Oostenrijhertjes zijn er weer VERKOPERS E R K P E R S A Reisbagage- en reisongevallenverzekeringen a. p. a. v. d. walle en zn. typiste AUSTIN een jongeman G. MARTENS MORGEN eerste dag van onze grote xiLLLLLuWüm Oud-OAS'ers in leger van Tsjombe? Eerste Kamer aanvaardt 2 wetsontwerpen S. Kroonenberg Gemeente Hulst MORRES WEG WEELDEBELASTING nieuwe BOSCH KOELKASTEN wasmachine-combinaties De Geus en Uitdenbogerd administratieve hulp Gemeente Sluis Wiskunde-olympiade 59 deelnemers voor tweede ronde A.W.W. verruimd per 1 juli j.l. Zomervakbeurs voor koffers en lederwaren afwezig BET0NM0RTEL Woninginrichting N.V. - Hulst Loonbedrijf Herziening uitbreidingsplan Opleiding tot apothekersassistent(e) een vrl. administratieve kracht TE KOOP vrijstaand pand Gem. Terneuzen automobiel-show 'n maaltijd in een koekje, dat U helpt om slank te worden. Hoe dikwijls denkt U niet: "Was ik maar wat gewicht kwijt". Wel, SikS helpt U. Een of twee SikS-koekjes vervangen een complete maal tijd. SikS is een volledig wetenschappelijk samenge steld, evenwichtig dieet met de noodzakelijke voedings stoffen die voor een goede gezondheid belangrijk zijn. U wordt siank omdat SikS het aantal calorieën dat U dagelijks gebruikt belangrijk vermindert. SikS is een ge makkelijk dieet en aangenaam van smaak. Het SikS dieet is zonder moeite te volgen, op iedere tijd en op elke plaats. Thuis, op reis, met vakantie, op kantoorof fabriek. SikS vervangt Uw lunch pakket. WÊÊÊÊÊÊu DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JULI 1962 (Van onze verslaggever) Gisteren is weer een groep van ongeveer achthonderd Oostenrijkse kinderen in ons land aangekomen voor een twee maanden durend verblijf in pleeg gezinnen. De uitzending is dit jaar, evenals in 1961, tot stand gekomen door samenwerking tussen de kath. stichting „Mensen in nood", het Caritas Verband Wien en de Oesterreichisch-Hollan- dische Gesellschaft. De kinderen zijn verspreid over geheel ons land ondergebracht. Een deel is opgenomen in pleeggezinnen in Bra bant en Zeeland. Zo stapten er kinde ren uit in o.a. Den Bosch, Tilburg, Breda, Roosendaal en Bergen op Zoom. In laatstgenoemde stad o.a. acht kin deren, die nog moesten doorrij zen naar Zeeuwse plaatsen. Op de foto de groep die ïn Roosendaal de trein verliet met bestemming Roosendaal, Wouw, Stampersgat of Oud-Gastel. Het was de kinderen aan te zien, dat ze een reis van maar liefst 21 uur achter de rug hadden. Voor enkelen was het niet de eerste maal dat zij een paar maanden in ons land doorbrachten. Zo was er Ernestine Krischka uit Wenen, die voor de vierde maal de gast was van de familie De Bruyn, Plantage- baan te Wouw. Het was natuurlijk een hartelijk weerzien. Op de foto ziet men Ernestine op de arm van mej. De Bruyn. Volgens berichten van het Kongolese persagentschap zijn verscheidene hon derden vroegere O.A.S.-soldaten naar Katanga gekomen om er dienst te nemen in president Tsjombes huursoldatenleger. De O.A.S.'ers zouden zich verzameld hebben in de mijnstad Kipoesji ten zui den van Elisabethstad aan de Rhodesi- sche grens. Een woordvoerder van de V.N. ver klaarde desgevraagd te geloven dat in derdaad grote aantallen huursoldaten Katanga opnieuw binnenkomen. De Eerste Kamer heeft gisteren de nieuwe „In- en Uitvoerwet" zonder hoofdelijke stemming aanvaard. De mi nister van Economische Zaken beloofde de heer Samkalden (Arb.) te zullen overwegen of alsnog een regeling voor voorlopige voorzieningen (kort geding) in de onderhavige wet en in de Prijzen wet zal worden voorgesteld. Zonder debat of hoofdelijke stemming werd ook de wijziging van de wet in zake het beschikbaar blijven van goede ren in geval van oorlog of oorlogsgevaar onder aantekening van communistische tegenstemmen, aanvaard. De Nederlandse onderwijscommissie voor wiskunde heeft een wiskunde Olym piade-Nederland 1962 uitgeschreven. Aan ck eerste ronde op 2 mei j.l. werd door 3346 leerlingen deelgenomen' van de op een na hoogste klassen van gymnasium en hbs, verdeeld over 284 scholen. Men kon tot 120 punten behalen; met minstens 55 punten kreeg men toegang tot de tweede ronde. De topploeg zal uit 59 deelnemers bestaan. Deze komen op 24 oktober te Utrecht bijeen. De reacties op het op 2 mei gemaakte werk van de zijde van de deelnemende scholen zijn uitermate gevarieerd. Aan de ene kant werd er teleurstelling uit gesproken over het feit dat de opgaven moeilijk en ongewoon waren en de hoe veelheid werk voor de beschikbare tijd te omvangrijk, aan de andere kant werd er grote waardering uitgesproken voor de veelal originele opgaven die voor een wedstrijd als deze bijzonder geschikt werden geoordeeld. Het St.-Norbertuslyceum te Roosen daal, het St.-Odolphuscollege te Tilburg cn het St.-Janslyceum te 's-Hertogen- bosch behoren tot de 59 scholen, die tot de tweede ronde zijn toegelaten. Premier Kroestjev is uitgenodigd het congres van de communistische partij Hongarije bij te wonen dat eind no vember of begin december van dit jaar zal worden gehouden. Door een wijziging van de Algemene Weduwen- en Wezenwet is het aantal mogelijkheden om in aanmerking te ko men voor een weduwe-pensioen met in gang van 1 juli jl. uitgebreid. Deze ver ruiming betreft in hoofdzaak: a) De weduwe, die ouder was dan 40 jaar op de laatste dag van de maand, waarin haar echtgenoot is overleden; b) De weduwe, die een eigen onge huwd kind heeft, al of niet tot haar huishouden behorend, dat op de dag van overlijden van haar echtgenoot reeds geboren was of waarvan zij toen in ver wachting was; c) De weduwe, die op de laatste dag van de maand, waarin haar echtgenoot overleed 35 jaar was en een als in b be doeld kind heeft of gehad heeft, dat in leven en ongehuwd was op de eerste dag van de maand, waarin zij de 35-jarige leeftijd bereikte; d) De weduwe, wier echtgenoot vóór 1 oktober 1959 is overleden, op 1 okto ber 1959 35 jaar of ouder was en vóór die dag een als onder b bedoeld kind had, dat in leven en ongehuwd was op de eerste dag van de maand, waarin zij 35 jaar is geworden; e) De gescheiden vrouw, wier voor malige echtgenoot is overleden, mits de vrouw na de ontbinding of nietigverkla ring van het huwelijk niet is hertrouwd en zij recht op weduwenpensioen zou hebben gehad, indien de man op de dag van de ontbinding of nietigverklaring van het huwelijk zou zijn overleden. Onder bepaalde voorwaarden worden kinderen van een ander, waarvoor de weduwe de pleegouderlijke zorg draagt, of droeg, met eigen kinderen gelijkge steld. (Van onze verslaggever) In het Jaarbeurspaviljoen te Utrecht is dinsdagmorgen de zomervakbeurs voor koffers en lederwaren geopend. Ruim honderd fabrikanten en expor teurs uit Nederland. België, West-Duits- land, Italië. Frankrijk en Zweden zullen tot en met vrijdag op de