11 Misschien meerderheid in Kamer voor opheffing Festivalploeg voor Knokke Suriname wenst lossere band Kroestjev wil V.N.- macht in Berlijn C. Dekkers uit duivenconcours Etten wint Barcelona T.v.-publiek zag nog geen Amerikaanse uitzending PRIJSBEHEERSING LANDBOUWGRONDEN Deze week beslissing Telstar goed in haar baan Grote lichteeerste in het nationaal concours Crisis in België vermeden Churchill heeft trombose Woningwet goedgekeurd DAGBLAD VOOR ZEELAND Minder warm De West in Tweede Kamer Onaanvaardbaar zegt het Westen Algerië: Besprekingen duren voort Kabinetswijziging in Spanje Eerste Kamer: Griekse bus tegen militaire auto bij Apeldoorn Brezjnev naar Zuid-Slavië 102e JAARGANG No. 24025 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave: N. V. Uitg My. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J- v. 't Westende. Bureaus: Breda - Reigerstraat 18 - Tel 22341 (4 lijnen) Postgiro 278841. bla» WOENSDAG 11 JU LI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vooi de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bjjbureaus Terneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURGNieuwstraat 41 - telefoon 2893) (Van onze Belgische correspondent) Eerste minister Lefèvre van België heeft gistermiddag in de Kamer van Volksvertegenwoordigers een verklaring afgelegd, die met spanning werd tege- moetgezien. Van de inhoud van die verklaring en de weerslag hiervan op de meerder- heidsgroepen hing het n.l. af of België op de drempel van het parlementaire verlof een regeringscrisis zou beleven. Oorzaak van deze spanning was de twist tussen de meerderheidsgroepen rond het departement van nationale op voeding en cultuur. Men had gemeend, dat deze kwestie van de baan was, toen onderhandelaars van de Christelijke Volkspartij en van de Belgische Socia listische Partij tot een compromis waren gekomen. Achteraf verzette een sterk deel der socialistische fractie zich tegen dat ak koord, omdat zij meende, dat teveel te gemoetkomingen gedaan waren aan de CVP. De Belgische regering besloot toen zelf een regeling voor te stellen. Aan deze regeling werd de vertrouwenskwes tie verbonden. In zijn verklaring heeft de eerste mi nister Lefèvre gisteren aangekondigd, dat het departement van nationale op voeding en cultuur inderdaad gesplitst zal worden tot op het hoogste vlak, n.l. dat van minister. De CVP-adjunct-minis- ter voor nationale opvoeding en cul tuur wordt thans minister van culturele zaken, terwijl hij adjunct blijft op het gebied der nationale opvoeding. De so cialistische minister voor nationale op voeding en cultuur behoudt zijn beide functies. Ook de administratie van het departement zal vrijwel totaal worden gesplitst in een Vlaamse en een Waalse sectie. Hoewel het debat vandaag en morgen zal worden voortgezet, werd gisteren na een schorsing vernomen, dat beide meer derheidspartijen hun medewerking zou den verlenen aan dit regeringsplan. (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer moet deze week beslissen over het al dan niet laten voortbestaan van de prijsbeheersing op land bouwgronden. Hoe die beslissing zal uitvallen, is niet precies te voorspellen. Bij het debat, dat hierover gisteravond in de Tweede Kamer is begonnen, bleek namelijk dat de meningen terzake op het Binnenhof evenzeer verdeeld zijn als binnen de drie grote landbouworganisaties. In een medisch bulletin over de ge zondheidstoestand van sir Winston Churchill werd gisteren meegedeeld, dat hij trombose heeft, doch dat deze niet is uitgebreid en dat zijn linkerbeen minder gezwollen is. De oud-premier gaat klaarblijkelijk niet gebukt onder de complicaties van zijn dijbeenbreuk want hij is vrolijk en goed gemutst", zoals zijn echtgenote het na een bezoek uitdrukte. DE AMSTERDAMSE politie heeft de 39-jarige