TSJANG KAI SJEK acht tijd rijp voor aanval op het vasteland ROOD-CHINA VREEST INVASIE Amerika patrouilleert maar steunt niet Bondsvergadering van K.B.B.G. bisdom Breda BOEKENPLANK DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 JULI 1962 Twee stoute jongetjes WERKSTUKKEN eindexamen vernield in Maastricht KLM verkoopt twee superconstellations Bedrijfsresultaten mosselkwekerijen onder de loep B. en w. te Groede: Toch maar liever recreatie dan industrie Jachtwerf Veere geopend De misdaad van Giovanni Venturi Kosmos-reisgidsjes Notaris Hoving Mr. SEYDLITZ Huizen Notaris Hoving Woningruil Notaris van Dissel Mmm (Buitenlandse dienst) Op Formosa beschikt men over uitstekende informaties over de toestanden in Rood-China. Een uitgebreid spionagenet proviandeert de inlichtingendienst van de Nationaal-Chinese regering doorlopend met de nieuwste gegevens over de feitelijke toestanden tot in de verste uithoeken van China en zo weet men, dat er nog nooit zo'n gunstige tijd was, om te pogen de strijd tegen het communistische regime met een invasie op het vasteland te starten. Het is aan ingewijden bekend, dat sinds verscheidene maanden bij de kopleiders van Nationaal-China een plan in overweging is een bruggenhoofd in Zuid-China op te richten. Het is minder de bedoeling om meteen reeds een groots opgezette invasie uit te voeren, dan wel om van daaruit massale on rust en spanning te verwekken, welke de ontevreden bevolking dan zo hoopt men tot revolutie zou aanzetten. De 75-jarige generalissimus Tsjang Kaij een machinatie van de rood-Chinese re- Sjek is voor dit plan sterk geporteerd gering dacht. en hij zegt daarbij te steunen op be-l Maar in werkelükheid hebben de rood- trouwbare informaties die verluiden, dat bij een landing van nationaal-Chinese troepen op het Chinese vasteland, een deel van het rood-Chinese leger in op stand tegen het communistische regime zal komen. Een deel der bevolking van Formosa en wel in het bijzonder de vele van het Chinese vasteland afkom stige vluchtelingen klinkt dit als muziek in de oren en bet is bereid het volledig te geloven. Mocht Tsjang Kai Sjek in derdaad het sein tot een actie geven, dan kan hij op grote medewerking re kenen. Het is zelfs zo, dat èn de voortdurende voorspiegelingen van een retour au pays" door de nationaal-Chinese autori teiten èn de duizenden brieven, die fa milies van Formosa van hun verwanten in Zuid-China ontvangen en die slechts van honger, nood, ontevredenheid en opstand gewagen, een soort „bevrijdings- roes" hebben opgeroepen. Het verval van het communistische regime op het Chinese vasteland wordt door eenieder als een vaststaand feit aangenomen. Men heeft nu jaren geleefd van hoop en verwachting, men acht het moment van de grote vervulling nabij en bij zonder de oudere bewoners van Formosa menen thans te kunnen ontsnappen aan de vertwijfeling, welke het lange wach ten in brede kringen veroorzaakt heeft. Zii hopen op een herhaling van de histo rie, waarin net zuiden van China zich bij herhaling aaneengesloten heeft tegen Peking. Dat de rood-Chinese regering van Pe king in ernstige mate verontrust is door deze stemming op Formosa en door de intense onrust en ontevredenheid onder de eigen bevolking, is begrijpelijk. Bij zonder leerrijk is voor haar de ervaring met de enorme vluchtelingentrek op Hongkong geweest. Er kwamen zoveel vluchtelingen zo gemakkelijk over de grens, dat men in Hongkong zelfs aan Twee jongetjes van acht jaar hebben in jeugdige baldadigheid een student van de Jan van Eyckacademie in Maastricht de heer Harry Koun ui- Neerharen in België, ernstig gedupeerd door zyn eind examenstukken te vernielen, die hu vol gende week by het eindexamen moet tonen. De beeldhouwklasse van de academie is tijdelijk in een houten barak bij het nieuwe academiegebouw ondergebracht. Toen de studenten en een docent dezer dagen het gebouwtje binnenkwamen, vonden ze daar een ravage van o.a. vier in stukken geslagen beelden en een vernielde ceramische oven. Ook waren er twee beelden vermist. Drie van de vernielde beelden waren werkstukken van de Belgische eindexaminandus. De Maastrichtse gemeentepolitie heeft nu twee jongens aangehouden, die heb ber bekend, dat zij in de barak hebben ingebroken. Ze hadden vier beelden naar buiten gesleept en er hun krachten op beproefd, door de academische werk stukken weer door een opengebroken raam naar binnen te smijten. Ze hadden verder twee beelden in het struikgewas verborgen, waar de politie deze inder daad heeft gevonden. Op de academie zit men intussen met de vraag hoe het eindexamen van Harry Koun nu moet worden beoordeeld. De twee Lockheed super-Constellations, welke tot nu toe bij de KLM in bedrijf waren ten behoeve van het vrachtver voer, zijn verkocht aan de Amerikaanse chartermaatschappij World Airways. De eerste van deze beide vliegtuigen, de PH-LKL, is reeds eind juni aan deze maatschappij overgedragen, de tweede, de PH-LKN zal a.s. maandag naar de V.S. vertrokken. De KLM-vrachtvloot beschikt thans over 5 DC-3 en 3 DC-7F vrachtvliegtuigen. Chinese soldaten, uit de gebieden der vluchtelingen afkomstig, de vluchtelin gen geen handbreed in de weg