Schadeloosstelling Kamerleden hoger 133-5 f15000 Vandaag begin van geheim vooroverleg Aandacht van bejaarden is maatschappelijk gericht bij N.A.C. Bunker - Malik - Van Roijen HOOGTEPUNT ALGERIJNSE RUZIE ZOU VOORBIJ ZIJN Transfers voor Bondsvergadering te Breda v EN NU.../N VEEL SPOED VOOR HET RECES Pensioen komt voor velen te vroeg GROTE TOUR KLEINE TOUR W A DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 13 JULI 1962 Worms verliest proces tegen Hoge Autoriteit Brandend voorwerp in zee gestort Europees hof verwerpt beroepen Geen kaartclubs AOW nog hoger Etappe Gele trui Bergprijs Ploegenprijs Gele trui Ploegenprijs Bergprijs Groene trui Etappe int. biljartkalender Titelstrijd 71/2 in Den Helder André Darrigade start in Ronde van Dinteloord v. cl. Linden blijft bij DOS Fraai succes van Jac. v. d. Kloot MARKTEN Comité-voorzitter A. Verhuist voor Radio Luxemburg WATERSTANDEN BEURS VAN AMSTERDAM Hoogovens lager in overigens vaste markt (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer is gisteren tot de derde dinsdag van sep tember - op zomerreces gegaan. Tot die datum komt de Kamer dus niet bijeen, tenzij zich bijzondere omstandigheden - Nieuw- Guinea - zouden voordoen. Als laatste punt op de agenda behandelde de Kamer gisteren bet regeringsvoorstel om de schadeloosstelling van Tweede Kamerleden van 10.000 tot 15.000 gulden te verhogen. Deze verhoging per 1 juli 1962 werd met 133 tegen 5 (PSP SGP en CPN) stemmen goedge keurd. Bij de behandeling van dit voorstel maakte de Kamer met de regering de afspraak, dat de Ka> mer zelf een rapport zou opsteller over de algehele rechtspositie van Kamerleden. Minister Toxopeus (binnenlandse zaken) beloofde, dat de regering dit rapport welwillend zou bezien. Tegen de voorgestelde verhoging van de schadeloosstelling werd fel geoppo neerd door de communist Bakker. Hij protesteerde tegen de spoedbehandeling van het voorstel. Zaken als deze, die zo sterk in de publieke belangstelling staan kunnen het best zo spoedig mogelijk af gehandeld worden, vond echter min. Toxopeus. De heer Bakker was voorts van oor deel, dat de schadeloosstelling van Ka merleden afgestemd zou moeten worden op het gemiddeld inkomen van arbei ders en kleine middenstanders. Onzin, zei de PSP'er Lankhorst. De schadeloos stelling moet zodanig zijn, dat iedereen in staat is lid van de Kamer te worden. De heer Lankhorst onthield echter toch zijn stem aan de verhoging, omdat hij een standpuntbepaling miste ten aanzien van het bekleden van nevenfuncties. Een goed Kamerlid kan geen n^yenfuncties bekleden, oordeelde hij. Een moeilijke zaak, erkende de heer Willems (PvdA). Voor sommige Kamer leden is de verhoging teveel, betoogde hij, voor anderen (die geen nevenfunc tie hebben) te weinig. De heer Willemse drong met klem aan op een nadere stu die van de gehele rechtspositie van Ka merleden. In dit verband wees hij onder meer op het feit, dat de weduwe van een Kamerlid aan pensioen slechts 35 procent ontvangt van de schadeloosstel- ling. De heer Willemse attendeerde er verder op, dat ook na de verhoging een Tweede-Kamerlid nog slechts een even groot salaris ontvangt als b.v. een burgemeester van een gemeente met 8000 inwoners. Voor deze inderdaad schamele vergoe ding moet een Kamerlid heel wat werk verzetten. Kamervoorzitter Kortenhorst wees daar ook op in zijn gebruikelijk slotwoord aan het einde van het parle mentaire jaar. Naast het gewone Kamer werk staat immers ook nog heel veel werk in allerlei nationale en internatio nale organisaties. Al dit werk overzien de mocht dr. Kortenhorst zijn medeleden dan ook een welverdiende vakantie toe wensen. De heer Bunker, de „derde par tij" bij de Nederlands-Indonesische besprekingen over Nieuw-Guinea, heeft gisteren te Washington aan de vertegenwoordigers van beide landen (Adam Malik van Indonesië en dr. J. H. van Roijen voor