Papoea 's bij Soekarno op bezoek iN w.-Guinearaad wil toch delegatie sturen Consumentenbond betreurt publikatie Westduitse justitie nog lang niet vrij van nazi-smetten - Gesprek v. Roijen-Malik nog niet afgebroken Bejaarde voetganger BEWIJSMATERIAAL KWAM VAN DE RUSSEN.... Geval bijsonder pijnlijk en beschamend VAKBEKWAME BETON-TIMMERLIEDEN Gemeente Koewacht GEMEENTEWERKMAN D. KOK en Co., Makelaars anno 1866 AFDELINGSCHEF Hoogovens lager Acties hebben gunstig verloop Herman Willemse vandaag weer in 25-mijlsrace Nicotine, teer en Lexington Dienstjubilea bij N.V Asselbergs Benoeming van nieuwe clftallencommissie v.v. Dosko Als een blad aan een boom BEURS VAN AMSTERDAM Gebr. van Arkel te Gorinchem BREUK BANDEN v. d. Watle- Blommaert TE KOOP prima motorboot Onze bezorgers zijn geen bankiers Koraalstraat 13 Nieuwbouw BREDA Telef. O 1600-31474 Bestaande bouw PRINCENHAGE: DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 JULI 1962 De Nieuw-Guinearaad heeft gisteren een motie aangenomen, waar in van de Nederlandse regering toestemming wordt gevraagd dat een Papoea-delegatie naar Indonesië gaat 0111 daar eens poolshoogte te nemen. De debatten rond deze motie zijn tamelijk verhit geweest. Het raadslid Kaisiepo verweet de veertien raadsleden die voor de motie hebben gestemd (er waren elf tegenstemmers), dat zij te onge duldig waren en dal Soekarno hen zeker te slim af zou zijn. Vorige week werd een motie van de zelfde strekking verworpen. Toen be hoorde het Nederlandse raadslid mr. De Rijke tot de tegenstemmers. Nu steunde hij de motie echter schoorvoetend. De regeringsgemachtigde, de heer Veld kamp, verklaarde dat de regering prin cipieel wel bereid is om aan de motie uitvoering te geven, maar hij gaf de Nieuw-Guinearaad in overweging om van Indonesië te verlangen dat het de vijandelijkheden staakt alvorens een Papoeadelegatie naar Djakarta vertrekt. Geef de bejaarde voetgan ger een kans om rustig over te steken VP£LT|*NWB|62523j Het komt nog maar al te vaak voor dat de wat oudere voetgan ger minutenlang moet wachten voor hij de kans krijgt op een veilige manier over te steken. Het schijnt dat na de invoering van de nieuwe voetgangersregeling enkele weggebruikers de mening zijn toegedaan dat de voetganger alleen nog op de zebra kan wor den aangetroffen. In veel gevallen is het voor de voetganger inder daad verstandiger een zebrapad te zoeken om zijn kans te kunnen wagen. Niet altijd is dit mogelijk, vooral daar waar nog onvoldoende voet- gangersoversteekplaatsen aanwezig zijn. Ook de voetganger is een verkeersdeelnemer, waar men als weggebruiker rekening mee moet houden, zeker wanneer het een bejaarde voetganger betreft voor wie het schatten van snelheden en afstanden een moeilijke zaak is. De ANWB meent dat zeker ook de bejaarde voetganger een eerlijke kans moet worden gegeven om over te steken. Minder uw snel heid en geef hem ruim baan zon der van claxon of bel gebruik te maken. In de motie wordt trouwens iets van deze strekking gezegd. De taak van een Papoeadelegatie zal zijn: de regering in Djakarta te vertel len dat Nieuw-Guinea op eigen benen wil staan en dat het noch door Neder land, noch door Indonesië aan de lei band gehouden wil worden. De acties tegen de infiltranten verlo pen gunstig voor de Nederlandse troe pen. Bij Fak Fak werden 15 para's tege lijk gevangen genomen. De correspondenten van A.P. en U.P. 1., die van