Kraaykamp en Sonneveld voor de K.R.O.-televisie NIEUW de kwartjes-sigaar p Wit PERQUIN FOUTEN! Minter en Hinter en de verdwijn-kast VERSER Rookreclame gematigder wat is DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 JULI 1962 T.V.-/4ML/SEMENT IN HET SElZOEN_ Rens van Dorth. Luister naar jb* ZEISS IKON JM§J CONTAFLEX NU vanaf f 480.- VAKANTIEPROGRAM VOOR DE JEUGD PATER DRIESSEN O.P. OVER CONCILIESTEDEN Kijk naar Radioprogramma s Hilversum I 402 m. Televisieprogramma ocjezecji maakt Martin Mons Kanaalzwemmer (onder water) volbracht zijn huzarenstukje Stem-feuilleton Wervelstorm treft oostkust van Australië JOHNNY KRAAMKAMP buitenlanders (Van onze radio- en t.v.-redacteur) TIJDENS een persconferentie te Hilversum heeft de pro grammaleiding van de televisie sectie bij de K.R.O. enige nieu we amusementsuitzendingen be kendgemaakt, die de televisie kijkers in het najaar op hun beeldscherm mogen verwachten. Wat direct opvalt is wel het feit dat een belangrijk deel van deze nieuwe programma's is geplaatst op de vrijdagavond, zodat de K.R.O. naast de zaterdagavond ook op de vrijdag ruimte biedi voor lichte ontspanning. TN oktober en februari van het volgend jaar zullen twee Johnny Kraay- kampshows vóór de camera's worden gebracht. In deze shows zal Johnny Kraaykamp telkens vijf buitenlandse gasten ontvangen. Een groot orkest o.l.v. Jack Buiterman zorgt voor de muzikale begeleiding. Het ligt in de bedoeling deze shows uit „Treslong" in Hillegom uit te zenden. Gerard Mi ction is de producer en Fred Rombouts heeft de regie. Voorts is er een contract gesloten met Wim Sonneveld, die eveneens twee shows voor de K.R.O. gaat maken. Dit zullen one-man-shows worden, waarin Wim Sonneveld geassisteerd wordt door een balletgroep, samengesteld uit het ballet dat o.a. meewerkte aan de mu sical „My fair lady". De eerste show kan men voor de kerstdagen op de beeldbuis ontvangen. Vervolgens komt er in het najaar onder regie van Henk Scholten een nieuwe quiz op de t.v.- buis. Bij deze quiz, die o.a. is ge ïnspireerd op het Engelse quizprogram ma „Pit your wits", kunnen zowel deel nemers in de studio als de kijkers mee spelen en in aanmerking komen voor aantrekkelijke prijzen. In deze quiz wordt de intelligentie getest van twee studio-teams, bestaande uit 3 a 4 per sonen. jpLK team krijgt drie groepen vragen voorgelegd bestaande uit een aantal testen die binnen een tevoren vastge stelde tijd schriftelijk moeten worden beantwoord. De kijkers die de vragen op het scherm zien, kunnen met de studio-teams meespelen en zo zijn in telligentie testen. Het spel is vrij sim pel: op iedere vraag moet bevestigend of ontkennend worden geantwoord. Er is maar één concreet antwoord moge lijk. Na de drie ronden worden aan de winnende studiogroep prijzen uitge reikt. De vierde ronde de vierde groep vragen dus blijft gereserveerd voor de huiskamer. Hier kunnen de kijkers meespelen door de antwoorden per briefkaart in te zenden en zo in aanmerking komen voor de huis- kamerprijs. Deze quiz zal in het najaar eenmaal per maand op de zaterdag avond worden gehouden. rjAARENBOVEN zal ook 1 Rens van Dorth voor de K.R.O. enkele shows maken, die op de vrijdagavonden op het scherm zullen verschijnen onder regie van Willy van Hemert. In dit programma ontvangt Rens van Dorth Nederlandse artiesten, o.w. de bekende goochelaar Fred. Kaps. Jos van der- Valk zal straks de „Inkspots", een zanggroep