Ne derland) een formele uitnodiging doen toekomen voor een hervat ting der geheime besprekingen. Vandaag zal, op een geheime plaats, een eerste bespreking plaats hebben. Volgens diplomatieke zegslieden heeft Malik opdracht om met de Nederlandse gevolmachtigde het compromis-voorstel Bunker puntsgewijze door te nemen teneinde uit te vinden of het Nederland se standpunt ten aanzien van de uit voering van dit plan overeenstemt met dat van Indonesië. Is Malik voldaan over deze bespreking, dan is het niet onwaar schijnlijk, dat minister van buitenlandse zaken Soebandrio naar de Amerikaanse hoofdstad zal gaan om de onderhande lingen voor zijn land te leiden. Overgave para's Intussen wordt uit Hollandia gemeld, dat wat de infiltraties op Nieuw-Guinea betreft, er van het oorspronkelijke aan tal infiltranten thans nog tussen dc 250 en 300 over zijn, verspreid over de ge hele zuid- en zuidwestkust. Men schat, dat het aantal infiltranten in totaal op ongeveer duizend te stellen is. De Haagse schroothandel Louis Worms die indertijd een schrootfraude in de E.G.K.S. aan het licht heeft gebracht, heeft gisteren voor het Europese hof in Luxemburg een proces tegen de hoge autoriteit van de E.G.K.S. verloren. Het hof verwierp een beroep dat hij aan hangig had gemaakt om vergoeding te krijgen van schade, die hij meent geleden te hebben door een dienstfout van de hoge autoriteit bij de behandeling van de schrootaffaire. De heer Worms verweet het Luxem burgse gezagsorgaan, dat het niet zijn bevoegdheden in het gemeenschappelijK bureau voor schrootverbruikers (GBSV) had aangewend om te bereiken dat hij zaken kon blijven doen. De hoge autoriteit had volgens hem voorts verzuimd een boycot van schroot- handelaren in Nederland, waarvan hij het slachtoffer meende te zijn, te bre ken. En verder was zij in gebreke ge bleven de schrootfraude met voortva rendheid te liquideren en te bevorderen dat de schuldigen werden bestraft. Het Europese hof concludeerde, dat het G.B.S.V., voor zover het zich bezig houdt met het kopen van schroot, geen orgaan is van de hoge autoriteit en dat dit dus geen bemoeienis kan hebben met de aan kopen. De boycot van het G.B.S.V. werd door het hof niet voldoende bewezen geacht. Wat de vermeende boycot van de Ne derlandse schroothandelaren betrof was het hof van mening, dat Worms niet heeft aangetoond, dat deze boycot zou hebben geleid tot een beletten, beperken of ver valsen van normale concurrentie op de gemeenschappelijke markt, in de zin van het E.G.K.S.-verdrag. De hoge autoriteit bezit, aldus het hof, niet de bevoegdheid tegen een dergelijke boycot op te treden. Worms kon volgens het hof tenslotte niet bewijzen, dat hij rechtstreeks schade heeft geleden dooi de beweerde nalatigheid van de hoge autoriteit bij het liquideren der schroot fraude en de vervolging van de schul digen. Ongeveer tien mijl ten noordoosten van hei lichtschip Terschellingerbank is in dc nacht van woensdag op donderdag een brandend voorwerp in zee gestort. Het vermoeden bestaat, dat het een meteoor is geweest. Er zijn geen mel dingen binnengekomen van vermiste vliegtuigen en evenmin hebben drie reddingboten, die waren uitgevaren van Terschelling en Schiermonnikoog, wrak stukken gevonden op de aangeduide plaats. Het Europese hof in Luxemburg1 heeft een serie uitspraken gedaan in i zaken, die van Nederlandse zijde aan-j hangig waren gemaakt. Het hof verwierp achtereenvolgens 1. Een beroep van de Nederlandse rege-j ring tegen een aanbeveling van de; Hoge autoriteit der E.G.K.S. inzake, het openbaar maken of ter kennis brengen van vervoersprijzen en -voorwaarden voor kolen en staal- produkten in de gemeenschap. 