officieel nieuws waren ver stoken, zijn gisteren weer tot de pers conferenties van de officiële instanties toegelaten. Een bericht, welks juistheid door de officiële instanties aanvankelijk was ontkend, blijkt achteraf toch op waarheid te hebben berust. Maatrege len tegen de correspondenten, die dit bericht vroegtijdig naar hun persbureaus hadden gestuurd, waren daarom niet langer oppertuun. De houding van de waarnemers rond het gesprek tussen onze ambassadeur in Washington, dr. Van Royen, en een In donesische delegatie, doet denken aan die van verwanten rond het ziekbed van een dierbaar persoon. „Zolang er leven is, is er hoop", fluis tert men elkaar toe en voor het gesprek Van Royen-Malik wil dit zeggen: Zolang er nog gepraat wordt is er kans op over eenstemming. Het enige concrete nieuws uit Washington is dan ook, dat het ge sprek nog niet is afgebroken. De Ameri kaanse regering zei hierover: „Dat is niet veel, maar wij zijn er al blij mee". Vanmiddag zal er misschien een tipje van de sluier, welke over het gesprek ligt, worden opgelicht. Soekarno zal na melijk een openbare verklaring in ver band met de kwestie Nieuw-Guinea af leggen. En de Indonesische ambassadeur in Australië wist gisteren te vertellen, dat een vreedzame oplossing van het con flict voor de deur staat. Dit kan echter ook bedoeld zijn als een geruststelling niet naar Nederland zullen worden over gebracht, afhankelijk wordt gesteld van de daarmee gepaard gaande kosten. Het kamerlid vraagt of dit waar is en of de minister niet van mening is dat een dergelijke beslissing, alleen reeds op grond van gevoelens van piëteit jegens de slachtoffers en hun nagelaten be trekkingen niet slechts van financiële overwegingen afhankelijk mag zijn. Vijftien mannen en vrouwen uit vijf landen zullen vandaag deelnemen aan de negende jaarlijkse wereldkampioen schappen langeafstandzwemmen voor profs, welke in Atlantic City gehouden zal worden. Het parkoers is 25 mijl lang en ligt om het eiland Absecon, in de Atlan tische Oceaan, heen. De winnaar zal een prijs van 11.150,- dollar in ontvangst kunnen nemen- Twaalf heren en drie dames vertegen woordigen de Verenigde Staten, Canada, Argentinië, Denemarken en Nederland. In dc herenafdeling, zal de 28-jarige Utrechtse onderwijzer, Herman Willem- se, zyn kampioenstitel, welke hy twee maal gewonnen heeft, moeten verdedi gen. in de damesafdeling, moet de 32- voor Australië, dat het wapengekletter jarjge Gcta Andersen uit Los Alamitos 1 (Californië) proberen de titel te behou den, welke zij al vijf jaren in haar be- langzamerhand beu is. Het Eerste-Kamerlid Querido (P.v.d. A.) heeft de minister van Defensie schriftelijk vragen gesteld over het be richt in een blad, volgens hetwelk de be slissing of de lichamen van in Nieuw- Guinea gesneuvelde militairen al dan zit heeft. Ook zal de 38-jarige Amerikaan Tom Park weer van de partij zijn; hij heeft aan alle wedstrijden deelgenomen en zegevierde in 1954, 1955 en 1958. De Nederlandse Consumenten bond heeft gisteren bij monde van de heer H. Buitendijk op een pers conferentie verklaard de waarde van bet door de bond ingestelde onderzoek over teer- en nicotine gehalte van een aantal merken sigaretten te betwijfelen. (Eigen buitenlandse dienst). De hoogste vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie in de Duitse Bondsrepubliek, dr. Wolgang Frankel is van zijn hoge post verwijderd. Tot