FONGERS e van Walter HEEREN in Ronde St.-Willebrord in zege Feijenoord: eerste Intertoto Hans Junkermann leidt nu in ZWITSERLAND Mooie gymdemonstraties (4000 personen) BREDA half FONGERS L. TIMMERMANS - Poolseweg 17 Breda Tel. 41144 Peter Post le in Bree (B) en Soignies Michel Stolker 5e in Forli Gerrit v. Lith le te Baarle Bert Boom 8e in Stuttgart Papieren van Ajax stijgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 JUNI 1962 '5 de nieuwste FIETS met de oudste FAAM Twee etappezeges voor Duitser Huub Zilverberg 3e in Willebroek Tiende zege van P. Braspenning Ronde van Limburg Gerben Karsten zegeviert Cees Haest fraaie 2e Gerard Wesseling wint tijdrit Moveo-Knobelrit werd succes Inge Johansson: Europese titel MOC verloor van Middelburg Bondsfeest van NKGB succes dubbel rookgenot Zege Jim Clark Francorchamps (Advertentie) Hoe weet U hoe een Fongers fietst? Stap naar de dealer stap op een Er Is er een voor iedereen I Fongers rijwielen zijn voorzien van: Fabrikaat (J) Vredestein banden en Sturmey-Archer versnellingsnaven. De Duitser Hans Junkermann heeft een succesvol weekeinde in de Ronde van Zwitserland achter zich. Zijn over winning in de derde etappe van zaterdag liet hij zondag volgen door een triomf in de zware bergrit, waarbij over een afstand van 9.1 km een hoogteverschil van 513 meter moest worden overwon nen. Junkermann ging als laatste van de 55 renners van start, begon zeer snel en slaagde erin de voorsprong, die hy reeds in de eerste kilometers nam, vast te houden. Uitslag zaterdagetappe 1. Hans Junkermann (W.-Dld.) 6.33.51 2. Franco Balmamion (Italië); 3. Juan (Zwitserl.) 25.22 9. Lutz (Zwitserl.) 25.26; 10. Victor Desmet (België) 25.37; 15. Hugens (Ned.) 25.52 20. Van der Borgh 26.30 23. Kersten 26.39 43. Westdorp 28.48 55. Van der Klundert 33.13. Algemeen klassement na de 4e etappe: 1. Junkermann (W.-Dld.) 19 uur 15 min. 3 3sec. 2. Moresi (Zwitserl.) 19.16.10 3 Balmanion (Italië) 19.16.35 4. Cam- pillo (Italië) 19.18.24 5. Moser (Italië) 19.18.44 8. Hugens 19.22.52 16. Van der Borg 19.33.26 29. Kersten 19.51.18 38. Van der Klundert 19.58.56 46. Westdorp 20.12.34. Huub Zilverberg is zaterdag tijdens een wegwedstrijd voor professionals in het Belgische plaatsje Willebroek op de Campillo (Spanje); 4. Atiliio Moresi derde plaats geëindigd. De 195 kilometer Onder zeer gunstige weersomstandig heden en grote belangstelling is zondag de Ronde van St.-Willebrord verreden. Vooral by de amateurs werd een felle strijd geleverd waarbij Walter Heeren uit St.-Willebrord een prachtige koers reed door zich alleen uit het grote pe loton los te werken, de kopgroep in te halen en daarna in de sprint te zege vieren. Hy ging dan ook op de schou ders van zijn supporters. WALTER HEEREN zege voor eigen volk Onze landgenoot Peter Post is winnaar geworden van een wedstrijd achter derny motoren, die zaterdagavond te Bree werd gehouden en werd verreden in drie se ries. Post zegevierde in de derde serie, na in de eerste als derde (winnaar Wou ters) en in de tweede serie (winnaar van Looy) als tweede te zijn geëindigd. /*t ^dklassement luidt: 1 Peter Post (Ned.) 6 p.; 2 Rik van Looy (Belg.) 7 p.; 3 Jos Wouters (Belg.) 8 p.; 4 Rik van Steenbergen (Belg.) 10 p.: 5 Jos Verach- J®*1(B0eJg> 22 p.; 6 Wim van Est (Ned.) 23 p. omn'un"i tussen van Steenbergen- Wouters enerzijds en van Looy-Post an derzijds eindigde onbeslist. Beide ploe gen behaalden 7 pt. Na zijn orerwininng van zaterdag avond te Bree heeft Peter Post zondag opnieuw succes geboekt in