Postelkanaal: wissel in Benelux-kanalennet ONZE PUZZEL Grootwinkelbedrijven zijn actiever dan ooit PROGRAMMA'S RADIO EN T.V. Lengte: 23 km - kosten: 30 miljoen Noordbrabantse commissie brengt rapport uit f£ r r Landbouwwet Kennedy afgestemd MOORDEN OP MEISJES IN RIJNLAND Overval in Birma 11 11 Omwegen Tijdwinst Radioactieve besmetting Amerikaanse melk sterk gedaald Geen burgemeesteres in Parijs Regionaal 5 jaar Shell Junior Club! Supermarkten vergen grote investeringen Radioprogramma 's Televisieprogramma DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 JUNI 1962 (Van onze verslaggever) r\e aanleg van het Postelkanaal, dat een verbinding tot stand ■L-' moet brengen tussen het Nederlandse Wilhelminakanaal en het Belgische kanaal Antwerpen-Turnhout, kost ongeveer 30 miljoen gul den. Het kanaal wordt 22,7 km lang, aldus het rapport van de t^oord- brabantse commissie-Postelkanaal dat hans aan het provinciaal bestuur is aangeboden. Het begint 700 meter ten noordwesten van de brug in de weg Reusel-Arendonk, doorsnijdt de Noordbrabantse Kempen en mondt vorkvormig uit in het Wilhelminakanaal ter hoogte van de sluis van Hooghaghorst tussen Tilburg en Oirschot. De geprojecteerde waterweg is de schakel tussen de oost-west lopende kanalenstelsels van België en Nederland en moet volgens de commissie geschikt wor den gemaakt voor kempenaars tot 600 ton. Later moet het ook be varen kunnen worden door Rijn-Herneschepen van 1350 ton. t De stippellen op beide kaartjes is het Postelkanaal. Het rechtse kaartje geeft een indruk van de positie van het Postelkanaal in het Belgisch-Ne derlandse waterwegenstelsel (waar van overigens slechts de grote rivie ren en enkele kanalen in het midden gebied zyn weergegeven). Op de on derste kaart een „vergroting" van de gestippelde rechthoek op het rechtse geeft een gedetailleerder beeld van de schakelpositie van het Postelkanaal, dat de Nederlandse en Belgische waterwegen verbindt in het Benelux-middengebied. In eerste aanleg moet het Postelkanaal derhalve een diepte krijgen van 3,5 me ter, een bodembreedte van 25 meter en een waterspiegelbreedte van 46 meter. Om het grote verval (14,84 meter) te overwinnen zullen drie schutsluizen ge bouwd moeten worden, plus een sluis in de vorkaansluiting naar het hogere pand van het Wilhelminakanaal ten oosten van de sluis van Hooghaghorst. De sluis- kolken krijgen met het oog op verbreding en verdieping van het Postelkanaal in de toekomst een breedte van 14,5 meter en een lengte van 120 meter. Over het kanaal zijn drie verkeersbruggen gepro jecteerd en zeven bruggen voor land- bouwverkeer. Het kanaal zal 265 ha landbouwgrond opslokken, maar door ruilverkaveling kan volgens de commissie dit nadeel gedeeltelijk worden opgevan gen. De commissie verwacht bovendien dat het Postelkanaal verbetering kan brengen in de slechte waterbeheersing van het doorsneden gebied. De argumenten die de commissie (on der voorzitterschap van Reusels burge meester C. van Beek) ten gunste van het Postelkanaal te berde brengt, be treffen de economische ontwikkeling van het middengebied van de Benelux. Het kanaal heeft echter ook in groter ver band betekenis, omdat het de Neder landse en Belgische waterwegenstelsels verbindt. Thans moet de grensoverschrijdende binnenvaart, die ruim 80 procent van het goederenvervoer tussen België en Ne derland voor haar rekening