Stierkalveren na 15 weken „rijp" voor buitenlandse gastronomen Atoom wordt hoe langer hoe ingewikkelder Niemand weet nog iets van dr. Linse SPÜT KORT Dagblad De Stem Reisbagage- en reisongevallenverzekeringen a. p. a. v. d. walle en zn. Kijkc eten Nieuw probleem: er zijn twéé soorten neutrino s KLEINTJE SECRETARESSE KUNSTIGE KUNSTMELK NIEUWE WINSTBRON NA TIEN JAAR: In Nederland niet gewild VAN DE EENVOUD WEINIG MEER OVER Sporen leiden naar Moskou Rotterdam had natte voeten Staat Spanje voor sociale verbetering Vliegra Zuid-Vi POËTISCH PROTEST IN H. GEESTKERK Oostduitse rechter veroordeelt student tot dwangarbeid s\m. MARKTEN Café-pand met woning A. J. van GASSEN ALS NIETS MEER HELPT DE K.M.S.V. Avonturen van Suske en Wiske DE KAARTENDANS Ji, ihée/rM, Wiske.' MMmir/ttehe/tfers m/Mttótre/tp&rw- l Mem/m 'Y 7 [Hoe iïoe.Jo/rrrj/rrerJ/Hte? morren.' Spi Vliegen Opklariri DAGBLAu Dt Sit,M VAN MAANDAG 16 JULI 1962 (Van een medewerker) Jaarlijks worden er in ons land ongeveer 6 a 700.000 stierkalveren geboren, waarvan het grootste deel voorheen dadelijk naar de slacht bank ging om als „nuchter" kalfs vlees welk consumptieartikel niet steeds vry te pleiten was van een zeker „rubber-effect" in de slagerswinkels te verschijnen. Dit beeld is thans grondig ver anderd, daar er een paar jaar ge leden een steeds meer terrein winnend goedkoop kunstmelk poeder uitgevonden werd, dat het mogelijk maakte, een nieuwe winstbron aan te boren: de handel in blank gemest kalfsvlees van die ren tussen de 13 en 15 weken oud. Het woord „uitvinding" is geenszins misplaatst. Wie het eerst op de gedachte kwam, de afgewerkte melk van onze zui velfabrieken met behulp van bepaalde dierlijke en plantaardige vetten ten be hoeve van de kalverstand weer tot „volle" melkpoeder om te toveren, zal wel altijd duister blijven. Maar gedachten hangen soms in de lucht en kunnen (zoals de historie reeds zo vaak bewezen heeft) soms op ver schillende punten gelijktijdig tot ontwik keling gebracht worden. Er zijn meerdere industrieën min of meer in dezelfde tijd aan het „uitvinden" gegaan en het ge volg is thans, dat er ongeveer 50 soorten kunstmelkmerken in de handel zijn, ver vaardigd door 25 fabrikanten, die elk stuk voor stuk in principe de sa menstelling en werkmethode van hun produkt als „geheim" beschouwen. Interessant is ondertussen dat een be langrijke concentratie van deze inmid dels over het hele land verspreide kal- verindustrie op de Veluwe is komen te liggen. Dit heeft verschillende overi gens voor de hand liggende oorzaken. Ten eerste rees hier in betrekkelijk kor te tijd te Staverden (bij wijze van spre ken als een reuzen-paddestoel) onze gro te kunstmelkpoeder-industrie uit de grond die met het oog op de raad „Na volle biest" de naam „Navobi" kreeg. Ten tweede is de bodem van deze streek schraal, zodat de boeren het nieu we winstobject ter verwerking van hun kleine gemengde bedrijven gaarne accep teerden. (Inmiddels voltrekt zich b.v. thans ook een soortgelijke ontwikkeling in meerdere streken van Brabant, waar de kalvermesterij hand over hand toe neemt). Bij dit alles dient bedacht te worden, dat de zo in trek zijnde blankheid van het vlees mede afhankelijk is van het ter plaatse aanwezig water, dat naast kalk soms 2 a 3 soorten ijzer kan bevatten. Het water van heidegronden is veelal „puur" en mogelijk hangt een en ander met een oud volksgezegde samen: „Een koetje van de klei en een kalfje van de hei". Op het ogenblik is de toestand op de Veluwe zo, dat men rond Staverden in een straal van 15 km een gemiddeld to taal van 6 a 7000 mestkalveren aantreft waarvoor veelal schuren gebouwd wer den, waarin de dieren in houten vakjes afzonderlijk naast elkaar geplaatst wer den. Onbemind Menig kalfje