Motorraces: een strijd om nationale titels Over de Grossglockner AJAX speelt hoofdrol in intertoto-strijd Jo de Roo 6e in Caen Straffe organisatie en geen circustonelen Etappezege Den Hartog in Ronde van Oostenrijk Gaan onze renners naar wereldkampioenschappen Volleybaltoernooi MOC te Bergen op Zoom TEX-SCHMELZ DEXTROSE tabletten K.N.W.U. trekt financiële vergoedingen in! MODELWONING ZONDAG OP CIRCUIT TE ETTENi Tour de France geen sinecure BETERE SPORTPRESTATIES GEWESTELIJKE FAVORIETEN Zwaardere klassen WIELERSPATTEN Jan Blom gaat Baronie trainen IJzeren Willem van Est Damen en Biemans vóóraan in Belgische Kwaadmechelen DROOMFABRIEKEN CREËERDEN CLEOPATRA TACHTIG DEELNEMENDE CLUBS UIT BINNEN- EN BUITENLAND Transfers bij Noad en Willem II Gewijzigde Ned. equipe voor koers op Man MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 JUNI 1962 (Van onze sportredactie) „Wij zijn zeer verheugd, dat er na een ndcrbre- king van drie jaar in het zuiden eindelijk weer mo torraces worden gehouden. De vele motorliefhebbers uit deze streken waren de laatste jaren verplicht naar Assen, Tubbergen, Zandvoort of Rockanje te gaan om motorwedstrüdcn te zien. Nu kunnen zü opnieuw in Etten terecht, dat dank zij de organisatie van een aantal motorcrosses weer in staat is een grote na tionale snelheidswedstrijd te presenteren", zo zei de heer C. B. Duymaer van Twist, waarnemend-secre taris van de KNMV op een persconferentie. De heer Duymaer van Twist was daarom zo ver heugd over de Ettense organisatie, omdat nu de strijd om de nationale titels weer In vijf ritten kan wor den verreden. Etten heeft het geluk, dat het dit jaar als derde rit op de kalender staat. In de derde ril vallen gewoonlijk de beslissingen. Zij die in Tubber gen en Rockanje punten hebben verzameld zullen opnieuw goed voor de dag willen komen. Zij, die nog geen punten veroverden, hebben in Etten een laatste kans om nog een gooi te doen naar de titel. De motorliefhebbers zullen zondag 24 juni op het Ettense circuit <6.002meter) vijf categorieën aan het werk zien. Er starten renners in de 50, 125, 250, 350 en 500 cc-klasse. Niet minder dan 33 renners schreven in voor de 50-cc junioren. Cees Baas uit Maassluis heeft op dit ogenblik in de strijd om de nationale titel de lei ding met niet minder dan 19 punten, op 1 punt na het maximum. Hij zegevierde met zijn snelle „Itom" in Rockanje en bereikte een 2e plaats in Tubbergen. Zijn grootste concurrent is L. Neeleman uit Bergschenhoek, die eveneens van een „Itom" gebruik maakt en die op dit o- genblik 16 punten behaalde. De aandacht van de motorinsiders zal echter niet al leen gericht zijn op Baas en Neeleman, maar in het bijzonder ook op J. Kost- winder, die niet in de gelegenheid was om in Rockanje te starten, maar die in Tubbergen met de le prijs aan de haal ging. J. Kostwinder (Rotterdam) heeft een zeer snelle Durkopp en moet in staat worden geacht in Etten te zegevieren. In deze klasse treedt één Westbrabandcr op. A. van Peer uit Sint Willebrord, rij dende op „Itom" heeft in Rockanje voor het eerst geprobeerd mee te racen. Het lukte hem, want htf bereikte een derde plaats en kwam daardoor aan 8 punten. In Etten zal hjj moeten bewijzen, dat zijn eerste rit geen uitschieter is geweest. In dezelfde klasse starten ook de se niores. Met negen man zullen zij naai de zege dingen, die vermoedelijk terecht zal komen bij Jan Huberts uit Den Haag. Hij heeft een fabrieks-Kreidler gekregen, waarmee hij topsnelheden haalt van 175 kilometer. Hij beschikt over een machine met maar liefst twaalf versnellingen, die telkens in groepen van drie