d PERQUIN FOUTEN! Zwart o p Wit Minter en Hinter en de verdwijn-kast Recital van Schwarzkopf Twee jaar Portugese geëist tegen luchtpiraat Goedbedoelde invitalic nog Agnes Nolte niet meer voor micro ocjezecj Paul van 't Veer geeft niet langer commentaar Luister naar Kijk naar Radioprogramma 'v Televisieprogramma Einde kernproeven Chris Imas-eiland uc4 ANDORHA maakt Martin Mons Stern-feuilleton Zijn wapen: een alarmpistool de lekkerste pindakaas? fflc 7ïli£êcm> Dode bij botsing met gestolen auto DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 JULI 1962 Vondag a.s. zendt de KRO twee op namen uit van het Holland Fes tival 1962. Van 11.40-12.15 uur speelt het strijkorkest Benedetto Marcello het Concerto grosso van W. de Fesch en het Concerto grosso van Handel. Het is het eerste gedeelte van een concert dat woensdag 11 juli in de Scheveningse Kurzaal wordt gegeven. Van 14.00-14.30 uur zingt Elisabeth Schwarzkopf de „Liederkreis" op. 39 van Robert Schumann. Het is het eerste gedeelte van een liederenrecital, dat de bekende Weense sopraan in het Concertgebouw te Amsterdam heeft gegeven met pianobegeleiding van Felix de Nobel. Dinsdagavond 22.40 uur kan men de sopraan Ilse Hollweg horen in het concert voor sopraan en orkest van Glière. Na dit concert speelt het Re- sidentieorest o.l.v. Willem van Otter- loo de muziek voor snaarinstrumenten slagwerk en celesta van Bela Bartok. Dit zijn opnamen van het tweede ge deelte van een concert dat woensdag ~0 juni in de Kurzaal te Schevenin- gen werd uitgevoerd. Al sedert jaar en dag om precies te zijn van 14 maart 1950 spreekt mejuffrouw Agnes Nolte, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, door middel van de KRO-radio met de huisvrouwen over politiek. Zij heeft zich daarmee een heel eigen plaats ver worven, niet alleen omdat zij een markante persoonlijkheid is, maar ook omdat zij door haar optreden heeft getoond, dat normale mensen de ge wone vrouwen, best enthousiast kun nen zijn voor de politiek, en dat zij een eigen plaats en eigen verantwoor delijkheid hebben. Agnes spreekt boven dien haar luisteraars niet toe, maar spreekt met hen: prettig, gemoedelijk en begrijpend. De huisvrouwen, die op de KRO-dagcn afstemmen op „Onder ons'' van Mia Smelt, weten dat uit eigen ervaring. Het is dan ook niet verwon derlijk dat de KRO node afscheid neemt van mejuffrouw Nolte.- Haar wens om zich langzamerhand uit de politiek terug te trekken moet echter worden gerespecteerd en dit brengt met zich mede. dat zij haar radiovoorlich ting gaat beëindigen. In het program ma „Onder ons" van dinsdag 17 juli spreekt zij voor het laatst: reden voor Mia Smelt om even de gewone gang van zaken te onderbreken. Onder po litiek verstaat Agnes Nolte eigenlijk alles wat te maken heeft met het leven in de gemeenschap. Er zijn groepen, die bijzondere aandacht verdienen en die gaf mejuffrouw Nolte dan ook aan: de ongehuwde, het arbeidende meisje, de weduwen en wezen. Talrijke uitzendingen waren aan deze en soort gelijke onderwerpen gewijd, zoals ook de politiek van de laatste jaren ge kenmerkt is door het christelijk sociaal denken. De mensen die zo graag grapjes maken op het getreuzel in Den Haag, moeten nu dan toch maar op hun neus kijken. Waar komt het praatje nu eigenlijk vandaan, dat de kamer en de regering