Duidelijke uitspraak GS over Land van Saeftinge gewenst Verscherpte controle op vervoersverbod varkens Uitbreiding PTT te Goes COMMISSARIS KON DRAAI NIET VINDEN SDagMaD Pe jstotn Elite-merrie in Roosendaal WAS-AUTOMAAT CONFETTI CONFETTI CONFETTI CONFETTI CONFETTI CONFETTI Bestuurscommissie Landbouwschap meent: F rambozenpluk begonnen Weer taalincident in H. Geestkerk te Antwerpen Voor de uitslag Richting zeekust regering Is de wel happig op inpoldering Europese Beweging houdt voor Franco stok achter de deur JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Herhalingsoefeningen in La Courtine Zaak-Fraenkel is rapport-rond DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 JULI 1962 "(Advertentie) (Van onze redacteur) De inpoldering van het Land van Saeftinge is een probleem, dat de regeringen van Nederland en Bel gië, maar vooral de boeren in Zeeuwsch-Vlaanderen al een tijd zwaar op de maag ligt. Dat laatste is enkele weken geleden weer ge bleken, toen enkele gemeentebe sturen van Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren de regering nog eens na drukkelijk op de wenselijkheid van inpoldering hebben gewezen, Vloed stand De regering blijft evenwel zwijgen en algemeen wordt de oorzaak hiervan gezocht in het feit, dat Nederland blijkens het Westerscheldetractaat voor inpolde ring van het Land van Saeftinge volle dig afhankelijk is van België. België moet er n.l. zijn goedkeuring aan hech ten. Maar België met name Antwer pen is tegen inpoldering, omdat ver hoogde vloedstanden verwacht worden, wanneer het bergingsgebied van het wa ter, dat het Land van Saeftinge nu is, omdijkt wordt. Het waterloopkundig la boratorium te Delft meent, dat het zo'n vaart niet zal lopen. Zij schat de ver hoging op een a twee centimeter. Het waterloopkundig laboratorium te Ant werpen heeft de zaak nu ook in onder zoek, wellicht om het tegendeel te bewij zen. Met het oog op het feit, dat de geor ganiseerde landbouw in Zeeland spoedige inpoldering zeer gewenst acht, heeft de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap gisteren voor de leden van de bestuurscommissie van dit over koepelend orgaan en voor enkele geno digden een excursie naar het omstreden Land van Saeftinge georganiseerd. Het gezelschap werd eerst ontvangen op het gemeentehuis te Clinge. Burgemeester P. Vercauteren en de heer J. van Duyse, voorzitter van de gewestelijke raad, we zen op de compensatiewensen van de landbouw, nu steeds meer akkerbouw grond t.b.v. industrie en uitbreiding van gemeenten aan zijn bestemming wordt onttrokken. De heer Duyse b.v. vond het zeer be zwaarlijk, dat volgens de huidige metho de tot in de verre toekomst bestemmin gen op gronden worden gelegd zonder dat er absolute zekerheid bestaat dat die bestemmingen ook werkelijkheid zullen worden. De heer P. Brand uit Hulst gaf een historisch overzicht van de ontwikkeling in het Land van Saeftinge. Vanaf 1584 is het Land van Saeftinge een vaste prooi van de golven geweest. Het gebied is ongeveer zo groot als de helft van Noord-Beveland. Van de 30Q0 ha zijn er 2500 ha in het bezit van de staat, 500 in particulier eigendom. Er ontstond naar aanleiding van deze inleidingen een discussie, waardoor het probleem van alle kanten werd bena derd. De bestuurscommissie was tenslot te van mening, dat bet zeer wenselijk is dat het provinciaal bestuur van Zee- (Advertentie) land zich duidelijk over de toekomst van het Land van Saeftinge uitspreekt. Men had de indruk dat het provinciaal bestuur zich te veel verschuilt achter internationale kwesties, die rondom het gebied geweven zijn. Verwacht mag nu worden dat het landbouwschap hierover binnenkort contact zal opnemen met G. S. Men besprak voorts de onderhande lingsmogelijkheden met de Belgische belanghebbenden en technische proble men, die aan inpoldering vastzitten, Dr. ir. Mesu, het 73-jarige lid van