Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen XUB Schoondijke wist van niets en is zeer ontstemd at en Waar VLISSINGEN Brommerbotsing drie gewonden Ook dader van schoolinbraken gearresteerd Dagblad De Stem een agent of agente Functie-verdeling Stoomvaart mij. Zeeland GOES Aanbestedingen vielen tegen KINDER VOORDEEL DAG JONGENSSHORTS VROOM S DREESMANN Groede wil geen industrieschap Flats voor Goes (144) maar voor een deel ten koste van contingent '63 Vogelschade aan kleinfruit Opheldering van misverstand Neem apart van Smaak! Man overleden na botsing tegen boom Roosendaal heeft 40000 inwoners KAJ-jeugdsportdag le Heinkenszand Werner Swaneveld le te Oostburg EXAMENS GUNNINGEN Muziekexamen te Hulst: allen geslaagd Aanbestedingen HOOGWATER W. v. d. Kerckhove (Hulst) naar B.V.V. Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 10 JULI 1962 MIDDELBURG ZILVERMEEUWRIT De uitslag van de gehouden oriëntatie tie-betrouwbaarheidsrit van de Zeeu wen was: Bromfietsen: 1 J. Wellema 16 str.p.: 2 H. L. Koster 16 str.p.; 3 P. J. Kodde, 17 str.p.; 4 A. Geldof, 18 str.p.; 5 A. J. v. d. Vliet 55 str.p. Motoren: 1 H. Geldof 1 str.p.; 2 S. Jongepier 2 str.p.; 3 L. Boone 3 str.p.; 4 C. Adriaanse 6 str.p.; 5 B. v. Wouwe 7 str.p. Auto's: 1 M. C. Duynhouwer 2 str.p.; 2 F Duynhouwer 4 str.p.; 3 W. Bos 11 str p.; 4 J. de Ruyter 15 str.p.; 5 P. Ver more 18 str.p. Op het Jaagpad aan het kanaal door Walcheren heeft zich een ernstig ver keersongeval voorgedaan, waarbij vier bromfietsers waren betrokken. Het on geluk ontstond, doordat een bromfietser, die deel uitmaakte van een groep van drie, en uit de richting Middelburg kwam, in botsing kwam met een brom fietser uit de richting Vlissingen. De twee volgende bromfietsers reden op het tweetal in en kwamen eveneens te vallen. T.H, v.d. G., 15 j. uit Arnemui- den, kreeg een gebroken sleutelbeen, ter wijl M.H. M., 17 jaar, beide sleutelbeen deren brak. J.L.H. N. uit Souburg liep zeer ernstige verwondingen op, o.m. aan het hoofd. Alle drie, waarvan de laatste in zorgwekkende toestand, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De vorige week is voor de recherche bijzonder gelukkig geweest. Kon in het begin van die week (in Groningen) de dader worden gevat, die een serie van zeg inbraken in Vlissingse villa's op zijn kerfstok had, weinige dagen later is in Amsterdam A. L. aangehouden, die in middels heeft bekend de schoolinbraken te hebben gepleegd. Hiermee is het aan tal opgeloste gevallen op elf gekomen. In dezelfde nacht van de inbraak in de scholen was nl. ook in een schuurtje ingebroken, waar een bromfiets ontbrak. Zierikzee LEERL1N GENU IT V OERIN G MUZIEKSCHOOL De afdeling Zierikzee van de Zeeuw- sche Muziekschool heeft haar jaarlijkse leerlingenuitvoering gegeven voor een vrijwel geheel volle Concertzaal. De lei ding van deze avond was in handen van de directeur, de heer J. M. Luijkenaar. In zijn openingswoord richtte deze een speciaal woord van welkom tot de bur gemeester. Op zeer vlotte wijze werden twintig programma-onderdelen afgewerkt. In het algemeen kan gesteld worden, dat een groot aantal leerlingen, waaronder ook van gevorderde leeftijd, ijverig en met enthousiasme de lessen volgt. Er waren enkele uitschieters. Als eerste de uitvoe ring van een prelude van A. Corelli en een allegro van J. B. Loeilliet voor blok fluit, welke werkjes door Peter Doggen op blokfluit werden uitgevoerd met be geleiding door de heer Luijkenaar. Deze uitvoering stond op zeer hoog peil. Bo ven het normale stak ook uit het optre den van een blazers-septet, waarvan de leden zeer goed op elkaar waren inge steld en waarbij Hans van der Velde met trompet de bijzondere aandacht trok. Ook van uitstekend gehalte was de uit voering van de Valse opus 69 nr. 1 van F. Chopin door Ineke van Geersbergen. Van de vocale prestaties stond nummer een het werkje „Nichts soil uns schei den" van D. Buxtehude door een zestal dames van de stemvormingsklasse. In zijn slotwoord kon de heer Luijke naar nog aankondigen dat een deputatie van de orkestklasse, op uitnodiging van het Jeugd Rode Kruis, binnenkort een concert zal geven in het Delta-zieken huis te Rotterdam, waar de jeugdige mu sici een gehele dag de gast zullen zijn. Het optreden van het kinderorkest met Partita for David" van F. de Marez Oijens vormde een fijne afsluiting van deze geslaagde leerlingenuitvoering. SCHOOLREIZEN R.