14 >kser Bij acties op Nieuw-Guinea nu 260 Indonesiërs uitgeschakeld Rioolwater kwam terecht in het gewone leidingnet Boeing van Air France met 112 inzittenden neergestort Mogelijk aanklacht tegen mr. Maris ALGERIE-POLITIEK HANDICAPT TOUR vandaag- Nazaten van sultan machtigen regering Straalreus botst op bergwand OUDE GETROUWE ONTSPOORD Wereldomroep zendt iedere dag uit In de wielen? Vijf gevallen van tyfus in Amsterdam Derde ramp met Boeing-707 in maand tijds Bewogen Huub van Doorne: Grote schade voor DAF 6 lulst "lulsf VIJFDE DIVISIE naar La Courtine MORGEN START DE „TOUR' Tour de France-prijsvraag Twee kinderen steken school te Gent in brand Offertes f VIENNA de slankste hoorbril Ook voor zwaar slechthorenden Optiek Jacobs Nwe. Haagdjjk 25, Breda RS rnontage), 4S, RS, ERS, EN- MAKERS, HOUT- KERKERS, PUITERS, EURS, <LIEDEN, SONEEL. i HELDE" SSINGEN erkoop 2 IERMANTELS I) - 49.50 enz. erkoop 4 NTELPAKJES - 44.50 cnz. ;avond tot 9 u. 102e JAARGANG No. 24010 Uitgave: N. V. Uitg My. Neerlandia Directeur: E. H. B Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda Reigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland DAGBLAD VOOR ZEELAND ZATERDAG 23 JUNI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Xng. Ment 1,05) Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwscb-Vlaanderen: HULST Steenstraat 14 - telefoon 2377 (BijbureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) DE PHILIPPIJNSE REGERING EIST BRITS-BORNEO OP Onverwachts heeft zich een gegadigde gemeld voor het gebied van Noord-Borneo, dat momenteel een Britse kroonkolonie is. De regering van de Filippijnen heeft de Engelsen laten weten dat het ge bied rechtens aan haar toekomt, omdat Noord-Borneo vroeger deel van de Filippijnen heeft uitge maakt. Soekarno, die Noord-Borneo ergens onder aan zyn verlanglijstje had staan, heeft op deze verwikkeling nog niet gereageerd. Zuid-Borneo valt onder de juris dictie van Djakarta. De president van de Filippijnen, Macapagal, heeft Engeland onmiddellijke besprekingen voorgesteld „ter snelle en vreedzame regeling van de kwestie". zou kunnen worden door de Philippijnse eisen. De Philippijnen menen echter dat het zo'n vaart niet zal lopen. De Philippijnse regering baseert zich bij haar eisen op een machtiging die zij heeft ontvangen van erfgenamen van de sultan van Soeloe, die particuliere aan spraken op Noord-Borneo hebben. Wij len de sultan beschouwde zichzelf als de enige rechthebbende op Noord-Borneo, maar ondanks zijn rijkdom en macht zag hij nimmer kans het gebied aan de En gelsen te ontfutselen. Engeland heeft op 25 mei, toen deze kwestie in diplomatiek verkeer aan de orde werd gesteld, al laten weten, dat het zal vasthouden aan de Britse soeve reiniteit over het gebied. Noord-Borneo kwam in 1511 in Portugese handen. In 1600 werd het door de Nederlanders ver overd en in 1665 viel het in Engelse han den. In 1942 veroverden de Japanners het gebied. Engeland en de Philippijnen zijn deelge noten in de Zuidoost-Aziatische ver dragsorganisatie. Engeland heeft al eer der te kennen gegeven dat de prettige sfeer in het verbond wel eens verstoord DE PREMIER van de Kongolese cen trale regering Adoela en president Tsjom- be van Katanga hebben gisterochtend in Leopoldstad hun overleg hervat. DE BRETONSE boeren hebben een be stand in de „artisjokoorlog" afgekon digd. Wanordelijkheden zullen nu niet meer voorkomen, mits er een aan vaardbare regeling wordt getroffen ten aanzien van het enorme overschot aan artisjokken. DE STICHTING „Studentenhuisvesting' te Utrecht het initiatief genomen tot de bouw van duizend studentenflats. De flatgebouwen zullen verrijzen in de buurt van de nieuwe universiteit. VANDAAG ZAL de