bestaande uit twee tenoren, bariton, bas en pianist, regisseren. De leider van deze groep is de bariton Charley Fukua. Onder produktie van lan Delfgaauw wordt binnenkort door ■egisseur Jos v. d. Valk een gedeelte uit de show van de grote Duitse illu sionist Kalanag op de beeldband vast gelegd voor een uitzending op een later Advertentie) wen camera van klasse WIM SONNEVELD one-man-show tijdstip. Kalanag maakt namelijk een tournee door Nederland. Het programma „Zaterdagavondak koorden" verdwijnt en in de plaats daarvan komt er om de maand een show, waarin Teddy Scholten de lea ding lady is. In de tussenliggende maan den wordt op de zaterdagavond een Boyd Bachmannshow gepresenteerd. De rubrieken „T.v.-dansant", „Piste', en „Meet the band" blijven gehand haafd. Kortom een veelbelovend programma van de televisiesectie bij de K.R.O. NTu de grote vakantie op komst is, heeft de KRO-radio een jeugdprogramma geannonceerd, dat van half juli tot eind augustus viermaal in de week wordt uitgezonden. In de uitzendingen „Hoera, het is vakantie" gaan Wim Quint en Rosemarie Lippes op dinsdag, donderdag en vrijdag de jeugd bezig houden met knutselwerkjes, spelletjes of hoorspelen. De kinderen kunnen er naar luisteren op de volgende dagen en tijden: dinsdag van 9.45-10.15 uur, donderdag van 9.40-10 uur en vrijdag van 15-15.30 uur. Wolgende week woensdagavond zal de KRO-televisie onder de titel „Terug keer" een documentaire uitzenden over het a.s. concilie. Deze uitzending, die werd samengesteld door pater dr. W. C. Driessen o.p., geeft de kijker een indruk van de eerste conciliesteden aan de hand van filmbeelden, die enkele maanden geleden werden vast gelegd door een cameraploeg in Nicea, Constantinopel .Ephese en Chalcedon. Leo Akkermans zorgde voor de regie van deze documentaire. Op Hilversum I (402 m fm 92.6 MHz kan. 19) speelt om 20.05 uur het omroep orkest m.m.v. Henk Driessen, bas-bari ton. Het hoorspel „Het kleine land" wordt om 21.20 uur uitgezonden. Om 22.05 uur volgt het programma „Een avondje uit". Om 23.00 uur kunt u luisteren naar de Tour van de Toekomst, terwijl tot slot om 23.10 uur de rubriek „Discotaria'' wordt uitgezonden. Op Hilversum II (298 m fm 96.8 MHz kan. 33) biedt de NCRV om 20.00 uur een zomeravondconcert van de Jan Wil lem Frisokapel. Om 20.45 uur volgt de vakantiewedstrijd „De zevensprong". Daarna kunt u om 21.00 uur luisteren naar „Flower drumsong". Om 23.00 uur speelt het pianoduo Rollino-Sheftel, ter wijl tot besluit om 23.'35 uur de rubriek „Muziek voor het slapengaan" wordt uit gezonden. Na het journaal presenteert de K.R.O. om 20.20 uur „Woord en beeld" en om 20.30 uur het programma „Kijk op kunst'. Om 21.00 uur vormt het t.v.-spel „Op zoek naar Garrow" de hoofdschotel van de avond. Onder regie van Frans 't Hoen spelen mee Louis Borel, Georgette Hage- doorn, Mimi Boesnach, Kitty CouVbois, Jules Ro.yaards, Frans v.d, Lingen eii Fien Berghegge. België Vlaams biedt om 20.30 uur een filmverslag van de Tour; om 20.40 uur de speelfilm „De ideale vrouw0. Advertentie) Elegante vrouwen kopen NYLONS DE kwaliteitsnylons DONDERDAG, 12 JULI AVRO: 12,00 Licht ens. m. sol. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Mil. ork. 13,QO Nws. 13,15 Meded., evt. act. of gram. 13,25 Beursber. 13,30 Mannenkoor 14,00 Kleurrijke klanken, muziekrevue 15,10 V. d. vrouw 15,30 Zing zonder zorgen 16,00 Hammondorgel en zang 16,25 Voordr. 