Heet, droog en straatarm is het Griekse platteland Regering wil grotere achterstand inhalen Cultuurcompromis in België MASSEE ZOON N.V. TOERISME, OOK VOOR DE KLEINERE BEURS Paramaribo bejubelt prinsessen J. Lockefeer, arts H. Krediet CURSUS KLINISCH ANALYSE) OPENBARE AANBESTEDII Koninklijke Handelmaatschappij ZELFSTANDIG MEISJE DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 5 JULI 1962 Vlucht naar de stad LUXE TOERISME WERKLOOSHEID CONSERVATISME GROTE VLOOT Wilhelmina-top beklommen 25-jarig huwelijksfeest 30-jarig bestaan van de zaak afwezig Hypotheken wasmachines centrifuges vaatwasmachines diepvrieskisten gazonmaaiers enz. afwezig NET DAGMEISJE GASTHUIS GOES Het bouwen van een 6-klassige bijzo» dere school voor g.l.o. op een terreii gelegen aan de Kardinaal de Jonglaar hoek Burgemeester Blomlaan te Berger op Zoom. DITIEPERSONEEL CHAUFEURS AUTOMtNTEURS VAN GEND LOOS EXPEDITE IR SINDS 17f« De luxe van Athene is één facet van Griekenlanddit is een an der. Het platteland, waar alles nog is zoals het eeuwen terug was. (Eigen buitenlandse dienst) Onder de wuivende palmen van de binnenhof ener taverne in de binnenstad ontmoetten we tegen middernacht een van Griekenlands meest markante persoonlijkheden, de oud-minister van economische zaken Dertili, thans voorzitter van de parlementaire commissie voor de zaken van de associatie van Griekenland aan de EEG. Het was een koele nacht na een hete dag, welke de gestoofde burgers van het Atheense huizenbabel extra laat had gelokt naar de „middagdis", de warme hoofdmaaitijd van de dag op een moment, dat men in West- Eurpoa naar bed gaat. Echt een avond en een gelegenheid voor een gemoedelijk praatje over de economische situatie van het Grieken land van dit ogenblik. Aan de enorme bouwbedrijvigheid in Athene, zowel wat de huizen- als de stratenbouw betreft, kan men aflezen, dat Griekenland en dan speciaal Athene, zich in een periode van snelle ontwikke ling, modernisatie en industrialisatie be vindt, met een typisch Amerikaans cachet. Er is op industrieel gebied een belang rijke uitbreiding in de textielfabricage aan de gang, terwijl de eerste pogingen worden ondernomen om een industrie te ontwikkelen op het gebied van de con sumptieve, huishoudelijke en klein-in- dustriële apparaten. Maar de allervoor naamste bronnen van de Griekse wel vaart, voor zover daarvan met betrekking tot de algemene toestand kan gesproken worden, zijn de landbouw, de handels scheepvaart en het toerisme met aanver wante toeristische industrie. De handels balans van Griekenland is belangrijk passief. De invoer overtreft de uitvoer angstwekkend. Voor tal van huishoude lijke en industriële produkten is Grieken land geheel op de invoer aangewezen en daar bij de sterke stijging van het wel vaartspeil althans voor het bevoor rechte bevolkingsdeel de vraag naar hoogwaardige produkten van de Westerse industrie, vooral op gebied van con sumptieve goederen, kunstnijverheid en moderne huishoudelijke apparaten, meu bileringen en stofferingen alsmede vooral auto's zeer is toegenomen, gaat een zeer groot deel van het voor de invoer uit gegeven kapitaal weg aan zaken, waarvan men met recht wel mag afvragen of de invoer met het oog op de volkshuishou- delijke belangen gerechtvaardigd is. Er rijden b.v. in Athene enorm veel auto's. Het verkeer heeft het stadsbe stuur gedwongen tot