Kinderstemmen in spannende finale Zwart p Wit PERQUIN FOUTEN! TRAITAL Minter en Hinter en de verdwijn-kast zakgeld zak geld k.r.o.-jeugdzangfestival maakt 4 3S gtonwerkers Jazar-Heikant 33 - Heikant j Vakantie-avond in Joegoslavië Concours te Kerkrade voor K.R.O.-radio Onbekend talent Luister naar Hero... veruit favoriet! Kijk naar Terugblik Radioprogrammas DUIDELIJK MERKBAAR? Martin Mons Stern-feuilleton TRAITAL 0 TRAITAL O SHAMPOO JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Televisieprogramma PROCO crème - shampoo DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 11 JULI 1962 solen, fes enz. hoenkundige 1ST SLUISKIL van 14 juli a.s. elke an Gent (Burg. Hoef- 's middags 16 uur abij EINDHOVEN ile voorzieningen juli van 2022 uur ln Hendrikstraat, Raams- Joh. Niemans-Peemen 5n profiteren kunnen een jeugd- j onze Bank met het ibbel profijt, n onze Bank is het 86 - Postrekening 645391 tel. (01100) 53 27 ïl. (01106) 237 ET HOREN"? gde met het TOESTEL Nu ook met luis terspoel of toonregeling. Zonder kleer- geruis, met moge lijkheid voor stereofonisch horen. t een soortgelijk toestel, samenspel van K.N.O.- illende modellen brillen ?-Bureau donderdag dus /h Koene. Noordstraat 5, uur verplicht u tot niets. w hoorproblemen op te ring staan wij tot uw cenfonds: vergoeding tot irabant en Z.-Vlaanderen ten 3, Terneuzen, tel. 3271 LABORATORIUM TO" Rotterdam 3 tel. 010-53019 ca Etoile 1960 1 Vauxhail il. 1959, 1 Peugeot 1957, 1 il Rekord 1956, 1 V.W. 1955 Il Austin 470 1954 te koop geboden. Te bevr. tel. 0-2190 18310 te koop. Bruin met rt masker. Met stamboom kampioen-afstamming en l herder. Voor weinig, uwe Kraayertsedijk 5 Le- lorp. Tel. 01196-419. deltjes zwart en wit, witte rg-Keesjes, spanieltjes te p aangeboden. Alles m. en stamboom. Tevens reutje chikbaar v. dekking wit rgpoedeltje. Eng. afstam- ïg H J. v. Dijk. Bonte Koe ddorpe. Tel. 01156-242. 11. herder t. k. 9 Mnd oud. Achterberg, v. Coothpl. Breda.57531 ïotse collie te koop (Lassie). f voor kinderen. Acacia- aat 61 Breda.57581 chelse herder t. k. Ge- ikt voor dressuur. Vrij te •beren. 1,5 Jaar oud. Ek- •str. 28. Breda. 57582 jge hennen, W.L. en gekr. 2000 hennen alle volgens rschrift ingeënt, 8 w. f 2,40 w. f 2.90, 12 w. f 3,35 p. Nog 120 W.L. Leggen nog pet, f 4,50 p. st. Mesthanen f 1,35. 8 w. f 1,60, 10 w. 90 p. st Worden per auto huis gebracht. Pluimvee- rijf P. v. d. Elzen Palm- 31, Oss. Tel. K4120-3150. ïancieringen en kredieten naf 5 pet. Inl. onder no. •25. bur. Dagblad De Stem, 20325 ag van streek? Risp-maag- iletten helpen direct. Ook zuurbranden! 32 Risp-tabl- rmager zonder moeite met acial, 50 dragees f 1,98. B'J 3th. en drogist. 57010 59 19 Glasgordijnen Overgordijnen 10% korting Strandtas leuk model ,19 van 2,85 voor 2,39 rstel voor 2.95 voor 1.69 iL voor 5 cent unox 15 tomatensoep van 0.98 voor 0,89 .u Frou-Frou 200 gram 0,09 X. (AdvertentieX- (Van onze radio- en tv-redacteur) Jn de Singerconcertzaal te Laren heeft de K.R.O. de finale van het jeugdfestival „Wie zingt er mee" op de geluids- en beeldband op genomen voor een gelijktijdige uitzending voor radio en tv op zaterdag 28 juli a.s. Voor de microfoon en camera verschenen in deze finale de koren van de r.-k. meisjesschool o.l.v. de heer Vermeulen uit Sassenheim, de St.-Ceciliaschool uit Den Haag o.l.v. mej. Zegveld en de Pius X school uit Bergen op Zoom o.l.v. de heer Corsten. De vijf solistjes waren Guus Bordui, Leonardus Mariaschool te Goes, Agpes Fas- saert, St.