een criterium over 40 ronden (60 km), dat in het Belgische plaatsje Soignies werd gehou den. Hij legde de afstand af in 1 uur 29 sec. Tweede werd de Belg Lelanghe, derde Cerami en vierde van Daele (allen België). Van Steenbergen finishte als legende en Jo de Roo als elfde, op twee ronden. Ben omnium tussen een Belgische en csn Nederlandse ploeg leverde een zege °P voor onze landgenoten. De Nederlandse vertegenwoordiging, waarin naast Post en de Roo de Belg van Daele was opgenomen, won alle drie onderdelen (sprint, tijdrit en afval race). De eerste 75 kilometers kenmerkten zich door enkele schermutselingen aan de kop van het grote peloton. Elke uit looppoging werd als het ware in de kiem gesmoord. Pas toen de laatste 25 km aan bod kwamen zag men iets meer tekening. Het was de Kruislander Tonni Bas tiaansen, die enkele seconden voorsprong kon nemen. Hij kreeg weldra gezelschap van van Poortvliet, M. van Ginneken, P. Cooremans en M. Urgert. Kort daarop waren het van den Berg, Deykers en A. van der Linden die zich bij de uitlo pers voegden, terwijl ook L. Althuizen en H. de Hertog wisten te ontsnappen uit het peloton. Walter Heeren ging er ten slotte alleen achteraan en zag kans bij de kopgroep te komen. De uitslag werd: 1. W. Heeren, St.- Willebrord. 2. L. Althuizen, Den Haag, 3. M. Urgert, Den Haag, 4. A. v. d. Lin den, Tilburg, 5. M. de Jong, Breda, 6. G. Deykers, St.-Willebrord, 7. H. den Hertog, Utrecht, 8. A. Bastiaansen, Kruis land, 9. M. van Ginneken, Schijf, 10. L. Poortvliet, Herkingen. De 100 km wer den afgelegd in de tijd van 2.29.46. Prestatieprijs M. van Ginneken, Schijf. Bij de nieuwelingen waren P. Bras penning, Rijsbergen en J. van Veen Wer kendam de favorieten. De groep van 74 renners werd wel sterk gedund, doch bleef als eenheid doorrijden, zodat het op een massasprint uitliep. De 50 km werden afgelegd in 1.16.31. 1. P. Braspenning, Rijsbergen, 2. P. Vlaszak, Best, 3. B. van de* Geest, Den Haag, 4. G. Heynekamp, Sieben- De Italiaan Ercole Baldini heeft zon dag de Grote Prijs van FoTli, een tijdrit over 86,6 km voor profs gewonnen. Bal dini reed de afstand in 1 uur 52 min. en 52 sec., hetgeen neerkomt op een gemid delde van 46,036 km/u. Hij verbeterde daarmee het record dat Jacques Anquetil (Fr.) in I960 vestigde met 2 sec. Anquetil eindigde met 3.04 minuten achterstand op de tweede plaats. De enige Nederlandse deelnemer Michel Stolker (Geldermans had zich zaterdag teruggetrokken) eindigde als vijfde. De uitslag luidt: 1 Ercole Baldini (It.) 1.52.52 (gem. 46,036 km/u); 2 Anquetil (Fr.) op 3.04; 3 Fornoni (It.) op 5.31; 4 Assirelli (It.) op 8.30; 5 Michel Stolker (Ned.) op 8.49; 6 Neri (It.) op 10.17. De Italianen Ronchini, Battista en Ba- bini staakten de strijd. Hun landgenoot Pambianco werd gediskwalificeerd. De door de wielerclub „Excelsior" te Baarle-Hertog georganiseerde wieler wedstrijd voor nieuwelingen cn voor amateurs is een succes geworden. Hon derden en honderden toeschouwers om zoomden het 4,5 km lange parkoers en waren getuige van twee wedstrijden. De uitslagen: Nieuwelingen: Fr. van Nijlen, Jules v d Flaas, De Bakker, W. Fransen, A. Struiven, Bellemans, Van Bijlen, Maas, Jan Seegers. Amateurs: 1. G. van Lith (Gellicum), 2 Jos. Boons, 3. Antoon Mertens, Bre da, 4. Brecuniers, 5. Jos. Mertens, 6. Rik Wouters, Baarle-Nassau, 7. van Breu ghel, 8. G. Leleaert, 9. R. Dieckens, 10. P. de Koning, Breda. Piet Braspenning uit Rijsbergen klopte alle nieuwelingen in St.