Storm op til commerciële rond Engelse televisie Alleen is -maar- alleen Integendeel, in uw auto rijden beroemde PHILIPS„all transistor'AUTORADIO Belastingkwesties in de raad van Ovezande Uitreiking ere-diploma s van Europese Beweging Regeringscommissie kraakt populaire ITV-programma s OP MIDDELBURGS STADHUIS t Ontvangst door burgemeester Ontwerp wet natuurbescherming Macht van de pers Politieke consequenties Zeeuws-Brabantse Turnkring PATER DE VREE T VAKANTIE P. VAAL artiesten en verslaggevers mee. Zij verjagen de verveling, houden u aangenaam bezig. In gezelschap van de Philips „all transistor" autoradio lijkt elke rit korter. Druk op de knop: u hoort tegelijkertijd de muziek; door en door betrouwbaar, zelfs op slechte wegen. En wat een klankkwaliteit. Echt Philips! De montage is eenvoudig. Uw leverancier laat u graag een muzikale proefrit maken. ALLE VOORDELEN VAN PHILIPS TRANSISTORS komen juist in de autoradio tot hun recht. Snel: geen opwarmtijd. Sterk: altijd volkomen betrouwbaar. Zuinig: uw accu voelt het stroomverbruik niet. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 12 JULI 1962 (Van onze verslaggever) Nelia Guldemond uit Oostkapelle en Bram Wattel uit Serooskerke, beiden leerlingen van de Christelijke H.B.S. in Middelburg, zagen gistermorgen hun deelname aan de Europese opstellen- en tekenwedstrijd op een bijzondere wijze beloond. Burgemeester mr. J. Drijber schaarde zich in de wethouderskamer van het Middelburgse stadhuis met de twee prijswinnaars aan één tafel voor het uitreiken van het ere-diploma van de Europese Beweging. Nelia had in haar opstel het accent gelegd op de hulpmiddelen, die radio en televisie voor de eenwording van Europa kunnen betekenen, terwijl Bram de vraag had behandeld of de integratie na de tweede wereldoorlog meer kans van slagen zou hebben dan daarvoor. B» Burgemeester Drijber van Middel burg in gesprek met Bram Wattel (links) en Nelia Guldemond (midden) Burgemeester Drijber toonde zich ver heugd over het feit, dat de Europese beweging het Middelburgse gemeentebe stuur had verzocht z.ich met de uitrei king van de prijzen te belasten. Belang rijk noemde hij de belangstelling van de jeugd voor de Europese zaak, öaar de huidige samenwerking wordt gedragen door een generatie, die in haar jeugd maar weinig over één Europa te horen kreeg. Samenwerking tot stand brengen is moeilijk, alleen al in Zeeuws verband werpt dit grote problemen op. Burge meester Drijber achtte het daarom zeer terecht, dat de Europese Beweging een beroep op de scholen deed. Bij de hierna volgende uitreiking van de diploma's ontvingen beide scholieren uit handen van de heer Drijber eveneens een boekenbon, geschonken door de ge meente Middelburg. (Van onze parlementaire redacteur) Terreinen en wateren, die geen eigen dom zijn van de staat kunnen in de toekomst als beschermd natuurmonument worden aangewezen, indien zij van alge meen belang zijn uit het oogpunt van natuurschoon of vanwege hun natuur wetenschappelijke betekenis. Een daartoe strekkend wetsontwerp is bij de Tweede Kamer ingediend. Is een gebied of water eenmaal aangewezen als beschermd na tuurmonument, dan mogen zonder ver gunning geen handelingen worden ver richt, die schadelijk zijn voor het natuur- schoon. Deze wet opent verder de moge lijkheid om bij algemene maatregel