dit beschamende besluit is de parlementaire commissie gekomen, die de geldigheid heeft moeten onderzoeken van de bezwarende documenten over Frankels nationaal-socialis- tisch verleden. Die documenten had de Sovjet-Unie via de com munistische autoriteiten in Oost-Duitsland en met behulp van een in het westen operererende crypto-communistische documentatie dienst, bij de Duitse regering ingediend. De echtheid der documen ten is niet alleen door de commissie vastgesteld, maar Frankel heeft zelf moeten toegeven, dat ze juist waren. zen is, dat ruim 130 leden van de staan de en zittende magistratuur een nazi verleden hebben. Zij kregen tot 1 juli de kans, vrijwillig hun ontslag te nemen en met pensioen te gaan. Slechts een deel heeft van die mogelijkheid gebruik ge maakt. De rest schijnt het op een pro cedure te willen laten aankomen. Het op het gebied van onderzoek naar ge pleegde nationaal-socialistische misda den zeer actieve speciale justitiële team zal ongetwijfeld menig zetelend rechter of lid van het O.M. voor de rechter brengen en men verwacht dat dr. Fran kel zich ook voor de rechtbank zal heb ben te verantwoorden. BERGEN OP ZOOM Op zaterdag 28 juli a.s., de feestdag van de N.V. Asselbergs industrie en handelmij, zal het personeel dat dit jaar een bijzonder dienstjubileum herdenkt in cle kantine van de Fabriek aan de Parallelweg worden gehuldigd Er zijn dit jaar weer heel wat jubila rissen. Vijftig jaar zijn in dienst P J r ranken die als kachelmaker begon en nu voor het onderhoud zorgt, C. J Jan sen. modelmaker in de metaal afdeling Veertig jaar zijn in dienst L. Adriaan- sen. W. Demmers, P Nuijten, J van Giels en A. J. van Eekeren onderbaas van de gieterij op de fabriek aan de Parallelweg. Vijfentwintig jaar zijn in dienst van de fabriek aan de Parallelweg: J. Jaspers. «J. Maas, C. Schoonen, P. Taheij, P. Tal boom en J. Hagenaars baas van de gie terij en van de fabriek in de Linden- !aan H. Tomassen en J. v. Tilborg. koIn^dppnCTm'ssievfrgaclering van Dos- noemd So£ kWe elttallcneomm.ssie be- tncuovoegd. De heet JanTL, bestuu.rs!^ als volgt. werden toegevoegd: Nuytermans. Heystraten en P. Sebrechts De commissie voor jeugdvoetballers ziet er nu als volgl uit. voorzitter NL Neefs. secretaris A. Buijs. De rest van dit bestuur bleef ongewijzigd, waaronder ^Doskoaan".miSSie -dactie~vaV dT Morgenavond om zeven uur sal er od t sportpark „Rozenoord" een traniniïï- avond^ voor de junioren worden gehlu- "aining voor de volledige elftal- voorge- Om m uur is de trading' vSo^de elftallen I. 2, 3 en 4. De volledige °°Li! lencommissie zal daar worden steld. Daaruit blijkt onweerlegbaar, dat hij als openbare aanklager bij het beruchte Leipziger Rijksgerecht, waarvan de be ruchte Fraiser president was en dat de schandelijkste vonnissen over tegenstan ders van het nazi-regime heeft geveld, o a. over de samenzweerders van de 20e juni 1944, in de functie van een „Land- gerichtsdirektor" werkzaam was en in die functie z.g. terreurvonnissen heeft geveld of gematigde vonnissen van lagere rechtbanken door doodvonnissen heeft vervangen. Het beschamende voor dr. Frankel zit daarin, dat deze functionaris zich door leugenachtige verklaringen een kleed van politieke onschuld om de schouders heeft gehangen. Met evenveel gemak vel de hij na cle oorlog vonnissen tegen vroe gere nazi s als hij onder Hitier tegen standers van het nazi-regime