Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen J Wat en Waar Hansweertse zwemmers wordt halt toegeroepen Goe^ loul Kwaliteitsvee aangevoerd' op hoolse fokveedag VAND Busdienst van Domburg naar Yeere en terug VLISSINGEN Hersenschudding na een val Aanbesteding van herstel kademuur te Vlissingen Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND J. Meyer Middelburg hoofd bedrijfsschool te Goes GESCHENKEN Winkeliersactie Axelse straat Tramhaven van Zijpe beter toegankelijk Duivenliefhebbers betogen met de zwarte vlag Zevende lustrum van Iilburgs Studentencorps Afz van tzetting zwemgelegenheid EXAMENS Doktersdiensten Dierenartsen HOOGWATER Seizoendaling werkloosheid Vandaag Morgen Maandag i Gi Uitbreic wordt Eén, twee DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 7 JULI 1962 De N.V. Streekvervoer Walcheren zal van 8 juli tot en met 26 augustus een autobusdienst onderhouden van Dom burg naar Veere en terug. De rit zal gaan via Oostkapelle Oranjezon en Vrouwenpolder waar aansluiting te vin den zal zijn op lijn 5 in de richting van Noord-Beveland. Deze busdienst is vooral ten behoeve van de toeristen ingelegd. Gistermiddag rond kwart voor twee, is er een vrij ernstig ongeval gebeurd in Paauwenburg. Tijdens de bouw van een bungalow liep een van de arbeiders over een plank, die de afstand over brugde tussen de spanten van het ge bouw. Door onbekende oorzaak stortte hij ongeveer 2,50 meter omlaag, met het hoofd op de grond. Dokter Bom con stateerde een zware hersenschudding. Hij liet de arbeider naar het zieken huis Bethesda overbrengen. BENOEMING BIJ NEDERL. HANDEL MIJ. De heer A. Punt, momenteel emplo yé bij het agentschap Vlissingen der Nederlandse Handel Maatschppij, is met ingang van 1 apgustus tot procuratie houder te Vlissingen benoemd. VOETBALWEDSTRIJD KON. MIJ. „DE SCHELDE"- VAN RIETSCHOTEN HOUWENS De vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van het kan toorpersoneel van de Schelde en een elf tal van Van Rietschoten Houwens is met 3-1 door De Schelde gewonnen. De rust was met dubbelblanke stand in gegaan. ZEEUWSE TENNISTITELS Vandaag en morgen worden op de ten nisbanen van het Park Zwanenburg de finales gespeeld om de Zeeuwse tennis- titels. Als sterkste troef voor het dames-en kelspel geldt ongetwijfeld mej. Ria v.d. Hage uit Domburg, maar mevr. Lako uit Vlissingen en mej. Fraayenhove uit Ter- neuzen kunnen voor verrassingen zorgen. Bij het heren-enkel zal de titel waar schijnlijk worden bevochten tussen Piet de Haas uit Goes en M. Praasterink uit Terneuzen. De Haas, winnaar van het vorig jaar, zal nu weer moeten bewijzen, dat zijn sterk aanvallende spel succes zal hebben tegen de niet van de base-line komende Praasterink. Volgens insiders is de Haas echter minder in vorm, dus misschien toch een verrassing? Wellicht kan de In augustus Op 22 augustus zal op het kantoor van de directie Zeeland van de rijkswater staat te Middelburg de aanbesteding plaatsvinden van, „het herstellen van de grote kademuur in de buitenhaven van het Kanaal door Walcheren in de ge meente Vlissingen met bijkomende wer ken". Het gaat hier om een urgent mil joenenproject, dat het herstel omvat van 350 m. kademuur in de Vlissingse Bui tenhaven, die tijdens de jongste wereld oorlog door de Duitsers werd opgebla zen en nadien slechts provisorisch her steld. Een duikersonderzoek toonde het arrondissement Vlissingen van rijkswater staat overduidelijk de noodzaak van een grondige revisie aan. Men heeft de indruk dat de paalfun- dering van de ontploffingen niet ernstig geleden heeft, maar zekerheid hierom trent heeft men ook weer niet, zodat verrassingen niet uitgesloten zijn. Twee moten van de kademuur zijn onbescha digd gebleven. Of er heeft daar geen springlading gelegen, of deze is niet ontploft. En vooral deze laatste moge lijkheid noopt tot voorzichtigheid. Men hoopt in de tweede helft van september met de werkzaamheden, die wel zo'n twee jaar zullen beslaan te beginnen. Om de N.V. Haven van Vlissingen door te kunnen laten draaien, zal het project in gedeelten worden uitgevoerd. Voor verankering van de stalen damwand en om de gronddruk op te vangen, zullen aan de binnenkant van de kademuur stuk voor stuk gewapende betonconstruc ties worden aangebracht. De ruimte tus sen de damwand en de huidige kade muur zal volgestort worden met beton puin en grind. Wanneer het herstel over ongeveer twee jaar gereed zal zijn, zullen aan deze ka de bij eb schepen met een diepgang van negen meter kunnen aanleggen. De stalen