voortvluchtige H. L., afkomstig uit Amsterdam, aangehouden, die met twee andere verpleegden enige tijd ge leden is ontvlucht uit de psychopaten- inrichting te Avereest. IN INDIA hebben opsporingen gisteren de laatste 26 lijken van inzittenden van het Italiaanse straalvliegtuig dat vorige week is neergestort, geborgen. Thans zijn alle 94 slachtoffers gevonden. DE H. CONGREGATIE der Riten heeft haar goedkeuring gehecht aan de won deren nodig voor de heiligverklaring van pater Eymard, stichter van de Congregatie van het H. Sacrament. TE AMSTERDAM hebben b. en w. be sloten om het volgend schooljaar, dat in september begint, een proef te nemen met een schoolvrije zaterdag. GENERAAL PARK Tsjoeng Hee, de sterke man van Zuid-Korea, heeft de functie van waarnemend premier neer gelegd. In zijn plaats heeft de heersende militaire junta onmiddellijk benoemd de ex-minister van financiën onder presi. dent Syngman Rhee, Kim Hyoen Tsjoel Generaal Park blijft voorzitter van de junta. (Advertentie) vrijetijdsverf kwaliteitsverf 47 kleurstaien 10ct in de winkel Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig tot vanavond, op- gemaakt gisteravond 23.15 uur: l Meer bewolking dan gisteren en hier of daar een bui, zwakke tot matige l zuidwestelijke wind. Lagere tempera- t turen. Verwachting van Ukkel: J Zwaar bewolkt weer, afgewisseld met opklaringen. Maximum-tempera- tuur van 18 tot 24 graden. Vandaag zon onder 20.58 uur. Maan op 14.53 uur. Morgen zon op 4.33 uur. Maan l i onder 1.12 uur. I Iedereen erkent, dat er zowel voordelen als nadelen verbonden zijn aan een opheffing van deze prijsbeheersing. De waardering van een en ander loopt evenwel sterk uiteen. Wel wekten de dis cussies van gisteravond de indruk dat er uiteindelijk (althans in de Tweede Kamer) een meerderheid gevonden zou kunnen worden voor- opheffing van de prijsbeheersing op landbouwgronden. Twee mogelijkheden De Kamer kan kiezen uit twee mogelijkheden 1 Minister Marijnen (Landbouw) wil de wet vervreemding land bouwgronden waarin de prijs beheersing wordt geregeld, per 1 januari 1963 doen vervallen. Het voorkeursrecht der pachters wordt echter door mr. Marijnen gehandhaafd door middel van een wijziging van de pachtwet. 9. Tegenover het voorstel-Marijnen staat een initiatiefvoorstel van de vorige bewindsman van land bouw, prof. Vondeling, de toe komstige fractieleider van de P. v. d. A. Dit voorstel beoogt de prijsbeheersing op landbouw gronden tot 1 januari 1968 te verlengen. Aanvankelijk had prof. Vondeling een permanente prijsbeheersing voorgesteld. Hij heeft die pas door een tijdelijke vervangen toen bij de voorbe handeling bleek, dat er in de Kamer geen meerderheid te vinden is voor blijvende prijs beheersing. Diverse aspecten Deze kwestie heeft allerlei interes sante aspecten. Eerst natuurlijk de zaak zelf. In de wereld der pachtboeren en eigenaars-verpachters wordt er al maan den heftig over gedebatteerd. Dan is er het initiatiefvoorstel van prof. Vonde ling. Een dergelijk voorstel is zeldzaam in ons parlement. In feite ligt rond dit initiatiefvoorstel de kern van de pro blematiek want het wetsvoorstel van minister Marijnen kan volgens de regering niet zodanig worden ge amendeerd dat een tijdelijke prijs beheersing gehandhaafd wordt. Dit be tekent, dat de voorstanders van het voorlopig handhaven van prijsbeheersing zich uiteindelijk (als de zienswijze der regering over amendering aanvaard wordt) zouden moeten scharen achter het initiatiefvoorstel-Vondeling, achter de oppositie dus, die jaren principeel ge ijverd heeft voor permanente prijsbe heersing en over deze kwestie in de tijd van de brede basis enorme politieke deining heeft gemaakt. Politieke maneuver Maar prof. Vondeling heeft nu toch een tijdelijke prüsbeheersing voorge steld Een politïek-tactische maneuver smaalde C.B.T.B.