2. Een klacht van de heer L. Worms, schroothandelaar in Den Haag, waarin deze stelde, dat hij door een foutief beleid van de Hoge Autoriteit was be nadeeld en recht had op vergoeding van de schade die hij geleden had als gevolg van een boycot nadat hij de schrootfraude aan het licht had ge bracht. Hierover publiceren wij elders meer. 3. Een beroep van de n.v. Hoogovens" in IJmuiden om een beschikking van de Hoge Autoriteit te annuleren, waarbij met terugwerkende kracht een schrootvereveningsbijdrage werd ge vorderd. 4 Een beroep van de n.v. „Breedbrand" in IJmuiden tegen een arrest van het hof van vorig jaar, waarbij bepaald werd, dat Hoogovens" en „Breed band" twee afzonderlijke bedrijven zijn, en dat derhalve ..Hoogovens" schrootverevening moest betalen voor schroot dat van Breedband" betrok ken werd. (Van onze verslaggever) Met zijn 15.000 leden zal de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensionneer- den in het bisdom Breda, even goed als andere bejaardenorganisaties in Neder land, moeten trachten een brug te slaan tussen de in onze samenleving geïsoleer de bejaardengroep en de niet-bejaarden. Dil concludeerde gistermiddag op de vergadering van de bond in Breda drs. J. M. A. Munnichs in een causerie waar in hij de maatschappelijke positie van de bejaarde belichtte. De keuze van dit onderwerp bleek typerend voor de nieuwe richting waarin de belangstelling in de bejaardenbond gaat nu van overheidswege maatregelen zijn getroffen om de materiële positie van de bejaarden te verbeteren (al blijven er nog tal van wensen). Voorzit ter Th. Steinmetz benadrukte in zijn openingsrede eveneens het belang van ,.het maatschappelijk werk binnen de organisatie zelf', de geestelijk adviseur van de Unie van Katholieke Bonden, de dominicaan A. van Dieren, en de secre taris van de Unie deden niet anders. De laatste zei onomwonden „Urgenter dan de kwestie van het levensonderhoud is het maatschappelijk werk in eigen kring, Keil akkoord tussen Ben Bella en Ben Kliedda is er nog steeds niet. Over en weer worden allerlei uitspraken gedaan, die weinig of geen houvast bieden. In Algerijnse regeringskringen schijnt de Indruk te overheersen, dat 't hoogtepunt van de crisis voorbij is en dat men gaat naar een definitieve regeling. De moei lijkheden tussen de twee „Bcns" worden hiet zelfs al gebagatelliseerd tot een misverstand. Algerië's militaire leiders tienken aan het vormen van een raad van verzoening. Ben Bella zegt er zelf van, dat de onenigheid niets te maken heeft met de toepassing van de akkoorden van Evian. :,.E,aat om do vraag Wat zal de ?W.ee ideologie van de Algerijnse hfad Ron S"},? Tl->dens de besprekingen eeVoH a een ooncreet plan voor- rs'tion',™a^rin.de t ol van de partij (het na bevrh?HVirljd,'ngsfront) en het naUo" Algerië van <A.L.N.) in het Ben Bella orgcn was uitgestippeld. land lemtzou TE da? de partij het het leger zn„ ?,Yt gaven en gezag over was geen nn u'.toaIenen- Over dit plan Paalde nnli??"18^'0. maar t°en be- moesten wordenU,tbeBen ?eII£'S ParÜj ruzie hm 1 benoemd, kwam er partijganger? van Ben Bella's G P n A was ontevreden over de buiten had eon »organisatie' die overal akkoord to gestaan en niet bereid was bepaalde f f met de kandidatuur van epaalde ieden van de G.P.R.A. een vrMiT00rd op de vraag o£ het tot "mzeildo Tjam?, 0P'°ssing zou komen. ^de hoon'd Bella met te zeggen' dat geven daarop nog niet had opge- landho,-vn™ voorstander van grote voorbeeld ?lnï£nu~ ga' te kennen het interr«a„. ba in dit opzicht wel 'and heer.