alles op de lange baan schuiven en dat ze veel te lang praten over allerlei dingen die toch zo klaar als klontjes zijn en die evengoed, en nog beter, meteen ingevoerd hadden kunnen worden? Het is helemaal niet waar dat iedere verbetering maanden of zelfs jaren lang tegengehouden wordt omdat ze eerst tot in den treure herkauwd moet worden. Laster is het, niets anders. Neem nu die verhoging die deze week weer even afgewerkt is. Niet eens een routine-rondje van drie of vijf procent, neen, een wezenlijke ver hoging van vijftig procent, die er dan toch maar inééns doorheen gestoomd is. Moet u eens nagaan: de ene dag mengt de bijzondere commissie uit de 1 weede Kamer een verslag uit over die verhoging, en prompt de dag daarop is de minister er alweer met een nota naar aanleiding van dat ver slag. En nu moet u eens verder op letten: die verhoging gaat er, zonder dat zelfs het college van rijksbemid delaars eraan te pas komt, vlot dooi en binnen enkele weken hebben de betrokken begunstigden de centen binnen. Wat ik nog vergat mee te delen: TVTaar wy vernemen zal Paul van 't eer nog maar enkele weken een toelichtend commentaar geven op de radio-nieuwsuitzendingen van zes uur in de programma's van de VARA. Hij krijgt binnenkort in de hoofdstad een nieuwe journalistieke functie, die het niet meer toelaat ruimte te vinden voor zyn regelmatige medewerking aan deze radiorubriek. Na tien jaren werkzaam te zijn geweest op dit ra dioterrein, zal hij zijn plaats voor de microfoon overdragen aan zijn collega Piet Heil, die in het vervolg het com mentaar op het nieuws voor zijn re kening neemt. Op Hilversum I (402 m fm 92.6 MHz kan. 19) brengt de VPRO om 20.20 uur .Muzikale overstapjes". Om 20.40 uur volgt de causerie „Vlaanderen is vlak bij". Om 21.00 uur kunt u luisteren naar het programma „Vlieg er eens uit" en om 21.45 uur volgt een heruitzending van „Zonder blinddoek". Tot slot is er om 23.10 uur een „Luchtig voorspel tot een lang weekeinde". Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 MHz kan. 33) biedt de NCRV om 19.10 uur de rubriek „In de muzeval". Om 20.20 uur speelt het Metropole-orkest. Vervol gens is er om 20.55 uur een Jan Zwart- herdenking. Het omroeporkest musiceert om 23.00 uur o.l.v.. Roelof Krol en om ly/Ten zal zich ongetwijfeld herinneren dat enige tijd geleden de burgemees ter van Ostende, de heer J. Piers en zijn perschef M. Struys de hoofdstad bezochten en tijdens deze visite drie Amsterdamse meisjes inviteerden voor een tegenbezoek aan de Belgische bad. plaats. Ze vroegen rondvaartgïds Kar- la Wildschut en daarbij, zo maar op straat nog twee meisjes uit de hoofd stad. dit vriendelijke aanbod, verwek te, vooral door de wijze waarop het gedaan werd, een stroom van reacties. Enigszins onthutst door het resultaat van hun goede bedoelingen, vroegen de Belgische gasten aan de radiore porter Joop Söhne en Klaasjan Hin- driks, toch nog eens met de meisjes die deze uitnodiging om heel begrijpe lijke redenen hadden afgeslagen, te gaan praten. Zelfs al was het alleen maar om de goedbedoelde pogingen van Ostende duidelijk te maken. Welnu, Sanna Koetse en haar vrien dinnetje besloten, bevrijd van de reële zorg „erin te vliegen", in deze vakan- tietijd de kans te grijpen om er eens uit te vliegen en zij bezochten Osten de. In het