Er gebeuren vreemde dingen bij V.V.V. K.N.Y.B. moet oordelen Tweede etappezege van Kees den Hartog Te wapen, plastiqueurs! Cijfers consumentenbond zijn niet maatgevend MOTORRACES SLEESWIJ K-REVUE 1962 GEREED Serie nieuwe incidenten aan Berlijnse zonegrens Dodelijk ongeluk in Oostenrijkse ronde AUTORACES LE MANS „Vrijwillige" verlenging dienstplicht Konvooi werd bestookt met propaganda Salan roept op tot de vrede Internationals weer lager Ronde van Oostenrijk Zebra-sportdag te Biervliet Nieuw wereld record polsstok Ronde Eiland Man Jac. v. d. Kloot le landgenoot Wielerronde te Boschkapelle Tenniscompetitie met belangrijke slotfase Ronde Ulicoten Piet Dubbelman bij Yolendam CIRCUIT - ETTEN Schaaktoernooi te Willemstad Aanval op record John Cobb K.O.S.-schermtoernooi Poging staking in Roerbekken te voorkomen O.A.S.-leider in Or an. Tweede vergadering over loonvorming Geheugenstoornis Stirling Moss uit ziekenhuis Teergehalte in sigaretten MARKTEN BEURS VAN AMSTERDAM WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 JUNI 1962 In het bestuur van de eerste divisieclub V.V.V. is dezer dagen een crisis ontstaan, die nog ver-strekkende gevolgen zal kun nen hebben. De heer D. Smeets, een der promo tors van het betaalde voetbal In Venlo en sedert enkele jaren penningmeester van V.V.V., heeft donderdagavond zijn functie met onmiddellijke ingang neer gelegd. De controverse tussen het bestuur en de penningmeester is ontstaan na de verkoop van de V.V V.-spil Tom van der Hurk en aanvalsleider Cor de Meule- meester aan Sittardia. Ondanks het feit dat het V.V.V.-be- stuur reeds volledige overeenstemming Venlose met Fortuna -54 en Go-Ahead had be reikt over de transfers van respectieve lijk Van der "Hurk en De Meulemeester, is penningmeester Smeets. die overigens de enige belangrijke financier is in het betaalde voetbal bij V.V.V. en ook een aanzienlijke vordering op de vereniging heeft, volgens het bestuur bij de transfer van beide spelers aan Sittardia geheel eigenmachtig te werk gegaan. De spe lers, die nog geen contract met de aan hen door het WV-bestuur toegedachte nieuwe clubs hadden getekend, hebben op initiatief van de heer Smeets dins dagavond de overeenkomst met Sittardia met hun handtekening bekrachtigd. Bij V.V.V. betwist men nu de rechts geldigheid van deze transacties en heeft men een ander aan het KNVB-bestuur voorgelegd. Na het bekend worden van de transfers heeft secretaris W. Bruens woensdag te lefonisch zijn ontslag aangeboden aan Kees den Hartog zegevierde vrij dag voor de tweede maal in suc cessie donderdag won hij de zesde etappe in de Ronde van Oostenrijk. Met anderhalve minuut voorsprong finishte hij in de ze vende etappe, een rit van St. Jo- hann naar Linz over 186 km in 4 uur 49 min. 52 sec. vóór de Oos tenrijker Christian Frisch in 4.50. 25. Coen Visser, Bart Solaro en Kees Snep vangers klasseerden zich met ruim een halve minuut achterstand respectievelijk op de 6e, 7e en 9e plaats. De uitslag ludt: 1 Den Hartog *.49.52, 2 Frisch 4.50.25, 3 Deimboeck 4.50.35, 4 Weissleder z.t., 5 Ebenbeck z.t., 6 Vis ser z.t., 7 Solaro z.t., 9 ex aequo Snep- vangers z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Mueller (O.-DId.) 35.35.58, 2 Christian (Oostenrijk) 35.40.07, 3 Schuur (O.-Did.) 4 Boelke (W.-Dld.) 35.48.32, 5 Hoffman (O.-Dld.) 35.48.49. 10 Solaro 35.54.54, 11 Snepvangers 35.55.09, 12 Den Hartog 35.55.41, 18 Visser 36.03.43 LANDENKLASSEMENT 1 Oost-Duitsland 107.28.30, 2 Nederland 107.