- Tdcn- -Maar in ieder neersen andere omstandigheden cn ik wil niet zeggen, dat we precies zoals Cuba te werk zullen gaan". Hij hoopte ten slotte, dat de Europeanen in Algerië zouden blijven „om aan onze zijde te werken." Ben Bella heeft gisteren Oran bezocht. Hi) werd er enthousiast ontvangen. Eenheden van het Algerijnse leger hebben donderdag aanvallen gedaan op gi ensposten, die in de laatste tijd door Marokkaanse hulptroepen waren bezet. Boven Saf-Saf. verleden week door Marokkaanse troepen bezet, waait weer dt Algerijnse vlag. Sindt twee dagen omsingelen Algerijnen een andere Marokkaanse grenspost, die over geen water of voedsel meer beschikt. Een Marokkaanse officier en zeventien sol daten zijn door Algerijnen gevangen genonaen. Deze hebben ook mijnen in het grensgebied gelegd. Terwijl Ben Bella in Oran was, be vonden de andere ministers van de voorlopige regering zich in Tizi-Ouzou ir oost-Algerië. Zij werden begroet door een menigte van ruim 100.000 mensen. Soldaten van het nationalistische leger vormden een erewacht. In Parijs zijn twaalf activisten aan gehouden. Onder hen zijn drie vrouwen. Dr 54-jrige leider van de groep, de markies Raymond Durand de Keguelin de Rozeieres, bereidde op het ogenblik van zijn aanhouding een „opzienbarende ingreep" voor. Er zijn wapens en spring stof in beslag genomen. In Bern is een Franse organisatie verbonden aan de O.A.S. opgerold. de vraag hoe kunnen wij onze mede- bejaarde van dienst zijn Deze aandacht voor het maatschappe lijke moet volgens voorzitter Steinmetz tel doel hebben om vanuit de christe lijke charitasgedachte de bejaarde een levensavond te bezorgen waarin hij zich zelf kan blijven, zijn persoonlijkheid kan bewaren. Nog teveel ziet de buitenwacht het bejaardenwerk als een kwestie van kaartclubs en een jaarlijks uitstapje van ouden van dagen. Tot die buitenwacht rekende hij ook vele hoge autoriteiten in de gemeenten van Brabant en Zeeland. Aan deze kijk op het bejaardenwerk ligt een misvatting ten grondslag, zoals drs. Munnichs 's middags uiteenzette, die verband houdt met de ontwikkelingen in de samenleving de misvatting dat bejaard-zijn betekent gebrekkig-zijn, op een zijspoor staan. Niets is echter minder waar. Het gros var» de bejaarden is vitaal en gezond zij het dat tengevolge van de ontwik keling van de medische wetenschap ook veel zwakkeren de leeftijd der sterken bereiken. Drs. Munnich bepleitte in dit verband een gedifferentieerder vaststelling van de pensioen-leeftijd. Veel bejaarden worden door de starheid waarmee men vasthoud aan de leeftijd van 65 jaar, te vroeg gepensioneerd. Een van de actiepunten van de be jaardenbond zou volgens hem moeten zijn dat de mogelijkheid geschapen wordt om de bejaarden, die daartoe in staat zijn, langer aan het werk te laten in vrije bedrijf. Dat velen daar toe geschikt zijn, blijkt wel uit het feit dat de P.T.T. gedwongen door per soneelstekort, haar gepensioneerde employé's met open armen ontvangt Nu de bejaarde die meer nog dan anderen behoefte heeft aan sociaal con tact, in onze verstedelijkte streken een vreemde wordt in eigen stad en buurt en al gauw met zijn vrouw alleen zit in een flatje, omdat de kinderen vroeger trouwen en het huidige leefpatroon het drie-generatie-gezin amper toelaat, zijn de bejaarden in een isolement geraakt, op zich zelf teruggeworpen als het ware. ,,Wij moeten ons bezinnen op de commu nicatiekanalen, waarlangs de bejaarden in contact kunnen treden met de niet- bejaarden", aldus drs. Munnichs. ,,Dan zullen we ontdekken dat bejaard-zijn niet per se betekent versleten-zijn dat bejaarden kunnen werken maar vooral dat de bejaarden een waardevolle bij drage kunnen leveren tot een harmoni sche samenleving door het doorgeven van hun bestaanservaring". Behalve deze ideële zaken vroegen ook de materiële belangen de aandacht van de ^grijze heren en dames. Voorzitter Steinmetz verklaarde de aanwezigen, onder wie afgevaardigden van de dio cesane K.A.B., de middenstand in het bisdom en de Belgische zusterorganisa tie, dat de A.O.W.