hen toegewezen 1950 vierkante meter laten zien wat ze in deze branche te bieden hebben. De heer H. Löwenstein, voorzitter van de stichting Nederlandse Lederwaren- beurs, die de openingsrede uitsprak, was van mening dat vier beurzen voor deze branche eigenlijk te veel zijn. Het orga niseren van de twee vakbeurzen is ech ter noodzakelijk, omdat de tijdstippen waarop de beide jaarbeurzen vallen, voor de lederwarenindustrie niet al te gunstig zijn. „Overigens", zo zei de heer Löwen stein, „kan de Nederlandse lederwaren- industrie tevreden zijn over 1961". De omzet bereikte de honderd miljoen, ter wijl voor dertien miljoen werd uitge voerd. Tevreden kan Nederland ook zijn over de man-produktiecijfers, die ten op zichte van Frankrijk en West-Duitsland nog gunstiger zijn geworden in het af gelopen jaar. Aan het slot van zijn rede sprak de heer Löwenstein over het grote tekort aan jonge modelleurs in de lederwaren- branche. In ons land bestaat er geen en kele opleiding hiertoe. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) GeborenCaroline, doch ter van de heer en mevrouw Jadoul-Boonen, Maastricht. Anita, dochter van de heer en mevrouw Pellaers-Ge- raerds. Maastricht. Juliette Petra, dochter van de heer en mevrouw Croes-Faulha- ber, Maastricht. Overleden: De heer C. L. V. Jamin, 77 jaar, Maastricht Mevrouw H. Nowak-Schu- bert, 69 jaar, Sittard. De heer J. Roemen, 67 jaar, Maastricht. De heer J. M. Schnackers, 71 jaar, Maas tricht. PAARDEN Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 27 juni 1962 gestorven paard, verzekerd bij de Onderl. Paarden-verzekeringsmaat- schappij te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeen de dank. Fl. de Kind St.-Jansteen OOGARTS Goes vrydag 6 juli. Bel voor Uw DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethou ders van Hulst vestigen er de aandacht op dat op don derdag 5 juli a.s. des namid dags 2,30 uur in het Consul tatiebureau voor zuigelingen en kleuters, Lange Belling- straat 44. de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kos teloze inenting of horinen ting tegen pokken, zulks voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar. Bij twijfel omtrént de ge zondheidstoestand van een in te enten kind raadplege men vooraf de huisarts. Hulst, 2 juli 1962. Burgemeester en wethou ders van Hulst, A. L. S. Lockefeer, burgemeester J. F. van Denderen, secretaris Medewerker gevraagd, scheeps- sloop-montage, duik_ en clas- sificatiewerk. Inlichtingen: Co- ckerilkaai 26, Antwerpen. Wij vragen voor direct aanko mende kok of kookster r ser veerster: meisjes voor huis houdelijk wek. Hoog. toon. Goede behandeling. „Pleister plaats Café-Rest. Maple-Farm" Harry Luykx Bosschenhoofd. Tel. 01650-3057. 9458 Antieke boeken en prenten van Zeeland te koop gevraagd. Spe ciaal kronieken van Zeeland. Bijzondere prijzen voor blauwe bruine en meerkleurige tegels. Iz. Flipse. Antiquair. Segeers- straat 56-70, Middelburg. 6-Weekse jonge hanen te koop aangeboden. H.J. van Dijk, Bonte- Koe, Zuiddorpe. Tel. 01156-242. 18298 Kindje blij zegt tatata, 't heeft een plastic broekje S.G.A Van particulier te koop, Frie- staartklok. Tel. 01731-412 Plm 1000 m2 bouwgrond te koop. Omg. Breda, gunstig ge legen Tel. 01603-391. 