-voorzitter mr. Bies heuvel (A.R.). Het voorstel-Vondeling gaat tot 1 januari 1968, zei de A.R.- afgevaardigde. Na de kamerverkiezin gen van 1967 zou de P. v. d. A. wel eens een verdere verlenging van de prijsbeheersing kunnen voorstellen. Of zijn de socialisten geen principiële voorstanders meer van permanente prijsbeheersing ,,Dat ben ik nog steeds", bevestigde prof. Vondeling (P. v. d. A.) bij interruptie. „Voila", zei mr. Biesheuvel. Een en ander was voor hem en zijn fractie aanleiding zich ,,van harte" achter minister Marijnen te stellen. En de erkende nadelen dan van een opheffing van de prijsbeheersing Het meest gevreesde nadeel een ver hoging van de grondprijzen met als ge volg daarvan een stijging van de kost prijzen van agrarische produkten wordt, oordeelde mr. Biesheuvel, over dreven. Hogere prijzen kunnen, meende hij, gecompenseerd worden door een verdere verbetering van de bedrijfs voering. De heer Den Hartog (V.V.D.) ,,Ik heb op dit gebied 35 jaar ervaring" had vele vragen, maar waagde zich nog niet aan een duidelijke uitspraak. De Groningse hereboer Hellema (C.H.U.) verklaarde zich vóór op heffing. Opheffing bevordert een rationeler grondgebruik verwachtte hij. De huidige prijsbeheersing wordt toch ontdoken, wist hij. Aan het slot van zijn rede bleek dat de heer Mellema sprak namens de meerderheid van zijn fractie. Een deel: van de C.H.U. is dus tegen opheffing nu van de prijsbeheersing. Tot deze en andere tegenstanders richtte zich de socialist Egas. Hij bracht ook het be kende motief naar voren dat de ont wikkeling in E.E.G.-verband het wense lijk maakt zeker voorlopig nog de prijs beheersing te handhaven. Bij zijn bungalow aan de Vinkeveense Plassen heeft Lou van Rees de Ne derlandse deelnemers voorgesteld aan het festival te Knokke om de Europese beker voor zangvoordracht. Foto:en maar hopen, dat straks alles op rolle tjes gaat. V.l.n.r. het duo Joke Co- pier-José Marcello, Mieke Telkamp, impresario Lou van Rees, Milly Scott, Max Mack Intosh Woiski en Anneke Grönloh. (Van onze parlementaire redacteur) Suriname is dankbaar voor de mogelijkheid om via een asso ciatie met de E.E.G. mee te pro fiteren van de stijgende Europese welvaart, maar is niet van plan „voor dit bordje linzensoep" het streven naar grotere onafhanke lijkheid en een lossere band met Nederland op te geven. Zo zou men de mening kunnen samenvatten van de vijf Surinaamse statenle den, die gisteren in de Tweede Ka mer het woord hebben gevoerd bij de behandeling van de rijkswet in zake de associatie van Suriname bij de E.E.G. Het was de eerste maal, in de parle mentaire geschiedenis, dat Surinaamse statenleden in ons parlement het woord voerden. „Een dag van historische be tekenis", zei kamervoorzitter Korten- horst. De inschakeling van Surinamers bij de rijkswetgeving vloeit voort uit het sta tuut met de West, dat de koloniale ver houding van vroeger vervangen heeft door samenwerking op basis van gelijk waardigheid. De Surinaamse delegatie toonde zich ingenomen met deze wijzi ging in de verhoudingen. Terzelfdertijd liet men echter uitkomen, nog lang niet tevreden te zijn. Nederland gaat te veel te ambtelijk te werk, klaagde de Hindoe staan Lachmon. „Nederland baseert zich te veel op de letter en te weinig op de geest van het statuut. Wij willen onze eigen buitenlandse betrekkingen onder houden", verklaarde mr. Ooft, fractie leider van de Kath. Progressieve Volks partij. De heer Pengel nam hetzelfde standpunt in. Deze zwaar gebouwde ne ger zijn stem dreunt als een orgel op uit zijn brede borstkas liet met na me uitkomen, dat Suriname verwacht, betrokken te worden bij E.E.G.