^5.01, 3 Oostenrijk 107.43.27. Bezweken De oudste deelnemer aan deze Ronde, de 32-jarige Oostenrijker Anton Frisch, is aan een in die ronde opgelopen blessure bezwe ken. Frisch kreeg een schedelba- Zondag 24 juni zal op het gemeente lijk sportterrein te Biervliet de 2e gro te Zebrasportdag worden gehouden, welke georagniseerd wordt door de r.-k. Jonge Boerenstand en de r.-k. Boerin-J nenjeugdbond van de plaatselijke afde ling Biervliet. Aan deze sportdag zal door de boerenjeugd van West-Brabant. Zuid-Beveland, oost- en west-Zeeuwsch- Vlaanderen worden deelgenomen, in to taal 19 afdelingen. Het afwisselende pro gramma vermeldt o.a. ritmische oefenin gen en diverse atletieknummers. De jury zal reeds om half elf aanwezig zijn om de verschillende onderdelen te jureren. De sportdag wordt 's middags officieel geopend door burgemeester Kostense van Biervliet, waarna een massademon stratie door de jongens en meisjes zal worden gegeven en de finales van de atletieknummers zullen worden gehou den. De Finse polsstokhoogspringer Pentti Nikula verbeterde tijdens wedstrijden in Kauhava het we reld- en Europees record polsstok hoogspringen met een sprong van 4,94 meter. Het oude record stond met 4.92 meter op naam van de Amerikaan Dave Tork. De 20-jarige Belg Gaston Vas- tiau zegevierde vrijdag in de Ron de van het eiland Man voor ama teurs. Met slechts vier en een hal ve seconde voorsprong ging hij als eerste door de finish, de 182 km afleggend in 5 uur 17 min. sn 47,5 sec. De uitslag luidt: 1 Gaston Vastiau 5. 17.47.5; 2 Goodman (G.B.) 5.17.52; 3 van den Bossche (B.) 5.18.49,5. De beste Nederlander der Kloot met sisfractuur, toen hij j.l. woensdag ten val kwam, doordat een vrouw de weg overstak. KEES DEN HARTOG Uitmuntend Jac. van een twintigste plaats. Ztfn landgenoot de Jager werd 34e, ter- MU Tolhoek en Boonman de strijd staak ten. Ook Boschkapelle begint nu naam te maken op het gebied van de wielersport. Na de overigens zeer succesvolle nieuwelingenkoersen van de twee voor gaande jaren hebben thans de wielerent- housiaste Bosschenaren voor zondag 24 juni een koers voor amateurs en onaf- hankelijke georganiseerd. Het heeft heel wat moeite gekost om het zover te krijgen, maar dank zij de ac tiviteit van de supportersclub onder voor zitterschap van J. de Klerk en de spon tane medewerking van vele dorpsgeno ten zullen zondag om half drie ongeveer 45 renners de strijd aanbinden over een afstand van ongeveer 125 km. Het par koers voert over de Bosschestraat, Drie Gezustersdijk, Provinciale weg en School straat en de renners zullen deze ronde 30 keer onder de wieltjes moeten door trappen. Een boeiend wielergevecht ligt daarbij in het verschiet, want van Ginneken, van de Borst, Swanefeld, Verweij en de Rooij (om enkele namen te noemen) zullen zeker al hun krachten geven om de zegepalm in hun bezit te krijgen. Spe ciale aandacht vraagt natuurlijk ook de plaatselijke favoriet, Theo Marcus, die extra zijn best zal doen om met een eervolle plaats te gaan strijken. Overigens komen nog meer sterke kandidaten uit deze streek aan de start: van Poecke, de Waal en Tieleman. Vier Duitse en ver schillende Belgische renners geven deze ronde van Boschkapelle bovendien nog een internationaal karakter. In een Weens ziekenhuis is de Oosten rijkse amateur-wielrenner Anton Fisch overleden. Fish kwam woensdag, tijdens do vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk, in St.