vonniste. Het beschamende voor de Duitse Bondsrepubliek ligt in het feit. dat een dergelijke figuur jarenlang een der hoogste functies in de staande magistra tuur heeft kunnen bekleden en dat daar aan nu pas een einde gemaakt is, dank zij de documenten, welke aan commu nistische zijde werden geproduceerd Daar glorieert men thans vanzelfspre kend. Het is voldoende bekend, dat de communistische produktie van stukken tegen politieke tegenstanders op zichzelf nog niets zegt. Aan de hand van ontel bare feiten is vastgesteld, dat de meest waar lijkende papieren daar met een ongelooflijke precisie worden gefabri ceerd. Worden dus van die zijde docu menten naar voren gebracht, dan ge biedt de ervaring daarmee uiterst voor zichtig te zijn. De stukken inzake Fran kel bleken authentiek te zijn. De Rus sen hebben bij de bezetting van Berlijn en Oost-Duitsland tonnen documenten in beslag genomen en naar de Sovjet-Unie gevoerd, waar men deze systematisch on derzoekt en catalogiseert. Het is dus niet zo'n wonder, dat men daar in de moge^ lijkheid was documenten over Frankels werkzaamheid te leveren. Maar het blijft beschamend, dat men van commu nistische zijde daartoe in staat is ge weest. Daarmede legt de communisti sche documontatieproduktie zich een aureool van echtheid en juistheid om de slapen en kan men in de gehele wereld de communistische beschuldigingen on derlijnen, dat in de Duitse Bondsrepu bliek de nazibonzen op de hoogste pos ten zitten. Dat is Oost-Duitsland vroe gere nazi-elementen belangrijke functies in bestuur, politie en leger innemen, mag de pret niet drukken. Geen Oost duitse krant is zo fair om. zoals de wes telijke pers doet, onpartijdig over deze dingen te schrijven. Nazi-verleden Bijzonder navrant is, dat de documen ten tegen Frankel, uit de Sovjetrussi- sche archieven afkomstig, bewerkt en gebundeld zyn door het Oostduitse „Co mité voor de Duitse Eenheid" en door een vertegenwoordiger van de „Interna tionale vereniging van democratische ju risten" (een communistische mantelorga nisatie) n.l. door een voormalig priester, de afgevallen abbé Botilier in Bonn zyn overhandigd. Bezwarend voor de hele justitiële si tuatie in de Bondsrepubliek is, dat nu juist tezelfder tijd onomstotelijk bewe- Veel tijd nodig Nu is er voor de Duitse autoriteiten wel een verontschuldiging voor hef feit, dat deze zuivering van het justitiële ap paraat alsmede de vervolging van wer kelijke nazi-misdadigers eerst in de laat ste jaren pas goed is begonnen te lopen. Zoals de Russen, namen ook de weste lijke geallieerden alles in beslag, wat zij aan documenten konden bemachti gen en daar zij uiteraard de Duitse justi tie in de eerste jaren na de oorlog niet vertrouwden, hielden zij deze documen ten angstvallig onder zich. De vervol ging van nazi-misdaden door de gealli eerden beperkte zich aanvankelijk tot de zware gevallen, later zwakte deze ge heel af. De Duitse denazificatie werd grotendeels een wassen neus wegens het gebrek aan documenten, aan bewij zen. Men moest teveel op getuigenver klaringen afgaan. Eerst sinds 1958 heb ben de westelijke geallieerden de Duitse onderzoekers in de gelegenheid gesteld in de door hen verzamelde documenten te neuzen. Een enorm werk. waarmede velen bezig zijn, maar waarin zeer veel tijd kruipt. Gaandeweg echter komen resultaten naar voren in de steeds tal rijker vervolging van nazi-misdadigers door de Duitse