zijn onderge bracht. Op papier moet hij in Etten win nen, ofschoon de Rotterdammer C. van Dongen niet mak worden uitgeschakeld, want hij berijdt eveneens een fabrieks- machine, zij het een Royal Nord. Ook in deze klasse komt één geweste lijke figuur voor. De Bredanaar H. Ypma (die ook in Assen zal rijden), verschQnt aan de start met een Royal Nord. Ook is van de partij P. Notebomer uit Groningen, de winnaar van de 50-cc-ra- ces te Etten in 1959. Twintig renners starten in de 125 cc- klasse. C. van Bunnik uit Utrecht NSU heeft op dit ogenblik met 18 punten de leiding in de titelstrijd. Hij wordt op de voet gevolgd door zijn teamgenoot F. van Kuilenburg, die 16 punten verzamelde. Kunnen van Bunnik en Kuilenburg als de gevaarlijke mannen in Etten worden beschouwd, zij zullen rekening moeten houden met H. Mos uit Winschoten, de MV Augusta-rijder, die in Tubbergen ze gevierde. Hij heeft nog maar 10 punten, omdat hij in Rockanje niet kon starten. Dertien deelnemers zijn er in de 250 cc- klasse. De wedstrijd belooft interessant F. Robbe uit Den Haag, die in het verleden een van de grote figuren uit de Ettense races was. Een complete Intertoto aangelegen heid is de Sporttoto no. 86, waarin we waarschijnlijk de vreugde zullen beleven dat de totaal inleg van dit seizoen het record-bedrag zal halen van dertig mil joen gulden. Een vorstelijk bedrag van blozende cijfers, dat zonder twijfel nog zal stijgen door de inZeg van de laatste toto van dit seizoen (87). Het resultaat van de Nederlandse deelnemers Ajax, Blauw-Wit, Feijenoord en P.S.V. is in het afgelopen weekend bevredigend ge weest. Feijenoord behaalde eindelijk dan toch ae eerste overwinning op Eayern Mün- cnen en de cijfers waarmede dit gebeur de spreken duidelijke taal. Zal Feije- u0?rcJ ov^.r zÜn inzinking heen zijn ?6 t 7aP bewijzen tegen Lanerossi, de Intahaanse club, die thans op bezoek Komt. feijenoord kan praktisch geen winnaar van zijn groep meer worden. Theoretisch is dit wel mogelijk. Maar dan moeten de acht wdestrijden, die nog m deze poule worden verspeeld zulke uitslagen tot gevolg hebben, dat alle clubs met zes punten eindigen. Dan be slist het doelgemiddelde en Feijenoord zou nog enige grote overwinningen moeten behalen om zich te plaatsen. Bayern München speelt thuis tegen Belgrado, twee clubs die verleden week hebben verloren. Het zou de spanning ten zeerste verhogen, indien München zou winnen, en met enig optimisme zien we dit gebeuren, waardoor we dus twee maal een thuisoverwinning in deze groep kunnen invullen. Het is overigens op merkelijk dat er in deze groep nog geen gelijk spel uit de bus is gekomen. P.S.V. is uitgeschakeld, zowel in prak tische als theoretische zin. Het heeft (evenals Feijenoord) 2 punten en de koploper Rot Weiss Oberhausen heeft evenals Belgrado in de Feijenoord-groep ook zes punten. Maar no. 2 en 3 hebben resp. 5 en 3 punten en in de Feijenoord- groep 4 en 4 punten. En dit betekent dat P.S.V. het niet meer kan halen, om dat een van de drie andere clubs ten minste met 7 pnt. eindigt, een onbereik baar aantal punten voor P.S.V. Het had nog wel een kans gehad indien het zon dag j.l. tegen Ryeka zijn grote ve]d- meerderheid in doelpunten had uitge drukt, maar het miste een aantal mooie kansen waardor*- het met 2—3 verloor. Het is dus aan te nemen dat Oberhau sen met zijn zeer sterke achterhoede zondag van P.S.V. zal winnen en dat Ryeka dan zijn eigen kans in handen zal houden. Om in de laatste wedstrijd tegen Oberhausen de beslissing te for ceren, is eveneens denkbaar. Ook in deze groep dus twee overwinningen voor de thuisclub. Intertotowinnaar