damwand is er zelfs op berekend, dat er gebaggerd kan worden tot een diepte van 15 meter. Dagblad voor Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsch-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1 telefoon 6252 Goes AIq. redacteur voor Zeeland: F DE LIGT, tel 6252, Goes Exvloitatte- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 Hulst Redacteur voor Zeeuvrsch-V laanderen P. G KUYPERS telefoon 2377 Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren. CH. SCHETS telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties, oestema voor de editie voor Zeeland 0,17 per l mm ingezonden mededelingen 2H mm gewone advertenties Bil contract aanzienliike reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t L— elke regel meer t 3,20. Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. 1,60 en t 0,45. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld heer Cornelisse uit Yerseke nog roetin het eten gooien, mede door de goede indruk, die hij achterliet in de voor wedstrijden. Verdere favorieten zijn: bij het heren- dubbel M. Praasterink en Vroegop; bij het damesdubbel mej. Fraayenhove en mej. Lips uit Domburg. In het gemengd zijn mej. Ria v.d. Hage en de heer Paul Hermsen bijna zeker van de titel. De organisatie berust bij de Vlissingse ver eniging DOS. MET BROMMER GEVALLEN A. H. uit Souburg is 's nachts in de Molenstraat naast zijn brommer ge vonden. Dokter Grippeling, die de eerste hulp verleende, constateerde een hersenschudding en een gekneusde hand. Hij achtte overbrenging naar het St.-Jozefziekenhuis gewenst. Hansweert BOYS CONTRA YERSEKE Zondagmiddag zullen de Hansweertse Boys I de reis naar Yerseke aanvaarden om op het sportterrein aldaar een wed strijd te spelen tegen Yerseke I, inder tijd de geduchte concurrent van de Boys die toen ook nog in de 4e klasse speel den. Na de eclatante overwinning die de Boys behaald hebben op eeri andere oud concurrent, Kruiningen I, zullen zij nu moeten tonen ok nog een vierde klasser baas te kunnen. Kapelle NIEUWE DROGISTERIJ Kapelle heeft er een nieuwe drogiste rij bij. Een gedeelte van het voormalige bankgebouw van de Boerenleenbank aan de Biezelingsestraat heeft namelijk in de afgelopen maanden een gedaanteverwis seling ondergaan. Er is nu een naar de eisen des tijds ingerichte drogisterij voor in de plaats gekomen. Vrijdagmiddag vond de officiële opening plaats en daarbij werden van verschillende zijden gelukwensen aangeboden aan de dames M. en C. de Jonge, die de leiding heb ben van deze nieuwe drogisterij. HENGELWEDSTRIJD Op initiatief van de Kamiacwinkeliers in Kapelle-Biezelinge zal er op zaterdag 14 juli a.s. 's avonds van half zeven tot half negen in het Kanaal door Zuid-Be veland een hengelwedstrijd worden ge organiseerd. Dit gebeurt in samenwer king met de plaatselijke hengelvereni- ging. Er zijn vele fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Kruiningen AVONDVIERDAAGSE De belangstelling van de zijde der wandelaars voor de avondvierdaagse bleek dit jaar niet groot te zijn. Deson danks is deze vierdaagse wandeltocht over afstanden van 10 en 15 kilometer doorgegaan. Donderdagavond vond de finale plaats. Opgewekt stapten reeds rond 9 uur de wandelaars het dorp bin nen onder het zingen van allerlei lied jes. Na op de markt te zijn gearriveerd werden hun een medaille dan wel een speldje uitgereikt. Later op de avond arriveerden de tippelaars van de 15 kilo meter afstand. Het was frappant dat van de zijde der Kruiningèriaren zo weinig belangstel ling getoond werd voor deze avondvier daagse. Bij aankomst op de Markt was er geen publieke belangstelling. Het ge heel is zonder muzikale entourage verlo pen hetgeen de sfeer van een avond vierdaagse juist zo typeert. Boschkapelle UITSTAPJE VOOR DE BEJAARDEN Het jaarlijkse uitstapje per bus van de bejaarden uit deze parochie voerde deze keer naar Breda, meer speciaal naar het kasteel Bouvigne. De dag werd ingezet met een H. Mis en daarna ging de reis via de Wouwsche Plantage naar Wouw, waar de benen even werden gestrekt om de aangeboden consumptie te nuttigen. Nadat een paar uur in Breda was vertoefd, werd de thuisreis aan vaard, die via België voerde. Bij onze zuiderburen kwam de stemming er pas goed in en menig oudje waagde zich nog op de dansvloer. Bij de thuiskomst werd het gezeldschap opgewacht door 't jeugdorkest van de heer Weegenhausen. Met een koffietafel werd deze goed ge slaagde dag besloten. Sluiskil KLEUTERSCHOOL Per 1 september a.s. zal aan de r.