Kath. Zeeuwse koorschool middeleeuwse op leest geschoeid VANDAAG DIE nieuw de kwartjes-sigaar KarelI Uniek muizenstadje komt naar Goes en Middelburg BATAV1S Rangeerder ontsnapt aan kantelende motorloc „Eert beetje stem" te Goes K2r I Donkere schaduw Nozemgedoe Weerzinwekkend Niet de t.v. Faam door gedegen en regelmatige studie Eén, twee drie Van hoge steiger in Zuid-Sloe gevallen Delta-nummer C.H.-tijdschrift Ladder br&cht uitkomst Diefstal te Breskens Fransman in Roosendaal aangehouden Weststraat te Waterlandkerkje wordt verbeterd Op emplacement Bergen op Zoom Misschien ben ik zelf wel een muis Zeeuws thuisfront voor militairen in Nieuw-Guinea SDaqbtaï) ipcjStein geweest R.M.L.S. te Goes wil opleiding tot ondernemer Openb. bibliotheek Middelburg Rijksinspectie keurt boeken en huisvesting af EEN BED VAN 30 MILJOEN DOLLAR? DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 4 JULI 1962 speeltuin en er is een recreatiezaal waar de jongens van alles kunnen doen. Verder is er gelegenheid om te studeren wat vooral voor de oudere leerlingen noodzakelijk is. In totaal telt de school ongeveer 55 jongens. Tien zitten er in de voorberei dende klas, de rest zit op het grote koor". Ook wordt er op school wat pi anoles gegeven. Een leerling heeft het op dit gebied zelfs al zover gebracht, dat hij de heer Heyblok als organist voor bepaalde programma's kan ver- vervangen. Het koor heeft een groot repertoire, zowel in het klassieke als moderne gen re. Op het gebied van de kerkmuziek heeft het koor onder meer een speciaal repertoire Engelse liederen, dat vooral gezongen wordt tijdens concerten in hervormde kerken. De Nederlandse Gregoriusvereniging ls zonder meer en thousiast over de wijze waarop het koor het Gregoriaans weet te zingen. Dan heeft het koor een hobby" van volksliedjes in liefst zeventien talen. Priesterroepingen Deze op middeleeuwse leest geschoei de Katholieke Zeeuwse Koorschool blijkt een goede voedingsbodem te zijn voor priesterroepingen. In de afgelopen vier jaar zijn er al een stuk of vijf zanger tjes naar het seminarie gegaan. De jongens zijn vanzelfsprekend tuk op uit voeringen en op de uitstapjes die daar aan vast zitten. Het koor gaat bijvoor beeld, al een paar jaar achtereen gedu rende de grote vakantie op tournee naar Noord- en Zuid-Holland en Noord- Brabant. In de komende vakantie zal een tournee worden gemaakt, alleen naar Noord-Brabant. Opgetreden zal worden in onder andere Tilburg en Den Bosch. Op het eind van de grote vakantie staat zélfs een reis naar Saar- brücken op het programma. Daar zal gezongen worden in het kader van een internationale jeugdactie. Zo krijgt het koor uit Goes steeds meer bekendheidin binnen- en buiten land. Zo zal het koor ook steeds meer gestimuleerd worden op de ingeslagen weg voort te gaan. Steeds beter, steeds zuiverder van toon. „Ze moeten een beetje stem heb ben, zich behoorlijk gedragen en ijverig zijn op school". Dat zijn, volgens directeur Evert Heyblok de belangrijkste voor waarden om toegelaten te worden tot de Katholieke Zeeuwse Koor school, die vier jaar geleden te Goes is opgericht. Welnu: het koor van 45 jongens tussen negen en vijftien jaar hééft een beetje stem. Daarover kan geen twijfel bestaan. Men kan zich daar wekelijks van vergewissen in de parochiekerk te Goes, waar het koor alle kerkdiensten opluistert. Men kan het ook opmaken uit de ve le verzoeken, die de heer Heyblok voor uitvoeringen van zijn koor bereiken, Het koor heeft ongeveer dertig zaaluit- Wederom vijf nieuwe uitkeringen uit de sociale pot van onze 1-2-3-puz- zel. Hier volgen de gelukkigen: R.K. HULSTER GEMENGD KOOR, HULST, f 150,—. Moge deze tegemoetkoming in de fi nanciële problemen van dit mooie koor de zangers en zangeressen een stimulans zijn om tot nog hogere prestaties te komen. ORGELFONDS, GILZE, f 150,—. Al twee jaar spaart men in Gilze voor een nieuw orgel. Het vorige werd in 1944 met de kerk vernield. Het benodigde geld is thans bijna bijeen. Om de beruchte laatste lood jes tegemoet te komen schenken wij de St.