-K. LAGERE SCHOOL In de afgelopen week werden de schoolreizen van de r.-k. lagere school gehouden. De 3 hoogste klassen zochten (en vonden!) het in Brabant, terwijl de 3 laagste klassen een dag naar de Schouwse Westhoek gingen. De oudere leerlingen bezochten in Oosterhout het natuurbad „De Warande" en het Til- burgs Dierenpark. In het laatste viel voor de reizigers een evenement te bele ven in de vorm van het op transport stellen naar een Oostenrijkse dierentuin van een luid brullende jonge olifant. On derweg werd in Oosterhout nog even een groet gebracht aan de oud-Zierik- zese pastoor Dekker, die dit zeer op prijs stelde en aan de jeugd zijn oude St.-Jans- kerk van binnen liet zien. De kleintjes hadden ook een prachtige dag, ondanks het koude weer. Zij speel den in de domaniale bossen, genoten van het vergezicht op de uitkijktoren en ze- landden tenslotte, zoals de meeste school- reizigers, in een speeltuin. Dagblad TOOI Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsen-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuld-Beveland Klokstraat 1. telefoon 8252 Goes Alp. redacteur voor Zeeland: F. DE UGT. teL 6252. Goes Exploitatie- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 Hulst Redacteur vooi Zeeutasch-Vlaanderen P. G. KUYl'ERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren; CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties. Destema voor de editie voor Zeeland 0.17 per mm. 1 mm ingezoDden mededelingen 214 min gewone advertenties Bli contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regeJ meer t 5,20 Bij Dlaatslng ook tn Brabantse oplage resp. 1 1.60 en 0.45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld De manier van Inbreken gaf de politie het vermoeden, dat voor het binnen dringen hetzelfde soort gereedschap was gebruikt als in de scholen. Het vermoe den bleek juist. Bü de arrestatie was L. zelfs in het bezit van het gereedschap. Goede vangst Bij een steekproef deed de surveillance- afdeling van de politie een bijzonder goede vangst. Aan de heer C. A. van N. werd in de Paul Krügerstraat naar zijn bromfiets gevraagd. Hij kon voor zijn brommer geen redelijke verklaring ge ven en al spoedig bleek, dat hij het voer tuig had ontvreemd. Inbraak: buit 41,- In het pand van de firma C. aan de Flessenstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De daders heb ben zich via de platte daken toegang verschaft tot de bottelarij, waar zij uit een lessenaar 41 ontvreemdden. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Gewond door glassplinters De heer Ch. L., die laat in de avond zijn woonhuis opzocht, kwam tot de ont dekking, dat hij via de huisdeur, die op slot was, niet naar binnen kon komen. Hij verkoos daarop de weg via een raam en liep daarbij door glassplinters zulke ernstige verwondingen op, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. (Advertenties) 4 J Voor ons agentschap OSSENISSE 4 vragen wy voor direct, wegens het J 4 plotseling overladen van onze te- 4 genwoordige agent door een nood- lottig ongeval, 4 4 4 i 4 4 (Advertentie) 4 4 voor het bezorgen van ons blad. Aanmelden bij de heer K. Menu, 4 Cloosterstraat, Kloosterzande of J Dagblad De Stem, Hulst. 4 De stoomvaartmaatschappij Zeeland koninklijke Nederlandsche postvaart n.v. deelt mede, dat met ingang van 1 juli de heer K. W. Witte met de titel van directeur belast is met de algemene da gelijkse leiding van de vennootschap. De heer Witte zal hierin worden bijgestaan door de heer Chr. W. Hendriksen, in de functie van adjunct-directeur. Voorts is de heer M. J. Roeters van Lennep be noemd tot bijzonder gevolmachtigde met de titel van secretaris. De heer J. J. Knaake, bijzonder gevolmachtigde, is be last met de technische zaken. De onlangs gehouden aanbestedingen voor het aanleggen van haven I op het havenindustrieterrein en de afwerking van dit industrieterrein hebben resulta ten opgeleverd, die behoorlijk boven de raming zijn uitgegaan. De laagste inschrijving voor de aanleg van haven I lag 21.500 gulden boven de raming. De betrokken aannemer heeft zijn aannemingssom wel iets laten zak ken, maar daar tegenover een zandleve rantie bedongen, die nodig is voor de uitvoering van werken aan het haven industrieterrein. B. en