-Antoniussehool te Nispen, Anke Rijken, Mariaschool Breda-Princenhage, Hans van Geffen, St.-Aloysiusschool te Den Haag en Berrie van Gulik, St.-Gustaveschool te Tilburg. Met pianobegeleiding van Harry Bannink werden de verplichte liederen gezongen, waarna de jury van volwassenen en de jeugd- jury na grote spanning de prijswinnaars aanwees. Solisten FNe eerste prijs ging naar het koor van de St. Ceciliaschool uit Den Haag, dat o.l.v. mej. Zegveld het liedje van Jan de Cler „De klok bij ons in de toren" zong. Bij de solisten waren twee groepen. Bij de eerste groep be staande uit leerlingen van de 3e en 4e klassen ging de eerste prijs naar Agnes Fassaert uit Nispen (8 jaar) die de jongste deelneemster was. Zij zong het liedje „Een beetje ziek" De solist uit de groep van 5e en 6e klassen die de eerste prijs kreeg met het liedje „Rinus" was Berrie van Gulik uit Tilburg. FN it jaar schreven 322 koren en 226 solistjes in voor deze zangwedstrijd. Wim Quint en Roos Lippes reisden vele maanden door het land om de jeugdige zangliefhebbers te beluisteren en afspraken te maken voor het micro foonoptreden. Het resultaat van de gezamenlijke in spanning zult u zaterdag 28 juli op het scherm ien. Ria Dohmen had ook dit maal de cameraregie, terwijl Wim Quint en Hannie Lips de kinderen aan het WIM QUINT (Advertentie) ocfezee^i De vrije, beschaafde en welvarende wereld heeft een grootse taaie. We moeten geld en cultuur brengen naar de onderontwikkelde landen omdat anders de Russen het doen. Wie nu het meeste geld heeft, mag zich het recht voorbehouden ook de eerste viool te spelen in de verbreiding van beschaving en economische ideeën. Derhalve zien wij allen met ontzag op naar de Verenigde Staten. De dol- larstroom naar Afrika. Latijns-Ame- rika en Azië is maar één aspect van de hulpverlening. Men heeft er ook een showgezelschap geformeerd dat, samen met een enorme band. rond reizen maakt door onderontwikkelde landen opdat de lui daar zullen zeg gen: tjongejonge. Als er nu over de gehele wereld maar een voldoend aantal eenvoudigen van geest en slecht in de dollars zittende mensen, als ze over de V.S. horen praten „tjonge jonge" zeggen, wint de reputatie van Washington er iedere dag lekker bij. En dan kunnen de Sovjets wel op het dak gaan zitten. Zo is dat thans. Atoombommen zijn te gevaarlijk. Je verovert de wereld met dollars en jazz. In zuidoost-Azië heeft het gezelschap overigens wat moeilijkheden gekregen. De Ncpalezen, de Camhodjanen, en de bewoners van Afghanistan en Laos vonden de muziek niet onaardig, maar wanneer ze de volgende morgen enkele leden van de band elkaar zagen af rammelen teneinde een kleine onder linge vete te regelen, trokken zij de wenkbrauwen op. En toen een dame vit het gezelschap leuke stukjes over de tournee schreef voor Amerikaanse kranten waarin zij zich vrolijk maakte over de belachelijke toestanden in de achterlijke Aziatische landen, loerden Jelfs enkele Amerikanen ongerust. Volgens een van die grappige stukjes had het gezelschap een voorstelling Begeven voor „een van die gammele Prinsen van Laos". En welk een hufter een Aziatische prins wel moest zijn, aldus het leuke stukje, blijkt over duidelijk uit het feit dat hij niet eens mchte toen een van de Amerikanen een mopje vertelde. We sloegen hem nog gezellig op de schouders, maar