Ajax heeft een rede lijk goede kans om zich in zijn poule als winnaar te classificeren. Het ont vangt zondag Tatabanya, de Hongaarse' club die de eerste wedstrijd van Ajax met grote cijfers won, ondanks het feit dat het na de rust lange tijd met 10 man speelde. Maar er is sindsdien toch wel iets bij de Ajax-ploeg verandert; het heeft vervolgens Nancy verslagen en tweemaal Kaiserslautern. Zondag j.l. draaide de ploeg weer op volle toeren. Ajax Tatabanya is de beslissings wedstrijd. Ajax moet winnen. Bij eeni nederlaag is Tatabanya groepswinnaar. Dit is het circuit van Etten, waarop zich zondag opnieuw nationale snel heidswedstrijden zullen afspelen. Voor de eerste maal na drie jaar zijn er in 't zuiden weer snelheidswedstrijden. te worden, omdat de renners nog maar één wedstrijd om de titel reden. K. Da- men uit 's Gravenhage staat op kop. P. v.d. Goorbergh uit Breda, die met een Honda werkt, staat op de 2e plaats. Deze renners zullen het bijzonder moeilijk krijgen nu de mannen van „Aer Machi" ook present zullen zijn. Ben Snijder uit Breda is de gewestelijke renner in deze klasse. In de 350 cc-klasse steken 9 deelnemers van wal. Favoriet is E. Oosterhuis, de eerste in Tubbergen. Negen deelnemers zijn er ook in de 500 cc-klasse. Daarin gaat R. Ottenhof met zijn BMW als fa voriet van start. De motorliefhebbers staan interessante wedstrijden te wach ten. „Ik heb goede hoop, dat de races vol ledig zullen slagen", zei Leon de Bruin, voorzitter van de Westbrabantse Motor club, organisatriche van deze meeting. BAS MALIEPAARD uit Wil lemstad, die aanvankelijk niet van plan was naar de Ronde van Frankrijk te gaan, is donderdag vertrokken. Bas hoopt in de vlak ke ritten zijn mannetje te kun nen staan en rekent op een étappezege. RAYMOND POULIDOR, de voormalige Franse kampioen, zal zeer waarschijnlijk niet in de Tour de France starten. Ray mond heeft tijdens een trainings- rit een vinger gebroken. Daar door kan hij niet goed sturen. FREDJE DE BRUIJNE. de oud-renner, zal tijdens de Tour de France iedere avond in de televisiestudio van Brussel Vlaams present zijn. Fredje commentarieert het Tournieuws een filmverslag), dat de Vlaam se t.v. iedere avond om half negen zal presenteren. JAN ROOVERS en de orga nisatoren van de Acht van Chaam (dit jaar op 1 augustus) hebben de koninklijke harmonie ,,De Vereniging" uit Tiel ge arrangeerd om met marsen Neerlands grootste wielerevene- ment meer luister bij te zetten. IN DE donderdag verreden koers voor amateurs te Zwijn- drecht (B.), gewonnen door de Belg v. d. Bosch, klasseerden de Nederlanders Van Dijk, Jochems en Linders zich resp. als 7e, 11e en 12e. De zege werd in een eindsprint (15 man) betwist. De op het laatste ogenblik voor we reldkampioen Rik van Looy ingevallen André Darrigade heeft woensdag voor ruim 70.000 toeschouwers een derny- wedstrijd over twee manches in Caen gewonnen. In beide manches eindigde Darrigade op de tweede plaats; de eerste maal achter de Duitser Altig, daarna achter zijn landgenoot Anquetil. De eindstand was: 1 Darrigade 36 p.; 2 Altig 33 p.; 3 Groussard 22 p.; 4 An quetil 16 p.; 5 Carlesi 6 p.; 6 Jo de Roo 6 pt. (Advertentie) De organisatoren van de Tour de France 1962 hebben voordelen en gevaren van de overgang van landenploegen naar fabrieksequi- pes goed in het oog gehouden. Hun financiële verplichtingen zijn aanzienlijk minder geworden maar een straffe regeling bleek nood zakelijk ora circustonelen te ver mijden. Teneinde de ronde een gelijkmatig pa troon te geven is besloten om iedere ploeg drie auto's toe te wijzen, een voor de leider, een voor