w. kunnen hun medewerking hieraan geven. De aanbesteding van cle afwerking van het industrieterrein heeft meer dan vijf tien procent boven de raming gelegen. Op dit punt zijn de aannemers niet be reid hun inschrijving te verlagen. B. en w. zijn daarom van mening, dat het werk nu niet kan worden gegund. Van een nieuwe openbare of van een onder handse aanbesteding verwacht het col lege geen resultaat. Als beste oplossing voor het binnen redelijke tijd realiseren van het werk zien b. en w. de uitvoering in regie. Het gemeentebestuur wil de opdracht hiervoor geven aan de N.V. Grontmij. Deze N.V. denkt belangrijk beneden de aannemingssom van de open bare aanbesteding te kunnen blijven. In het gunstigste geval zal het werk nu toch nog 30.000 gulden meer gaan kos ten dan oorspronkelijk is geraamd. De directie over het werk zal, indien de raad vanavond met het voorstel ak koord kan gaan, worden opgedragen aan de directeur van gemeentewerken. HELLAS-REUNIE 1962 Toen op 13 juli 1958 de Hellas-Reünie ten einde was, werd een afspraak ge maakt deze reünie, die op alle fronten zeer geslaagd was, te herhalen en wel na verloop van enkele jaren. Begin 1962 werd een comité „Hellas- Reünie 1962" samengesteld en achter de schermen is men de voorbereidingen gaan treffen voor het houden van de tweede Hellas-Reünie, die gehouden zal worden op zaterdag 14 en zondag 15 juli a.s. Dat men nog steeds aangename her inneringen bewaart aan het samenkomen in 1958 bewijst wel de grote deelname aan de komende reünie. Sportfiguren die in de loop der jaren buiten onze provin cie prestaties hebben geleverd die alom bekend werden, komen naar Goes om deel te nemen aan de feestelijkheden, maar ook om op het groene veld te laten zien tot wat zij nog in staat zijn. Bracht de reünie in 1958 alleen hand ballers op het veld, deze keer hebben ook een aantal oud-voetballers van Goes hun medewerking gegeven, zodat de voetballiefhebbers zondagmiddag hun oude favorieten nogmaals binnen de lij nen zullen zien. Het programma van deze reünie is als volgt: Zaterdag 14 juli: 18.30—19.00 uur: Be groeting en officiële ontvangst. 19.00 20.00 uur: Gezamenlijke koffiemaaltijd. 20.00 uur: Feestavond; dit alles in „Het Schuttershof" te Goes. Zondag 15 juli is de dag van de „pres taties" en zo zal men op het „hoofdveld' van het sportcomplex te Goes de vol gende wedstrijden kunnen aanschouwen: 13.00 uur: Dameshandbalwedstrijd Oud- Hellas-Oud-Marathon. 14.00 uur: Heren- handbalwedstrijd Oud-Hellas-Oud-Ma rathon. 15.00 uur: Voetbalwedstrijd Oud- Goes-Oud-Vlissingen. Al met al dus een middag waar de oudjes het nog best hopen te doen en zeer zeker een programma dat de „oude re" handbal- en voetballiefhebbers zal boeien. 's-G raven pol der BEJAARDENREIS Op de eerste dag met mooi weer na weken hebben de bejaarden van 's-Gra- venpolder hun jaarlijkse reis, ditmaal met 22 personenwagens, gemaakt. De reis ging via Noord-Beveland, Walcheren naar Zeeuwsch-Vlaanderen. In Breskens werd de maaltijd genuttigd, waarna via Cadzand, Sluis, de Braakman, Terneuzen de stad Hulst werd bereikt, waar werd gegeten. Circa negen uur werd de stoet door burgemeester J. D. Jansen opge wacht bij de kleuterschool, waar bij een dank- en afscheidswoord sprak. Hansiveert ZILVEREN PRIESTERFEEST Onder grote belangstelling is het zil veren priesterfeest van pastoor Simons, pastoor te Franche-ville in Frankrijk, in onze gemeente gevierd. 's Morgens te half elf werd in de pa rochiekerk een plechtige hoogmis met assistentie, door de jubilaris aan God opgedragen. De feestpredikatie werd ge houden door prof. dr. C. Rijk uit War mond, een vriend van pastoor Simons. Direct na de H. Mis werd in de pastorie een receptie gehouden, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Verder heeft de jubilaris het feest in de familiekring gevierd. ZOMERAVONDCONCERT Op het Dorpsplein werd een zomer avondconcert gegeven, waaraan de kon. harmonie „Scheldegalm" en de accor deon-mandolinevereniging „Polyhymnia' deelnamen. Beide verenigingen zijn af komstig uit Hans weert. Helaas was de belangstelling voor dit concert ondanks het fraaie weer matig. JACHTWEDSTRIJDEN De gezamenlijke jachtverenigingen uit Antwerpen hebben een jachtwedstrijd georganiseerd van Antwerpen naar Hansweert v.v. Op zaterdagavond arri veerden de jachtlieden uit