van de boorden van het Uddelermeer is voorbestemd om straks „geschnitzeld" of „geoesterd" (met de nodige schijfjes citroen) b.v. de smaak papillen van toeristen in drukbezochte Italiaanse centra te gaan strelen. Het meeste kalfsvlees wordt immers levend of geslacht in het laatste geval in vrieswagons geëxporteerd en dit is feitelijk een gevolg van de mentaliteit van de Nederlandse huisvrouw. Het is immers een ingeburgerde opvatting, dat kalfsvlees onder de rubriek „luxe" thuis hoort. De ouderwetse en degelijke run derlappen liggen over het algemeen zo vast in het voorstellingsvermogen ver ankerd, dat veel huisvrouwen eenvou dig niet weten, wat kalfsvlees is en hoe ze het moeten bereiden De tijden dat het kostbare vetgemeste kalf slechts ter ere van hoogtijdagen geslacht werd, zijn dus voorgoed voorbij. Ongeveer een half miljoen stierkalveren een zeker per centage, dat niet geschikt is voor mes- terij, gaat nog de weg van nuchter kalfs vlees, komt jaarlijks in het proces van de winstvermeerdering. Natuurlijk begint dit met een leven dige handel op verschillende fronten, waarbij de nieuwe markt in nuchtere mestkalveren een grote rol speelt. Ter wijl de grossiersprijs voor het nuchtere slachtdier slechts 1—1,60 per kg be draagt, noteert het meer gezochte kalf een prijs van 21 per kg. De mester zelf, die 15 weken lang on geveer 150 kg poeder voert raison van f 180 (dit komt overeen met 1000 1 volle merk, die dus volgens de garantieprijs 28 ct per liter of f 280 zou moeten kos ten) ziet dit omgezet in een vleestoena me van naar schatting 100 kg zodat er muziek voor hem in het geval zit, daar hij per kg gemest vlees ongeveer f 2,40 4.- ontvangt. We zullen maar niet al te diepgaand gaan rekenen, maar het is wel aardig te verhalen, hoe alle raderen in elkaar grij pen. Want nu de veelal verguisde onder- melk weer geld waard geworden is, komt Drie mestkalveren, vijftien weken oud, mogen nog even poseren voordat ze de weg van honderdduizenden lotgenoten gaan. Als blank gemest kalfsvlees zul len ze spoedig in Italië of waar ook opgegeten .worden. ook de garantieprijs voor melk weer sta bieler te staan, terwijl anderzijds be paalde in discrediet verkerende vetten die in zekere zin afbreuk deden aan het welvaartspeil van de boer weer in de agrarische kringloop zijn opgeno men, aangezien ze helpen de kunstige volle kunstmelk op te bouwen. Babybeef Ondertussen is dit nieuwe systeem van goedkoop mesten, dat zich uitge balanceerd richt op blanke vleesvor ming by een normale vetveredeling (de vorming van een sterk beenderstelsel is voor dieren die slechts 15 weken *e leven hebben, minder essentieel), niet het laatste woord op het terein van het kalfsvlees. In de laatste tijd komt de z.g. „babybeef" sterk opzetten d.w.z. de mesterij van het stierkalf geduren de een half jaar. Deze methode maakt thans in België een heel sterke op gang, waardoor een slachtprodukt ver kregen wordt dat volledig als biefstuk van de haas beschouwd kan worden. Maar dit vraagt een andere werkme thode, waarbij o.a. het weiland ook weer een rol gaat spelen. Voor ons land ziet het er niet naar uit, dat de babybeef het huidige systeem ter verkrijging van blank export-kalfs vlees zal gaan verdringen. Nog steeds rijden vele goedgevulde wagons naar al le windstreken, waarbij de voor Duits land en Luxemburg bestemde zendin gen waar men een voorkeur toont voor „licht gemest" veelal geslachte of le vende dieren van 10 a 11 weken bevat ten. Over het algemeen zijn echter 15 weken nodig om tot een volledige afmes- ting en een goed aan de markt liggende rijpheid van het vlees te komen. En voordat we het vergeten, natuurlijk speelt de kunstmelk ook ten aanzien van de fokdieren een rol, maar dan worden er andere