gelegd. Toen zy vervangen werden door soldaten uit het noorden van China, was het met de vluchtelingenstroom meteen afgelo pen. Het bewijst, dat de regionale auto riteiten in werkelykheid geen macht meer hebben over de bevolking. Volgens hier binnengekomen informaties leidde het verbod om nog reisbiljetten naar grensstations te verkopen, begin juni op het station van Kanton, dat door duizen den vluchtelingen belegerd werd, tot ernstige botsingen. Spanningen in Rode Leger Tot de in de jongste tijd in Taipeh binnengekomen informaties uit rood- China behoort ook eer bericht over spanningen in het rood-Chinese leger. Het communistische regime heeft het leger altijd oevoordeeld met levensmid delen en allerlei gunsten in de hoop, daardoor erop te kunnen rekenen. Maar feit is, dat reeds verschillende muiterijen zijn voorgekomen. De voort durende troepenverplaatsingen en de vele mutaties onder de bevelvoerende officieren wijzen op een systeem van tegenmaatregelen tegen wat men de bedreiging van Taipeh" noemt. Zo zijn de troepen in de provincie Fukien van 200.000 op 450.000 man verhoogd. Uit alles blijkt, dat de rood-Chinese regering in Peking inderdaad vast ge looft aan een militaire actie van de zijde dei Nationaal-Chinezen. De vrees hier voor schemerde duidelijk door in de rede, welke de plaatsvervangende minis ter-president en minister van Buiten landse Zaken in Peking, maarschalk Tschen Yi op een massabijeenkomst ter herdenking van de oorlog in Korea hield. Daarbij richtte hij zich in hoofd zaak tot de Verenigde Staten, die hij verantwoordelijk stelde voor de ernstige gevolgen van een aanval van Natiortaal- China op het Chinese vasteland. Het is ongetwijfeld voor de Verenigde Staten een bijzonder moeilijk probleem, aangezien zij de garantie vormen van Formosa's veiligheid. President Kennedy heeft evenwel die garantie duidelijk af gepaald in de verklaring, dat de Ver enigde Staten hun verdragsverplichtin gen voor de bescherming van Formosa volledig zullen uitvoeren. Vroeger ver stonden de Amerikaanse autoriteiten on- dei Formosa ook de eilanden Matsoe en Quemoy, maar president Kennedy heeft onmiddellijk na zijn ambtsaanvaarding duidelijk laten blijken, dat hij deze ei landjes voor de verdediging van Formo sa niet zó belangrijk acht om er een oorlog om te riskeren. Invasie niet te wachten Maar wat gebeurt er als morgen aan de dag Tsjang Kai Sjek uit zijn jaren lange afwachten breekt en een invasie ir: zuid-China onderneemt? Reken daar voorshands maar niet op, heeft men ons hier van bevoegde zijde geantwoord. Waarmee zou een derge lijke invasie moeten plaatsvinden? Met jonken en prauwen! Landingsvaartuigen in voldoende mate heeft Tsjang Kai Sjek niet ell de Verenigde Staten zullen die voor een invasie op zijn initiatief ook wel niet beschikbaar stellen. Slechts wanneer rood-China agressie zou plegen, zou het hele beeld op slag veranderen. Maar het lijkt wel uitgesloten, dat de communisten bij hun huidige binnenland se moeilijkheden en met een weinig ge lukkige verhouding tot diverse buur landen aan Nationaal-China dat plezier zou doen. Overigens zijn de Verenigde Staten op De algemene bondsvergadering van de katholieke bond van bejaarden en ge pensioneerden bisdom Breda wordt op donderdag 12 juli in de Graanbeurs te Breda gehouden. De dag begint met een H Mis in de kapel van het Begijnhof, op te dragen door geestelijk-adviseur rector A. J. M. Kimmel. Daarna komen de leden in vergadering bijeen. Het be stuur heeft de heer J. Akkermans te Raamsdonksveer kandidaat gesteld voor de bestuursvacature. De afdelingen zul- ler. verscheidene voorstellen ter tafel brengen. De afdeling Westdorpe stelt o.m. voor dat het bondsbestuur de nodige stappen zal ondernemen om te komen tot wijziging van de welstands- grens inzake 't bejaardenziekenfonds. De inkomstengrens voor de bejaarden om in aanmerking te komen voor het be jaardenziekenfonds zal dan veranderd moeten worden in groep 1 van 2.868,— tot 3.590,— en groep 2 van 3.878 tot 4.590,—. De afdeling Roosendaal ijvert voor be lastingaftrek voor bejaarde echtparen cn voor handhaving daarvan bij het overlijden van de man of vrouw, speci aal wanneer zij zelfstandig blijven wonen. Ook deze afdeling dient een voorstel in om te komen tot de ver hoging van de weistandsgrens en van de normen van de bejaardenziekteverzeke ring. Tijdens de vergadering zal voor zitter Th. Steinmetz een toelichting op deze voorstellen geven. In de middagvergadering houdt drs J M. A. Munnichs uit Nijmegen een inleiding over sociale problemen van bejaarden en gepensioneerden. In hotel De Gouden Leeuw te Bergen op Zoom is een bespreking ge houden voor de leden van de commis sie van advies voor economisch-sociogra- fisch onderzoek van de oester- en mos selcultuur in het Deltagebied en voor vertegenwoordigers van de commissie voor de mosselkwekerijen. Behandeld werd het voorlopige rapport over het onderzoek naar de bedrijfsresultaten van de mosselkwekerijen. Over de bespreking konden geen me dedelingen worden verstrekt. De inhoud van dit voorlopige rapport is nog ge heim. TSJANG KAI SJEK „retour au pays" alle eventualiteiten voorbereid. De