neemt, grote omwegen maken via de Maas en het van zeer weinig betekenis zjjnde kanaal Luik-Maastricht in het uiterste oosten en de Schelde en het kanaal Terneuzen- Gent in het uiterste westen. In Benelux- verband gezien is het dwaas dat tussen de Schelde in het westen, de Maas in het oosten, het Albertkanaal in het zui den en Wilhelminakanaal-Amer-Hol- landsch Diep in het noorden geen enkele doorgaande scheepvaartverbinding is te vinden. (De aansluiting te Lozen van de Zuid- Willemsvaart op het kanaal van Bocholt naar Herentals kan men buiten beschou wing laten, omdat de capaciteit van deze verbinding te gering is en te oostelijk is gelegen). Ma een uitvoerige analyse van het grens- overschrijdende scheepvaartverkeer, concludeert de commissie dat het Postel kanaal een kortere verbinding tot stand brengt tussen enerzijds midden-Noord brabant, west-Noordbrabant en Rotter dam en anderzijds de Belgische Kempen met haar kolenbekkens, het Luiker in dustriebekken als leverancier van grond en hulpstoffen voor de metaalindustrie, de Borinage met zijn kolen, staal en N8731 6-'62 P.PD N.BR [7~ 4 f3 '6 1/ A/ Ai O p H, JIZONTAAL: 1 uitroep; 3 Chinese maat; 5 bestaat; 7 voorzetsel; 9 vaartuig; 10 rivier in Brabant; 11 bekende motor races (afk.); 12 bos; 14 overblijfsel v. e. boom; 15 elke; 17 bedorven: is vergel ding; 21 vallei; 22 uitroep; 23 eenh. v. f neerslag; 28 aanzien; 29 gebergte in Rusland; 33 pers. voornaam- w.; .34 soort verlichting; 36 spel van - G; zangnoot; 39 lidwoord: 41 het /Knl a wa^rsportcentrum; 46 goud (Fr.)48 larve; 50 deel v. e. kippenhok; ol gebaar; 53 liefkozing: 55 meisjesnaam; 58 meisjesnaam; 60 bevestigingsmiddel; 61 filmmaatschappij; 64 vaartuig; 66 he vige storm; 68 dans; 69 de dato (afk.); '1 vervoermaatschappij (afk.); 72 jong dier; 73 godsdienst (afk.); 74 water in friesland; 75 grondtoon; 76 inhouds maat (afk.). VERTICAAL: 1 zoutig; 2 krantenjon gen; 3 trage; 4 dierengeluid; 5 Engels lidwoord; 6 staafje; 7 oud (Eng.); 8 familielid; 9 vervoeronderneming (afk.); 13 vreemde munt; 14 de oudere (afk.); 16 stofmaat; 19 telwoord; 20 karakter; 22 Engels telwoord; 24 afgemat: 25 het Romeinse Imperium (afk.); 26 maan stand (afk.); 27 gewricht; 30 verdieping; 31 klaar; 32 zangnoot; 35 gewicht; 37 deel v. Amerika (afk.); 39 lidwoord; 40 titel (afk.); 42 bevel; 43 land in Europa; 44 gewricht; 45 oosterse titel; 46 jongensnaam: 47 zangnoot; 49 vogel; 52 lichtbundel; 54 hemellichaam: 56 of ficieel ambt (oud); 58 getij; 59 vod; 62 toiletgerei; 63 Frans onp. voornaamw. 65 klap; 67 vervoermaatschappij (afk.); 70 lidwoord; 71 op dit moment. OPLOSSING Linker deel, horizontaal: 2 wolga. 7 ab. 9 tiel, 10 mok, 12 parade, 14 oma, 16 los 17 da, 19 sterk. 20 eg, 22 a.e., 23 baars 25 es, 26 den, 27 kar, 29 komiek, 32 elk. 33 spijs. 36 se, 37 tonen. Verticaal: 1 pampa, 3 o.t., 4 linda, 5 ge 6 alp. 8 boa, 11 kroos. 13 Amster dam,' 15 lakei, 17 dra, 18 rebel, 21 gas 24 serie, 27 konijn, 28 akker, 30 els, 31 est, 34 po, 35 se. Rechter deel, horizontaal: 2 kassa, 7 al. 9 sjek, 10 set, 12 sahara, 14 amp. 16 ons 17 do, 19 staak, 20 af. 22 li, 23 kaart, 25 et. 26 dra, 27 aai, 29 kameel, 32 ria. 33 gade, 36 nn, 37 opera. Verticaal: 1 lasso, 3 as, 4 sjerp, 5 se, 6 aks, 8 lea. 11 thans. 13 amsterdam, 15 tokio, 17 dal, 18 raket, 21 fat. 24 trier. 