling. Talisman I 128, II 123. Senga Sengana I 130, II 124. Redgaunt- let I 113, II 113. Regina I en \I 113. Mad. Moutot II 106. Juspa I en II 91. Jucunda I en II 113. Frambozen in kratten I 148—149, II 138. Rode bessen I 72—81, II 7071. Gewone veiling. Per doos: Regina II 18. Senga Sengana II 1921. Talisman extra 38—42, I 25—40. II 18—28. Red- gauntlet extra 38, I 2938, II 2328. Bowa II 2228. Frambozen I 2736, II 1528. Rode bessen extra 2833, I 16—25, III 15. Per kg Regina II 72, III 53 Senga Sengana I 73. Talisman II 67— 91. III 65. Redgauntlct II 77—106. Mad. i Moutot II 7273. Rode bessen I 88 het108, II 69. Witte bessen I 75. Earley zondere aanbeveling verdient, nummer dat de in training voor West- Rivers I 157159, II 125, III 5168. Berliin (aue k Euronees kampioen-1 ^oege van Weiden II 116 118. ITT 66. Berlijn <aug. e.k. europees Kampioen Ho]landers j 133_142, n 101-126, III 42 schap) zijnde zes Nederlandse jeugdrui-_49 Br Bruine II 125—130, Til 46. ters (met 12 paarden) komen voorscho-Markiezen extra 154162, II 114115. telen op een M.A.-parcours. Dit nummer Frankenthaler I 360. Groenten per nmj,t hn* stuk: Bloemkool AI 4868. All 20 is temeer attractief, omdat het voor R T 36_46 B n 3o_4i, c II 12—15, afw. 1731. Komkommers A I 2030, A It 18. B 16. Kropsla I 4—5, II 3.5—4. A„ Per bos Kroten 1117. Uien 913. Alles bijeen genomen luidt dc conclu- Worteien 15_27. Per kg: Rabarber I sie dat dit concours nog mooier, span- 15_19 Doperwten I 48. II 28-37. Peulen nender en interessanter wordt dan o.m. 140 Tuinbonen I 19-25. Kroten 24—25. deze jeugd (tot 18 jaar) de laatste of ficiële training voor Berlijn wordt. dat van 1961. Dat het verenigingsbestuur overigens steeds weer zoekende blijft naar spe ciale attracties wordt onderschreven door het feit dat, bij wijze van afwisse ling, de heer Ruud van Meerwijk uit Den Bosch een nummer vrijheidsdres suur komt geven, met springpaard en pony. Gebleken is, dat elders in het land dit nummer zeer in de smaak is geval len en temeer waardering oogst, omdat de heer Van Meerwijk via de microfoon de nodige uitleg verstrekt. Dat in toonaangevende ruitersport kringen dit Bredase concours-hippique zeer hoog wordt aangeslagen, blijkt weer eens door het beschikbaar stellen van een extra prijs van f 250,- door de Fe deratie van Nederlandse springruiters voor de winnaar van het springcon cours MB., dat wil zeggen voor de le den van de genoemde federatie. De midvoor van het Engelse elftal Joe Baker, die voor Torino speelde, hee.ft maandag een contract getekend voor Arsenal. Het transferbedrag be draagt ongeveer 70.000 pond sterling (ruim 700.000 gulden), hetgeen een re cord-bedrag voor Arsenal is. Baker is de tweede Britse