:JE HEBT ZE!: Zwart o Wit Minter en Hinter en de verdwijn-kast KRO REAGEERT OP HET RAPPORT PILKINGTON Pablo Casals De beursbengels: TRAITAL© TRAITAL© Jazzconcours te Loosdrecht voor Vlaamse televisie 98 VAN NELLE'S Afternoontheebuiltjes. Zweminterland BIJVERWARMING Luister naar Kijk naar VALSPAR^ TV-REPORTAGE UIT WIMBLEDON Terugblik Radioprogramma s Slem-feuilleton VALT HET OP? tegen roos tegen vet haar en haaruitval Televisieprogramma In West-Duitsland Justitie-magistraten met vervroegd pensioen MOEDER EN ZOON herenigd na drie jaar DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JULI 1962 Tjran K.R.O.-zijde vernemen wij, dat men het begrijpelijk acht, dat het advies, dat de commissie-Pilkington aan de Britse regering heeft uitgebracht over de toekomstige constellatie van radio en televisie in Engeland, negatief is uitgevallen. De commissie heeft vijftien maanden op het onderwerp gestudeerd en men mag dus aannemen, dat zij geen lichtvaardig oordeel velt. Desalniettemin beschuldigt de commissie de Britse commerciële te levisie van gebrek aan verantwoorde lijkheidsbesef en het verlagen van het programmapeil terwille van de op commerciële gronden gewenste aantal len kijkers. Hier demonstreren zich de gevolgen van de commerciële televisie, Tn de jachthaven Van Dijk in Loosdrecht is dezer dagen het vijfde jazzcon cours geopend. Uit het gehele land had den de ensembles en orkesten inge schreven en toen de organisator van dit concours, de heer Max van Praag het enorme aantal jazzliefhebbers verwel komde, kon hij terecht spreken van een ongekend succes. Dit gold ook voor het optreden van ,,De 9 B's jazz band" van trompettist Theo Talwick, welke voor al met een knappe uitvoering van de compositie „Blues for Wessel" waarmee men de nagedachtenis van de befaam de drummer Wessel Ilcken overleden echtgenoot van Rita Reys eerde, het talrijke gehoor tot groot enthousiasme bracht. Dit in oude stijd musicerende ensemble zal volgens insiders beslist hoge ogen gooien in de wedstrijd om de begeerde titel. De VARA-televisie zal op 12 augustus de finale van dit jazzconcours op het scherm presente ren. waarbij de verzorging van de pro gramma's in handen is van op winst gerichte ondernemingen. Dit moet lei den tot de door de commissie Pilking- ton gewraakte toestand. Toen een sterke pressiegroep met krachtige zakelijke belangen vijf jaren geleden in Engeland de commerciële televisie doordreef, heeft dit onder de tegenstanders van de huidige omroep verenigingen in Nederland grote aan dacht en bewondering gewekt. Zij achtten dit de wijze waarop men tot verandering van de situatie en verbe tering van de programma's moest ko men. De K.R.O. hoopt nu. dat hen, die nog enige sympathie hadden voor de commerciële televisie, door lezing van het rapport én de commentaren over het rapport Pilkington de ogen zul len open gaan. "VTrijdagavond 20 juli zendt de Vlaamse tv een filmreportage rond de 86-ja rige meester-cellist Pablo Casals uit. Men ziet hem aan het werk tussen 19 leerlingen, die bij hem een virtuozen- opleiding volgen. De muzikale leerstof bestaat in het Concerto in D opus 101 van Joseph Haydn. Een ander werk, de Afscheidssyinfonie van Haydn staat op het programma voor zondagavond 15 juli. Om half tien komt dan het muziekfestival van Aix-en-Provence op het scherm. Men kan kijken en luis teren naar het orkest Pro Arte uit München onder leiding van Kurt Re- del, die ook als solist optreedt in het Concerto voor fluit en orkest van de achttiende-eeuwer Quintz. (Advertentie) '$ÊÊ$Op de inhoud komt 9t aan! Met één theebuiltje zet u een flinke pot heer lijke krachtige thee voor heel de familie doos van 20 stuks De minnaars van Strawinsky kunnen de N.T.S. zond