16,45 Gram. v. d. jeugd 17,10 V. d. jeugd 17,40 Lichte gram. 18,00 Nws. 18,15 Evt. act. 18,20 Dansork. en zang sol. m. gram. 19,00 Carrousel, 20,00 Nws. 20,05 Omroepork. en sol., mod. muz. 21,20 Het kleine eiland, hoorspel 22,05 Lichte muz. 22,30 Nws. 22,40 Act. 23,00 Tour v. d. toekomst 1962, rep. 23,10 Discotaria, nwe. gram. 23,55- 24,00 Nws. VRIJDAG 13 JULI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) 8,00 Nws. en soc. strijdl. 8,18 Muz. ochtend post (gr.) 9,00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9,10 Belg. ork .muz. (9,35-9,40 Waterst.). VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lez. 10,05 Morgen wijding. VARA: 10,20 Pianoduo 10,40 Lichte gram. 11.00 V. d. kleuters 11.15 Pianorecital, klass. en mod. muz. 11,40 Hammondorgelspel. Hilversum II 298 m. DONDERDAG 12 JULI KRO: 12,00 Middagklok-noodklok 12,04 Pop. gram. 12,25 V. d. boeren 12,35 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12,38 Draaiorgelmuz. (gr.) 12,50 Act. 13.00 Nws. 13,15 Platennws. 13,30 Lichte ork. muz. en zangsol. NCRV: 14,00 Metropole ork. 14.30 Symf, muz. (gr.) 15,30 Amus. muz. 16,00 Verkenningen in de Bijbel 16,20 Oude kamer muz. 16,45 V. d. jeugd 17,10 Lichte gram. 17,40 Beursber. 17,45 Ensemble parade, gev. muz. 18,15 Sport 18,20 Amster damse Politiekapel 18,50 Gram. 1.9,00 Nws. en weerber. 19,10 Geest, liederen 19,30 Radio krant 19,50 Pol. lez. 20,00 Mil. ork. 20,45 Zevensprong, licht progr. 21,00 Flower Drum song, musical 22,00 Kerkorgelconc. 22,30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Avondoverd. 22,55 Bekbe- spreking 23.00 Pianoduo. mod. muz. 23,35 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. VRIJDAG 13 JULI NCRV: 7,00 Nws. 7,10 Gewijde muz. (gr.) 7,30 Lichte gram. 7.50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8,15 Radiokrant 8,35 Vlotte ochtendklanken (gr.) 9,00 V. d. zieken 9,35 Gram. 9.40 V. d. vrouw 10,10 Gram. 10,15 Morgend. 10,45 Pianorecital, mod. en klass. muz. 11,15 In het zilver, progr. voor oudere luisteraars. Brussel - Vlaams DONDERDAG 12 JULI BRUSSEL 324 m 12 00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Werber. 12,35 Amus. ork. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13,15 Mod. en klass. kamermuz. 14.00 Tetide in Sciro, opera, 2e bedr. 15,30 Schoolkoor 16,00 Beursber. (tussen 16,00-17.00 Rep. Ronde van Frankrijk) 17,00 Nws. 17.15 Lichte muz. 18,00 Balletmuz. 18,20 V. d. sold. 18,45 Comm. Ronde van Frankrijk 19,00 Nws. 19,40 Pianomuz., mod. muz. 20,00 Opera- en belcanto festival 21,20 Variété-ork. en vocaal kwartet 22,00 Nws. 22,15 Negro spirituals 22,25 Etnische muz. 22,55-23,00 Nws, Brussel Frans DONDERDAG 12 JULI BRUSSEL 484 m 12,03 Lichte muz. 13,00 Nws. 13.15 Lichte gram. 14,03 Int. pianisten- ALARM In het Engelse plaatsje Luton werd een dringend beroep gedaan op de brandweer. Niet dat er ergens brand was ontstaan, maar gewoon om een bijna geheel opgedroogde vijver vol te spuiten. De kwestie was dat honderden goudvissen dreigden te stikken als gevolg van het lage waterpeil. GEHEIM „Wat is uw geheim, dat u zo oud bent geworden?" vroeg de verslag gever aan de man, die zyn honderdste verjaardag vierde. „Voorzichtig leven," antwoordde de oude man prompt. „Ik rookte nooit, dronk nooit cn at nooit te veel. En ik sla iedere ochtend om zes uur op." „Zo, zo," zei de verslaggever, „maar hoe komt het, dat zoveel mensen die dat óók doen, niet ouder dan zestig