speler, die binnen een week Torinto verlaat en naar Groot-Brittannië terugkeert. Denis Law, voor wie Manchester United 115.000 pond op tafel legde, ging hem voor. De officiële transferlijst van de KNVB ziet er momenteel als volgt uit: Op verzoek van de vereniging: BE QUICK: R. Brousek. BW: S. Seeman. J. van Beurden, W. Boeren, W. Heijmans, M. van Bergen. DWS: A. de Oude, J. Jongbloed. EINDHOVEN: M.M.P. Rutjens, J.L. F. Moorman, L. v.d. Meyden, J. v.d. Kruys, W.H. van Kessel. H. van Kes- sel. Ph. Gerberink, H.G. Bottram, N.B. Page. ELINKWIJK: B. Zweers. FORTUNA '54: J. Blom, J. Wetzels, J. Jongen, A. Kohn, E. Belski, A. Pieneman. FORTUNA VL.: J.A.F. Kooiman. HAARLEM: C.L. v.d. Berg, R. Keesman. C.H. Maas, E.A. Veen. HERACLES: F. ten Tusscher, M. de Witte. F. Hulshof, J. Kers. HVC: C.V. Houtveen. W.S. du Pree, E. v.d. Horst, A. Verhoef. NAC: A. van Gils, H .de Bruyn, P. Meyers. L. Hubert, V. v.d. Does, C. Machielsen, J. Verheezen. OLDENZAAL: J.A. Beuvink, H. Renssen, G. Plas, J.H. Schouwink. RAPID JC: J. Pinckers, P. Ewe. RBC: N. v.d. Boom, W. v.d. Boom, J. Haneveer. RCH: A. Poerwo. H. Chirill. SITTARDIA: E.P. Baart, L.N.M. Sogers. STORMVOGELS: J.C. van Door- neveld. VEENDAM: H. Haan, M. Kof te. E. Drent, H. Dethmers, D. Snijders, W. Wever, M. Marquering. VOLEWIJCKERS: D, de Ruiter jr., P.G. Lequin, J. Meulenbelt, L. Ra makers, H.W. Romp, D. Swart, J.C. Vegten. Op verzoek van de speler: ADO: A. Rijnvis. AGOVV: C. Nijdeken. AJAX: J. Swart, H. Groot. BE QUICK: B.A. Pauwe, R.E.B. Oosterhuis. T.J. Nijhoving. DHC: H.P.H. Dorjee, C. Glaude- mans, W.L. Tetteroo. P.H.F. Zeegers, C. Kalden, P.W. Verhagen. DOS: N. van Zoghel. DWS: F.A. Flinkevleugel. EDO: A.J.J. Amara, R.A.M. Koster, A.F. Koek. EINDHOVEN: A.J. Verplanke, J.A. Oomens. ELINKWIJK: J. Volder. SPORTCLUB ENSCHEDE: C. Lui ten. J.G. Jansen, J.W. Weustink. FORTUNA '54: H. Angenent. DE GRAAFSCHAP: W. Pelser, H. Jansen. HAARLEM: N. Jonker, B. de Rid der. HEERENVEEN: S. de Jong. HELMOND: C. v.d. Heijden, W. v.d. Plas. HERMES-DVS: C. Groenewegen. HVC: G. Krommert, D. Ducro, B. Marcus, R. Maas. LEEUWARDEN: G. ter Horst. MVV: F. Korver, C. Coenen, A. Ummels. NAC: J.M.P. Visschers. NEC: J. van Boxtel. P. Koolman, M. van Reeken, Th. Slijkhuis. OLDENZAAL: M.K. Wigger, H. Kalsbeek. RBC: A. Mertens. SHS: K.J. Schaap. STORMVOGELS: B.G.V. Wooning. VEENDAM: H. van Dalfzen. VITESSE: J. Ruiter. VOLEWIJCKERS: R. Agsteribbe. ZWOLSE BOYS: H. Schols. Gr. sav.kool 21. Tomaten A 98, B 100. Zilveruien 5358. Aardappelen grote 27 34, drielingen 1722, kriel 615. KAPELLE. 16 juli. Frambozen lnd. 1 145-152, 2 136-137, rode bessen ind. ex. 100, 1 91-97. 2 74, aardbeien zonder dop, sengana 1 133, 2 131, talisman 1 127-129. 