voogdijcommissie van de V.N. proberen tot een besluit over de kwestie Roeanda-Oeroendi te komen. Wrijfpunt is de vraag of de Belgische troepen na 1 juli (de dag van de onafhankelijkheid) in het beheer- schapsgebied zullen mogen blijven. NA EEN STAAT van dienst van tien jaar is de Boeing B-52, een achtmotorige Amerikaanse bommenwerper voor de lange afstand, geschikt voor vervoer van atoombommen, uit de produktie ge nomen. DE POLITIE in Keulen heeft een Italiaan gearresteerd in verband met een vijftal gevallen van aanranding en moord op kleine meisje in West- Duitsland. Er is ook een lasser aan gehouden, die bekend heeft een vijfjarig meisje te hebben aangerand en gedood. DE AMSTERDAMSE politie heeft een kort-aangebonden monteur aangehouden. De man had twee jongelui die hem met een verrekijker begluurden toen hij met zijn meisje in een auto zat, het water ingereden. De jongelui kwamen er met een nat pak vanaf. (Advertentie) Welke consequenties deze kwestie zal hebben voor het Nieuw-Guineageschil kan onmogelijk worden voorspeld. Psy chologisch gezien komt de Philippijnse eis voor de Indonesische regering, alhoe wel deze er zelf buiten staat, wellicht niet ongelegen. De Philippijnen konden geen beter bewijs van hun sympathie voor Soekarno's aanspraken op Nieuw- Guinea leveren, dan zelf ook een stukje van de reeds oudbakken koloniale koek te eisen. Of zijn daardoor In een later tijdsge wricht Indonesië in de wielen zullen rij den kan men nu niet voorzien. Soekar no's ambities golden vooralsnog voor malige Nederlandse bezittingen en niet de Britse of Portugese, die wellicht punt twee in de expansiepolitiek vormen. De militaire acties op Nieuw-Guinea hebben het initiatief nog steeds aan de Nederlandse troepen gelaten. Berekenin gen hebben uitgewezen dat de Indone sische invasietroepen minstens 260 man hebben verloren. Ruim de helft daarvan is door toedoqn van onze troepen uit geschakeld. De rest is gewoon veronge lukt bij de zeer riskante en onhandig uitgevoerde luchtlandingen, gestorven van honger en misschien ook wel in handen van Papoea's terechtgekomen, Van enig georganiseerd optreden van de para's is, volgens mededelingen van de militaire commandant op Nieuw-Gui nea, thans geen sprake meer. Deels on bewapend en verhongerd, dwalen Jani's bevrijders in de jungle rond, voortdu rend opgejaagd door Nederlandse en Papoeapatrouillcs, zonder contact met het moederland. Voortdurend blijkt hoe weinig de Pa poeabevolking op de bezoekers van de overkant gesteld is. Soms moeten de parachutisten door Nederlandse troepen tegen de Papoea's worden beschermd. Er wordt gedacht aan de mogelijkheid om de Papoea-gidsen van wapens te voor zien. Nieuwe landingen zijn niet gemelfl, maar dit wil nog niet zeggen dat zij niet zijn voorgekomen of nog zullen voorko men. De verliezen aan Nederlandse zijde hebben tot dusverre vijf doden en acht gewonden bedragen. Met ingang van maandag zal Ra dio-Nederland-Wereldomroep dage lijks een programma, bestemd voor de troep in Nieuw-Guinea, uitzen den. De titel van het programma „Contact met thuis". In Nederland zal men de uitzending niet kunnen opvangen, aangezien het gerichte uitzendingen betreft. President Soekarno heeft zijn super- bevrijder Jani benoemd tot chef staf van het Indonesische leger. Jani volgt als zodanig generaal Nasoetion, die ook mi nister van Defensie is en het in die func tie te druk heeft, op. Er zijn de afgelopen weken en kele gevallen van tyfus in Am sterdam geconstateerd. Als ver moedelijke oorzaak wordt door het gemeentebestuur genoemd een be smetting van het leidingwater op 21 mei, gedurende één uur. In totaal zijn vijf patiënten opgeno men, één man en vier vrouwen. Van twee patiënten