57043 Alle meubilair te koop ge vraagd: ledikanten, spiralen, bedden, ladekastjes, bureau's, mah. tafels en stoelen, Friese klokken enz. Tegen de hoog ste waarde. Ook zolderoprui mingen. Gabriëlse, tel. 3513, Vlissingsesingel 34, Middel burg. 20312 InruU-naaimachines. Pfaff zig zag op salonkast. Pfaff zig zag elektr. Singer elektr. in koffer. Anker elektr. in koffer. Singer handmachine in koffer. Kohier handmachine te koop aangeboden. Alle machines in prima staat. Worden onder ga rantie verkocht. Naaimachine handel Bogaert, Sas van Gent. Tel. 467. 18292 Een nieuw te bouwen dubbele woning te koop aangeb. Op nette stand in Rijen. Event, met garage. Te bevr. Frede- rikplein 11, Rijen. Na zeven uur. 57089 Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Aanschaffing voor niemand meer een bezwaar Nu kan eenieder naaien. Alle machines grondig nagezien en met garanties. Hand-, trap-, salonkast- en elektrische naai machines. Pfaff Naaimachine huis, W Rikken N.V., Korte- meestraat 17, Bergen op Zoom Nieuwe Markt 48. Roosendaal en L. Brugstraat 30, Breda X Mevrouw, koelte in de zomer, warmte in <1$ winter, regel baar over één convector uit Brabants Oliehaardenpaleis. Subliem verzorgd kleuren-fol- der pakket gratis op aanvraag De Weerd's Loodgieters- en Sa- nitair-Inst.allatiebedrijf Markt 33, Etten Tel. 01608-2310. Gitaar-versterkers met vibra tor, f 165,- en f 250,- Koster- Dey Stationsstraat 34, Axel Tel. 476. 2 Jonge drachtige stamboek- zeugen Werptijd begin augus tus. Te bevr. H.A van Dorse- laar, Benedenstr. 3, Koewacht 2-Wielig open aanhangwagentje voor luxe auto te koop. Alle maten nieuwe, gebruikte en gecoverde autobanden. Nieuwe accu's. 6 volt 90 amp. met 18 mnd. gar. f 34,-, met inleve ring J. M. Tijs. Talmastraat 61. Breda, Tel. 37670. 56929 Gitaren. Koopjes, normale prijs i' 75,-. Nu voor f 25,-. Schrijf briefkaart aan F. van ETee, Hagenkampweg 104, Eindhoven. Wij komen u vrij- blijvend aan huis bezoeken Hohner Melodica (nieuw) f 20 t. k. Stuurman, Graaf Hen drik Ill-Iaan 171, Breda. Geheel compleet bruidstoilet t. k.. m. 40, f 50,-. Flierstr. 27. Breda.57084 Prachtig Mortierorgel 97 toets, gen. „Swing" t. k, W. Ekkebus. Provincialeweg 21, Groede Zee land Houtbewerkende machines, ge combineerde vlak- en vandik- tebank 50 cm breed, lintzaag machine 80 cm dialijn, lang- gatboormachine. draaibank Amaril, deze tevens ingericht voor het slijpen van vlakbank- beitels, drie elektrische boor- tollen 220 volt, twee elektro motoren, compressor en drijf werk. Alles in prima staat. Te bevr. bij P. v. Ele- wout, Kerkring 9, Klundert. Tel. 01682-315. 9469 aanrijdingvrije auto's t. k. v.a.1 1957. Min. Kanstr. 18-20, Bre-i da. Tel. 01600-39900-39870. Zie de Maquette in onze eta lage. Geriefel. nieuwbouw op IJpelaar, van f 28.000,- af; 3 of 5 slaapkamers. Makelaars Van den Berg Co., Nieuwe Ginnekenstraat 43, Breda. Te lefoon 24421. 12403 Krediet tot f 4000,-. Voor aan koop meubelen en woningtex tiel. Vraagt gratis folder. Dis crete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rot terdam Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Kredieten voor iedereen tot f 5000,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. Buitenverblijf te huur. 5 Sl.k., 10 pers. ook afzonderlijk, en kele km van Knokke. Sluisse- dijk 25, Zuidzande. Tel. 01178- 317. 20263 Peugeot 403 t. k. Bj. 1961. Gel. 20.000. Een vol jaar ver zekerd. Te bevr. H. Marijnis- sen, Lage Vaartkant 8, Leur. Opel Rekord 1957 met leren bekleding te koop. Van eerste eigenaar. Pik's Garagebedrijf, M.A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100-6588. 