hij glimlachte niet eens. Nu vraag ik u, mede-Amerikanen! Zulke onbenullen moet je nu cultuur gaan brengen. Wat een taak onze natie nog heeft, zeo omzettend.' Het congres in Washington over weegt. nu men in Azië steeds minder lacht en de wenkbrauwen steeds hoger "Ptreict, de tournee met spoed te laten oceindigen. Maar waarom? Tenslotte mogen de Aziaten toch best van nabij "?Ten wat dat nu eigenlijk is, die erheven „American way of life"? aar kunnen ze alleen maar van leren... PRAET-MAECKER Tn de serie radioprogramma's, die de KRO wijdt aan vreemde landen, is zondag 15 juli van 20.00-21.30 uur Joe goslavië aan de beurt, het land dat steeds meer in de belangstelling komt te staan van toeristen en trekkers. Ook deze avond zal het programma weer zoveel mogelijk uit muziek be staan, waarmee producer-samensteller Jaap van Meekeren tegelijk een mid del in handen heeft om te demon streren, dat de folklore in Joegoslavië werkelijk leeft, een integrerend deel is van het moderne leven. Aan informatie zal het de luisteraar niet ontbreken. De historie komt aan bod, de groei tot eenheid in het land, en naturlijk het verblijf, de reismoge lijkheden, ervaringen van toeristen en kenners tot recepten voor speciale ge rechten toe. Een speciale plaats in dit programma heeft Wim lbo, die spreekt over het laatste Joegoslavische folklo ristische festival en prachtige opnamen van dienovereenkomstige muizek laat horen. HANNY LIPS publiek voorstelden. Volgens de jury was de kwaliteit van de koorzang aan merkelijk hoger dan bij het overigens wel geslaagde jeugdfestival dat vorig jaar werd gehouden. De eerste prijs voor de koren bestaat uit een twee daagse schoolreis in Nederland en. voor de solistjes uit een prijs naar keuze ter waarde van tweehonderd gulden. Aan het slot van de uitzen ding toen de beide jury's overleg pleegden over de uitslag, dirigeerde Wim Quint het koor van alle kinderen uit de zaal, dat de canon „Gouden zon nen" ten gehore bracht. Wrijdagavond 22.00 uur verzorgt de KRO de reportage van de officiële opening van het wereldmuziekconcours 1962 te Kerkrade. Deze opening zal ge schieden door de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten. Een rechtstreekse uitzending van dit muziekconcours is zaterdagavond te beluisteren. Solisten, het groot omroep koor, het Baarns jeugdkoor en het omroeporkest geven te 20.15 uur, onder leiding van Henk Spruit, een uitvoe ring van het oratorium Jeanne d'Arc au Bücher op muziek van Arthur Ho- negger en tekst van Paul Claudel. aap van Praag presenteert weer de tv- rubriek Onbekend talent. Allereerst treden op drie parterre-acrobaten de Stuntbrekers, die daarna het podium in het Larense Singergebouw ontrui men voor het zangeresje Joke Habers, dat begeleid wordt door de organist Wil Weits, de man die met zün Bald- win-orgel regelmatig via de Rono te beluisteren is. Op Hilversum I (402 m) kunt u om 20.20 uur luisteren naar het Promenade orkest o.l.v. Benedict Silberman dat een Strauss-programma uitvoert. Om 20.45 Die plezierige Hero-pauze! Die verrukkelijke zonnige zomerse dranken. Hero heeft het unieke fruitaroma en de smaak voor elke smaak. Geen wonder dat ook bij u Hero veruit favoriet is. Hero is met niets te vergelijken dat proeft u immers zo! Het grootste assortiment, zuiverder vankwalifeitrperl sinas - citroen - cassis - ananas - cerise frambozen grapefruit. helemaal üw smaak