programma van vanavond om 21 uur, dat getiteld is „vlieg er eens uit", kunnen de radioluisteraars hun ervaringen horen in een korte re portage, die gemaakt werd van de ontmoeting tussen Ostende's eerste burgers en de drie Amsterdamse meis jes. (Advertentie) Zolang de voorraad-strekt, kunt u nog profiteren van de speciale aanbieding: 3 pakjes Knorr vleesbouillon van 105 voor 95 ct of 2 pakjes Knorr kippebouillon van 80 voor 72 ct Vraag trouwens altijd om Knorr bouillon. Juist in uw vakantie is het een opwekkende zo-klaar drank. Na het journaal schakelt men om 20.20 uur over naar de Amsterdamse stads schouwburg om aanwezig te zijn bij de verkiezing van miss bril. Om 20.55 uur volgt een half uurtje zang en dans door Clara d'Ovar. De rubriek „Flits" komt om 21.05 uur op het scherm en tot slot is er om 21.40 uur voor de ouderen een programma met Zizi Jeanmaire, de Fran se fantaisiste. België Vlaams biedt om 20.30 uur een filmverslag van de Tour en om 20.40 uur het t.v.-spel „Violet". Om 22.10 uur volgt de rubriek „Première". Nadat de kijkers gisteravond het nieuws over en de beelden van de „Telstar" in zich hadden opgenomen, Henk Neumarv hun het binnenlands overzicht had voor geschoteld en zij vervolgens in „Kijk op kunst" weer wat rijker waren geworden, zullen zij zich ongetwijfeld kostelijk heb ben geamuseerd met het spel „Op zoek naar Garrow", een onderhoudend geval dat in vrolijke, optimistische trant he dendaagse problemen als het nozemisme aansneed. Voor het toevol werd, vooral de ontmoetingen, een flinke plaats in geruimd, maar dat zal iedereen wel voor lief hebben genomen. Een gescheiden echtpaar (Frans van tv.nv|jo«i v. 23.25 uur volgen platen met hoogtepun- Lingen en Georgette Hagedoorn), dochter ten uit „De Zigeunerbaron". Janice (Kitty Courbois) en aanstaande schoonzoon Spike Green (Jules Royaards) boden een programma waarvan men wel iswaar weinig of niets heeft meegenomen maar dat voor iedereen toch een heel aangenaam verzetje was. Tot slot van de avond viel er nog wat actueels op politiek en sportief terrein te consumeren. J. M. Hilversum I 402 m. VRIJDAG 13 JULI AVRO: 12,00 Instr. kwintet, lichte muz. 12,20 Uitz. v. d. landb. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Sport en prognose 12,50 Draaiorgelmuz. (gr.) 13,00 Nws. 13,15 Meded. evt. act. of gram. 13,25 Beursber. 13.30 Piano recital, klass. en mod. muz. 14,00 Licht ens. m. zangsol. 14,30 Licht ens. m. zangsol. 15,00 Lichte gram. 15.15 Dieren in en rondom het huis. VARA: 16,00 Oude muz. (gr.) 16,30 V. d. zieken 17,00 Italiaans ens. m. zangsol. (herh. van zaterdag 7 juli jl.) 17.25 Licht instr. kwintet 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Uitz. v. d. PvdA 18,25 Amateursprogr. 18,50 De puntjes op de i, lez. 19,00 V. d. kind. 19,10 Kinderkoor 19,25 Tour van de toe komst 1962, nabeschouwing. VPRO: 19,30 Oude muz. (gr.) 19,50 Weekend-agenda 20,00 Nws. 20,05 Uit de lijst, lez. 20,20 Muz. over stapjes 20,40 Vlaanderen is vlakbij, lez. VA RA: 21,00 Vlieg er eens uit.gev. progr. 21,45 Zonder blinddoek, openb. zitting van ons bijzonder rechtscollege (herh. v. 25 maart jl.) 22,15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO 22,40 Literaire lez. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 14 JULI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdl. 7,23 Lichte ochtendklanken (gr.) 8,00 Nws., postduivenber. en soc. strijdl. 