-Petrus Banden-parochie gaar ne deze bijdrage. JEUGDWERK JAGERS, OUDEN BOSCH, f 75,—. Het jeugdwerk in Oudenbosch, dat nu al dertien jaar floreert, heeft vooral in de zomermaanden, de kam peertijd bij uitstek, met grote finan ciële problemen af te rekenen, Wij hopen met onze bijdrage uit de puz- zelpot meer kampeermogelijkheid te kunnen geven. E.H.B.O., ULVENHOUT, f 75,—. Om de actieve E.H.B.O. in Ulven- hout in staat te stellen wederom een cursus te kunnen geven en de „ge droomde" zuurstofkoffer aan te schaffen, gaarne deze tegemoetko ming uit onze sociale puzzelpot. JEUGDRAAD PAROCHIE ST.-PAU- LUS, BERGEN OP ZOOM, f 75,—. Deze jonge parochie aan de „Zee kant" in Bergen op Zoom moet het jeugdwerk nog van de grond af aan opbouwen. Een kleine bijdrage uit onze pot zal dan ook wel bijzonder welkom zijn. Vijf andere door onze sociale pot be dachte verenigingen komen morgen aan bod. Voorts nog even het verzoek in ver band met het grote aantal lopende aanvragen voorlopig geen nieuw be roep op de 1-2-3-pot te doen. De jongens dragen altijd uniforme kleding. Ze beschikken over een dage lijks tenue, over zogenaamde rococo- kostuumpjes voor de Mozart-program ma's en over habijtjes voor het zingen in de kerk. voeringen per jaar op zijn programma staan. Vooral in de buurt van Kerst mis. Nu reeds zijn er vijf aanvragen bin nengekomen voor uitvoeringen ter gele genheid van het komende kerstfeest, Het koor heeft zich deze faam, die van landelijk formaat is, verworven door gedegen, regelmatige studie (elke dag van kwart over vier tot vijf uur, kwart over vijf, wordt er intensief gerepeteerd in de vroegere kapel van de zusters van Etten in de Stalstraat) en door 2Üjn bijzondere homogeniteit qua samen stelling en qua vriendschap. Dit laat ste is mogelijk dank zij de bijzondere opzet van de school, die veel weg heeft van de middeleeuwse manier van werken op koorscholen (in Zeeland hebben vroeger verschillende koorscho len bestaan, die aan de parochieker ken verbonden waren). Tweeledig doel De Katholieke Zeeuwse Koorschool heeft namelijk een tweedelig doel: zin gen en de jongens dus op cultureel ge bied wat bijbrengen en het bedrijven van jeugdwerk. Hoe harmonieuzer deze aspecten kunnen samengaan, hoe beter de school zal voldoen. Wat het jeugd werk betreft beschikt de school over allerlei hulpmiddelen om het de jon gens naar de zin te maken. Er is een Dinsdagmiddag is de 37-jarige D. Antheunisse uit Vlissingen in het Zuid- Sloe bij het stellen van een betonbekis- ting van een 30 a 40 meter hoge steiger gevallen. Met een rugblessure is hij naar het ziekenhuis in Vlissingen vervoerd. Dokter P. J. Brons uit Nieuw- en St.