de Sinjoren stad alhier. In zaal „Zeelandia" werd een gezellig etentje gehouden, waarbij de belangstelling in het bijzonder uitging naar de Hollandse nieuwe en de lekkere malse haantjes. Verder werd de avond in besloten kring op een gezellige wijze doorge bracht. Zondag in de loop van de dag werd onder bijzonder gunstig jachtweer de te rugtocht aanvaard. HENGELWEDSTRIJD 37 hengelaars van de Hansweertse hen- gelvereniging „De Pilk" hebben hun werpmolens in werking gesteld. Ge noemde hengelvereniging, die thans 65 leden telt, organiseerde voor haar leden in het Kanaal door Zuid-Beveland een grote hengelwedstrijd, Hoe jammer was het echter dat bij dit fraaie weer en de grote belangstelling van de zijde der Hansweertenaren. er in het geheel geen interesse voor de wedstrijd bleek te be staan bij de vissen. Zij hebben de wed strijd geschuwd en slechts twee henge laars mochten een visje uit het water halen, waarbij er slechts één geschikt bleek te zijn voor de consumptie terwijl het andere visje beneden de maat weer teruggeworpen diende te worden in het zilte nat. De uitslag luidt: 1 J. de Klerk, 150 punten een eerste prijs bestaande uit een prachtige werp- molen. 2 De 10-jarige Fransje v. d. Borgt, 50 punten tweede prijs bestaande uit een fraaie werphengel. De derde en vierde prijs konden niet uitgereikt wor den. Er zullen door „De Pilk" nog drie wedstrijden worden georganiseerd waar van er twee zullen plaatsvinden aan de Wester-Schelde en een aan het Kanaal door Zuid-Beveland. Wol phaartsdijk ZWEMDIPLOMA'S In het gemeentelijk zwembad 't Fort zijn examens afgenomen voor het zwem diploma door de zwembondofficials mevr. W. Wagenaar-Weijermans en de hee? Th. Combier. Van de 36 deelnemers slaagden er 32, waarvan 16 voor diploma A, 11 voor B en 5 voor C. Yerseke AARDAPPELEN ONTVREEMD De groentenhandelaar B. v. d. B. is tot de onaangename ontdekking gekomen dat 10 kisten aardappelen ontvreemd waren. Deze had hij gerooid en in kisten op zijn land aan de Zanddijk laten staan. Uit de gedragingen van de inge zette speurhond kwam de politie tot da conclusie dat de kisten met een auto waren vervoerd, aangezien de hond bij het betreden van de toegangsweg het spoor niet verder kon volgen. „MOZART"VERLOOR VOETBAL WEDSTRIJD In de serie voetbalwedstrijden voor liefdadige doeleinden is op het gem. sportveld aan de Marijkelaan een wed strijd gespeeld tussen een elftal uit de Burenpolder en een elftal bestaande uit leden van de muziekvereniging „Mozart" De muziek moest met 54 het onderspit delven. De baten zijn bestemd voor de plaatselijke afdeling van de bond voor veilig verkeer. ELKE WOENSDAG IS BEDFORD IJzersterk. Met omslag en twee steek- zakken met ritssluitingen. Verstelbare elastische tailleband en 1 achterzak. In grijs, groen - beige en marine. Voor leeftijd 5 jaar kleine stijging per maat). Voor leeftijd 14 jaar Deze prijzen zijn alleen morgen, woensdag, geldig. BREDA BERGEN OP ZOOM OOSTERHOUT (Van onze correspondent) De raadsvergadering te Schoondijke stond voornamelijk in het teken van het besluit van b. en w. van Groede om hun raad voor te stellen niet meer mee te werken aan de totstandkoming van het industrieschap, waarin vertegenwoor digd zijn de gemeenten Breskens, Groe de, Hoofdplaat en Schoondijke. B. en w. van Schoondijke zijn ten zeerste ont stemd over de manier, waarop b. en w. van Groede hun besluit hebben genomen- Geen enkele medewerkende gemeente werd van hun standpunt op de hoogte gesteld en ook de diverse instanties, waarmee reeds overleg was gepleegd, zijn onkundig gelaten. Burgemeester Hoftijzer las in de raadsvergadering een verklaring van b. en w. voor, die luidde als volgt: „Het is met grote ontstemming, dat b. en w. van Schoondijke kennis hebben genomen van de inhoud van een schrijven van b. en w. van Groede aan de raad dier ge meente inzake het niet akkoord gaan met de vorming van een industrieschap. Verschillende vergaderingen met hoofd ambtenaren van de provinciale griffie en het E.T.I. in Zeeland zijn aan dit on derwerp gewijd, en iedereen was er toen van overtuigd, dat, zo de raden met de ontwerp-gemeenschappelijke regeling akkoord zouden gaan, het industrieschap er zou komen. Het college kan deze om mezwaai alleen maar zien als een dolk steek in de rug van de gemeenten Bres kens, Hoofdplaat en Schoondijke, en