zesbaans verkeers straten zijn toevlucht te nemen. Het valt onmiddellijk op, hoeveel dure Amerikaan se wagens hier rijden. En wat de vele winkels in het luxeueuze stadscentrum te koop bieden is zó duur dat de meeste Grieken eenvoudig niet eraan denken kunnen, het te kopen. Het is dan ook een klein deel der bevolking dat hiertoe bij machte is. Men motiveert deze luxeaanbiedingen met de opmerking, dat deze voor het toe risme nodig zijn. Het kan zijn, dat zeer rijke toeristen, die de exclusieve hotels als Brittannia of King George bevolken, voor deze luxezaken interesse hebben, maar dat is zeker niet het geval bij de gewone Westeuropese toerist, die zijn geld zeker niet in Athene gaat beste den aan zaken, welke hij waarschijnlijk minder duur in zijn eigen land kan ko pen. Dit brengt ons op het toerisme, dat meer en meer een voorname bron van inkomen in Griekenland gaat worden. Dit toerisme staat, ondanks de grote cijfers van de laatste jaren nog in de kin derschoenen. Toerisme naar Griekenland is een vrij dure aangelegenheid, alleen al wegens de grote afstand. Spoorweg en vliegtuig eisen een grote hap op uit het budget van de toerist. Voor de zeer kapitaalkrachtige toeristen bieden Athene en de eilanden alle denkbare comfort. Zij nemen dan ook een belangrijk deel van het huidige toerisme voor hun re kening. Maar men realiseert zich zeer wel in Griekenland, dat men ook de gewone toeristenbeurs een kans moet geven. Eerst dan zal het toerisme tot een voor Griekenlands economie doorslaggevende ontplooiing gebracht kunnen worden. Dat eist een voldoende capaciteit aan moder ne overnachtigingsmogelijkheden en een aan het Westeuropese peil aangepaste verzorging. En niet alleen in Athene, maar ook in andere delen van Grieken land, welke voor toerisme in aanmer king komen. Van regeringswege wordt derhalve al les, wat met de vreemdelingenindustrie verband houdt, ten sterkste bevorderd. Men is er nog lang niet. Vooral in de provincie, moet nog veel gebeuren om op gebied van hotel en restaurant een behoorlijk niveau te bereiken. Dat bete kent, dat zij, die in de toeristenindustrie ergens een post bekleden, door voorlich ting en opvoeding de rol moeten kunnen vervullen, welke het hedendaagse peil van de toeristische verzorging nu een maal eist. Zoals gezegd, de Griekse regering ont wikkelt op dit gebied een krachtig ini tiatief. Van 1955 tot 1960 investeerde zij 25 miljoen dollars in het vreemdelingen verkeer als subsidies voor private inves teringen. Er werden in die vijf jaren 233 nieuwe hotels met ongeveer 10.000 bed den gebouwd. Griekenland beschikte in 1961 over 54.000 bedden voor het vreemdelingenverkeer. Een aantal, dat op geen stukken na voldoende is. Maar als de ontwikkeling toeneemt, dan houdt men het erop, dat Griekenland jaarlijks een miljoen toeristen zal kunnen verwer ken. Griekenland is een onderontwikkeld land en van het tegenwoordig lopende vijfjarenplan hoopt men, dat aan het einde in 1964 deze status overwonnen zal zijn. De hoofdproblemen van Griekenland zijn de te geringe produktiviteit in de landelijke gedeelten en de werkloosheid in de niet-landelijke gebieden. Op een bevolking van ruim 8.600.000 inwoners beschikt het land over 4 miljoen ar beidskrachten, wat dus bijna de helft van de bevolking uitmaakt. In niet-landelijke centra, vooral Athene, is ongeveer 10 procent der arbeidskrach