justitie zelf. Het bewijst in elk geval de goede wil en het vaste voornemen, schoon schip te maken. Dat men niet van vandaag op morgen het gehele Duitse justitiële apparaat van de geest van het verleden bevrydt, is duidelijk. Men wordt dan ook nog her haaldelijk geconfronteerd met vonnissen, die een aanfluiting zijn van wat men onder een wcrkelyk democratische, be schaafde, justitie verstaat. Onbegrijpelijk vonnis Zo is weer grote opwinding ontstaan over een vonnis van het z.g. Bundesge- richtshof in Karlsruhe, dat hierop neer komt, dat sterilisatievonnissen uit de nazi-tijd ook nu nog rechtsgeldig zouden zijn. Personen, die in het Derde Rijk op grond van de wet tot bestrijding van na komelingschap van mensen met over geërfde ziekten onvruchtbaar zijn ge maakt. hebben geen recht op schadever goeding. Aldus dit hof. dat deze uit spraak aldus motiveerde: „Een door een z.g. Erfgezondheidsgerecht bevolen on- vruchtbaarmaking motiveert niet reeds daarom een recht op schadevergoeding, alleen omdat de wet niet gerechtvaar digd was. Het onderhavige offer onder» scheidt zich niet van dat, hetwelk ied<<r ander brengen moet. wiens rechten door een objectief onjuist vonnis, dat rechts kracht kreeg, aangetast werden. In het belang van een geordende samenleving is elke burger verplicht, in individueel geval nadelen ingevolge rechtskrachtig geworden onjuiste vonnissen te aanvaar den. „De sterilisatie'' Het leek de bond juister, zo deelde de heer Buitendijk mede, de waarde van het onderzoek te betwyfelen dan in ho ger beroep te gaan tegen het vonnis van de rechtbank in Den Haag, teneinde grondig te laten uitzoekeh in hoeverre de bond voor de resultaten van dit on derzoek aansprakelijk kan worden ge steld, wat de waarde is van het Engelse onderzoek van het Tobacco Manufactu rers Standing 'Committee, van weten schappelijk standpunt uit bezien en wel licht nog vanuit andere punten. Tijdens het kort geding, dat de impor teur van Lexington, de heer Blok, tegen de bond had aangespannen zijn cijfers van buitenlandse laboratoria geprodu ceerd, waaruit blijkt dat achter de stel ling van de bond „de gebruikte methode heeft geen invloed op de rangorde" een vraagteken moet worden gezet, aldus de heer Buitendijk. (Zowel de cijfers van de Consumentenbond als de cijfers van de heer Blok hebben wij destijds in een eigen reportage gegeven). De twijfel, waarvan de heer Buitendijk gewaagt, wordt nog versterkt door het door de tegenpartij op tafel gebrachte Engelse rapport „Cigarette Smoke Con densate". Hierin komt een tabel voor met resultaten van een op tweeërlei wij ze verricht onderzoek van dezelfde mon sters sigaretten, die niet alleen uiteenlo pen in absolute hoogte, maar ook in de rangorde niet onbeduidende verschillen laten zien, aldus de verklaringen van de Consumentenbond. De Nederlandse Consumentenbond heeft een persconferentie gehouden over het onderzoek naar het teer- en nicotinegehalte van sigaretten. Op de foto directeur B. Buitendijk en de voorzitster mevr. E. A. Schadee- Iiartree, die er een sigaretje bij op steekt... (Zie voor verslag elders in dit blad.) Op zyn minst, aldus de bond, kan ge zegd worden dat er twyfel bestaat om trent de maatgevendheid van het voor de Consumentenbond verrichte onder zoek. Een hoger beroep zou ongetwijfeld by het publiek de indruk wekken, dat de bond nog volkomen overtuigd is van zijn gelyk, wat betreft de