8,19 Muz. ochtendpost (gr.) 8,50 Wegwijzer: tips voor trips en vakantie 9,00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9,10 Klass. muz. (gr.) 9,35 Waterst. 9,40 Holland Festival 1962: Harmonie-ork. VPRO: 10,00 Samen thuis, praatje 10,05 Ver der dan de wereld, Bijbellezing. VARA: 10,20 Dansork. en zangsol. (herh. van vrijdag 6 juli jl.) 10,45 Man in de stad, cabaret-fant. 11,10 Draaiorgelmuz. (gr.) 11,20 Sportnws. 11,45 Jacht op geluid, uitz. in samenwerking met de Ned. Ver. van Geluidsjagers. Hilversum II 298 m. VRIJDAG 13 JULI NCRV: 12,00 Amus. muz. rond de dertiger jaren 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Lichte muz. en zangsol. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Muz. uit Rusland (gr.) 13,45 Zigeunermuz. (gr.) 14,05 School radio 14,25 Klass. en mod. ork.muz .(gr.) 16,00 Latijns-Amerikaans ork. (gr.) 16,15 Bloemen en planten, lez. 16,30 Franse barok- muz. 17,00 Declamatie 17,20 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Koperork. 18,15 Lichte muz. 18,50 Regeringsuitz.Soc. aspecten v. d. streekontwikkeling 19,00 Nws. en weerber. 19,10 In de muzeval, muz. wedstr. 19,30 Radiokrant 19,50 Samenzang 20,20 Metropole ork. 20,55 Jan Zwart herdenking 22,15 Viool en piano (gr.) 22,30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Wijd als de wereld, lez. 23,00 Omroepork. en pianosolist 23,25 Operettemuz. (gr.) 23,55 24,00 Nws. ZATERDAG 14 JULI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gewijde muz. 7,45 Morgengebed en overweging 8,00 Nws. 8,15 Pluk het weekend (gr.) 8,50 Verzoekprogr. v. d. bejaarden 10,00 V. d. kleuters 10,15 Klass. orkestmuz. (gr.) 11,00 V. d. zieken 11,45 Kerkorgelrecital (gr.). Brussel Vlaams VRIJDAG 13 JULI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte gram. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Orgelspel en zang 14,00 Gershwin-festival, amus. muz. 15,00 Klass. en mod. kamermuz. 16,00 Beursber. (tussen 16,00-17,00 Rep. Ronde v. Frankrijk) 16,06 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 18,00 Liederen 18,20 V. d. sold. 18,45 Comm. Ronde v. Frankrijk 19,00 Nws. Nws. 19.40 Spaanse gitaarmuz. 20,00 Lichte muz. 21.00 Symf. ork. en zangsol., operamuz., i. d. pauze 22,00 Nws. 22,55-23,00 Nws. Brussel Frans VRIJDAG 13 JULI BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,03 Int. pianistenconcours te Moskou 15,03 Oude successen (gr.) 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 17,15 Promenadeconc. (gr.) 18,: Lichte gram. 19,30 Nws. 20,00 Pianorecital, mod. muz. 22,00 Wereldnws. 22,15 Solisten- conc. (gr.) 22,55 Nws. VRIJDAG 13 JULI NTS: 20,00 Journaal en weeroverz. 20,20 Verkiezing Miss Bril 20,35 Fados met Clara d'Ovar, zang en dans in de kenmerkende balladestijl van Portugal 21,05 Flits 21,40- 22,30 Zang, voordr. en dans. FRANS BELGIE 19,30 V. d. vrouw 20,00 Nws. 20,30 Eurovisie: Filmverslag Ronde van Frankrijk 20,40 George et Margaret, spel 22,00 Kunstkron. 