dan nog op zeer onelegante wijze. Het is voor iedereen duidelijk, dat de vertrek- overschotten er op duiden, dat de streek west-Zeeuwsch-Vlaanderen-noord in eco nomisch opzicht te weinig heeft te bie den, en het van eminent belang is, dat de economische basis verbreed wordt. Wij zijn het volkomen eens met b. en w- van Groede, wanneer zij stellen: recrea tie en industrieschap kunnen niet hand in hand gaan. In de bijeenkomsten is dit ook duidelijk naar voren gekomen en on derstreept. Het is juist daarom, dat de gedachten, wat industrievestiging betreft, zijn uit gegaan naar de waarschijnlijk econo misch en planologisch gunstigst gelegen gronden, gelegen ten noordoosten van de rijksweg no. 58, voor de vier gemeenten centraal gelegen op het territorium van Groede. Op dit gebied drukt de recrea tie haar stempel in ieder geval niet. Al met al een zeer onverkwikkelijke ge schiedenis, die de streek in haar expan sie voorlopig weer remt". Tot zover de verklaring van de burge meester van Schoondijke. Van de wed. Leenhouts-Quaad werd een stuk grond aangekocht groot 1868 m2 voor 1900. Voor de verbouwing van het In geen jaren hebben hebben de telers van kleinfruit zoveel last ondervonden van de vogels als op het ogenblik. Bij honderden komen de spreeuwen af op de rijpende aardbeien, bessen en fram bozen. Vooral waar de percelen gelegen zijn in de omgeving van weilanden of percelen met klaver is het bijzonder erg. In de Zeeuwse fruitcentra ziet men overal de vogelverschrikkers op de vel den staan. Dikwijls is alles afgezet met vlaggetjes om de vogels schrik aan te jagen en ook wordt er druk gebruik ge maakt van knalapparaten. Soms zelfs wil dat allemaal niet meer helpen en moet de eigenaar er iemand bij zetten om de vogels te verjagen, die er dan druk zijn werk mee heeft. Aanvankelijk kwam de meeste schade voor in de gebieden waar slechts weinig kleinfruit is. Nu komt ook in de centra, waar de teelt zeer belangrijk is, de vo- gelschade steeds meer voor. Men neemt aan dat de grote droogte wel van invloed is op dit schadelijk op treden van de vogels, dat in andere ja ren toch lang zo erg niet was. HULST Een passage in het gisteren gepubli ceerde verslag inzake het openluchtspel van zaterdagavond blijkt aanleiding te hebben gegeven tot misverstand. Waar gesignaleerd werd, dat „ook de groep, die steeds afgeeft op zalen en te weinig culturele manifestaties door afwezigheid schitterde", werd nadrukkelijk gedoeld op een bepaalde categorie toeschouwers, doch beslist niet op een plaatselijke ama teurtoneelvereniging. die trouwens door een twintigtal leden gerepresenteerd bleek. Graauiv RETRAITE Donderdag aanstaande zal de jaarlijk se schoolretraite beginnen voor de leer lingen van de hoogste klassen en zij die in de loop van het jaar de school zullen verlaten. De retraite zal dit keer worden geleid door de eerwaarde pater Schuur man, redemptorist. Zaterdagavond zal met een passende plechtigheid de slui ting plaatshebben. St.-Jansteen SCHIETING Aan de schieting bij Fr. Saman werd door 54 schutters deelgenomen. De hoge vogel was voor A. de Cock uit de Hel lestraat (B.) en de zijvogels voor resp. A. Herrewegh te Heikant en Cyr. Pieters te Kapellebrug. KONINGSSCHIETING De schuttersvereniging „St.-Jan" hield haar jaarlijkse koningsschieting op de staande wip bij Roza Everaard. De ko ningsvogel werd door verschillende schutters getroffen, maar uiteindelijk wist Alfred Pierssens met een zeer hard schot hem naar beneden te doen tuime len. Hij werd voor één jaar koning der vereniging. Sluis VOETBALWINST VOOR PLAATSGENOTEN Een combinatie van Nederlandse en Belgische douanen speelde op het ge meentelijk sportterrein een voetbalmatch tegen een elftal dat op de been gebracht werd door de plaatselijke middenstand. De Sluizenaars wonnen met 32. Tijdens de kermisdagen in het naburige Retran chement vindt een revanchewedstrijd plaats. Zuiddor pe WEINIG GOED VISWATER Onze gemeente heeft maar weinig goed viswater meer. Het vroeger zo geliefde Vaardeke is sinds enige jaren totaal uit gesloten. Het Boeregat waar nog wel met de fuik en het net wordt gevist, „gesleept", zoals men het noemt, is voor hengelaars zonder boot door rietverwil dering ontoegankelijk. Branbandersgat verzandt evenzeer langzaam maar de vis sersvereniging die meer dan twintig leden