Ze. vende Vloot is voor het grootste deel uit gevaren en bevindt zich in de wateren tussen China en Formosa en het ziet er niet naar uit, dat die aanwezigheid al leen maar symbolisch is! 55 55 B. cn w. van Groede zullen de raad van die gemeente donderdag a.s. voor stellen niet deel te nemen aan de vor ming van een industrieschap tezamen met Breskens, Schoondijke en Hoofd plaat. Volgens b. en w. zal Groede moeten kiezen: óf recreatie óf industrie. Een gunstige ontwikkeling van de re creatie wordt veilig geacht terwijl het volgens b. en w. nog maar de vraag is of er industrieën aangetrokken kunnen worden. Hoofdoorzaak van dit afwijzende standpunt is dat b. en w. vrezen dat de recreatie onder eventuele industrievesti ging zal leiden. Volgens het voorstel aan de raad zijn recreatie en industrie twee zaken, die elkaar niet verdragen. Er is reeds enige industrie aan de kust van W.-Zeeuwsch- Vlaanderen en de badgasten hebben daar hinder van, aldus b. en w. Zo zou volgens het schrijven aan de raad de vismeel- fabriek Zeelandia in Groede nooit toe gelaten zijn: „als we van tevoren hadden geweten wat we nu weten". B. en w. van Groede zijn van mening dat West-Zeeuwsch-Vlaanderen geen in dustrie nodig heeft. Toegegeven wordt dat Groede tijdens voorbereidende be sprekingen met Breskens, Schoondijke en Hoofdplaat in beginsel met het indu strieschap heeft ingestemd. „Maar we zijn er nooit erg warm voor geweest". Uit het voorstel blijkt dat het ge meentebestuur beseft dat het vervelend is te elfder ure op een eerder genomen besluit terug te komen, maar „het is beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald" aldus verontschuldigt het ge meentebestuur van Groede zich. De gemeenteraden van Breskens, Schoondijke en Hoofdplaat hebben reeds tot de vorming van een industrieschap besloten. Gistermiddag werd onder grote belang stelling de Jachtwerf Veere geopend. Na een welkomstwoord door de eigenaar en initiatiefnemer E.C. Keur uit Haarlem verrichtte de burgemeester van het stad je Veere, jhr. I.F. den Beer van Poortu- gael de plechtige opening. In zijn voorwoord dankte de heer Keur allen die hebben meegewerkt om deze werf te realiseren, met name de ge meente Veere en Provinciale Staten van Zeeland. De heer Keur zei de werf voor al te willen bezien als een watersport service-station, waarnaast mogelijkheid tot reparatie, nieuwbouw en opberging van jachten e.d. Het verheugde de heer Keur te kunnen mededelen dat reeds een officiële toezegging voor huizenbouw voor werknemers was verkregen. In zijn openingsrede hierna, sprak burgemeester jhr. I. F. den Beer van Poortugael, zijn waardering uit voor de ondernemings geest van de heer E. Keur. De moeilijke aanvangsperiode in her innering brengend, wees de burgemeester op de noodzaak enige souplesse te be trachten bij het hanteren van wetten en voorschriften. Bovendien zag de burge meester in deze werf een soort compen satie voor de gewurgde vissersvloot. In elk geval, zo betoogde hij, is de gemeente er trots op een werf aangetrokken te hebben. Hierna onthulde Veere's eerste burger het naambord van de werf, een bruin houten bord met daarop in gebro ken-witte letters „Jachtwerf Veere". L"e plechtigheid werd besloten met de te waterlating van het eerste schip, een Belgisch jacht onder de naam „Spray". De nieuwe werf in Veere beschikt over een zeer grote opslagruimte. De oude vliegloods van Rijkswaterstaat, want dat was het gebouw voorheen, is omgeto verd in een modern ingerichte, goed ge outilleerde ruimte met daarnaast een fonkelnieuwe showroom, waar reeds diverse jachten waren tentoongesteld. Dat ook Amerikanen over een rijke fantasie kunnen beschikken, bewijst de auteur Howard Shaw in zijn roman: ,,De misdaad van Giovanni Venturi." Het bonte verhaal speelt in Italië, het land waar Shaw al tien jaar woont. Hoofdpersoon is een Italiaanse boeren jongen, die zich weet op te werken tot kok en dan een bescheiden eethuisje in Rome exploiteert. Het gaat Giovanni naar den vleze, totdat een restaurant bedrijf, vlak bij hem, een filiaal begint en belachelijk lage prijzen vraagt. Hoe Giovanni, met behulp van een uitgesla pen buurman, langs niet geheel rechte paden, de moordende concurrentie het hoofd biedt, beschrijft Shaw op geesti ge wijze en met rake typeringen. Ook hier gaat de kruik zolang te water tot ze breekt, maar de slimme Giovanni weet zo te manoeuvreren, dat de scher ven hem niet kwetsen. Deze pretentieloze en amusante roman verscheen in het Thijmfonds. De handige Kosmos-reisgidsjes, zo ge makkelijk mee te dragen in de zijzak van een jas vermeerderen voortdurend in getal. Ditmaal zijn Zuid-Engeland, de Adriatische kust, Eifel, Ahr- en Moezel dal alsmede Joego-Slavië aan de beurt. Beknopt en overzichtelijk, prettig ge ïllustreerd,- zo zullen ze menig reiziger van dienst kunnen zijn. Ondertrouwd: J. P. M. Schoonen en J. M. J. Martens Huwelijksdatum: 27 juli 1962 11.00 uur stadhuis te Breda. 11.30 uur Sacramentskerk Zandberglaan te Breda. Receptie Restaurant Mar- kendael, Bouvignelaan 3, Breda, van 3.30 tot 5 uur. Toekomstig adres: Thor- beckeweg 210, Dordrecht, tel. 7021. 4 juli 1962. Dordrecht, Sophiastraat 36. Breda, Molenleystraat 1. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren; Conny, dochter van de heer en mevrouw Krijns-Nijpels, Maastricht. Marianne, dochter van de heer en mevrouw Alblas- Makin Lees, Canberra, Australië. Overleden-, De heer G. P. Enters, Eindhoven. De heer A. D. Riemens, 80 jaar, Aarden burg Mevrouw A. Lichten- dahl-Fiet, 77 jaar, Middel burg. De heer M. H. Schrijen 49 jaar, Maastricht De heer J. Koch, 63 jaar, Maastricht. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons 50-jarige echtvereni ging, betuigen wij familie, vrienden en bekenden hartelijk dank. J. van Esbroek J. van Esbroek-de Smit Sluiskil, juni 1962. Kanaalweg 83. Openbare verkoping SLUISKIL te TERNEUZEN zal op donderdag, 12 juli 1962 des nam. 2 uur ten verzoeke van de fam. van Kerkvoorde-Romein in 't ho tel de Kroon, Kanaalweg 47 te Sluiskil, in het openbaar verkopen: 1. HET WOONHUIS met erf aan de Pierssens- polderstraat 76, groot 1.90 are. Verhuurd aan L. B. v. Kerkvoorde voor f 5.per week. 2. HET WOONHUIS met erf aan de Bovenweg 69 te Sluiskil. groot 1.26 are. Verhuurd aan H. Snoeck voor f 24.per maand. Bezichtiging elke dinsdag en donderdag van 2-4 uur. Betaling koopsom binnen 30 dagen. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris. WOONHUIS TE KOEWACHT NOTARIS te HULST zal op woensdag 18 juli a.s. des namiddags om 4 uur in het café bewoond door dhr. Th. de Waele, Nieuwstraat 12 te Koewacht, mede krach tens rechterlijk bevel publiek verkopen: HET WOONHUIS MET ERF aan de Molenweg 1 te Koe wacht, kadaster sectie F nummer 1460. ter grootte van 9 aren 68 centiaren. Te aanvaarden in bezit en genot bij de betaling van de koopsom, uiterl. 18 aug. a.s. Betaling onkosten binnen zes dagen. Bezichtiging op 14 juli van 4 tot 5 uur nam. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris voornoemd. Studiepiano's t 195,- 250 en f 295,-. Koster-Dey, Stations straat 34, Axel. Tel. 476. X Kostuumdozen, rokkendozen, broekendozen, taartdozen, sou venirdozen, 17 verschillende formaten in voorraad bij West- stj-ate papierh. Middelburg. Te lefoon 2453. 20311 Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t. k. v.a. 1957. Min. Kanstr. 18-20, Bre- da. Tel. 01600-39900-39870 Tico Huis, Lange Delft, Mid delburg. De speciaalzaak voor Trix en Marklin elektrische treinen. 20310 Opel Kapitan de Luxe 1961 te koop. Met roldak en radio enz. Verder in staat van nieuw. Academiesingel 34, Breda. Damessp.fiets t. k., z.g.a.n. Crogtdjjk 25, Breda-(Belcrum). Keukenkachel te koop en „E,osch"-koelkast. van Gave- renlaan 6, Breda. Tel. 38334. Heinkel-scooter *57 aangeb. Wegens vertrek n. N. Guinea, .z.g.st. Haagweg 83, Breda. 1 Ps. kampeerw. te koop. Ook geschikt voor te vissen t.e.a. b Te zien: parkeerterr. hoek Gin.markt - Duivelsbr.l. Bre da. 57330 D.K.W. de Luxe, type 1000 te In fantastische staat, 58000 i. Bouwjaar 1959. Hardtop twee kleuren, witte ban- ji. Inlichtingen telefoon 40834 Breda. 57254 k km in den Weckketel met 70 weckglazen hondenmand en sierduiven te koop. Chr. Huijgensstraat 14. Breda. Bij Faam. 57327 LKERK5TP. 30 - TEL.2414 - G0E5 m ÜiLUmltné IJl. Suède-jasjes (ook nappa) leren jassen voor f 10,- per maand. Rechtstreeks van fa brikant. Stuur even een brief- je en u ontvangt nadere in lichtingen. Fa. Zaal, O Bote- ringestraat 79 Groningen. Tel. 05900-23776.56326 I Schrijfmachines. Nw. koffer^ schrijfmachines v.a. f 137,50. Diverse gereviseerde machines o.a. Remington Underwood en v.a. f 65.. m. volle garantie. Reeds vanaf f 10- per mnd. Betaling in 6 maanden zonder rente. Wilson" Utrechtsestr. 133 Amsterdam-C. Tel. 38395- 94957. Vrijblijvend demonstra- ties door geheel Nederland. ?^!fiSClL"?weeds gezIn (Vlaams sprekend) piet 2 kinderen, bui ten wonende op ca 15 km van Brussel zoekt zo spoedig mo- gelijk een liefst jeugdige hulp 1. d. huish. Goed loon. Brie- "ir.vr- A"" de Blieck, „Hurlevent Terlinden, Asse, v~xaoani), België. 57451 Hulp in de huishouding ge- Voor dag en nacht. in ,van 2 pers- Comfort en hoog loon. Werkster aan- rZvL?eVr- ^oPman. Laan v. Vogelenzang 3, Hilversum Tel. 02950-47071. 57452 Net meisje of huishoudster ge- "aaSd in kinderloos gezin Met huiselijk verkeer. Hoog loon. Mevr. Moenen, v. Til- straat 14, Valken burg-(Limb Tel. 04406-2254-2261. 57401 J1 bijverdienste-avond- Tffn!* t u helpen wij hier- k u* postbus 22, H.I. Am bacht. v Medewerker gevraagd, scheeps- s{o°p-montage, duik- en clas- .bewerk. Inlichtingen: Co- ckerilkaai 26, Antwerpen. Werkster gevraagd voor een halve dag per week. Te ver voegen zaterdag na 7 uur bij Eggestraat IA, Breda. 57253 Jongedame, in bezit van di ploma M.M.S., zoekt afwisse lende en interessante werk kring. Liefst omgeving Den Bosch Tilburg of Breda. In lichtingen met aard van werk en salariëring o. no. 23219 van dit blad. x 'n S.G.A. plastic luierbroekje. Het sluitstukje van iedere ba by-uitzet, 57013 Een winkelpand met pakhuis te koop. In grote volkswijk te Breda. Voor alle doeleinden geschikt. Br. onder no. 57218. Enige boerderijtjes en wonin gen te koop aan de Walch. kust en het Veerse Meer. Voor zomerbewoning of permanent. C. Jonker, Zonnebloemstr. 