27 aarde, 28 slank, 30 ein, 31 ego, 34 a.p., 35 er. De Amerikaanse openbare gezondheids zorg heeft te Washington bekendgemaakt dat de radioactieve verontreiniging van melk door iodine 131 in de loop van juni een scherpe daling te zien heeft gegeven. In mei was de besmetting in verscheidene staten het gevaarpeil dicht genaderd. Blijkens een rapport zijn de eerste te kenen geconstateerd van strontiumstra- ling, veroorzaakt door de Russische kernproeven van 1961. Volgens deskun digen is de graad van besmetting door strontium 90 echter betrekkelijk laag gebleven. Volgens weerkundigen is de aantasting van gepasteuriseerde melk door iodine 131 uitsluitend en alleen te wijten aan de Amerikaanse proeven in de Stille Oceaan. Parijs, de stad van elegance, mooie vrouwen en charmante ideeën heeft de poging van de attractieve 45-jarige Ja- nine Alexandre-Debray om burgemees teres te worden, afgewezen. De onafhankelijke Pierre-Christian Teittinger won de verkiezingsstrijd, na dat Janine. eveneens onafhankelijk, zich uit de strijd had teruggetrokken. Teittinger versloeg de socialist Pierre Giraud. Hij zal nu dus president van de gemeenteraad worden, ofwel burge meester. Op het partij-programma van Janine stond onder meer: schone straten en meer bloemen en heesters op openbare plaatsen. (Advertentie) Pasta I K2r 1 Spray haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! bouwmaterialen en het zeehavengebied van Antwerpen, Bepaald sensationeel zijn de voorbeel den die de commissie geeft van de bespa ringen welke het Postelkanaal oplevert. Het zijn besparingen van vele uren en dus van veel geld. De 30 miljoen gulden die het kanaal kost, lijken een goede in vestering. De route Luik-Breda via het Postelka naal wordt ten opzichte van die via de Zuid-Willemsvaart 25 km korter, telt 9 sluizen minder en geeft een tijdwinst van 6 tot 7 uur. De route Brussel-Breda via het Postelkanaal wordt ten opzichte van die via Mark-Dintel 66 km korter, telt echter 8 sluizen meer, maar biedt dan nog een tijdwinst van 8 tot 9 uur. De route Antwerpen-Tilburg via Heren tals en het Postelkanaal wordt 82 km korter dan die welke thans via Heren tals naar Tilburg leidt, telt 12 sluizen minder en geeft een tijdwinst van 18 uur. De route Luik-Rotterdam via het Pos telkanaal is 85 km korter dan die via de Maas, telt 3 sluizen minder en geeft 15 uur tijdwinst: zij is 25 km korter dan die via de Zuid-Willemsvaart, telt 12 sluizen minder en geeft een tijdwinst van 10 uur. Het Postelkanaal fungeert als een wissel tussen de Belgische en Nederlandse industriegebieden. Of, regionaal is het Postelkanaal van belang. Voor midden-Noordbrabant met zijn structurele werkgelegenheids problemen zal het een aanzienlijke ver betering brengen van de geografische ontsluiting. Met name voor Tilburg met zijn grote geschoolde arbeidsmarkt (die thans wordt gedraineerd door de indu strieën in het oosten en straks ook in het westen) worden de mogelijkheden voor vestiging van moderne industrieën in de sectoren metaal, chemie en voe- dings- en genotmiddelen groter. In het gebied van de Nederlandse Kempen schept het de mogelijkheid om als steun bij de daar gevoerde industrialisatiepo- litiek (Bladel is kerngemeente) meer differentiatie in de industriële bedrijvig heid (thans vnl. sigaren-industrie) te brengen. In België zal het Postelkanaal de broodnodige industrialisering in het arrondissement Turnhout en het aan grenzende gebied ten zuiden daarvan