y, Rooske's Rut Adema uit Zaamslag kampioen stier Restanten Gele maal Huub ASSISTENT OPZICHTER VAN DE REE 39,50 49,50 HULST OPLEIDING TOT VERKOOPCHEF EIGEN GELD F1900.- 4 nieuwe woonflats Cursus adembescherming te Axel beëindigd t Th. Wechgelaar J. Lockefeer, arts BB—5 Wollen Zomermantels Regenjassen 24,50 29,50 FELIX De Kledingbokser «C HEMA TOUR DE FRANCE PRIJSVRAAG Invulbiljet Tour de France-prijsvraag 1962 Dagblad De Stem Rundveefokdag te Axel Koosje uit Axel beste koe Goede kwaliteit op merriekeuring te IJzendijke Grote aanvoer op veekeuring te Heille Jaarvergadering ZEYIBEL te Ylissingen afwezig afwezig GEVESTIGD: „PONTIAC Bierkaaistraat 30 Huizen ROOSENDAAL DAGBLAD DE STEM Met de grootste prijsvraag en de beste reportages Bent U nog geen abonnee? RUIM ƒ10.000.- AAN PRIJZEN Hoe dar DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 JULI 1962 4 De vereniging tot verbetering van het Rundvee in Zeeland afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft donderdag; een zeer geslaagde fokdag gehouden. Ondanks betrokken hemel en zeer fris weer kon toch worden geconstateerd dat te Axel de belangstelling voor dergelijke evenementen In de rundveewereld nog steeds groeit. Belangstelling was er ook van de zijde van het gemeentebestuur. Burgemeester van Dijke had er aan gehouden, zelve bij het hoogtepunt der fokveedag - n.l. het défilé der kam pioenen - aanwezig te zijn. De aangevoerde kwaliteit van het vee, kon misschien iets minder zijn dan men in Axel gewoon is; vele andere facetten maakten alles toch weer tot een hoogtij dag. De keuring verliep zeer vlot, terwijl de administratieve arbeid dank zij de deskundigheid van hoofdassistent R. C. C. de Bruykere op rolletjes liep, waar door de uitslagen via luidspreker en ook nog op een andere zeer originele manier in rekordtijd konden worden verstrekt. De kampioen stier Rooske's Rut Ade ma, 3 jaar, eigenaar P. A. P. Dieleman te Zaamslag, droeg ieders belangstelling weg. Een stoer dier en in alle opzichten de Koning der ruim 130 aangevoerde dieren. 1 (klasse), 1 kampioen (prijs), Rooske's Rut Adema (naam van het dier), P. A. P. Dieleman, Zaamslag (eigenaar van het dier); 3t 1, Spuidijker Gerard Wouter; Jan Goos- sen, Axel; 4, 3, Rut Adema van IJtske 36, P. A. P. Dieleman Zaamslag; 6, la, Reino 83, Firma Dekker Axel; lb, Bleske 142t Fl. P. Verdurmen Absdale; lc, Bleske 144,' Fl. P. Verdurmen Absdale; 7, la, Siccama's Ju weeltje, C. Boer, Axel; lbf Adèle 14 v. d. Meidoorn, K. G. Tollenaar van Hoeve Hoek; 8a, la, Spuidijker Beatrix 8, J. Goossen Axel; lb, Juweeltje, Iz de Feyter van Hoeve Zaamslag; 8b, la. Augusta 42, Firma Dekker Axel; lb, Mina 31, C. de Feijter Vogel waarde; lc, IJtjes Moor, J. K. de Putter Axel; 9, la, IJtjes Emma, J. K. de Putter, Emmastraat 38, Axel; lb, Marianne v. Du- bois-hoeve, W. L. den Hamer Axel; 10, la, Adèle 12 'v. d. Meidoorn, K. G. Tollenaar v. Hoeve Hoek; lb, Aagje 43, C. de Feijter Vogelwaarde; 11, 1, IJske 36 van Adolf, P. A. P. Dieleman Zaamslag; 12, 1, Rianne, C. Boer Oudeweg 3 Axel; 13, 1, Alie 4, Fl. P. Verdurmen Absdale 5; 14, la, Witzij v Du- boishoeve, W. L. den Hamer Axel; lb, Rot- terda's Lady, C. Boer, Oudeweg 3 Axel; lc, Lente 2, W. L. den Hamer, Axel; 16 1, Ca- thalijnhof's Elza 8, A. D. H. Verschuren, Kuitaart; 17, la, Beatrix 4, J. Goossen N 87 Axel; lb, Harmke v. d. Meidoorn, K. G. Tollenaar v. Hoeve Hoek; 18, la, Cathalijn- hof's Elza 7, A. D. H. Verschueren, Kui- De uitslag van de premiekeuring voor merries, die gisteren te IJzendijke is gehouden is als volgt: 2-jarige merries, geb. 1960, kl. maat; la: Liliane van Schoondijke, eig. A. J. Verhage-Hoste, Schoondijke 1 b Lucie van St.-Kruis, eig. Aug. de Smet, Biervliet. 