ingrediënten voor opbouw van het bloed en beenderstelsel toegevoegd. Het is met de atoomwetenschap als met een welvaartsstaat: er ko men hoe langer hoe meer „artike len". De chaos in variatie en va riëteiten wordt steeds moeilijker te ordenen. Natuurkundigen heb ben kortgeleden vastgesteld, dat twee soorten neutrino's bestaan. Men had steeds gedacht dat er maar één soort was, de neutrino, die jarenlang alleen maar „op pa pier" bestond, maar die later met behulp van moderne vindingen „zichtbaar" werd gemaakt. Nu heeft men het bestaan van een tweede soort neutrino ontdekt. De geleerden zijn altijd van mening geweest dat fundamentele eenvoud het kenmerk van de natuur was. Toen zij de bouw van het atoom leerden kennen, leek hun vermoeden bevestigd te worden. Men ontdekte toegegeven wat meer onderdelen dan verwacht was, maar toch hield het geloof stand, dat als het ge hele systeem eenmaal bekend zou zijn, zou blijken dat de structuur fundamen teel eenvoudig zou zijn. De synchroton van Brookhaven in de V. S. heeft op dit punt voor een desillu sie gezorgd. De neutrino is het kleinste deeltje dat tot nog toe in het atoom werd ontdekt. De neutrino heeft vrijwel geen massa en geen lading. In een aantal kernreacties vormt het neutrino een uiterst ,,vaag" element. Het is in feite zo vaag, dat het jaren lang slechts op papier bestond. Het bestaan ervan werd aldus vastge steld: Als een radio-actief element zich ontbindt geeft het een elektron of een positron af. Maar de totale hoeveelheid energie na de reactie blykt dan kleiner dan voor de reactie. Dat kan niet. De natuurwet schryft voor dat voor en na de reactie de hoeveelheden gelijk moeten ztfn. Hieruit volgde dus dat er nog „iets" moest zyn, maar „waar" en „wie"? Het was een kleinigheid en die kleinig heid werd „neutrino" genoemd en daar mee was voorlopig de kous af. Het duur de jaren tot 1955 voordat men het neutrino „zag". Er was intussen nog een ander onder deeltje uit het atoom „losgeschroefd": de pi meson. In de desintegratie van het onstabiele atoom viel de pi meson uiteen in een ge lijksoortig ander deeltje: de mu meson. Bovendien kwam ook hier weer die „va ge" energie vrij die nauwelijks meetbaar was en die sprekend leek op het neutrino. En daarbij bleef het voorlopig. Renbaan De verandering kwam, toen voor het onderzoek van deze allerkleinste deeltjes het allergrootste apparaat werd ge bouwd: de synchroton van Brookhaven, New York. Het is een soort holle ring met een middellijn van bijna een kilome ter In die holle ring kunnen kerndeeltjes rond gestuwd worden met ontzaglijke snelheid en met ontzaglijke energie: 33 miljard elektronvolt. De deeltjes worden in 'n strakke ronde baan gehouden door magnetische kracht velden. Met deze synchroton" werd in het be gin van dit jaar een gecompliceerde proef genomen met protonen. Deze wer den op gang gebracht met een energie van 15 miljard elektronvolt. De protonen bombardeerden een plaat van het metaal berylium. De atomen van het metaal werden uiteengeslagen en daardoor kwa men er pi mesonen vrij. Deze vielen uit een in mu mesonen. De deeltjes hadden toen een snelheid van bijna die van het licht. Met de mu mesonen kwamen ook neu trino's vrij. Vervolgens kwam deze stroom van „losse onderdelen" op het doel, een 13 meter dik stuk pantserstaal van 5.000 ton, afkomstig van een oud oorlogsschip. Deze plaat zou alle deeltjes tot staan brengen behalve de neutrino's. Alle deeltjes hadden massa en lading die kon den botsen tegen de atomen van de pant serplaat. De neutrino's echter, zonder massa en zonder lading, zouden er door vliegen. Niets zou hen tot staan kunnen brengen. Het was nu zaak om deze neutrino's achter de plaat zichtbaar te maken. Dit gebeurde met behulp van