dit Duitse programma al eerder uit hun hart ophalen aan het balletprogramma met werken van deze meester dat t.g.v. diens 80e ver jaardag in de Hamburgse Staatsopera op de beeldband werd vastgelegd. De B.B.T. zendt deze heelden uit, woens dagavond 18 juli 21.10 uur. PABLO CASALS JTaterdag 7 en zondag 8 juli vindt er in Ouwehands openluchtzwembad te Rhenen een interland-ontmoeting plaats tussen de zwém- en waterpoloploegen van Nederland en West-Duitsland. Zaterdag verzorgt de N.T.S. van 17.35 tot 18.30 uur een gedeeltelijke repor tage van de zwemwedstrijden en de waterpolowedstrijd. Zondag wordt er van 14.30 tot 16.45 uur een reportage gegeven van het zwemmen en schoon- springen. Beide reportages worden door Piet Duinker en Piet Mulder van com mentaar voorzien. Voor alfeenwonenefen en ook als voor zomerhuisjes een Coleman oliehaard. Reeds voor f 208.-. 'n Volmukt begrip in olicstook Vtrkrijtbt.r bij 4. .rktnrf* htntiil Op Hilversum I (402 m fm 92.6 mhz, kan" 19) speelt om 20.05 uur het Metro- pole Orkest. Om 20.45 uur gaat „Opa Groen met vakantie", een hoorspel van Dieter Rohkohl. Neil Wolfe geeft om 21.50 uur een pianorecital, De rubriek „Sport halverwege" wordt om 22.20 uur uitgezonden. Vervolgens kunt u om 22.40 uur luisteren naar de rubriek „Met een knipoog naar de muzen". Tenslotte volgt om 23.30 uur het programma Avondwan deling door de Mallorcaanse volksmu ziek". Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 mhz kan. 33) is er om 20 uur een orgel-im provisatiewedstrijd. Om 21.10 uur volgt de uitzending „De priorij van adellijke maagden in Weerselo". Om 21.55 uur vol gen opnamen van het Metropole-orkest en om 22.55 uur wordt het avondpro gramma besloten met de nationale Swee- linckherdenking te Amsterdam. Hedenmiddag van 15.3017.00 uur is er een directe reportage van de tennis wedstrijden op Wimbledon. Om 17.00 uur volgt het jeugdprogramma met o.a. de kijkdoos en de spannende Vier veren watervalverkiezingen. Na het journaal presenteert de N.C.R.V. om 20.20 uur de rubriek Memo. Om 21.00 uur volgt een documentaire „Rondom het eindexamen" Voor de liefhebbers van temperament volle Roemeense muziek is er om 21.35 uur de uitzending Luister naar de Hora. De N.T.S. vertoont om 22.10 uur het 17e deel van de serie V for Victory over de voorbereidingen voor de invasie. Ds. J. Langstraat houdt tot slot de dagsluiting. België Vlaams biedt om 20.30 uur een filmverslag over de Tour en om 20.40 uur de serie Schipper naast Mathilde. (Advertentie) Lakverf GEMBO N.V.- Winschoten - Amsterdam Aan het internationale tennistoernooi, dat thans in Wimbledon wordt gehouden, worden vier rechtstreekse Eurovisie-reportages gewijd, die door de N.T.S. worden overgenomen. De eerste uitzen ding vindt heden, woensdagmiddag van 15.3017.00 uur plaats. Vandaag worden o.m. de halve finales heren enkelspel en andere matches gespeeld. Voor het commentaar zorgt dokter A. C. van Swol. Morgen, donderdag 5 juli, de dag waarop de halve finales dames enkelspel en andere wedstrijden plaatsvinden, wordt er van 15.30 17.00 uur een reportage gegeven, die door Willem Duys van com mentaar wordt voorzien. De finale heren enkelspel en de halve fi nales in de dubbelspelen worden op vrijdag 6 juli gehouden. Dan wordt er van 14 tot 17.55 uur een reportage gegeven, waarbij het commentaar weer wordt geleverd door onze oud-tenniskampioen dokter A. C. van Swol. Beide commentatoren komen zaterdagmid dag van 14 tot 17 uur weer in actie. Dit is namelijk de dag van de finales dames enkespel, heren dubbelspel, dames dubbelspel en gemengd dubbelspel. De onzinnige film, die de NTS de kijkers gisterenavond voorschotelde was een complete misgreep. Deze rolprent gemaakt naar het beroemde