uur volgt het hoorspel „Het geheim van lord Cammarleigh". De rubriek Sport halverwege wordt om 22.20 uur uitge zonden. Tot slot van de avond volgt om 23.15 uur de jazzmagazine. Op Hilversum II (298 m) musiceren om 19.50 uur Bert Kaempfert en zijn or kest. Om 20.10 uur volgt een opname van het Holland Festival. Uitgevoerd wordt Van plooi tot plooi van Boulez. Werken van George Gershwin kunt u om 21.45 uur beluisteren. De reportage van de Nato-taptoe in Arnhem begint om 22.15 uur. Tot besluit is er om 22.55 uur een herdenkingsconcert gewijd aan J. P. Sweelinck. Na het journaal en weeroverzicht volgt om 20.15 uur een reportage van het be zoek door de prinsessen aan de West. De rubriek Achter het nieuws begint om 20.30 uur. De sportrubriek volgt om 20.45 uur en Jaap van Praag presenteert om 21.10 uur Onbekend talent. Tenslotte om 21.35 uur volgt de tweede zitting van de tv-rechtbank. België Vlaams geeft om 20.30 uur een filmverslag van de tour en om 20.40 uur het 11-juli-programma in het Ameri kaanse theater te Brussel, om circa 21.25 uur volgt De slag der gulden sporen. Hilversum I 402 m. WOENSDAG 11 JULI VARA: 12,00 Melodieën-expres 12,30 Me- ded, t.b.v. land- en tuinb. 12,33 V. h. platte land 12,38 Instr. kwintet, lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Dansork. met zangsol. 13,45 Ge sproken portret 14,00 Historische opnamen (gr.) 15,00 Op reis door de wereld, lez. 15,10 V. d. jeugd 17,00 Wegwijzer, tips voor va kantie en snipperdagen 17,50 Regeringsujtz.: Marau-ki: dit is de Maraurivier, door W. van Doorenmaalen 18.00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 RVU Van Bach tot Boulez. VII, door H. Citroen 19,00 V. d. kind. 19.10 Licht instr. trio. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Promenade-ork. en radiokoor, amus .muz. 20,35 Kaf en koren, wekelijkse notities 20.45 Het geheim van lord Cammarleigh, hoorspel (herh. van 23 febr. '55) 22,10 Lichte gram. 22,20 Sportkron. 22,30 (Advertentie) 2) En dan was daar opeens Carla, mooi hooghartig en elegant als altijd. En zij had nog geen paar woorden gesproken of de woedende kijfstem van Jacqueline Vermaassen verstilde, haar radde woor denstroom verzandde in een hulpeloos gestamel. Beslist dreef zij mevrouw Ver maassen en de onder gierende snikken haar onschuld betuigende juffrouw Truusje voor zich uit naar een kabinet naast de wachtkamer en sloot de deur. Brigitte keek de kleine stoet verbluft na. Na een tijdje kwamen een gerustge stelde mevrouw Vermaassen en een gekalmeerde juffrouw Truus weer te voorschijn. ,,Dus u gelooft werkelijk..." ..Dat het niet iets is, dat sporen na laat? Daar ben ik absoluut zeker van, mevrouw Vermaassen. Als u wilt, kan mevrouw Reimers er nog even naar zien. Maar ik zou erg graag willen, dat u naar een huidarts ging. Dan krijgt u van iemand, die onmogelijk kan ver dacht worden van partijdigheid, de be vestiging, dat deze uitslag niets te ma ken kan hebben met onze behandeling." „Maar hoe is het dan mogelijk dat ik.. Ik bedoel, het moet toch een oor zaak hebben," wierp Jacqueline Ver maassen zwakjes tegen. Haar razende woede scheen even snel gedoofd als een even fel opvlammend strovuur. „Dat is iets, waarop we eerst nader kunnen ingaan als we weten waardoor die uitslag veroorzaakt is. U moet eerst de diagnose van de huidarts afwachten. Ik kan u alleen maar verzekeren, dat het waanzin zou zijn ook maar een