alumi- gevuld met neon gas. Door het passeren niumplaten, opgehangen in een kamer van de neutrino's, aangejaagd door de hoge spanning, zou het gas verstoord ra ken en gaan gloeien. Deze lichtsporen zouden kunnen worden gefilmd. Door de botsing met het aluminium zouden de neutrino's geladen deeltjes aluminium- atomen losbreken en ook deze zouden gefilmd kunnen worden. Om te voorkomen dat men teveel van deze geladen deeltjes op het beeld zou krijgen werd berekend dat „slechts" 100 triljoen neutrino's zouden worden losge laten in het synchroton. Toen de kilometers film waren ontwik keld en bestudeerd bleek dat slechts de helft van de neutrino's iets had kunnen losbreken uit het aluminium. Nu hadden de uitvinders van de proef berekend, dat als alle neutrino's zich volgens verwachting zouden hebben ge dragen, het „beschoten" aluminium zo wel elektronen als mesonen zou hebben geproduceerd. Er bleek echter niet één elektron vrijgemaakt te zyn. De neutrino's bleken slechts in staat mu mesonen los te maken, de deeltjes dus, waarmee zyzelf vrijgekomen waren uit de pi mesonen- Raadsels Dit was een belangrijke ontdekking, een fundamentele ontdekking zelfs. Maar waar deze ontdekking ingepast moest worden in de moderne atoomtheorieën bleef vooralsnog een raadsel. De mu meson en het elektron zijn reeds nauwkeurig bestudeerd. Zij lijken sprekend op elkaar en verschillen slechts in één opzicht: de mu meson heeft 200 maal zoveel massa als het elek tron. Het is voorts gebleken dat elk van de ze elektronen en mu mesonen vergezeld gaat van een eigen neutrino, maar dat de neutrino's niet verwisselbaar zijn tus sen elektronen en mu mesonen. Dit is ook een raadsel in de kernstruc tuur waarvoor nog geen antwoord is ge vonden. Men heeft te doen met twee soorten neutrino's. In een kleine stad ergens in West-Duitsland wacht een vrouw op een levensteken van haar man. Zij wacht nu al tien jaren. Nie mand kan haar zeggen of haar ze nuwslopend wachten op zekere dag zal worden beloond. Of het een ge lukkig dan wel een droevig einde zal vinden. Niemand weet iets van het lot van haar man. Niemand weet of hjj thans in een gevangenis in de Sovjet-Unie nog in leven is of al is gestorvenZijn naam is Walter Linse. De advocaat dr. Walter Linse, werk zaam in de economische afdeling van de Commissie van Onderzoek van vrije juristen in West-Berlijn, verliet in de vroege ochtend van 8 juli 1952, omstreeks Een zware onweersbui, die zich zater dagavond urenlang boven Rotterdam heeft ontlast, heeft in de Maasstad veel ongemak gebracht omdat in verschillen de wijken de rioleringsbuizen de grote hoeveelheden extra water niet konden verwerken. Vooral het zuidelijke stads deel werd getroffen: van Charlois tot IJsselmonde liepen, in de laag gelegen gedeelten, kelders vol water soms zelfs met water uit de riolering kwa men straten blank te staan en verzakten trottoirs. Bovendien ontstonden in vele huizen lekkages doordat afvoerpijpen verstopt geraakten. De politie kreeg een kleine honderd meldingen van gedupeerden. Bij de meldkamer van de brandweer had men omstreeks middernacht zelfs al 600 a 700 telefoontjes geregistreerd. Hoewel de overlast in het algemeen groot was, blijkt de schade gering. Het verkeer kon overal normaal door gang vinden, hoewel op sommige plaat sen o.a. in gedeelten van de tunnel traverse de wagens tot hun assen door het water reden. Naar schatting is alleen op de linker- Maasoever 53 millimeter water gevallen. De riolen konden deze hoeveelheid aan vankelijk niet verwerken en dat heeft het vele ongerief tot gevolg gehad. Maar de afdeling bemaling had de si tuatie vrij snel onder controle. Na een onder voorzitterschap van Franco gehouden zitting van het Spaan se kabinet is zaterdag een beleidsverkla