ten werkloos, terwijl een niet onbelang rijk percentage onvoldoende produktief is. Het gevolg is een grote armoede on der een niet onbelangrijk deel der be volking. Aangezien 500.000 op de 2.000.000 van de landbouw levende Grieken on voldoende produktief zijn, zouden deze elders produktief gemaakt moeten en kunnen worden. De landbouwvoortbren- ging zou er niets door lijden. Daar is op dit ogenblik een grote vlucht naar de stad, vooral naar Athene. Deze stad breidt zich reusachtig' uit maar deze vlucht van het land betekent feite lijk een vergroting van het stadsprole- tariaat. Er zijn twee oorzaken: de inten sievere bodembenutting en regelmatig verhogende arbeidsproduktiviteit en het verlangen van velen, de armoegebieden met hun volkomen gebrek aan comfort, veelal ook aan water, te ontvluchten en deelachtig te worden aan de voordelen van de stad. Het gevolg is, dat de bevolking van Athene in weinige jaren met 33 procent toenam, terwijl de doorsnee-bevolkings toename maar 4,2 procent bedroeg. Het vijfjarenplan beoogt nu 300.000 nieuwe arbeidsplaatsen te stichten, het volksin komen jaarlijks met 6 procent te ver hogen, de betalingsbalans te verbeteren waardoor de afhankelijkheid van Grie kenland van de hulp uit het buitenland vermindert. Men hoopt het nationale in komen, dat in 1959 2.383 miljoen dollars beliep, einde 1964 op 3.383 miljoen dol lars gebracht te hebben. Rond een derde van het volksinkomen komt uit de landbouw, waarin zoals reeds opgemerkt, bijna de helft der arbeiden de bevolking te werk gesteld is. De land bouw zal ook in de toekomst, ondanks de vlucht van het land en toenemende industrialisatie een belangrijke rol in het Griekse economische leven blijven spelen. Viervijfde deel der totale uit voer omvat agrarische produkten. Het landbouwland maakt een vierde deel van Griekenlands oppervlakte uit en telt op elke vierkante mijl 337 zielen, wat een ¥$k mé V' grote bevolkingsdichtheid betekent. In het jaar 1961 waren de hoofdproduk- ten van de Griekse landbouw: 1,6 miljoen ton tarwe, 320.000 ton citroenen, 235.000 ton kapok, 90.000 ton krenten, 78.000 ton tabak, 60.000 ton rozijnen en 20.000 ton olijfolie. Door uitzonderlijke droogte en andere tegenslagen was de landbouw- produktie in 1960 belangrijk teruggelo pen, maar het jaar daarop steeg zij met 15 procent. De Griekse landbouw zou nog veel meer kunnen opbrengen, wanneer tal van Griekse boeren ertoe gebracht zouden kunnen worden, de aartsvader lijke landbouwmethodes op te geven en zich moderne methoden eigen te maken. De regering spant zicli zeer in, om hun deze bij te brengen en heeft daartoe o.a. de hulp en voorlichting van Nederlandse landbouwdeskundigen ingeroepen. Het is een taaie strijd tegen ingeroeste gewoonten, tegen hard nekkig conservatisme en tegen de hitte en de droogte, die nu eenmaal een ver lammende invloed op de menselijke activiteit uitoefenen. Kenners van deze mentaliteit op het Griekse platteland menen, dat het ver geefs is de oudere Grieken moderne methoden te leren en dat men zich dient te concentreren op de jeugd opdat deze van het begin af in de moderne land bouwmethoden zal thuis geraken. Eest nog een belangrijk onderdeel van de Griekse economie: de scheepvaart. Einde 1961 bestond de onder Griekse vlag varende handelsscheepvaart uit 1161 schepen met een tonnage van 6.357.219 bruto registerton. Daarbij