waarde van de door de Consumentenbond gepubli ceerde rangorde en dat zijn wij, aldus de heer Buitendijk, niet meer. De beschuldiging als zou de Consu mentenbond wel zeer onzorgvuldig te werk zijn gegaan, wijst de bond af. „Wij aanvaarden dat wij als opdrachtgevers aansprakelijk zijn voor door ons gepubli ceerde onderzoekresultaten, maar als Consumentenbond kunnen wij zelf on mogelijk deskundig zijn met betrekking tot alle artikelen, die wij laten onder zoeken. Wat wij kunnen doen en ook doen, is voor een onderzoek erkend be kwame deskundigen in te schakelen", al dus de bond. Normalisatie De bond overweegt om in het na jaar een nieuw onderzoek te laten verrichten door verschillende buiten landse laboratoria. Men overweegt dan ook het Nederlands normalisatie instituut in te schakelen om te ko men tot een algemeen aanvaardbare methode. In het maandblad van de Nederlandse se Consumentenbond van deze maand is een verklaring opgenomen, waarin het bestuur van de Consumentenbond zegt het te betreuren, dat in de voorafgaande publikatie met name ten aanzien van het merk „Lexington" een onjuiste indruk is gevestigd. nis tenslotte verder, „is een dwangoffer geweest, aan hetwelk zich de enkeling zonder keuze heeft moeten onderwerpen. Naar de heersende opvattingen zou daar door het algemeen belang gediend zijn. Daarom heeft de betrokkene (het ging hier om een tegen zijn zin en ten onrechte gesteriliseerde landbouwer die het nazi-regime vijandig gezind was) niet een individueel offer gebracht, maar ging het om een verplichting voor een onbepaalde kring van personen." Voor juristen is dit vonnis misschien een aardige kluif, maar een gewoon mens komen deze spitsvondigheden voor als een geraffineerd woordenspel om toch maar de oude nazi-wetgeving niet te verloochenen. Merkwaardig is wel, dat het Landgerecht te Keulen de be trokkene een schadevergoeding had toe gekend, maar dat het Oberlandsgericht in Keulen en daarna het Bondsgerechts- hof in Karlsruhe die schadevergoeding we-er hebben ingetrokken. O Scania Vabis zal een fabriek in Zwolle bouwen. In deze dochteron derneming. die voor de Benelux zal werken, worden vrachtauto's en bus sen geassembleerd, eventueel gefa briceerd. Er is overeenstemming be reikt over de aankoop van een stuk grond van ongeveer 100.000 vier kante meter. Met de bouwwerkzaam heden kan begin volgend jaar een begin worden gemaakt. Vorig jaar exporteerde Scania Vabis ruim de helft van zijn produktie en hiervan ging 25 pet. naar de Benelux. Het Zwolle-project van de Zweedse fa briek moet voornamelijk worden ge zien als een streven om de positie van Scania Vabis in het EEG-gebied te verzekeren. Gezien de ongeanimeerde en prijshou dende stemming van Wall Street vrij dag viel de stemming aan het Damrak gisterenmiddag betrekkelijk mee. Ook hier was de handel van geringe afmetin gen en was de vraag de gehele middag beperkt, maar desondanks overheerste een goed prijshoudende tendens waar door de koersen, met name voor de inter nationale concerns, op hoger niveau kwa men. Een uitzondering vormde Hoogovens, die kennelijk onder enige verkoopdruk lagen. Waar het aanbod aan viel toe te schrijven, daarover verkeerde men in het onzekere. Een feit is dat na de opening Hoogovens plotseling scherp inzakten. De gehele middag viel in geen enkele hoek verder een bijzondere ontwikkeling waar te nemen. Stimulerende factoren ontbraken volkomen en ook van de bui tenlandse beurzen ging weinig invloed uit. Niettemin wisten de internationale fondsen zich goed te handhaven. 