2 127, red gauntlet 1 en 2 121, juspa 2 115, mad. moutot 2 115, regina 1 en 2 119, cambr. vigour 2 116, zanderige aardb. 2 100, div. rassen zonder dop 3 72, aardb. p. doos van 2,5 ons: talisman ex. 46-47, 1 33-47. 2 20-27, red gauntlet ex. 47. 1 36- 49, 2 19-32, regina 2 21, merton princess 1 46. 2 27, aardb. m. dop p. kg 2 74-85, rode bessen n. d. van 2.5 ons ex. 30-34, 1 24-29. 2 19-23. kasnerziken p. st. Al 31, 1 22, 2 8,5-12. 3 5.5, kersen: early ri vers ex. 162-165. 2 117-126, 3 33-44, mei kersen 1 130-144. 3 31, vr. van werden 2 140. 3 39. hollanders 1 141. 2 134. 3 41-45, vroege zwarte 2 93, 3 39, markiezen 1 171-180, early rivers 1 p. d. 38, framb. p. d. T 29-36. 2 27, aardappelen 1 28-32, 2 25-28, driel. 13-17. kriel 2-3,5, groen ten: kropsla 3,5-4, bloemkool 11-25, bos- kroten 11-17. komk. 10-15, bosuien 8. tuin bonen 7, spitskool 4-13, doperwten 47-53, bospeen 10-20, tomaten Al 97, BI 98, radijs 6,5. ROTTERDAM. 16 juli 1962. Totale aan voer 1058. Vette koeien en ossen 1058. Prijzen (resp. voor le, 2e, 3e kwal.): Vette koeien 300 340, 270 290, 240 260 per kg. Vette koeien aanvoer kor ter handel rustig, prijzen als vorige week. enkele prima's boven notering, afloop traag. ROTTERDAM, 16 juli 1962. Peul vruchten, franco Rotterdam. Groene erwten op monster 30.00 42,50, prima kwaliteiten daarboven. Schokkers op monster 30,00 45,50, prima kwaliteiten daarboven. TERNEUZEN 16 juli 1962. Groenten: Sin 3,56.1. Bloemkool A 4758, A II 14—56, B 36—37, B II 15—28, afw. 11—34. Groene komkommers A II 1214, B 10 12, C II 10. Witte komkommers A II 10—12. B 14—16, B II 1. Seld. 5—9. Peen 21—37. Kroten 21—26. Uien 13—21. Eerstelingen bonken 46—50, I 37—44, II 14—28, kriel 615. Barima bonken 47. I 39—42, II 18—20, kriel 11—13. Bintjes I 34, II 27. Andijvie 2033. Tuinbonen 15—28. Doperwten 57. Peulen 161. Rode kool 22—27.Spitskool 8—18. Sav.kool 28 —34. Rabarber 24—26. Tomaten A 71 76, A II 66—80, B II 69. C II 38—50, CC 2537. Aardbeien per doosje Talisman extra 35—38, I 17—37. II 12—27. Red- gauntlet extra 35. I 21—28. II 12—24. Gorella I 34. Framboos-aardbeien II 22. Rode bessen extra 2535, I 1930, II 1322, III 12. Per kg Rode bessen extra 85, I 75—77. II 45—72, III 34. Frambozen I 151—160, II 130. Konstanz 387 1); Rheinfelden 271 (+16); Ottenheim 334 6); Straats- Plochingen 110 (onv.); Mannheim 271 (-1-1); Steinbach 140 (—6); Mainz 269 (+2); Bingen 184 (+3); Kaub 204 6); Trier 93 (—10); Koblenz 199 1); Keulen 160 (+2);; Ruhrort 356 (+7)- Lobith 954 1); Nijmegen 737 (—3);' Arnhem 777 (onv.); Eefde IJssel 310 (onv.); Deventer 207 2); Monsin 5475 5); Visé 4930 6); Borgharen 3899 (+9); Belfeld 1120 (+21); Grave beneden de sluis 508 2)

de Stem | 1962 | | pagina 7