Walcheren Annie Leys, Ossendrecht wint festival Hansweert Zeeuwsch-Vlaanderen Twee boerderijbranden door blikseminslag Regen spelbreker tijdens muziekfeest te Glinge nu voor blaast de prijzen op Voorlopige uitkomsten landbouwtelling mei '62 Wat MIDDELBURG VLISSINGEN ZUID-BEVELAND Verbetering straten vrijdag in de raad Teener-topprijs naar Kruiningen Bij LONKA N.V. JONGENS EN MEISJES Dagblad De Stem TERNEUZEN Voorstel tot onteigeningen in de raad Vloed vernielde honderden meeuwennesten Commissarissen Zeeuwse Brug Mij benoemd In Rilland-Bath en Halsteren Faillissement Weer financiële aderlating van gemeente Goes Scooterrijdster de bocht uit Fruitteelt moet rationeel gebeuren Joh. Lere wint ook C.C.-damcup Schoolsportdag te Axel Voor „Sport steun"' Zonneveld kantoormachines EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 16 JULI 1962 GETUIGEN GEVRAAGD De commissaris van politie alhier ver zoekt getuigen van een aanrijding tussen een personenwagen en een bromfiets op vrijdag 13 juli zich in verbinding te stel len met zijn bureau, afdeling verkeer, Lange Gisstraat alhier. Bij deze aanrij ding werd de bestuurder van de brom fiets zeer ernstig gewond ANIMO RECIPIEERDE De Souburgse korfbalvereniging Ani mo hield zaterdagmiddag een receptie, teg gelegenheid van het behalen van de Zeeuwse korfbaltitel. Voorzitter F. Crucq heette allen har telijk welkom en memoreerde de uitste kende verstandhouding, die er in de ver eniging heerste. Hierna opende de heer Brasser de rij van sprekers, als afgevaardigde van de Zeeuwse korfbalbond. De heer Potter sprak namens het Souburgs publiek en de heer Nieuwdorp namens de v.v. R.C.S. De heer den Boer bood, namens Ani- mo-supporters, een foto aan, van het kampioenstwaalftal. Een afgevaardigden van de bond van ouden van dagen liet zich ook niet onbe tuigd: een enveloppe met inhoud, was de gift van deze bond. Verder verheugde de heer Vries, van de korfbalvereniging Swift uit Middel burg zich over de automatische promo tie. ..Animo moet zich echter bewust zijn van het betere spelpeil, in de landelijke tweede klasse", zo besloot hij. Vlijt en Volharding muziek-, Zuidwes ters, korfbal- en Astrow, turnvereniging wensten Animo veel succes in de ko mende competitie De heer Stroo, aanvoerder van het eerste twaalftal van Animo, sprak een gevoelvol dankwoord. Hij hoopte, dat alle supporters weer even veel steun zouden schenken, als in het afgelopen jaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelis zv C. de Seijn-Cla- rissen; Theodora dv P. Schutijser-Ko- ning; Jan zv J. de Nooijer-v. Boven; Brigitte dv A. Schoevers-de Moet; Fran- coise dv H. Biemans-de Klerk; Alida dv K. Woudstra-v. Belzen; Robert zv Mustama-Laisina; Bartholomeus zv J. Leijnse-Marinissen; Nicole dv J. Minet- de Kam; Hendrik zv P. Roelse-Meul- meester; Philip zv L. Struyk-Christoffel; Marijanna dv A. Temmerman-Buying; Rudolf zv T. Teirlinck-v.Splunder; Maria dv A. de Willigen-v.d. Hoeven. Ondertrouwd: W. v. Rijswijk 24 j. en L. Lako 24 j.; W. Kruidenier 25 j. en J. Sanderse 22 j.; H. Verkaart 48 j. en M. Beurskens 46 j.; G. Nonnekes 25 j. en P. Kooger 25 j.; R. v. Dierendonck 24 j. en A. v. Iersel 19 j.; P. de Dreu 26 j. en M. Scharpentier 20 j. Gehuwd: A. Loesberg 23 j. en E. Hoo- genraad 23 j.; A. van den Toorn 40 j. en D. v. Hijfte 29 j.; J. Pijnenburg 21 j. en A. van den Berg 20 j.J. Arens 24 j. en J. Looij 27 j. Overleden: Cornelis Verplanke 30 j.; Catharina van de Grijp 59 j. wed. van J. Mallie; Gillis Meerman 57 j. e.v. M. Jasperse. 's-Heer Arendskerke De raad zal vrijdagavond 20 juli a.s, om 7.