boek „To bacco Road" van Eskine Caldwell was niet alleen bijzonder oppervlakkig, maar werd bovendien ook zo eigenaardig ge speeld, dat men eerder de gedachte kreeg met een stel psychopaten, dan met normaal of vrijwel normaal denkende wezens te doen te hebben. Nu moesten de spelers ook een stuk of wat gedege nereerde en apathische typen uitbeelden maar de wijze waarop dit gebeurde maak te de rolprent tot een gebeurtenis waar naar men in de huiskamers aonder ge noegen zal hebben gekeken. Het weinig opwekkende en naargeestig verhaal was niet direct die ontspanning die wij graag op de huisbioscoop zien. Deze Ameri kaanse film krijgt dus van ons een onvol doende. Dat krijgt eveneens het Duitse filmpje over de horloge-industrie in Zwitserland. Het was een dorre en saaie documentaire, die het zelfs als reclame prentje niet deed. Summa summarum: een verknoeide televisie-avond. W. van B. Hilversum I 402 m. WOENSDAG 4 JULI VARA: 12,10 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Hartv* mondorgelspel en zang 13,00 Nws. 13.15 Wals- orkest 13.45 Gespr. portret 14,00 Kamermuz. 14,45 Volksliedjes en -dansen 15,00 Na de vakanties - vakantie, vraaggesprek 15,10 V.d. jeugd 17.00 Wegwijzer, tips voor vakan tie en lichte muz. 17,50 Regeringsuitz.: Nieuw-Guinea, door drs. C.S.I.J. Lagerberg 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18,30 Radio- Volksuniversiteit, Het klass. drama, door drs. G.J. de Voogd VARA: 19,00 V.d. kind. 19,10 Joods progr., Moses Hess, portret van een profeet VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20.05 Metropole-ork. 20,35 Kaf en koren, wekelijkse notities 20,45 Het meisje en de soldaten, hoorsp. 21,50 Lirhte gram. 22,00 Sranang Tori, Surinaams progr. 22,20 Sportber. 22,30 Nws. 22,40 Met een knipoog naar de muzen.muz. en voordr. 23,00 Klavecimbel-rec. 23,30 Mallorcaanse volksmuz. (gr.) 23,55-24,00 Nws. DONDERDAG 5 JULI AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7,50 Dagope ning AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.) 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman 9,15 Klavecimbel- rec. (gr.) 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Huishoudelijke zaken, lez. 11,15 Radio Kamerork., klass. muz. Hilversum II 298 m. WOENSDAG 4 JULI NCRV: 12,30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Licht ens. 12,53 Gram., event, act. 13,00 Nws. 13,15 Licht ens. 13,45 Moderne muz. (gr.) 15,15 Triptiek, een progr. voor mensen die vrij willen zijn 15,30 Vocaal ens. 15,50 Licht pianospel (gr.) 16,00 V.d. jeugd 17,20 Licht ens. 17,40 Beursber. 17,45 Licht ens. 18,05 Koorzang 18,30 Het spectrum, lez. 18,45 Man dolineklanken (gr.) 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Leger des Heilsmuz. (gr.) 19,30 Radio krant 19,50 Lichte gram. 20,00 Holland Fes tival 1962: Haarlemse orgelmaand 1962 21.10 De priorij van adellijke maagden in Weerselo klankb. 21,35 Instr. septet, lichte muz. 21,55 Metropole-ork. 22,30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverd. 22,55 Kamerkoor, oude muz. 23,55-24,00 Nws. (Advertentie) ^locjezerjcl Het gaat weer lekker met de Bene luxhet is als vanouds weer koek en ei. Gisteren stonden er auto's vol koek jes aan de grens, Nederlandse koekjes die er in België tot nu toe als koek in gingen. Maar nu ineens wilden de Bel gen ze niet meer. Terug ermeezeiden de douaniers, geen koekjes en geen chocolaatjes meer de grens over. Meteen passeerden er Belgische auto's met Belgische koekjes en Belgische chocola, die ongemoeid noordwaarts trokken. De Benelux is een heerlijke uitvin ding. Sinds de grens alleen nog voor mensen als dr. Paardekoper moeilijk heden opleveren eten Nederlanders en Belgen eikaars koekjes, uit vriend schap