telt vist er nog geregeld en zou met plezier dit water schoonhouden en er vis in uitzetten was de put voor haar niet te huur. Zoals het nu gesteld is zoekt menig hengelaar het in Axel, op de Okeense kreek, of elders. dorpshuis werd een aanvullend krediet van 1000 beschikbaar gesteld. De raad nam ook afscheid van de heer J. Ris- seeuw Provoost, die sinds 6 sept. 1949 het raadslidmaatschap voor de VVD heeft behartigd. De voorzitter bracht de heer Risseeuw dank voor het vele werk in het belang van de gemeenschap ver richt. De geloofsbrieven van de raads leden werden in orde bevonden. Van G. S, was de goedkeuring ontvangen van het grondplan, waarop momenteel nog houten noodwoningen staan. De grond zal voor particulieren in de toekomst 11.20 per m2 kosten. (Advertentie) White Fresh Eén mooie BALLON bij elke grote fles Te Axel is een ernstig verkeersonge val gebeurd, dat aan de heer B-, ge huwd en vader van zes kinderen, het le ven heeft gekost. Hij begaf zich 's a- vonds laat, na familiebezoek, per brom fiets huiswaarts. Door nog onverklaar bare oorzaak botste hij in volle vaart te gen een naast de openbare weg groeien de boom. Het slachtoffer werd in allerijl naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Roosendaal-Nispen heeft 40.000 inwo ners. De 40.000ste, Marinus Aloysius Cor nells Maria Johannes van Ginderen, van wiens geboorte gistermorgen aangifte werd gedaan, krijgt van de gemeente een spaarbankboekje met 40.000 cent erop, dat op 19 juli in een raadsverga dering aan de vader zal worden over handigd. Het feit, dat Roosendaal-Nispen nu be hoort tot de gemeenten met een inwoner tal van 40.000 of meer, zal officieel op 21 juli worden gevierd. De hele Roo- sendaalse schooljeugd wordt die dag op beschuit met muisjes onthaald. Er zal een beeldhouwwerk van Sybille Krosch bij de Nieuwe Markt worden onthuld en er zal een tentoonstelling over „Roosen daal in verleden, heden en toekomst' worden geopend, 's Avonds zullen de „Trommelaeren van Roesendaele" een voorstelling geven. Roosendaal had aan het einde van de oorlog nog geen 30.000 inwoners. In 1950 was het inwonertal gestegen tot ruim 31.000. De Goese raad zal vanavond in een spoedeisende vergadering be slissen over het voorstel van b. en w. om 144 woningwetwoningen volgens een rationeel bouwsysteem te laten uitvoeren. Het worden flats en blijkens het voorstel van b. en w. zullen 36 van deze flats ten laste komen van het bouwcon- tingent voor 1963. De lezer vindt hier een bevesti ging van ons artikel van zaterdag j.l., waarin wij betoogden, dat Goes in de gegeven omstandigheden naar louter flatbouw gedreven wordt. Dit voorstel van b. en w. volgt op het voorstel van 19 april j.l., waarin een krediet van 10.000.- gevraagd werd voor het laten uitwerken van een bouw plan van 72 flats in ratio-bouw, d.i. extra goedkope bouw, omdat de massa op be paalde onderdelen kostenbesparend werkt- Uit met het ministerie van volkshuis vesting gevoerde besprekingen is geble ken, dat het niet mogelijk is voor een dergelijk bouwplan een toeslag op het woningbouwcontingent te krijgen. Slechts bij het bouwen van 144 flats in één serie wordt een extra bouwvolume gegeven. Het ministerie meent namelijk dat eerst bij 144 woningen die arbeidsbesparende kosten naar voren zullen komen, die de ratio-bouw kenmerken. Bovendien zou de aannemer bij de uitwerking van een plan voor 72 woningen niet onder de cur- veprijs kunnen blijven- B. en w. zijn van mening, dat deze 144 woningwetwoningen in flatbouw ge- De zondag te Vlissingen gehouden K.A.J.-sportdag werd geopend met een H. Mis in de parochiekerk te Heinkens zand. Om twaalf uur begonnen de wed strijden. Het programma werd vlot af gewerkt. De dag werd besloten met een cabaretavond te 's-Heerenhoek, dat ..Alle hens aan dek" heette en onder lei ding stond van C. van de Velde. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter heren junioren: 1 Schetters, Goes; 2 Verschoore. 100 meter senioren: 1 Van 't Weeten de, 's-Heerenhoek; 2 Vael, Vlissingen; 3 Van den Dries, Vlis singen. 800 meter: 1 Allonis, Sluiskil; 2 Vael, Vlissingen; 3 Boonman, 's-Heeren hoek. 2000 meter: 1 Allonis, Sluiskil; 2 Remijn, 's-Heerenhoek; 3 Bruins, Goes. 100 meter dames junioren: 1 De Jonge, Lewedorp; 2 Van de Guchte, Heinkens zand; 3 Joosse, Lewedorp. 