sti muleren. Qonclusie: De aanleg van het Postel kanaal is noodzakelijk op grond van nationaal-economische overwegingen èn op grond van regionaal-economische mo tieven die gelden voor de Belgische pro vincies Antwerpen en Limburg en het Nederlandse Noordbrabant tezamen het Benelux-middengebied met 423.000 industriële arbeidsplaatsen op een bevol king van 3.400.000, dus met de industria lisatiegraad die groter is dan die van de Randstad-Holland met haar 439.000 arbeidsplaatsen op een bevolking van 5.420.000. (Advertentie) Wa( 'n club is dat! En hoe spannend, mooi, boeiend, in*' .es- sant is Olidin, 't clubblad! Inlich tingen bij elke Shell-pomp. (Van onze financiële Van de ongeveer 24.000 levensmiddelenzaken in Ne derland zijn er 845 die een aanzienlijk deel van de totale omzet van 2,5 miljard voor hun rekening nemen, namelijk de 479 winkels van P. de Gruyter en zoon N.V. en de 364 winkels van Albert Heyn N.V. Tezamen met Simon de Wit N.V. vormen zij de drie bekendste grootwinkelbedrijven in Nederland, waar tegen de andere levensmiddelenzaken zich teweer stel len door het aangaan van combinaties en bindingen met grossiers, zoals de Spar, de VéGé, de Centra en daarnaast de landelijke organisatie van coöpera ties. Er zullen dan ook niet veel winkeliers in deze branche meer zijn, die nog kunnen bogen op een totale zelfstandigheid en onafhankelijkheid. De en kelen, die nog wel volledige zeggenschap in eigen huis hebben, kost 't veel moei te zich te handhaven tegen de aanvallen van de combinaties met hun premiestelsels, week- reclames en wat dies meer zij. Men kan wel stellen, dat de grootste stoot tot de huidige ontwikkeling in de levensmid delenbranche is gegeven door het vermelde trio, dat door een zeer agressieve verkooppolitiek en later vooral door de ontwikkeling van de zelfbe dieningszaken een groot deel van de markt wist te ver overen. En de opmars wordt nog voortgezet, doordat nu verschillende super markten worden geopend, waar levensmiddelen in de ruimste zin worden verkocht, naast vele andere ook regelmatig in de huishouding benodigde artikelen. Dit soort zaken heeft op vele dames een grote aan trekkingskracht, vooral ook, omdat men door het slechts eenmaal afrekenen, de boodschappen in een keer bij elkaar heeft, wat ten opzichte van de oude methode van winkel in, winkel uit een aanzienlijke tijdsbesparing betekent. De grote drie zien deze aantrekkelijkheid ook goed in en zo is het aantal winkels van Albert Heyn sinds 1956 maar uitgebreid met slechts 3 stuks, maar van de 361 in 1956 bestaande winkels was ongeveer 20 procent zelfbedieningszaken, terwijl in 1961 reeds 50 procent op zelfbediening was ingericht. De omzetten stijgen door deze omzetting ook in ster ke mate, want met een dus praktisch gelijk aantal winkels nam de omzet bij Albert Heyn van 1956 tot 1961 met ruim 80 procent toe, wat aardig nadert tot een verdubbeling. Dit wil echter niet zeggen, dat hetzelfde aantal goederen nu bijna in dubbele mate is verkocht, want met de omzetstijging is 'gepaard gegaan een aanzienlijke uitbreiding van het assor timent. Bij De Gruyter is dit van 1951 tot 1961 ver dubbeld en ook bij Albert Heyn is er sprake van een snelle groei van het assortiment. Deze uitbreidingen grijpen zo diep in de structuur van de Nederlandse middenstand, dat nog onlangs prof. Van Muiswinkel bij de opening van een