en tot vorming van meer onder ling begrip. Er zijn nu mensen in de Nederlandse koek- en chocolawereld die zich ernstig gegriefd voelen, om dat gisteren die auto's teruggestuurd zijn. Maar dat is onzin. Het is juist een bewijs van het feit dat we onder ling veel van elkaar opsteken. Want wat zeiden de Belgen? Eerst formu lieren invullen, voortaan moeten er papieren bij de koekjes zijn, zunne" en van wie zouden ze die hang naar formulieren anders geleerd kunnen hebben dan van ons, hun noordelijke Beneluxpartners? Laten wij nu. als we toch willen pro testeren tegen de Belgische maatregel, ook tonen dat we de jongste politieke ontwikkelingen bij onze zuiderburen ook nauwgezet volgen. Om te begin nen dus een mars naar Brussel, waar we het stadscentrum kunnen barrica deren door middel van een uit Deven ter koeken opgetrokken muur. Leuzen als „geen koekdan ook geen ei meer op de spandoeken. „Er zijn geen Bel gen", zei dr. Paardekoper, maar dat is, vanuit het standpunt van de Neder landse koekenbokkers onzin. Er zijn wèl Belgen en ze zullen onze koekjes eten. Tenslotte eten wij zonder morren en zonder formulieren die van hen. Daar kan men van Belgische zijde nu wel tegenover stellen dat ieder zijn koek bakt lijk hij hemeten wil, maar dat is tenslotte kletskoek. We hebben ons gezamenlijk Beneluxverband en dat houdt in dat we elkanders produkten voor zoete koek moeten slikken. Want als het zó gaat, zal de Beneluxkoek gauw op zijn. 36) Dank je wel. Laat mevrouw en ieder een hier maar buiten, wil je? Meneer hier is wat opgewonden, geloof ik. Breng maar even een kopje koffie voor ons allemaal binnen, wil je zo goed zijn? Dat is uitstekend voor de zenuwen. En neem er zelf ook een." Het werd zwijgen zolang Coba nog niet met de koffie terug was. Toen ging de deur achter haar in het slot. De no taris belde even later zijn vrouw in huis op: ..Lieve, ik heb even een be langrijk onderhoud, Laat je zolang de telefoon uitschakelen? Zeg jij het even de kandidaat, dat die luistert, als er voor mij telefoon mocht komen? Dat ik korte tijd niet te spreken ben? Dank je." Hierna had de ..rechtszitting" plaats, drie rechters een vrouwelijke twee man nelijke. tegenover de beklaagde, het e- legante dametje in complet, met het kittige hoedje met sluiertje op. Erst, nog voor de beklaagde zijn biecht zou spreken, begon de jongste rechter, Ronald van Voorst en Bea moest weer denken: geweldenaar zijn verslag over de „Krach" in de wachtkamer: „Ik moest hier immers om half twaalf ko men? Ik zit om goed kwart over elf in de wachtkamer. En ik zit er nog maar net of daar hoor ik bellen. Ik luister en ik hoor de stem van uw dienst bode, notaris. En even later gaat de deur van de wachtkamer open en zij laat een dame binnen, die daai (Bea kon er niets aan doen. zij moest glim- lachen O. wat was het zot allemaal: Bob als dame verkleed! Ja, zij had hem dadelijk herkend, aan dat gekke gebaar- tie van z'n draaiende linkeihand. zoals hij altijd deed. O,gek, dat het was De wachtkamer is vrij donkei. weet u, en de gang licht. En toen hij daar (Ronald zei niet meer: die dame of zij daar) binnenkwam, kon ik z'n gezicht natuur- lijk niet zien. Ik spring op en roep: ,,Bea. jij...?" Bea kon er weer niets aan doen Ze proestte het opeens uit. maar een dIik van de geweldenaar dreigender dan drei gend, liet haar onmiddellijk haar lachje inslikken. T1_ Ronald sprak door, ijskoud: Ik loop op hem af, ik wou...och, ik weet niet (de geweldenaar was opeens niet geweldig, hij hakkelde)...nou ja. En toen opeens zag ik...Ik wist opeens../' en zacht liet hij er op volgen: ..Ik wist toen opeens ook, wie me die klap in m'n gezicht gegeven had. toen in Leiden (met een nr? ain/T a blik op Bea). Ik was