100 meter da mes senioren: 1 J. Belens, Kwadendam- me; 2 J. Raas. Heinkenszand; 3 R. Tax, Vlissingen. 200 meter dames: 1 J. Haas, Heinkenszand; 2 T. de Jonge; 3 J. Joosse. 400 meter dames: 1 J. Raas; 2 N. de Ko ning, Lewedorp; 3 N. van Éekelen, Vlis singen. Hindernislopen dames: 1 Van Eekelen, Vlissingen: 2 Van de Guchte, Heinkenszand; 3 Timmerman, Heinkens zand. Hoogspringen heren: 1 Van 't Westende, 's-Heerenhoek; 2 De Wolf, Vlis singen; 3 Schoonen, Vlissingen. Versprin gen: 1 De Winter, 's-Heerenhoek; 2 Al- mekinders; 3 Remijn, 's-Heerenhoek. Handbal dames: 1 Heinkenszand; 2 Vlis singen; 3 Vlissingen. Handbal heren: 1 Vlissingen; 2 Vlissingen; 3 Goes. Voetbal heren: 1 Sluiskil; 2 Hulst; 3 Vlissingen. In de einduitslag kwam Vlissingen op de eerste plaats vóór 's-Heerenhoek en Heinkenszand, die de tweede plaats deel den. realiseerd moeten worden, ondanks het feit, dat een gedeelte van het contingent 1963 moet worden aangesproken. De flats zullen worden uitgevoerd in acht blokken van achttien. Zij zullen drie-hoog wor den. Vier blokken zullen gebouwd moe ten worden op het nog bouwrijp te ma ken terrein in bouwplan-Zuid. B. en w. stellen de raad daarom tevens voor de riolering, bestrating en egalisatie in dit gedeelte van Zuid onderhands te gunnen aan de laagste inschrijver van de aanbe steding op uitnodiging, die onlangs hier voor gehouden is. Dit aanbestedingsbe drag is wel iets hoger dan de raming. Begunstigd door stralend zomerweer heeft men in Oostburg kunnen genteten van een mooi wielercriterium. De gehele wedstrijd, gehouden op ker miszondag, werd gedirigeerd en gecon troleerd door de sterke renner W. Swa neveld, Rotterdam, die zich dit seizoen al meer heeft doen gelden en ook hier won hij. Het formidabele tempo dat deze cou reur ontwikkelde, konden uiteindelijk slechts twee deelnemers volhouden, nl. W. de Jong St.-Willebrord en R. Hoger- land, Kapelle, die re«p. de 2e en 3e plaat sen bezetten. Nadat 60 ronden (van de 100) waren evrreden. had genoemd drietal het pelo ton gedubbeld. In die 60 ronden was het steeds Swaneveld, die vergezeld van en kele mederijders, een voorsprong had. In de eerste 36 ronden waren het nu eens P. van As, dan weer F. Tortelboom, G. Deegens en vervolgens W. de Rooy. Doch zij moesten deze meteoor steeds lossen. Het parcours van bijna 1 km werd soms verreden in een tijd van 1 min. en 17 sec. Toen het peloton na 36 ronden weer eens compleet was trok Swaneveld op nieuw met 2 volgers er tussen uit. Nu waren het W. de Jong en R. Hoger- land. Bij al deze escapades werden de talrijke premies broederlijk verdeeld en terecht verdiend. De eindsprint bracht de zege voor W. Swaneveld; 2 W. de Jong, St.-Willebrord; 3 R. Hogerland, Kapelle; 4 Theo Marcus, Boschkapelle; 5 Jack Summer, Austra lië; 6 Paymans, Tilburg; 7 v. Dongen, Breda; 8 v. d. Vorst, Etten; 9 F. Ouwer- kerk, Rotterdam. ARCHIEFVERZORGING Te Den Haag is geslaagd voor het di ploma archiefverzorging I met aanteke ning,' de heer C. A. Buijsrogge te Hulst. VERGADERINGSTENOGRAAF Voor het diploma vergaderingsteno graaf eerste klasse (250 lettergrepen per minuut) slaagde mej. C. Vermeulen te Terneuzen. ACCORDEON- EN MUZIEK THEORIE Voor het accordeon- en muziektheorie examen te Hulst zijn geslaagd: Elementair diploma: Marriëtte Anné, Hulst, 73i/2 p.; Bert van de Bergen, Axel; 66 p.; Arn. v.d. Branden, Clinge, 66 p.; Annelies de Bruyn, Hulst, 69 p.; Marie- Th. de Bruyn, Hulst, 68V2 p.; A. d'Hondt Hulst, 75 p.; Rozemarieke Kas, Hulst, 81 p.; Iianny Kayser. Hulst, 661/2 p.; Lisette Koudijzer, Hulst, 68 p.; Anton Lockefeer Hulst, 691/2 p.; Mariëtte Lockefeer, Hulst 75 p.; Marianne Mattelé, Axel, 70 p.; Ria de Silva, Heikant, 771/2 p.; Paula de Wilde, Hulst, 68t/2 p. Diploma A: Erna Biesebroek, St.-Jan- steen, 78VS P Paul van de Bilt, Axel, 65 p.; Peter de Boer, Hulst, 79V2 p.: Mary van de Bogaert, Hulst, 76 p.; Riet Bolsens Clinge. 81 p.; Ria Boone, Hulst. 80 p.; Marie-José de Bruyn, Hulst, 69i/2 p.; Anny de Dijcker, Sas van Gent, 68 p.; Marijke de Jaeger, Sas van Gent, 69i/2 p Elly Kegels, Koewacht, 73 p.; Els Lange- rack, Axel, 68 p.: Ria Maes, Axel, 66 p.; Ferry Mannaert. Hulst, 82 p.; Minon Man- naert, Hulst, 89 p.; Ingrid Notschaele, Sas van Gent, 78 p. Ingrid Pieters, Sas van Gent, 8OV2 P-: Marleen Piers- .sens Heikant. 