-uitkeringen zo groot moeten worden dat de bejaarden geen beroep meer hoeven te doen op de ge meentelijke liefdadigheidsinstellingen. Hij vermeldde ook het rapport over de wanverhoudingen tussen de pension- prijzen en het inkomen van de bejaarden die aangewezen zijn op de bejaarden tehuizen, dat onlangs de minister van Maatschappelijk Werk is toegezonden. Hij maande voorts de katholieke bonden zorg te dragen dat zij present zullen zijn in de commissies van de Nederland se Federatie Bejaardenzorg, die de hulp aar. bejaarden gaan bestuderen. Al vorens betreffende de materiële voor zieningen. die de afdelingen Westdorpe en Roosendaal hadden ingediend, werden besproken, werd bij acclamatie de heer J Akkermans uit Raamsdonksveer ge kozen tot bestuurslid. De eappe-uitslag luidt'. 1 Poulidor (Fr., Magnel 6.25.32 (met bon. 6.24.32), 2 Anglade (Fr„ Gauthier) 6 28 02 (met bon. 6.27.32), 3 Bahamontes (Sp!, Remy) z.t., 4 Darrigade (Fr-, Lou- viot) 6.28.48. 5 Daems (Belg, Sard!) z.t. 6 Cazala (Fr., Magne), 7 Gainche (Fr., Magne), 8 Fontana (It. Pavesi), 9 Mas- signan (It., Pavesi), 10 A. Desmet (Belg. Driessens), 11 Piet van Est (Ned. Dries- sens) 12 Planskaert (Belg, Driessens), 13 Pauwels (Belg, De Kimpe), 14 Van Schil, (Belg, Magne), 15 Gcldermans (Ned. Geminiani), 16 Anquetil (Fr., Geminia- ni), 17 Claes (Belg, De Kimpe), 18 Dotto (Fr., Gauthier), 19 Baldini (It., Proietti) 20 Gaul, (Lux. Villa), allen zelfde tijd als Darrigade. 67 Stolker (Ned., Gemi niani) 6.43.37, 79 Maliepaard (Ned., Lou- viot)) 6.47.29. Na de 19e etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1 Planckaert (Begl, Driessens), 99.39.25 2 Anquetil (Fr., Geminiani) 99 40.33 op 1.08, 3 Poulidor (Fr., Magne) 99.45.08 op 5.43, 4 Gilbert Desmet 1 (Belg, Kete leer) 99.46.40.40 op 7.15. 5 Geldermans (Ned. Geminiani) 99.46.48 op 7.23, 6 Simpson (G.B., Louviot) 99.46.52 op 7.27, 7 Massignan (ït., Pavesi), 99.47.15 op 7.50, 8 Gaul (Lux., Villa) 99.48.52 op 9.27, 9 Pauwels (Belg, De Kimpe) 99.51.40 op 12.15, 10 Lebaube (Fr., Louviot3 99.54.02 op 14.37/ 11 Baldini (It. Proietti) 99.56.04 op 16.39, 12 Daems (Belg, Sardi) 99.58.44 op 19.19, 13 Anglade (Fr., Gauthier) 99.59,51 op 20.26, 14 Bahamontes (Sp., Remy) 100.03.14 op 26.38, 15 "Wolfshohl (Did., Louviot) 100.06.03 op 26.38, 16 A. Desmet (Belg. Driessens) 100.06,27 op 27.02, 17 Hoevenaers (Belg, Sardi) 100.11.38 op 32.13, 17 Carlesi (It., Sardi) 100.11.53 op 32.28, 19 Mahé (Fr., (De Muer) 100.13 17 op 33.52, 20 Van Schil, (Belg, Magne) 100.14.07 op 34.42, 29 Van Est (Ned. Driessens) 100.37.20 op 57.55, 31 Stolker (Ned.. Geminiani) 100.48.15 op 1.08.50, 32 Altig (Did., Geminiani) 100.48.35 op 1.09.10. 49 Maliepaard (Ned. Louviot) 101.19.18 op 1.39.53. Het algemeen bergklassement luidt: 1 Bahamontes (Sp.) 137 punten, 2 Mas signan (It.) 76 punten, 3 Poulidor (Fr., Magne) 70 punten, 4 Gaul (Lux., Villa) 56 punten, 5 en 6 Planckaert (Belg) en Campillo (Sp. elk 32 punten, 7 en 8 Anquetil (Fr.) en Wolfshohl (Did.) bei den 31 punten, 9 Anglade (Fr.) 21 punten 10 Daems (Belg) 18 punten. Het ploegenklassement van de 19e etappe: 1 Magne (Poulidor, Cazala, Gaenche) 19.22.08, 2 Driessens (A. Desmet, Plan- kaert en Van Est) 19.26.24 33 punten, Hét algemeen 'ploegenklassement: 1 Geminiani, 2 Driessens, 3 Magne, 4 De Kimpe, 5 Louviot, 6 Sardi, 7 Remy 1 Gomez del Moral Spanje, 40.53.55, 2 Maino, It.. 40.55.49 op 1.54, 3 Janssen Ned., 40.55 58 op 2.03, 4 Vyncke, Belg, 40.56.39, 5 'Ferretti It., 41.01.31, 6 Par- tesotti, It., 41.03.07, 7 Nijdam Ned. 41.07 30 op 13.35, 7 Crinnion G.B., 41.07.42, 9 Velez, Spanje, 41.08.32, 10 Hugens, Nedr., 41.08.55 op 15.00 11 Mo mene Spanje, 41.09.38, 12 Heeb (Zwits. 41.10.20, 13 Bracke, Belg, 41.10.57 14 Knops, ned., 41.11.11 op 17.16, 15 Jaisli, Zwits.. 41.11.51, 16 Bingelli, Zwits., 41.12.49, 17 Silva, Portugal 41.13.26, 18 Monty, Belg, 41 14.21, 19 Vastiau, Belg, 41.16.07, 20 Poggiali It., 41.16.13, 30 De Jongh, Ned., 41.24.57 op 31.02 39 Ver- straete op 42.02 42 Van Kreuningen op 4520 de Het dagploegenklassement van elfde etappe was: 1 Zwitserland (Bingelli Heeb en Mau- rer) 11.07.41, 2 België (Leenaerts, Vincke en Monty) 11.07.06, 3 Spanje Gomez del Moral, Velez en Momene) 11.15.34, 5 Nederland (Janssen, Knops en Hugens) 11.20.36. De ploegenrangschikking luidt nu: 1 Nederland: 5 overwinningen en 2 x tweede, 2 België: 2 overwinningen, 3 Zwitserland, 2 overwinningen, 4 Spanje 1 overwinning en. 5 Frankrijk 1 over winning. Het puntenklassement: 1 Altig (Did. Geminiani) 169 punten. 