- Joosland, die eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, gezien de verwondingen die betrokkene bij de val heeft opge lopen. Het Christelijk Historisch Tijdschrift heeft een Delta-nummer uitgegeven, waarin negen bekende CH-vertegenwoor- digers uit Zeeland hun visie op de toe komst van Zeeland hebben gegeven. Ir J Petri, planoloog, is bang voor pendel naar de Randstad wanneer de Oosterscheldebrug eenmaal gereed zal zijn. De heer A. Hack, burgemeester van Arnemuiden, brengt o.m. de mogelijk heid van een gemeenschappelijke ha ven voor de garnalen vissers van Veere, Arnemuiden, Tholen en Vlissingen ter sprake Voorzichtigheid is hier geboden in verband met een mogelijke overbevis- sing, aldus de burgemeester. De heer Hack dringt vervolgens aan op het vast stellen van de schadevergoedingsnormen voor de vissers, die door het Drie-Eilan denplan gedupeerd werden. Mr. F. Dijckmeester, burgemeester van Zierikzee, die de gemeenten aan een be schouwing heeft onderworpen, spreekt zich uit tegen algemene regels wanneer steeds meer kleine gemeenten zullen moe ten verdwijnen. De regionale situatie moet volgens de de heer Dijckmeester be slissend zijn. Ir. M. Geuze wijst er in een voorwoord op, dat men de komende ver anderingen in Zeeland niet door een zeker conservatisme moet schuwen. Gistermorgen kwam mevrouw R.- M. uit de Stationsstraat te Bergen op Zoom, toen zij de huissleutel uit haar portemonnee wilde halen, plotseling tot de ontdekking dat zij deze verloren had. Aangezien de baby alleen binnen lag rende zij zo snel mogelijk naar het poli tiebureau om daar te informeren bij „Verloren voorwerpen". Haar portemonnee was er niet. Direct werd de hulp van de brandweer ingeroepen. Óver een ladder klom een van de brandmeesters door een deur op de eerste verdieping het huis binnen. Toen was het leed spoedig geleden. De baby, om wie alles begonnen was, had van de hele consternatie niets gemerkt en lag rustig te slapen. In de jachthaven te Breskens is van een Frans jacht in het afgelopen week end voor een aanzienlijk bedrag aan geld en sieraden ontvreemd. Van de verdachte werd een signalement verspreid. Door een der manschappen van de Kon. Marechaussee op het station te Roosendaal werd dinsdagmiddag bij de passencontrole een persoon aangetroffen die aan dit signalement beantwoordde. Bij nader onderzoek bleek hij inderdaad de Fransman te zijn, wiens aanhouding werd verzocht. Hij was in het bezit van 400.000 Franse frs., 37.000 Belgische frs., 5.000 Zwitserse frs. en van tal van sieraden. De man werd ingesloten. Hij zal van daag naar Breskens worden overge bracht. (Advertentie) Bij zijn openingswoord sprak de voor zitter er zijn vreugde over uit, dat de raad van Waterlandkerkje weer sedert verscheidene maanden voltallig is, daar de heer Beerens na een langdurige ziek te weer aanwezig is. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van Gedeputeerde Staten, waarbij medegedeeld wordt dat DACW-premie is toegekend voor de verbetering van de Weststraat. Deze straat zal verbreed worden en aan een zijde voorzien worden van een trottoir. Het is de bedoeling zo spoedig mogelijk, althans dit jaar, met de uitvoering van het werk te beginnen. Zo spoedig mogelijk zal tot de nodige grondaankopen worden overgegaan. Aan E. van Opdorp-Verhulst wordt fi nanciële medewerking verleend tot ver betering van hun woning Cathalijne Schans 52. De verordening op de heffing van ri oolrechten, waarvan de geldigheid per 1 januari 1963 afloopt, wordt vanaf die datum verlengd. In de verordening worden geen wijzigingen aangebracht. De raad sprak er zijn voldoening over uit dat er een nieuwe gemeenschappe lijke regeling voor de schoolartsendienst wordt voorgesteld, waarbij het mogelijk is dat er een derde schoolarts wordt aangesteld. Zonder hoofdelijke stemming wordt de regeling dan ook aangenomen. Het onderzoek van de geloofsbrieven heeft tot resultaat dat de nieuw en op nieuw gekozen raadsleden worden toege