zelf- bedieningsgrossierderij ook een nieuw verschijnsel op het gebied van levensmiddelenverloop een dui delijke waarschuwing liet horen tegen de snel om zich heengrijpende branchevervaging. Hij doelde hier met name op de grote koelkastenactie van Albert Heyn, die naar het hem voorkwam wel zeer aan trekkelijk was voor de huisvrouw, maar fnuikend voor de middenstand, omdat die door de eis van - een collectie in koelkasten en door de service en vak kennis niet ,iii staat is een dergelijke aanbieding te doen. medewerker) Juist de belangrijkste functies van de middenstand, het bieden van sortering, service en voorlichting door vakkennis, heeft een grootbedrijf door een eenmalige actie niet, maar ze werkt wel volkomen marktver storend in de betreffende sector van duurzame con sumptiegoederen. Overigens is Albert Heyn N.V. hier niet de enige zondebok, want ook Simon de Wit N.V., die nog onlangs 'n elektrotechnisch installatie bureau heeft overgenomen, werkt hard in deze rich- ting. De structuur van de organisatie van De Gruyter wijkt nog aanzienlijk af van Albert Heyn. Het eerste bedrijf streeft naar een zo groot mogelijke integratie van produktie en afzet, wat tot gevolg heeft dat men in de winkels vooral artikelen van eigen makelij ziet, wat bij Albert Heyn in veel mindere mate het geval is. Bij de laatste treft men ook een grote col lectie merkartikelen aan. Dit heeft tot gevolg, dat De Gruyter een groter winstmarge kan hebben, terwijl Albert Heyn vooral afhankelijk is van grote omzetten om de zelfde netto-winst te bereiken. Ook op het gebied van cam pagnes is er verschil, want De Gruyter is voor liaar produk- ten uitsluitend aangewezen op eigen reclame, terwijl Albert Heyn ook kan aan haken op reclamecampagnes van merkartikelenleveran ciers. Een punt van overeenkomst van beide bedrijven, in tegen stelling tot de ontwikkeling in de industrie, is 't met de omzet oplopen van de personeelsbe zetting. Slechts door een groot aantal zelfbedienings zaken in te richten kan men er in slagen deze ont wikkeling in de hand te houden. Dit betekent, dat de personeelskosten een aanzienlijke druk op de totale kosten geven, wat nog versterkt is door een invoering van de vijfdaagse werkweek. Deze werd in de winkels bereikt door een rouleersysteem, omdat de winkels bij het verlenen van diensten aan het publiek op zaterdag geopend moeten blijven. Een vergelijking van de belangrijkste posten van balans en verlies, en winstrekening van Albert Heyn en De Gruyter geeft het volgende beeld. Albert Heyn De Gruyter (in miljoenen 1961 Exploitatie saldo Netto winst Eigen vermogen Liquide middelen Afschrijvingen Investeringen 17.2 4.8 26.6 22.8 8.6 13.9 18.3 6.9 44.6 9.2 11.7 circa 22.- Uit deze cijfers blijkt dat De Gruyter op een aan zienlijk groter eigen vermogen een naar verhouding geringere netto-winst maakt. Er blijkt ook uit, dat de investeringen in beide concerns enorme bedragen vergen, maar daar het grootste deel der omzetten tegen contante betaling geschiedt, is de liquiditeits positie van beide ondernemingen niet ongunstig te noemen. Hoewel een dividend van onveranderd 12 procent werd uitgekeerd, was dit voor aandeelhouders Albert Heyn blijkbaar dermate teleurstellend, dat de koers der aandelen een sprong maakt van even boven 700 tot even boven 600. Een deel hiervan is ongetwijfeld te wijten aan de algemene koersontwikkeling ter beurze, maar