2 Daems (Belg, Sardi) 131 punten, 3 Darrigade (Fr., Louviot) 131 punten, 4 Graczyk (Fr. Geminiani) 118 punten, 5 Benedetti (It., Proietti), 110 punten, 6 Vannitsen (Belg, De Kimpe) 83 punten, 7 Anqueti (Fr., Geminiani) 74 punten, 8 Maliepaard (Ned., Louviot) 72 punten, 9 Cazala (Fr. Magne) 71 punten, 10 Van den Berghen (Belg, Magne, 70 punten. De uitslag van de 11de etappe: 1 Bingeli, Zwitserland 3.40.28, 2 Heeb, idem, z.t., 3 Maino, Italië, 3.43.04, 4 Jans sen, 3.43.21, 5 Leenaerts, 3.43.22, 6 Vyncke, 7 Monty, allen Belgen,, allen z.t. als Leenaerts, 8 Gomez del Moral Spanje, z.t., 9 Velez, Spanje, 3.43.25, 10 Maurer, Zwitserland 3 48.15; 11 Ferretti, idem, 3.48.16, 12 Jaisli, idem, 3.48.21, 13 Bachelot, Frankrijk z.t. 14 Bracke Belg, 3.48.23, 15 Blanc. Zwits. 3.48.23, 16 Silva, Portugal. 3.4826, 17 Leo Knops, 3.48.28, 18 Jan Hugens 3.48.47, 19 Momene, Sp., 3.48.47, 26 Kees de Jongh z.t., 45 Henk Nydam 3.57.44, 50 Lex van Kreuningen 3.57.47, 57 Miel Verstraete 4.00.21. Oud-zijn is geïsoleerd-zijn (Advertentie) Op het dezer dagen te San Sebastian (Spanje) gehouden congres van de Euro pese Biljartbond (C.E.B.) is de Interna tionale kalender voor het seizoen 1962- 1963 als volgt samengesteld. Wereldkampioenschappen: Kader 71/2: Oberhausen (Did.) van 10-14 oktober 1962; Kunststoten: Lyon (Fr.) van 30 mei-2 juni 1963; Driebanden: Neuss (Did.) van 2-6 oktober 1963. Europese kampioenschappen: Kader 47'2: Huelva (Spanje) van 10-13 januari 1963; Kader 71/2: Den Helder van 28 februari-3 maart 1963; Driebanden: Brus sel van 27-31 maart 1963; Bandstoten: Lissabon van 2-5 mei 1963; Kader 47/1: San Sebastian van 27-30 juni 1963. Internationale toernooien: Coupe Si- monis (kader 47/2): Praag op 6 en 7 ok tober 1962; Europees juniorentoernooi (kader 47/2): West-Berlijn van 13-16 de cember 1962; Europese beker voor club teams (driebanden): finaletoernooi te Antwerpen van 14-16 juni 1963. Op het congres werd de secretaris van de K.N.B.B.. ir. C. P. Scheepers, Rotter dam, gekozen tot algemeen secretaris van de C.E.B in de plaats van de heer L. Druart (B.), die de functie van wed strijdleider op zich heeft genomen. Reeds eerder had de Duitser Krienen als wed strijdleider bedankt. Onze landgenoot, de heer J. van Heem. die zijn functie als penningmees ter heeft neergelegd, werd benoemd tot erelid van de C.E.B. In zijn plaats werd in het bestuur gekozen de Italiaan Rossi, Algemeen bergklassement: 1 Heeb, Zwits.. 63 punten, 2 Silva Portugal. 54 punten, 3 Gomez del Moral Spanje. 40 punten, 4 ex aequo; Vastiau, Belg, 29 punten, Velez Spanje, 29 pun ten, 6 Maino It., 22 punten, 7 Hugens, Ned., 16 punten; 8 Ferretti, It., 15 punten 9 ex aequo: Leenaerts, Belg, 12 punten, Janssen Ned., 12 punten. Naast een achttal Belgen en de Engels man Torjamy Simpson heeft men voor de ronde van Dinteloord, een wegwedstrijd voor profs en onafhankelyken, die za terdag 21 juli voor de elfde maal wordt gehouden, de Fransman André Darriga de gecontracteerd. Onder de ruim zeventig deelnemers be vinden zich ook praktisch alle promi nente Nederlandse coureurs. Pauke Meyers en Leen Hubert van NAC, die door het NAC-bestuur op de transferlijst waren geplaatst, zijn door resp. NEC (Nijmegen) en SVV (Schie dam) gekocht en gaan per 1 augustus voor die verenigingen spelen. Wim Groenewegen nam NAC van Vlissingen over, doch hij werd, zoals dit jaar voor het eerst door de KNVB wordt geëist, pas definitief gecontracteerd na dat het voorgeschreven geneeskundig on derzoek, dat gisteravond geschiedde, een gunstig resultaat had opgeleverd. Aan