laten. Het agendapunt inzake overdracht aan de Provincie Zeeland van de grond waar op de weg Oostburg-Waterlandkerkje-IJ- zendijke ligt, geeft aanleiding tot een discussie. Tenslotte wordt besloten die grond over te dragen aan de Provincie behoudens een kleine correctie. Bij de rondvraag wordt er op aange drongen, dat thans de woningwetwonin gen door de betreffende schilder worden afgeschilderd. De vergadering is van me nig, dat die woningen te lang al in de grondverf staan. Naar aanleiding van een opmerking bij de rondvraag wordt besloten een ge meenschappelijk pad voor de bewoners te leggen achter de woningen van de Kerkstraat. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf is op de loslyn van het spoorwegemplace ment te Bergen op Zoom een ongeluk gebeurd, waarbij wel veel materiële schade werd aangericht doch waarbij zich geen persoonlijke ongelukken voor deden. De rangeerder P. Keijzers uit Halste ren was met een motorloc op een der loslijnen bezig enige wagens te verrij den. Van een naast gelegen lijn kwam een tankwagen met cement aangereden welke vermoedelijk door de wind in be weging was gekomen. Deze cementwagen ramde bij een spoorrailssplitsing de tweede wagon achter de motorloc, waar door de cementtankwagen, een ledige wagon en de motorloc omkantelden. Keijzers bemerkte pas op het allerlaat ste moment, toen zijn loc al sterk over helde, dat deze ging kantelen. Hij kon er nog op tijd afspringen. Vrijwel direct daarna kantelde de locomotief, die evenals de wagons flinke schade opliep, Direct werd de stationschef gewaar schuwd en een opruimingsploeg uit Roö sendaal die kort daarna met materiaal en personeel arriveerde om de lijnen (Advertentie) haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! weer vrij te maken. Na een uur had men de wagons verreden en de gekan telde ledige wagon op de lijn geze,t waardoor men ruimte kreeg om gemak- kelijker'te kunnen werken. Men schatte toch dat het opruimingswerk de gehele avond in beslag zou nemen. Daar het ongeluk op de loslijnen gebeurde, had het treinverkeer van en naar Zeeland en Roosendaal hier geen hinder van. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Bond van oud-strijders en dra gers van het mobilisatiekruis heeft eni ge tijd geleden het initiatief genomen tot de oprichting van een Zeeuws thuis front voor de militairen in Nieuw-Gui nea. Het secretariaat van deze actie is ge vestigd te de Klinker I in Kapelle-Bie zelinge en in de afgelopen weken heeft men reeds vele adressen ontvangen van Zeeuwse militairen die in Nieuw-Guinea zijn. De bedoeling van de afdeling Kapel le-Biezelinge van de B.O.S. is om al de Zeeuwse jongens in Nieuw-Guinea een blijk van meeleven van het thuisfront te sturen in de vorm van een pakket of iets dergelijks. Zo spoedig mogelijk hoopt men de eerste actie af te werken. De gelden die hiervoor nodig zijn komen reeds binnen. Degenen die willen bijdragen voor de ze actie kunnen dit doen door het stor ten van een bedrag op girorekening 154617 van de Nutsspaarbank te Kapelle onder vermelding „Thuisfront". De actie wordt geheel belangeloos door vrijwilligers uitgevoerd. 