2-jarige merries, geb. 1960, gr. maat: la: Jennie, eig. J. F. C. Temmerman, Hoofdplaat 1 b Florelle d'Amice, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat. 3-jarige merries, geb. 1959, kl. maat 1 Successe van Hersa. eig. Gebr. A. en J. Haverbeke, IJzendijke en Biervliet. 4- jarige merries, geb. 1958, kl. maat 1 Nora, eig. J. F. C. Temmerman, Hoofd plaat. 5-10-jarige merries, geb. 1957— 1952, kl. maat la Florette van Cos- taud, eig. A. J. Verhage-Hoste, Schoon dijke 1 b Jenny van Aardenhof, eig. A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat 1 c: Prinses van Nieuwenhof, idem. 5-10- jarige merries, geb. 1957-1952, gr. maat; 1 a Cora, eig. F. D. Haak, Biervliet 1 b Sadie, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke Merries ouder dan 10 jaar: 1 a Fannie, eig. Gebr. Buijsse, Bier vliet; 1 b Quitta, eig. Stallen De Dobbelaere, IJzendijke. De hieronder vermelde merrie stond twee achtereenvolgende jaren no. 1 in de categorie 5—10-jarige merries. Daardoor is ze voor verdere primering uitgesloten en wordt haar nog eenmaal 'n herinne ringsmedaille toegekend. Cocquette van de Melo, eig. A. J. E. Temmerman, IJzendijke. Verschillende omstandigheden waren er de oorzaak van dat een vrij groot aantal merries niet kon worden voor gebracht. De kwaliteit van de merries, die wel werden voorgebracht was ech ter zeer goed, vooral de jongere klassen en de categorie 5-10-jarige merries, kl. maat. Verschillende van deze merries werden aangegeven voor de 30e Grote Nationale Tentoonstelling te 's-Hertogen- bcsch op 14 en 15 september a.s. taart; lb, Mina 16, C. de Feijter, Vogel waarde; lc, Emma 12 van Rondeputten, M. van Fraayenhove Axel; 19, la, Rika v. Du- boishove, W. L. den Hamer Axel; lb, Ca- thalijnhof's Elza 6, A. D. H. Verschueren Kuitaart; lc, Adèle 5 v. d. Meidoorn, K. G. Tollenaar v. Hoeve Hoek; 20, la, IJtske 34, P. A. P. Dieleman Zaamslag; 20, lb, IJtje 32, J, K. de Putter, Axel; 22, la, Nellie 10, P. Scheele Azn Hoek, lb Kuyk Dirkje 126, W. L. den Hamer Axel; lc, Cathalijnhof's Elza, A. D. H. Verschueren Kuitaart; 23, 1, Mina 6, C. de Feijter Vogelwaarde; 24( la, Koosje, W. L. den Hamer Axel; lb, Beatrix, J. Goossen Axel. 27, 1, Koosje, Rika, Witzij, Kitty en Rita (groep van minstens 5 stuks zelfgefokt vee van één eigenaar), W. L. den Hamer Axel. 28, la, (groepen van minstens 3 stuks zelf gefokt vee van één eigenaar). A. D. H. Ver schueren Kuitaart; lb, K. G. Tollenaar Hoek; lc, C. Boer Axel. 29, la, (koeien met minstens 3 directe af stammelingen), W. L. den Hamer Axel; 1, K. G. Tollenaar van Hoeve Hoek. 1, Beatrix (levensproduktie koeien) f J. Goossen. Axel. 1, IJtske 34 (produktieklasse), P. A. P. Dieleman Zaamslag. Kampioen stier: Rooske's Rut Adema, 3 j. P. A. P. Dieleman. Zaamslag. Reserve-kam pioen stier: Spuidijker Gerard Wouter 1 1/2 j., Jan Goossen Axel; Kampioene koeien; Koosje, W. L. den Hamer Axel; Reserve kampioene koeien: Cath. Hofs Elza 8, A. D. H. Verschueren Kuitaart. Te Heille werd een keuring van rund vee gehouden. Voor deze jaarlijkse keu ring was een grote aanvoer. De uitslag in de verschillende categorieën luidt: Stieren: Alma's Willem van J. de Rijcke; Dorus van J. de Rijcke; Rudolf van St. de Smet cn Leo van J. Cauwels. Tweejarige melkkoeien: Berta van A. Calus; Alma van J. de Rijcke; Roza van J. Cauwels; Anna van A. Tresonier en Bea van R. Focke. Driejarige melkkoeien; Bea van S. Rammelaere; Betsie van A. Tresonier; Selma van J. de Rijcke; Neeltje van J. de Rijcke; Karin van S. Rammelaere; Roza van J. de Rijcke;; Sanne van Aug. CalusStella van J. de Rijcke; Coba van S. de Smet. Vierjarige melkkoeien: Huub van R. Focke; Makkummer Klaaske van Andre