van bestuur plant- en diersoorten die met uit roeiing bedreigd worden als beschermd aan te wijzen. De aanwijzing als be schermd natuurmonument geschiedt bij beschikking van de minister of staats secretaris van O. K. en W., nadat deze over de aanwijzing overeenstemming heeft bereikt met de minister van Volks huisvesting en Bouwnijverheid, onder wie de ruimtelijke ordening ressorteert. Aan deze beschikking gaat vooraf een zeer uitvoerige procedure, tijdens welke alle belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld hun gevoelen omtrent de voorgenomen aanwijzing kenbaar te maken. (Van onze Londense correspondent) „Loop naar de pomp! Dat is wat de enquête-commissie in feite te gen het tv-publiek zegt" tierde Engelands populairste dagblad, de „Daily Mirror" (oplaag 5 miljoen) tegen het rapport van de zg. „Com- missie-Pilkington" die in opdracht der Britse regering een diepgaand onderzoek instelde naar de gang van zaken in Engelands radio- en televisiewereld. De uitbarsting is een voorbode van het onweer, dat zal losbarsten als het lijvige, 350 bladzijden tellende rapport terdege is doorgewerkt en geanalyseerd. De Ovezandse gemeenteraad heeft zich woensdagavond beziggehouden met een onderwerp, dat veel inwoners bepaald niet als muziek in de oren zal klinken, doch dat door de raad unaniem strikt noodzakelijk werd geacht. Het betreft hier de tarieven voor de rioolbelasting ter plaatse, die sedert 1959 waren gesteld op 10,per jaar per aangesloten perceel, en die door het raadsbesluit van woens dagavond met ingang van 1 januari 1963 op 25,per jaar per perceel worden gebracht. Het hierop volgende punt van de agenda was opnieuw een belastingkwestie nl. de straatbelasting, die de gemeente dit jaar 3400,oplevert. De totale uitgave voor onderhoud en verlichting bedroeg in 1961 20.000,Beziet men deze uitgave tegen het bedrag, dat aan straatbelasting bin nenkomt, dan blijkt de ongewenste situatie overduidelijk. De onderhavige tarieven werden derhalve met 60 procent verhoogd tot het door de minister toegestane ma ximum van tien en vijf procent resp. voor belastbare opbrengst gebouwd, en idem ongebouwd eigendom. Volgens de kadastrale gegevens zal de straatbelasting met ingang van het volgend jaar een bedrag van 5800,gaan opleveren. De raadsleden gingen eenstemmig ak koord met de belastingverhogingen. Dit ging gepaard met de verzuchting, dat aan deze impopulaire maatregel op geen enkele wijze kan worden ontkomen. Tijdens de rondvraag werd door enkele raadsleden een lans gebroken voor een intensievere huisvuilophaaldienst. Een keer per week vinden zij te weinig. De heer Remijn zag gaarne een ophaaldienst voor tweemaal per week, zodat de mensen geen kans krijgen hun huisvuil ongeli miteerd op straat te deponeren. De voor zitter ontzenuwde deze argumenten met de verklaring, dat iedereen net zoveel vuilnisemmers kan huren als hij zelf wil, en dat deze dienst in de toekomst toch met een roltrommelauto zal gaan func tioneren. De gewraakte toestand werd dan ook in hoofdzaak toegeschreven aan de onwil van sommige mensen om vol doende emmers aan te schaffen. Voor de BBC had de commissie vrij wel niets dan lof, maar de commerciële televisie (in Engeland steevast aange duid als ITV-Independent Television) kreeg een stevige veeg uit de pan. Haar programma's