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Een belangrijk voorstel van de agenda omvat de verbetering van de straten c.q. trottoirs in drie van de vier kern dorpen in de gemeente. Aan de noord zijde van de Prinses Irenestraat en aan de oostzijde van de Prinses Beatrixstraat dienen trottoirs te worden aangelegd, terwijl het bestaande trottoir in de Sta tionsstraat te 's-Heer Arendskerke aan vernieuwing toe is. De verbetering van de Stationsweg te Lewedorp houdt in dat over de keibe strating en het fietspad een laag asfalt- mortel aangebracht wordt dat bij de weegbrug de keien herbestraat worden, de kop om de oprit plm. 20 cm zakt en de bocht verbeterd zal worden. Van het college van Gedeputeerde Sta ten in Zeeland is een verzoek binnenge komen om de raad te horen over een ontwerp-besluit tot wijziging van salaris maatregelen voor gemeente-secretarissen en -ontvangers. Daar de begroting van baten en lasten van de keuringsdienst van slachtdieren en vlees te Goes over het jaar 1962 met een tekort sluit, zal de raad gevraagd worden de keurlonen te verhogen om dit tekort te kunnen com penseren. Van de stichting Zeeuws stu diefonds is een verzoek binnengekomen om de jaarlijkse subsidie te verhogen tot een bijdrage van 10 cent per inwoner. De vereniging Het Oranje Groene Kruis heeft verzocht de gemeentelijke subsidie te brengen van 2,50 op 3,50 per lid. B. en w. stellen de raad voor de subsidie te brengen op 3,per lid per jaar en deze subsidie toe te kennen aan de verschillende verenigingen voor wijkverpleging die werkzaam zijn in deze gemeente. In de feestelijk versierde zaal „Zee- landia" te Hansweert werd door het concertenfonds het teener solistenfestival 1962 gehouden. De belangstelling was overweldigend. De muzikale prestaties lagen menigmaal op hoog niveau. Win nares werd Annie Leys uit Ossendrecht; de teener-topprys was voor Frieda Pas- coal uit Kruiningen. Direct na de opening begon de eerste solist, de heer Gilbert Vereist uit Putte- Kapellen (België) met zijn twee num mers. Na hem zouden nog 22 andere so listen volgen. Iedere solist c.q. soliste bracht twee nummers. Behalve de gewone jury was er een (Advertentie) de fabriek, waar die lekkere snoepjes vandaan komen, kunnen worden geplaatst die binnenkort de school verlaten. Zij kunnen dan hun werkzaam heden op 16 augustus a.s. of op een ander tijdstip aanvangen. Voor jongens zijn er verschillende werkzaamheden in de fabriek, terwijl zij ook kunnen deelnemen aan de cursus, die hen volgens het leerlingstelsel opleidt voor het interessante suikerwerkvak. Voor meisjes is er inpak werk te verrichten tegen een aantrekkelijk vast loon met premie-regeling. T/m 17 jaar 18 vakantiedagen per jaar. Gratis bedrijfskleding. AanmeldingMin. Nelissenstraat 29 maandag, dinsdag en donder dag ook 's avonds tussen 7 en 8 uur aan het adres Min. Nelissen straat 31, Breda (naast de fabriek). Dagblad vooi f. peland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14, teleluon 2371, Huist Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 Goes Alp. redacteur voor Zeeland: F. DE IJGT. teL 6252, Gom Exploitat te- mspeetie Zeeland L. K M DE JONG teL 2377 Puilt Redacteur voor Zeeuwsch-VLaanderen P. G. KUYl'ERS telefoon 2377 Hulst privé 3327, Redacteur voor Walcheren. CH, SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties. Destemo vooi de editie voot Zeeland 0,17 pei fnm. 1 mm ingezondeD mededelingen 2Vi mm gewone advertenties. Bil contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of mindei f l.— elke regeJ meer t '),20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1.6Ü en 1 J.45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegeD half geld. teenagerjury, bestaande uit de dames W. Dooms uit Terneuzen en A. van Stee uit Vlake en de heer H, Ensing uit Hans weert. Deze laatste jury had tot taak de fan aan te wijzen. Rond half zeven was het programma afgewerkt. De inmiddels gearriveerde loco-burgemeester, de heer P. Polder man, zou de prijzen uitreiken. De voorzitter van de jury wees op een algemene fout op het festival, namelijk, dat i.p.v. de solist de begeleiding domi neerde. Overigens verheugde het hem zoveel goede muziek en zang gehoord te hebben. Hierna volgde de prijsuitreiking 1 Annie Leys 222,5 punt Ossendrecht begeleiding „The Rhytm Stars" beker 2 Anneke Leenmeyer 209,5 punt, Goes ei gen begeleiding, beker. 