-Anton ten val tofen een 60 jarige vrouw vlak voor hem de weg overstak. Hij liep een zware schedelbasisfractuur op. Ferrari heeft zich na twee trainings- dagen nadrukkelijk kandidaat weten te stellen voor de eerste prijs in de van daag van start gaande 24 uurs-rit op het Franse circuit van Le Mans. De Amerikaanse wereldkampioen Phil Hill en diens Belgische stalgenoot Olivier Gendebien reden hun vier-liter proto type in een tijd van 3.55.2 rond het 13.453 kilometer lange circuit. Hun gemiddelde lag boven de 206 km. De derde plaats op de trainingsli.ist werd eveneens door een Italiaans merk bezet, Maserati. de heer Smeets, die dit ontslag onmid dellijk aan de KNVB heeft doorgegeven. De heer Smeets heeft tevens om een onderzoek door de KNVB verzocht. z Ook Go Ahead en Fortuna '54 schij nen zich bij deze gang van zaken niet te willen neerleggen en zullen deze affaire eveneens bij het bondsbestuur aanhangig maken. Tot op heden is geen Bredase tennis vereniging er in geslaagd tot de le klas door te dringen. BTCI 1 kan a.s. zon dag deze belangrijke mijlpaal bereiken door een overwinning op het Tilburgse Philharmonie 1. Het tweede team komt voor een plaatsje in de 2e klas uit tegen TOZ 1 uit Oss, BTCI 3 gaat op reis naar Hulst om door een goed resultaat tegen Hulster Ambacht haar plaats in de 3e klas te behouden. Voor promotie van de 3e naar de 2e klas staat de ontmoe ting CV 1-Bred. LTV 2 op het program ma. Een plaats in de overgangsklasse B is weggelegd voor Markendaal 1 bij winst op Woburnpark 2; het derde speelt voor promotie naar de 3e klas tegen Philhar monie 3. TC Breda gaat naar de over gangsklasse A indien Victoria 2 uit Rot terdam de winst in Breda achterlaat. Morgen wordt de Ronde van Ulicoten weer verreden. Er zal een zeer felle strijd gevoerd worden bij de nieuwe lingen en amateurs. Bij de nieuwelingen zullen Jan Seegers, John Koks en Jules van der Flaes (plaatselijke favorieten) hun beste beentjes voorzetten. Om drie uur starten vele bekende amateurs en onafhankelijken. Zij moeten 100 km af leggen (27 ronden). De volledige ploeg van Toon Simons is van de partij. Leo van Dongen, Cees Snepvangers, André van Aert en Jacques van der Kloot zijn de belangrijkste zegekandidaten. Rinus Paul uit Den Haag en Karei Leijten uit Breda dingen ook mee naar de zege. De wedstrijd telt mee voor het klasse ment van Breda Bier. Piet Dubbelman, tot voor kort oefen- meester van Leeuwarden, zal met in gang van 1 juli Volendam gaan trainen. Hii volgt Bram Appel op, die door P.S.V. gecontracteerd werd. (Advertentie) ZONDAG 24 JUNI Aanvang 1.50 uur Om nationale titel. HET NOORS voetbalelftal heeft in Oslo met 20 verloren van Zweden. Deze stand was bij de rust reeds bereikt. Voor het kandidatentoernooi in Willem stad werden donderdagavond de partijen van de 26ste ronde gespeeld. De ut- slagen waren Petrosjan Benkoe 0,50,5 Gelier Keres 0,5—0,5 Kortsnoj Fischer afgbroken. De stand is nu 1. en 2. Petros jan (Rusl.) en Keres (Rusl.) beiden 16,5 pnt. (25 part.); 3. Gelier (Rusl.) 15,5 pnt. en 1 afgebr. partij (26)4. Fischer (V.S.) 12,5 pnt. en 1 afgebr. partij (25); 5 Kortsnoj (Rusl.) 12 pnt. en 2 afgebr. partijen (26); 6. Benkoe (V.S.) 10 pnt. y 1 afgebr. partij (25); 7. Talj (Rusl.) 7 pnt. (21); 8. Filip (Tsj.-Slow.) 6 pnt. en 1 afgebr. partij (25). De Amerikaan Mickey Thompson is voornemens deze zomer op de zoutvlak- ten van Utah een aanval te doen op het 1 jaar oude wereldsnelheidsrecord van de Engelsman ohn Cobb; dit record is 394.196 mijl/uur. In 1960 is Thompson sneller geweest; hij kwam toen tot 406 mijl per uur. De schermwedstrijden van de Kon. Officiers Schermbond, die deze «eek in het Kurhaus werden gehouden, zijn vrij dag besloten met de finale van de open wedstrijd op sabel. De uitslag luidt: 1. Elt. Van der Molen, 2. It-kol. Boot, 3 it.