kwamen nog registreringsaanvragen voor 35 schepen met 444.577 registerton, zodat het totale aantal 1196 bedraagt met een totale ton nage van 6.801.796 ton. Daarmee vormt de Griekse vloot de derde zeehandels macht ter wereld. Het grootste deel van de Griekse handelsvloot was bij het einde van de oorlog vernield. Voorhan den waren nog slechts 149 schepen met Naar eerst thans bekend is geworden hebben drie bewoners van de Baliem- vallei in het voeffepoor van de ontdek kingsreizigers Lorenz en Cremers be kend uit militaire onderzoekingsexpedi ties in het begin van deze eeuw in Nieuw Guinea, een succesvolle aanval gedaan op de met eeuwige sneeuw bedekte Wil- helminatop. Het zijn de paters Arie Blok dijk en Herman Verheijen en onderwijzer W. Westerink, die tezamen met twee Da- ni-jongens, Winnetou Dabbi en Wareken Aloa er op 7 juni in slaagden de 4540 meter hoge top via de uiterst steile noordwand te beklimmen. Tijdens voor verkenningen werden onder meer rijst- blikken en flessen gevonden op een hoog te van 4100 meter. Vermoedelijk zijn dit restanten van de expeditie van de Ame rikaanse miljonair Archbold in 1938. Tot grote verbazing van de bergbeklimmers werden ook drie uitheemse verwilderde honden aangetroffen, vermoedelijk even eens tot vooroorlogse expedities behoord hebbend. De eigenlijke beklimming nam een vol ledige dag in beslag waarbij de klim mers werden geplaagd door een strie mende hagel en natte-sneeuwbuien. Bij de verdere verkenningen naar de Prins Hendriktop werd een nimmer op enige kaart aangetekend prachtig bergmeer van 230 bij 140 meter aangetroffen. een tonnage van 518.000 ton. Op dit ogenblik is de tonnage driemaal groter dan voor de oorlog en viermaal groter dan in 1955. Van alle schepen zijn 58,5 procent niet ouder dan 5 jaren. En daar mee is de Griekse handelsvloot ook een der modernste ter wereld. Met trots zegt men in Griekenland, dat als men van de totale scheepstonnage der Ver. Staten aftrekt, wat daar opgelegd is dat is ongeveer 11 miljoen ton de Griekse vloot na die van Groot-Brittannië zelfs de tweede plaats in de wereld inneemt. Duizenden Surinamers hebben gisteren bij stralend zonnig weer de prinsessen Irene en Margriet een hartelijk welkom bereid bij hun intocht in Paramaribo. Na op het vliegveld Zanderij door waar nemend gouverneur sir Archibald Gur- rie en andere hoogwaardigheidsbekle ders te zijn begroet, liepen de prinsessen langs een erewacht naar de gereedstaan de auto's. Langs de route naar de hoofdstad wer den zij toegejuicht door duizenden kleu rig geklede Surinamers. Er waren ver scheidene triomfbogen opgericht. Prinses Irene zal 10 juli het nieuwe hotel Casino Torarica openen. Voor de aankomst van de prinsessen op het vliegveld Zanderij bestond zo'n grote belangstelling dat er geen autobus meer in de omgeving van Paramaribo te huur was. Alle mogelijke voertuigen wa ren ingeschakeld om bij de aankomst aanwezig te kunnen zijn. Op het vliegveld werden de prinsessen nog begroet door een aantal kinderen in Indiaanse kledij. Verder was er ook een Koto-missie, geheel in het oranje ge kleed. WIM BLEYENBERG heeft woensdag avond een contract getekend voor Go Ahead. Bleyenberg speelde achtereen volgens voor Rigtersbleek, Ajax en Blauw Wit. HET RUSSISCHE SCHAAKTEAM heeft woensdag in Den Haag met 8,53,5 van Nederland gewonnen. IN EMMELOORD is woensdag de voet