17. Goes. Tel. 7721. Nieuwe woonwijk „Tulnzigt", eengezinswoningen, 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin, schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23.600 k.k.; hoekwoningen f 23.900,- k.k.; vrije vestiging. Bij snelle aankoop lage overdr.kosten. Bouwbedrijf „De Baronie", Cimburgalaan 82 Bis, Breda. Tel. 33062-30875-36702. 56983 Leegstaande woning te Goes te koop. Koopje! Autohandel P. Dingemanse, Nieuwstraat. Goes. Tel 01100-5639. 20318-X Er is niet veel meer te koop in de nieuwbouw Breda. Nu nog lage overdr.kosten; koop spoedig. Tuinzigt vanaf 23.600,- Ginneken v.a. f 28.000,-. Ma kelaars Van den Berg Co., Nw Ginnekenstr. 43, B-reda. Tel. 24421. 12447-X Ontspanning. R.-k. meisjes, weten jullie, dat je donder dagsavonds een gezellige ont spanningsavond kunt hebben. Inl. bij fnej. B. Snepvangers, St.-Janstraat 19, Breda. Alle meubilair te koop ge vraagd: ledikanten, spiralen, bedden, ladekastjes, bureaus tafels en stoelen, Friese Klokken enz. Tegen de hoogste waarde. Ook zolderopruimin gen. Gabriëlse, tel. 3513, Vlis- singsesingei 34 Middelburg. Nette gebruikte meubelen, ook antiek enz. Van Halen, Gra- venstr. 4, M'burg. Tel. 3976. Antieke meubelen, goud, zilver bloedkoralen, granaten, koper, en tin te koop gevr. Voorts porselein en aardewerk! Wij geven de hoogste waarde Iz. Flipse. Antiauair Segeerstr. 20308 Openbare verkoping ZAAMSLAG te TERNEUZEN zal op dinsdag, 17 juli 1962, des nam. 2 uur in het café van der Veke te Zaamslag in het openhaar verkopen ten verzoeke van: a. de fam. Lensen-Geelhoedt HET HUIS met schuur en erf. Plein 6, Zaamslag, groot 2.45 a. Te aanvaarden uiterlijk 15 aug, 1962. Voor bezichtiging sleutel te verkrijgen bij W. J. Lensen, Plein 8. b. de fam. van Kerkvoorde- Romein 1 HET WOONHUIS en erf, Spui D 17 te Zaam slag, groot 1.40 are; ver huurd aan A. A. Cambeen voor f 3.50 per week. 2. HET WOONHUIS met erf, Schapenbout O 48 onder Axel, groot 86 Verhuurd aan Cam. v. d. Vijver voor f 2.75 per week Te bezichtigen elke dins dag en donderdag, 2-4 uur. Betaling koopsom binnen 30 dagen. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris HUIS TE KLOETINGE ipse, Antiquair 56-70, Middelburg.' To kmp fm Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Aanschaffing voor niemand meer een bezwaar. Nu kan eenieder naaien. Alle machines grondig nagezien en met garanties. Hand- trap-, salonkast- en elektrische naai machines Pfaff Naaimachine- huis. W. Rikken N.V., Korte- meestraat 17, Bergen op Zoom Nieuwe Markt 48, Roosendaal en L. Brugstraat 30, Breda. Mevrouw, koelte in de zomer, warmte in de winter, regel baar over één convector uit Brabants Ohehaardenpaleis. Subliem verzorgd kleuren-fol- aer pakket gratis op aanvraag. De Weerd's Loodgieters- en Sa- nitair-Installatiebedrijf, Markt 33, Etten. Tel. 01608-2310. X Tentwagen model Happy z.g. a.n. t. k. f 1000,-. Sommen, Oosterstr. 120-122, Breda. Zomerprijzen bontmantels, keu ze uit 200 st. Prettige bet re geling. Kees. v. d. Ven, Nieuw- landstr. 3 Tilburg. 15711-X Pas ingericht tropisch aqua rium t. k. Geheel compleet. 60-40-40 op tafel, f 50,-; tevens stencilmachine. Merk Mil Cop. Geheel compleet, papier, vloei- stof f 80,-. Dr. v. Mierlostr. 35, Breda. Wegens verandering van zaak en plaatsgebrek, winkeltoon bank met schuifladen, ijzeren vitrine of stand me+ bankjes, compleet, 2-deurs winkel- of uitstalkast. Koopje. Joh. Ver schuren, Liesboschstraat IA. Breda-Princenhage. 57091 Consul 1955 t. k. Prima wa gen; V.W. 1953 met schuifkap. Elk onderzoek toegestaan. Te vens inruil. Leerlingstraat IA, Breda. Achter de H.K.I. Builen of te koop: N.S.U. 350 cc, Matchless 500 cc. Grau- mans, Raakeind 9, Gilze. Z.g.a.n. bromfiets Mosquito Typhoon. Moleneindstr. 62, Breda. Na 6 uur. 57317-X Fiat 500 '59, V.W. de Luxe '60, Borgw. vracht '58, B.M.W. 501 '54, Opel Cabr. '54, Vauxhall '54 te koop. Gar. Antoon Vriens Spoorstraat 21. Tel. 33186. Bre da. 57325-X In goede staat Ford Taunus te koop. Redelijke prijs. Nij verheidssingel 52, Breda. Prinsenbeek: Vrijst. landhui zen, rian+ gelegen, flinke tui nen, garage. Vanaf f 44.500,-; ook met olie-c.v., vanaf 51.400. kakelaars v. d. Berg en Co., Nwe Ginnekenstraat 43. Bre- da. Telefoon 24421. 12443-X Waalwijk-Centrum te k.: dub- belpand, woon- en winkelhuis aan Grotestraat, frontbreedte 12,5 m. Groot 702 m2 bebouwd 237 m2. Het winkelhuis komt binnenkor+ vrij van huur. Ge schikt voor alle zaken. Br. ond no. 56075 bur. v.d. blad. Tc Sleeuwijk te koop fraaie middenstandswoningen met en zonder garage. Bev.: voorka mer, keuken, hal, 3 sl.kamers, douche, grote voor- en achter tuin met schuur. Koopprijs vanaf f 19.750,. k.k. 90 Pet. hypotheek beschikbaar. Vrije vestiging. Inlichtingen elke za terdag van 2 tot 5 uur in de Directie-keet op het werk en bij makelaarskantoor P.P. Kraaijeveld, Parkstraat 20 te Utrecht.56223 Een nieuw te bouwen dubbele woning te koop aangeb. Op nette stand in Rijen. Event met garage. Te bevr. Frede- rikplein 11, Rijen. Na zeven uur. 57089-X Krediet tot f 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083. Rot terdam. X Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. X Geldleningen vanaf f 1500.