5? Zeeland gaat deze en de volgende week ken nis maken met de unie ke Muizenstad van de 66-jarige Hendrik de Man uit Scheveningen. Donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. zal men deze wonderlijke mui zengemeenschap op de Vlasmarkt te Goes kun nen aanschouwen; de volgende week, op de zelfde dagen, zal Hen drik de Man zijn Mui zenstad op de Dam in Middelburg opzetten. Hendrik de Man is vroeger in de aan nemerssector werkzaam geweest. Toen hij zestig was en dus eigenlijk aan zijn pensioen had moeten den ken, ging hij voor het eerst met zijn zelf gemaakte Muizenstad op pad. Sedertdien is hij er kriskras mee door Nederland gereisd. Vorig jaar heeft hij voor het eerst een tournee door België gemaakt en mis schien gaat hij het volgend jaar wel naar Duitsland. Televisiebezitters hebben op 20 ju nij.L in „De Verrekijker" enkele flitsen van de Muizenstad kunnen op vangen. Het is dan ook echt wel iets bijzonders wat Hendrik de Man de mensen laat zien. Op een groot tabeau heeft hij een heel klein stadje gebouwd- huisjes met leuke trapgeveltjes, ruime stra-. ten, een stadhuis natuurlijk, mo lentjes, een brug, een woonschuit, een politie-bureau want ook in een muizengemeenschap gaat er wel eens iets verkeerd. In dit stadje laat Hendrik de Man elke middag, wanneer zijn Muizen stad te bezichtigen is, zo'n vierhon derd muizen los. Het zijn allemaal siermuizen in dertig verschillende kleuren: blauw, grijs, geel, oranje om een paar tinten te noemen. Er zijn muisjes bij, die U's halen op muizententoonstellingen. Er zijn er verder handenvol, die goed zijn voor een eerste prijs. Deze muizen uit een collectie van wel vierduizend lopen niet zomaar Hendrik de Man, filosoferend over zijn kleine stadje en de bevolking daarvan. doellos in het stadje rond. Ieder blijkt zijn eigen plaats, zijn eigen interessen, zijn eigen hobby's te. heb ben. De beestjes blijven op het plateau. „Er zijn mensen, die zeggen dat er iets óp gesmeerd is of dat er schrik draad omheen zit, maar dat is alle maal flauwe kul" zegt Hendrik de Man. ,,'t Wordt ze eenvoudig ge leerd. Er kan er bij het vechten wel eens een afrollen maar de volgende dag zit-ie toch weer in de stad, heer lijk in zijn molentje te draaien". Het geheim van de smid. Dat is het natuurlijk. En het lijkt wel een magische smid. Hendrik de Man zegt tenminste: „Hij kan niet zo wild zijn of hij blijft bij mij als dood in m'n hand zitten. Misschien ben ik vroeger zélf wel een muis geweest". Deze uitlating bewijst meteen <dat er ook verschillende karaktertjes in zijn stad rondlopen. Dan moet men weten dat er „wilde bliksems" onder de bevolking van Muizenstad zitten, die eind vorg jaar nog onder de grond liepen. „Ze regeren de anderen", zegt Don van Genderen Stört, die de beestjes verzorgt, „het zijn de burgemeester, de wethouders en de commissaris van politie van Muizenstad". Hendrik de Man heeft geen dokter nodig. De zieken worden door de gemeenschap zelf verwijderd. Het menu van de diertjes bestaat uit speciale muizenkorrels als dagelijk se kost, een sneetje brood, wat an dijvie, dat sla en 'n beetje vogeltjes zaad als extraatjes. Ze drinken uit kleine flesjes net als baby's. Het is maar één keer per dag eten gebla zen: 's avonds na de voorstelling. „Na gedane arbeid is het goed eten en rusten", zegt Hendrik de Man. De muizen slapen lang-uit naast en over elkaar. Om kwart voor twee 's middags zijn ze wakker want ze weten dat ze dan de stad intrekken en als de stad, zoals gisteren, nog keurig opgeborgen zit in de wagen dan hangen de bewoners tegen het gaas van ongeduld. Donderdagmiddag mogen ze weer burgermeestertje en secretarisje en burgemeestertje en secretaris en ze zijn. Een hoekje van het muizenstad je, laat zien hoe knus de bevol king er leeft. (Advertentie) jarenlang zorgeloos 9 en veilig brommen Men schrijft ons: De rijks middelbare landbouwschool te Goes leidt toekomstige landbouwers op tot ondernemers, die in staat kunnen worden gesteld het