-gen. Maurenbrecher, 4. vdg. Ho- gervorst, 5. maj. Gerverdinck, 6. com modore Bakker, 7 kap. t. zee Van de Wall. Sinds ettelijke maanden war en in België geruchten in omloop over een mogelijke verlenging van de dienst plicht. De Navo-raad heeft België bij elke gelegenheid het verwijt gemaakt dat het de geringste bijdrage van alle Navo-landen levert en bovendien werd België aangewreven, in de praktijk niet eens in staat te zijn de effectieven te leveren waartoe het zich formeel ver bonden had. De Belgische regering heeft een nieu we formule uitgewerkt om, zonder de dienstPLICHT te verlengen en aldus de antipathie van de publieke opinie op haar hals te halen, het tekort aan perso neel van het leger aan te vullen. Jonge lui die hun dienstplicht in Duitsland vervullen, komen er zoals voorheen met twaalf maanden vanaf. Jongelui die be reid zijn een dienstverbintenis van drie of zes maanden extra te ondertekenen, zullen hun actieve dienst in België kun nen vervullen en tijdens de contract periode betaald worden als de beroeps- vrijwilligers. Het lijkt een elegante oplossing: de Belgische regering doet haar best om de geit èn de kool te sparen. Maar of het helpen zal Werknemers en werkgevers zijn gis teren in Dusseldorf besprekingen begon nen om te proberen de staking af te wenden, die 400.000 mijnwerkers in de bekkens van het Roergebied en rondom Aken op 27 juni willen houden om kracht bij te zetten aan looneisen. Het initiatief tot de conferentie is ge nomen door Westduitslands minister van arbeid Theodor Blank. Hij verdedigt het regeringsstandpunt dat de mijnwerkers staking de economische expansie ernstig zou belemmeren. De Westduitse minis ter van economische zaken, prof. Lud- wig Erhard, heeft onlangs gewaarschuwd dat Duitsland zijn positie op de wereld markt zal ondermijnen, indien het huidi ge loon- en prijspeil zich opwaarts blijft bewegen. Nu op 1 juli in de deelstaat Noordrijn- Westfalen statenverkiezingen worden ge houden, willden de daar aan het bewind zijnde christen-democraten een mijnslui- ting voorkomen. De Oostduitse communisten hebben gisteren een Amerikaans militair kon vooi op weg naar Berlijn getracteerd op een propagandistische radiouitzending. De Russische grenssoldaten lieten het konvooi na afwikkeling der formalitei ten echter ongestoord doorreizen. De commandant van het konvooi heeft bij de Russen tegen de Oostduitse actie ge protesteerd. De Oostduitsers lieten tijdens de twintig minuten die het konvooi moest wachten op controle der papieren door „De overeenkomsten van Al giers zijn een hersenschim. Wij hernemen onze vrijheid van han delen". Dit zei de leider van de geheime legerorganisatie in Oran, ex-generaal Gardy gisteravond in een geheime radiouitzending. De O.A.S.-leider zei verder, dat de leiders der commando's op hun post moeten blijven en hun opdrachten die nen uit te voeren. Op de terugkeer van de Europese bevolking naar Frankrijk moet nadruk worden gelegd, aldus Gardy. Hij zei, dat gedurende enkele dagen „onderzoekende besprekingen" met de F.L.N. hadden plaatsgevonden, die echter een „negatief resultaat" had den opgeleverd. Een kwartier na de radiouitzending hoorde men schieten in het stadscentrum van Oran, waar eerder op de dag tien tallen kneedbommen waren ontploft. In het stadhuis van Oran brak na een ont ploffing brand uit. Ex-generaal Raoul Salan, die als de leider van de O.A.S. tot levenslang is veroordeeld, heeft in een brief aan de pers verklaard in te stemmen met liet akkoord dat op 17 juni tussen de O.A.S.