waren onbenullig, op goedkope sensatie belust, teveel geba seerd op misdaad en geweldpleging". Mer hoeft ITV niet eens gezien te heb ben om te beseffen dat er veel waars in deze aantijging moet schuilen. Men ga alleen maar de titels der meest ge liefde programma's en vërvolg-kijkspe- len na: Naakte stad", .Verdubbel uw geld", „Revolverrook", .Spanning", en men krijgt reeds de indruk van het soort en de kwaliteit der programma's. Het is ook wel verklaarbaar dat ITV platvloerser, sensationeler, geweldlie- vender is dan de BBC. Want de 15 commerciële maatschappijen, die in Engeland opereren, zijn „in het vak" gegaan om geld te maken. Zoals Roy Thomson, eigenaar van de „Sunday Times" en 90 andere bladen, onlangs zei: „Geld steken in ITV betekent een vergunning te krijgen om geld te druk ken". Vorig jaar maakte ITV, by een omzet van f 770 miljoen, een winst van f 220 miljoen. De BBC heeft zich slechts te houden aar. haar door het parlement gegeven opdracht: „Opvoeden, voorlichten, ver maken". Het geld komt wel vanzelf, want zij krijgt driekwart van de ver plichte kijkbijdrage van f 40 per jaar (f 10 daarvan is in feite belasting). Maar ITV staat en valt met het aantal kij kers: als de mensen niet kijken willen, willen de adverteerders niet adverteren, a raison van f 2350 tot f 7700 per 15 seconden, al naar gelang de tijd van uitzending. En het gemiddelde publiek heeft nu eenmaal meer belangstelling voor „vermaeck" dan voor „leringhe". Het is een feit, dat in vele gezinnen de kanaalknop van het TV-toestel ingesteld blijft op ITV. De door BBC en ITV in gestelde enquetes wijzen uit, dat gemid deld 60 pet van het publiek naar ITV kijkt, en 40 pet naar BBC. Er zit dus iets in als de „Daily Mirror" beweert, dat de Commissie-Pilkington zich feitelijk aan het grote publiek niets gelegen laat liggen. Het merendeel van de mensen kijkt graag naar de commer ciële programma's. En dat ITV alleen maar sensatie zou geven is te enen male niet waar. Zij geeft ook uitstekende pro gramma's van waarlijk voortreffelijke kwaliteit. En zij heeft de BBC gedwon gen haar uitzendingen levendiger te ma ken, wilde zij de concurrentiestrijd met ITV niet helemaal verliezen. Maar het is niet alleen de kwaliteit der ITV-programma's, die de Commis sie-Pilkington zorgen baart. Nog meer is zij bevreesd voor de invloed van de pers, of liever: voor het samentrekken van teveel macht in handen van het pers wezen. Van de 13 commerciële maat schappijen zijn er niet minder dan 10, die geheel of gedeeltelijk in handen van persconcerns zijn. De „Daily Mirror"- groep heeft 40 pet van de stemhebbende aandelen van Associated Television, krantenkoning Roy Thomson heeft 80 pet van „Scottish Television" in handen. Over het geheel genomen heeft de pers 28 pet van de stemhebbende aandelen in de provinciale advertentiemaatschap- piien in bezit, ofwel 8 pet van het na tionale commerciële tv-wezen. De commissie ziet hierin een „gevaar voor de democratie". Dat de pers in vloed uitoefent op de televisie, „ten goede of ten kwade", kon niet worden aangetoond. Maar pers en televisie zijn de voornaamste media van massa communicatie, en er kunnen zich om standigheden voordoen, dat concen tratie van beide in één hand gevaar oplevert voor de constitutionele vrij heden, Daarom wil de commissie nog niet alle