een dergelijk onderzoek moeten overigens alle spelers in het betaald voet bal zich jaarlijks onderwerpen. Zonder die gunstige verklaring wordt namelijk geen enkele transfer door de KNVB aan vaard en kan de betrokken vereniging geen rechtsgeldig contract afsluiten. Tonny van der Linden, de midvoor van DOS en van het Nederlands Elftal, heeft donderdagmorgen een nieuw con tract getekend met de Utrechtse ere divisieclub. VOOR EEN heirag van 1.015.000 (pilden, de hoogate iom ooit door een Engelte voetbalclub betaald, ia de Schot Denis Law van de Italiaanae club Torino overgegaan naar Manchester United. De onderhandelingen tussen beide clubs, die reeds in april begonnen wa ren, zijn donderdag afgesloten met de transfer. IN MILAAN is de loting verricht voor de halve finale Italië—Engeland, Euro pese zonde Davis Cup. Vrijdag zijn de enkelspelen PietrangeliSangsten en Gardini—Knight, zaterdag het dubbel Fietrangeli-Sirola tegen Pickard-Knight en zondag Pietrangeli-Knight en Gar- dini-Eangsten. GOES, 12 juli Export- en industrie veiling: Senga Sengana I 1.30, II 1.24, Talisman I 1.22, II 1.15, Red Gauntlet I 1.15, II 1.15, Regina I en II 1.15, Juspa I 1.15, I 11.15, Jucunda I 1.15, II 1.15, Mach. Frühernte I en II 1.15, Cambridga I 1.15, I 11.15, Mad. Moutot II 1.09—1.10, div. aardbeien III 52, frambozen in kratten I 1.48, II 1.28, rode bessen E 85—90. I 75—79, n 66, gewone veiling: per doos: Regina I 33. II 21, Senga Sengana I 22,, Talisman extra 3742, I 2836, II 23 30, Red Gauntlet extra 3644. I 2736. II 2527, rode bessen extra 2327, I 17 —24, II 14—16, III 12—15, frambozen I 3542, II 32—40, per stuk: perziken I 8— 21, per kg: Regina I 1.10, Senga Sengana I 190, Talisman I 1.30—1.40, II 90—1.00. Red Gauntlet II 95—1.30, Mad. Moutot II 90, perziken II 45, Early Rivers extra 1.55, II 1.08—1.35, Vroege van Werden I 1.50, II 1.27, Hollanders extra 1.37— 1.41, I 1.26—1.30, Br. Bruine extra 1.66, I 11.22—1.34, Markiezen extra 1.55—1.59. KAPELLE, 12 juli Frambozen in doosjes: I 1.46—1.52, II 1.33—1.39, aard beien z. dop: Sengana I 1.32, II 1.23— 1.28, Talisman I 1.20, II 1.J8, Regina I 1.23, I 11.18—1.19, Red Gauntlet I 1.13, II 1.11, Juspa I-II 1.16, Cambridge I-II 1.16, Mad. Moutot II 98, Merton Prinses II 1.16, Macheraux II 1.16, diversen III 73, aardbeien per doos: Red Gauntlet extra 35—39, I 31—38, II 20—26, Talisman ex tra 36—39, I 29—36, II 20—27, Regina I 28, II 17. Sengana extra 32, I 29, II 19, Cambridge V. extra 35, I 31, II 26, Mer ton Pr. I 27—33, II 21—22, Gorella I 27. II 19, Siletz I 26, aardbeien per kg: II 9091, kersen per kg: Early Rivers I 1,32 —1.58, II 1.15, III 35—64, Hollanders II 1.23, meikersen I 1.10, Markiezen I 1.54, Vr. v. Werden extra 1.49, rode bessen p. doos: J. v. Tets extra 2833, I 1826, II 15—19, III 14, per kg II 60—61, III 41. MIDDELBURG, 11 juli Nieuwe aardappelen: Eerstelingen bonken 69, grote I 46.20, II 43.20, drielingen I 29.30, II 26, kriel I 20, II 13.20, Bintjes grote II 3133, drielingen 22, kriel 1314, aard beien per doos: Red Gauntlet I 2534, II 2538, Cambridge Vigour II 2021, Re gina II 1421, Macheraux Früh. II 17 20, Talisman I 2538, II 1427, Senga Sengana I 2125, II 1423, Mad. Moutot II 1820, aardbeien per kg 751.08, fruit: tomaten Al 1.18—1.25, A2 1.11, BI 1.10—1.23. B2 1.05, Cl 87—97, C2 75, CC1 65, rode bessen per doos 1134, per kg 5683. frambozen per doos 3360, per ziken kas p. st. 437, kaspruimen per st. 910, per kg 1.521.76 kersen per doos 3640. per kg 1.41, groenten: bloemkool 4 per kist 2857, 6 per kist 2050, 8 per kist 1224, 10 per kist 1117. tuinbonen 2023, doperwten 2665, snijbonen 1.23 1.79. dubbele prinsessen 1.511.93, peu len 70, spitskool 57, rode kool 39, sav. kool 5—13, pootuien 11—19, andijvie 28 51, boskroten 519, komkommers groen 75-op 25—26, 60-75 17—25, 50-60 1624, 40-50 1418, 35-40 15, krom kg 18—20, wit 60-75 