-, voor diverse doeleinden, voor korte en langere termijnen. 5 Jaar (geen z.g. spaarkrediet- systeem) 1ste, 2de „top"-hy- potheken, financieringen. „In termediair", Postbus 8003 Den Haag. 5746 Ruilwoningen door heel Ne derland. Honderden aanb. Con tact, Regentessel. 14, Breda. Tel. 39682. 57063 Breda - Den Haag, Lelden - omgeving: Aangeboden te Voorschoten: modern half he renhuis, 7 kamers, badkamer, garage, schuur, voor- zij- en achtertuin. Gevraagd te Bre da: overeenkomstige woning. Schriftelijke aanbiedingen: R. van Rees Vellinga, Papelaan 75, Voorschoten. 57450 Caravans, st.pl. Cadzand te huur. Vrij voor 4 aug. en 18 tot 25 aug. Koninginnestr. 98, Breda Tel. 34892. 57183 Woning in Zoutelande te huur, van 17-31 aug. Plm 8 pers. Incl. strandhuisje. Inl. mevr. Mallens, Tuinstr. 14, Rijen. Z.g.a.n. caravan te huur. Spri- de Musketier, 4-6 pers. V. ju li. aug. en sept. Tel. 01600- 32276. Na 6 uur. 57356-X Margraten Z.L. Frisse kamers met stromend water en prima ontbijt, f 4,-. Pension Frijns, Termaar 51. Tel. 04458-358. Brommer Batavus aangeb. we gens vertrek. Ginnekenweg 72A. Breda. Na 6 u. 57258 Heinkel-scooter te koop, i.g.st. 's Avonds na 7 uur, P. Avon- tuurstr. 57, Breda. 57275 Scooter „Heinkel Tourist" in goede staat te koop aangebo den. (36.000 Km gelopen). Te bevr. Lyceumstraat 17, Hulst. Vito-Garage biedt deze week weer te koop een gehele nieu we voorraad eerste klas ge bruikte auto's, welke van voor tot achter in onze eigen werk plaats door eerste klas mon teurs zijn nagezien en getest, waaardoor wij ze ook voor de volle 100 pet kunnen garande ren. Komt u ook kijken? Bij ons staan de volgende couran te en gewilde auto's er weer eerste klas voor: Ford Ze phyr 1961 met schuifdak, slechts 27.000 km gelopen, wa gen is nog geheel als nieuw; Opel Rekord 1959, laag in prijs; Opel Rekord 1958: 2 stuks Volkswagens de Luxe 1961 met schuifdak als nieuw; Volkswagen de Luxe 1961 met roldak, als nieuw; Volkswa gen de Luxe 1960. in zeer goe de staat; Renaul+ Dauphine 1960; Fiat 600 D 1961, aller nieuwste model, zeer weinig gelopen; ingeruild Fiat 600 1956, mooi wagentje, laag in prijs; Volkswagen de Luxe 1958, nieuw gespoten, laag in prijs. Onze garantie is uniek, 3 mnd of 10.000 km op onder delen, maar ook op arbeids loon. Bij ons gekocht is ver trouwd gekocht. Informeer eerst waar u een auto gaat kopen. Wij durven gerust te adverteren. Gaat u eerst eens bij een ander kijken, maar laat u nie+ bepraten. Vergelijk de prijs en de kwaliteit met de onze. U ziet het meteen als u de showroom binnen komt en ook u zal zeggen, ja, bij de Vito-Garage, daar zijn het toch wel stuk voor stuk aparte mooie auto's. Fi nanciering in 1 uur klaar. In ruil mogelijk. Proefrit en on derzoek toegestaan, 's Zater dags en 's zondags de gehele dag'geopend. Vito-Garage. Gin nekenweg 340-342, Breda. Tel. 36173. 17080 Belcrum-garage heeft de vol gende auto's ln voorraad: z. g. als nieuwe V,W. de Luxe 1962, V.W. de Luxe 1961 met roldak, V.W. de Luxe 1960 met roldak, V.W. de Luxe 1959 met roldak. V.W. de Luxe I?,e,t„rad'?- vw- Kleinbus 1958, V.W. Bestelwagen 1956 Zeldzame en mooie V.W. Pick up 1961 me, dubbele cabine, dus ingericht om 6 personen mede te nemen en laadbak voor gereedschap, zeer ge schikt voor aannemer of fa- K °P?1 KaPUan de Luxe -0pel Rek°rd 1961, type 1700 4 deuren en roldak, Opel Rek,ord 1960, Opel Rekord 1959. Opel Rekord 1958, Opel Re kord 1957, Opel Rekord 1956, Opel Caravan 1957, Opel Ca ravan 1956, Ford Taunus 17 M 1958. Ford Taunus 17 M 1957, Ford Anglia 1960, Ford Main line 1956, 6 cil., 2 pedalen, Ford Taunus-busje 1960. Borg ward Isabella I960. Borgward Isabella 1959, Borgward Isabel- Borgward Isabella 1956, Borgward Stationcar 1958, Renault Frégate 1957 met Dauphine 1959 met schuifdak, Renaul+ Fregate 1957 met schuifdak en radio. Renault 4 1956 met schuifdak. Morris type 850 1960. Morris perso- nenbus 1959. Peugeot 403 1958. Peugeot 403 1956. Mercedes 180 Diesel 1960. Mercedes 190 Diesel 1959. -Simca Beaulieu 1958, Simca Aronde 1956, Fiat 1100 1959, Fiat 1100 1958. Fiat 500 1960 ingeruild Citroën Be- stelwagentje 1954. Taunus combinatiewagen 1957, V.W. de Luxe met roldak 1954. N S. U.-motor 250 cc 1956. Al onze wagens zijn of worden geheel nagezien en onder de bekende Belcrum-garantie verkocht. Uw oude wagen inruilen en eventuele financiering is mo gelijk. Voor de juiste auto. naar het juiste adres. Het adres met de grootste voor raad en met de grootste ser vice. Belcrum-Garage, Min. Kanstraat 18-20, Breda. Telf. 01600-39900-39870 Vlakbij groen teveiling en station. Zaterdags en zondags gehele dag geopend 57374-X Fiat 600 B 1061. 2 Dauphines 59-'60, 1 V.W. '59. Opel Re kord '59. V.W. Bestel '59 t. k. Alles onder garantie. Beta ling te regelen. Garage Schij- venaars Langeweg 8, Kruis land. Tel. 467. 9481 Autohandel de Pree heeft voor u gereed staan: Opel Rekord '52-'56-3x '57 3x '58- '59, Opel Olympia ,51-'53-'52-'54-,55, Ooel Caravan '54-'55 2x'57 '58, Opel Kapitan '57, V.W. Bestel '55- 2x'56 2x'57 2x. V.W.