persbelangen verbannen. Maar wel acht zij het wenselijk, dat de pers over minder dan de helft der aandelen be schikt, zodat zij nooit een beslissende Invloed kan uitoefenen. Vandaar dat wordt geadviseerd de vergunning van „Scottish Television" niet te verlengen. Het rapport zal niet alleen invloed hebben in kringen van industrie en tele visie, maar misschien meer nog in po litiek opzicht. Want de commerciële te levisie is een schepping van de huidige Conservatieve regering. Er is indertijd door kapitaalkrachtige kringen grote pressie uitgeoefend op de regering, om advertentie-tv mogelijk te maken. Er werden allerlei idealistisch-klinkende ar gumenten gebruikt, zoals de noodzaak het monopolie der BBC te breken. Zeer zeker viel er voor deze overweging veel te zeggen maar de voornaamste drijf veer was toch de juist gebleken verwachting, dat er met commerciële televisie „wat te verdienen viel". En nu verkeert de regering reeds geplaagd door uitermate controversiële problemen, als de Euromarkt, het loon- beleid e.d. en daarom steeds minder po pulair bij een groot deel der bevolking in een lastig parket. Want de Com missie-Pilkington is door haarzelf inge steld en in haar voornaamste advies keert deze commissie zich tegen het re geringsbeleid: Het rapport is koren op de socialistische molen, vooral omdat Pükington in feite nationalisatie van ITV aanbeveelt, door de commerciële maat schappijen te verlagen tot producenten van door de Autoriteit voor de Onaf hankelijke Televisie voorgeschreven pro. gramma's. De door deze Autoriteit ge maakte winsten zouden moeten worden afgedragen aan de schatkist. Wordt deze aanbeveling door de regering geaccep teerd, dan zal de lust tot kapitaalsin vestering belangrijk afnemen. En de ka- pitaalsbelangen in ITV zullen zich tot het uiterste tegen „ontvoogding" verzetten, dat spreekt vanzelf! Met dat al zal het rapport niet alleen in Engeland, maar ook ver daarbuiten invloed oefenen op het televisie-bestel. De commerciële televisie heeft een „testimonium paupertatls" gekregen en hoe het rapport-PIlkington ln de praktijk ook zal worden toegepast, die schandvlek op het blazoen der advertentle-tv kan niet meer worden uitgewist. Het kringbestuur van de Zeeuws-Bra bantse turnkring is er toe overgegaan kringkampioenschappen voor meisjes te organiseren. Deze beslissing is gesteund door de successen die door de jongeren in de afgelopen jaren werden behaald. Op zaterdag 15 december zal de strijd beginnen. De meisjes 2ullen in de vol gende onderdelen vaardigheid moeten tonen. Vrije oefening (met of zonder mu ziek), evenwichtsbalk, brug ongelijk en paardspringen. Het kringbestuur overweegt in 1963 speciale kringtrainingsgroepen voor Jon gens en meisjes in te stellen. De kring kampioenschappen voor jongens en ju nioren worden in januari 1963 gehouden. Op zondag 15 juli a.s. hoopt onze dorpsgenoot om 10.00 uur in de parochiekerk alhier zijn eerste H. Eremis op te dragen. Na de H. Mis zal hem namens de parochie een cadeau worden aangeboden. Receptie van 13 tot 14 uur aan de ouderlijke wo ning, Hulsterweg 143. HET FEESTCOMITé Terhole, juli 1962. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, nog voorzien van het H. Oliesel, onze inniggeliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, broer en oom, de heer PETRUS JOHANNES ANDREAS EGGERMONT echtgenoot van mevrouw Margaretha Maria Jozef a van Raemdonck in de ouderdom van 64 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst Mevr. M. M. J. Eggermont van Raemdonek. Vaassen C. E. N. v. d. VeenEggermont G. v. d. Veen Breda M. C. A. v. DintherEggermont en kinderen J. M. VermeulenEggermont E. Vermeulen en kinderen Hulst E. E. G. AarssenEggermont P. Th. Aarssen en kinderen Graauw L. A. F. PlasschaertEggermont H. C. N. Plasschaert Apeldoorn J. J. A, Eggermont H. EggermontWesterveld en kinderen Hulst, 11 juli 1962. v. d. Maelstedeweg 8. De plechtige uitvaartdienst, waarbij Ued. be leefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op vrijdag 13 juli 1962 om 10 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begra fenis op het r.-k. kerkhof, aldaar. Samenkomst aan het ziekenhuis, ingang Tabak straat om 9.30 uur. Rozenkransgebed hedenavond om 7.30 uur in de Basiliek. Gelegenheid tot condoleren in hotel „Egger mont", A. van Oosterom, Stationsweg, Hulst, 11.30—12.30 uur. DANKBETUIGING Voor de zeer vlotte wijze, waarop mij de prijs, ge schonken door de DIRECTIE van het Dagblad De Stem. welke ik bij de Pinkster- prijsvraag heb gewonnen, werd toegezonden, betuig ik mijn hartelijke dank. L. A. C. S. Dekkers St. Jansteen, Wilhelminastraat 95. Zeeuwsch-Vlaamsche Train w eg- Maatschappij N.V. Dagreizen naar Cadzand (Strand) Vanaf zaterdag 14 juli t.m. donderdag 30 augustus a.s. rijden wij dagelijks, met uitzondering van maanda gen en vrijdagen, naar Cad zand (strand). Benut gedurende de vakan tie deze geboden gelegen heid. Voor vertrektijden uit ver schillende plaatsen wordt verwezen naar de dienstre geling uitgave Z.V.T.M. volgno. 11 blz. 74, uitgave Zeeuwsche Reisgids blz. 91. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door: Hoofdkantoor, Terneuzen, tel. 2392 Axel tel. 558 - 559 en onze agenten. De Direkteur. DANKBETUIGING Bij deze betuigen wij aan allen die ons 50-jarig hu welijksfeest tot een onver getelijke dag hebben ge maakt, onze hartelijke en welgemeende dank. J. v. d. Ileiden- v. Rooyen Nieuw-Namen, Hulsterloostraat 69. 14 TOT 30 JULI 1962 Assurantiën Terneuzen - Hendrikstraat 1 V ■litsllflten* \i' Net meisje gevraagd voor d. e. n. B-eginsalaris f 200,- p.m. Zondags vrij. Melden H.C.R. „De Grens", Wuustwezel. Tel. "96-554 57538 Mevrouw, koelte in de zomer, warmte in de winter, regel baar over één convector uit Brabants OliehaardenpaJeis Subliem verzorgd kleuren-foJ- der pakket gratis op aanvraag De Weerd's Loodgieters- en Sa- nltair-lnsfallatiebedrijf1 Marki 33, Etten Tel 01608-2310 X KOSTELOOS Rechtsvermoeden van overlijden Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te Breda van 19 juni 1962 is ver klaard, dat ten aanzien van Gerardus Johannes Bartho lomews Loyens, laatst ge woond hebbende te Breda aan de Fellenoordstraat no. 25a, doch thans zonder be kende woon- of verblijf plaats binnen het Koninkrijk noch daarbuiten, bestaat een rechtsvermoeden van diens overlijden, zulks sedert 31 december 1944. De procureur, Mr. L. H. F. van der Vijver Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Aanschaffing voor niemand meer een bezwaar Nu kan eenieder naaien. Alle machines grondig nagezien en met garanties Hand- trap-, salonkast- en elektrische naai machines Pfaff Naaimachine huis. W Rikken N V., Korte- meestraat 17, Bergen op Zoom Nieuwe Markt 48. Roosendaal en L. Brugstraat 30. Breda X iH-weekse leghennen te koop bij G de Theije. Nieuwstr. 