3 Naoval v.d. Spil 205,5 punt, Hansweert begel. „The Moon light Stars" beker. 4 The Party Brothers 202 punt, Wissenkerke eigen begel, me daille. 5 Donald de Braai 201,5 punt, Ter- neuzen klarinetsolist, medaille. 6 Martin Nouwens 198 punt, B. op Zoom, begel. „The Goodwill Boys" medaille. 7 Frieda Pascoal 196,5 punt, Kruiningen, begel. „The Goodwill Boys" medaille. 8 Jacque line Robèrs 195 punt, Goes, eigen begel. gitaar, medaille. 9 Marianne Giljam 188 punt, Hansweert, „The moonlight Stars" medaille. 10 Piet de Neyzer 185,5 punt, Goes, klarinet begel. „The moonlight Stars" medaille. 11 Piet de Neyzer 185 punt. Goes, kunstfluiten medaille. 12 Ineke de Leeuw 183,5 punt, Goes, eigen begel. medaille 13 Paul de Metz 174 punt Zuidzande, begel. „Tony and his rocking Kids'' medaille. 14 Tony Bruce 169 punt medaile. 15 Marianne Asjes 168 punt, Graauw, eigen begel. medaille. 16 The Electra Sisters 166 punt, Goes, eigen be gel. medaille. 17 Tineke Niesyto 158,5 punt, Goes, accordeoniste medaille. 18 Adri Kools 158.5 punt, Hoogerheide, eigen begel. medaille. 19 „The Swindlers" 158 punt, Vlissingen, eigen begel. medaille. 20 Gilbert Vereist 157 punt, Putte-Kapel- len (B.) eigen begel. medaille. 21 Hans en Ria Vrouwe 148 punt, Putte, begel. ..Hariello's" medaille. 22 Ria Vrouwe 143 punt, Putte, begel. „Hariello's" medaille. 23 The Fellows 143 punt. Goes, eigen be gel. medaille. De teener-topprys ging naar Frieda Pascoal uit Kruiningen. Hierna volgde 'n groot teener-bal met muzikale medewer king van „The Goodwill Boys". Koewacht RAADSVERGADERING Donderdagmorgen om 9 uur houdt de gemeenteraad een openbare vergadering, waarin o.a. aan de orde komen de sub sidie-aanvragen, de premieverzoeken voor woningverbetering en het uitbreidings plan. Klooslerzande VOETBALLERS GAAN VERGADEREN Woensdagavond wordt in hotel „De Linde" bij de heer A. Raes de jaarlijkse algemene vergadering van de r.-k. voet balvereniging „Hontenisse" gehouden. Naast de gebruikelijke jaarverslagen en benoemingen of herbenoemingen van be- stuurs- en commissieleden komen nog enkele andere belangrijke punten ter ta fel zoals verhoging van de contributie en besprekingen van de werkzaamheden voor het volgende seizoen. In de raadsvergadering van donderdag 19 juli zullen b. en w. een voorstel in dienen tot onteigening van gronden ge legen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Oostelijke Kanaaloever". Bij dit voorstel wordt opgemerkt dat de lopende industrialisatieplannen bin nen afzienbare tijd zijn uitgegeven en dat het reeds zo is, dat voor industrie terrein met een omvang van méér dan 2 ha geen grond meer beschikbaar is. B. en w. zijn van mening, dat door de intensieve belangstelling welke er blijkt te bestaan voor industrievestiging in Terneuzen en met het oog op de verdere uitbreiding en ontwikkeling van het in dustrie- en havengebied, met het in ex ploitatie brengen van industrieterreinen in het uitbreidingsplan „Oostelijke Ka naaloever" moet worden verder gegaan. Er is voorts een voorstel tot overne ming van het beheer en onderhoud van gedeelten van de Lange Blikstraat. B. en w. achtten dit noodzakelijk in verband met de aanleg van de verbindingsweg Terneuzen-Sluiskil. Verder zijn er voorstellen tot aankoop van een woning en tot verkoop van di verse percelen grond aan het industrie terrein, tot deelneming in de gemeen schappelijke regeling schoolartsendienst in Zeeuwsch-Vlaanderen, tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de Stichting Terneuzense Muziek school, tot wijziging van de verordening inzake heffing schoolgeld voor kleuter onderwijs en tot wijziging van de ge meente-begroting dienstjaar 1962. B. en w. delen tenslotte mee dat de gemeenteraadsleden waarschijnlijk zeer spoedig een voorstel inzake de uitbreiding van de Meterfabriek kunnen tegemoet ONDERWIJZER BENOEMD Tot onderwijzer aan de r.