Calus; Sara van R. Focke; Habeltje van R. Focke; Brunette van S. de Smet; Bertha van Aug. Calus; Lena van Wed. van Deursen. Vijfjarige melkkoeien: Lena van J. Cauwels; Alma van J. de Rijcke; Roza van S. Rammelaere; Flora van Aug. Ca lus; Cora van J. de Rijcke. Zesjarige melkkoeien: Nora van J. Cauwels; Sara van J. de Rijcke; Pari van Alf. Cauwels; Jantje van R. Focke; Sanne van Andre Calus; Sonja van Ach. van Deurse. Zevenjarige melkkoeien: Gonda van J. Cauwels (oud-kampioen); Zelma van J. de Rijcke (oud-kampioen); Harkezijls Gerlofke van A. Heijens; Berta van J. Robinson; Dora van Ach. Tresonier. Kampioen stieren: Sara van J. de Rijcke. Reserve kampioen: Lena van J. Cau wels. Beste uier; Huub van R. Focke. Groepen koeien: J. de Rijcke; J. Cau wels; J. de Rijcke; S. Rammelaere; J. de Rijcke; Alf. Heijens; Aug. Calus. Groepen vaarzen: J. de Rijcke; R. Focke; Wed. van Deursen; Fr. Maenhout. Vaarzen ouder dan twee jaar: Mia van Ach. Tresonier; Monab van J. de Rijcke; Carla van Andre Calus; Mina van A. Heijens. Vaarzen 1.5 tot 2 jaar: Nanie van J. de Rijcke; Corrij van A. Heijens; Mona van J. de Rijcke. Eenjarige vaarzen: Lea van J. Cauwels; Corrie van Fr. Maenhout; Laura van R- Focke; Sterre van J. Robesin. De vereniging tot bevordering dei- Zeeuwse Visserijbelangen, Zevibel, zal op zaterdag 21 juli in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaarvergadering hou den. Na deze vergadering zal dr. R. Bodde- ke, bioloog verbonden aan het Rijksin stituut voor Visserij-onderzoek te IJmui- den, een spreekbeurt houden over de resultaten en de praktische toepassing van het garnalenonderzoek. 's Middags zal het gemeentebestuur van Vlissingen het gezelschap officieel op het stadhuis ontvangen. In de Stadsherberg te Axel werd de sluitingsbijeenkomst gehouden van de door de Brandweerinspectie Breda geor ganiseerde cursus adembescherming. De heer Kortus, districtsinspecteur voor het Brandweerwezen in Noordbra bant en Zeeland, kon naast vijf cursis ten uit Terneuzen, acht uit Hulst en zes uit Axel, wethouder de Putter en secre taris v. d. Bosse verwelkomen, bene vens diverse brandweercommandanten uit de omgeving. Spreker wees in zijn openingswoord vooral ook op het nut van de moderne adembeschermende apparatuur, die het mogelijk maakt de medemens uit netige posities te redden en de brandweerman zelf beschermt. Docent F. de Leeuw, bijgestaan door de heer C. v. d. Berge, beiden techni ci van de brandweerinspectie, gaf een uiteenzetting van de behandelde materie, waarbij een demonstratie werd gegeven van de ontwikkeling der beschermende apparatuur in de afgelopen decennia. De show werd mede verzorgd door de ver schillende leden van de brandweer. Aan de Axelse brandweerkazerne werd vervolgens een spectaculaire demonstra tie gegeven van het redden van mensen. Hiertoe was in de kazerne zeer kwistig rondgestrooid met rookbommen. Binnen enkele minuten slaagde een ploeg van vijf man er in, om drie poppen te „red den". Uit de gesprekken die hierop volgden bleek, dat men per bluseenheid de voor keur geeft aan' drie persluchtapparaten en zes maskers. De kosten hiervan be dragen circa f 2.000,Het ligt in de bedoeling elke gemeente van een derge lijke uitrusting te voorzien. Deze inves tering achtte de heer Kortus alleszins verantwoord. Duidelijk liet deze laatste ook merken, dat brandbestrijding steeds meer een specialistisch aspect krijgt, waardoor ook niet iedere brandweer man de cursus kan volgen. Een vrij zwa re medische keuring moet er aan voor af gaan. ARCHITECTEN- EN INGENIEURSBUREAU IR. F. C. DE WEGER B I. Groenendaal 43 - Rotterdam-1 Tel. (010) 12 02 42 Voor een groot waterbouwkundig werk in het Sloe kunnen wij terstond