-Willibrord, het geen de foto laat zien. Het was Piet's 10e zege in dit seizoen. gewald, 5. J. Riensema, Sloten. De rest ex-aequo. De 39 aspiranten leverden gedurende 25 km een levendige koers. Ze legden de afstand af in 37 min. en 48 sec. De prestatieprijs ging naar Kroone uit Den Haag. Winnaar werd W. Bravenboer, Rot terdam, 2. M. Bertou, Den Haag, 3. M. Brouwers, St.-Willebrord, 4. A. Akker mans, Nieuw-Vossemeer, 5. F. Mestrus, Den Haag, 6. D. Verveer, Rotterdam, 7. W. Kroone, Dordrecht, 8. P. Bronk- horst, Amsterdam. 9. R. Wagtmans, St.- Willebrord, 10. W. Spitters, Roosen daal. De veertiende Ronde van Limburg, een wedstrijd voor amateurs over 174 km, met start te Stein en finish op het Adsteegcircuit hij Beek, is in een Hol landse zege geëindigd. Cees Haest uit Rijsbergen werd tweede. 1. G. Karsten (Leiden) 4.06.17 2. C. Haest (Rijsbergen) :p 15 sec. 3. J. Schroeder (Koningsbosch) z.t. 4. P. van Dorst (Rotterdam) op 18 sec. 5. J. Linders (Roosendaal) z.t. 6. J. Fransen (Halfweg) op 22 sec. 7. H. Haring (Scheulder) 8. F. Boonman Cs-Heerenhoek). Haring won het bergklassement met 11 pnt. voor Schroeder en Lemmens. De strijd, die door de Limburgse heuvels voerde met tot slot vijf ronden over het Adsteeg-circuit, werd beslist in de sprint. Meer dan 50 renners van de 107, die deelnamen, vormden in de laatste omloop een kopgroep, waaruit ten slotte de 19-jarige Karsten als de snelste te voorschijn kwam. (Zwitserl.); 5. Rolf Graf (Zwiserl.); Giorgo Fezzardi (Italië); 7. Kurt Gimmi (Zwitserl.); 8. Aldo Moser (Italië) allen in dezelfde tijd als de winnaar. De Nederlanders kwamen op de vol gende plaatsen t 16. Martin van der Borgh z.t. 21. Jan Hugens z.t. 33. Kersten z.t. 38. Van der Klundert 6.42.23 48. Westdorp 6.51.52. Uitslag zondagetappe 1. Junkermann (W.-Dld.) 23 min. 26 sec. (gem. 23.3 km per uur); 2.Moresi (Zwitserl.) 23.33; 3. Balmanion (Italië) 23.58; 4.Campillo (Spanje) 24.21 5. Moser (Italië) 24.30; 6. Maurer (Zwitserl.) 25.03 7. Rolf Graf (Zwitserl.) 25.12 8. Gimmi De sterke Belgische afvaardiging in de wegwedstrijd voor amateurs om de Grote Stuttgardia-prijs", welke op het circuit van Solitude werd gehouden, heeft de strijd beheerst. Winnaar werd Julien van de Laer met een tijd van 4 uur 47 min. 10 sec. over de 170 km. En op de tweede plaats kwam zijn landge noot Alphöns de Ruyter op een fiets- lengte. De Nederlander Albert Boom finishte als achtste en onze landgenoot van Espen ging als vijftiende over de eindstreep. De vierde etappe van de Ronde van Frans Vlaanderen, een tijdrit over 36 km van Coudekerke naar Watten, is gewon nen door de Nederlander Gerard Wes seling met een tijd van 49 min. 14 sec., een gemiddelde snelheid van 43.550 km per uur. Op de tweede plaats eindigde de Belg Van den Berghe, winnaar van de derde etappe en leider in het algemeen klas sement, met een tijd van 49.35, waar mee hij de Fransman Bachelot vier sec. achter zich liet. De Nederlander de Wit klasseerde zich met 50.35 als vijfde. Na deze etappe is de stand aan de kop van het algemeen klassement: 1 Van den Berghe, 11.10.56; 2 Lefranc (Fr.) 11.12.34; 3 Wesseling 11.12.54; 4 Bachelot (Fr.) 11.13.41; 5 Laversin (Fr.) 11.14.21. De Wit staat zevende met 11.14.59. Van den Berghe won zaterdag. lange rit werd in 4 uur 57 minuten ge wonnen door de Belg Aerenhouts. Een andere Belg, Dekkers, ging 20 seconden later als tweede over de eindstreep. Van de overige Nederlanders plaatste Piet Damen zich achtste, terwijl Piet van Est De Zweed Ingemar Johansson is zon dagavond in Gothenburg Europees kam pioen in het