o- genblik te denken, dat de fout hier zou liggen. In ons instituut gebeuren zulke dingen niet, mevrouw Vermaassen." Ze sprak als een onderwijzeres tegen een onredelijk kind. „Hoe is het mogelijk", dacht Brigitte, „ik zou het eenvoudig niet durven, voor geen geld." Maar Jacqueline Vermaassen veront schuldigde zich en zei heel dociel, dat ze dat ook geen ogenblik werkelijk had gedacht. Ze was alleen maar zo vrese lijk nerveus geweest... Ze zou niet graag willen... Carla vergaf genadig met een haast vorstelijke neerbuigendheid. Maar toen mevrouw Vermaassen was verdwenen, scheen opeens alle zeker heid van haar af te glijden, die zeker heid, die Brigitte zo had bewonderd. „Ik weet het niet," zei ze nerveus, „maar... Ik zou heus niet weten, waar ze anders zoiets had kunnen oplopen. Weet je wel zeker, schat, dat er in die zalfjes en smeerseltjes van jou niets zit, dat..." „Maar, Carla, hoe kun je ook maar een ogenblik denken, dat ik iets zou ge bruiken, dat niet volkomen ongevaarlijk is? Iets, waarvan ik niet zeker weet, dat het de resultaten geeft, die ik on ze cliënten beloof! Ik ben toch geen be driegster, geen kwakzalfster! Ik kan werkelijk niet begrijpen hoe jij...We kennen elkaar toch al zo lang!" „Wees nu in 's hemelsnaam niet zo bespottelijk lichtgeraakt, Brigitte," zei Carla wrevelig. „Je begrijpt toch ook w.e7 ^et helemaal mijn bedoeling niet is je te beschuldigen schadelijke of gevaarlijke grondstoffen te gebruiken, n aar ik aan dacht, was aan ingrediën ten waarvoor bepaalde mensen aller gisch zouden kunnen zijn. Zulke dingen gebeuren toch meer, zeg nu zelf „Natuurlijk gebeuren zulke dingem. Hoe je ook experimenteert, hoe voor zichtig je ook bent en welke voorzorgen je ook neemt voor je een nieuw arti kel op de markt brengt, de mogelijk heid bestaat altijd. Dat wil zeggen, een fractie van een procent. Maar Jacque line Vermaassen krijgt hier nu al meer dan drie jaar dezelfde behandeling met dezelfde, bij haar huid aangepaste in grediënten. Ik kan moeilijk aannemen, van zo virulent allergisch zou zijn ge worden." „Stil nu maar, je moet je niet zo opwinden. Ik weet wel het is vervelend zo vlak voor dat Amerikaanse contract. Maar die mensen hebben meer met dat bijltje gehakt. Ze zijn geen nieuwelin gen, die van toeten noch blazen weten, en ze zullen dergelijke risico's beslist wel incalculeren. Blijf maar kalm, er is nog niets gebeurd en misschien gebeurt er ook niets. Het is alleen maar jammer, dat het nu juist Jacqueline Vermaassen moet zijn. Een vrouw, die zo in het volle licht van de publiciteit staat. „Maar als ik je nu toch zeg..." „Brigitte nu toch, probeer alsjeblieft wat kalm te blijven. Je maakt jezelf totaal overstuur. Het komt allemaal heus wel in orde." Brigitte Reimers haalde moedeloos de In afwachting van de reportage over de lancering van de Amerikaanse „Tel star" (zie elders) zagen wij een beeld registratie van Boda Gitana, het hu welijksfeest der zigeuners. Over Nico Knapper's cameraregie van deze virtuoze dansen, die zo vitaal en geladen voor de toeschouwers werden uitgevoerd, zijn wij minder tevreden. Het bleef bij een vlakke zwart-wit-reportage van een kleurige en meeslepende uitvoering. Aangezien de doorsnee-Nederlander vaak onwetend is van wat zich in een rechtszaal afspeelt, had de VARA in zijn programma een plaats ingeruimd voor een zgn. t.v.