plaatsen; Uitvoerige sollicitaties onder opgave van verlangd salaris en datum van indiensttreding, welke ver trouwelijk zullen worden behandeld, met spoed te richten aan de directie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, in volle overgave aan Gods H. Wil, na tijdig voorzien te zijn van de H. H, Sacramenten der Stervenden en de Pauselijke zegen, onze inniggeliefde echtgenoot, broeder, behuwdbroe- der, oom en neef, mijnheer ARTHUR EDUARD DE MOOR echtgenoot van mevrouw Alplionsine Marparetha Maria Thielman geboren te Groenendijk 17 december 1883 en godvruchtig overleden te Terneuzen 4 juli 1962. Lid van verschillende Broederschappen. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe gebeden aan. Mevr. A. M. M. de Moor-Thielman Familie de Moor Familie Thielman. Terneuzen, 4 juli 1962. Markt 21. De plechtige uitvaartdienst, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op zater dag 7 juli a.s. in de parochiekerk van de H. Wil- librordus te Terneuzen om 10.30 uur. Samenkomst: Markt 21 om 10 uur. Dodewake met rozenkransgebed vrijdagavond om 7 uur in de parochiekerk. DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, het overlijden van onze lieve man, vader, grootvader A. J. EVERSDIJK betuigen wy onze hartelijke dank. Uit aller naam, C. E. Eversdijk-de Koster, Aardenburg, juli 1962. bij DANKBETUIGING Voro de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze moeder en opoe MAGDALENA d. DORPEL-v. d. ENDE betuigen wij onze oprechte dank. Fam. v. d. Dorpel- v. d. Ende Heinkenszand. 6 juli 1962. Meerkoetsedijk. ARTS Sluiskil. 13 juli t.m. 5 augustus H. HOFSTEE, arts, Hoek, tel. 01154-345 neemt waar. Spreekuur: dagelijks 4-5 u. bij geen gehoor boodschap pen aan ziekenhuis. IJZENDIJKE van vrijdagavond tot dinsdagochtend a.s. Waarneming buiten de zon dagsdienst dokter Lievens. Zondagsdienst dokter Kalk man, Biervliet. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Bastiaan nuel, zoon van de heer mevrouw Brezet-Brou- Nieuwvliet. Andrew hard, zoon van de heer en mevrouw Kranen - Impett, Folkestone. Johnny, zoon van de heer en mevrouw Joosten-Ruedi, Maastricht. Marlène, dochter van de heer en mevrouw Jetten- Cuypers, Stein. Overleden: De heer J. van Dinteren, 89 jaar, Maastricht Mevrouw M. C. Rokx-Mul- lers, 82 jaar, Meerssen De heer W. A. Nouwens, 35 jaar, Tilburg. Mevrouw W. J. Koolen-van Laerhoven, 84 jaar, Tilburg. Een nieuw te bouwen dubbele woning te koop aangeb Op nette stand in Rijen. Event, met garage. Te bevr. Frede- rikplein 11, Rijen. Na zeven uur. 57089 Het lijkt wel of Uw man opslag heeft gekregen zoveel royaler gaat het toe in Uw gezin als U by VéGé koopt. A. WIJBURG en P. J. BARTH Belastingconsulenten BARONIELAAN 148 BREDA Telefoon 30768 als blijvende herinnering Het faillissement van C. G. M. Emmen, voorheen schoenfabrikant, wonende te Dongen, is geëindigd door het verbindend wor den der tweede - tevens slotuitdelingslijst. De curator: Mr. A. A. A. M. Rubbens, Laan 17, Oosterhoüt. Oosterbout, 4 juli 1962. Voorlopig kosteloos. Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te Breda, van 29 juni 1962 is in staat van faillissement verklaard Wilhelmus Suikerbuik, aan nemer, wonende te Breda, Rietmakerstraat 52, met benoeming van de E. A. Heer Mr. E. H. Thijssen, Lid van voormelde Recht bank tot Rechter-Commis- saris, en van de onderge tekende tot curator. Bij beschikking van voor noemde Heer Rechter-Com- missaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen bij de ondergetekende moe ten worden ingediend uiter lijk 15 augustus 1962; 2. dat de verificatieverga dering 7al worden gehou den op maandag 1 oktober 1962 te 2.30 uur in het Ge> rechtsgebouw aan de Kloos terlaan nr. 46 te Breda. Mr. H. A, Maeijer, Baronielaan 133, BREDA. W otuitutena ~Xi ov oooruuttutaJinB Nieuwstraat 14 Tel. 2284 TERNEUZEN Komt op verzoek met de kollektie aan huis. enz. gevitamineerd Jonge katjes die dage lijks Fellx krijgen wor den gezellige, ge zonde huisgeno ten. Met vlees of vis, ze zijn er dol op enz. Wij vragen voor direct aanko mende kok of kookster; ser veerster; meisjes voor huis houdelijk wek. Hoog loon Goede behandeling. „Pleister plaats Café-Rest. Maple-Farm" Harry Luykx Bosschenhoofd Tel. 01650-3057. 