daarnaast zijn de verwachtingen voor het jubileumjaar 1962 kennelijk hoger geweest dan uit het dividend blijkt. Het Amerikaanse huis van afgevaar digden heeft te Washington met een verschil van tien stemmen Kennedy's wetsontwerp voor verstrakking van de produktiecontrole voor de graansector afgewezen. Onder de 215 negatieve stemmen be vonden zich die van 48 democraten. Slechts een enkele republikein behoorde tot de 205 afgevaardigden die het ont werp steunden. De Amerikaanse president wil door middel van een straffere graanpolitiek pogen om het tot zeven miljard dollar opgelopen overschot te reduceren. De republikeinen hebben geargumen teerd, dat minister van landbouw Orville L. Freeman door het bewuste ontwerp tot tsaar" zou worden gebombardeerd. Zij meenden dat de Amerikaanse boeren hiervan de dupe zouden worden. Voor de regeringsstrategen betekende de afwijzing een grote slag. Zij hadden gerekend op voldoende steun voor aan vaarding. De perschef van het Witte Huis, Pierre Salinger, gaf een ver klaring uit waarin werd gesteld dat een en ander de Amerikaanse belastingbe talers volgend jaar een miljard dollar extra zou kosten. (Advertentie) Herbert Ingo Dorloechter, eeii 22-jarige lasser uit Essen, heeft bekend dat hij een vijfjarig meisje heeft aangerand en vervolgens om het leven, heeft gebracht. In het Rijnland wordt bovendien nog steeds gezocht naar degene die vier andere meisjes, van vijf tot dertien jaar heeft vermoord. Het laatste slachtoffer was de dertienjarige Monika Bartrow, van wie het lichaam in een bos nabij Wanne-Eickel werd gevonden. Een bende opstandelingen in de Bir- maanse staat Sjan heeft een groep bos bouwers in een hinderlaag gelokt. 26 bosbouwers werden gedood en zeven lie pen verwondingen op. Hilversum 1 402 m. ZATERDAG 23 JUNI VARA: 12,15 Cultuurgewassen en hun ge schiedenis, lez. 12,30 Land- en tuinb.meded. Aansl. postduivenber. 12,34 Vers van de pers 13.00 Nws. 13,15 VARA-varia 13,20 Tijd voor teenagers 14,10 Streekuitzending 14,30 Holland Festival 1962: Mezzo-sopr. en piano, Spaanse liederen 15,00 Muziekmatinee, amus. muz. 16.40 Boekbespr. 17,00 Radio Jazzclub 17,30 Act. 18,00 Nws. en comm. 18,20 Draai- orgelmuziek (gr.) 18,30 Theaterorkest en zangsol. 19.00 Art. staalkaart VPRO: 19,30 Op de helling, gesprek over de heroriëntatie der kerken 19,45 Lichte orkestmuz. 19.55 Deze week. praatje VARA: 20,00 Nws. 20,05 Marinierskapel der Kon. Marine, Ame rikaanse lichte muz. 20,40 Tango-Rumba orkest 21,10 Socialistisch comm. 21,25 Ita liaans ensemble en zangsol. 21,50 Oude lied jes 22.20 Sportnws. 22.30 Nws. 22,40 Lichte muz. 23,10 Muziek uit films en musicals 23,55- 24,00 Nws ZONDAG 24 JUNI VARA: 8,00 Nws., postduivenber. en socia listisch strijdlied 8.18 V.h. platteland 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geest, leven, toespr. 10.00 Kamerorkest, klass. muz. 10,40 Lieve oudersbrieven van beroem de kinderen (XII) 11.00 Lichte gram. AVRO: 12.00 Theaterorkest en zangsol. 12,30 Sportber. 12,32 Verz.progr. van piano- en orgelmuz. 13,00 Nws. 13,07 De toestand in de wereld, lez. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Op de plaat.. rust!, gevar. progr. v. d. strijdkrachten 14,00 Boekbespr. 14,10 Radio- filharm. ork., klass. cn moderne muz. 15,15 Toneelbesch. 15,25 Mannenkoor 15,50 Oude klavecimbelmuz. (gr.) 16,00 Dansorkest en zangsol. 