-k. kleuterschool van de H. Theresia de be trekking vacant komen voor een onder wijzeres. Mejuffrouw d'Hondt zal per die datum haar ontslag nemen wegens huwelijk. Zij was gedurende verschei dene jaren als onderwijzeres aan de school werkzaam. Graauiv v.v.v. Twee combinaties van personen had den plannen om te komen tot de op richting van een plaatselijke V.V.V. De voorzitter van de provinciale V.V.V. is overgekomen om een en ander met de betokkenen te bspreken. Resultaat Er komt geen plaatselijke V.V.V., maar wel zal men trachten zich aan te sluiten bij een reeds bestaande V.V.V., die dan streek-V.V.V. zal worden. De heer G. Staal zal zich be lasten met de verdere uitwerking van de plannen. HULST FEESTAVOND i.v.m. ZILVEREN PROFESSIE Ter gelegenheid van het zilveren professiefeest van broeder Leontius, overste van de Sint-Willibrordusschool, alhier, zal aan de jubilaris door onder wijzend personeel en leerlingen een feestavond worden aangeboden, die voor het overgrote deel zal worden gevuld met een operette, welke door de leer lingen onder leiding van broeder Leander is ingestudeerd. Deze operette zal zondag a.s. op de dag van het feest worden opge voerd voor genodigden. De ouders zul len daarna ook nog in de gelegenheid worden gesteld de operette te zien. Anderen kunnen de operette zien op don derdag 12 en vrijdag 13 juli. De leerlingen, die aan deze operette meewerken, zijn allen lid van het knapenkoor „Zingende Jeugd". Zierikzee JONGEREN NAAR HATFIELD In de periode van 25 juli tot 8 augus tus gaan weer zeventien kinderen van scholen voor voortgezet onderwijs uit onze stad naar Engeland, naar Hatfield, met welke stad Zierikzee nauwe vriend schapsbanden onderhoudt. De leeftijd van de jongelui varieert van vijftien tot negentien jaar. Zij zullen logeren bij Engelse families. DIPLOMA'S BEDRIJFSCURSUS De bedrijfsleider van de hier gevestig de motorenfabriek heeft deze week voor het eerst aan een aantal jongelui het diploma van de interne bedrijfscursus uitgereikt. Deze cursus werd gegeven in het ge bruik van precisie-meetinstrumenten. De cursus duurde drie maanden. De heer van Weelden was terecht trots op het resultaat, omdat ook de andere cursis ten onder de zeventien geslaagden zulke mooie cijfers behaalden. Wegens ziekte was de directur, de heer D. Smit, ver hinderd deze eerste diploma-uitreiking zelf te verrichten. Een speciaal woord van dank werd gericht tot de docent, de heer B. Otter, en tot de directeur van de lagere tech nische school uit Zierikzee, die als ge committeerde bij het examen fungeerde. Namens de geslaagden dankte de heer B. van Grootheest. MOSSELFESTIVITEITEN De feesten, die gedurende de laatste jaren werden gehouden ter opening van het mosselseizoen, zullen ook dit jaar doorgaan. Op 2 augustus is het weer zo ver. De mosselprinses zal zich opnieuw laten bewonderen. Zij zal op de Vis markt ook weer trakteren op het fijne zeebanket. Hoewel het programma nog niet de finitief is, kan nu reeds gezegd worden, dat de vlootshow met het opkorren van de eerste mossels een hoogtepunt zal vormen. De directeur van de Regionale werk plaats voor volwassenen in Middelburg, de heer J. Meijer is met ingang van augustus benoemd tot hoofd van de be- drijfsschool van de Ketel- en Apparaten fabriek in Goes. Van onze adverteerders SPORT- EN RIJWIELHUIS P. PIETERSE GOES Na een verbouwing van drie maanden is het sport- en rijwielhuis P. Pieterse in de Keizerstraat te Goes gisteren her opend. De zaak is tweemaal zo groot ge worden. Na de verbouwing is een prach tige, ruime hoekwinkel te voorschijn ge komen. Konden vroeger door plaatsge brek in de winkel praktisch uitsluitend fietsen en bromfietsen ten toon worden gesteld nu is oo khet volle accent op de sport- en kampeerartikelen komen liggen. De zaak heeft er een paskamer bijge- kregen en verder een kantoor en maga zijnruimte. Er was veel belangstelling voor deze heropening. Omwonenden had den voor deze gelegenheid de driekleur naar buiten gestoken. (Advertentie) OOSTBURG VOORLICHTINGSVERGADERING OVER FRUITTEELT Onder leiding van de kring Oostburg van de r.