13-7 16-7 Ned. '59 98,3« 981/2 Ned. '47 31 a R8,'s 88'2 AKU A 376 V2 375 Hoogovens cA 598 V2 591 Philips GBA 165.45 166,90 Unilever cA 149.15 150,80 Kon. Olie A 132.10 132.50 Scheepv. Unie A 125'/8 1271/4 A'dam Bk A 370 373 Kon. Zout cA 755 750 zoekt voor haar werk te ROTTERDAM GOED LOON. Melden tel. 01830-2090 en 4341. Burgemeester en Wethouders van Koewacht roepen sollicitanten op naar de betrekking van met ingang van l september 1962. Zij, die hiervoor in aanmerking wensen te komen, moeten hun sollicitatie inzenden voor 21 juli 1962 bij de burgemeester dezer gemeente. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen ter gemeentesecretarie. Koewacht, 12 juli 1962. Burgemeester en wethouders voornoemd, G. C. E. M. DIERICK, burgemeester. A. A. GEERARDS, secretaris. DROGISTERIJ Stationsweg 9 HULST Lang 7.50 m. Breed 2 m. Te bezichtigen in Emmaha- ven en te bevragen W. Goos- sens, Hulsterloost.raat. 43, Nieuw-Namen. Tel. 203. NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkecr AKU 373—375 g.l.; Kon. Olie 132.00— 132.50; Philips 165.60166.80; Unilever zo gaat het von-149.30—150.00; Hoogovens 587 gb—589. Indien U oni dagblad per week betaalt, mag onze bezorger er dan ook op rekeneri, dat het abonne mentsgeld klaar ligt en dat dit wekelijks uiterlijk des dinsdag aan hem wordt voldaan Hij moet In 't midden van de week met ons contant afrekenen en de abonnees kunnen dan toch niet van hem verlangen dat hij hun achterstallige abon nementsgeld uit eigen zak voorschiet. Voor Uw «edewerking zeggen w|J U namens onze bezorger» vriende lijk dank Administratie ft&rhlad De Sten bieden te koop aan: DORST: LUXE MIDDENSTANDS WONINGEN. Grote door zonkamer (30 m2), 3 slaapkamers, keu ken met koelkast. Koopprijs vanaf f 21.250 v.o.n. Kaatsheuvel: aan de Schubert- laan. Royale een gezinswoningen. Woonkamer, 3 slaapka mers, keuken, douchecel, voor- en achter tuin. Koopprijs v.a. f 18.150 k.k. BREDA: TUINZIGT: ROYALE EEN GEZINSWONINGEN. Woonkamer, 3 slaapkamers - Koopprijs vanaf f 23.600 k.k. nabij Motel, ka- met ensuite, 5 slaapkamers, garage. Najaar vrij te aan vaarden. Vraagprijs f 40.000 k.k. RRFDA* Centrum stad. Woonka- DJvcUM: merj 3 slaapkamers. Na jaar vrij te aanvaarden. Vraagprijs incl. stoffering f 17.500 k.k. te Dordrecht; serre, 4 slaapkamers, zolder. Najaar vrij te aanvaarden. Koopprijs f 21.000 k.k. Voorts diverse nieuwbouw panden in Rotterdam en omgeving. Op al deze panden hypotheek op voor delige voorwaarden. N. V. REGENKLEDINGATELIERS „BRABANT'' TE TILBURG roept sollicitanten op voor dc functie van wiens taak zal bestaan uit het houden van toezicht op fabricage van regenkleding, zowel kwantiteit als kwaliteit alsmede het verrichten van de daaraan verbonden admi nistratieve werkzaamheden. Betrokkenen dienen van de in deze bedrijfssector voorko mende werkzaamheden volledig op de hoogte te zijn. Godsdienst R.-K. Sollicitanten zullen eventueel na kennismaking met de Directie van het bedrijf worden uitgenodigd voor een psychologisch onderzoek. Eigenhandig geschreven brieven met inlichtingen over opleiding en werkervaring etc. worden ingewacht met bijsluiting van recente pasfoto bij HET GEMEENSCHAPPELIJK INSTITUUT VOOR TOEGEPASTE PSYCHOLOGIE. WILHELMINAPARK 25 TILBURG

de Stem | 1962 | | pagina 5