de verbindingsman en een vrachtwagenmodel voor de repa rateursuitrusting en eerste hulp kist. Op deze wijze wordt de équipes de mogelijkheid om hun volgersmaterieel naar eigen goeddunken in te richten en met een overvloed van publiciteitsmid- delen te werken onthouden. De financiële ontlasting heeft het or ganisatorisch werk eerder verzwaard dan verminderd. De „grote mannen" van de Tour zijn verantwoordelijk voor alle bagage, on derdelen en fietsen. De Hongaar Joseph Nagy, tot nu toe trainer bij de tweede divisie- voetbalclüb Baronie, zal de Bre dase groenwitten het komende sei zoen gaan verlaten. Hij wordt op gevolgd door Jan Blom, die onder meer oefenmeester van N.A.C. is geweest. De heer Siebrand blijft belast met de conditietraining. Voorts vernemen wij dat Alfons (Kuif je) Bastiaansen, de bekwame doelman van Baronie, op diens verzoek op de transferl\jst is geplaatst. J. Verdaas, de linkshalf van T.S.C. (le klas amateurs) heeft overschrijving naar Baronie ge vraagd. f Ad vei tentie) Het organiserend comité betaalt on derdak en voedsel, maar de ploegleiders zijn verantwoordelijk voor alle extra kosten die in de hotels worden ge maakt. Het eten en drinken dat tijdens de rit ten wordt verstrekt komt op rekening van de organisatoren. Men heeft gere kend op zo'n 10.000 proviandzakjes en 20.000 veldflessen, waaruit de renners 1000 kippen, 5000 kilo fruit, 5000 kilo ge droogde pruimen, 1000 kilo suiker, 1000 kilo rijstkoekjes, 550 kilo vlees, 20.000 broodjes, 25.000 stukken taart en 10.000 liter vocht zullen nuttigen. Tijdens de ritten is uitsluitend bij stand van de centrale medische dienst toegestaan. In de rustpauzes mogen de eigen doktoren worden ingeschakeld. De organisatoren regelen de taak van de eenheid bereden politie en de uitgifte van de resultaten- De rondekaravaan heeft een rijdend bankkantoor, postkantoor, kapperssalon, badinrichting, radiostation, wasserij en beschikt over een bewakingseenheid voor de onvermijdelijke zakkenrollers en andere parasieten. De fabrieksploegen zullen elk 40.000 nieuwe franken (plm. 30.000 gulden) bij dragen in de totale kosten van de ronde. MEER UITHOUDINGSVERMOGEN door het gebruik van AANBEVOLEN DOOR ONZE WELBEKENDE Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Importeur ELMA Haagdijk 18, Breda In de Ronde van Oostenrijk, waaraan ook sterke Nederlandse amateurs deel nemen. is de Grossglockner altijd een geweldig obstakel. Onze landgenoot Den Hartog fietst hier aan de kop van een groepje, dat o.m. gevormd wordt door de Oostenrijkers Rviner en Christian. (Advertentie) Telefoon 30183 Onze landgenoot Den Hartog heeft min- en 39 sec. Solaro werd daarin 6e, donderdag de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk voor ama teurs gewonnen. Aanvankelijk hadden de organisatoren de Oost duitser Weiseleger als eerste ge plaatst. Hij zegevierde namelijk in de eindsprint over een groepje van vijf renners van wie Den Har tog als tweede eindigde. Weiss- leder werd later wegens hinderen teruggesteld tot de vijfde plaats. De ttfd, die de kopgroep voor de 173 km lange rit van Landeck naar St.- Johann kreeg toegewezen was 4 uur 32 De Belg Roger Baens heeft donderdag in de Belgische plaats Kwaadmechelen een wegwedstrijd voor profs over 196 km gewonnen. Hij reed de afstand in 4 uur en 53 minuten. Baens versloeg in de eindsprint Piet Damen en Ad Biemans, die resp. tweede en derde werden. Leon Sebregts en Cees van Amsterdam eindigden ex aequo als dertiende. (Exclusief Dagblad De Stem) Piet van Est, Jo de Roo, Piet Rentmeester, Ab Geldermans, Bas Maliepaard en Michel Stolker hebben van de KNWU een brief ont vangen, waarin hen wordt meegedeeld dat zij bij eventuele uitzending naar de wereldkampioenschappen geen enkele vergoeding zullen ont vangen. De KNWU heeft besloten een landgenoot, indien hij wereld kampioen wordt, te bedenken met 3.000.