worden?" „Die houden het niet lang genoeg vol," meende de 100-jarige. PRAKTISCH Twee agenten uit Loughton (Enge land) raakten dezer dagen in een ver velende situatie. Zij hadden juist drie mannen aangehouden die in een voor hen uitrijdende auto zaten en brachten hen over naar hun eigen politiewagen. Toen kwam er een kink in de kabel: de politiewagen wilde niet meer starten. De agenten vonden echter een prak tische oplossing voor hun moeilijk heden. Zij lieten hun wagen door de auto van de arrestanten op sleep touw nemen. AARDIG De Rolls Royce-fabriek geeft voortaan aan employés met 50 jaar dienst een jubileumvakan- tie met gebruik van een echte Rolls Royce. „Ik geloof dat we omsingeld zijn." (Advertentie) concours te Moskou 15,06 Lichte Belg. muz. 16,08 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,15 Gram. 17,30 Pianorecital, klass. muz. 18,30 Lichte gram. 19.30 Nws. 20,00 Discoparade 21,30 Jazz- muz. 22,00 Wereldnws. 22,20 Gevar. progr. 22,55 Nws. DONDERDAG 12 JULI NTS: 20,00 Journ. KRO: 20,20 Woord en beeld 20,30 Kijk op kunst 21,00 Op zoek naar Garrow (Looking for Garrow), tv-spel FRANS BELGIE 19,30 Reflets du libé ralisme 20,00 Nws. 20,30 Eurovisie: Filmver slag Ronde van Frankrijk 20,40 De mens van de 20e eeuw. wedstrijdprogr. 21,40 Nieu we films 22,00 Wallonië '62 22,45 Nws. VLAAMS BELGIE 19,00 Programma v. d. jongeren 19.30 TV-rally 20.00 Nws. 20.30 Eurovisie: Filmverslag Ronde van Frankrijk 20,40 De ideale vrouw (Die ideale Frau), speelfilm 22,20 Nws. Het koge en harde woord is er dan gelukkig eindelijk eens uit. De waarnemend AVRO-directeur heelt precies gezegd waar het op staat. En waar staat het dan op? Het gemeier over de radio-programma's die niet deugen moet maar eens uit zijn. De ene partij moppert over het tekort aan lichte liedjes en de andere over het gebrek aan goede muziek. Wat de eersten betreft: zelfs radio Vero nica kan hun niet geven wat ze zou den willen, zegt de AVRO-baas. En wat de anderen aangaat: het moet nu eenmaal niet allemaal grote terts en andante cantabile zijn. De pro gramma's moeten gevarieerd zijn, zegt hij. En het verslagje toaarin dat te lezen stond besloot met het citaat'. „Een simpel liedje als „Ach, ivas ik maar bij moeder thuis gebleven" dat zelfs i' parlementaire kringen burger recht verkreeg, kan een functie heb ben waarvan de waarde niet mag worden onderschat". Juist. Zo is het dan maar. Ik heb het hier nooit openlijk willen zeggen, om niet uilgelachen te worden, maar de AVRO zegt het nu zelf. ,,Ach, was ik maar bij moeder thuis gebleven" is een stukje cultuur. Het is een liedje met een functie. Het dient de natie. De waarde ervan, staat er duidelijk, mag zelfs niet onderschat worden. Het is in parlementaire kring als cultureel gemeengoed aanvaard De kamerleden neuriën het in de wandel gangen en zelfs tijdens de zittingen, als het wat lang duurt. Er is zelfs even sprake van geweest het lied tot herkenningsmelodie van de Tweede Kamer te maken, doch de verhoging van de vergoeding met vijfduizend gulden heeft de parlementariërs van dit voornemen doen afzien. Maar de waarde van het liedje is gebleven. En mag nog steeds niet onderschat worden. We moeten een beetje meer dankbaarheid opbrengen voor al het goede dat het land en zijn radio ons bieden. Kankeren is niet moeilijk. Goed. de aardbeien blij ven maar duur, dat is waar, en het weer kan kennelijk niet op zomerpeïl komen. Maar dat alles maakt