9458 Tentwagen model Happy z.g. a.n. t. k. f 1000,-. Sommen, Oosterstr. 120-122, Breda. Zoinerprijzen bontmantels, keu ze uit 200 st. Prettige bet. re geling. Kees. v. d. Ven, Nieuw landstr. 3 Tilburg. 15711-X Houten fiêtscnschuurtje te koop. Te bezichtigen: Haag- weg 432, Breda. Tel. 01600- 30084. 57273-X Pas ingericht tropisch aqua- rium t. k. Geheel complee\ 60-40-40 op tafel, f 50.-; tevens stencilmachine. Merk Mil Cop Geheel compleet, papier, vloei, stof f 80.-. Dr. v. Mierlostr. 35. Breda. Wegens verandering van zaak en plaatsgebrek, winkeltoon bank met schuifladen, ijzeren vitrine of stand met bankjes, compleet, 2-deurs winkel- of uitstalkast. Koopje. Joh. Ver schuren, Liesboschstraat IA, E-reda-Princenhage. 5709i Z.g.a.n. accordeon Accorded la", 80 bas. 5 registers. 2 basreg., f 30Q,- t. k. Roland Holststr. 69B, Breda. 57310 Wegens verhuizing te koop, een mooi eiken buffet (hand werk), 119 cm breed. Duivels- bruglaan 36, Breda. 57318 Consul 1955 t. k. Prima wa gen; V.W. 1953 met schuifkap. Elk onderzoek toegestaan. Te vens inruil. Leerlingstraat IA, Breda. Achter de H.K.I Ruilen of te koop: N.sTu. 350 cc, Matchless 500 cc. Grau- mans. Raakeind 9, Gilze. Z.g.a.n. bromfiets Mosquito Typhoon. Moleneindstr. 62, Breda. Na 6 uur. 57317-X Fiat 500 '59, V.W. de Luxe '60, Borgw. vracht '58. B.M.W. 501 '54, Opel Cabr. '54, Vauxhall '54 te koop. Gar. Antoon Vriens Spoorstraat 21. Tel. 33186, Bre da. 57325-X In goede staat Ford Tauniis te koop. Redelijke prijs. Nij- verheidssingel 52, Breda. Studiepiano's f 195,- f 250,. en f 295,-. Koster-Dey. Stations 34. Axel. Tel. 476.X Een Mutsaerts kinderwagen i. g.st. te koop aangeboden. Steensedijk 26, Hulst. 18302 Tc huur aRngebc meub. 3-k.flat, 5 kam.flat, 5-k. bo.won etage's en ka mers t. h. a. Regentessel. 14, Breda. Tel. 39682. 57064 Een winkelpand met pakhuis te koOR. In grote volkswijk te Breda. Voor alle doeleinden geschikt. B-r. onder no. 57218. Enige boerderijtjes en wonin gen te koop aan de Walch. cust en het Veerse Meer. Voor zomerbewoning of permanent. C. Jonker, Zonnebloemstr. 17, Goes. Tel. 7721. Nieuwe woonwijk „Tuinzigt", eengezinswoningen, 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin, schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23 600 k k.; hoekwoningen f 23.900,- k.k.; vrije vestiging. B-ij snelle aankoop lage overdr.kosten. Bouwbedrijf ,,De Baronie", Cimburgalaan 82 Bis, Breda. Tel. 33062-30875-36702. 56983 Halsteren. Tussen Antwerpen en Rotterdam -bij Bergen op Zoom zijn van een bouwcom plex nog enkele woningen te koop. Binnenkort vrij te aan vaarden. Indeling: grote door zonde kamer, 3.67 bij 7.31 me ter, 4 slaapkamers, royale schuur. Koopsom sl. f 21.250.- k.k. Inlichtingen: Uniebouw N.V., Utrecht, Stationsplein 17- bis. Tel. 030-24489. 57009 Leegstaande woning te Goes te koop. Koopje! Autohandel P. Dingemanse, Nieuwstraat, Goes. Tel. 01100-5639. 20318-X Vacantie Caravans, st.pl, Vrij voor 4 aug. en 18 Cadzand te huur tot 25 aug. Koninginnestr. 98, B-reda. Tel. 34892. 57183 Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t. k. v.a. 1957. Min Kanstr. 