- leiders in Algiers en de mohammedaan vertegenwoordigers van de over gangsregering in Algerië is gesloten. „Ik heb ervoor gestreden Algerië bin nen Frankrijk te houden", aldus Salan, „maar onze verwachtingen zijn niet verwezenlijkt. Laten mijn vrienden, die twee maanden geleden aan mijn zijde stonden weten, dat zij mijn algehele in stemming hebben met hun aanvaarding van de beëindiging van de strijd. Wij moeten thans in het belang van het vaderland de moed hebben ons aan de nieuwe toestand aan te passen". De ex-generaal riep zijn vrienden op van Bone tot Oran verenigd te blijven zonder plaatselijke programs. De voorlopige raad van Algerië heeft in een buitengewone zitting besloten dat Europeanen deel zullen kunnen uitma ken van de hulppolitie in Algerië. Tot dusver bestond deze politie slechts uit Algerijnen. Met de aanwerving van Europese agenten zal binnen anderhalve maand worden begonnen. De eerste groep zal uit 225 man be staan. Zoals bekend, is dit één van de wensen van de O.A.S. De raad zou in Algerië geboren Euro peanen willen aanstellen als prefecten in Algiers, Oran en Bone. (De prefect is de hoogste regeringsvertegenwoordi ger voor een provincie of gebied). De volksstemming over zelfbeschik king in Algerië, die zondag 1 juli begint, zal maandag nog voortduren wegens de geïsoleerde ligging van bepaalde centra. Op 3 juli zal het resultaat officieel wor den bekendgemaakt. (Van onze Haagse redactie) De Sociaal-Economische Raad is giste ren niet gereed kunnen komen met het opstellen van een advies aan de regering over de toekomstige loonvorming met daaraan verbonden maatstaven en spel regels. De S.E.R. zal over veertien dagen weer een bespreking over het advies hebben. Intussen hebben partijen dan gelegenheid tot beraad. De 32-jarige Engelse coureur Stirling Moss is te Londen deze vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen, acht weken na het fatale ongeluk op eerste paasdag. Stirling Moss verklaarde, dat wanneer de doktoren hem geheel fit verklaren, hj) volgende maand wil deelnemen aan races te Alntree. De Britse coureur kan zich nog steeds niets van het ongeluk herinneren. De vice-president van de rechtbank in Den Haag, mr. J. H. C. Slotemaker heeft gistermorgen de eis van de Neder landse importeur van „Lexington"-siga- retten, om herhaling der publikatie door de Nederlandse Consumentenbond (N.C. B.) van diens rapport omtrent het on derzoek naar nicotine- en teergehalte van sigaretten te verbieden, ingewilligd op straffe van f 10.000 boete per over treding. De president wees af het verzoek aan genoemde bond te gelasten tot publika tie van cijfers van het onderzoek inge steld in laboratoria in drie verschillende landen vanweg de importeurs over te gaan. De president was van oordeel, dat deze cijfers daarvoor veel te veel onder linge verschillen vertonen. De president gaf evenwel het advies dat de impor teur en de N.C.B. met elkaar overleg zullen plegen omtrent een korte publika tie, waarin erop gewezen wordt, dat, wanneer bij onderzoekingen een andere methodiek wordt gevolgd ook andere resultaten worden verkregen. Indien par tijen ten deze niet tot overeenstemming zouden kunnen komen, is de president bereid te bemiddelen. In zijn overweging constateerde df president, dat de gewraakte