ring uitgegeven, waarin de regering be looft de levensstandaard van het Spaan se volk te verhogen en mee te werken aan de verdediging van de vrije we reld. Het was de eerste kabinetszitting na de reorganisatie van de regering, waar bij een vice-president werd benoemd en zeven ministers werden vervangen. In het communiqué der regering wordt gezegd dat Spanje de modernisering van zijn strijdkrachten zal voortzetten. De levensstandaard van het Spaanse volk zal worden verhoogd door uitvoe ring van een plan voor economische op bouw dat is opgesteld door een delegatie van de wereldbank. In haar sociale po litiek is de regering voornemens de so ciale doctrines van de katholieke kerk te- volgen. De tegenwoordige politieke structuur van Spanje zal niet worden gewijzigd. half acht, zijn huis gelegen aan de Gerichtstrasse in de Amerikaanse sector van de stad en liep naar zijn kantoor. Een voorbijganger sprak hem aan en vroeg om vuur. Toen dr. Linse in zijn zak greep om zijn aansteker te pakken werd hij plotseling door de voorbijganger aangevallen, neergeslagen, tijdens een slechts enkele seconden durend handge meen in een gereedstaande auto ge duwd en met geweld de wagen inge trokken. Met razende vaart reed de auto in de richting van de grens tussen West- Berlijn en de Sovjet-zone. Dr. Linse v/as het slachtoffer geworden van een achterbakse en brutale mensenroof. Toen hij zich tijdens de rit naar de grens wanhopig tegen zijn ontvoering trachtte te verzetten, werd hij door een van de drie ontvoerders met een pistool in de benen geschoten. De slagboom aan de grens werd door de communistische volkspolitie toen de auto aan kwam razen geopend, en de wagen met zijn slachtoffer door een af gezant van de staatsveiligheidsdienst en een hoge politie-officier in ontvangst ge nomen. De drie ontvoerders geronsel de beroepsmisdadigers naar de West- berlijnse politie later vaststelde stap ten over in een andere wagen en dr Linse werd naar een gevangenis ge bracht. Op de protesten in Duitsland en de gehele wereld, antwoordde het Oost- berlijnse communistische dagblad .Neues Deutschland' op 13 juli 1952 honend: De oorlogshitsers hebben dezer dagen een agent uit West-Berlijn verloren en daarom heffen ze een vreselijk ge schreeuw aan. Waarom eigenlijk?" En het blad verklaarde: „Geen enkele agent van het oorlog-ophitsende imperialisme is in veiligheid, het doet er niet toe of hii in West-Berlijn, Bonn, Parijs of zelfs in Washington zit. Door de staatsveiligheidsdienst, die de mensen roof liet uitvoeren, werd dr. Linse op 3 december 1952 aan de Russische vei ligheidsdienst uitgeleverd. Volgens ge loofwaardige mededelingen van politieke gevangenen werd hij later door een Rus sisch militair tribunaal tot 25 jaren dwangarbeid veroordeeld en naar Mos kou gebracht. Hier gaat het spoor ver loren. Het lot van dr. Walter Linse bleef tot op de huidige dag onopgehelderd. Eer» twee jaar geleden ontvangen offi. cieel doodsbericht uit Moskou, dat dr. Linse overleden zou zijn, werd op 19 juli 1960 officieel tegengesproken. Er was, zo werd gezegd, „een technische vergissing" gemaakt. De leider van de opsporingsdienst van vermisten van het „Genootschap van de Rode Halve Maan en het Rode Kruis" van de Sovjet-Unie verklaarde niet over gegevens omtrent Walter Linse te beschikken. (Van onze correspondent) Ondanks de oproep van de Antwerp se provinciegouverneur hebben zich gis teren opnieuw incidenten voorgedaan in de H. Geestkerk te Antwerpen. Een vijftigtal aanwezigen zei luid Ne derlandse gedichten op, toen de predi kant zijn Franstalig sermoen begon. De geestelijke riep de hulp in van de po litie. De protesterenden verlieten op het eerste teken van de politieman de kerk. uitgezonderd één die met