22,30 Nws. VLAAMS BELGIE 19,00 De schat van Oostende, filmschets 19,30 V. d. vrouw 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Eurovisie: Filmverslag Ronde van Frankrijk 20,40 Vio let, tv-spel 22,10 Filmnieuws en nieuwe films 22,55 Nws. (Advertentie) De Amerkaanse commissie voor atoomenergie heeft medegedeeld, dat de erenigde Etaten hun kernproeven in de dampkring boven het eiland Christmas in de Stille Oceaan hebben beëindigd. Het proefgebied rondom het eiland, dat op 4 april werd afgekondigd, is van nacht vrijgegeven. Hen nieuwe sigaar voor een nieuwe prijs I Voor de ronde prijs van 1 kwartje de kwaliteit van een luxe sigaar: Velasques Andorra. neerunds oro°^ 1 V inuu i,e u ct gaat hier om de verhoginq de vergoeding aan leden. Goed, I V van T weede-Kamer- de typografen moeten hul I6" tlkkelt'ie langer wachten op delaar r6 Ca'°" 0Tndat de bemi<T de £3 Htet uitbem'ddeld zijn, en jaar od Taat nu al een Paar belastingverlaging wü^het" T Mn'aTZt- 'lad tlotte kan ZtZlTZ Z spoed. De mestnti? evenveel verhoaina Tnf h, VT numet d HerS'dataLbCer7edee;'lr9enCi: Qfoot zien. Een hS™T meer of minder daar kunnen ze ern stig over vergaderen, een heli, LH achtige donderdag lang. Maar als het om vijftig procent ineenf gaat dan zeggen ze: vooruit ermee, doen' En volgende week gaan ze dnn welverdiend na dit snelheidsrecord op vakantie. Het kan er nu af PRAET-MAECKER 4) „Laat hem maar praten liefje. Je zuil zien, als hij die afschuwelijke kof fie naar binnen gewerkt heeft, is hij 'n ander mens, dan komt zijn betere ik langzamerhand weer naar boven," troostte Susanne haar. „Ik wou alleen maar zeggen, dat Bri gitte tegen de meeste van die vrouwen niet is opgewassen. Ze is geen zaken vrouw, ze is veel te zacht. En als Car lo ooit weggaat, zal ze geheel aan hen zijn overgeleverd. Daarom zou het voor haar zoveel betekenen als dat met die Amerikanen doorging. Dan kon ze er mee ophouden, zie je. Als ze er alleen voorstaat, eten ze haar op." „Waarom is ze dat ding dan ooit be gonnen?" vroeg Perquin wat wrevelig. „Nu, ze had voor haar huwelijk een tiidje pharmacie gestudeerd. En ze had altijd geknoeid met allerlei oude recep ten. Bij haar ouders thuis hadden ze een hele collectie. En die man had ajles doorgebracht... En ze moest toch leven mei de kinderen? Wat had ze dan anders moeten doen? Nu vraag ik je!" Chariot maakte een gebaar als riep ze de he le wereld tot getuige. „Nu," zei Perquin vaag, „er zijn toch nog wel andere dingen dan een institut de Beauté." „Zo? Noem er dan maar eens een paar. Bovendien moet je niet vergeten, dat ze er een succes van heeft gemaakt. Anders zouden die Amerikanen nu toch niet..." „Goed, goed," zei Perquin, „anders zouden die Amerikanen niet...Ik zal de eerste zijn om dat toe te geven. Maar nu verder? Als ik het goed begrijp, meent mevrouw Reimers, dat er onder haar personeel iemand is, die met de preparaten knoeit?" „Die arme Brigitte weet' helemaal niet wat zij denken moet. Zie je, het begon met mevrouw Vermaassen. De actrice Jacqueline Vermaassen. Zij kreeg kort na de behandeling een uit slag. Het bleek veroorzaakt te zijn door een contact met zeeajuin." „Zeeajuin? Dat is toch wel heel cu rieus. Wie ter wereld zou nu op het i- dee komen zeeajuin te verwerken in toi letcrèmes?" „Dat dacht Brigitte ook. En het was vooi haar een hele geruststelling, want er wordt in haar laboratorium geen zee- p.juin gebruikt." „Wat dacht mevrouw Vermaassen er zelf van?" „O, eerst gaf ze natuurlijk die arme, Brigitte de schuld. Ze heeft een vrese lijke scène gemaakt. Maar toen die huid arts dat had