16,30 Sportrevue VARA: 17.00 Walsorkest 17,30 V.d, jeugd 17,50 Nws.,'sport- uitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Ned. herv. kerkd. IKOR: 19.00 V.d. jeugd 19.30 De open deur AVRO: 20.00 Nws. 20,05 Amus.muz. (gr.) 20.45 Hittegolf, hoor spel 21.25 Muz. vakantie overpeinzingen 22.00 Rijkdom der welluidendheid (gr.) 22.30 Nws. en meded. 22,40 Act. 23,00 Zang en piano, lichte muz. 23.20 Viool en piano (gr.), klass. muz. 23,55-24,00 Nws. MAANDAG 25 JUNI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied 7,23 Lichte ochtend klanken (gr.) 8,00 Nws. en socialistisch strijd lied 8.18 Muz. ochtendpost (gr.) 8,35 Ballet- muz, (gr.) 9,00 Ochtendgym. v.d. vrouw 9,10 Lichte gram. (9.35-9,40 Waterst.) VPRO: 10,00 Want ieder mens draagt een naam, overd. VARA: 10,20 Zestig min. voor bo ven de zestig 11,20 Voordr. 11,35 Pianorec. moderne muz. Hilversum LI 298 m. ZATERDAG 23 JUNI KRO: 12.00 Middagklok - noodklok 12,04 Licht lunchconc. (gr.) 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Instr. sextet (gr.), lichte muz. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13,15 Platertnws. 13,25 Musicerende dilettanten 13,50 Lichte gram. 14,10 Franse les 14.30 V.d. jeugd 15,30 Sopra nen en piano, duetten 15,55 Moderne muz. (gr.) 16.10 Als de dag van gisteren, klankb. 16.40 Lichte gram. v.d. jeugd 17.00 -Sport- periscoop 17,10 Volksmuz. 17.30 Boekbespr. 17.40 Nouveautés, nwe klass. gram. 18.00 Kunstkron. 18,30 Jazzens. 18,50 Praatje voor politieke voetgangers 19.00 Nws. 19,10 Act. 19,25 Gram., Russische liederen 19,45 Licht baken, lez. 19,55 Popul. klass., Omroepork. en sol., klass muz. 20,50 En nu mijn geval, vragenbeantw. 21,00 De platenkoffer. gevar. progr. 21.45 Lichte gram. 22,20 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Wij luiden de zondag in, godsd. progr. 23,00 Meesterwerken van de religieuze muz. 23,45 Klass. gram. 23,55-24.00 Nws. ZONDAG 24 JUNI KRO: 8.00 Nws. 8,15 Klass. gram. 8.25 Inl. hoogmis 8,30 Hoogmis NCRV: 9,30 Nws. en waterst. 9.45 Geest, liederen (gr.) IKOR: 10.00 Muz. van de zondag 10.15 Inl. op de kerkd. 10,30 Kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11,45 De kerk in de spiegel van de pers. lez. NCRV: 12.00 Kerkorgelmuz. KRO: 12,15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12,35 Lichte muz. cn zangsol. 12.55 De hand aan de ploeg, lez. 13,00 Nws. 13,05 De Oelewappers, licht progr. 13,30 Muziek-periodiek 14,00 Moderne kamermuz. 14,35 Missa Litanica 15,00 Cello en piano, klass. muz. 15,25 Muz. miniaturen (gr.) 16.00 Sport 16.30 Godsd. uitz. Convent van kerken: 17,00 Baptisten- kerkd. NCRV: 18.30 Dubbelkwart. 19,00 Nws. uit de kerken 19.05 Meisjeskoor en sol. 19,25 Door een geopende deur in de hemel, lez. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Een avond in Portugal 21,30 Do-Re-Mi, licht progr. 22,20 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Avondgeb. 22,55 Holland Festival 1962: Concertgeb.ork. en sopraan 23,40 Klass. muz. (gr.) 23.55-24,00 Nws. MAANDAG 25 JUNI NCRV7,00 Nws. 7,10 Gew. muz. 7,30 Lichte gram. 7,50 Het brood des levens, meditatie 8,00 Nws. 8,15 Radiokrant 8,35 Vlotte och tendmuziekjes (gr.) 9.00 V.d. zieken 9,35 Kinderkoor (gr.) 9,40 V.d. vrouw 10,10 Ka mermuz. (gr.) 10,20 Theologische etherleer gang 11,05 Cello en piano, klass. en moderne muz. 11,40 Lichte gram, Brussel Vlaams ZATERDAG 23 JUNI 324 m: 12,00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Lichte gram. 13,00 Nws. 13,15 V.d. jeugd 14,00 Filmkron. 