balwedstrijd gespeeld tussen Heracles en landskampioen Feijenoord. Het werd een ge-lijk spel: 22, nadat de rust met 11 was ingegaan. DE MAASTRICHTSE VOETBALCLUB MVV. op tournee door Denemarken, speelde woensdag een wedstrijd tegen een team samengesteld uit spelers van Zuid-Jutland; de wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 44. EEN ELFTAL VAN OUD-INTERNATI ONALS en een combinatie van de voet balverenigingen Baarn, SEC (Soest) en Spakenburg, hebben woensdag in Soest- dijk met 6-6 tegen elkaar gelijk ge speeld. Bij de rust had de amateur combinatie een 6-3 voorsprong. Na af loop werd de toss gewonnen door de amateurs, die hiermee in het bezit van de beker kwamen. Onze geliefd© ouders A. F. van der Kelen en J. tjui der Kelen-de Guchtenetre hopen op zondag 8 juli a.«. hun te vieren. Tevens herdenken z(j het Dat ze n\g lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Receptie van 3 tot 4 uur. Gravenstraat 99, Cllnge FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren; Willem Jan, zoon van de heer en me vrouw van Leersum-van de Berge, Zierikzee. Annemiek dochter van de heer en mevrouw Ariëns-Pieters, Sit- tard. Overleden: De heer J. V. Reunders, 53 jaar, Maastricht Mevrouw M. A. Vossen-Rei- nartz, 64 jaar, Bunde. Nieuwe woonwijk „Tulnzift", eengezinswoningen, 4 kamers, keuken, douche, flinke tuin, schuur. Hypotheek wordt ver zorgd. Tussenwoningen f 23 600 k.k.; hoekwoningen t 23.900.- k.k.: vrije vestiging. Bij snelle aankoop lage overdr. kosten. Bouwbedrijf „De Baronie' Cfmburgalaan 82 Bis, Breda' Tel. 33062-30875-36702 56983 IJZENDIJKE van vrijdagavond tot donderdagochtend a.s. Waarneming buiten de zon dagsdienst dokter Lievens. Zondagsdienst dokter Kalk man, Biervliet. West-Brabant nieuwbouw 1962. In landelijk Prinsenbeek helft van 2 onder l kap te koop. Achter vrij uitzicht f 2(1275,-; Dorst: bij bos en 'natuurbad, helft van twee onder één kap. Meter frontbreedte, f 24.345; Breda-Ypelaar. in aanbouw ro yale huizen v. a. f 28.500,-; Landhuis te Prinsenbeek: Uit voering in overleg met koper. Totaalprijs zal zijn f 55.000,-; Oisterwijk: Zeer aantrekkelijke woningen in drie types, v.a, 24.250,-. Inl. uitsluitend N.V. Van der Meeren - Breda. Ro land Holststr. 40. Tel. 31112. Krediet tot f 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Poatbua 1083, Rot terdam (Van onze Belgische correspondent) De Belgische regering heeft een week van koortsachtige spanning achter de rug. Haar voortbestaan werd op korte termijn bedreigd door het diepe meningsverschil tussen de twee regeringspartijen over de structuur van het mini sterie voor Nationale Opvoeding en Cultuur, dat tot dusverre ge leid wordt door de socialistische Franstalige minister Larock en de katholieke Vlaamse adjunct minister Van Elslande. De Christelijke Volkspartij eiste de volledige splitsing van het departement in een Waals en in een Vlaams ministerie, om aldus de culturele auto nomie van beide landsdelen te verwezen lijken. De socialisten verzetten zich van hur kant krachtdadig tegen dat denk beeld. Zij vrezen, dat op die manier het staatsonderwijs in Vlaanderen in de greep van het clericalisme zou geraken. Deze toestand is ettelijke maanden hangende gebleven. Vorige maand zette de katholieke rechterzijde de Belgische regering het mes op de keel, door zich te onthouden bij de stemming van „voorlopige