landbouwbedrijf op rationele wijze te beheren. Behalve dat les gegeven wordt in de onderscheidene landbouwvakken wordt tevens aandacht geschonken aan de voort gezette algemene ontwikkeling, zodat een voldoende brede grondslag wordt verkregen. Het nieuwe cursusjaar, dat eind sep tember 1962 weer begint, is toegankelijk voor kandidaat-leerlingen, die op 1 ja nuari 1963 de 16-jarige leeftijd hebben bereikt. Voorts dienen zij in het bezit te zijn van het diploma lagere land- of tuinbouwschool, óf het bewijs van over gang van de 2e naar de 3e klas h.b.s. of lyceum, óf van de 3e naar de 4e klas u.l.o. Teneinde de toekomstige fruit- en groentetelers in de gelegenheid te stel len een bredere basis-opleiding te volgen dan thans in deze provincie mogelijk is, zal met ingang van het nieuwe cursus jaar aan dezelfde school een afzonder lijke tuinbouwopleiding worden inge steld. Voor de toelating gelden dezelfde voorwaarden. De rijksinspecteur voor openbare bi bliotheken heeft zowel het boekenbezit als de huisvesting van de openbare bi bliotheek in Middelburg afgekeurd. On geveer 50 pet. van de boeken is ver ouderd of versleten. Dertig procent moet opnieuw worden gebonden en 10 pet. moet worden gerepareerd. Slechts 10 pet. voldeed aan de Rijkssubsidie-voor waarden. Er zullen 6.500 boeken moeten worden aangekocht en 6.000 boeken moeten worden gerepareerd, om het hui dige boekenbezit weer te evenaren. Ook de huisvesting is abominabel slecht. Het gebouw in de Molstraat is oud en toont duidelijke sporen van ver val. Het meubilair in (fit vol scheuren zit tende gebouw is navenant. De Middel burgse leeszaal heeft niet alleen geen aparte directiekamer, de directrice mej. Chr. Keiler heeft zelfs geen bureau. De bibliotheek, die over 430 m2 zou moeten beschikken, meet slechts 194 m2 en heeft bovendien nog steeds geen jeugdafde ling.. Het is dan ook geenszins verwon derlijk, dat uit het jaarverslag een terug gang van het aantal lezers bleek. Ver wonderlijk is wel dat de gemeente Mid delburg, ondanks herhaalde aanvragen, blijft vasthouden aan het van rijkswege voorgeschreven minimum voor subsidie aan openbare leeszalen. Ondanks dit alles en een gebrek aan gediplomeerde krachten werden er nog 1004 boeken aangekocht en 1400 titels bewerkt. In totaal werden in 1961 46774 boeken uit geleend. Het aantal bezoekers bedroeg 5615. gtrijden voor vrijheid is iets anders dan de vrijheid beleven. Dat heb ben we in tal van Afrikaanse landen gezien. Zolang het ideaal wenkte, was er geestdrift en eendracht. Zodra het was bereikt, ontstond de onderlinge verdeeldheid. Of beter gezegd: kwam de onderlinge verdeeldheid aan het licht. Algerije maakt daarop al geen uitzondering. Van die verdeeldheid hadden we al iets bespeurd, toen de zeer gematigde Ferhat Abbas opzij werd geschoven voor Ben Khedda. Deze Ben Khedda is nu echter de ge matigde. die het opnemen moet tegen Ben Bella, jarenlang gevangene in Frankrijk, doch ingevolge het akkoord van Evian vrijgelaten. In het Algerijnse bevrijdingsleger blijken beiden aanhang te bezitten. Ben Khedda is de ander vóór geweest door hoge officieren uit de topleiding te verwijderen. Doch een grote groep van het leger heeft zich afgescheiden en wacht op een gelegenheid om toe te slaan en Ben Khedda te verdringen. De staatshoofden van Tunesië, Egypte en Marokko trachten te bemiddelen. Zij begrijpen, dat het fataal is voor de pas verworven vrijheid van het laat ste Noordafrikaanse land. dat kolonie was, als het al aanstonds in onder linge tweespalt een nieuwe opbouw bederft. Kan men echter