het be staan zo duister nog niet zo lang we immers achter de radioknop het lied je-met-een-functie hebben zitten. Eaat het dan maar regenen. Dan blij ven we maar met z'n allen bij moe der thuis en zoeken Hilversum op. En hoe vaker ive het horen, hoe die per we ervan overtuigd zullen raken: „Ach, was ik maar" vervult een func tie. En wie de waarde van die functie dan nóg onderschatdie moet maar emigreren. PRAET-MAECKER 3) „Brigitte, gebruik jij in die zalfjes van je ook SciUa maritima?" vroeg Car lo de volgende dag. Brigitte, geprikkeld, stond op het punt om op te stuiven. ,,Die zalfjes van je1" Nu, die zalfjes hadden mejuffrouw Car- la Berkelaar toch maar al een paar jaar een heel behoorlijk bestaan gege ven! Maar dan drong het tot haar door wat Carla eigenlijk vroeg en ze staar de haar vriendin stomverbaasd aan. ..Scilla martima? Zeeajuin? Ben je nu helemaal gek geworden? Ik zal .we1 hei lig oppassen! Weet je wat dat voor goed. je is? Niet? Nu wrijf er dan maar eens iets van op je arm. je wang of waar je maar wilt, dan leer je het wel. In 'een mum zit je vol blaren. Zeeajuin in mijn preparaten, nu vraag ik je! Wacht eens. je wilt me toch niet zeggen, dat die huidaandoening van..." „Precies. Ik had haar zoeven aan de telefoon. Het lijkt mij het best, dat jy je maar met haar in verbinding stelt. En als het nodig is met die huidarts. Dit is tenslotte mijn afdeling niet. Als ze mij op dit gebied iets vragen, sta ik met de mond vol tanden. Zoals daare ven, toen ze me het grote nieuws mee deelde." Zeeajuin? Maar hoe ter wereld is zoiets nu mogelijk! Hoe kan ze daar nu mee in aanraking zijn gekomen? Het is toch werkelijk niet iets. dat je her' haaldelijk en overal tegenkomt." „Tja, dat moet je haar bever vragen Ze zal natuurlijk wel de nodige ^vijan den en vooral vijandinnen hebben. „Ik heb altijd gedacht, dat ze erg po- pulair was, veel vrienden had. Ze is trouwens een van onze prettigste cliën ten." j „Ik wil je graag toegeven, dat Jacqu eline Vermaassen in normale omstan digheden allercharmantst is. Maar de zelfde Jacqueline als haar iets dwars zit? Enfin, dat heb je gisteren kunnen meemaken. Dan komt het volkskind dat zich met klauw en tand heeft moeten naar boven werken, weer te voorschijn. En dan is er natuurlijk de jalouzie. Als je een carrière maakt als de hare kun je wel niet anders verwachten..." ..Zouden al die verhalen over jalouzie in toneelkringen niet erg overdreven zijn. Als je zo onder de schijnwerpers staat." ..Och, ik wil niet zeggen, dat jalou zie of concurrentienijd of hoe je het dan ook wilt noemen, in die kringen i erger zijn dan in andere." zei Carla met graag toegeven, dat dit een houding was waarbij alle ridderlijkheid ver te zoeken viel, maar zo was het nu eenmaal. Hij mocht Chariot Terbeek werkelijk heel graag en ze was destijds in die ellen dige geschiedenis bij maison Saleminq een steun en toeverlaat geweest, hij zou dat nooit vergeten. Maar dat was nog geen reden, waarom hij altijd maar weer de Perseus zou moeten spelen voor elke Andromeda, die haar goede hart meende te ontdekken. Hij bewoog zich onrustig op zijn stoel, want Susanne zat hem aan te kijken alsof ze zijn gedachten kon lezen en het met die gedachten helemaal niet eens was ,,Je moest het hele verhaal nog eens van 't begin tot 't eind vertellen, Chariot," zei ze vriendelijk. „Ik geloof niet, dat het helemaal tot Pieter Augus- te is doorgedrongen." ,,Neem