gezegd van die zeeajuin, begreep ze toch ook wel dat ze die rom mel onmogelijk in een van de crèmes kon hebben gezeten. In dat stuk, waarin ze op liet ogenblik optreedt, komt een scène voor, waarin ze zich languit voor over op een bed laat vallen en haar ge zicht in de kussens verbergt." „Ik herinner me. Dat is die scène, waarin ze die uiteenzetting heeft met die vriendin, die allesbehalve een vrien din blijkt," zei Susanne, „ze waren er beiden erg goed in." „En geen wonder, ze kunnen elkaar niet zien. Toen de schuld dan onmoge lijk bij Brigittes instituut kon liggen, kwam mevrouw Vermaassen tot de con clusie, dat haar collega een of ander met die kussens had uitgehaald." „Dat lijkt me heel plausibel. Voor zo- ver ik zien kan, kan mevrouw Reimers nu het hoofd gerust neerleggen. Waar om zou ze nog in dit zaakje willen roe ren, nu mevrouw Vermaassen toch ook overtuigd is, dat de hele historie niets met Votre Beauté heeft te maken?" ,,Ja, zie je, dat was alleen maar het begin. Van de week zijn er nog vier gevallen geweest. En..." „En in geen van die gevallen was er een andere mogelijkheid, zoals in het ge val van mevrouw Vermaassen?" Charlotte Terbeek schudde het hoofd. „Neen, het is onbegrijpelijk.Die arme Brigitte heeft haar voorraden niet alleen zelf getest, maar ook nog laten testen door iemand, die geheel buiten de zaak staat..." Ze zweeg en keek hem hulpeloos aan. Een hulpeloosheid, die vreemd contras teerde met haar gewone zelfverzekerd heid. „Je kunt het geloven of niet, Piter Auguste, maar die voorraden zijn ge heel O.K. Er is geen spoortje zeeajuin in gevonden. Dat maakt het juist zo grie zelig. Er moet iemand zijn die de arme Brigitte kwaad wil en dat goedje tel kens bij kleine hoeveelheden binnen smokkelt." Hoofdinspecteur Pieter Auguste Per quin was nu klaarwakker. De zaak be gon hem te interesseren. „Zijn die dames allemaal door dezelf de masseuse geholpen?" „Neen, daar hebben we natuurlijk ook aan gedacht. Maar er is er één behan deld door juffrouw Truus, die ook me vrouw Vermaassen had geholpen, twee door juffrouw Milly en ééntje door juf frouw Ingrid." „Er kan dus geen sprake zijn van een wraakneming van een of ander lid van het personeel? Het feit, dat verschillen de van die juffrouwen de betreffende dames geholpen hebben, sluit dat nog niet helemaal uit, weet je. Met een beetje handigheid..." „Neen, dat lijkt me onmogelijk. Die meisjes worden allemaal uitstekend be taald en vriendelijk behandeld. Ze zijn dan ook erg gesteld op Brigitte." „Niet op die andere dame?" „Op Carla, bedoel je? Och, ze heb ben met haar uit de aard der zaak veel minder te maken. Maar nee, ik geloof toch niet, dat zij zo populair is." „Zo zie je." „Neen, ik zie helemaal niets," protes teerde Chariot. „Als ik zeg-: niet zo po pulair, bedoel ik daarmee helemaal niet, Charlotte Terbeek beknabbelde naden kend haar onderlip. „Vijanden?" herhaalde ze gerekt. „Och wie heeft die nu niet? Tenminste...Per soonlijke vijanden heeft het kind niet, als je dat soms bedoelt. Maar van Votre Beaut. heeft ze een succes gemaakt. En het zou natuurlijk wel kunnen zijn, dat er mens zijn vakgenoten, om zo eens te zeggen, die om een of andere i reden niet zo gelukkig zijn geweest en' haar daar de schuld van geven. Je weet wel, zo van: „Als dat mens daar nu! niet precies