— Ook voor het behalen van een tweede en derde plaats zal de KNWU een mooie bedrag beschikbaar stellen. In het verleden betaalde de KNWU de reis- en verblijfkosten van de renners volledig. Bovendien zorgde de wielerbond voor een soigneur en een mecanicien. Die financiële tegemoetkomingen heeft de KNWU ingetrokken, omdat de laatste jaren Nederlandse renners in dienst hebben gereden van buitenlandse coureurs, die meestal tot dezelfde fabrieksploeg behoorden. De renners zijn van mening, dat het van de KNWU niet juist is zich van alle financiële medewerking te onthouden. Piet van Est vond het zeer twijfelachtig of hij wel naar de wereldkampioenschappen zou gaan. „Zo'n grapje kost me duizend gulden", zei Piet. Visser 8e en Snepvangers 9e. De uitslag luidt: 1 Den Hartog 4.32.39! 2 Schutz (Lux.) z.t.; 3 Striedner (Oostl z.t.; 4 Damm (Oost) z.t.; 5 Weisleder (O.-Dld.) z.t.; 6 Solaro (Ned.) 4.33.43; 8 Visser (Ned.) z.t.; 9 ex eequo Snepvan gers z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Mueller (O.-Dld.) 30.45.23; 2 Chris tian (Oost) 30.49.32; 3 Schur (O.-Dld.) 30.56.22; 4 Boelke (W.-Dld.i 30.57.57; 5 Hoffman (O.Dld.) 30.59.14; 10 Solaro 31. 04.34; 16 Den Hartog 31.07.49; 17 Visser 31.13.08. PLOEGENKLASSEMENT 1 Oost-Duitsland 92.54.45: 2 Nederland 93.05.59; 3 Oostenrijk 93.12.03. Ia de droomfabrieken van Holly wood en Rome wordt een super- produktie gecreëerd. Even indruk wekkend is het meesterwerk dat in onze eigen Deventer droomfabrieken is ontstaan. Ook hier is sprake van een klassieke schoonheid. Ook hier zien we prachtige kleuren. Ja, zelfs de naam is hetzelfde: Cleopatra! Natuurlijk zijn er ook verschillen. Zo kunt u van de film ruim 3 uur genieten, maar het prachtigs Auping divanbed schenkt u jaren en jaren lang een heerlijke voldoening. U zult het permanent met groot succes in uw interieur prolongeren, dat moderne, kleurrijke divanbed Cleopatra van Auping uit Deventer. (Van onze verslaggever) Gevaert, Smash, Antigoon, Brabo, Racing Club en Barreeltje uit België en Zondag heeft op Rozenoord een grote'voorts Moller V.C., Sarto, Rapid, L.V.C.. V.V.S. en Smash Rotterdam. In de lagere klassen komen vele clubs uit West-Brabant uit. De afdeling atletiek heeft, wat betreft de dag van de baanwedstrijden, een beetje pech. In Eindhoven namelijk worden zondag de zuidelijke kampioen schappen atletiek gehouden en zo moet men nu niet alleen eigen atleten missen, maar ook de grote namen uit zuid- Nederland komen op de deelnemerslijst niet voor. In feite is het een regionale wedstrijd voor C en D atleten en voor A- en B-junioren. sportontmoeting plaats. De afdeling volleybal van M.O.C. '17 organiseert een intern, monster voileybaltoernoi, waar aan 80 teams zullen deelnemen. De afde ling atletiek van M.O.C. doet ook een duit in het zakje en heeft 12 atletiek verenigingen uitgenodigd deel te nemen aan een regionale baanwedstr^jd. Boven dien zuilen ook militaire ploegen op speciale nummers tegen elkaar uit komen. Na afloop van de sportwedstrijden wordt in het paviljoen van het sportpark een bal champêtre gegeven voor alle deelnemers. De deelnemers aan het volleybal toernooi zijn verdeeld over zes afdelin gen. Zowel de dames als heren teams zijn al naar gelang de sterkte ingedeeld in de overgangs-, hoofd-, eerste en tweede klasse. Deze afdelingen zijn on derverdeeld in poules. De