20288 Opel Kapitan 1956 te koop. Met leren bekleding. In zeer goede staat. Pik's Garagebe drijf M A. de Ruijterlaan 35, Goes'. Tel. 01100-6588. 20289 Volkswagen Bestel 1953 te koop. Gerevideerd, nieuw ge spoten, in zeer goede staat. Pik's Garagebedrijf, M.A. de Ruijterlaan 35, Goes. Tel. 01100 -6588. 20290 Snelbrommer met race-carbu rateur te koop. f 275,-. Oos- terhoutseweg 133, Teteringen. Door particulier te koop aan geboden Hillman Minx. In- en uitwendig en motorisch in pri ma staat. Achillesstraat 114, l.g.s.z. Mercedes 180 D te koop. Havenweg 78, Nieuw- dorp. Tel. 01196-488. 20315 Zomerwoningen aan de kust te huur. Te bevr. Middelburgse- str. 136, Koudekerke. Tel. 01180-2770. 57016 Burgh-Westerschonwen. Nieuw 8 pers. gem. zomerhuis 7-21 juli. Bill. pr. D. v. Antwerpen, Nassauweg 83, Dordrecht. Leer typen op juweeltjes van schrijfmachines. Begin direct. Scholieren 10 pc+ korting. Di ploma-garantie. Ouders, er is verschil tussen laten typen en typeles geven. Wij geven les! Instituut St-Jozef, Piet Avon- tuurstraat 45, Breda. Telefoon 40328. 57011 4 Poedeltjcs te koop aangebo den w.o, fok-teef met stam boom; 4 cocker-spaniels, oran je-rood, m. st.; 4 sneeuwwitte dwergkeesjes. Alles rashond jes. H.J. van Dijk, Bonte Koe Zuiddorpe. Tel. 01156-242. Maag van streek? Risp-maag tabletten helpen direct. Ook bij zuurbranden! 32 Risp-tabl. f 1,-. Te dik? De plantaardige Te- zet Slankheidskorrels uit Hei delberg verminderen onschade lijk en betrouwbaar uw ge wicht. Verp. v. 4-5 weken, f 4,95 bij apotheek en drogist. Als u uren kunt piekeren, ge ven Calma-dragees rust en kalmte, f 2.- per flacon bij uw apoth. en drogist. 57022 Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en ro- kershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2,- bij uw apoth. en drogist. vraagt voor direct als bijrijder voor de aflevering van meubelen. Zij, die in het bezit zijn van een rijbewijs en be kend met de woninginrichting genieten de voorkeur Aanmelden: KORTE BELLINGSTRAAT 14, HULST (van maan dag t.m. vrijdag tussen 9 en 5 uur) erdient U araai? een uitstekend salari unnen in ons verkoop-team, Op dit ogenblik bestaande uit 120 per sonen, G118T.S. 395 voor 279 Linde 140 T van 475 voor ƒ339 Zeer lichte lakschade, voorraad zeer beperkt. HAAST U Alle andere modellen in le keus Levering in fabrieksverpakking en uit voorraad leverbaar, tegen de laagste prijs. VOLLEDIGE GARANTIE EN SERVICE voor f 665, voor f 1295, Scharps H.W.-55S van f 868,- „plus 4" van f 1795,— Constructa automaat K. 3 F.S. van f 1980,— voor f 1350,— K. 4 F.S. van f 2180,— voor f 1450,— A.E.G. Turnamat van f 1295,voor f 995, Ook leverbaar met wastrommel en waskuip uit roestvrij staal. TRANSISTOR RADIO'S NORD MENDE Mambino van f 169,voor f 129, Transita van f 278,voor f 199, Transita de Luxe van f 290.voor f 209, Eigen servicewagens door geheel Nederland; prij zen af magazijn. Reeds vele jaren genieten wij het vertrouwen van tienduizenden in Nederland. OOSTZEEDIJK 105 - ROTTERDAM - Tel. 128902 DORDTSELAAN 139 - ROTTERDAM - Tel. 170177 KORTEDIJK 71 VLAARDINGEN Tel. 4497 HOOFDSTRAAT 228 - HOENSBROEK - Tel. 2123 Voor het vlasplukken, combijnen, spuiten, maaien en dorsen naar: Polenlaan 14 Telefoon 01140—3034. Heikant De COMMISSIE VAN BEHEER VAN DE SCHOOL- ARTSENDIENST