-k. Boerenstand wordt op donderdag 12 juli in de zaal Mabezoone aldaar een vergadering gehouden voor leden en verdere belangstellenden, waar dc heer H. Moeliker. assistent van de rijkstuinbouwvoorlichtingsdiensten de mogelijkheden van appels, peren en zacht fruit voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal bespreken. Hiervoor bestaat in deze streek reeds een goreiende belangstel ling, waarvoor het laatste meer geschikt is voor bedrijven van 2 a 5 ha. Uit voor beelden, o.a. van C.. Stoelens Biezen te Eede met 2 ha en anderen blijkt dat mits vakkundig gedreven daarbij een lonend bestaan te verwerven is. Volgens de prijzen van de tuinbouw veilingen in Zeeland over de laatste 5 jaren is de jaarlijkse bruto-opbrengst per ha niet alleen van hard fruit, maar ook van pruimen, zwarte en rode bessen, frambozen en morellen f 10.000,—, waarmede wel een goed belegde boter ham te verdienen is, zeker als men de benodigde gezinsarbeid ter beschikking heeft. Voor de agrarische bevolking in Zeeuwsch-Vlaanderen, bijzonder van het kleinere bedrijf, kan dit een leerzame vergadering zijn. (Advertentie) alberb ecj'c^srmonb Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 2478 Sluiskil FANCY-FAIR VOOR KERK EN MISSIE Toen de paters kapucijnen enige tijd geleden, bij het begin van de vergroting der parochiekerk een fancy-fair hielden, deed de gehele Sluiskilse gemeenschap (katholieken en protestanten) daaraan mee. Nu de verbouwing van de kerk bijna klaar is wordt er vandaag en morgen weer een fancy-fair gehouden. Niet alleen voor de kerk, maar ook voor de missies der kapucijnen. Deze feestelijkheden zullen door burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen vanmiddag in het parochie huis worden geopend. Daarna maakt de fanfare „St.-Franciscus" een rond wandeling door het dorp. Een grote bliksemloterij, waaraan vele en waardevolle prijzen zijn verbonden en waarvan de trekking zondagavond zal plaatshebben, is één der belangrijkste attracties. De organisatoren zijn vol goede moed. Onlangs werd een soortgelijke fancy- fair gehouden voor de christelijke ge meenschap te Sluiskil en ook hier over troffen de inkomsten de verwachtingen. TERNEUZEN Enige tijd geleden begonnen een aan tal winkeliers in de Axelsestraat een etalagewedstrijd, waarbij werd gevraagd op een formulier in te vullen welke etalage het mooist was. Voor het publiek was dus de attractie, dat het zelf als jury fungeerde. De winkelier, die de meeste stemmen had, was dus de eerste. Dc hoofdprijs bedroeg 500,terwijl daarnaast nog verschillende kleinere, maar eveneens aantrekkelijke geld prijzen werden beschikbaar gesteld. In de cafertaira van de heer P. H. Dieleman in de Axelsestraat werden, namens de winkeliers in de Axelsestraat, de prijzen uitgereikt door de heer J. H. van Haperen. De uitslag luidde als volgt: hoofdprijs: A. Doorns, Kninginnelaan 30 verder Hannie de Jonge, Axelsestraat 132 J. Prinse, Guido Gezellestraat 44 J. de Putter-van Es, Jul. v. Stolbergstraat 23; H. Reijers, Lindelaan 7 R. Reijers, Lindelaan 7 W. Remeeus, Juliana- straat, Hoek. Er werden in totaal 3000 deelname formulieren uitgereikt, waarvan er 700 weer werden ingeleverd. DRUMBANDSHOW Vandaag organiseert „Harmonie Ter neuzen" een show, waaraan door vijf drumbands en pijperkorpsen wordt deel genomen. Vanmiddag wordt een wed strijd gehouden. Op zaterdag 14 juli geven „Schelde- galm" uit Hansweert, „Euphonia" uit Goes en de „Harmonie Terneuzen" een taptoe op de Markt. Dit optreden wordt georganiseerd door de „Harmonie Terneuzen" in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. en de middenstandsvereniging „Klimop". SCHADE BIJ BOTSING Gisteravond had nabij de Westsluis een aanrijding plaats tussen een auto en een scooter. De auto, bestuurd door de heer A. P. uit Terneuzen, reed in de richting van de scheepswerf. Op korte afstand volgde de heer A. v. T. uit IJzendijke op een scooter. Op het ogenblik, dat de automobilist linksaf wilde slaan, trachtte de scooter hem in te halen. Bij daarop volgende botsing werden beide voertuigen be schadigd. Sedert kort is de verbetering van de zogenaamde tramhaven te Zijpe klaar gekomen. Deze verbetering houdt een verbreding van de havenmond in. De oversteek van de veerboten van Anna Jacoba naar Zijpe is nu veel gemakke lijker geworden. Vroeger moest vanuit het Zijpe een bocht van bijna negentig graden worden gemaakt om de tramha ven binnen te komen. De boten kunnen nu in een rechte lijn de fuik binnen varen. De vaartijd van de veerdienst is door deze verbetering verkort. (Advertentie) (Van onze Belgische correspondent) In de noordelijke Antwerpse polderge meente Hoevenen hebben honderden dor pelingen de felle julikoude getrotseerd om met de zwarte vlag te demonstreren tegen een landbouwer, die ervan ver dacht wordt oorzaak te zijn van de dood van meer dan honderd reisduiven. De man zou vergiftigde graankorrels op zijn veld hebben uitgestrooid. Een klacht werd ingediend en