35, Koewacht. 18311 Bankstel als nieuw, compl. hulskamer f 115,-; 4 stoelen, 2 armst, opnieuw bekl. f 55,- f 66,-; schuiftafels v.a. f 10,-; theemeubels f 15,-; boekenkast f 35,-; dressoirs eiken f 20,-; radio-plck-up salonkast f 125; clubstel f 75,-; haardclubjes f 10,-; keukenstoelen v.a, f 3,-; losse stoelen en clubjes v.a. f 3,- enz. enz. A. Dieckmann, Zonnebloemstr. 9, Breda. Tel. 43376 57594 8 Pers. bungalowtent f 175,- te koop aangeboden. Na 8 uur 's avonds. Zaanmarkstr. 14, Breda. 57620 Trapnaaimachine t. k. v. Vliet- str. 20, Breda. 57614 Windmolen 1. pr. st. te koop. Teerlingstr. 25, Cllnge. Houten motorjacht. 7,5 m. lang. Zeer veel ruim te. Bouwj. '60 f 3000,-. Event, met 5 pk-BB-motor. Floris V- str. 3, Geertruldenberg. Z.g.a.n. houten tuin-ameuble- ment te koop aangeboden. Nieuwe Ginnekenstraa* 45, Breda. 57674 Jongensfiets t. k. Nw banden, elektr. verl. Vaste prijs f 25,-. v. Goorstr. 19, Breda. Na 6 uur. 57681 Blank gashaard nieuw en 2 tuinstoelen t. k. v. Almonden- pad 7 Breda. (Naas+ kerk Baronielaan). 57684 Nieuwe woonwijk „Tuinzigt", eengezinswoningen, 4 kamers, keuken douche, flinke tuin schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23.600 k.k.; hoekwoningen f 23.900- k.k. vrije vestiging. Bij snelle aankoop lage overdr.kosten. Bouwbedrijf „De Baronie", Cimburgalaan 82 Bis, Breda. Tel. 33062-30875-36072. 56983 Krediet tot t 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel Vraagt gratis folder Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen Postbus 1083, Rot terdam. X Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen Postbus 1371. Rotterdam. X Hypotheken, financieringen en kredieten vanaf 4,5 pet. Inl. Alg. Assurantie kant. B.H. v. de Blom, M.D. de Grootser. 18, Breda. Telf. 6865. 20326 Wij vragen steeds woonruim te. Kamers, etage's, vakantie won. enz. doör heel Brabant. Alle prijsklassen. Regentesse- laan 14, Breda. Tel. 39682. Groene regenbroek verloren tussen Hulst en Koewacht. Ter te bez. bij L. Seghers, Koe wacht. 18314 Bclcrum-Garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t. k. 1957. Min. Kanstr 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. Citroën-agent Em. Lemmens- Cockx, Molenstr. 90 Roosendaal Tel. 01650-4756, biedt te koop aan: Citroen Idéal '59 en '60 Citroen 2 C.V. '56 - '59 - '60, Opel Kap. '56 en '59, Taunus 12 M '54, Opel Rek. '58. Fiat 1800 '61. Met garantie inruil mogelijk, betaling te regelen. Prima gebruikte B.M.W.'s R25 keuze uit 180 stuks, v.a. f 500, Voorts een collectie Jawa - N.S.U. - B.S.A. - A.J.S, - Ex press etc. in prijzen v.a, f 200,-. Gebruikte scooters N S. U. - Lambretta - Vespa - Heinkel etc. in prijzen v.a, f 350,-. Willem Appels, Blau- wehandstraat 2, Bergen Zoom. Tel. 01640-4380. op Voor onbezorgd vakantie ge noegen een nieuwe of prima flebruikte bromfiets van Wil- em Appels, nergens zo'n sor tering. Willem Appels, Blau- wehandstraat 2, Bergen op Zoom. Tel. 01640-4380. 4293 Volkswagens gesloten en Ca briolet v.a. f 1450,-; Opel Olympia's v.a. f 650,-; Re nault 4 voor slechts f 350,-; Volks-Bestelwagens v.a. 1000,-; Opel Blltz-vracntwagens v.a. f 950,-. Willem Appels. Blau- wehandstraat 2, Bergen op Zoom. Tel. 01640-4380. 