-zaken, waarbij het direct belang heeft. Ook zijn rede liep bepaald niet over van enthousiasme voor Nederland. De te neur van de discussie van Surinaamse kant was duidelijk: wij accepteren de huidige (onvolledige zelfstandigheid) om dat we Nederland financieel nog nodig hebben. Voor Nederland kan in een dergelijke houding niet direct een in spiratie gelegen zijn om Suriname zo veel mogelijk bij de verdere ontwikke ling te helpen. Vandaag laat de regering haar licht over de associatie en de ver houding tot Suriname schijnen. Het Nederlandse televisiepubliek heeft gisteravond de signalen uit Amerika van de Telstar niet op zijn beeldscherm ge kregen. Het was tien uur toen de verbin ding met de BBC werd verbroken: het duurde te lang en de kans, dat de sig nalen alsnog zouden doorkomen, werd te gering geacht. Vanavond zal opnieuw geprobeerd worden. Toch was de uitzending uit Cornwall interessant genoeg, want geprobeerd werd het publiek wegwijs te maken in de wir war van techniek, die een dergelijk pro ject omgeeft en wat Amerika met deze proef voorheeft De kunstmaan zelf lag prachtig in haar baan; zij was gistermorgen op Cape Ca naveral gelanceerd. Zij draait thans in 157,8 minuut om de aarde. De snelheid varieert van 29.580 km per uur op het laagste punt van de baan tot 18.060 km op het hoogste punt. Dit hoogste punt is 5.636 km, het laagste 954 km. Drie uur na de lancering konden ver heugde ingenieurs meedelen, dat de 77,1 kilo wegende Telstar uitstekend werkte. De kosten van dit particuliere project zijn enorm. 50 miljoen dollar is besteed aan de ontwikkeling, anderhalf miljoen aan de bouw en het „ticket to the moon'' kostte 3 miljoen dollar. Kroestjev heeft dinsdag j.l. gedurende 145 minuten liet „wereldcongres voor algemene ontwapening en vrede", dat te Moskou gehouden wordt, toegesproken. Veel nieuws heeft hij daarin voor het Westen niet verteld. Wel had hij een voorstel om de westelijke geallieerde troepen in Berlijn te vervangen door een troepenmacht onder de vlag van de Verenigde Naties, bestaande uit een heden uit Denemarken en Noorwegen of België en Nederland plus Polen en Tsjecho-Slowaküe. Op deze suggesties is inmiddels al gereageerd. Als dit idee ooit officieel zou worden geformuleerd, zou Amerika het voorstel verwerpen, werd vanuit Washington doorgegeven. Ook Londen De gelukkige winnaar met zijn zoon Leo en.... de gelukbrengende duif „Het feit, dat het in Algerië kalm is en het geschreeuw uitgestorven, is een teken dat de crisis niet verergert", aldus de Algerijnse minister van voor lichting Mohammed Yazid. Daarmee moest de wereld het gisteren doen. Er is nog niets definitiefs te be speuren van een toenadering tussen de standpunten van Ben Bella en Ben Khedda, die via hun vertegenwoordigers, sinds zondag j.l. reeds besprekingen voeren om de ontstane crisis op te los sen. Dinsdag j.l. is men in Rabat met de tweede ronde begonnen, die achter gesloten deuren wordt gehouden. Twee commandanten van het Algerijn se bevrijdingsleger zijn dinsdagmorgen per speciaal vliegtuig naar Rabat ver trokken om aan de verzoeningsbespre kingen deel te nemen. Het voorlopige bestuur van Algerië heeft dinsdag een decreet uitgevaardigd, waarbij amnestie werd verleend voor ale misdaden, die vóór 3 juli 1962 in Algerië zijn gepleegd, dat is de dag, waarop president De Gaulle het land onafhankelijk heeft verklaard. Boven dien heeft de voorlopige regering de datum vastgesteld van de verkiezing voor een grondwetgevende vergadering, namelijk 12 augustus aanstaande. (Van onze speciale verslaggever) Duivenmelker C. Dekkers uit de Bisschops Molenstraat te Etten is een gelukkig man. Eindelijk is het hem ge lukt met zyn duiven een concours van de^ eerste orde te winnen. Zyn beste duivin, de „grote lichte", speciaal gestoomd voor de vlucht van Barce lona, heeft de haas niet teleurgesteld en hem de eerste