77 p.; Paul de Rijcke, Axel 71t/2 p.; Bertie Smulders, Hulst, 71,5 o.; Deanna Voerman, Sas van Gent. 70 p.; Lottie Vonck, Axel, 69 p.; Marie-José Willaert, Clinge, 76 p. Diploma B: Joke van Vlierberghe, Heikant, 84 p. Diploma C: Ine Mannaert, Hulfit, 8572 pnt. INVALSWEG TE AXEL Voor de som van ƒ219.700 werd aan de firma M.P. Hol te Hulst gegund de aan leg van een invalsweg nabij de kanaal kade met bijkomende werken te Axel. Door de werkgemeenschap van Neder landse accordeonorganisaties werd een examen gehouden in accordeon- en mu ziektheorie in het kleine patronaat te Hulst. Het was voor de eerste maal dat dit examen in Zeeuwsch-Vlaanderen werd gehouden. De deelname was zeer groot, n.l. 38 kandidaten. Er waren elf inschrijvingen voor het elementair di ploma, 25 voor het diploma A, 1 voorB en 1 inschrijving voor C. Eerst moest het examen muziektheorie worden afgelegd en indien hier voldoen de voor werd behaald kon het accordeon examen worden afgenomen. Dit examen is een groot succes ge worden. Veertien kandidaten behaalden het elementair diploma, 22 diploma A, 1 diploma B en 1 kandidate diploma C- Niemand werd afgewezen. Examinatoren waren de heren Wim de Ruiter, directeur van de Ned. Werkge meenschap uit Rotterdam, en Frans van Capelle, hoofdleraar accordeon aan het Amsterdams conservatorium. Na afloop van het examen werden de diploma's uitgereikt door de burgemees ter van Hulst, die in zijn toespraak tot de geslaagden en de aanwezige ouders zijn waardering voor dit examen en voor de Zeeuwse Muziekschool uitsprak. De kritiek, die in de raadsvergadering om trent deze stichting werd geuit, betrof enkel het beleid van het bestuur van deze school, maar „ook in Hulst waait een frisse wind rond de muziekschool", aldus burgemeester Alb. Lockefeer van Hulst. Ook de heer de Ruiter, examinator, sprak nog een woord en schreef het succes van dit examen toe aan de dege lijke opleiding, die de kandidaten hadden genoten. Deze zijn allen opgeleid door de heer J. Mannaert, leraar van de Stich ting Zeeuwse Muziekschool. In een kort slotwoord dankte de heer Mannaert de burgemeester van Hulsten de examinatoren. Hierna werd door Ine Mannaert, die geslaagd was voor het diploma C een menuet van Beethoven gespeeld, waarna alle geslaagde kandidaten overgelukkig met hun accordeondiploma huiswaarts keerden. WEG EN SLUIS Door de Provinciale Waterstaat van Noordbrabant is aanbesteed het verbe teren van een deel van de weg Steen- bergen-St. Philipsland en het herstellen van de in die weg in de Boomvaart ge legen Kaaisluis. Er werd als volgt ingeschreven: Fa. A.W. Wandel, Nieuwerkerk 134.900, Aann. bedr. fa. M. v.d. Velde en Zn., Bruinisse, 140.000, Morgen, woensdag 11 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoog waterstanden: Hansweert .9.34 en 21.50 uur; Terneuzen 9.03 en 21.27 uur; Vlis singen 8.40 en 21.04 uur; Wemeldinge 10.15 en 22.38 uur. De 20-jarige Walter v.d. Kerckhove van de tweede klasser HW '24 te Hulst heeft thans een contract getekend met de 2e divisieclub BW uit Den Bosch. Van de Kerckhove speelde sinds 1958 meestal als midvoor in HW '24 (voordien „Hulst"). Hij zal in zijn nieuwe club ook als aanvalsleider gaan fungeren. Zijn vertrek zal zeer zeker een aderlating betekenen voor HW '24. Vandaag GOES Grand 20 uur Misdaad na schooltijd, 18 jaar Grote Kerk 10-12 en 13.30-16 uur Ten toonstelling Levend Erfdeel KAPELLE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga dering TERNEUZEN Luxor 20 uur Moord boven de afgrond, 14 jaar SAS VAN GENT Olympia 20 uur Klokslag middernacht WESTDORPE Smetje Dansen VLISSINGEN Luxor 20 u. De kampioen melkboer a.l. Alhambra 20 uur Trottoirmeisjes van Parijs, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Een les in liefde, 18 j. Electro 19.30 uur Waar de stengun re geert, 18 -j. GOES Grote Kerk 10-12 en 13.30-16 uur Ten toonstelling Levend Erfdeel Grand 20 uur Misdaad na schooltijd, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Moord boven de afgrond, 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Jeugdbacchanalen, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Suzanne, 18 j. VLISSINGEN Luxor 20 u. De kampioen melkboer a.l. Alhambra 20 uur Trottoirmeisjes van Parijs, 18 j. MIDDELBURG City 20 uur Een les in liefde, 18 j. Electro 19.30 uur Waar de stengun re geert, 18 j.

de Stem | 1962 | | pagina 2