terwijl het on derzoek aan de gang was, bleven de dui ven sterven. Vooraanstaande duivenlief hebbers leden daarbij zodanig zware ver liezen, dat zij wellicht voor een gans jaar uitgeschakeld zijn. Zes rijkswachters hielden de wacht bij de hoeve van de landbouwer, doch zij behoefden niet in te grijpen. In optocht gingen de betogers dan naar het ge meentelijke duivenliefhebberslokaal, waar zij napraatten over de geleden schade. Op te merken valt, dat geen bewijzen voor de schuld van de landbouwer kon den geleverd worden. Het Tilburgse Studentenkorps Sint- Olof viert van 10 mei tot 20 mei 1963 zijn zevende lustrum. De lustrum commissie heeft zich als volgt gefor meerd H. C. G. Bak, praeses J. P. Kieboom, vice-praeses R. W. M. v. d. Boezem, abactis W. R. J. M. van der Zee, quaestor F. C. J. M. van der Meulen, praetor en V. C. R. Brennink. meyer, assessor. In het kader van de Thoolse dagen is er een fokveedag gehouden in Poortvliet. Paarden, koeien en stieren stonden in groten getale bijeen op het uitgestrekte terrein. Ir. V. L. Harmsen, rjjksveeteelt- consulent, constateerde met genoegen de grote vooruitgang in de kwaliteit van het vee. Na de keuring volgden een défilé van ed bekroonde dieren. De show werd ge opend met een optreden van De Een- diacht Ruiters uit Oud-Vossemeer. Op het terrein was ook een huishou delijke tentoonstelling ingericht. De kampioenen van de fokveedagen werden kampioen koeien Marijke 11 van J. C. Moerland, Stavenisse reserve kampioen koeien Gerrie 22 van A. Klippel en Zn., Stavenisse kampioen kalfvaarzen Julia 12 van de gebr. Noom, St.-Maartensdijk reserve kam pioen kalfvaarzen Corrie 6 van W. A. dc Wilde, Poortvliet kampioen stieren: Nobel van de K.I.-vereniging Tholen t-1 St.-Philipsland reserve kampioen stie ren Mina Adema van M. Anthonissen, Poortvliet kampioen rammen C. van Dalen, Tholen reserve kampioen rammen J. Boonman, Oud-Vossemeer; kampioen en reserve kampioen ooien: M. Geuze, Oud-Vossemeer. Bij de premiekering voor merries vielen de eerste prijzen als volgt 2-jarige merries, geb. 1960, kl. maat Sonja van Kapellebrug. eig. Stallen Brooijmans, St.-Annaland en Oud-Vosse meer. 3-jarige merries, geb. 1959, kl. Deze robuuste viervoeter is „Nobel de kampioensstier van de fokveedag te Poortvliet. maat Karin van Nassau, eig. Stallen Brooijmans, St.-Annaland en Oud- Vossemeer. 3-jarige merries, geb. 19oa, gr. maat Juna van Kouwenoerg, eig. Fa. M. J. C. Geluk en Zonen, uud- Vossemeer. 4-jarige merries, geb. laoti, kl. maat Elza, eig. Wed. C. in. de Wit, Oud-Vossemeer. 4-jarige merries, geb. J908, gr. maat Erna van Kouwenberg, eig. Fa. M. J. C. Geluk en Zonen, (Juu- Vossemeer. 5-10 jarige merries, geb. 1957-1962, kl. maat la: Sabine, eig. Stallen Brooijmans, St. Annaland en Oua-Vossemeer 1 o Ella, idem. 5-10 jarige merries, geb. 1957-1962, gr. maat: ia Toos v. h. zwartewater, eig. Stallen Brooijmans, St.-Annaland en Oud- Vossemeer 1 D Fresena, eig. Gebr. Stoutjesdijk, Tholen. Onderstaande merrie heeft twee ach tereenvolgende jaren no. 1 gestaan in de categorie ö-lü-jarige merries en ontving vorig jaar daarvoor de herinnerings medaille. Thans wordt aan deze merrie nog een geldprijs van 10,toegekend. Jet van Bleijendaal, eig. Stallen Brooij mans, St.-Annaland en Oud-Vossemeer. Te St.-Philipsland behaalde bij de 3- jarige merries, geboren 1959, Kl. maat, Cubus van Henriettehoeve, eig. J. A. Stols, St.-Philipsland een eerste prijs. (Van onze correspondent) Er heerst in kringen van gemeente en Hansweertse bevolking een groot mis noegen over het feit, dat de enige aan lokkelijke zwemgelegenheid te Hans- weert verboden terrein" zal worden, voorzien van het In Nederland zo veel vuldig voorkomende bordje met art. 461 Wetboek van Strafrecht. Hansweert, een plaats nagenoeg rondom in het water gelegen zal dan van een geschikte, voor de jeugd verantwoorde zwemgelegen heid verstoken zyn. Eensklaps werd de Hansweertse be volking doch veel meer de gemeente verrast door het bericht dat het bestuur van de Brede Watering bewesten Yerseke de zeedijk, waaraan het Hans weertse strandje gelegen is, was ver pacht aan de heer Lokerse uit Bieze- linge. Ontstemd was men in kringen van de gemeente dat het bestuur van ge noemd waterschap niet eerst contact had opgenomen met de gemeente en haar in kennis gesteld had van het feit dat men tot verpachting van het Hans weertse recreatiegebied wenste over te gaan. Bij dit bestuur is het bekend dat in de zomermaanden druk gebruik ge maakt wordt van deze dijk door zonne badende