-bus '52- '55-'58. V.W. Standard '54-'56- '58 2x, V.W. de Luxe '51-'56, BMW Isetta 'Se-^-'öS, Vaux hall '54 met radio. Deze wa gens bevinden zich in prima staat en worden voor 3 mnd of 10.000 km gegarandeerd. Tevens aanwezig grote voor raad sloopcmderdelen van cou rante wagens. Eigen financie ring. Gehele dag geopend, ook 's zondags. Autohandel de Pree, Haagweg 31-35, tel. 33915. Tilb.weg 135, tel. 39753, Breda. 17081 Vrachtwagens: Opel Blitz '58, lang chassis; Opel Blitz '56, lang chassis met bak; Borg ward benzine '58, lang chassis met bak (zeil); Renault '56, met bakje, 1.5 ton; Chevrolet '53. 2,5 ton, met bakje; Mata dor L 400 kg, met zeil '56; Ford lange truck chassis '56. 5 ton: Bedford gesloten bestel '60; Opel Stationcar '57. Ter- heydenseweg 316, Breda. Tel. 36777. 17082 Bromfietsscooter t. k., 2 ver- sn.. i.z.g.st. Roy v. Zuidewijn- laan 14A, Breda. 57359 Jawa 250 cc te koop of te ruil voor goede bromfiets. Til- burgseweg 138, Breda. 57365 Volvo 444 1958 met radio te koop. In zeer goede staat. Pik's Garagebedrijf M.A. de Ruij terlaan 35, does. Tel. 01100-6538. 202° 5 Peugeot. 403 1957 stationcar-tê koop. In zeer goede staat van eerste eigenaar. Pik's Garage bedrijf. M.A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20286 "Peugeot 403 1960 met schuif dak te koop. 40.000 Km. als nieuw. Pik's Garagebedrijf, M. A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20287 Opel Kapitan 1956 te koop. Met leren bekleding. In. zeer goede staat. Pik's Garagebe drijf, M A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20289 Opel Olympia te koop. BJ. '53. In prima staat. Balfortstraat 3 Breda.57288 Vauxhall te koop. In goede staat. Prijs f 275-, Te bevra gen: Pr. Hendrikstr. 35 Bre da. 57227 Ford Consul te koop van 1952. Klaar voor de vakantie voor weinig geld. Bromfiets kan ingeruild worden. Haag weg 218 Breda.57350 N.S.Ü.-scooter te koop. Te"b(T vr. na 18 uur. Lucasstr. 24 B red a-(Mariaveld). 57351-X 12 Volt accu, als nieuw. Te vens alle onderdelen Austin A 40, plus motor te koop. C. Vermonden, Fellenoordstraat 39, Breda.57312 Citroën-agent E.M. Lemmens- Cockx, Molenstr. 90. Roosen daal. Tel. 01650-4756, biedt te koop aan: 2 Citroën Ideal '59 en '60 8 Citroën 2 C.V. *56- '59-'60," 1 Opel Kap. '56, 1 Morris 1000 '57-'58, 1 Taunus 12 M '54, 1 Opel Kap. Zeer voordelig. Met garantie, inruil mogelijk. Betaling te regelen. Opel KapltS.n 1955 aangeb., eerste eigenaar, heeft zeer wei nig gelopen. Is technisch en uiterlijk in staat van nieuw. Gegarandeerd aanrijdingvrij. Wagen heeft iedere 14 dagen inspectie genad. Wordt voor elke keuring toegelaten 1 1950. Tel. 01682-390. Luxe wagens: Peugeot '59 403, Ford Beaulieu '59 en '58. Vauxhall '58 Cresta, Mercedes Diesel '57, Mercedes Benzine '56 Ford Zodiac '58, Chevro let '57 Belair (zwart), Ford '56 en '55 6 cilinders. Chevro let '55, Opel Kapitan '57 en '56, Ford Versailles '56. Opel Rekord '55, Triumpf '62 4000 km (aanrijding), Tr. 3 sport. Autobedrijf C.P. v. d. Mast, Terh.weg 316, Breda. Tel. 36777. 17083 Autobanden: We hebben juist ontvangen een grote partij nieuwe autobanden aan sterk verminderde prijzen. We rui len uw gave oude banden in. Grote sortering cover- en ge bruikte banden. Autobanden: C.P. v. d. Mast, Breda. Terh. weg 316. Tel. 36777. 17084 Voor een betrouwbare gebruik te auto is het adres Toon Gii- zen, Vestkant 125, Breda. Tel. 33346. De volgende auto's staan bij ons echt in voorraad: Re nault Dauphine 1960. Fiat Nu- ova 1960. V.W. Bestel I960, V.W. de Luxe met roldak 1958 Fiat 1100 1960, Uitvouw bare kampeerwagen met bij behorende tent, Opel Rekord 1956, Borgward Diesel '56 vrachtwagentje, Opel Olympia 1959, Chevrolet Belair zwart. 1958, V.W. de Luxe 1961 als nieuw. Lelijk Eendjes 1960, Opel Rekord '57 Daf-bestel- wagens 1956 laadvermogen 1250 kg. Opel Kapitan 1957. Al de ze wagens zijn echt in prima staat en worden onder garan tie verkocht. Inruil, verkoop en financiering, 's Zondags ge opend. 57432-X Zomerwoningen aan de kust te huur. Te bevr. Middelburgse- str. 136, Koudekerke. Tel. 01180-2770. 57016 te GOES zal op dinsdag 17 juli 1962 te 20.00 uur in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van dhr. J. L. Lindenberg publiek verkopen: HET WOONHUIS met schuur en erf aan de Prins Bernhardstraat 30 te Kloetinge, groot pl.m. 3.08 aren. Ontruimd te aanvaarden omstreeks september a.s., behoudens toestemming van B. en W. Bezichtiging op zaterdagen 7 en 14 juli van 15.00 tot 17.00 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris. Afbraak te koop. Tegen zeer concurrerende prijzen een grote partij balken, planken, ribben, latten, ramen, deuren, closetpotten en nieuwe hard boardplaten enz. enz. Verder 'n grote partij stalen ramen in diverse maten. Ook nog 5000 boomse stenen en 5000 IJssel-stenen en 4000 blauwe Mulderpannen en 2000 nieuwe verbeterde Hollandse blauwe. Tevens nog 2000 Tuiles du Nord-pannen. Wij zijn het. laagst in prijs. En alles wordt gratis thuis bezorgd. Slopers bedrijf Harrle Gijzen Vestkant 103, Breda. Tel. 366Ó7. Caravan in beh. staat, afm. 2,5x2x2 m, te koop gevr. Opg. van prijs. Brieven onder no. 4274. Philips t.v.-toestel, pick-up met 200 pl. wasmachine met wringer. Rondo t.k. Valke- niersl. 175. Breda. 