zwaargewicht geworden. In de achtste ronde sloeg Johansson ti telhouder Dick Richardson (G.B.) knock out. Zaterdagavond werd een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tussen Middel burg en MOC uit Bergen op Zoom ge speeld. In deze ontmoeting, die maar weinig publiek trok, toonde Middelburg zich duidelijk de sterkere. De eerste helft was aantrekkelijk door het hoge speltempo. Na tien minuten spelen scoor de middenvoor Vos voor Middelburg, terwijl drie minuten later Delmotte Mid delburg een tweede punt bezorgde. MOC ontsnapte ternauwernood aan een derde doelpunt in de eerste helft toen een hard schot van Vos tegen de MOC-doellat afstuitte. In de tweede helft maakte het spel een nogal romme lige indruk. Vooral de voorhoede van MOC leverde weinig gevaar op. Vos bracht de stand op 30 voor Middelburg terwijl tien minuten voor het einde MOC de eer redde door na een doel- worsteling de definitieve uitslag op 3-1 te brengen. Feijenoord en Ajax hebben dit weekeind in de intertotocompetitie de volle buit binnengehaald. Blauw Wit kwam slechts tot een 1-1 gelijk spel bij Mostar. PSV moest genoe- ais elfde finishte. Er gingen 61 renners gen nemen met een nederlaag op van start. eigen terrein tegen Ryeka. CEES HAEST goede tweede Zaterdag is de Moveo-knobbelrit 1962 verreden voor de leden uit de drie zui delijke provincies. Er deden 28 auto teams aan mee en evenveel teams van Moveo-oorlogsinvaliden, die als passa giers meereden, maar onlerweg ook wat te doen kregen. De start en finish waren in Roosen daal. Onderweg werd gerust in het recreatiecentrum De Kloof en op het sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom. Op Klavervelden was een lunch aange richt. Om half 11 vertrok het eerste team en rond 6 uur 's avonds waren alle deelnemers weer binnen. De rit was uit gezet door de heer Boertjes uit Bergen op Zoom, die er groot succes mee had. De uitslag: autoteams: 1 C. v. d. Weij- den uit Eindhoven, 2 H. van Loon, Hoe ven, 3 P. van Opstal, Tilburg, 4 A. Heu- keshoven, Bergen op Zoom, 5 C. v. Din- ter uit Roosendaal. De heer Schieman uit Middelburg werd 25e en de heer Van Veen uit diezelfde stad 27e. De uitslag bij de passagiers was: 1 de heer en mevrouw Van Eekelen uit Gilze- Rijen, 2 de heren De Haan uit Helvoirt en Kluitman uit Cromvoirt, 3 B. v. d. Velde uit Roosendaal, 4 J. van Meer en begeleider F. Lint uit Bergen op Zoom, 5 Heijns uit aHlsteren en J. Kools uit Bergen op Zoom met P. aJnsen uit Helmond. De autobestuurder en het team passa giers van de heer Heukeshoven uit Ber gen op Zoom leverden over het geheel de beste prestaties. DE ITALIAANSE paardrijder Raimondo D'Inzeo heeft zondag de Grote Prijs van de stad Milaan gewonnen, een moeilijk springconcours. (Advertentie) In Breda heeft zondag de gymnastiek sport hoogtij gevierd. Eenentwintig ver enigingen met meer dan vierduizend le den namen deel aan het jaarlijkse bondsfeest van de N.K.G.B. in het bis dom Breda. Het werd georganiseerd door de r.-k. vereniging voor lichamelijke op voeding „Kwiek" te Breda ter gelegen heid van het zilveren bestaan. Nadat 's morgens op het Baronieter rein, waar 's middags ook de demonstra ties werden gehouden, door bondsadvi- seur C. v. d. Maade uit Breda een plech tige openluchtmis werd opgedragen, waarbij de gezangen werden uitgevoerd door de „Schola Cantorum" van het klein-seminarie „Ypelaar", trok de kleurrijke stoet van gymnasten door Ginneken. Overal werd het défilé door vele belangstellenden gadegeslagen. Er werd ook deelgenomen door zeven ver enigingsbands en het H.K.I.