4295 Opel Kapit&n de Luxe 1961 te koop. Met roldak en radio enz. Verder in staat van nieuw. Academiesingel 34, Breda. D.K.W.-bus, 9 persoons te koop. Speciaal geschikt voor werkvervoer. In. nieuwe staat. Garage Carels, Off. D.K.W.- dealer Goes. Tel. 7191. D.K.W. 1958 Stationcar, in zeer mooie staat te koop. Ga rage Carels. Off. D.K.W.-dea ler, Goes. Tel. 7191.20320 D.K.W. 1956, 4-deurs, met rol dak. In prima staat te Koop. Garage Carels, Off. D.K.W.- dealer Goes. Tel. 7191. Rijwiel met hulpmotor Merk H.M.W. f 100,-. t. k. Haag- weg 193A, Breda. 57613 Puch S.G.-motor '57, 250 cc t, k. In prima staat f 550,-. Kla verweide^, Breda-Doornbos. 1 D.K.W. 250 cc t.k.a. i.g.st. Te bevr. bij H. Akkermans, Tramsingel 6, Breda. Lambretta-scooter 2000 km gel. en Sparta-brommer i.pr.st. en Sparta-scooter z.g.a.n. te koop. Takx, Nieuwe Dreef 4, Breda- Liesbos. 57616 Volks wagenbusje '54 i.pr.st. t. k. Spitsbergenstr. 2A, Breda, Solex t. k. Prima lopend. Com- Sleet met patent slot f 70,-. lortensiastraa+ 9, Bréda. Aangeb. Citroen 2 C.V. Lelijk Eendje '59-'60. Is in prima staat, van eerste eigenaar en absoluut zonder gebreken, f 2050,-. Tel. 01682-390. 9507 Chevrolet-vrachtwagen 1957 6- ton-kenteken. Te bevr. bij P. Lambert, Bossestr. 132, Bosch- kapelle Tel. 01147-390. 18315 Nieuwe bromf. t. k. Merk Sparta. 800 km gel. Wegens overlijden. Prijs f 550,-. Tel. 39621 of tel. 39901, Breda. Watersportbedrijf „De Start", Oude Haven, Dnmmelen. Ver huur van kano's roei-, zeil en motorboten. In groepsver band reductie. Nieuwe aardappelen, 40 cent, te koop bij C. Drijdijk, Over slag. Tel. 01156-313. 18313 Waterdichte kampeertenten, iets smoezelig (showmateri aal), met reductie to+ 15 pet; inruiltenten van 20 tot 40 pc. Tenlenfabriek The Indiana, Hoofdkantoor voor Nederland, Haarlem, Zvjlweg 111. Tel. 17877 (8 lijnen). Gratis geill. catalogus. R.-k. jongeman. 39 j., doof stom, zoekt kennismaking met een r.-k. doofstom of ander meisje. Br. onder no. 57491. V. part. te k. „Lelijk Eendje" In beslist oede st. Lak, bekl. en banden prima. Onderz. toe- est. f 1450,-. Zandberglaan 66, Jreda. 57668 Prima bromfietsen t. k. Als nieuw Sparta '62 en '61 en '60; Magneet '61; Berlni '62 en '61; Magneet Sport '61- Batavus '61. Valkenierslaan 225, Breda. Tel 43570. 57656 Wegens omstandigheden te koop: Simca Elysee. Als nieuw. Incl. sehuifdak. slaapzittingen en verdere accessoires. Wilhel- minaslngel 46, Breda. 57688 Poedeltjes zwart en wit, witte dwerg-Keesjes, spanieltjes te koop aangeboden. Alles m. en z. stamboom. Tevens reutje beschikbaar v. dekking wit dwergpoedeltje. Eng. afstam ming. H.J. v. Dijk. Bonte Koe Zuiddorpe, Tel. 01156-242. N 4 X14 T - Negen transistors en twee germa- niumdioden Drukknoppen voor Instelling golfgebieden (midden en lang), hogetonen en uitschakelen Geschikt voor 6 en 12 volt. f 208.-. (exclusief toebehoren). N 5 X 04 T - Tien transistors en drie germa- niumdiodon Drukknop-afstemsysteem Con tinue hogetonenregelaar en spraakschakelaar Groot eindvermogen Voor 6 en 12 volU f 298.-« (exclusief toebehoren). NL 3 X 92 T - Autoportable, speciaal voor ln de auto en er buiten Gevoelige midden- en 1 angegolfontvangst Hogetonen-60hakêlaar. f 248.-. (inclusief montageslede, exclusief toé- behoren). j

de Stem | 1962 | | pagina 6