57398 Uw vakantie in een gezellige badplaats I Kampeerherberg „De Pionier", v. d. Vegtstraat 46, Katwijk a. Zee. Overnach ten f 3.50 p.p.; met ontbijt f 4,50; voll. pens. f 7,50. Altijd plaats. Vraagt inlichtingen. Vooral zeer geschikt voor groe pen. 57461-X Per pers.auto n. Rivièra, Pa rijs, Pyreneeën en Zwitserl. 60 Pet v. treinkosien. Regen tessel. 14, Breda. Tel. 39682. Wie WÜ 22-8-1962 5 pers. uit Breda naar Oostenrijk meene men, tegen vergoeding. Br. o. no. 57380. Leer typen op juweeltjes van schrijfmachines. Begin direct. Scholieren 10 pet korting. Di ploma-garantie. Ouders, er is verschil tussen laten typen en typeles geven. Wij geven les! Instituut St.-Jozef, Piet Avon- tuurstraat 45, Breda. Telefoon 40328. 57011 Autobanden 670x13, 2 stuks, z g.a.n. Compleet met binnen banden. Passend op b.v. Mer cedes - Vauxhall. Prijs billijk. Koninginnestr. 68, Breda. Goede betrouwbare gebruikte auto's aangeboden, welke ge heel zijn nagezien en onder garantie worden verkocht. U slaagt nergens beter of goed koper! Er staat voor u: Opel Rekord 1958, twee kleuren, met radio, Opel Caravan 1955, iets moois voor weinig geld, Fordje Anglia 1955, zeer goed, V.W. de Luxe 1954. Ford Tau nus 15 M 1955, Simca Grand Large Hardtop 1957, met slaapbanken, bromfiets Mag neet Sachs 1960. Met inruil, betaling te regelen. Huigens, Beukenstr. 11, Dongen. 57373-X Van particulier t.k.a.g. een i. g.s.z. Opel Kapitan 1956. Iets moois voor uw vakantie. Prijs f 975,-. Te bezichtigen: Valke- nierslaan 224, Breda. 57379 Lambretta-scooter t. k. in g. st. W.A. Mol, Ranonkelstraat 36. Breda. 57382 N.S.U. - Fox te koop. In zeer goede staat. Valdijk 24, Prin- senbeck. K1607-285. Na 6 uur. Van particulier (eerste eige naar) te koop Renaulf Dauphi ne 1958, met schuifdak. Km- st. 65.500. Kleur metaal-blauw, nieuwe bekleding, nieuwe ban. den, radio, rultesproeiers, f 2450,-. Tel. 37976 Breda. Na 6 uur. 57392 Giulietta-brommer 8 mnd. en Superia scootermodel 't. k, Valkenierslaan 175, Breda. Lambretta-scooter 150 cc in zeer goede staat aangeboden. Tel. 01680-560. 57409 Leuke Volkswagen te koop. Spotprijs f 450.-. Baronielaan 325. Breda. 57420 '.en aktentas met scheer-etui erloren tussen Kloosterzande en Hulst. Teg; bel. ter. te be- z. bij E. Sloot, Kruisdorpstraat 2, Kloosterza. Exclusieve Dodge Kingsway 1957 t. k. KI. zwart, nwe mo tor, nwe banden, van binnen en uiterlijk als nieuw. Prijs f 3850.-; Renault Dauphine sept. 1960. KI. grijs, uiterl. en mechanisch in zeer goede 'aat, f 3200.-. Autohandel A. v. Rijthoven. Rijsbergseweg 8, Breda. Tel. 43414-40210. Van particulier te koop, Volks- wagen met schuifdak, f 2400. 18308-X Julianalaan 6, Breda. 57415 Zeer klein raszuiver plncher- tje 1. k. 3 Mnd oud, teefje. Langenbergstr. 2A, Oud-Gas- tek9456 2 Bruine ree-pinchers te koop. 8 W. oud. Jan Klaassenstr. 10, Breda. 57341 Kennel de Oranjeboom heeft 2 pracht D. herderpups, m st.- Denglerteich v. Huibrechts Breda. Te bevr b. Vader Due. v. Nuijtstr. Breda. Bestel nu reeds voor direct of later, uw draineerbuizen, met of zonder kraag, zodat u ze op tijd heeft. Ook leveren wij plastic draineerbuizen en glas vlies. Franco door geheel Ne derland. Zowel gewikkeld als los. J.C. Sneep Dz., Kon. Wil- helminalaan 2, Willemstad. Tel. 01687-380.9471 Pluimveehouders. Wekelijks te leveren leg- en slachtkuikens. In elk kwantum, ook kalkoen kuikens en 7-w. jonge hennen. Pluimveebedr. en Kuikenbroe- derij Wim Jespers, Ulicoten. Tel. 04249-246. 57015 Fotovakboeken ter overname gevraagd. Brieven met prijg- opgave onder no. 57321. Nattermann's Cholagogumdrup- pels om de galafscheiding te bevorderen, helpen prompt. Kramp en onpasselijkheid ver dwijnen, f 2,75 per flacon bij uw apolh. en drogist. 57025 Anti-rooksysteem, nu ook in Nederland. Met ons systeem leert u al rokende het roken af. Geen tabletten. Geen drank jes. Niet goed, geld terug. Gratis inlichtingen, postbus 60. Eindhoven. 53278 Ga niet afgetobd op reis. Schieffer's bloedwijn maakt u binnen 14 dagen fit. Bij uw apoth. en drogist. 57020 Te dik? De plantaardige Te- zet Slankheidskorrels uit Heir delberg verminderen onschade lijk en betrouwbaar uw ge wicht. Verp. v. 4-5 weken, f 4,95 bij apotheek en drogist. Promotie maakt u door vlot te spreken. Vraagt inlichtingen bij Inst. „Rhetorica", Dor drecht Voorlopig bericht. 14 Juli a.s. grote bief stukschieting bij J. Maas Kruisdorp, Kloosterzan- de. 18309 Schieting bij W. van Swaah Hulst. Op za. 7 juli. Beg. 3 uur. Geld om geld. 18303 Kermisschieting bij J. Ver- nimmen. Rapenburg. Op za. 7 juli, f 10.- gratis. Begin 3 uur. Op zondag 8 juli. Begin 3 uur. Vooruit f 53.-. 18305 Inruil-naaimachines. Pfaff zig zag op salonkast. Pfaff zig zag elektr. Singer elektr. in koffer. Anker elektr. in koffer. Singer handmachine in koffer. Kohier handmachine en z.g.a. n. Anker handnaaimachine. Al le machines in prima staat. Worden onder garantie ver kocht. Naaimachinehandel Bo- gaert. Sas van Gent. Tel. 461 Schieting op zo. 8 juli bij P. Leeraert. Zandberg. 10 Vogels verhoogd met f 1,50; 10 met f 1,- Inleg van 2-3 uur. Inl. f 3,10. Terug f 2,50. Het Be stuur. 18301 Grote schieting op zo. 8 juli bij S. Blommaert. Stationsweg Hulst. Inleg f 3,10. Terug 2,50. Begin 3 uur. 18300

de Stem | 1962 | | pagina 4