18-20, Bre da. Tel. 01600-39900-39870. X Snelbrommer met race-carbu rateur te koop. f 275,- Oos- terhoutseweg 133, Teteringen. Door particulier te koop aan geboden Hillman Minx. In- en uitwendig en motorisch in pri ma staat. Achillesstraat 114, Breda. Tel. 38600. 57157 Krediet tot f 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Aanschaffing voor niemand meer een bezwaar Nu kan eenieder naaien. Alle machines grondig nagezien en met garanties. H; salonkast- laranties. Hand- trap-, en elektrische naai machines Pfaff Naaimachine huis, W. Rikken N V., Korte- meestraat 17, Bergen op Zoom Nieuwe Markt 48, Roosendaal en L. Brugstraat 30, Breda. X Mevrouw, koelte in de zomer, warmte in de winter, regel baar over één convector uit Brabants Oliehaardenpaleis Subliem verzorgd kleuren-fol- der pakket gratis op aanvraag. De Weerd's Loodgieters- en Sa- nitair-Installatiebedrijf, Markt 33, Etten Tel. 01608-2310. Gitaren. Koopjes, normale prijs f 75,-. Nu voor f 25,-. Schrijf briefkaart aan F. van Bree, Hagenkampweg 104, Eindhoven. Wij komen u vrij blijvend aan huis bezoeken. Prachtig Mortierorgel 97 toets, gen. „Swing" t. k. W. Ekkebus, Provincialeweg 21, Groede Zee land. HoutbewerKende machines, ge combineerde vlak- en vandik- tebank 50 cm breed, lintzaag machine 80 cm dialijn, lang- gatboormachine, draaibank Amaril, deze tevens ingericht voor het slijpen van vlakbank- beitels, drie elektrische boor- tollen 220 volt, twee elektro motoren, compressor en drijf werk. Alles in prima staat Te bevr bij P. v. Ele- •wout, Kerkring 9. Klundert Tel. 01682-315. 9469 6-Weekse jonge hanen te koop aangeboden. H.J. van Dijk, Bonte Koe, Zuiddorpe. Tel. 01156-242. 18298 2-Wielig open aanliangwagentje voor luxe auto te koop. Alle maten nieuwe, gebruikte en gecoverde autobanden. Nieuwe accu's 6 volt 90 amp. met 18 mn'd. gar. f 34.-, met inleve ring. J. M. Tijs, Talmastraat 61, Breda. Tel. 37670. Opel Kapitan do Luxe 1961 te koop. Met roldak en radio enz Verder in staat van nieuw. Academiesingel 34, Breda. Heinkel-scooter '57 aangeb. Wegens vertrek n N. Guinea, i.z.g.st. Haagweg 83, Breda D.K.W. de Luxe, type 1000 ~të k In fantastische staat, 58000 km. Bouwjaar 1959. Hardtop in twee kleuren, witte ban den. Inlichtingen telefoon 40834 Breda. 57254 Brommer Batavus aangeb. we gens vertrek. Ginnekenweg 72A Breda. Na 6 u. 57258 Heinkel-scooter te koop, i.g.st. Avonds na 7 uur, P. Avon- tuurstr. 57, Breda. 57275 Peugeot 403 1959 te koop. Met schuifdak, 40.000 km. Van 1- ste eigenaar. Pik's Garagebe drijf, M.A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20296 Volvo 444 1956 Sjuttio Sport te koop. Met 2 carburateurs Zeer snel. Pik's Garagebedrijf, M.A. de Ruijterlaan 35 Goes Tel. 01100-6588. 20294 Ons groeiend aantal filialen in de verschillende steden van ons land vraagt bekwame verkoopchefs, die het commerciële beheer over verschillende verkoopafdelingen kunnen voeren. Daarom willen we een aantal energieke jonge mensen tot ca. 28 jaar met een goede algemene ontwikkeling en belangstelling voor een leidinggevende functie in de verkoop in de gelegenheid stellen onze basisopleiding tot verkoop chef te volgen. Onze basisopleiding, die 1 oktober I962 aanvangt en ca. 1 jaar zal duren, zal erop gericht zijn U de nodige theoretische kennis en praktische ervaring te geven en Uw leiding gevende capaciteiten en koopmanschap te ontwikkelen. Indien U de opleiding met succes hebt voltooid, zult U onmiddellijk als verkoopchef in één van onze filialen worden aangesteld. Indien U voor bovengenoemde opleiding in aanmerking wenst te komen, gelieve U Uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van een recente pasfoto, te richten aan de afdeling Personeelszaken der NV Hema, Ruysdaelstr. 