mezelf niet hieer PKAL1 -MALLKLR en heb hem die klap teruggegeven, en flink ook. En hier is ie dan'', en fijn tjes liet hij er op volgen: „Mag ik u voorstellen, notaris? menéér De Graaff. Bob de Graaff, die zo graag doet, of hij Bea is. Houd hem in de gaten." En weer driftig: ,,Maar hier is geen on schuldig verkleedpartijtje. Hoort u maar dat mag „meneer Bea" u zelf vertel len. Ik weet het niet zeker, maar ik vermoed, dat hier een vuil spelletje ge speeld moest worden." Juffrouw Bob zat er heel kleintjes bij. Hij rukte zijn hoedje af. Hij keek als een geslagen hond Bea aan, dan de no taris. Toen hij Ronald aanzag, voelde hij aan zijn wang. Hij sprak zijn biecht. Hij spaarde zich zelf niet, hij spaarde Diephout niet. Onder zijn biecht keken zijn drie rech ters elkaar telkens aan. ,,Ik begrijp al iets", zei de notaris eerst, heel ernstig. Daarna zei Ronald ongeveer het zelfde. Wat later zei Bea zacht: ..Nee. ik begrijp er niet veel van De notaris lichtte haar kort in: ,,Het is om de prioriteitsaandelen te doen. zeer waarschijnlijk in opdracht van de tegen partij van wijlen mevrouw Haanstra. waar ik het al met u over had. Als ik het wel heb. heeft mijnheer Van Voorst een juist inzicht. Laat ik, voor we ver der gaan. de heer Van Voorst-even mo gen inlichten in grote lijnen hoe het tes tament luidt." „Ben ik onterfd vroeg Ronald heel kalm. „Onterfd niet. U ontvangt nog een zeer beduidend bedrag aan geld. maar wijlen uw tante heeft alle aandelen van de fabriek vermaakt aan mejuffrouw E- venblij." „En dan heb ik hier nog, juffrouw, een brief van uw tante. Zij vroeg mij of ik die aan u wou overhandigen." De notaris reikte Bea een op vijf plaat sen verzegelde enveloppe aan. Bea moest haar tranen bedwingen toen zij las: „Aan mej. Bea Evenblij. Te openen na mijn dood." Snel maakte zij het couvert open en haar ogen vlogen langs die brief, in het duidelijke, puntige handschrift. Door een floers van tranen las Bea: „...en, lief kind, ik zou graag zien. dat jij, nu je mijn zaken zult gaan behartigen, Ro nald een plaats in de fabriek gaf. Je hebt het recht van benoeming en Ro nald kan - onder jouw leiding - opgroeien tot een bekwaam directeur..." Hardop herhaalde Bea de bewuste pas sage uit de brief.. De vóórnaamste aandeelhoudster en de onterfde waren verstomd. Tot ze el kaar aankekeh en glimlachten, veelbete- nend glimlachten. Daarna luisterden ze naar wat de notaris tegen Bob zei. Hij sprak mild, vaderlijk. Bob had het zicht baar te kwaad. Ronald verachtte hem daarom, Bea had medelijden met hem. Bob moest n°ë even zeggen, hoe dat precies zat. dat hij niet om elf uur hier was, zoals toch de opzet geweest moest zijn. „Bea" was immers op die tijd bij de notaris ontboden? Hij stiet uit: „Ik zou me in Bussum verldeden, maar ik voelde achteraf toch meer voor een taxi vanuit Amsterdam. Maar er was een ongeluk onderweg en we moesten lang wachten...En zo kwam ik te laat. Ik wist niet, dat Bea er van wist...dat die er was..." De notaris vond het niet nodig, het raadsel nog te onderzoeken, hoe Bea er was. Ze was er, Gode zij dank. Hij H AARCRÈME sprak weer een vaderlijk woord: „En nu zou ik maar gaan, jongmens. Je hebt een verschrikkelijk domme streek uitgehaald, en een heel lelijke, gevaar lijke. Maar de auctor intellectualis van het geval is het meest schuldig. Enfin, het blijft hier binnenskamers. Daar kun je op rekenen, voorlopig, nietwaar, juf frouw Evenblij, nietwaar, mijnheer Van Voorst? De zaak is nu toch gered. En ik heb een klein vermoeden, dat ik weet, hoe je hiertoe gekomen, de Graaff". Bob wierp een schichtige blik naar Bea. De -notaris glimlachte wijs. Later reden Ronald en Bea samen in de auto naar Amsterdam. Ronald stuur de, nu driftiger dan