zo veel be grip en gezond verstand verwachten van mannen, die zo veel jaren in strijd- houding hebben doorgebracht en nu opeens moeten omschakelen naar vreedzaam en geduldig wederopbouw- werk? In ieder vrijheidsstrijd dringen zich ambitieuze avonturiers op, die maar geen afscheid kunnen nemen van een ongeregeld bestaan. De nieuwe republiek Algerië heeft al dadelijk met een groot gevaar af te rekenen. Ze zal zich haar vrijheid waardig moeten tonen. Ze zal ook de belofte waar moe ten maken, dat de Europeanen zich veilig kunnen voelen in het nieuwe be stel. Anders zou de OAS ook weer de kop kunnen opsteken. Over de vreugde over de verworven vrijheid legt zich een donkere schaduw. £)e vlag hing halfstok. Want er was een erelid van de roeivereniging der Nijmeegse studenten gestorven. Binnen echter begon de fuif, die in spiratie opleverde voor een reeks reuze-leuke grappen. Zoals: het klim men op naburige huizen en daar ver nielingen aanrichten; het losrukken van asfaltpapier, dat op straat werd gesmeten en in brand gestoken; het opstapelen van zware balken en het gappen van benzine uit een geparkeer de motorfiets, om daarmee een groot vuur aan te stoken; het doorsnijden van brandweerslangen, toen de brand weer was uitgerukt om het vuur te blussen: het gooien met stenen en bierflesjes naar de politie. Sjonge, sjonge, wat een heerlijk feest! Wat een echte studenten! Maar nu serieus: zulke vlegelstre ken van fuifnummers zijn een studen tengemeenschap onwaardig. Student zijn'is nog altijd een voorrecht. Het kan de weg openen naar een leiden de functie in de samenleving. Maar wee de samenleving, die geleid zal moeten worden door lieden met zulk een mentaliteit. We durven hopen, dat strenge disciplinaire maatregelen zul len worden getroffen tegen hen, die zich aldus misdroegen. Dit heeft niets meer met studentikoziteit te maken. Dit is laf nozemgedoe. gij Soest is een man met een fiets door een auto dood gereden. De auto reed door. Vlak daarop reden twee andere auto's over het lijk heen en verdwenen ook. Toen de politie ar riveerde, reed er juist een derde auto over het zwaar verminkte lijk. De be stuurder stopte even, maar repte zich toen ook verder. De politie achtervolg de hem zonder resultaat. Dat is een tafereel v.an het verkeers- slagveld. waarop er dagelijks sneu velen. Dit is echter wel een bijzonder weerzinwekkend tafereel. Men kan geen woorden vinden voor het gedrag van zulke automobilisten. op £)e NTS heeft verkeerd gegokt. Ze dacht dat de Tour de France in de nieuwe formule niets zou worden. Ze sloeg een aanbod van de Franse TV af, om dagelijks beelden van deze mon- sterstrijd te vertonen. De Tour is in teressanter dan ooit. We merken het dagelijks, hoe de belangstelling van het publiek ervoor stijgt. Toch blijft de NTS volharden in haar houding. Is het zo moeilijk ongelijk te bekennen? (Advertentie) Volgens kranteberichten zou men in Amerika 30.000.000 dollar voor een Cleopatra hebben betaald! Dat is gewoonweg ongelooflijk! Geschrok ken belden, wij dan ook de Auping Fabrieken in Deventer, waar men ons echter gerust kon stellen: „Hier in Nederland kan men zich al voor 55.- een Cleopatra aan schaffen". Dat is toch ook wel een ongelooflijke prijs, als we even denken aan dat sierlijke, moderne model, aan die frisse, heldere kleuren of aan dat nobele, donkere afroteak. En dan begrijp je meteen hoe het komt dat Cleopatra Nederlands meest ver kochte divanbed is. Dan neem je je voor om beslist eens te gaan kijken naar deze prachtige Auping-creatie.

de Stem | 1962 | | pagina 5