staat vast dat zij tyfus hebben, twee patiënten lijden vermoe delijk aan de ziekte en één wordt als verdacht" aangemerkt. Het gemeentebestuur van de hoofdstad heeft in verband met deze zaak een com muniqué uitgegeven, waarin wordt ge zegd dat op 21 mei door het verrichten van een foutieve handeling gedurende korte tijd een verbinding heeft bestaan tussen de rioolwaterzuiveringsinstallatie en het waterleidingnet in Amsterdam west. Zodra deze omstandigheid bekend werd heeft de directie van de gemeente-water- leiding onverwijld alle maatregelen ge troffen om de verontreiniging te doen verwijderen. Op grond van uitvoerige onderzoekin gen door de gemeentewaterleiding in samenwerking met de G.G. en G.D. kan met zekerheid worden medegedeeld, dat de normale zuiverheid van het water leidingnet reeds enige tijd is hersteld. Het communiqué zegt verder, dat geens zins vaststaat dat enig verband gelegd kan worden tussen de geconstateerde verontreiniging en de tyfusge vallen. Dit verband wordt echter ook niet on mogelijk geacht. De directeur van de G.G. en G.D. heeft een brief doen uitgaan naar alle huisartsen en specialisten te Amsterdam, waarin op het voorkomen van tyfus i wordt gewezen. Hoewel van besmetting van het water allang geen sprake meel is heeft men toch bekendheid willen geven aan deze zaak om te voorkomen dat er patiënten thuis ziek blijven lig gen, die mogelijk besmet zijn. Men ontdekte op de bewuste dag de vervuiling van het drinkwater vrij spoe dig, maar aanvankelijk dacht men dat de vervuiling zich beperkte tot een ge sloten circuit. Pas later bleek dat het onzuivere water ook in de drink waterleiding is gekomen. Men heeft toen ruim 60.000 kubieke meter water ge bruikt om de leidingen in Amsterdam- West weer schoon te spoelen. Het is niet nodig geooordeeld de ge zinnen waaruit de patiënten komen, af te zonderen, hoewel deze gezinnen wel voortdurend onder medisch toezicht staan. Tyfus kan zich o.a. openbaren door hoge koortsen en diarree. Het schema voor de verplaatsingen van onderdelen der 5e divisie naar en van La Courtine is thans vastgesteld. Dit luidt aldus: 51e gevechtsgroep, vertrek uit Neder land 12 juli, oefening te La Courtine 16 t/m 27 juli, terugkeer in Nederland 31 juli. 53e gevechtsgroep: resp. 26 juli, 30 juli t/m 10 aug. en 14 aug. 52e gevechtsgroep: resp. 9 aug, 13 t/m 24 aug. en 28 aug. De verplaatsingen, waarbij in totaal 15.000 man zijn betrokken en 2500 voer tuigen, beginnen vanuit de opkomstcen tra, met name voor infanterie en genie te Budel en Mill, voor artillerie te Ol- debroek en verlopen als die van de pa rate eenheden in voorgaande jaren. De eerste divisie zal van 10 september tot 6 november in La Courtine oefenen, in twee groepen van elk omstreeks 7000 man en met 1200 voertuigen. Tenslotte zullen nog 20 centuriontanks per spoor naar La Courtine worden vervoerd. (Advertentie) Dinsdag a.s. start de grote van het Dagblad De Stem Op de Noordzee wordt de Navo- oefening „Fairwind Vil" gehouden. Een fregat van de Deense marine, een grumman tracker van de Nederlandse marine en een shackleton van de En gelse marine (van deze laatste alleen een vleugel zichtbaar) jagen op een onderzeeboot. Vrij warm J J Weersverwachting geldig tot van- J Perioden met zonneschijn en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot I ma('ïe' de kustprovincies in de middag af en toe vrij krachtige wind tussen zuidwest en west. Weinig ver- andering in temperatuur. Verwachting van het Belgisch weer- t kundig instituut: Zwakke tot matige weste tot zuid- Westenwind. Over het algemeen be- wolkt. soms zwaar bewolkt met op- klaringen en kans op regen. t I Vandaag zon onder 21.04 uur, iwn onder 10.33 uur. ai o.0rgen: zon °P 4-2Ö uur- zon onder J uur' maan °P 00.37 uur, maan t onder 11.52 uur. t - ™aandag zon op 4.20 uur, maan OP 00.37 uur. (Van onze Belgische correspondent) Twee knaapjes van 10 en 9 jaar heb ben te Gentbrugge een school in brand gestoken. Vooraleer de brandweer erin geslaagd was het vuur te doven waren de turnzaal en zes klaslokalen reeds in de as gelegd. De brandstichting kwam aan het licht, toen een brandweeroffi cier een jongetje ondervroeg, dat een buitengewone belangstelling voor de brand aan de dag legde. De twee knapen waren op een vrije dag over de omheining geklauterd. In een oud lokaal haden zij krantepa pier in brand gestoken. Het vuur deelde zich mede aan een gordijn, dat bran dend neerviel doch verder geen onheil stichtte. De jongens begaven zich toen naar de grote moderne turnzaal, waar ze eerst in een hoek vuur maakten om daarna de apparaten in brand te ste ken, De veroorzaakte schade zou 5 tot 6 miljoen Belgische franc bedragen. Een der jongetjes gaf als motief voor de brandstichting op, „dat zij niet graag naar school gingen". Deze verklaring is echter niet afdoende, want tijdens het verhoor hebben zij bekend, daags voor dien brand te hebben gesticht in een serre, terwijl zij van plan waren ge weest daags na de school ook een hooi mijt in brand te steken. De lucifers hier toe hadden zij reeds verstopt. Door de kinderrechter werden zij on der toezicht geplaatst. Naar verluidt is één van de knapen in zekere mate ach terlijk. Geen van beiden bleek de ernst te beseffen van het gepleegde misdrijf. Gisterenmorgen, kort voor het aanbreken van de dag is een Boe ing 707 van de Franse luchtvaart maatschappij Air France tegen een bergwand gevlogen van het eiland Guadeloupe in de Caraibische zee. Piloten die enige uren na de ramp over de plek cirkelden waar het vliegtuig met 112 inzittenden aan boord was neergestort, hebben geen tekenen van leven waarge nomen. Zij zagen alleen wrakstuk ken, die overal verspreid lagen, en een dikke rookwolk. Het vliegtuig, de „Chateau de Chan- tilly", van de lijndienst Parijs Santia go de Chili, had enkele minuten later op het vliegveld Le Raizet zullen landen. Guadeloupe, het grootste van de Be nedenwindse Eilanden, bestaat uit twee eilanden, het westelijke Basse-Terre en het oostelijke eiland Grande Terre. Het vliegveld bevindt zich op Grande Terre. Het toestel sloeg op 8 kilometer van de dichstbijzijnde weg, ten oosten van de kustplaats Deshayes op Basse Terre tegen de 600 meter hoge heuvel, „Ezels rug" genaamd te pletter. De bemanning van de „Chateau de Chantilly" bestond uit 10 koppen. De gezagvoerder, André Lesieur was een ervaren piloot, die vele malen het vlieg- tuig van president De Gaulle heeft be stuurd. Uit Deshayes is gemeld, dat militairen en bewoners van het eiland zich een weg door het tropisch oerwoud naar het wrak hebben gebaand. Volgenfs één der piloten die gistermorgen over de plaats van de ramp is gevlogen zal het dagen duren voordat alle lichamen zijn gevon den. Zij liggen over een zeer groot ge bied verspreid. Sommige delen van het wrak zijn volkomen versplinterd. Van overlevenden is nog geen spoor ontdekt. Het zich ten tijde van het ongeluk was vrij slecht. Lesieur had aan het olieveld gemeld, dat er een laaghangen de bewolking was, terwijl er harde wind stond en het flink regende. Het Amerikaanse bureau voor Burger luchtvaart heeft direct twee deskundi gen naar Guadeloupe gezonden om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de ramp. Air France heeft 14 specialisten naar het eiland gezonden. Een functionaris van Air France heeft verklaard, dat de mogelijkheid bestaat dat het vliegtuig door de bliksem is getroffen. Boven de bomen van het oerwoud kon