de vorige keer. Bea zag in het spiegeltje zijn gezicht met de lippen stijf op elkaar. Hij tuurde maar voor zich uit. Met een glimlachje dacht zij even: ..O. enigerd. het geval houdt je zo bezig dat je niet eens denkt aan de vraag: nóg niet? Zij liet het zo, en zwijgend reden ze verder. Bij haar kwam ook weer over heersend „het geval" in de gedachten. (wordt vervolgd) DUUR De Amerikaanse dichter Robert Frost, de best betaalde poëet ter we reld, ontvangt 1000 dollar per regel. Een Amerikaanse criticus meende on langs: „Dat hij zulke prjjzen vraagt, verwondert me niet. Maar wel dat hij ze ook krijgt". GRIEZELEN Bioscoopdirecteur Charles Kirk uit Nottingham, Engeland, is voor nemens 14 griezelfilms aan zijn pu bliek voor te zetten, o.a. „Gillende doodskop" en „Een emmer vol bloed". Hij zegt, dat vooral van de zijde van AOW-trekkers veel verzoeken zijn binnengekomen om griezelfilms. INBRAAK De politie van Ardmore in de Ame rikaanse staat Oklahoma sloeg acht op een inbraakmelding en begaf zich naar de ijzer- en staalfabriek ter plaatse. In de fabriekshal trof men twee bokken aan. In het glas van een- venster hadden die hun spiegelbeeld gezien en de kopstoothouding aange nomen. NAAM In Teheran, de hoofdstad van Per- zië. bestaat een „Straat der tranen van de keizerin". Dit. omdat keizerin Farah hier eens gehuild heeft bij het zien van een aantal slachtoffers van een natuurramp. {f2. ..Die boom hebben we speciaal voor onze klimlustige kat geplant". (Advertentie) Vast en zeker. Anderen hebben het zó in de gaten als uw haar „dunnig" of „vettig" Is. En die verdachte schilfertjes, wat is dèt! Dit deskundig advies treft het hoofddoel Na een paar behandelingen met Traital shampoo ziet u al dui delijk verschil. Wèg bezorgd gezicht. Er is reden voor een bevrijd lachenhet valt op Neem direkt de proef Een produkt van L'OREAL de Paris DONDERDAG 5 JULI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Orkestmuz. (gr.) 7,45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8,50 V.d. huisvr. 9.40 Schoolradio NCRV10,00 Gram. 10.03 Klavecimbel-rec. (gr.) 10,15 Morgend. 10,45 Sopraan en orgel KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Geest, lie deren. Brussel Vlaams WOENSDAG 4 JULI 324 m: 12.00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12,35 Lichte gram. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Oude kamermuz. 14,00 Lichte gram. 15,00 Studentenfanfare 15,25 Dit klinkt Frans 16.00 Beursber. (Tussen 16,00 en 17,30 Rep. van de Ronde van Frank rijk) 16,06 Dit klinks Frans (verv.) 17,00 Nws. 17,15 Lichte gram. 17,50 Boekbespr. 18,00 Mannenkoor, klass. liederen 18,10 Le- kenmoraal en -filosofie 18,30 V.d. sold. 18,45 Comm. ver de Ronde van Frankrijk 19,00 Nws. 19.40 Lichte muz. (gr.) 20,00 Liedjes (gr.) 20,30 Lichte muz. 21,30 Frans-Canadees volksliederen 22.00 Nws. 22,15 Muziek is troef 22,55 Nws. 23,00-23.15 Nws. Brussel Frans WOENSDAG 4 JULI 434 m: 12,03 Amus.muz. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,03 Amus.muz. (gr.) 15.03 Lichte muz. v.d. jeugd 16.30 Lichte gram. 17,00 Nws. 18,30 Jazz 19,00 Gram. 19,10 In tern. muziekfestival van Chimay 19,30 Nws. 20.00 Les Contes d'Hoffmann. opera 22,00 Wereldnws. 22,15 Kamermuz. 22,55 Nws. WOENSDAG 4 JULI NTS: 15,30 Eurovisie: Intern, tennistoernooi te Wimbledon VARA: 17,00 V.d. jeugd NTS: 17,35-17,45 Intern, jeugdjournaal 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Memo 20.30 Pas geperst 21,00 Rondom het eind examen, documentaire 21.35 Roemeense muz. NTS: 22,10 TV-film NCRV: 22,35 Dag sluiting. VLAAMS BELGIë: 17.00-18,00 V.d. ejugd 19,00 TV-feuill. 19.30 Filmrep. 20.00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Eurovisie: Film verslag van de Ronde van Frankrijk 20.40 Schipper naast Mathilde, feuill. 