gasten. Niet alleen uit Hans weert doch ook van buiten komt men naar het strandje gelegen bij het zoge noemde „Eerste Sluisje". Directe maatregelen Van de zijde der gemeente werd direct contact opgenomen met de betrokkenen. Nu bleek weldra dat men een akkoord zou moeten zien te krijgen met de pachter van de dijk. Het pachtcontract is getekend voor 10 jaar en eerst dan zal een andere regeling mogelijk blijken te zijn. Onverwijld werden maatregelen getroffen. Onderhandelingen werden ge voerd met de heer Lokerse doch deze stelde dergelijke financiële eisen dat hierop niet kon worden ingegaan. Voor een 500 meter berm, pad en 1 meter dijkopwaarts zou de gemeente een be drag van 300,per jaar moeten fourneren, terwijl voor de afrastering eveneens zorg dient te worden gedragen. Dit laatste zou neerkomen op een 500 per jaar. De Hansweertse zwemgelegen heid zou dan de gemeente per jaar 800.gaan kosten wat op 8.000, in 10 jaar neerkomt. Vragen Moeten recreatieve mogelijkheden juist niet geschapen worden in plaats van deze met een prikkeldraad te om heinen en als verboden gebied te be stempelen Ook reeds zien wij derge lijke verschijnselen van omheiningen rond het Veerse Meer. Ook daar worden prachtige gedeelten verpacht. Is te Hansweert opzettelijk de gemeente niet in kennis gesteld om het zwemmen op zondag te verhinderen Kan een pacht contract omwille van honderden men sen teniet gedaan worden Kan aan een te zware financiële eis van een pachter niets gedaan worden Al deze vragen zijn reeds gerezen en al het mogelijke zal dan ook gedaan worden om deze drukke zwemgelegen heid te redden. Intussen is men met de omheining gereed gekomen. Hoe zal de reactie van de Hansweertse bevolking zijn zo dra een zonnig weekend aanbreekt Het zit de Hansweertenaren bijzonder hoog dat zonder met hen rekening te houden iets dergelijks heeft plaats gevonden. VERPLEEGKUNDE Voor het examen elementaire ver pleegkunde zijn in Vlissingen de volgen de dames geslaagd: mevrouw v. Dijk- Wijshake; mevr. E. M. E. Jongling-Holt. kuijlen; mevr. J. B. Kempees-Sharp; mevr. L. Rammeloo-van Damme; mej. R. de Bruijne; mej. S.J.Dronkers; mej. C. Liebers en mej. A. J. Rosier, allen te Vlissingen. De opleiding geschiedde onder leiding van zuster De Ruijter Nieuwenhuij- zen en het groepshoofd van het Rode Kruis mevr. v.d. Hout Goedhart. CHR. LYCEUM VOOR ZEELAND Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes slaagden voor het einde xamen Middelbare School voor Meisjes, de dames J.H.Donner, C.P.Huijbregtse, N. J. de Jonge, C. P. Sloover uit Goes J.F.Herselman, W.M.Markusse uit Ka pelle, R.H.Hollestelle uit Souburg, M.S. van der Peijl uit Kloetinge, D.J.Scheele uis Biezelinge, G.M. van Waveren uit Haamstede en A.P.Weststrate uit Krab- bendijke. NIJVERHEIDSAKTE N V De heer J. Looise te Souburg is ge slaagd voor het derde gedeelte van het examen voor de nijverheidsakte N V. MULO TE GOES Bij de voortgezette Mulo-examens zijn te Goes geslaagd de dames A. J. Karelse, Wemeldinge F. A. K. Adriaanse, A. S. Corstanje. J. de Visser en M. M. van der Wal allen te Middelburg; E. Coppoolse, Serooskerke; E. J. Verburg, Kloetinge L. de Koeijer en J. A. Lamper te erseke A. van Elven, Wissenkerke te Yerseke A. van haalden ook het middenstandsdiploma M. Wouterse, Veere en P. A. Geelhoed, Kamperland, A. van der Weel, Middel burg en de heren A. A. Glerum, H. Schouwenaar en L. de Best te Wemel dinge L. van Eijzeren, Aagtekerke M. D. Riedijk, Yerseke ;P. A. Wiele- maker, Serooskerke V. C. Heijgelaar, L. de Jongh en L. Kole allen te Middel burg. Deze heren behaalden tevens het middenstandsdiploma. MIDDELBARE SCHOOL VOOR MEISJES Bij het op 3, 4 en 5 juli afgenomen eindexamen aan de rijkshogereburger school en middelbare school voor meisjes, afdeling M. S. v. M. te Middel burg, slaagden de volgende dames B. van Bruggen W. Collette M. de Jong A. Jongstra T. Nieuwenhuyse H. Petiet S. Reneman P. Verburg E. de Visser M. Wolthers, allen te Middelburg E. Schippers te Kamper land T. Ventevogel te Vlissingen. Afgewezen geen. Dit weekeinde zullen waarnemen; Voor Axel dokter Schiltman; voor IJzen dijke, Biervliet en Hoofdplaat: dokter Kalkman uit Biervliet; voor Terneuzen: dokter Nijsten; voor Oostburg en Aar denburg: dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177—466; voor Cadzand, Retranche- ment, Sluis en Zuidzande, dokter Beek uit Zuidzande; voor Axel dokter Boor. Vlissingen: D. Bom (2233); Middel burg Frumau (2635)Goes J. v. d. Feen (5003); 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Heinkenszand