de landelijke commissie voor het grondge bruik van het landbouwschap, zei ons desgevraagd, dat er niet al te veel haast met de inpoldering moet worden ge maakt. Hij achtte een zorgvuldig contact met de Belgen noodzakelijk. Immers, pas wanneer volledige overeenstemming met de zuiderburen is bereikt kan met de inpoldering worden begonnen. De gehele Nederland-Belgiëkwestie rondom het gebied buiten beschouwing latend was het volgens dr. Mesu overi gens nog maar de vraag of de Neder landse regering wel happig is op het in polderen van het Land van Saeftinge. Dr. Mesu zei, dat de Nederlandse rege ring op het ogenblik van het standpunt uitgaat: hoe meer land hoe meer steun, en hoe meer geld dus. „Het is hetzelfde als met de ruilverkavelingen in 1930", aldus dr. Mesu. „Die werden toen ook opgehouden". Naar de mening van dr. Mesu is het standpunt van de regering in 1930 en ook nu, afhankelijk van de internationale situatie. Nadat het gezelschap in Het Bonte Hert in Hulst de koffiemaaltijd had ge bruikt ging het naar de Hertogin Hed- wigpolder. Met goede moed werd o.l.v. dhr. F. v.d. Zande uit Clinge begonnen aan een drie uur durende, 15 km lange excursie van het Land van Saeftinge. Hierna volgde een autorit naar het Belgische plaatsje Doel waar de „paling in het groen" en het koele bier alle vermoeienissen van en alle muizenissen rondom he«t Land van Saeftinge deden vergeten. Het internationale bureau van de Eu ropese Beweging heeft het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, meege deeld, dat Spanje geen kans zal krijgen zich te verbinden met de Europese ge meenschappelijke markt tenzij de 80 Spanjaarden, die na terugkeer van het congres in Muenchen verleden maand werden gearresteerd, worden vrijgela ten. Een parlementslid van de Britse Labourparty heeft dit gisteravond in Londen gezegd. Deze mededeling zou zijn gedaan tij dens een onderhoud van een uur, dat een afvaardiging van drie leden van het bu reau, het Engelse parlementslid John Hynd, de Franse econoom Etiënne Hirsch en de voormalige Belgische minister van buitenlandse zaken Pierre de Wigny ver leden week in Madrid met generaal Franco gehad hebben. De koninklijke vereniging „Het Ne derlandse Trekpaard" kent een andere waardering van haar fokdieren dan de andere (paarden- en rundvee-) stamboe ken. Preferentie op grond van beste fok- resultaten is in de trekpaardenwereld niet bekend. Wel worden sommige der meest excellerende merries op grond van hun verdienste op het gebied van ge bruikswaarde, vruchtbaarheid, fokpres- taties en exterieur tot prestatie- of zelfs tot eliteme-rrie gebombardeerd. Dat deze promotie niet zo maar ge beurt moge o.a. blijken uit het feit dat in de vele jaren dat deze onderscheidin gen bestaan, nog slechts 20 merries het tot de staat van elitemerrie hebben ge bracht. a Deze elitemerrie no. 20 is Simone van Mirza K 52251, dochter van Jaap van 't Paviljoen uit de Nico (v. Melo) stam en van Mirza v. Mina, d. Urbain v. Cer tain uit de Certainstam, eigen. G. P. M. Het mond- en klauwzeer neemt de laat ste tyd gelukkig sterk in omvang af. Dientengevolge kon het besmette gebied enkele malen worden ingekrompen. Deze gunstige ontwikkeling betekent echter niet, dat het gevaar van uitbrei ding nu is geweken. Dit gevaar is in tegendeel zeker aanwezig. Daarom wordt juist nu van de veehouders verlangd, hun volle medewerking (nog eens) te geven en wel voor de uitroeiing van de laatste mond- en klauwzeerhaarden. In dit verband heeft de minister van Landbouw en Visserij moeten besluiten het vervoerverbod van varkens nog voor de maand juli te verlengen, zulks ter bescherming van de vrije bedrijven in het onbesmette gebied en terwille van de export van agrarische produkten. In deze maand is dus de uiterste waak zaamheid en medewerking van de zijde van alle veehouders geboden. De volgende maatregelen moet de vee