stoel en al naar buiten moest worden gedragen. Een Oostberlijnse rechtbank heeft de 19-jarige student Robert E. Mann uit Californië, die ervan was beschuldigd een Oostberlijnse jongeling, die naar het Westen had willen vluchten hulp te heb ben verleend, veroordeeld tot 21 maan den dwangarbeid. De zes maanden die Mann in voorar rest heeft doorgebracht worden in min dering gebracht. De Volkspolitie heeft zondag op een naar West-Berlijn vluchtende jongeman geschoten en hem daarna gepakt. De vluchteling werd niet gewond. Het is de zesde maal tijdens het week end dat de Vopo's Oostduitsers hebben belet naar het Westen te vluchten. Drie Oostduitse tanks en enkele pant serwagens reden zaterdag langzaam op en neer langs de Berlijnse sectorgrens. Dit betrof vermoedelijk een oefening. ONZE LANDGENOTE Elly Botbijl heeft het dames-florettoernooi om de Chal lenge Arthur Dony te Brussel gewon nen. Zij zegevierde in de barrage over de Frangaises Leroux en Rousselet, die resp. op de tweede en derde plaats ein digden. DE NEDERLANDSE dames-tennisploeg heeft de drielandenwedstrijd met Frank rijk en Zwitserland, die in Adelboden werd gespeeld, gewonnen. Onze tennis speelsters wonnen met 7-6 van Frank rijk en met 8-5 van Zwitserland. Van de totaal 39 partijen wonnen Neder land en Frankrijk er elk 15, de Zwit serse dames 9. DE GROTE PRIJS van Groot-Brittan- nië, een motorcross in de 250 cc-klasse, die als 13e race meetelde in de serie van 15 die voor het wereldkampioen schap worden gereden, is gewonnen door de Brit Dave Bickers op een „Greeves". HET AMSTERDAMSE SAGITTA is zon dag na een afwezigheid van vier jaar weer teruggekeerd in de hoofdklasse van het Nederlands Handbal Verbond. DE WERELDKAMPIOEN weltergewicht Emile Griffith heeft in Las Vegas met succes zijn titel verdedigd tegen de veteraan Ralph Dupas; in een partij I over 15 ronden won Griffith op punten. V DE ZUIDSLAVISCHE tafeltennisploeg is te Belgrado jeugdkampioen van Euro pa geworden na de Russen met 5-1 te hebben verslagen. TJEERD VELSTRA. met The Honest Man, is zaterdag in Blaricum Neder lands kampioen springen geworden. HET INT. TENNISTOERNOOI, deze week in Eindhoven gehouden, heeft bij de dames een overwinning opgeleverd voor de Nieuwzeelandse mej. Fladgate en bij de heren door de Amerikaan Rubi- noff. DE ZWEDWEDSTRIJD van Capri naar Napels over 18 mijl werd zondag ge wonnen door de Egyptische amateur zwemmer Nabil el Shazly, die de over steek maakte in 8 uur 14 min. 15 sec., hetgeen een nieuw record voor deze wedstrijd betekent. UTE NOACK, het Oostduitse zwemster- tje, heeft het Europese vlinderslag record op de 100 meter, haar eigen re cord met 0.2 seconden scherper gesteld en gebracht op 1 min. 9,8 sec. Het wereldrecord op deze afstand is in han den van de Amerikaanse Susan Doerr met 1 min. 8,2 sec. DE AMERIKAANSE lange afstand-zwem ster Mary Margaret Reveil uit Detroit heeft zondagmorgen een nieuw record gevestigd op de oversteek van de Dar danelles het 24-jarige meisje had voor de 6,5 mijl twee uur 46 minuten en 11 seconden nodig. JAN CIJS won zondag in Amsterdam een I 100 kilometer-wedstrijd. Hij legde de afstand af in 11 uur 9 min. en 35 sec. I De tweede plaats was voor de Edam mer van Dijk, die bijna zes minuten later finishte, terwijl Simon Maas (R.W.V., R'dam), in 11.22.25 als derde eindigde. DOOR EEN PUNTENZEGE op zijn land genoot Fortunato Manca heeft de Ita- liaan Duilio Loi zondag in Cagliari met succes zijn Europese titel in het welter gewicht verdedigd. MIDDELBURG, 13 juli. Nieuwe aardappelen, eerstelingen bonken 60, gro te 1 35,30, 2 31,80, driel. 1 20,90, 2 16,60, kriel 1 13, 2 8, bintjes driel. 