was gaan zitten..." Je hebtj nu eenmaal van die mensen, die de schuld van hun mislukking altijd bij ander zoeken." „Heb je een bepaald iemand op het oog?" „Was het maar waar. Het is juist dat in het blinde rondtasten, dat on grijpbare, dat de hele zaak zo grieze lig maakt. Waar komt die zeeajuin vandaan? En wie speelt de meisjes die rommel in handen?" „Ja, en die meisjes zijn er geheel on wetend van, dat het hun in handen ge speeld wordt?" „Maar wat wil je dan? Die meisjes hebben immers niets tegen Brigitte. Ze VERSTROOID De geniale natuur- en sterrekundige Isaac Newton (1643-1727) bijvoorbeeld was zó verstrooid, dat hij op zyn hu welijksdag vergat te trouwen. Hij vergat soms zelfs om te eten en te drinken. Zijn huishoudster moest hem verzorgen alsof hij een kind was. Eens werd de dame weggeroepen, toen zij juist een ei voor haar meester wou gaan koken. Zij gaf hem het ei en een horloge, waarna zij hem mee deelde, dat hij het ei vier minuten in kokend water moest laten liggen. Toen zij terugkwam, trof zij de geleerde, in gepeins verzonken, met het ei in de hand, terwijl het horloge in het kokende water lag. LELIJK De ouders van een lelijke baby kunnen in Engeland minstens 4000 pond. verdienen, onder voorwaarde, dat zij bereid zijn toe te geven, dat het kind van bevalligheid is ver stoken. De Londense fotograaf March Henrie, die zoekt naar de lelijkste ba by ter wereld ziet zich gesteld voor het netelige probleem een der gelijk kind en een dergelijk ouder paar te vinden. De baby mag niet ouder dan 18 maanden zijn. TRIJBBEL Joseph Bianchini uit Philadelphia in de Verenigde Staten moet zijn liefde voor poezen duur betalen met een hoop herstelwerk aan zijn woning. Bianchini's poes, Pudgie, kroop op zoek naar muizen door een opening in de muur van de badkamer. Omdat het stomme dier het gat daarna niet meer kon vinden, begon het te miau wen en te klagen. Bianchini hakte een. gat in het plafond van de keuken. Wat er uit kwam, geen Pudgie. Hij ging naar boven, trok het vaste tapijt weg en brak een gat in de vloer. Geen poes. Bianchini liep langs alle muren in zijn huis, hier en daar gaten makend. De buren bemoeiden er zich mee, en legden hun oor te luisteren tegen de muur om zo het geklaag van Pudgie te localiseren. Toen men ten einde raad de politie in de arm genomen had en agent John Mason de drempel overschreed, kwam Pudgie te voorschijn door de opening in de muur van de badkamer. VERVELEND Een arme kunstschilder in Parijs, die tot over zijn oren in de schulden zat, kreeg weer eens bezoek van zijn huisbaas. „En nu is het de laatste keer dat ik kom", dreigde hij. „Het begint me nu te vervelen". „Gelukkig", was het antwoord. „Mij ook". „Oh neen moeder. U stoort helemaal niet." (Advertentie) De officier van justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. J. Wiarda, heeft gistermorgen tegen de 61-jarige Portu gees E. da Silva Franco, wegens bedrei ging van de bemanning van een KLM- vliegtuig twee jaar gevangenisstraf ge- eist, de maximale straf, vastgesteld in artikel 285 (bedreiging tegen het leven). De verdachte deelde tijdens het ver hoor mee, dat hij een jaar geleden Por tugal had verlaten. Hij kon zich niet verenigen met het regime Salazar en was naar Düsseldorf gegaan. Vervolgens trok hij naar Amsterdam, waar hij tewerk