twaalfden" voor het depar tement van N.O.K. Deze katholieken kondigden tevens aan, dat zij bij een eventuele stemming over nieuwe twaalf den de regering in de minderheid zou den stellen. Daarop had eerste-minister Lefèvre beloofd dat de kwestie tegen 1 juli geregeld zou worden. De besprekingen tussen beide regeringspartijen verliepen uiterst moeizaam en enkele dagen heeft het erop geleken, dat de regering Lefèvre Spaak op haar laatste benen liep. Thans wijst alles erop, dat een compromis zal worden ge vonden. De splitsing zal minder integraal worden doorgevoerd dan de C.V P. eiste, doch verder dan de socialisten wen sten. Minister Larock zou minister van N.O.K. blijven, bijgestaan door een secretaris-generaal en twee adjunct secretarissen, een Vlaming en een Waal. Tol en met de directie-generaal wordt alles gesplitst. Minister Van Elslande blijft adjunct-minister, maar zijn be voegdheid op cultureel gebied wordt uitgebreid. Hij zou worden bijgestaan door twee administrateurs-generaal (een Vlaming en een Waal) voor culturele zaken en de directies-generaal voor specifieke culturele zaken zouden onder zijn bevoegdheid komen. Ook deze directies worden gesplitst. Minister Van Elslande behoudt zijn bevoegdheid inzake hel vrij gesubsidieerd onderwijs. Het staat zo goed als vast. dat beide partijbesturen het compromis zullen goedkeuren. Vrij algemeen wordt aan vaard, dat deze crisis werd overbrugd, omdat noch de C.V.P. noch de B.S.P. heil zien in voortijdige parlementaire verkiezingen. Wanneer U bij ons een KOELKAST koopt, ontvangt U daarbij geen KOFFIE of THEE, maar kunt U wel rekenen op een VOLLEDIGE SERVICE. Hetzelfde geldt voor die wij U gaarne door tussenkomst van Uw handelaar leveren. Bezoekt onze showroom en laat U daar, geheel vrijblij vend, voorlichten, of vraagt een prospektus aan. AFDELING IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN en HUISHOUDMACHINES GOES Telefoon 0 11005140. Opgericht in 1832. DE ZAAK WAAS UW GROOTOUDERS EN UW OUDERS REEDS HUN GEREEDSCHAPPEN KOCHTEN Orthopaedisch Chirurg Hedenmiddag en vrUdag Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. Gevraagd voor mogelijk een zo spoedig voor dag of dag en nacht Mevr. E. ADRIAANSENS- JAARTSVELD. Zoutestraat 37 Hulst dijk 25, Zuidzande. Tel. 01178- 317. 20263 Scheveningen: Voor juli en september kamers vrij, vl&k bij zee. strand en Kurhaus, joede stand. Prijs f 5,- p.p.p.d. \M. Rolfes, Gentsestraat 97, Scheveningen. Tel. 541168. Z.g.a.n. caravan te huur aai- geb. Merk Spright. Voor de maanden juli, augustus, sip- tember. Afspr. na 6 uur. Tel. 32276. 5711 Vrijgekomen zomerhuisje ZojT telande, 6 pers., 14-7 Alle gerief aanwezig. K1600-32702. 571' Wij vragen voor direct aanko mende kok of kookster; ser veerster; meisjes voor huis houdelijk wek. Hoog loon. Goede behandeling. ..Pleister plaats Café-Rest. Maple-Farm" Harry Luykx Bosschenhoofd. Tel. 01650-3057. 9458 Waterdichte kampeertenten iets smoezelig (showmaterV aal) met reductie tot 15 pet; inruiltenten van 20 tot 40 pet Tentenfabriek The Indiana Hoofdkantoor voor Nederland; Haarlem, Zijlweg 111. Tel. 17877 (8 lijnen). Gratis geill, catalogus. Medewerker gevraagd, scheeps- sloop-montage, duik- en clas- sificatiewerk. Inlichtingen: Co- ckerilkaai 26, Antwerpen. Jong meisje of werkst. gevr. v. enige halve dagen. Mevr. Habet, Strijenl. 1, Breda. Tel. 43563. 