A. Zonnevylle (0 1106-202) Kruiningen, Krabbendijke, Rilland Bath en Hans weert P. Allewijn (0 1130-566); Drie wegen en 's-Heerenhoek Geldof (0 1195-275)Nieuwdorp en Borssele H. Kiviet (0 1105-203); Hoedekenskerke en Kwadendamme Kole (0 1193-262). Van de dierenartsen heeft dienst A. Elzerman (0 1100-5259). De dienst van de heren dierenartsen is dit weekend als volgt voor Oostburg. Sluis en Groede. de heer Risseeuw uit Groede, tel. 0 1171-400 voor Zaamslag en Axel, de heer De Haas uit Zaam slag. Morgen, zondag 8 juli, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwa terstanden: Hansweert 7.08 en 19.13 uur; Terneuzen 6.31 en 18.46 uur; Vlissingen 6.06 en 18.17 uur; Wemeldinge 7.53 en 20.02 uur. Maandag 9 maart: Hansweert 7.48 en 19.57 uur; Vlissingen 6.49 en 19.04 uur; Wemeldinge 8.32 en 20.45 uur; Ter neuzen 7.13 en 19.31 uur. «pp* In juni daalde de geregistreerde ar beidsreserve in Nederland van mannen van 20.882 tot 19.368. De arbeidsreserve bleef gehandhaafd op 30.000. Zeeland staat met een geregistreerde arbeidsre serve van 928 op de vierde plaats in de rij der provincies. Het naderend einde van het schoolseizoen was in juni dui delijk merkbaar aan de stijging van de geregistreerde vraag. Bij een vraagstij- ging tot bijna 10.000 had rond 8.000 be trekking op jongens beneden 19 jaar. Van de vraag naar vrouwen had ruim 1.600 van de 2.300 betrekking op jeug digen. De grootste daling van de arbeidsre serve deed zich voor in de beroepsgroe pen landbouw, losse arbeiders bouwvak kers metaalbewerkers. Een lichte stij ging van het aanbod was er voornamelijk bij jeugdig handels- en kantoorperso neel. Goes, Kruiningen, Middelburg, Sas v. Gent, Tholen en Zierikzee hadden de grootste arbeidsreserves. De grootste geregistreerde vraag was in Terneuzen, Vlissingen, Zierikzee, Middelburg en Goes. Deze grote vraag, met name naar geschoolde krachten heeft bewerkstel ligd, dat de loondervingsvergoeding thans zodanig is, dat ook voor de gehuwde arbeider de mogelijkheid tot scholing openstaat. In dit verband kan gewezen worden op de Regionale Werkplaats voor Volwassenen, zoals die o.a. in Middel burg bestaat. Een instelling, die i.v.m. de teruggang in de landbouw en bij de oester- en mosselcultuur zeker vermel ding verdient. Een voorbeeld is wel de fa. Smit in Zierikzee waar een kwart van het personeel, circa 30 man, opgeleid is aan de R.W.V. in Bergen op Zoom. Ook bemiddelt het arbeidsbureau voor jongeren, die in hun vakantie een perio de hiervoor is een maximum van 3 weken gesteld willen gaan werken, mits de ouders hieraan hun toestemming verlenen, waarbij rekening wordt gehou den met de zwaarte en de aard van het werk. OUDELANDE Schoolstraat 14.30 uur Start Ronde voor nieuwelingen WOLPHAARTSDIJK J. Ossewaarde 13.30 uur Schieting Doel naar Hoger GOES Grand 19 en 21 uur Kapo, 18 j. Grote Kerk 10-12 en 13.30-16 uur Tentoonstelling Levend Erfdeel MIDDELBURG City 20 uur Ja. die Liebe in Wien, a.l. Electro 19 en 21.15 uur Aanval op het goudtransport, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De stoutmoedige musketier, 14 j. Luxor 19 en 21 uur De bajes is zo groot, a.l. HANSWEERT Dorpsplein 20 uur Concert VEERE 20-21 uur Carillonconcert HULST Grote Markt 20 uur Openluchtspel Stadhuis 16 uur Off. ontvangst win naars Zeeuws Landjuweel W. van Swaal 15 uur Schieting IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Onder kruisvuur, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Prooi van de nacht, 18 j. Concertgebouw 20 uur X 25 meldt, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De Comancheros, 14 j. DE KLINGE Ciné Van Dijck 19.30 uur Pepe AXEL E. Tieleman 15 uur Schieting op staande wip Het Centrum 18.30 en 21 uur Jerry als piccolo, a.l. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Klokslag middernacht KOEWACHT A. de Kint 15 uur Schieting STOPPELDIJK J. Vernimmen 15.30 uur Schieting P. Compiet Dansen KEMZEKE-PAAL Ad. de Bakker Schieting GOES Grand 19 en 21 uur Kapo, 18 j. Vlasmarkt 13.45 uur Muizenstad MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Ja, die Liebe in Wien, a.l. Electro 15.30, 19 en 21.15 uur Aanval op het goudtransport, 14 j. Ned. Koffiehuis 9 uur Start prestatie mars door Walcheren en N.