26—28, 50-60 20—28, 40- 50 1626, 35-40 16, krom kg 20, bospeen 629, waspeen 2328, postelein 3761, rabarber 514, sla 4—12. Rode bessen moeten worden aangevoerd in bessen- bakjes 5 kg netto met interieur. Jac. van der Kloot heeft in Karl Marx Stadt een internationale baanwedstrijd over 64 kilometer gewonnen. Hij legde de afstand af in 1 uur 35 minuten en 25 seconden en verzamelde daarmee 31 punten. De Duitsers Tanneberger en Stupka werden met resp. 20 en 14 pun ten tweede en derde. Van de overige Nederlandse deelne mers plaatste André van Aert zich vijf de en Haest werd vijftiende. Hoe populair en belangrijk óók buiten de landsgrenzen de internationale amateurklassieker „Ronde van Midden-Zeeland" is, wordt o.m. bewezen door het feit, dat a.s. zondag 15 juli Radio Luxemburg er een reportage aan gaat wijden. In een vraaggesprek tussen Herman Emmink (Radio Luxemburg) cn de voor zitter van het organiserende comité „Ronde van Midden-Zeeland", dc heer A. G. Verhulst, zullen diverse aspecten van dit wielerevenement worden belicht. De uitzending is te .beluisteren om 10.30 uur voormiddag. Konstanz 390 (onveranderd), Rhein- felden 258 (J-2), Ottenheim 326 (—12), Straatsburg 275 5), Maxau 438 10), Plochingen 110 (-1), Mannheim 279 (-1), Steinbach 120 (+2), Mainz 274 8), Bingcn 188 (—2), Kaub 205 (—5), Trier 114 9), Koblenz 204 3), Keulen 165 (—5), Ruhrort 354 (—2), Lobith 963 (—3), Nijmegen 748 4), Arnhem 785 3), Eefde IJssel 314 2). Deventer 210 3), Monsin 5435 35),Visé492022), Borg haren 3860 (—18), Belfeld 1125 (+21), Grave beneden de sluis 507 (J-5). HET BESTUUR van de voetbalvereni ging Helmond heeft besloten, terug te keren naar het amateurvoetbal. De voorgenomen fusie tussen Helmond en Helmondia, zal vanzelfsprekend geen doorgang vinden. Helmondia blijft in het betaalde voetbal spelen. Het Damrak heeft gistermiddag het koersverlies van gisteren voor de inter nationale waarden geheel ingelopen. Een grote tegenvaller echter was de stem ming voor hoogovens. Dit staalconcern moest bij de opening op 599 met een koersverlies, ten opzichte van het voor gaande slot. van circa 12 punten ge noegen nemen. Nadat 596 was gedaan kwam er wat steun in de markt waar door de koers kon oplopen tot 602. Spe ciale redenen voor de gedrukte stem ming in dit fonds waren ter beurze niet te vernemen. Hier en daar ging het gerucht dat het Hoogovenconcern bin nenkort winstcijfers zou publiceren. Deze cijfers zullen echter nog wel enige tijd op zich laten wachten. Veel ging er in de hoek van Hoogovens niet om. Dit was anders voor de overige internatio nale waarden. Philips bijvoorbeeld ontmoette goede belangstelling waardoor de prijs kon aantrekken van f 167.60 tot f 168.40, te gen f 163.30 als slotkoers van eergiste ren. Unilevers liepen op van f 150.80 tot f 151.20 en verbeterden op deze prijs circa f 3.70 .Voor Kon. Olies bestond grote vraag op f 133 van locale zijde. Dc olie-aandelen liepen op van f 132.80 tot, f 133.30 (f 131.30). De opwaartse tendentie voor AKU stond weer onder druk door verkopen van speciale zijde. Dit verhinderde niet da+ de rayonaandelen zes punten hoger openden op 368, om daarna terug te vallen tot 366. In de scheepvaarthoek bestond enige vraag voor aandelen Holland-Amerika- lijn en die van Scheepvaart unie. De leidende cultures lagen goed gedispo neerd in de markt. Dit kop niet gezegd worden van de staatsfondsen in welke hoek de stemming zwak was. 11-7 12-7 4 98 98'+ 3'a 88 >8 88 A 362 363*4 cA 611 604 GBA 163.30 168 cA 147.50 150.75 A 131.30 132.95 A 123 124', A 379'/, 375 cA 750 765 Ned. '59 Ned. '47 AKU Hoogovens Philips Unilever Kon. Olie Scheepv. Unie A'dam Bk Kon. Zout TELEFONISCH AVONDVERKEER Kon. Olie 132.00 133.50 gl Philips 165.00. 168.00 Unilever 149.50 151.30 (gisteravond laagste koers Unilever 147.00 i.p.v. 148.001; Hoogovens 603 604.

de Stem | 1962 | | pagina 13