houder nemen: het isoleren van de be drijven en van iedere noodzakelijke be zoeker verlangen, dat hij zich bij het betreden en bij het verlaten van het bedrijf ontsmet. Dit laatste geldt even zeer voor de huisgenoten (kinderen!) De veehouder moet dus voor voldoende ont smettingsmiddelen zorgen. Daartoe die nen voor de uitgangen van bedrijf en woning en voor de ingang van runder en varkensstallen jute zakken in enkele lagen te worden gelegd, die voortdurend met een 1 pet. natronloogoplossing wor den natgehouden. Voorts doelmatige en zorgvuldige rattenbestrijding, waarbij de Gisteren zyn de eerste grote onder delen van de vijfde divisie, in de leger plaatsen te Budel en Mill (de infanterie e®, *esenie) en in .Oldenbroek (de artillerie) aangekomen voor hun her halingsoefeningen, die in La Courtine zullen worden gehouden. Woensdag zal de eerste karavaan, de ble gevechtsgroep, naar het Franse oefenterrein vertrekken. Einde juli ver trekt dan de 53e gevechtsgroep en 9 augustus de 52e. Elke groep zal er veertien dagen oefenen. Alles bij elkaar za) het personeel dan 27 dagen in werke- lijke dienst zijn geweest. Bij de ver plaatsingen zullen in totaal 15.000 man en 2500 voertuigen betrokken zijn Plantenziektenkundige Dienst te Wage- ningen gaarne behulpzaam zal zijn. In geval zieke dieren of kreupele varkens worden geconstateerd, dient onmiddellijk met de plaatselijke dierenarts contact te worden opgenomen. Dit kan namelijk be tekenen dat er mond- en klauwzeer op het bedrijf is uitgebroken. Vanwege de Veeartsenijkundige Dienst zal al het mogelijke worden gedaan om de bestrijding te intensiveren. Dit bete kent: bevordering van een snelle afvoer, doelmatige en uitgebreide ontsmetting en snelle opsporing van oude mond- en klauwzeerhaarden. Indien blijkt, dat er gens mond- en klauwzeerhaarden blij ven bestaan dan zal door een intensieve controle van alle vrije bedrijven in het betrokken gebied worden getracht deze haarden op te sporen. Daarnaast zal over het gehele land een verscherpte controle door de Algemene Inspectiedienst A.I.D. en door de politie worden inge steld op de naleving van het vervoers verbod van varkens. Deze week is in Kapelle-Biezelinge en omgeving de pluk van frambozen volop begonnen. Dit produkt wordt hier op vrij grote schaal geteeld en de aanvoer op de veiling vindt in hoofdzaak plaats in doosjes met een inhoud van 250 gram netto. De frambozen uit dit gebied wor den steeds gekocht voor de binnenlandse markt voor verse consumptie en voor de diepvries-industrie, terwijl ze ook wel worden verwerkt in blik of glas op sap. De frambozen van Zuid-Beveland zijn zeer geschikt voor dit doel en genieten hierdoor een grote bekendheid. Maandag is op de veiling in Kapelle-Biezelinge de eerste veiling van frambozen voor de industrie gehouden. Er was een aanbod van ruim 5000 kg. Voor de eerste kwali teit werd f 1.47 per kg betaald en voor de tweede kwaliteit f 1.38 per kg, alles voor zover de frambozen in doosjes wor den geleverd. Meesters te Roosendaal en gefokt door J. v. Hal-Buzeijn te Eede. Ze is geboren in 1952, werd zes maal gedekt en bracht5 veulens ter wereld, nl. 1 merrieveulen en 4 hengstveulens. Haar vruchtbaarheid wordt deswege als zeer goed gekwalificeerd. Ook haar fokprestaties worden als zeer goed geoordeeld. Haar 6-jarige dochter heeft reeds twee veulens geworpen en deze Mirza v. d. Verwe verwierf eerste premies ter premiekeuring en een twee de prijs op de nationale tentoonstelling. Haar 4-j. K-zoon Simon v. d. Verwe be haalde ook eerste premies en een le en 2e prijs ter nationale tentoonstelling, ter wijl hij in 1962 kampioen was van Lim burg. Haar driejarige zoon Clairon Van de eVrwe is voor dekking goedgekeurd dit voorjaar. Haar 2-jarige zoon Nico v. d. V. kreeg een le premie in Limburg in 1961 en haar éénjarige zoon Nico v. Simone is naar Zeeland verhuisd. Simone