publikatie, waarbij aan „Lezington" '-sigaretten een hoog gehalte aan nicotine en teer werd toegeschreven, door de lezer in het al gemeen op eigen rookgewoonte wordt beoordeeld. Er is echter een essentieel verschil tussen de cijfers door de N.C.B. gepubliceerd en die bij het onderzoek door de importeur verkregen, al werden dan bezwaren tegen laatstgenoemde cij fers aangevoerd. Door de N.C.B. werd ten onrechte de indruk gewekt, als zouden zijn cijfers maatgevend zijn, terwijl toch is gebleken dat er andere cijfers kunnen worden verkregen. De N.C.B. heeft naar het oordeel van de president met zijn pu blikatie gehandeld in strijd met de ver eiste zorgvuldigheid in het maatschap pelijk verkeer en jegens eiseresè Het beroep door de N.C.B. gedaan op het al gemeen belang van de publikatie, werd door de president niet aanvaard. De N.C.B. heeft bij de publikatie ongetwij feld schade aan de importeur veroor zaakt. De president constateerde, dat de N.C. B. bij het onderzoek is uitgegaan van rookgewoonten van de zware roker. Het werd ook om deze reden door de presi dent juist geacht vast te stellen, dat het bepalen der cijfers omtrent de aanwe zigheid van nicotine en teer mede af hankelijk is van de onderzoekmethode. De president veroordeelde de N.C.B. in de kosten van het geding. de Russen, platen spelen waarop de Amerikanen werden uitgenodigd Berlijn te verlaten. Het konvooi bestond uit 100 man in 26 vrachtauto's en jeeps. In totaal zullen dit weekeinde 3000 Amerikaanse sol daten in 55 voertuigen tussen west- Duitsland en Berlijn en vice-versa ver plaatst worden, om de westelijke toe gangsrechten tot Berlijn te onderstrepen. Overigens ving de commandant van het konvooi, bot bij de Russen wat zijn protest aanging. Zij zeiden dat ze de propagandacampagne niet konden ver bieden, omdat die voor rekening kwam van de Oostduitse regering. De Westberlijnse politie heeft mee gedeeld, dat donderdag op de weg van West-Berlijn naar West-Duitsland (via Marienborn) de Oostduitsepolitie ge schoten heeft op een Westduitse auto waarin een man en een vrouw reisden. Zij werden gearresteerd door de Ooost- duitsers. Het is niet bekend waarom de arrestatie werd verricht. Westberlijnse automobilisten, hebben gezien, dat de auto door verscheidene kogels werd getroffen. De inzittenden waren echter niet gewond. Een Oostberlijnse grenswacht heeft gisteren geschoten op een man die naar de Amerikaanse sector van Berlijn wilde vluchten. Hij heeft de vluchteling ver moedelijk gedood. Toen het salvo gegeven werd, viel de man neer. Het duurde een kwartier voordat hij werd weggehaald. Al die tijd bleef hij bewegingloos liggen. Het zou het 30ste slachtoffer zijn van de Oostduitse kogels dat aan deze grens het leven verloor. Communistische kikvorsmannen heb ben gisteren in een grenskanaal bij oost-Berlijn onderwaterversperringen opgericht om Oostduitse vluchtelingen het zwemmen naar West-Berlijn on mogelijk te maken. Donderdagavond is in theater Carré in Amsterdam de eerste kostuum- repetitie gehouden voor de nieuwe Sleeswijk-revue Harten troef'welke op 20 juli a.s. in Carré In première gaat. Een scène met als hoofdpersonen Aart Brouwer, Corry Brokken en danseres Leonie Pink De beurs heeft gistermiddag afscheid genomen van deze beursweek en tege lijkertijd van de claimhandel Philips. Deze handel heeft circa drie weken ge duurd. De stemming voor de hoofdfond sen was zwak voor Unilevers en Philips, ten opzichte van het voorgaande slot-, niveau. Kon. Olie en AKU waren bij de opening