49, Amsterdam. In het uitbreidingsplan-West te zijn in aanbouw fraai gelegen middenstandswonin gen met 3 en 4 slaapkamers en voor- en achtertuin. Geen yerdere kosten Koopsom vanaf f 19.850.—. Vrije vestiging. Inl.: NIJHAN N.V., Fr. v. Mierisstraat 73. Amster dam, tel. 020—720226—720726,, Utrecht 030—25794, Roosendaal na 19 uur; 016505697. Stichting „GOED WONEN" Middelburg TE HUUR b.v. woonkamer, slaapk. en keuken, gel. a.d. Nieuwstraat 3434d te Middelburg. Direct te aanvaarden. Zeer geschikt voor alleenst. werkende vrouwen. Huurpr. f 85,p.m., excl. water. Inlichtingen: Gemeentesecretarie, kamer 14, dage lijks tussen 1012 en 1416 uur. Gedurende de 22 dagen dat de Tour de France draait, zult U op 13 dagen een foto van een renner en eenmaal een foto van een moeilijk te beklimmen Tourberg in onze krant kunnen vinden met korte beschrijvingen. Dit zullen niet altijd foto's van renners zijn, die deelnemen aan de Tour de France 1962. De foto's kunnen ook betrekking hebben op renners die een rol hebben gespeeld bij vorige Ronden van Frankrijk. Voor de deelnemers aan onze Tour de France-prijsvraag (U doet natuurlijk allen mee) luidt nu de opgave als volgt: 1. Zoek dagelijks in onze krant naar de desbetreffende foto van een renner of van de Tourberg en vul (in bloKletters) de ACHTERNAAM van die renner of de naam van de berg in op het deelnemingsformulier in de volgorde I tot en met 14. (Indien de naam van een renner Van Ginneken of De Wolf zou luiden, moet U de woorden „van" of „de" niet invullen, maar volstaan met: Ginneken of Wolf. 2. Indien de juiste achternamen der renners en de juiste naam van de berg worden ingevuld, vormen de beginletters van deze namen in de volgorde 13, 1, 12, 5, 10, 6, 9, 3, 14, 2. 8, 11, 4 en 7 de voor- en achternaam van een legendarische man, die zeer nauw bij de Tour de France was betrokken. Vul deze naam op de daarvoor bestemde ruimte in blokletters op het deelnemingsformulier in, 3. Geef in maximaal 30 woorden op geestige en/of originele wijze, hetzij in rijm- hetzij in andere vbrm, antwoord op de vraag: „Waarom organiseert het Dagblad De Stem ieder jaar zijn Tour de France-prijsvraag Een geheel juiste oplossing van de eerste twee vragen alsmede een zeer geestige en/of originele beantwoording van de derde vraag geven U een goede kans in aan merking te komen voor een der vele prijzen. Aan deze prijsvraag kunnen GEHEEL GRATIS deelnemen ALLEEN ABONNEES VAN HET DAGBLAD DE STEM (personeel en agenten van ons bedrijf alsmede hun huis genoten zijn van deelname uitgesloten). Inzendingen dienen uiterlijk op dinsdag 17 juli te 24 uur ingeleverd te zijn, hetzij op een onzer navolgende kantoren: Breda, Reigerstraat 16; Roosendaal, Molenstraat 45; Ber gen op Zoom, Zuivelstraat 26; Oosterhout, Arendstraat 14; Waalwijk, Grotestraat 189; Hulst, Steenstraat 14; Goes, Klokstraat 1; Terneuzen, IJsbaanstraat 24; Oostburg, Nieuw straat 41; hetzij bij onze bezorgers. HIBR AFKNIPPENJUER AFKNIPPEN ACHTERNAAM VAN DE GEPUBLICEERDE RENNERS EN DE NAAM VAN DE GEPUBLICEERDE BERG. Invullen de voor- en achternaam van de door de Tour de France beroemd geworden persoon. Vauxhall 1959 Cresta, 6 cil. te koop. Leren bekleding. In zeer goede staat. Pik's Garagebe drijf, M.A. de Ruijterlaan 35. Tel. 01100-6588. 20295' Huisdiere 4 Poedeltjes te koop aangebo den w.o. fok-teef met stam boom; 4 cocker-spaniels oran je-rood, m st.; 4 sneeuwwitte dwergkeesjes. Alles rashond jes H.J. van Dijk, Bonte Koe Zuiddorpe Tel. 01156-242. Gratis af te halen: 4 katjes. Kerngezond door Fe- lix. Wijde Omloop 163, Breda. 2 Kittige katjes, 7 weken oud en dol op Felix, zoeken goed tehuis. Talmastraat 92, Breda. Afgemat, overspannen, moe? U bent aan Schieffer's bloed- wijn toe! Bij uw apoth. en drogist. 