v. Mirza is een chique mer rie, sterk en harmonisch gebouwd, fraai gelijnd, met veel diepte en met goed beenwerk en vlotte bewegingen. Op 22 mei 1957, dus 5 jaar oud, be haalde ze het gebruikswaardecertificaat A. Dit certificaat werd haar toegekend op grond van haar prestaties en karak tereigenschappen, die toen door de jury over acht onderdelen werden gewaar deerd met vijf maal een negen en drie maal een acht. Op grond van al deze gegevens werd Simone v. Mirza in mei 1962 door de jury dierenarts W. J. L. de Graaf te Vlissingen, de heer P. de Lint te Klun- dert en rapporteur Chr. A. C. Oomen te 's-Gravenhage voorgedragen ter toe kenning van het predikaat „Elitemerrie", welk predikaat haar in juin jl. door het dagelijks bestuur der vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" werd toege kend. We wensen de heer Meesters geluk met het bezit van zo'n pracht fokmerrie. Er heeft zich zondag in de H. Geest kerk te Antwerpen opnieuw een incident voorgedaan. De H. Mis van 12.15 uur begon rustig. De kerkelijke mede delingen werden vanaf de preekstoel in de twee talen voorgelezen. De preek werd echter in het Frans begonnen. Onmiddellijk werd er gekucht, geroepen en zelfs gejouwd. Vanaf de preekstoel werd nu om politie-assistentie verzocht. Een tiental agenten dreven met enige moeite een zestigtal Vlamingen de kerk uit. Twee jonge meisjes werden zelfs opgebracht maar konden het politiebureau na het tonen van hun identiteitskaart weer ver laten. Een uur later greep de ploitie in in de Sint-Thomasstraat, waar een groot aantal Vlamingen bijeen stond. Zij rie pen: Franskiljons buiten. Na 20 minuten vond de politie het welletjes en dreef zij de Vlamingen uiteen. Zeven van hen werden naar het politiebureau overge bracht. De politie nam toen tevens een pam flet in beslag, waarin de vrijlating werd geëist van 68 politieke gevangenen. fanstruüa Niet alleen voor grote, maar óók voor fijne was Automatisch wassen met droge handen. Dit doet de Constructa: Grondig voor- weken - centrifugeren - voorwas - hoofd was - spoelen - wegpompen - spoelen - wegpompen - spoelen - centrifugeren - spoelen-centrifugeren - spoelen - droog- centrifugeren. Alles automatisch. En Skip, het matig - schuimende wasmiddel, dat speciaal voor moderne wasmachines is ontwikkeld, hoort bij deze verfijnde werk wijze. Wij zenden U gaarne informatie over de Constructa. Skip: Hét wasmiddel voor de Constructa O ca Zend mij Uw catalogus Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Constructa Nederland Keizers gracht 522 - Amsterdam-C. - Telefoon 020-3 23 98 Onder grote belangstelling van ge nodigden van de ZLM opende de com missaris gistermiddag de christelijke lagere landbouwschool aan de Koude- kerkseweg te Middelburg. De 13-jarige jongste leerling van de school bood de commissaris hiervoor een enorme sleu tel aan. De sleutel lag in een splinter nieuwe zaaibak, die de jongen om zijn nek had hangen. Toen de commissaris de deur wilde openen zei de knaap „U moet hem rechtsom draaien meneer"! Waar bent u getrouwd?, vroeg een rechter aan een beklaagde. Ik zou het op geen stukken na weten, antwoordde de beklaagde. Weet u niet waar u getrouwd bent?, vroeg de rechter. O, antwoordde deze, ik dacht dat u vroeg waaróm ik getrouwd ben. Een weduwe liet door een medium de geest van haar overleden man oproepen en vroeg ,,Ben je gelukkig, Piet?" „Héél gelukkigwas het antwoord. „Gelukkiger dan toen je op aarde met mij leefde?'vroeg ae weduwe. „Véél geluk kiger", antwoordde de geest. ,,En hoe ziet het er in de hemel uit?", vroeg de weduwe. „O, maar ik hen niet in de hémelantwoordde de geest. Nee, zei een heer, we kunnen écht niet een weekje naar Scheveningen gaan. Je moet eens den ken aan ai die onbetaalde rekeningen Nou, ant woordde zijn vrouw, daar kun je in Scheveningen toch net zo goed aan denken als hier? Een pasgetrouwd vrouwtje