-k. jongens school werd benoemd als opvolger van de heer G. Sponselee, de heer P.J.J. Ever- aert, thans als zodanig werkzaam te Vlis singen. JEUGDVERKEERSEXAMEN Burgemeester mr. H. Rijpstra heeft aan 246 leerlingen van elf lagere scholen het jeugdverkeersdiploma 1962 uitgereikt. De burgemeester was daarbij vergezeld van de voorzitter van de Vereniging Voor Veilig Verkeer, ir. J.F. Denie. de inspec teur-korpschef der gemeentepolitie, de heer D. van Ooijen en het lid van de be oordelingscommissie, de heer J. Smit. De leerlingen van de openbare lagere school te Sluiskil behaalden het beste resultaat en het hoofd van deze school werd dan ook in het bezit gesteld van de verkeers- zuil, de jaarlijkse wisselprijs. Frans van Campen, leerling van de r.-k. jongensschool te Terneuzen en Ko van Dixhoorn, leerling van de hervormde school behaalden zowel bij het theore tische, als bij het praktische examen een tien. Hiervoor werden zij beloond met een boekenbom Tien deelnemers behaal den het cijfer 9,5 of hoger en ontvingen het Veiligverkeersinsigne. In totaal moes ten 51 deelnemers worden afgewezen. (Advertentie) Leden van de oost-Zeeuwsch-Vlaamse Vog:elwacht ,,De Steltkluut" hebben een excursie ondernomen die tot speci aal doel had de Braakmanschorren. En kele dagen tevoren hadden voorzitter en secretaris 400 a 500 meeuwennesten en eveneens een aantal nesten van de stern gevonden. Toen het gezelschap op de schorren aankwam bleek er van al deze nesten bijna niets meer over te zijn. Door het hoge water en de sterke wind waren zij zo goed als allemaal weggespoeld. Dit betekent dus de on dergang van minstens duizend meeu wen. Deze rampen" komen vrij vaak voor en zjj moeten als één der midde len worden beschouwd waardoor de na tuur haar evenwicht bewaart. De vogelwacht ,,De Steltkluut" lijdt een gevoelig verlies door het vertrek naar Mijdrecht van de actieve secreta ris G. Sponselee. Hij heeft een betrek king aangenomen als leraar aan de huishoudschool van de Algemene Boe- ren- en Tuinders Bond en hij heeft plan nen om zijn studies in de biologie aan de Utrechtse universiteit voort te zetten. Ook voor de leerlingen van de Terneu zense ,,St.-Willibrordusschool waaraan de heer Sponselee tot aan het einde van dit schooljaar is verbonden, is zijn ver trek een verlies. Door zijn grote kennis van en zijn liefde voor de natuur, speci aal voor de vogels, heeft hij veel van de leerlingen tot enthousiaste jonge ornitho logen gemaakt. Thans is de heer G. Ottens te Ter neuzen, als secretaris gekozen. (Advertentie) Op 10 juli 1962 is in het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg de eerste algemene vergadering gehou den van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug-Maatschappij. Naast de in de sta tuten aangewezen voorzitter van de raad van commissarissen, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, zijn tot commissarissen van de maatschappij benoemd, de heren A A. van Eeten te Nieuwerkerk, H. Flik weert te Nieuwerkerk, A. L. van Geesbergen te Zierikzee, A. J. Kaland te Middelburg, M. J. van Poelje te Vlis singen, mr. A. J. van der Weel te Mid delburg, drs. Th. J. Westerhout te Mid delburg, H. Yssel te Zierikzee en H. J. van der Zande te Nieuwerkerk. Besloten is voorts de beide Zeeuwse Kamers van Koophandel uit te nodigen in onderling overleg een aanbeveling te doen voor de benoeming van een lid van de raad van commissarissen. (Van onze correspondent) Tijdens het hevige onweer van zater dagmiddag hebben door blikseminslag twee grote boerderij branden gewoed, respectievelijk in Rilland-Bath en in de Auvergnepolder bij Halsteren. Te Ril land-Bath gebeurde dit in de kapitale landbouwschuur (50x20 meter) van de heer Verlaere by het patersklooster In de Reigersbcrgsepolder. De bewoners zaten naar de t-v. te kijken, toen de bliksem insloeg. Aan vankelijk dachten zij dat slechts de t.v.