prijs nationaal be zorgd. De heer Dekkers had er ook alle vertrouwen in. „Alles vol, ik heb er alles opgezet". Om vijf voor elf zondag, morgen kwam de „grote lichte" bin nenvallen. De heer Dekkers verdient aan deze prestatie zo'n tweeduizend gulden, plus nog een elektrische koel kast, een fiets, een constateur en andere ereprijzen zoals wisselbekers enz. Het was zondagmorgen natuurlijk erg spannend. „Ik was om zes uur al op", zegt de heer Dekkers, „ik had gewoon geen rust. Toch heb ik de duif niet zien komen. Ik moest even naar binnen maar mijn zoontje Leo nam de zaak waar". En hoe. Amper zat hij alleen het grote moment af te wachten of de „grote lichte" kwam aanzetten. Papa was toen vlug genoeg gewaarschuwd om zijn lievelingsduif te omhelzen. Voor Nederland wordt deze vlucht georganiseerd door de Zuidlimburgse Unie. Dus werd Maastricht gebeld om de binnenkomst van „grote lichte" te melden. Hij kreeg te horen dat er al twee binnen waren, beide duiven van de heer H. Heinen uit Eckelrade. Toen de boel echter goed nagerekend was kwam dinsdag vast te staan dat de Ettense duif. de afstand was 64 km groter met ruime voorsprong gewonnen had. Een prachtige plant, die vanuit Maastricht gestuurd werd, heeft aan alle onzekerheid een eind gemaakt. En toch gelooft mevrouw Dekkers het nog niet helemaal. ,,Ik moet het eerst alle maal nog zien", zegt ze. Aan de vlucht hebben duiven uit Nederland, België, Duitsland, Noord- Frankryk en Engeland meegevlogen. Uit ons land 3300 duiven 300 zijn er pas thuis. Ook de „rooie" van Dekkers behoort bij de achterblijvers. „Maar de „grote lichte" heeft het hem gelapt. Het duifje (Aarde I Stroop Van der Horst schijnt de doopceel te zijn voor de kenners) heeft de afstand van 1153 km gevlogen in 1295 minuten, hetgeen een gemiddel de snelheid is van 890, 895 meter per minuut. De heer Dekkers heeft het secuur uitgerekend. Zaterdagmorgen om 6.20 uur, na negen dagen mand, wat ook niet te best is, zijn de duiven gelost. Normaal vliegen ze tot half tien 's avonds en 's morgens rond half vijf gaan ze weer op weg. Leo. ook al een echte liefhebber, had het genoegen de „grote lichte" het eerst te zien komen. Daarmee is voor de heer Dekkers een grote wens in vervulling gegaan. Het zit in de familie. Zijn vader won m 1927 de allereerste nationale St.- Sebastiaanvlucht. Ook C. Dekkers heeft, vooral de laatste jaren, goed ge speeld. Drie weken geleden nog vloog de „grote lichte" een tweede plaats in de „trainingsvlucht" op St.-Denis. Of er ook gang in het ding zit. liet zich sceptisch over het voorstel uit: „Het Westen heeft altijd op het stand punt gestaan, dat de aanwezigheid van Amerikaanse, Franse en Britse troepen in Berlijn van essentieel belang is voor de handhaving van de vrijheid van de stad". Frankrijk en N West-Duitsland reageerden op dezelfde manier. Dit voorstel, aldus een Amerikaans woordvoerder, is een variant op eerdere Russische voorstellen die ten doel had den de positie van het Westen in West- Berlijn te verzwakken. Er is overigens reeds aan de Russen meegedeeld, dat het voorstel geen be vredigende basis voor onderhandelingen is. Het is al ter sprake gekomen tijdens de verkennende Amerikaans Russi sche besprekingen. Aan de Amerikaanse verklaring werd toegevoegd, dat de Sovjet-Unie verant woordelijk is voor het feit, dat de kern proeven weer zijn opgenomen in de be wapeningswedloop en wel door de reeks proeven, die zij vorig jaar september had genomen. Toen is aldus de ver klaring, de grootste kernbom van alle tot ontploffing gebracht, namelijk een van circa 58 megaton. Waarnemers lieten uitkomen, dat Kroetsjevs redevoering minder catego risch dan gewoonlijk was, wat betrof de verwerping van de westelijke ontwape ningsvoorstellen. Men noemde de rede zelfs betrekkelijk