wat lager, terwijl Hoogovens goed prijshoudend in de markt lagen. In de Philipshoek werden alle regis ters voor deze laatste dag van de claim- handel nog eens extra opengetrokken. Er was dan ook gedurende de gehele beursduur in deze hoek weer een flinke drukte. Uitgesproken op het laagste ni veau van de gehele claimhandelperiode werd geopend namelijk op 381 voor de claims, tegen eergisteren als slotprijs 202. De aandelen deden bij de opening 564, tegen eergisteren als slotkoers 573. De beurs heeft ditmaal niet veel vreug de aan de claimhandel Philips beleefd. Onder grote hilariteit slaakte men toch een zucht van verlichting toen de „slot- ping" te 14.15 uur het einde van deze claimhandel aankondigde. Van Ameri kaanse zijde is er vrijwel constant aan bod in de claims op het Damrak geweest, waartegenover het publiek en hier en daar het buitenland kochten. De aan houdend zwakke tendentie van de laat ste weken in Wall Street heeft de stem ming voor de claimhandel Philips in Amsterdam zeer nadelig beïnvloed. Toch is men op het Damrak merendeels op timistisch ten aanzien van een koers- herstel voor de Philipsaandelen in de komende weken. Men blijft een koers daling voor de Philipsaandelen van bijna 500 punten in de afgelopen paar maan den ongemotiveerd vinden. Genoemde forse koersdaling acht men zeker niet in overeenstemming met de gang van zaken bij het Philipsconcern. In de overige internationale waarden ging weinig om. Hoogovens zakten in tot 548, na 551, AKU tot 331 na 333. Ver geleken met het slotniveau van de vo rige beursweek daalde de koers voor de Philipsaandelen deze beursweek circa zeventien punten, de claims ruim 30 gul den lager. Unilever steeg circa twee en Kon. Olie bijna één gulden. AKU en Hoogovens speelden vrijwel quitte. Wall Street stelde donderdag bitter teleur door opnieuw lager te sluiten, waardoor het indexcijfer er op een nieuw dieptepunt voor 1962 kwam. De Nederlandse hoofdfondsen noteerden op de New Yorkse beurs een weinig lager. Het Damrak stond dan ook gisteren weer onder invloed van de zwakke'stem ming in Wall Street. 21-6 22-6 Ned. '59 41/4 96% 97% Ned. '47 3' '2 86'2 86 1/2 AKU A 336% 330 V2 Hoogovens cA 549 V2 549 Philips GBA 573 562 Unilever cA 134.10 130.80 Kon. Olie A 125.90 124,50 Scheepv. Unie A 120 119»; A'dam Bk A 356 356 Kon. Zout cA 726 725 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU Kon. Olie 124.00—125.00: Phi lips 552563: Unilever 129.50130.50; Hoogovens 545. GOES, 22 juni. Kruisbessen 55-60, aardbeien per doos extra 70-91, I 37-79, II 39-60, III 30-39, perziken per stuk II 43. Groenten: per stuk: bloemkool AI 41-42, All 35-40, BI 24-36. BII 26-29, Cl 16-17, afw. 12-22, kropsla I 3,50-7, II 3,50- 4, komkommers A 30-40, B 26-35, C 23-32; per bos: kroten 15-24, selderie 16- 21, wortelen 57, uien 13-19; per kg: ra barber I 17-21, doperwten 90, postelein 27-29, peulen 180-190, dubbele prinsesse- bonen 250-270, tuinbonen I 43-47, groene savooiekool 14, spitskool 16-17, zeekraal 83-110, vroege aardappelen grote 64-77, drielingen 51-70, kriel 37-49. KAPELLE, 22 juni. Kruisbessen 56, aardbeien per doos van 2i/s ons: Regina extra 75-92; I 67-83, II 37-68, Mach. Fru- hernte extra 81, I 69-76, II 47-61, Sen- gana extra 72-75, I 67-73, II 41-65, Red Gountlet extra 75-80, I 72-78, II 42-61, Cambridge Veng. I 70-73, II 56, Talisman I 66-82. II 48-60. Gorella extra 87, II 59, Deutsch Evern I 71, II 43, Merton Prin cess extra 85. aardbeien per kg I 185, li 79, afw. 56-65. aardappelen I 67-71, II55- 65, driel 50-57, kriel 38-46. Groenten: kropsla 3,5-5,5, boskroten 22-24, sjalotten 18-24, bospeen 66, Bosselderie 25, peter selie 13, postelein 40, dubbele pririce'sse- bonen 232. KOEWACHT, 21 juni. Gezwingeld vlaslint W.R. 135-150, D.R. 130-150, breek- vlas 80-95, ruwe lokken 20-40, gezwin gelde lokken 60-85, bolraap 2-3, scheven 5-6. Kalme markt. LEEUWARDEN, 22 juni. 150 Stieren ouden 2.75-2.90 jonge 3.10-3.40. 