belde de slager op en zei: Wilt u me een pond biefstuk bezorgen? Ja zeker, antwoordde de slager, verder nog iets, mevrouw? Het mevrouwtje dacht even na en zei toen: o ja, en dan graag nog wat jus. Wat een heerlijk slaatje, zei een man 's middags aan tafel tegen zijn vrouw, heb je dat zélf gekocht? Ik ben zo ongelukkig, zei een dame die haar vrien din opbelde, mijn man is uitgegaan en ik heb er niet het flauwste idee van, waar hij is. Maak je maar geen zorgen, antwoordde haar vriendin, je zou vermoedelijk veel ongelukkiger zijn als je wél wist, waar hij is. -- Wat je nou allemaal klaargemaakt heht weet ik niet, zei een man, het is gewoon niet te eten. Ik heb precies het kookhoek gevolgd antwoordde zijn vrouwtje, alleen stond er een recept in voor vier personen en omdat wij maar met z'n tweeën zijnheh ik van alles de helft genomen en het ook maar de helft van de tijd laten koken. Soms, zei een mevrouw die met haar man door een winkelstraat wandelde, wou ik dat ik een man was. Vooral als ik langs al die etalages kom en bedenk, hoe gelukkig ik mijn vrouw zou kunnen maken door ze iets te geven. Het spijt me, hoor Jan, zei een mevrouw tje 's middags, je zult het deze keer alleen met fruit moeten doen. De aardappels en het vlees vlogen in brand en ik heb ze moeten blussen met de soep. Zwaarbeladen met koffers kwam een echtpaar op het perron aan. De heer veegde zich het voorhoofd af en zei: Ik wou dat we de piano meegebracht hadden. -Te hoeft me niet te bespotten, zei zijn vrouw. Dat doe ik niet, antwoordde haar man, maar ik heb de treinkaartjes op de piano laten liggen. Ben je nooit ongerust als je je man een Iooping- the-loop ziet maken?, vroeg een dame aan de vrouw van een militaire vlieger. Och nee, zei deze, ik haal altijd al het klein geld uit zijn zakken voor hij naar het vliegveld gaat. Hoorde ik het gisteren geen twee uur slaan toen je thuiskwam?vroeg een dame streng. Ja, antwoordde haar man, de klok wou tien uur slaan maar na twee slagen zette ik hem af om je niet wakker te maken. Ik hoor dat je vrouw uit een oude familie stamt, zei een heer tegen zijn vriend. Nou, „stamt" is eigenlijk het woord niet, antwoordde deze, ze heeft ze meegebracht. IWJ inister Cals voelt zich op het ogen- blik als een scholier, die op de uitslag van een zwaar examen zit te wachten. Jarenlang heeft hij zich ge prepareerd op de verdediging van zijn Mammoetwet. Hij heeft bij de behan deling al zijn kundigheden en vaar digheden tentoongespreid. En nu moet hij maar afwachten wat de dames en heren kamerleden er tenslotte van denken. De fracties gaan dezer dagen in beraad. De KVP zal haar (gunstig) oordeel wel gauw klaar hebben, al zijn de haar zo dierbare „maatschap pelijke organen" verdwenen. De PvdA- fractie heeft 't moeilijker. Zij is op een aantal punten teleurgesteld, punten vooral, die de verhouding openhaar- bijzonder onderwijs raken. Het Parool heeft zijn partijgenoten echter al be zworen dit niet te hoog op te nemen. Bijzondere scholen, die nu buiten het plan om gesticht kunnen worden (al worden ze dan niet gesubsidieerd), behoeven niet per se confessionele scholen te zijn. De z.g. Jan Ligthart- scholen en Nutsscholen vallen daar bijvoorbeeld ook onder. De anti-revolutionairen hebben heel zwaar getild aan principiële bezwaren tegen de Mammoetwet. In hun kring heeft het gedaverd van protesten en bezwaren. Het leek, of de hele paci ficatie op losse schroeven zou worden gezet. Door wijzigingen en amenderin gen is er enigszins tegemoet gekomen aan die bezwaren. Doch op alle pun ten kregen de anti's hun zin niet. Zullen ze nu star blijven? We putten vertrouwen voor mr. Cals uit de vol gende woorden van het partijblad „Trouw": „Dat er helemaal vergeefs zou zijn gewerkt, geloven we niet. Er kan veel tegen zijn, maar is er niet veel meer voor?" De CH zullen hij de stemming wel als naar gewoonte verdeeld