-rechtbank. De beroepsjuristen onder presidium van prof. A. D. Belinfante, hielden zich bezig met de vraag of bij een fabrieks explosie opzet in het spel was. Dit soort t.v.-rechtspraak werd o.a. in Duitsland met succes voor de camera's vertoond. Onze eerste indruk van gisteravond was dat de regisseur met grote nauwgezetheid deze boeiende rechtszaak in beeld bracht. Onze uiteindelijke conclusie over het welslagen van dit soort uitzendingen wil len we ons voorbehouden tot na het pleidooi, requisitoir en de uitspraak in de zitting van hedenavond. De R. schouders op. Hoe kon Carla ook be grijpen wat een nachtmerrie dit gebeu ren voor haar was? Zelfs al werden die onderhandelingen met dat New York- se concern afgebroken, ja, zelfs als het allerergste mocht gebeuren en Votre Beauté zou worden gedwongen zijn deu ren te sluiten, dan kwam Carla nog wel op haar pootjes terecht. Iedere gro te firma zou vechten om een kracht als Carla. Carla zou overal elders even veel of waarschijnlijk zelfs meer kun nen verdienen dan haar medewerking aan Votre Beauté haar bij mogelijk heid kon opbrengen. En Carla was al leen. Zij had geen kinderen voor wier toekomst zij en zij alleen verantwoor ding droeg. Misschien was dat wel een van de oorzaken, waardoor ze zo sterk het leven stond. Het moest heerlijk zijn geen angst te kennen, nooit aan jezelf te twijfelen. Nooit 's nachts wakker te liggen en jezelf af te vra gen of het allemaal wel duren zou. Of er niet plotseling iets zou gaan gebeu ren.. Iets heel ergs. Zoals er dan nu ook iets heel ergs gebeurd was. „Ja, Milly?" „Als u misschien even zou kunnen komen, mevrouw. Mevrouw Duwaer is niet tevreden over de nieuwe kleur. Zij zegt dat haar haar slecht geverfd is, maar..." ,Ja. ik kom," zei Brigitte moe. Na tuurlijk was mevrouw Duwaer niet te- Réken maar! Met één oog opslag ontdekt uw omgeving of u door uw haar heen raakt of dat „flintertjes" uw kraag ontsieren. Volg dit doeltreffend, deskundig advies: tegen roos tegen vet haar en haaruitval Naenkele behandelingen met Traital shampoo ziet u al resultaat en verdwijnt uw zorgelijke trek voor een op gewekte lach 't Is duidelijk merkbaar! Probeer het maar! EEN PRODUKT YAN L'OREAL DE PARIS vreden, dat harde zwart was geen kleur voor haar, maar ze had het met alle geweld zo willen hebben. Nu zou ze na tuurlijk proberen de schuld op de arme juffrouw Milly te gooien. Maar het kind werkte uitstekend en dat wist dat mens drommels goed. Ze wou alleen maar geen ongelijk bekennen en haar haar gratis opnieuw geverfd krijgen. In een andere kleur natuurlijk. Bij al haar rijk dom was ze op de penning, mevrouw Duwaer. Dat waren trouwens de mees te van de dames, die haar instituut be zochten. Ondanks hun fortuin dol op iets voor niets. Met tegenzin ging ze naar de cabine, waaruit de scherpe, ontevreden stem van Cecile Duwaer haar al tegenklonk. „Als ze zo doorgaat kost ze mij nog een goede kracht ook," dacht ze wre velig. En dat zou nu zo doorgaan van de ene dag op de andere, tot zij oud en grijs was. Want als Jacqueline Ver maassen schandaal maakte en dat deed ze vast en zeker zouden die Amerikanen zich natuurlijk terugtrekken. Eigenlijk zou ze beide handen mogen dichtknijpen, als ze zo doorgaan kon, want een schandaal als nu dreigde kon even zo goed het einde betekenen van Votre Beauté, van alles wat zij zo moei zaam had opgebouwd. (wordt vervolgd) VERSTROOID De beroemde Franse bacterioloog Louis Pasteur (1822-1895), de