men een grijze rookwolk zien opstijgen, afkomstig van het brandende wrak. Onder de 101 passagiers bevonden zich vier baby's. Het is de tweede Boeing 707 van de Air France die deze maand is neer gestort. Op 3 juni stortte een Boeing neer op Orly, het vliegveld by Parys, waarbij 130 personen om het leven kwamen. Het ongeluk van gisteren is het vijfde, sinds de Boeing 707 in 1953 werd ingezet in het internationale luchtverkeer. Tevens was het de derde vliegramp van een Boeing 707 in een maand tyds. Bij slechts één van de ongelukken heeft men de oorzaak van de ramp kunnen vaststellen. Ongeveer 300 Boeings doen momenteel dienst bij 26 luchtvaartmaatschappijen. De 707 was het eerste straalvliegtuig dat voor commerciële diensten in ge bruik werd genomen. Er bestaan geen plannen om de Boeing 707 een vliegverbod op te leggen. Alle rampen met Boeings hebben onder verschillende omstandigheden plaats gehad. „Er zijn geen aanwijzingen voor ernstige gebreken in het vliegtuig", aldus een functionaris van het federale bureau voor de luchtvaart. Op het westelijk verzorgingsemplace ment van de Nederlandse Spoorwegen aan de Zaanstraat in Amsterdam is vrijdagochtend vroeg een elektrisch treinstel ontspoord, dat nog vrijwel alleen voor postvervoer wordt ge- bruikt. Het traject Amsterdam-Zaan dam moest daartoe over enkel spoor worden gereden, waardoor het trein verkeer vertraging ondervond (Van onze Haagse redacteur) „De Haagse officier van justitie mr. Maris is bij zijn werk in wat de DAF-Demka-af faire genoemd wordt, onvoorzichtig te werk ge gaan. Hij heeft blijk gegeven van weinig verantwoordelijksheidsge- voel door op vakantie te gaan op een moment dat de DAF geheel ten onrechte in grote moeilijkheden raakte". Dit zei gisteren de heer Huub van Doorne, directeur van de DAF, op een persconferentie te Scheveningen. De donderdag j.l. door de officier van justitie afgegeven verklaring, dat de hem ter hand gestelde stukken geen dubbele facturen waren en dat zij geen dubbele aanleiding zijn of zijn geweest tot het in stellen van een opsporingsonderzoek te gen Daf en/of Demka, is volgens de heer van Doorne slechts verkregen na het uitoefenen van zware druk. „Dit heeft mij pijnlijk getroffen", zei hijen ieder uur van uitstel heeft de schade aan ons bedrijf aanzienlijk vergroot". De heer van Doorne verklaarde voorts: „wij hebben een emotionele week achter de rug. Ik neem eerst een week end rust om mij daarna maandag met mijn beste juristen en adviseurs te be zinnen op wat gedaan moet worden. Mo gelijk komt het tot een aanklacht on zerzijds tegen mr. Maris of tegen het Algemeen Dagblad, dat als eerste met volkomen onverantwoorde publikaties is begonnen op grond van gegevens waar over men ons niet eerst benaderd heeft". Tegen de ontslagen Daf-employé die fo tokopieën van zgn. frauduleuze dubbele facturen aan de schroothandelaar Worms te koop aanbood de heer Worïns scha kelde toen de justitie in heeft de Daf reeds een aanklacht ingediend. De belangrijkste vraag voor de heer van Doorne in deze affaire is of mr. Maris inlichtingen aan journalist van E. van het Algemeen Dagblad heeft ge geven en of hij daarbij gezegd heeft dat een justitieel onderzoek reeds in deze zaak gaande was. De heer van E. heeft dit namelijk in zijn krant beweerd. Mr. Maris' heeft echter op de dag van de eerste publikatie reeds gezegd deze te betreuren en voorbarig te vinden en geheel voor rekening van het Algemeen Dagblad te laten. Mi*. Maris maakte maakte da-arbij nog niet duidelijk of er iets bezwarends was vastgesteld of dat er geen sprake van een onderzoek was. Dit maakte hij eerst later duidelijk. Het feit of mr. Maris al dan niet gege vens aan het Algemeen Dagblad heeft verstrekt