1 23, 2 11-19, kriel 9-15, grote 1 26-32, aardbeien: cam- bridge vigour 1 27-30, 2 16-24, talisman 1 26-37, 2 13-28, red. gauntlet 1 22-38, 2 16- 33, senga sengana 1 22-29, 2 15-23, yden 2 21, deutsch evern 2 15-21, mach. fruh. 2 12-19, alles p. doos, fruit: rode bessen p. d. 16-25, p. kg 55-87, framb. p. d. 29-53, kersen p. d. 25, p. kg 146-152, pruimen p. st. 2-12, p. kg 87-186. perziken p. st, 6-32, tomaten Al 97-129, A2 78-101, BI 127, B2 66-98, Cl 77-100, C2 44, CC1 23, groen ten: bloemkool 4 p. kist 45-46, 6 31-51, 8 17-36, 10 10-17, sla 3.50-13, andijvie 12- 42, tuinbonen 17-20, doperwten 31-51, snij bonen 143-172, dubb. prinsessebonen 167- 205, peulen 173-183, sav. kool 9-13, spits kool 5-7, rode kool 28-31, postelein 41-57, boskroten 3-16, bospeen 10-22, waspeen 10-30, spinazie 48-51, komk. 75-op 17-24, 60-75 14-23, 50-60 11-16, 40-50 11-13, wit 14-29. TE HUUR: en verlof A te GRAAUW. Inlichtingen te bevra gen bij: Corn, de Vosplein 10-12 HULST - Tel. 2597 dan helpt een in het roept sollicitanten op voor de betrekking van aan het Jansenius Lyceum te Hulst Zij die het diploma MULO of Middelbare School, steno en typen hebben, genieten de voorkeur. De ev. te benoemen secretaresse moet be schikbaar zijn vanaf 1 september a.s. Sollicitaties schriftelijk binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie bij de rector, Tivoliweg 41-43 te Hulst. a BB B« ADMINISTRATIE- en ASSURANTIEKANTOOR O' O— T.nAvcTDiiT on oitt gt t„i n iua 50 CENT PER DAG DIRECTE POLISAFGIFTE TABAKSTRAAT 20 - HULST - Tel. 0 1140—2824 door W. VAN DER STEEN 58 Hiep-hoy, het was de hemel niet. We gunnen Wis ke graag het allerbeste, maar we houden ze toch niet liever wat bij ons op het ondermaanse, waar ze tenslotte nog een boeiend avontuur heeft uit te zoe ken. En daarom prijzen wij ons gelukkig, dat Suske net op tijd kwam om haar te redden. Hoe? Doordat hij de geheime gang vond, waarvoor van Zwollem zijn halve kasteel al heeft afgebroken. i 102e JAARG Uitgave: N. Directeur: E. Hoofdredactei Redactieraad: C. J. v. Hootc Mes. mr H M Vercauteren. Bureaus: Bre Tel 22341 (4 Bureau voor (Van on: Het krankzin wij ooit hebbe „Een ramp voi neer!..." „Wij koffie de visser Drie uitspraken Zij vormen als opname van standen aan he duin, dat gister tische hoogseizc nen beginnen. Nog enkele am men, die treffer aangehaalde uit rabele toestand tekenen. Op Kijkduin, capac personen, zaten geteld drie men die zijn oom en vermaak wilde Een rijwielstall Kijkduin, berek zenden fietsen, rijwielen. De be dat ik de stalli een heel maanc Het zeebad Kijl opend, was gisti Strand en zee als een kerkhoj Het spitsuur streeks twaalf er een auto aan familie zat. De de badmeester, kwam toegelope dam was. „Ik naar toe loods< meester. „Rijdt aan... 't Kan daag!..." De eerste dag is een enorme s„, hebben nu twee gehad. Bijna rateur die het hebben, kan mislukte seizoen één van de expl duin. De meeuwen krij gevulde koeken.. In Engeland hebl de universiteit va ti v str gei va het Kort na de start v Kontum, dat op 430 k van Saigon ligt, is m tuig van de Zuidvietr neergestort. Van de wie een officier van luchtmacht, zouden er zijn gekomen. Bij de st naar Saigon vloog éér brand. EEN BERG en een wa me zijn genoemd naar c ne en Margriet, wier be: de goodwill van het Or£ heeft versterkt. OP 18 en 19 juli zal Luchtmacht een lucht ning houden, waarbij o< zullen plaatsvinden. Di vlieg'oases Leeuwarden, terberg. HE W ATERPOLITIE heeft uit de Keizersgn opgehaald van de vijfjai man, die sinds zondagrr mist. Het kind moet spe ter zijn geraakt. C HURCHILL blijft goec complicaties, die warei bnniroa£!erontsteking en linkerbeen, leveren - meer op. aWvoend7erWachti"g ge Droog weer bewolking, ma„' ?a ren. Zwakke tU hoofdzaak uit m: J Weinig verandering j] opan2d0a5a26:uurn °nd°r J Morgen. z°n op 4 4Q u 4

de Stem | 1962 | | pagina 8