57024 Foto no.: 1 Foto no.; 2 Foto no.: 3 Foto no.: 4 Foto no.: 5 Foto no.: 6 Foto no.: 7 Foto no.: 8 Foto no.: 9 Foto no.: 10 Foto no.: 11 Foto no.: 12 Foto no.: 13 Foto no.: 14 13 1 12 5 10 6 9 3 14 2 8 11 4 7 Geef in maximaal 30 woorden op geestige en/of origi nele wijze antwoord op de vraag: „Waarom organiseert het Dagblad De Stem ieder jaar zijn „Tour de France- prijsvraag Naam van de inzender Straat Woonplaats DUIDELIJK INVULLEN (niet duidelijk ingevulde formulieren worden terzijde gelegd) HIER AFKNIPPEN AFKNIPPEN Wanneer U Uw biljet persoonlijk inlevert, gebruikt U dan a.u.b. geen enveloppe. Zendt U het per post, vergeet dan vooral niet om in de linkerbovenhoek op de en veloppe te vermelden: Tour de France-prijsvraag. ïk Meerdere invulformulieren zijn aan onze kantoren gratis ver krijgbaar. Alleen in onze krant afgedrukte of aan onze kantoren verkrijgbare formulieren zijn geldig. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. Prijzen in natura kunnen noch worden ge ruild. noch in geld worden uitge keerd. De M.A.B.C. ,,De Zingende Bougie" te Driewegen organi seert op zaterdag 7 juli een ringrijdersmiddag met auto's, motoren en bromfietsen. De start vindt plaats te 14.00 uur. Inschrijven vanaf 13.30 in*ca fé v. d. Guchte te Driewegen. Kom+ allen, profiteert van de ze prachtige ontspanning. Geeft U zich vandaag nog op voor een abonnement op het Dagblad De Stem bij de bezorger of een der kantoren van dit blad. Ook U kunt dan meedoen aan onze grote Tour de France-prijsvraag 1962. mans, liepen in de I van vele minuten komen voor de Ital bergen in de voorsl chini werden op 6'fl minuten achter, itf en Imerio MassignJ prijs mikt. De klap kwam ol rigade, van wie ec l uit de voeten komel aan de 24-jarige Eil de geschiedenis varl heeft gekregen. Sin| Pyreneeën op een Darrigade moeizaai| behoefde Simpson zou ontsnappen. Dd bedreigen, maar GJ en zolang Simpsonl was zijn triomf zei klimmen met de a| deze opdracht. Het werd Simpson moeilijk gemaakt, wal Tourmalet, de Aspin all bleef het gezelschap inl formatie rijden, terwijl I tes, Massignan en Wol! toppen steeds op uit trd dige punten voor het I binnen te slepen. Het rr spurt van de achttien s veld op het Circuit de 1 St-Gaudens, waar dul hun steekgenoot Robei I tweede etappezege zagc| Guido Carles. Ab Geldermans. die zil zijn dienende taak jegeil gekweten, werd achtstel het algemeen klassemeil tweede plaats, die hy inl achterstand van 30 secon f Belangrijk is echter dal van Anquetil alle anderl achterstand staan. Moï met de Franse kopmarj is het vanzelfsprekend aan Geldermans wordt Heel lang hebben wij l berg staan wachten. D^ landers waren al ruin toen in de verte de bezel tempo kwam aanrijden! was zeker een kwartiert de eenzame coureur, did de wagen uitreed, trapt! der. Het was Huub Zilif bander, die veel Jast van de dag tevoren opgl had het lot tegen zich j maal toe moest Zilverb van de fiets om zelf eei repareren. De helpers' ploeg zaten achter de g de voorhoede Tenslotte vlak voor de bezemwag men, maar hij wilde ni weten. Tientallen kilon winnaar van de etappe gehoopt nog binnen de St.-Gaudens aan te koi heeft Zilverberg gevocht» OUfjli Het kan tot nu tc voor niemand zijn geweest de re die trouw in dit h( krant wordt afgi daag zou het iets nen zijn, indien foto niet van een woord zou worden renner hiernaast i: burger en wel de van Charly Gaul. de wedstrijd geen' zijn baas. In de pes komt Marcel, zijn voornaam, aan zijn meester binnei met zijn rol van komen vrede te sloten. Wie is de afgebet Hebt u zijn acht vonden? Vul deze uw formulier, schijnt er weer ei

de Stem | 1962 | | pagina 6