- mast vernield was, maar buiten geko men zagen zij dat de schuur, waarin nog een grote hoeveelheid hooi en zaad lag opgeslagen, in lichter laaie stond. Direct kwam van alle kanten hulp toe gesneld, waardoor enkele waardevolle landbouwmachines gered konden wor den. De brandweer van Rilland-Bath rukte onder leiding van commandant A. Lok uit' met drie lage druk motorspuiten. Later kwam er assistentie van de brand weer uit Krabbendijke en Waarde. Om streeks half negen had men het vuur onder de knie. Het nablussingswerk heeft echter nog geduurd tot zondagmor gen. De schade wat de schuur aangaat wordt geschat op 70 tot 80.000 gulden, terwijl de schade aan landbouwmateri- aal en goederen ook nog wel enkele tien duizenden guldens bedraagt. De heer Verlaere is tegen brand verzekerd. Op ongeveer dezelfde tijd sloeg de bliksem in bij de kapitale schuur van de landbouwer H. van Trijen, eigenaar van de boerderij Onverwacht in de Auvergnepolder bij Halsteren. Terwijl zijn vrouw de brandweer van Halsteren waarschuwde, trachtte de heer Van Trij en met enkele brandblusapparaten het vuur in te to'meh. De brandweer be streed het vuur met' zes stralen. Geluk kig konden zïj°voldoende water betrek ken uit het nabij gelegen Lange Water. Wel werden de brandweerlieden in hun werkzaamheden belemmerd door belang stellenden die met hun auto's de weg blokkeerden. De rijkspolitie die spoedig ter plaatse was maakte hieraan een einde. Tegen acht uur was men de brand meester, De aanhoudende regen heeft het internationale muziekfeest te Clinge, dat dit weekeinde is gehouden, ernstig ver stoord. Van het concert, dat Semper Gaudete zaterdagavond op de kiosk gaf is b.v. weinig terecht gekomen. Zondagmiddag zijn er elf gezelschap per- in het strijdperk gekomen de Albrechtvrienden uit De Klinge in België, E.M.M. uit Koewacht, St.-Cecilia uii Kloosterzande, St.-Cecilia uit De Klinge, België, r.-k. Muziekvereniging Heikant van Heikant, St.-Jan van St.- Jansteen, De Scheldezonen van Nieuw- Namen, Nooit Gedacht van Graauw, Excelsior van Terhole, Semper Gaudete van Clinge en Weldoen door Vermaak van Clinge. Om half drie werd er een stoet ge vormd die door het dorp trok, maar die door de regen verstoord werd. Daarna speelde elk gezelschap drie nummers op de kiosk. Intussen kwamen de afgevaardigden van de diverse gezelschappen in de raadszaal van het gemeentehuis bijeen, waar burgemeester P. Vercauteren voor de 25ste maal de gezelschappen van het muziekfeest ontving. Hij bracht hulde aan de gezelschap pen, die aan het concours te Westdorpe hadden deelgenomen en daar een succes behaald hadden. In verband hiermee wees hij op de moeilijkheden voor de kleinere plaatsen om een gezelschap bij elkaar te houden en om deel te nemen aan een concours. Ten slotte richtte hij nog enkele woorden tot de buitenlandse (Advertentie) gezelschappen waarna de erewijn werd gedronken. De heer Blommaert, voorzitter van de fanfare Weldoen door Vermaak en van hei Clingse feestcomité was zeer erken telijk voor de vriendschap en voor de sympathie van de deelnemende gezel schappen. Daarom beloofde hij aan ieder van de gezelschappen, die de een of andere festiviteit op touw zet prompte deelname van de fanfare Weldoen door Vermaak. De heer Martinet deelde mee, dat de voorzitter van de r.-k. muziekvereni ging Heikant wegens ouderdom bedankt had, terwijl spreker in zijn plaats be noemd was. Namens de r.-k. Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen in het bisdom Breda werd het woord nog gevoerd door de heer F. Pleunis. Hij was er trots op, dat de fanfare Weldoen door Vermaak van Clinge op het laatst gehouden con cours zo'n prachtig resultaat bereikt had. Hierna spraken nog de voorzitter van de harmonie Kloosterzande, dr. Hermans er. de penningmeester van het Clingse feestcomité de heer Charles Burm. Vervolgens werd aan iedere afge vaardigde van de gezelschappen een enveloppe overhandigd met inhoud. Uitgesproken is het faillissement van G. Goossens, brandstoffenhandelaar en caféhouder te IJzendijke- R. C. mr. A. W. Thöne, cur. mr. H. A- R. de Mul te Oostburg, 'f?-. -• V. i -• 'f. maar het nablussingswerk nam nog een groot deel van de avond in beslag. De grote schuur (45x20 meter) brand de totaal af, terwijl een grote partij pakken, stro en vele kleine landbouwma chines verloren gingen. De schade be draagt 50 tot 60.000 gulden. Ook de heer Vèn Trijen is tegen brand verzekerd. De bezwaren ingediend door de be woners van de Roggeveenstraat te Goes, tegen het plaatsen van een bedrijfspand tegenover hun woningen, waardoor deze in waarde verminderden is gegrond ver klaard. Een taxatiecommissie heeft daarna een taxatierapport opgesteld, waaruit blijkt dat de deskundigen de waardevermindering van de woningen Jacob Roggeveenstraat 14, 16, 18 en 20 hebben gesteld op 500,en van de woningen genummerd 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38 op 1250,—. Het college van b. en w. stelt de raad voor om in de raadsvergadering van woensdagavond a.s. te besluiten tot goedkeuring en uit kering van deze bedragen. Bovendien wordt de raad voorgesteld om de taxatie kosten a 671,94 volledig voor rekening van de gemeente te nemen, in tegen stelling tot de normale gang van zaken bij een dergelijke procedure, waarbij de gemeente en de belanghebbenden ieder voor de helft in de kosten bijdragen. Voor de. bedragen der schadeloosstellin gen is nóg geen dekking gevonden. Van Hulst naar Graauw Een uit Hulst naar Graauw rijdende scooter, bestuurd door mej. de P. uit Graauw met als duopassagier haar ver loofde uit Goes, vloog op Zandberg uit de bocht, reed het trottoir op en botste tegen een schuur. Mej. de P. liep een bloedende hoofd wonde en een gebroken pols op, terwijl ook haar rechterarm gekwetst werd. Leden van de E.H.B.O. waren direct ter plaatse. Dokter Casparie uit Hulst was vlug aanwezig en hij oordeelde over brenging per ziekenauto naar het zieken huis nodig. De duopassagier had kans gezien tij dig van de scooter te springen. Hij kwam met de schrik vrij- De schade aan de scooter was betrekkelijk gering. Lezing te Oostburg De heer Moeliker, assistent-rijkstuin- bouwvoorlichter heeft op uitnodiging van het kringbestuur van de RKJB te Oost burg voor de leden van deze kring een uiteenzetting gegeven over de teelt van hard en zacht fruit. Het kringbestuur had de inleider speciaal uitgenodigd met het oog op het feit, dat 20 van de ,ionge agrariërs tegenwoordig in de fruitteelt een bestaan tracht te vinden. De heer Moeliker verklaarde, dat de fruitteelt zich van het oosten van ons land verplaatst naar het zuidwesten, omdat de omstandigheden voor de fruit teelt daar gunstig zijn. Het hoofdelijk verbruik in Nederland stijgt en de fruit teelt heeft dus zeker toekomst. Spreker bepleitte een rationele teelt, gebaseerd op vakkennis, grondfinancie- ring. De heer Moeliker hield de combi natie fruitteler-landbouwer voor onmo gelijk, omdat een van beide daaronder zal moeten lijden. Na de inleiding van de heer Moeliker stelde het bestuur bij monde van de heer Calon voor, in RKJB-verband enkele ex cursies naar fruitbedrijven te organise ren. Voor het winterseizoen worden voor adspirant fruittelers financierings- en teeltcursussen gepland. Door in de laatste ronde van G. Blom te winnen, heeft Joh. Lere dit jaar zo wel de c.c. cup als het kampioenschap van Zeeland gewonnen. Deze, ongetwij feld voor Zeeland