ont dekker van het serum tegen honds dolheid en van ziektekiemen, hield op een keer een lezing. Tijdens die lezing spoelde hij enige kersen in een glas water af en waarschuwde daarbij zijn toehoorders, hoe ge vaarlijk het is, ongewassen fruit te gebruiken, aangezien dit krioelt van de microben. Nadat hij de waarschuwing zo dringend had uit gesproken, zette hij het glas, waarin hij de kersen gewassen had, aan de mond en dronk het in één teug leeg... BEDROG Een jongeman heeft maar liefst 11.000 Deense kronen bij elkaar ge stolen, door huis aan huis een myste rieus „schoonheidsmiddel" te verko pen. Hij stelde zich voor als de hoofd vertegenwoordiger van een beroemd Amerikaans schoonheidsinstituut. De Deense vrouwen kochten grif. 's Nachts wreven zij het middel op hun gezicht en kwamen tot de ont stellende ontdekking, dat zij bedrogen waren. Uit schaamte durfden zij ech ter niets bekend te maken. Het „be roemde Amerikaanse schoonheids middel" bleek in wezen niets anders te zün dan gewone koemest! NIEUW In de Verenigde Staten hebben de telefoongebruikers er weer een nieuwtje bij. Wanneer hen door een gebelde abonnee gevraagd wordt aan de lijn te blijven, klinkt hen letterlijk muziek in de oren. Deze wordt voortgebracht door een mu ziekdoos, die onder het toestel van het aangevraagde nummer is gezet en dus tevens dienst doet als standaard. Aan het apparaat is een haak bevestigd waaraan de tele foonhoorn wordt gehangen. Door het gewicht hiervan wordt een pal letje verschoven en gaat het me chanisme werken. EXPLOSIE Een 105 mm artilleriegranaat die over zijn doelgebied werd geschoten, kwam terecht in het korenveld van boer Philip Hues in Larkhill, Enge land. Een hevige ontploffing en een verblindend icht volgden elkaar op. Boer Hues, die ongeveer 140 m van de explosie met zijn tractor het land bewerkte zei: „Ik was niet zoeer be zorgd over die ene granaat, maar over de volgende." „Ze staat nooit op voor ze haar ontbijt gehad heeft." Nws. 22.40 Viool en piano 23,15 Jazzmagazine 23,55-24.00 Nws. DONDERDAG 12 JULI AVRO: 7,00 Nws. 7.10 Gym. 7,20 Ochtend- varia (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8,00 Nws. 8.15 Lichte gram. 9,00 Ochtend- gym. v. d. vrouw 9.10 De groenteman 9,15 Mod. muz. (gr.) 9.35 Waterst. 9,40 Morgen wijding 10,00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V. d. kleuters 11,00 Kookkunst 11,15 Klass. muz. (gr.) 11,45 Kleren maken de vrouw, praatje. Hilversum II 298 m. WOENSDAG 11 JULI NCRV: 12,00 Pianospel met ritm. beg. (gr.) 12,15 Gram. 12,30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Volksmuz. uit Centraal Europa 13,40 Klass. gram. 14,00 Reportage zendingsdag te Zeist. 14,45 Oude muz. (gr.) 15,00 Gram. 15,15 Vrije tijd. wel besteed 15.30 Amus. muz. (gr.) 15,40 Balletmuz. 16.00 V. d. jeugd 17.20 Jazzmuz. 17,40 Beursber. 17,45 Jazzmuz. 18,05 Koorzang en sol. 18,30 Het Spectrum, lez. 18,45 Lichte gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Muziek van het Leger des Heils 19,30 Radiokrant 19.50 Gram. 20,10 Hol land Festival 1962: ork. Südwestfunk Baden Baden en zangsoliste 21,30 Voordr. 21,45 Amus. muz. 22,15 Rep. Nato taptoe 22.30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Avondoverd. 