en gewag heeft gemaakt van een aanhangig onderzoek zal dus waar schijnlijk beslissend zyn voor de vraag tegen wie de heer van Doorne een aan klacht zal indienen. Vast staat in ieder geval dat mr. Maris een onderhoud heeft gehad met de journalist in kwestie. De heer van Doorne heeft gisteren ge zegd vanaf het begin zo verontwaardigd te zijn geweest dat hij ieder persoonlijk contact met mr. Maris en van E. geme den heeft. Wat de gewraakte „dubbele facturen" in deze zaak betreft: dit blijken offertes te zijn geweest". Zelfs mr. Maris moet de fotocopieën ervan voor rekeningen hebben aangezien" zei de heer van Doorne. Op de persconferentie lagen de ze copieën ter inzage. Bij het doen van offertes zijn bepaalde offertes soms een dag later met lagere prijzen herhaald, zodat er inderdaad sprake van verschil lende prijzen is geweest Er is ook bij bepaalde buitenlandse transacties wel gebruik gemaakt van dubbele facturen, waarvan er een het zgn. grensdocument is. Er is echter niet gebleken dat men zich hiervan heeft bediend in gevallen waarin dubbele facturen niet zijn toege staan. Voor wat de ontslagen employé be treft zei de heer van Doorne, dat deze man beslist niet uit wraakgevoelens heeft gehandeld. „De man is aan de drank en hij heeft waarschijnlijk alles gepro beerd om aan geld te komen. Hij moet geweten hebben dat zijn stukken en foto copieën niets voorstelden. De heer van Doorne critiseerde voorts verschillende dagbladen om „hun sen- satielust" die zij bij hun berichtgeving tentoongespreid zouden hebben". Terugkomend op de zijns inziens zeer grote materiële en morele schade die de Daf is berokkend zei hij: „Bij een fabriek in Duitsland is onze verkoop praktisch stil komen te liggen. De handel in auto mobielen is keihard. Gezegd is zelfs dat de Daf voor miljoenen de belasting zou hebben ontdoken, waardoor ons voortbe staan onmogelijk zou worden.'' (Advertentie) ALLEENVERKOOP Voor het eerst in de geschiedenis heeft de politiek de altijd bijzonder geordende gang van zaken in de Tour de France verstoord. In het Frankrijk van vóór de periode-De Gaulle, toen de kabinetten elkaar in snel tempo op volgden, lieten de politici het wel uit hun hoofd om dergelijke crises tijdens de ronde te veroorzaken, want de politiek zou dan maar weinig publiciteit gekregen hebben. Ook stakingen en demonstraties werden altijd tijdelijk uit gesteld als het evenement naderde. Het vorig jaar nog gebeurde dit. Toen versperden de Franse boeren in verscheidene departementen de wegen uit protest tegen de landbouwpolitiek van De Gaulle. Maar op het moment dat de tour-karavaan door deze streken reed hadden de boeren de strijdbijl be graven en schaarden zij zich onder de honderdduizenden toeschouwers om het tot de romantici en fanatici sprekende schouwspel van de voorbijtrek kende kleurige en schreeuwige tour-trein gade te slaan. Dit jaar echter heeft de tour moeten wijken voor de gevolgen van de Franse politiek in Algerië. Niet dat van de route afgeweken zal moeten worden, maar de stroom Franse vluchtelingen, die Algerië de rug heeft toe gekeerd, heeft de perfect draaiende huisvestingsorganisatie van de tour in ernstige moeilijkheden gebracht. Voor de onderbrenging van deze repa triërende Franse burgers zijn in het zuiden hotels en schoolgebouwen, die al voor de tourkaravaan besproken waren, plotseling gevorderd, zodat de tour-organisatie nu in aller ijl naar andere mogelijkheden moet gaan zoe ken. Verzekerd wordt, dat alle pogingen in het werk zullen worden gesteld om eenieder onder te brengen. Maar bij voorbaat vraagt men al clementie in verband met de bijzondere omstandigheden als er moeilijkheden zouden blijven bestaan.

de Stem | 1962 | | pagina 1