90 Vette Guste koeien 5.75-UaenSEHTRADOLIUN koeien 2.10-2.35-2.70-2.90-3.10 per kg per kg slachtgewicht. Guste koeien 575- 680-740. 743 Melk- en kalfkoeien 650-760 850-1050. 50 Pinken zware slachtpinken 650-740. 65 Enterfokstiertjes 550-670. Stam boekwaardig 720-900 per stuk. Graskalf- stiertjes 3.00-3.30 extra 3.45 kg slachtgew. Vette kalveren 2.15-2.35-2.45 per kg le vend gew.. 323 Graskalveren 400-440 per stuk. 487 Nuchtere kalveren 30-44 zware 50-58. Fok- en mestkalveren 70-100-135 per stuk. 756 schapen en lammeren. Slachtschapen te vette 1.50-1.75 viesscha pen tot 2.20 per kg geschat slachtgew. Vette weidelammeren 46-58-63 per stuk. Slacht- en zuiglammeren 4.00-4.30 per kg geschat slachtgew. Fok- en melkschayen 60-80-105 per stuk. 71 Bokken en geiten geen notering. Fok- en melkgeiten geen notering. Exportenters 2.80-3.10. 90 Paar den. Werkpaarden 850-1000-1200 per st. Slachtpaarden 2.45-2.70. Veulens 2.75-3.00, udere slachtpaarden 2.10-2.30 per kg ge schat slachtgewicht. Totaal 2825. Over zicht Stieren, ruim, courant willig, goed prijsh., ouder stug schraal. Slachtkoeien, kort, iets vlotter, ruim prijsh. Guste koeien, kort, halen, schraal prijsh. Melk en kalfkoeien, gewoon, iets meer, goed prijsh. Pinken, kort, slachtpinken duur, werdepinken kalm. Vette kalveren, kort matig, prijsh. Graskalveren, zeer kort, vlotter, goed prijsh. Nuchtere kalveren, minder, willig prijsh. Schapen en lamme ren, korten iets meer vraag, prijsh. Bok ken en geiten, veel, stug, niet prijsh. Paarden, korter, kalm v.h. leven, voor de slacht alleen le soort prijsh., overige la ger in prijs. TERNEUZEN, 22 juni. Groenten Per 100 st. in centen: Sla I 5.30-6 II 3.50-5.60. Per stuk in centen: Bloemkool A 31-36 All 21-35 B 18-25 BII 11-25 C 15 CII 11- 14 afw. 11-23. Groene komkommers B 16-19 CII 11. Witte komkommers B 24-25 CII 20. Per bos in centen: Selderij II 12-20 Peen II 51-55. Kroten I 26-34. Uien 10-22. Sjalotten 13-14. Per kg in centen: Bari- ma I 72 II 61-62 kriel 49. Rode eerstelin gen I 74. Eerstelingen I 74-78 II 50-75 kriel 51-57. Asperges BII 2.70-2.80 CII 1.56-1.70 afw. 1.72-1.36. Kassingbonen 1.51- 1.56. Tuinbonen 46. Peulen 1.72-2.02. Spits kool 10-11. Sav. kool 13-18. Spinazie II 8.05-13 Tonmaten All 1.28-1.30 BII 1.28- 1.39 CII 1.09 CCII 96 kriel 64. Groene komkommers 22. Aai-dbeien per doosje: Regina extra 72-75 I 63-76 II 44-67 afw. 29-40, m frühernte extra 72-75 I 72 II 48-60. Gorilla extra 73 I 75 1159. Juspa I 68 1154. Reo countleed I 69. Cambridge extra 70-74 I 68. Talisman I 72. S. Sengaur extra 75-77 I 59-76 1154-60. Konstanz 410 (+1), Rheinfelden 304 (—5), Ottenheim 387 '—8), Straatsburg 340 2), Maxau 510 (4-12), Plochingert 127 (—7), Mannheim 346 (+1), Stein- bach 121 (—12), Mainz 324 (—4), Bingen 228 (—2). Kaub 255 (—1), Trier 111 (—9), Koblenz 246 (4-2), Keulen 218 (4-4), Ruhrort 397 (—3), Lobith 1004 (—4), Arnhem 820 (—5), Eelde IJssel 347 (—1), Deventer 238 (—2), Monsin 5490 (—10), Visé 4910 (-1-58), Borgharen 3897 (+10), Belfeld 1102 12), Graven beneden da sluis 498 (+3).

de Stem | 1962 | | pagina 15