21,20 Rep. 22,10 Nws. FRANS BELGIë: 14,00-18,00 Eurovisie: in tern. tennistoernooi te Wimbledon 19,30 Kath. uitz. 20,00 Nws. 20,30 Eurovisie: Filmverslag van de Ronde van Frankrijk 20,40 Speelfilm 22,10 Kleine zak-encyclopedie 22,40 Nws. Tenminste 98 Westduitse magistraten, die in de tweede wereldoorlog voor de nazi's recht hebben gesproken, zyn in gegaan op het regeringsaanbori met vervroegd pensioen te gaan zonder dat vragen gesteld zullen worden. Verleden jaar nam de Bondsdag een wet aan, die magistraten die tussen de aanval op Polen in 1939 en de ineen storting van het derde riik in 1945 in functie waren geweest, gelegenheid gaf vóór 31 juli van dit jaar pensioen aan te vragen. Voor de betrokken magistraten die op dit aanbod niet wensten in te gaan. zou het Westduitse parlement een amendement overwegen, dat hen tot aftreden zou dwingen, met alle gevolgen aangaande pensioenregeling en derge lijke. Het grootste aantal pensioenaanvragen kwam uit de deelstaat Noordrijn-West- falen, waarin Bonn ligt. Voorts uit het industriële hart van Duitsland, het Roer gebied. Het ministerie van justitie in Bonn was zeer tevreden over het aantal aanvragen. Tenminste zeven rechters en andere magistraten met nazi-verledens hebben geweigerd vrijwillig met pensioen te gaan. Ingewijden geloven dat dit aan tal veel groter is, maar de ministeries van justitie der tien deelstaten zouden niet van alle zaken ophef willen maken. Een Israëlische moeder heeft maan dagavond haar tienjarige zoon weer in de armen kunnen sluiten na een schei ding van drie jaar. „Mijn zoon. mijn zoon", riep mevrouw Ida Schumacher uit, toen de jongen in het gebouw van de Amerikaanse immi gratiedienst te New York bij haar werd gebracht. De knaap was drie jaar geleden door zijn grootvader uit Israël weggevoerd omdat hij van mening was dat zijn ouders hem niet volgen de sjoodse gods dienst zouden opvoeden. Amerikaanse immigratie-beambten hadden de jongen zaterdagavond uit de woning van een rabbi waar hij woonde, weggehaald. Hij leefde er onder de naam Jacob Gartner. (Advertentie) ]e denkt er pas aan als het te laat is... Boottrein, T.E.E. of 12.35 naar Groningen. Voor u 't weet ondergaat u een ander levensrythme, proeft u ander eten. Denk daaraan vóór het te Iaat is. Denk aan Nourilax. Zacht, snelwerkend laxeermiddel, NOURILAX de kleine tabletjes die zo zacht en zeker laxeren. In doosjes van 20 en 50 tabletjes 10-2 Nu is het niet zo gemakkelijk om een goochelaar te arresteren. Dat on dervond veldwachter Zeeg tenminste, want nauwelijks had hij zijn hand op Bozzoroni's schouder gelegd, of deze ruk te zich los en sprong in de verdwijnkast. ...Hij denkt me zeker te kunnen ont snappen," meende de veldwachter, "een kat in nood maakt toch rare sprongen." Zelfverzekerd opende hij de deur van de kast en gluurde naar binnen. ..Asjemenou..." Daar zat. met' gespit ste oren. Bianco, het konijn. ..Oei! riep Hinter, .hij heeft zich gauw omgetoverd! ,.En een konijn kun je niet arresteren, veldwachter." zei de heer Zumpf on geduldig. „Kom, laat hem met zijn goed kope trucs. Het zijn allemaal prutsers, die goochelaars van tegenwoordig. Vroe ger was dat wel anders! Toen hieuwen zo zichzelf middendoor met een zwaard of toverden hun assistent, van het toneel tot achterin de zaal. Maar dit?" Hij wees verachtelijk op Bianco. ..Maar hij is een zakkenroller," kwam Zeeg. ..Veldwachter," zei de heer Zumpf van achter zijn monocle, „leer dit van mij: goochelaars zijn nooit dieven!" Met deze gezaghebbende uitspraak ver liet de heer Zumpf het zaaltje, onthutat gevolgd door veldwachter Zeeg „Psst maestro!" fluisterde Hinter. „Kom maar!"

de Stem | 1962 | | pagina 9