22,55 Kerk- conc. 23.55-24.00 Nws. DONDERDAG 12 JULI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Mod. en klass. kamer- muz. (gr.) 7.45 Morgengebed en overweging 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8,50 V. d. vrouw 9,40 Mod. ork. muz. (gr.) NCRV: 10,00 Klass. gram. 10,15 Morgendienst 10,45 Gewijde muz. (gr.). KRO: 11,00 V. d. zieken 11,45 Gewijde liederen. Brussel - Vlaams WOENSDAG 11 JULI BRUSSEL 324 m 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Zuidafrikaanse liedjes 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Mod. en klass. kamermuz. 14.00 Vlaanderen, mijn land. koren en sol. 15,00 Het Guldensporen- spel. lyrische fragmenten d. omroepork. ko ren en sol. 16.00 Beursber. 16,06 Vlaamse amus. muz. 17.00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Boekbespr. 17.55 Koperens. 18,10 Lekenmo- raal en filosofie 18.30 V. d. sold. 18,45 Comm. Ronde van Frankrijk 19,00 Nws. 19.45 Koper ens. 20,00 Lucifer, oratorium 22,00 Nws. 22.15 Amus. muz. 22,55 Nws. 23,00-23,15 V. d. zee lieden. (Advertentie) Brussel Frans WOENSDAG 11 JULI BRUSSEL 484 m 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,03 Gev. gram. 15,03 Gram. v. d. teenagers 16,30 Lichte gram. 17.00 Nws. 18.30 Mod. jazzmuz. 19,00 Grarrt. 19,10 Int. muziek festival van Chimay 19,30 Nws. 20.00 Turan- dot. opera 22,00 Wereldnws. 22,15 Kamermuz. 22,55 Nws. WOENSDAG 11 JULI VPRO: 17.00 V. d. kind. NTS: 17,35 Jeugd journaal. NTS: 20,00 Journaal en weeroverz. 20.15 Rep. bezoek prinses Irene en prinses Margriet aan de West. VARA: 20,30 Achter het nieuws 20.45 Sport 21,10 Onbekend ta lent 21,35 Televisie rechtbank. FRANS BELGIE: 19.30 Table ouverte 20,00 Nws. 20,30 Eurovisie: Filmverslag Ronde van Frankrijk 20,40 Na het St, Hubertus-festival 20,50 Aventures de Don Juan, film 22,40 Landschappen en personen 23,10 Nws. VLAAMS BELGIE: 17.00-18,00 V. d. jeugd 19,00 TV-feuill. v. d. jeugd 19,30 Aangename kennismaking met Kortrijk 20,00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Eurovisie: Filmverslag Ronde van Frankrijk 20,40 Gev. 11 juli progr. i. d. pauze 21,25 De slag der gulden sporen, filmevocatie 22,40 Nws. (Advertentie) 't nieuwsfel 't handigste! milder schuim, schoner haar Proco shampoo ia tuhe geeft u sael *n muts van schuim. Wollig schuim, dat uw hoofd doet tintelen, van schoonheid. Proco is er met en zonder ei. Tuhe voor ca. 6 wassingen, 65 ct. Morgen haarwassen volgens deze nieuwe methode! 16-2. Op het gebalk van de ezel kwam maestro Bozzoroni onmiddellijk toesnel len, gevolgd door Minter en Hinter. ,,Per bacco!" riep hij, toen hij de veldwachter versuft naast de kar zag liggen. ..Hij vervolgt ons, hij. ,,Ik arresteer u!" riep Zeeg, op de grond zittend, „in naam der wet, we gens meervoudige diefstal, van mijn por tefeuille en andere portefeuilles en gou den horloges!" Bozzoroni staarde hem aan en de veldwachter wilde overeind krabbelen maar het lukte niet erg. Was hij nog versuft door de val? Bozzoroni staarde hem aan en de veldwachter bedacht, dat hij al zo'n lange tijd niet meer ge slapen had. Bozzoroni bleef maar kij ken, nu ook met zijn handen en de veld wachter liet zijn oogleden zakken en zijn hele hoofd en viel zittend in slaap, naast zijn fiets. ..Ooooh!" riepen Minter en Hinter, „hebt u hem in slaap getoverd?" „SI si, jawel," zei Bozzoroni. „Geen goed nummero, maar erg practico. Veldwachter is een goed slaper. Basta, we vertrekken!" Een ogenblik later vervolgde het eze lenkarretje zijn weg, en liet veldwach ter Zeeg snurkend op de grond achter.

de Stem | 1962 | | pagina 5