57162 Net meisje gevr. voor de dag of voor dag en nacht. Mevr. Schuurs, Piet Heynlaan 32, Breda. 57169 Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Aanschaffing voor niemand meer een bezwaar. Nu kan eenieder naaien. Alle machines grondig nagezien en met garanties. Hand- trap-, salonkast- en elektrische naai machines- Pfaff Naaimachine huis, W. Rikken N.V., Korte- meestraat 17. Bergen op Zoom Nieuwe Markt 48, Roosendaal en L. Brugstraat 30. Breda. Mevrouw, koelte in de zomer, warmte in de winter, regel baar over één convector uit Brabants Oliehaardenpaleis. Subliem verzorgd kleuren-fol- der pakket gratis op aanvraag. De Weerd's Loodgieters- en Sa- nitair-Installatiebedrijf Markt 33, Etten. Tel. 01608-2310. Gitaar-versterkers met vibra tor, f 165,- en f 250,-. Koster- Dey Stationsstraat 34, Axel. Tel. 476. 2 Jonge drachtige stamboek- zeugen. Werptijd begin augus tus. Te bevr. H.A. van Dorse- laar, Benedenstr. 3, Koewacht. Gitaren. Koopjes, normale prijs f 75,-. Nu voor f 25,-. Schrijf briefkaart aan F. van Bree, Hagenkampweg 104, Eindhoven. Wij komen u vrij blijvend aan huis bezoeken, Prachtig Mortierorgel 97 toets, gen. „Swing" t. k. W. Ekkebus, Provincialeweg 21, Groede Zee land. Houtbewerkende machines, ge combineerde vlak- en vandik- tebank 50 cm breed, lintzaag machine 80 cm dialijn, lang- gatboormachine, draaibank Amaril, deze tevens ingericht voor het slijpen van vlakbank- beitels, drie elektrische boor- tollen 220 volt, twee elektro motoren, compressor en drijf werk. Alles in prima staat Te bevr. bij P. v. Ele- wout, Kerkring 9, KJundert Tel. 01882-315. 9469 6-Weekse jonge hanen te koop aangeboden. H.J. van Dijk, Bonte Koe, Zuiddorpe. Tel. 01156-242. 18298 Moderne kolenhaard-convector, merk Beckers t. k- Kleur bei ge. Veldekestraat 29. Breda Tentwagen model Happy ar.g. a.n. t. k. f 1000,-. Sommen, Oosterstr. 120-122, Breda. Bergmeubels, dressoirs niet van nieuw te onderscheiden, clubstellen en kamerstoelen a, n:, theekastjes bankstellen, bloem-, klooster-, keuken- en uittrektafels, keukenstoelen, eethoekeo «n ronde tafels, haarden en a.n. driegaatska- chels, radio- en t.v.-toestellen. Piet van Eekelen. Bredase- weg 45. Etten. Tel. 2432. Dame zoekt eenv. sl.k. Hele dag afw. Vast. betr. Steenber gen, Roosendaal of B. o. Z. (bij station). Br. aan H.F. Bakkerstr. 75 Scherpenisse. 4277 Zld. Plm 1000 m2 bouwgrond te koop. Omg. Breda, gunstig ge- legen Tel. 01603-391. 57043 Kleine bungalow of landhuisje met garage. bosrijke omge ving te koop gevraagd. Even tueel in aanbouw. Br. no. 649, bur. P.Z.C. Middelburg. Vacantte Aanvang cursussen: SEPTEMBER 1962, duui^cursus: 3 jaar. Toelatingseisen: lste jaar: mulo-B of mulo-A met wiskunde. 2e jaar h.b.s.-B of gymnasium-B. 3e jaar: diploma leerling klinisch analyst(e). Het 3e jaar leidt op voor het examen klinis, lyst(e). Aanmelding en inlichtingen op het van het Gasthuis, Oostwal 31, te Goes. ana- toor Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd (ogen 1 september, niet onder 18 jaar, in gezin zonder kinderen. Eefst voor dag en nacht. Werkster aanwezig. Hoog loo; Mevrouw S. KLEINKRAMER Bolwerk Noord 71 Bergen op Zpm Namens het bestuur van de 'Neutrale SchoR- vereniging te Bergen op Zoom zal onder gek kende trachten aan te besteden: Bestek en tekening kunnen aangevraagd wor den bij het kantoor van de architect en zullen na storting van