sterkste dammer, zal nu uitkomen in de landelijke finale voor de c. c. cup, en de voorronde kampioen schap van Nederland. Dammend Zeeland heeft hoge ver wachtingen van deze 25-jarige Vlissin- ger, die de provinciale beker (waarde f 300.nu definitief heeft gewonnen. De provinciale uitslag luidt; (finale); 1. Joh. Lere, 6 punten, Vlissingen; 2. M. Ft de Jonge, 3 punten. Middelburg; 3. C! Blom, 2 punten, '-Gravenpolder; 4. Fr. Blaas, 1 punt. Aagtekerke. De wedstrijden vonden plaats te 's- Gravenpolder en de prijzen werden uit gereikt door de plaatselijke voorzitter Jan Blom. Het Centraal Bureau voor de Statis tiek heeft enkele voorlopige uitkomsten van de landbouwtelling mei 1962 gepu bliceerd die betrekking hebben op de veestapel in ons land. Uit die publikatie blijkt, dat de rundveestapel evenals vo rig jaar verder is uitgebreid. Vorig jaar werden er in mei 3.623.000 dieren geteld, dit jaar was het aantal gestegen tot 3.814.000 stuks, hetgeen een toeneming betekent met ruim 5 procent. De uit breiding was het grootst in de Noord oostpolder (10.5 procent) en vervolgens in de provincies Noordbrabant (8.2 pet) Limburg (7.2 pet) en Drente (7 pet.) In vergelijking met mei 1961 vertoonde de varkensstapel een achteruitgang met 62.000 stuks (2.2 pet). Deze lichte daling van het aantal varkens was het netto resultaat van een stijging van de var kensstapel in Groningen, Friesland, Dren te, Overijssel en Zeeland en een da ling in de overige provincies. Het grootste was deze daling in Noordbrabant (55.100 stuks). De paardenstapel daalde van mei 1961 tot mei 1962 met 5.5 pet (van 171.400 tot Te Axel hebben vijf scholen een school- spbrtdag gehouden, die tijdens de ope ning o.a. werd bijgewoond door burge meester Van Dijke, beide wethouders en. secretaris v. d. Bosse. Het programma werd in twee gedeel ten afgewerkt eerst balwerpen, hard lopen. behendigheidsoefeningen en hoog springen, in de voormiddag en daarna kastiewedstrijden in de namiddag. De uitslagen zijn als volgt Eerste afdeling meisjes 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. Hervormde School te Zaamslag 3. r.-k. School te Axel 4. Openbare School te Sas van Gent. Eerste afdeling jongens 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. r.-k. School, Axel 3. Hervormde School, Zaamslag 4. Openbare School, Sas van Gent 5. r.-k. Jongensschool, Sas van Gent. De wisselbeker werd gewonnen door de Prinses Marijkeschool te Axel. Tweede afdeling meisjesgroep I 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. Her vormde School, Zaamslag. Tweede afdeling meisjesgroep II 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. r.-k. School, Axel. Tweede afdeling jongensgroep I 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. Open bare School, Sas van Gent. Tweede afdeling jongensgroep II 1. Prinses Marijkeschool, Axel 2. r.-k. School, Axel. Op initiatief van de Middelburgse handbalvereniging EMM werd een drie tal wedstrijden gespeeld ten bate van Sport steunt Zonneveld. De handbal wedstrijd tussen een herenteam van EMM en van de voetbalvereniging Mid delburg eindigde in een 13-1 zege van de EMM'ers. De damesvoetbalelf tallen, samengesteld uit leden van EMM en de korfbalvereniging Switft, werd een 4-0 overwinning voor de Swift-dames. Tot slot kreeg de Middelburg-ploeg, die in de handbalwedstrijd kansloos werd ver slagen, in de voetbalwedstrijd haar re vanche, want met 2-1 bleef ze baas over de EMM-ploeg. De belangstelling was helaas minimaal, zodat Sport steunt Zon neveld er slechts 43,60 rijker van werd. De heer H.L. Plompen dankte na afloop de initiatiefnemers en hoopte op een herhaling op een gunstiger tijdstip. De jaarlijkse liefdadigheidswedstrijd ten bate van ..Sport steunt Zonneveld", die VCK uit Koudekerke en een elftal, samengesteld uit personeel van de tim merfabriek van „De Schelde" hebben ge speeld, is bijzonder succesvol verlopen. De beide doelverdedigers hebben druk werk gehad, want er werden niet minder dan in totaal 16 doelpunten gemaakt. De thuisclub trok, ondanks het halve dozijn treffers dat Zeeland Sport-doel- man de Ridder uit de netten moest ha len, aan het korste eind, omdat de schutters van de Timmerfabriek tien maal de roos troffen. Met deze 10—6 uitslag kwamen de toeschouwers dus wel aan hun trekken. Dat kwam ook het comité „Sport steunt Zonneveld" ten goede, want naast de door VCK afgestane recette ten bedrage van 1 49.