me niet kwalijk," zei Chariot berouwvol. ,,Ik ben ook zo vreselijk van de hak op de tak springerig." ,,Dat valt best mee hoor. Wil je nog een mint Julep? Ja? En jij Pieter Augus- te? Maar jij hebt zeker liever koffie dan een long-drink." Pieter Auguste Perquin keek de vrouw van zijn hart onderzoekend aan. Was dit toegeven aan zijn geheime zonde nu argeloze goedheid of stak er een bedekt verwijt in? Zoiets van; ,,Als je anders te lui bent om te horen wat er gezegd wordt, slaapkop, dan zullen we je in 's hemelsnaam maar zwarte koffie geven om je wakker te krijgen, hoewel het heel slecht voor je is." ,,Ja, ik wil heel graag koffie," ant woordde hij dociel. ,,En als Chariot het niet te veel moeite vind om net hele verhaal nog eens te doen, maar dan in de juiste volgorde..." „Maar helemaal niet. Eigenlijk moest ik me schamen jou ermee lastig te ko men vallen. Je hebt het al druk genoeg. Maar die arme Brigitte heeft toch al zc'n ellendig leven gehad met die vre selijke man van haar een geluk, dat hij zijn nek gebroken heeft...En al die vrouwen...Zulke vreselijke wezens, dat kun je je niet voorstellen." „Susanne frequenteert die inrichting, als ik me niet vergis, ook. Ik kan me levendig voorstellen...," zei een wraak zuchtige Pieter Auguste kwasi onschul dig. „Maar ik bedoel Suzanne toch hele maal niet!" verweerde een van haar stuk gebrachte Chariot zich. (wordt vervolgd) De 28-jarige Amerikaan Fred Baldasare is er als eerste in geslaagd het Kanaal onder water zwemmend over te steken. Hij is ruim 20 uur te water geweest. Baldasare was dinsdagmiddag één uur bij Kaap Griz Nez gestart en arriveerde omstreeks kwart over acht te Pegwell Bay, ten zuidwesten van Ramsgate. Bal dasare zeide dat het een tamelijk moei lijke tocht was geweest, vooral tegen het eind, maar dat hij zich nog fit genoeg voelde om desnoods op dezelfde wijze terug te keren. Baldasare heeft ongeveer twee vóet diep onder water gezwommen. een onverschillig schouderophalen. „Ik wil alleen maar even aanstippen dat zo iets bestaat. En dat we, als jij er dan zeker van bent, dat dat rommeltje on mogelijk in jouw preparaten kan zitten, in die richting zullen moeten zoeken. Want zie je, een ongelukkig toeval is iets, waaraan ik niet kan geloven. Zo als jij zoeven terecht opmerkte, je komt hel niet elke dag tegen en evenmin op elke plaats. Enfin, je zult vannacht dus wel gerust kunnen slapen. Je ziet eruit, alsof je dat wel nodig hebt." IETS MOET ER TOCH AAN GEDAAN WORDEN ,,Zie je, naar de politie gaan kan ze niet het arme kind. Wat moet ze daar zeggen? 't Is allemaal zo gecompliceerd en bovendien wil ze natuurlijk geen schandaal. En de politie..." Charlotte van Oudenbosch Terbeek trok op een grappige manier haar wenkbrauwen op. ,,De politie is niet discreet genoeg, •- vind je. Chariot?" vroeg Pieter Augus te Perquin glimlachend. „Nu moet je me niet verkeerd begrij pen alsjeblieft, Pieter Auguste. Ik ben overtuigd van hun goede wil, maar hun methodes, beste jongen, hun methodes!" De wenkbrouwen gingen weer in de hoogte. Ze zaten gedrieën in de gezellige zit kamer van de flat van de Perquins. De dag was winderig en regenachtig ge weest, maar warm voor de tijd van het jaar achterover in zijn stoel geleund staarde Perquin naar de reclames, die telkens weer oplichtten en verdwenen boven de donkere streep van de huizen aan de overkant. Hij voelde zich be haaglijk lui. Het verhaal van Charlotte