f 15.75 aan gegadigden worden toegezonden. De aanbesteding zal plaats vinden op vrijdag 20 juli a.s. te 15.00 uur in Hotel De Draak, Grote Markt 37 te Bergen op Zoom. Inlichtingen worden verstrekt tot 2 dagen voor de aanbesteding ten kantore van de architect. Restitutie ad f 15,bij inlevering van onge schonden bestek en tekening, na de aanbeste ding. W. J. A. Herbers, arch, b.n.a. St. Catharinastraat 40 Eindhoven - tel. 04900-25990 Door particulier te koop aan geboden Hillman Minx. In- en uitwendig en motorisch in pri ma staat. Achillesstraat 114, Breda. Tel. 38600. 57157 Prima bromfietsen als nieuw, Berini '62, Magneet '62 en '61, D.K.W., Sparta '62, Superia '61, Batavus '61, Junker '61. Lage prijzen. Valkenierslaan 225 Breda. Tel. 43570. 57225 Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's t. k. v.a. 1957. Min Kanstr. 18-20, Bre- da. Tel. 01600-39900-39870. X Peugeot 403 t. k. Bj. 1961. Gel. 20.000. Een vol jaar ver zekerd. Te bevr. H. Marijnis- sen, Lage Vaartkant 8, Leur. Opel Kapitan de Luxe 1961 te \oop. Met roldak en radio enz. Verder in staat van nieuw, ^cademiesingel 34, Breda. t>pel Olympia 1959 te koop. leren bekleding. In zeer goe- staat. Pik's Garagebedrijf, A. de Ruijterlaan 35, Goes, tl. 01100-6588. 20291 >>el Rekord eind 1959 in pri- staat. Van particulier. Te r. 01140-2674. 18299 Snelbrommer met race-carbu rateur te koop, f 275,-. Oos- terhoutseweg 133, Teteringen. M^rïs Minor 1962 in prima stat te koop. Pik's Garage- bekijf. M.A. de Ruijterlaan Tel. 01100-6588. Peugeot 403 (diesel) I960 t. k. 60.000 km, met radio. als nieuw. Pik's Garagebedrijf M. A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20293 4 Poedeltjes te koop aangebo den w.o. fok-teef met stam boom; 4 cocker-spaniels oran je-rood, m. st.; 4 sneeuwwitte dwergkeesjes. Alles rashond jes. H.J. van Dijk, Bonte Koe Zuiddorpe. Tel. 01156-242. Diversen Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1,85 bij uw apoth. en dro gist. 57023 Voor haar bedrijven te AMSTERDAM, DEN HAAG, ROTTERDAM EN ZAANDAM vraagt Van Gend Looi met mogelijkheden voor verdere opleidingen o.m. tot vork truckrijder; V| bieden U interessant en zeltandig werk. Volledige pension- enreiskostcnvergoeding. Vrije wétkleding voor expeditie- perïneel en monteurs. Gratis uniirm voor chauffeurs. Toeslagen vooifeventueel overwerk, avond- of naclarbeid. Een loonweek van 45 uip. Sinds 1 april een nieuwe loontgeling. Voor het gehele persoeel (ook voor echtgenote) jaarlil enige aantrekkelijke mogelkheden voor binnenlandse reizenl/rije -zaterdag. Laat Uteris nader inlichten; U kunt zich depiljks ven 9.00 tot 19.00 uur vervoegt bij het dichtst bij Uw woonpla* gelegen Ven Gend d Looi kentoor I; Een winkelpand met pakhuis te koop. In grote volkswijk te Breda. Voor alle doeleinden geschikt. Br. onder no. 57218. Een nieuw te bouwen dubbele woning te koop aangeb. Op nette stand in Rijen. Event, met garage. Te bevr. Frede- rikplein 11, Rijen. Na zeven uur. 57089 Enige boerderijtjes en wonin gen te koop aan de Walch. kust en het Veerse Meer. Voor zomerbewoning of permanent. C. Jonker, Zonnebloematr. 17, Goes. Tel. 7711. Wilhelminasttat 41 Burg. v. d. Kikkenlaan Hoofdstraat l4 Goederenloods, telcrumweg 12 Spoorstraat 2 Stationsplein 2 REISKOSTEN VOEDEN VERGOED GOES: WAALWIJK KAATSHEUVEL BREDA ROOSENDAAL BERGEN OP ZOOM:

de Stem | 1962 | | pagina 4