— had het gezamenlijk personeel van de timmerfa briek voor f 114,10 aanvullig gezorgd. Doordat zowel de scheidsrechter als eeii toeschouwer daaraan nog elk f 2,50 toe voegden, kwam het totaal op f 168.10. (Advertentie) 162.000 dieren). Deze teruggang met 9400 dieren is kleiner dan het vorig jaar toen de paardenstapel afnam met 16.100 stuks (8.6 procent). LANDBOUWHOGESCHOOL WAGENINGEN Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen zijn geslaagd voor het propae- deutisch examen A. Dees uit Wissekerke, A. v. d. Eelaart uit Middelburg, A. van. Ittersum uit 's-Heerenhoek en A. van Nieuwenhuyzen uit Nieuw- en St. Joos- land. T.H. TE DELFT De heer A. A. M. Buysse te Aarden burg is aan de T.H. te Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen voor werk tuigkundig ingenieur. ARTSEXAMEN De heer J. A. Rozemeyer te Hulst is in Rotterdam aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs geslaagd voor het arts examen. JANSENIUSLYCEUM TE HULST Aan het Janseniuslyceum te Hulst zijn geslaagd voor het einddiploma h.b.s.-a: Rudi van Acker, Axel, Rob. Duurinck, Terneuzen. Theo d'Haens, Graauw. Al- fons Kesbeke, Axel. Frans Maes, Hulst. Herman Verbiest, Koewacht. Voor het einddiploma gymnasium a zijn geslaagd: Mies de Maat, Stoppeldijk. Hans van Son, Hulst. BOEKHOUDEN Voor het praktijkdiploma boekhouden St. Genesius slaagden de heren A. van Paemel te Terneuzen en O. de Vree te Terhole. SCHEEPSBOUWKUNDE Voor het eindexamen scheepsbouw- kunde slaagde aan de h.t.s. te Dordrecht de heer G. A. Klaassen uit Terneuzen. (Advertentie) BRUNSWICK BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel. 38452 Breda Geopend van 9 tot 24 uur. Za. en zo. tot 1 uur 's nachts. Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid, restaurant, bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Morgen, dinsdag 17 juli. gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 2.44 en 15.03 uur; Terneuzen 2.01 en 14.21 uur; Vlissingen 1.34 en 13.50 uur; Wemeldinge 3.28 en 15.53 uur. MIDDELBURG Electro 19.30 uur Inspecteur Callaghan slaat weer toe, 14 j. City 20 uur Via Mala, 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Brigitte, het meisje van Place Pigalle Alhambra 20 uur Via Mala, 18 j. GOES Grand 20 uur Via Mala, 18 j. PHILIPPINE Kermis L. Haers 15 uur Schieting CLINGE C. Weemaes 15 uur Schieting L. v. Duyse 18 uur Dansen J. v.d. Bergen 15 uur Kermisschieting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Don Camillo op de barricade, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De kampioen melkboer HULST Bioscoopgebouw 20 uur Trottoirmeisjes 18 jaar AXEL Het Centrum 20 uur De held van Iwo Jima, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Slavin van Rome, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De dode ogen van Lon den, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Enkele reis naar de hel CLINGE A. v. Vlicrbergen 21 uur Gekostu meerde duivenwedstrijd 14.30 uur Wegwedstrijd voor nieuwe lingen L. v. Duijse 18 uur Dansen J. v. d. Bergen 15.30 uur Grote kermis schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Onder valst vlag, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur The misfits, 18 j, PHILIPPINE Kermis GOES Gem. sportvelden Schoolsportdaf

de Stem | 1962 | | pagina 2