ZEEUWSCH-VLAANDEREN, roept vrouwelijke sollicitanten op voor de per 1 september 1962 vrij komende betrekking van bij de schoolarts in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen. De aanstelling heeft plaats op arbeidscontract. Sollicitaties op gezegeld papier vóór 16 Juli 1962 in te zenden aan de wnd. administrateur van de Schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen, p.a. Ge meente-secretarie Terneuzen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Sluis, brengt ter openbare kennis, dat het plan tot her ziening uitbreidingsplan in hoofdzaak en de bebou- wings\porschriften behorende bij het uitbreidings plan in onderdelen, zoals vastgesteld door de raad der gemeente Sluis in zijn vergadering van 1 maart 1962 door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 8 juni 1962, no. 1616/203, 3e afdeling, werd goedgekeurd. Sluis, 2 juli 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. H. Gevaert, wnd. Het departement Zeeland van de Koninklijke Neder landse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie maakt bekend, dat de opleiding voor het examen voor apothekersassistent(e) in september a.s. aanvangt. De cursus wordt gegeven door: K. ten Bruggencate, apotheker, Klokstraat 19 te Goes; A. Ringeling, apotheker. Lange Delft 133 te Middelburg. Alle inlichtingen bver dit mooie beroep, over toelatings- en exameneisen kunt u verkrijgen bij iedere apotheker in de provincie Zeeland. „DE KLOKKENBERG" Galderseweg 81, Breda vraagt voor spoedige in diensttreding voor halve dagen als liulp bü een wetenschappelijk on derzoek. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van het Epilepsi^-centrum „De Klokkenberg", Galderseweg 81, Breda. geheel dubbel bovenhuis (7 ka mers), vrije opgang, leeg te aanvaarden. Beneden ruim 100 m2 bedrijfsruimte. 50.000.—. Haagweg 375A, Breda. Het gemeentebestuur vraagt voor één der af delingen van de secre tarie een Gewenst: diploma's Ulo en typen. Een studietoelagerege ling is van toepassing. Sollicitaties te richten aan de burgemeester. welke wij houden op donderdag 5 juli tot en met zaterdag 7 juli a.s. in ons nieuw te vestigen automobiel en garagebedrijf. Wij tonen U dan de sublieme Austin personen- en bestelwagens en trucks, de VandenPlas „Princess", en de Austin Healey sportwagens. OPENINGSTIJDEN donderdag van 1422, vrijdag van 1022 en zaterdag van 1022 uur. Vraag demonstratie en gratis proefrit. Dealer voor Walcheren Garage J. Joosse en Zonen, Rijksweg 24 G Nieuw, en St. Joosland, tel. 01182-318 Th. P. v. d. WEELE NIEUWSTRAAT 50-52 - GOES TEL. 01100-7991 b.g.g. 7792 U.UU1MS. erdient U graag een uitstekend salaris? en inkomen van 10.000 is binnen uw bereiken! epresentatieve en ervaren vertegen woordigers rettig en zelfstandig werk vinden door en uitstekend buitenlands huishoud- apparaat echtstreeks van fabriek aan consu ment te verkopen. ollicitaties onder no. 24688-oo bureau van dit blad. Begin vandaag nog! Uw figuur wordt* aantrekkelijker en U voelt zich prettiger. SikS, 'n maaltijd in een koekje, dat U helpt om slank te worden. Uw drogist heeft 't. Haal bij hem Uw SikS-wonder- dieet! in verpakking van 6 koekjes... r m IA 3 6 maaltijden T« Ci4U f ADMINISTRATIE- en ASSURANTIEKANTOOR W mttf m* TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 0 1140—2824 50 cent per dag Directe polisafgifte

de Stem | 1962 | | pagina 6