Terbeek interesseerde hem maar matig, hij kon er niets in zien, dat een of an der inspecteurtje door zijn verschijnen alleen niet kon rechtzetten. Waarschijn- W-2 Het was de herbergier A.J.Dop, die] de geruite theedoek van de herbergier lijk had een van die meiskes daar om veldwachter Zeeg slapend op de land-; was, vroeg hij om nog een biertje. De Britse sigarettenindustrie en de com merciële televisie in Engeland (ITA) heb ben een overeenkomst gesloten waarin vijf beperkende bepalingen zijn opgeno men inzake via televisie gemaakte re clame voor sigaretten. De beperkende bepalingen zijn: 1. Roken zal niet meer in verband gebracht worden met ontluikende liefde, liefde. 2. Het genot van roken zal niet over dreven worden voorgesteld. 3. Er zal geen beroep gedaan worden op trqts of mannelijkheid. 4. Helden van het jonge publiek zul len niet in verband gebracht worden met rokerij. 5. Er zal geen gebruik gemaakt wor den van „succes"-entourages om de in druk te wekken dat sigaretten iets te maken hebben met promotie of derge lijke. Verscheidene steden aan de oostkust van Australië die de laatste dagen door een wervelstorm werd getroffen, zijn woensdag gedeeltelijk ontruimd, nadat de gezwollen rivieren dc straten hadden overstroomd. In Lismore, aan de rivier de Rich mond, evacueerden reeds 250 mensen, ter wijl andere gezinnen zich gereedmaken om dit voorbeeld te volgen. In sommige stadsdelen staat het water meer dan twee meter hoog. Het leger heeft amfibie vaartuigen naar de stad gezonden om bij de evacuatie behulpzaam te. zijn. Ook in andere, kleinere steden aan de Richmond zoeken de inwoners een toe vlucht op hoger gelegen gronden. Tot dusver zijn geen verliezen aan mensenlevens gemeld, doch vermoedelijk is wel veel vee omgekomen. De regens in het getroffen gebied hou den nog aan. doch de wervelwind ver plaatst zich thans in de richting der zee. (Advertentie) Voor f 2.60 en 25 Arks waarde bonnen krijgt U 'n echte verrassing. Arks Thé-Complet. een of andere reden de duvel in en pro beerde dat op deze manier af te rea geren. Hij kende Brigitte Reimers z( goed als niet, had haar amper een paai maal ontmoet en hij zag werkelijk niet in waarom hij zich juist druk zou moe- eg vond. Nu trof dat, want de heerl ,,Het is vreemd met hem y.J.Dop zocht veldwachter Zeeg al ge^ meende Dop. „Luister eens,' iime tijd. ,,Hè, veldwachter!" riep hij, 'ord eens wakker! Ik heb wat voor e!" Zeeg wreef zich de ogen uit en om- gesteld," riep hij, ten maken over haar moeilijkheden en dat het eerste wat hem in 't oog viel dat nog wel in zijn eigen tijd. Hij wou| ,,ik heb de zaak aangeveegd en toen vond ik onder de stoel waar je gezeten hebt je..." „Asjemenou!" onderbrak Zeeg hem, verwezen rondkijkend. Maar plotseling sprong hij op. ,,De tovenaar!" riep hij. ,,de buikspreker, ik bedoel de...de...hij heeft me verhypnotiseerd! Misdaad! Ik zal hem!" Zeeg greep zijn fiets. ,,Ho, veldwachter!" riep de heer Dop. ..Wacht even, hier heb ik je..." Maar de veldwachter was al wegge fietst, luid bellend en „houdt hem" roe pend, hoewel er niemand te bespeuren viel. De heer A.J.Dop staarde hem hoofd schuddend na. ,,De veldwachter is zulk een verwoed speurder, dat hij zijn be zoldiging vergeet." mompelde hij. met het voorwerp, dat hij onder Zeeg's stoel in de gelagkamer gevonden had, in de hand. ..Dat hij zijn portefeuille nou al die tijd nog niet gemist heeft..."

de Stem | 1962 | | pagina 9