14,30 De academie der discofielen 15,40 Nwe gram. 16,00 Thea- terkron. 16.20 Gevar. gram. 16,45 Rep. over de technische bijstand aan de ontwikkelings landen 17.00 Nws. 17,15 Dagklapper en lit. kalender 17,20 Ad te Levavi, lit. gezangen 17,30 Koorzang 17,45 Eng. les 18,00 Koorzang 18.30 V.d. sold. 19.00 Nws. 19,30 Festival van lichte muz. 20.40 Amus.muz. 21,00 BBC light music festival (verv.) 22,00 Nws. 23.00 Nws. 23.05 Amus.muz. 23,35 Lichte gram. 23,55-24.00 Nws. ZONDAG 24 JUNI 324 m: 12,00 Nws. 12.03 Romantische muz. 12,30 Weerber. 12,35 Amus.muz. 13,00 nws. en weerber. 13,15 V.d. sold. 14,00 Opera- en Bel Canto-conc. 15,30 Gevar. progr. 17,30 Lichte muz. 17,50 Pianorec. 18.30 Godsd. uitz. 19,00 Nws. en weerber. 19,30 Lichte gram. 20,00 Amus.progr. 22.00 Nws. 22,15 Dansmuz. 23,05 Lichte gevar. gram. 23,55- 24,00 Nws. Brussel Frans ZATERDAG 23 JUNI 484 m: 11,55 Gram. 13.00 Nws. 15.03 Or- kerstconc. 16.03 Bel Canto 17,00 Nws. 18.38 Amus.muz. 19,30 Nws. 21,30 Gevar. gram. 22,00 Wereldnws. 22,15 Jazzmuz. 22,55 Nws. 23,00 Klassiek concert 23,55 Nws. ZONDAG 24 JUNI 484 m: 11.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. en sportber. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 20.45 Lichte gram. 22,00 Wereldnws. 22,55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. ZATERDAG 23 JUNI VARA: 15.00 Tips voor uw vakantie 15.25 Amerikaanse tv-film 15,50 Tsjechische teken film 16.10 Amerikaanse tv-film 16,35 Op de drempel van de kosmos, de ontwikkeling van de luchtvaart 17.00-17,30 V.d. jeugd 19,30 Top of flop NTS: 20,00 Journ. en weer- overz. VARA: 20,20 Amus.progr. 21,10 TV-film 21,35 Willens en wetens, quiz 22,35- 22,45 Achter het nws. VLAAMS BELGIë: 15.45 Sportrep. 16.30- 17,30 V.d. jeugd 18.40 Eurovisie: Rep. van de 24 uren van Le Mans 19,00 Filklore 19,30 Echo 20.00 Nws. 20.30 Eurovisie: Rep. van de 24 uren van Le Mans 20,45 Verrassingsspel 21.45 TV-feuill. 22,10 TV-politiefeuill. 22,55 Nieuws. FRANS BELGIë: 15.45-16.30 Eurovisie: Act. rep. rep. 18.25 Wetenschappelijke kron. 18,40 Eurovisie: Rep. van de 24-uren van Le Mans 18,55 V.d. jeugd 20,00 Nws. 20,30 Eurovisie: Rep. van de 24-uren van Le Mans 20,45 Feu ill. 21.15 Tekenfilm 21.20 TV-spel 21.55 TV-film 22,20 Cinépanorama 23,10 Nws. ZONDAG 24 JUNI NTS: 19,30 Weekoverz. en journ. 20.00 Sport in beeld KRO: 20,30 Woord en beeld 20,40 Requiem voor een vogel (Le gardien des oiseaux). eenakter 21,15 Amsterdams Kunstmaandorkest. popul. klass. conc. 22.00- 22,30 De antieke vaas, film uit de serie The four just men. VLAAMS BELGIë: 11.00-11.40 H. Mis 14,00 Landb.kron. 14.45 De week in beeld 15.15 V.d. kleuters 15,35 Eurovisie: Rep. van de aankomst van de 24-uren van Le Mans 16.15 Rep. van de NATO-luchtvaartmeeting te Kleine Brogel 17.00-18,45 Sportrep. 19,00 Sprookjesfilm 20.00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Eurovisie: Ronde van Frankrijk 20.40 Showdagboek 21.55 Sportweekend 22.20 Fes tival van bekroonde korte films 23,05 Nws. FRANS BELGIë: 15,00 Gevar. progr. Om 15.30 en 16.30 Eurovisie: Autoraces te Le Mans 17.00-17,30 Opening van de Canadees- Belgische week 19.30 Feuill. voor de jeugd 20.00 Nws. 20.30 Eurovisie: Filmrep. van de Tour de France 20.40 TV-film 22,20 Cana dees-Belgische week 22,50 Nws.

de Stem | 1962 | | pagina 19