te voor schijn komen. En de liberalen? Die verkeren in een balorige stemming. De verkiezings kater plaagt hen nog steeds. Het Haagse Vaderland nodigt socialisten en protestants-christelijken zelfs uit door verwerping van de Mammoetwet de weg vrij te maken voor een regerings coalitie, waarvan de KVP uitgesloten zou zijn. Bij de meerderheid der socia listen en bij de AR verwachten we niet de minste sympathie voor deze gedachte, maar bij Oud c.s. kan er wel enige aantrekkelijkheid in zitten. Als zij tegen de Mammoetwet zouden stemmen, zou ons dat niets verbazen. Met dat al staan de kansen voor mr. Cals er toch goed voor. Hij zal donderdag het „geslaagd" wel te horen krijgen. £)e Duitse ertsmijnen kunnen het niet meer bolwerken, zo meldt de „Handels- en Transport Courant". Er bestaan allerlei plannen om de ijzer- ertsproduktie in te krimpen, omdat het binnenlandse erts te duur wordt. Een van de ijzererts-magnaten in Es sen, dr. Hardach, heeft zelfs verklaard, dat de toestand voor de Duitse mijnen bijna hopeloos is. Met uitzondering van die, welke met ijzer- en staalonder- nemingen zijn verbonden, dus een ge waarborgde afzet hebben, zijn zij niet meer opgewassen tegen de buiten landse concurrentie. Deze Duitse ervaring is een nieuwe aanwijzing voor het belang van vesti ging van nieuwe staalbedrijven aan de zeekust, waar men het goedkoopst aan de buitenlandse ertsen komt. Het bevestigt de juistheid van de vestiging van de Ned. Hoogovens in IJmuiden en van de stichting van Sidemar aan het kanaal Gent-Terneuzen. Juist an dersom is men geneigd te oordelen over de zo pas door de Belgische minister van Openbare Werken, de heer Merlot in bedrijf gestelde nieuwe installaties van Cockerili-Ougrée te Sclessin bij Luik. Met andere uitbrei dingen van dit staalconcern mee heeft men in die streek nu sinds 1955 al 12 miljard francs geïnvesteerd. Het is voor Luik e.o. te hopen, dat het geen misgreep blijkt. In ieder geval lijkt er met de ge schetste Duitse ervaring met nabije ijzerertsmijnen voor ogen reden de vreugdetonen over de nieuwe Luikse vestiging wat te dempen, zoals die b.v. uit de Franstalige Antwerpse „Mé- tropole" opklinken, waarin men eer der een verwijzing naar de gezondere basis van Sidemar had verwacht. De aftakeling van de Duitse ijzer ertsmijnen wijst de staalindustrie op nieuw richting zeekust. Daarin zit straks ook weer perspectief voor het plan-Rozenburg en voor middelzware industrie bij het Kreekrak. Het rapport met de bevindingen van de parlementaire commissie, die een on derzoek heeft ingesteld naar het nazi- verleden van de geschorste procureur- generaal van de bondsrepubliek, Wolf gang Fraenkel, is maandag overhandigd aan de minister van justitie. Het ligt nu aart deze fuctionarissen om de zaak verder in handen te nemen. Oostduitse autoriteiten hebben reeds documenten uit het archief van het hooggerechtshof te Leipzig gelicht, waar Fraenkel ten tijde van het nazi-regime werkt. Deze documenten zijn reeds in West-Duitsland gearriveerd. (Advertentie) In Goes wordt op het ogenblik druk gemetseld, gehamerd en wat dies meer zij aan het P.T.T.-gebouw, dat maar liefst ane zalen erbij moet krijgen. De appa- h -?rT^an het gebouw wordt nl. uitge- h j houdt jammer genoeg niet in aat de nummers ook uitgebreid worden; ae abonnees zullen er dus geen direct D°m^?eel van hebben. De kelder van het Vi~g?b°uw krijgt een nieuwe stroom- mstallatie, op de begane grond komt het versterkerstation, waardoor interlokale gesprekken duidelijker door zullen ko men en op de eerste verdieping wordt een uitbreiding van de interlokale ap paratuur ondergebracht. De bouw van een en ander is vorig jaar juli begonnen. Men rekent er op. dat het nog een jaar zal duren voor de bouw klaar is. Dan moet het bovendien eerst nog enige maanden drogen voor de apparatuur geplaatst kan worden.

de Stem | 1962 | | pagina 5