wedstrijden bestaan uit twee sets, de finale wordt gespeeld volgens het systeem „the best of three". De voornaamste clubs, die aan het toernooi deelnemen zijn V.O.G., Wegens enorm succes is onze aan de Tuinzichtlaan (te bereiken via Haagweg, Kolf baanstraat, Eikstraat, Acaciastraat, Emerweg) tot nadere aankondiging geopend, dagelijks van 24 uuh, 's avonds van 69 uur; zondags van 25 uur. Ieder die met onze complete interieurverzorging nader wil kennismaken, nodigen wij uit voor een bezoek aan deze modelwoning. VOOR BETERE WONINGINRICHTING VAN COOTHPLEIN 12 - BREDA ITEL.39400 De Tilburgse ere-divisieclub Willem II heeft doelman Van Neer, de Duitser Lambert en Voges op de transferïijst geplaatst. Bij N.O.A.D. zijn door het be stuur op de transferïijst gezet de spelers Brilleman, De Bruyn, Onderstal en Lindhout, die allen indertijd van Rotterdamse clubs zijn gekomen. In de Nederlandse ploeg, die vrijdag (heden) zal uitkomen in de internatio nale wielerronde van het eiland Man voor amateurs, zijn enkele wijzigingen aangebracht. Jan Pieterse (Oude Tonge) wordt wegens een blessure vervangen door Fred Boonman (Goes), etrwlij Ko Tolhoek (Ierseke) in de plaats van Coen Visser (Santpoort) zal rijden. Visser komt op het moment namelijk in de Ronde van Oostenrijk uit. Naast Boonman en Tolhoek zullen voorts nog Jacques van der Kloot (Zundert) en Wim de Jager (Den Haag) voor deze 183 km lange wedstrijd (3 ornden van 61 km) aan de start verschijnen. WILLEM MARIS en Piet van Eysden hebben zich in het kwalificatietoer nooi van Roehampton niet kunnen plaatsen voor het dubbelspel in Wim bledon. Zij verloren op het nippertje met 8-6, 9-7, 4-6 en 6-3 van de Japan ners Ishiguro en Fujii. De senioren komen uit op de nummers 3000. 1000 en 200 meter, kogelstoten en hoogspringen. De A-junioren kunnen deelnemen aan de 800 meter en de hink- stapsprong. de B-junioren ten slotte aan de 300 meter en discuswerpen. Voor de militairen heeft men speciale nummers op het programma opgenomen. Voor deze wedstrijden zijn de voor naamste deelnemende clubs Olympia, Excelsior, Sparta, Sprint, Thor, Agathos, Marathon, D.O.S., Taxandria, Diomedon. GOES, 21 juni. Kruisbessen export 57, idem fabriek 59-61, aardbeien per doos van 250 gram extra 76-79, I 60-77 II 40-60, III 39-47. KAPELLE, 21 juni. Groene kruisbes sen boven 15 mm levering donderdag avond en vrijdagmorgen 55-57. MIDDELBURG. 20 juni. Nieuwe aard appelen grote 52-63, drielingen 47-56. kriel 39-50. Fruit: Aardbeien I per doosje 90-106. II 52-97, kasperziken per stuk 17- 41. rode bessen per doosje 80-82. Groen ten: asperges 126-220, sla 3,50-5, bloem kool 4 per kist 43-51, id. 6 per kist 22- 44, id. 8 per kist 13-29, id. 10 per kist 11-19, id. 12 per kist 11-17, andijvie 9-24, waspeen 44-73, postelein 22-34, boskroten 7-27, rabarber 10-23, peulen 297-300, snij bonen kas 170-183, spitskool 5-9, kom kommers 75 op 24, 60-75 18-24. 50-60 16- 24, 40-50 12-20, 35-40 11-16, 30-35 12-13, krom 16-27, wit 26-38. spinazie 43-48. bospeen 46-62. radijs 6-11, tuinbonen 59- 75, savooiekool 7-13. Konstanz 409 (+2), Rheinfelden 309 (+10), Ottenheim 395 (+7), Straatsburg 342 12), Maxau 498 (+1), Plochingen 134 (+6), Mannheim 345 (onveranderd), Steinbach 133 (+9), Mainz 328 (+5), Bingen 230 (+4), Kaub 256 9), Trier 120 9), Koblenz 244 4), Keulen 214 1), Ruhrort 400 (—1), Lobith 1008 (on veranderd), Nijmegen 792 (+6), Arnhem 825 (+3). Eefde IJssel 348 (+5), Deven ter 240 (+2), Monsin 5500 (—25), Vtaé 4932 (—14), Borgharen 3887 (—31), Bel- feld 1114 (—24). Grave beneden de sluis 495 (onveranderd).

de Stem | 1962 | | pagina 15