ge steld werd in een restaurant op Schiphol. Volgens zijn verklaring had hij zelf ont slag genomen, omdat cr moeilijkheden waren. Als personeelslid van de K.L.M. kon hij op goedkope wijze een kaartje (Advertentie) krijgen voor een vlucht naar Lissabon. Hiervan heeft hij gebruik gemaakt. Kort voor maandag 16 april, toen de Portugees de' vliegreis maakte, had hij in Amsterdam een alarmpistool gekocht, dat volgens politiedeskundigen op een echt pistool lijkt. Met vijftig passagiers was hij op de bewuste middag om drie uur aan boord gegaan van het vliegtuig, dat een vlucht zou maken via Zürich, Lissa bon, Rio de Janeiro naar Sao Paulo. Op een vraag van de president, mr. H. J. Ferwerda, deelde verdachte mee, vrij willig aan boord te zijn gegaan. Er was geen dwang van de zijde van de politie. Hij wist welke route gekozen was en ook, dat de eerste landingsplaats Zürich zou zijn. Kort na de start begaf de Portugees zich naar een cabine bij de cockpit, waar de radiotelegrafisten K. Oudenaart en D. de Beer verbleven. Dezen bedreigde hij met een pistool, dat hij verborgen hield in de zak van zijn colbertjasje. Beide telegrafisten verzocht hij naar de cock pit te gaan. In gebroken Engels riep hij: „Vlieg naar Oost-Berlijn, anders schiet ik. Dat is beter voor jullie en voor ieder een". Verdachte verklaarde nog bang te zijn voor de regering Salazar en dat hij niet handelde op bevel van een ander. Op eep vraag waarom hij ook de vijftig passagiers mee naar Oost-Berlijn wilde nemen, antwoordde verdachte dat hij dacht, dat die wel terug zouden mogen keren. dat ze aan Carla het land hebben. Ze kennen haar alleen maar zo goed als zijn erg op haar gesteld." niet." „Heeft mevrouw Reimers vijanden?" (wordt vervolgd) Een 19-jarige Duitser uit Würselen is om het leven gekomen toen de auto, waarin hij zat, op de rijksweg-zuid te Sittard tegen een boom botste. De be stuurder van de auto, de 20-jarige W. uit Maastricht en de 21-jarige Duitser B. uit Siedlung werden levensgevaarlijk gewond. De twee overige inzittenden, de 20-jarige B. uit Aken en de 21-jarige M. uit Baseweihler werden licht gewond. De auto was gestolen. 18-2 Het ezelenkarretje was intussen het dorpje Gravenstrueel binnengereden en op het vriendelijke marktpleintje beland. .Zullen we hier gaan toveren, me neer?" riepen Hinter en Minter enthou siast. Maar Bozzoroni schudde mistroos. tig met zijn hoge hoed. „Ah, niets to veren," zei hij. „Alles is triest. De boze veldwachter achtervolgt mij, en zegt dat ik een dief ben." „Nee, u bent heus geen dief hoor meneer!" riep Minter troostend. „Laten we hier een voorstelling geven in de open lucht. Dan ga ik met de centenbak rond" „Ach, knaap, geen goede nummero's. Alles afgekeurd!" zuchtte Bozzoroni. „U kunt Hinter toch in een konijn veranderen," zei Minter, „dat is toch een goed nummer, meneer." Bozzoroni zweeg, maar toen de jonge tjes bleven aandringen, zwichtte hij en stapte van de bok. Het konijn Bianco werd vast in de verdwijnkast gestopt en terwijl Minter bij de ezelenkar bleef om op de spul len te passen, droegen Hinter en de maestro de kast met veel vertoon naar het midden van het plein. Een aantal nieuwsgierigen kwam toe gestroomd en vormde een kring. „Ziet ziat!" riep Bozzoroni „groot to ver werk nog nooit vertoond!"

de Stem | 1962 | | pagina 5