-Beveland VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur De stout moedige musketier, 14 j. Luxor 15, 19 en 21 uur De bajes is zo groot, a.l. HEINKENSZAND Gem. sportveld J2-18 uur Zeeuwse KAJ-sportdag 'S-HEERENHOEK De Jeugdhoeve 19.30 uur Cabaret voor Zeeuwse KAJ IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Onder kruis vuur, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14 uur X 25 meldt, 14 j„ 16.30 en 20 uur Prooi van de nacht, 18 j. Concertgebouw 20 uur X 25 meldt, 14 j. OOSTBURG Ledel 14 uur Jeugdbacchanalen, 18 j.» 16.30 en 20 uur De Comancheros, 14 j. DE KLINGE Ciné Van Difck 19.30 en 15 uur Pepe SAS VAN GENT Olympia 17 en 20 uur Zij begonnen zo jong. 19.30 uur Klokslag middernacht HULST Bioscoopgebouw 18 en 20.30 uur Suzanne, 18 j. AXEL Het Centrum 15.45 uur Jerry als piccolo 20 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. ZANDBERG P. Leeraert Schieting. Inleg van 14-15 u. STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Kermisschieting P. Compiet Dansen WESTJDORPE Smetje Dansen GOES Grand 20 uur Kapo, 18 j. Grote Kerk 10-12 en 13.30-16 uur Tentoonstelling Levend Erfdeel MIDDELBURG City 20 uur Ja, die Liebe in Wien. a.l. Electro 19.30 uur Aanval op het goud transport. 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De stoutmoedige musketier, 14 j. Luxor 20 uur De bajes is zo groot, a.l. HEINKENSZAND A. Vermeulen 13.30 uur Schieting Soranus TERNEUZEN Luxor 20 uur Prooi van de nacht, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De Comancheros, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Zij begonnen zo jong, 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Suzanne, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Tussen kogels en granaten, 14 j. STOPPELDIJK J. Vernimmen 15.30 u. Kermisschieting WESTDORPE Smetje Dansen (Van onz Tijdens de laa ring van Goes aan een sterk g> gen met betrek selend bouwbel ring. Dit oneven er oorzaak van bepaald uitbreid keren gewijzigd den. Tydens de laats van Goes is uitinfl sterk gevoel van on king tot het wisselt de regering. Dit oii Is er oorzaak van paald uitbreidingspij gewijzigd is moeten Volgens de raad deze wijzigingen ni gen met zich mee, oorzaak van dat e: kelijke opzet van niet veel terecht kcl ratjetoe van huizen in plaats van een overwogen planoloj tuigt. Het huidige regering brengt voo Goes bovendien mei bouwnijverheid zee: ting van flatbouw geen er met name heeft dat er een g staan in de sector stands-huurwoningen De laatste middei: huursector in Goe: bruwd.Twee moeil: totstandkoming van woningen in de we| ste is realisering van woningen in de wc haalbaar door de en de curveprijs ei de inperking van de e sectorbouw alleen voor de particuliere bouwen. Door de inperking heeft Goes bijvoorbe woningen verspeeld ningwetwoningen voc kregen. Deze laatste schijnlijk weer in fl Goes wordt momente beschikbare conting bouw te laten uitvoer* echter nog worden is Het moet namel worden geacht dat oc het bouwcontingent aangesproken zal m Dei. Haag toestemmii bouw verlenen (rati dat er verschillende ter elkaar worden sparingen verkregen b.v. de aanvoer van lonen) Grote lievo Goes is een stad, ners per maand gro die vooral te danke ciat de streekgemeent' kerngemeente geworc matige bevolkingsaam gen kunnen worden i van woningen, van de grote eengezinswoninj is niet mogelijk. De 1 ningzoekenden wordt s al in de sector van gen. Welke oplossingen Goes en deze pï voorbeeld dienen voor gemeenten in Zeelan heel stuk in de goede werken wanneer Zeela van de uitbreiding van ten grotere continger zou kunnen krijgen. 1 bereiken zijn wannee bestuur daarop voortdul de argumenten omklee bjj de centrale overhei 7 Ook vandaag weer uit onze sociale 1-2-3 bedachten wij: K.A.V., GEERTF 75,—. De Katholieke Arbe: beweging in Geetruid- september haar twee< deze viering enig cac| geven is geld nodig eniging slecht bij kas| heel probleem, waar met onze bijdrage b komen. STICHTING JEUG MAPAROCHIE, BRE| Om het jeugdwerk t veel geld nodig, en het moeilijker om d- elkaar te knopen. Wij kinderen van de F door onze bijdrage we materiaal zullen krij* WIT-GELE KRUIS, 100,—. Het Wit-Gele Kruis ziet zich door de bc eigen wijkgebouw vooi ciële lasten gesteld, wij dan ook met onz* de sociale pot hierin tej R.-K. BOND VAN EN GEPENSIONEE NAAKT, 75.—. De Bond in Fijnaart. ie gegroeid tot 175 led wat. meer activiteiten jaarden willen ontplooi hieraan verbonden ko: te komen leveren wij bijdrage. K.A.V., SLUISKIL, d De K.A.V. in Sluiskil weduwen en ouden va Sinterklaas en Kerstm tje te bezorgen. Hier is gemoeid. Een aanspel kas uit onze sociale po beslist goed besteed zi En daarmee besluiten reeks. Voor het verzc geen nieuwe aanvragen zal iedereen, gezien de kamer, wel begrip ku) gen.

de Stem | 1962 | | pagina 2