mild. Voor het eerst sinds 1957 heeft generalissimo Franco enkele ministers van het kabinet vervangen. In politieke kringen was men niet verbaasd, daar reeds enkele maanden veranderingen in het kabinet werden verwacht. Zeven ministers werden vervangen en een nieuwe post, die van vice-president van de ministerraad, werd in het leven geroepen. Kapitein-generaal Agustin Grandes, een voormalige strijder in de Spaanse „blauwe divisie",, die gedurende de tweede wereldoorlog met de Duitsers aan het Russische front had gevochten, is benoemd tot vice-president van de ministerraad. Tot dusver was hij hoofd van de gezamenlijke commissie van staven. Men had verondersteld dat het tijdens het voorjaar tot kabinetswijzigingen zou zijn gekomen. Volgens zegslieden werden de veranderingen uitgesteld ten gevolge van de onlangs gehouden stakingen. De elektronische uitrusting in een aluminium houder van 51 cm kan een zeer zwak signaal ontvangen en dit tien miljard maal versterken, de golflengten veranderen en het daarna naar de aarde terugsturen. De Telstar kan signalen van de zender in Amerika met een sterkte van 2watt terugsturen. De antenne is zó gevoelig, dat een signaal verzwakt tot een miljardste watt nog wordt ver sterkt. Via de Telstar is het ook mogelijk te lefoongesprekken te voeren. In Europa staan een Frans en een Engels ontvangst station gereed om de Amerikaanse uit zendingen te ontvangen. Italië en West- Duitsland werken eveneens aan grond stations. De Telstar zal twee jaar in bedrijf kunnen blijven, maar de sterkte zal bin nen enige maanden verminderen. In de herfst wordt een tweede Telstar gelan ceerd. (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft gistermiddag de nieuwe voorschriften omtrent de volkshuisvesting vastgesteld. Deze wo ningwet heeft, naar minister Van Aart- sen de Eerste Kamer meedeelde, in de eerste plaats de volkshuisvesting te die nen en daarnaast ook een regeling te brengen voor het bouwen. Minister Van Aartsen liet een waar schuwend geluid horen, toen hij nog te rugkwam op het extra-bedrag dat voor woningwetwoningen mag worden be steed om geluidshinder te voorkomen. Hij noemde de verruiming van de voorschrif ten op dit punt een proef. Ook wees hij op de mogelijkheid om nog andere fa cetten van de woningbouw aan deze ver betering inhoudende voorschriften toe te voegen. Hij hoopte ook, dat dit tevens er toe zou leiden, dat er meer eenheid in de bouwverordeningen van de ge meenten door kon worden bewerkstelligd. Op de rijksweg van Voorthuizen naar Apeldoorn is gisterenmiddag een botsing ontstaan tussen een militaire vrachtauto en een Griekse bus. Hierbij is de 47- jarige Griek J. F. S. omgekomen. Een groot aantal van de passagiers is ge wond geraakt, een deel van hen vrij ernstig. Tien gewonden zijn overge bracht naar ziekenhuizen te Harderwijk, Amersfoort en Apeldoorn. Vermoedelijk heeft de bus, die af komstig was uit Athene, een kleine per sonenwagen willen inhalen op het moment, dat uit tegenovergestelde rich ting een militaire sleep naderde. De chauffeur van de slepende wagen heeft vermoedelijk sterk moeten afrem men, waarna de gesleepte wagen dwars over de weg is komen te staan. Deze gesleepte wagen zou door de bus ge ramd zijn, waardoor deze gedeeltelijk werd opengereten. Bij het herstel van de normale be trekkingen tussen de Sovjet-Unie en Zuid-Slavië is opnieuw vooruitgang ge boekt doordat president Leonid Brezjnev var. de Sovjet-Unie een uitnodiging heeft aanvaard om Zuid-Slavië te bezoeken. Een woordvoerder van het Zuid- slavische ministerie van buitenlandss zaken, Drago Kunc. verklaarde tegen over de pers, dat Brezjnev zich in d« herfst naar Zuid-Slavië zou begeven. President Tito van Zuid-Slavië bracht in 1956 een bezoek aan Rusland.

de Stem | 1962 | | pagina 1