-muziekge- zelschap uit Breda. Zij luisterden ook de demonstraties op, die onder leiding ston den van de heer J. Schets uit Breda. Op het Baronie-terrein werden de aan wezigen verwelkomd door bondsvoorzit ter L. M. G. Melis uit Breda. Hij be groette in het bijzonder de wethouders mr. K. A. M. Bastiaensen en J. F. V. Vermeulen, alsmede plebaan W. v. d. Maden en de heer J. Ossewaarde, hoofd- bestusrulid van de nationale N.K.G.B. Het sportfeest werd ook bijgewoond door bestuursleden van de gemeentelijke sportstichting te Breda. Tevoren had de H.K.I.-harmonie het Wilhelmus gespeeld en na de vaandel* groet werd e<en begin gemaakt met de verschillende demonstraties, waaraan ook door de dames-keurploeg uit het bisdom werd deelgenomen. Indrukwek kend was het slot, een massale uitvoe- Ecn overzicht van de demonstratie zoals die door „Kwiek" werd verzorgd. ring van de bondsoefening 1962. Het spectaculaire slotnummer werd door achttienhonderd meisjes gebracht. Aan het slot <4anRte de heer Melis vele in stanties, verenigingen en individuelen, die voor een geslaagd sportevenement hadden gezorgd. Bijzonder veel dank kreeg „Kwiek" te incasseren. Voorzitter Melis reikte vervolgens on der toepasselijke woorden de prijzen uit van de kort geleden te Etten gehouden bondswedstrijden. In afdeling A, dames, was de uitslag: 1 Durfal te Bréda met 5643,20 punten, 2 St.-Liduina te Breda met 5251 punten, 3 Kracht en Gratie te Roosendaal met 5011,40 punten. Afdeling B: 1 Kwiek te Breda met 4390,60 pun ten, 2 Excelsior Wilskracht te Oosterhout met 4121,50 punten, 3 Prinsenbeek met 4098.60 punten, 4 Dio te Etten met 3935,90 punten, 5 Odiles-Rapid te Bergen op Zoom met 3882,90 punten. Afdeling C: 1 LIOS te Breda met 3172.80 punten, 2 FLOS te Rijen met 2792.90 punten, 3 Turnlust te Geertruidenberg met 2767 punten, 4 ODI te Breda met 2731 punten, 5 RKTO te Oudenbosch met 2395,50 pun ten. Afdeling D: 1 RKTO te Oudenbosch met 2433 punten, 2 VLUG te Ulvenhout met 2419 punten, 3 Gilze met 2377,50 pun ten. 4 Prinsenbeek met 2350,50 punten, 5 Salto te Roosendaal met 1513 punten. Heren, afdeling A: 1 St.-ChristophoT>« te Ginneken met 1111,25 punten. Afde ling B: 1 Kracht en Gratie te Roosendaal met 973,50 punten, 2 SSS t© Breda met 957,55 punten. Afdeling C: 1 Fier te Princenhage met 567,85 punten. 2 ODI te Breda met 544,60 punten, 3 DIO te Etten met 541,15 punten, 4 Zundert met 530,65 punten, 5 Gilze met 499,65 punten. Af^ deling D: 1 LIOS te Breda met 576,50 punten, 2 Prinsenbeek met 566.40 punten. De ereprijs bij de dames werd behaald door Durfal te Breda en bij de heren door St.-Christophorus te Ginneken. DOBBELMANN. LEKKER MAN! P.S.V. kon het ook nu niet tegen Ryeka bolwerken. Het was overigens 'n teleurstellende krachtmeeting, waarin hoegenaamd geen hoogtepunten te be leven waren. De 6500 toeschouwers waren. De 6500 toeschouwers waren zeer teleurgesteld. De Zuidslavische middenvoor Veselica opende in de vijftiende minuut de score (01), maar Pijs en Wolbers zetten de achterstand van P.S.V. om in een 2—1 voorsprong alvorens rechtsbinnen Zadel kort voor de rust het tweede doelpunt van Ryeka liet aantekenen (2—2). Op fraaie wijze benutte linkshalf Balent een kwartier na de rust een vrije trap voor de Zuidslaviërs (23). Mede door een paar dubieuze beslis singen van de Amsterdamse scheids rechter Lacroix slaagde P.S.V. er in de slotfase niet in, deze achterstand in te lopen. In een alleszins aantrekkelijke wed strijd kon Feijenoord in de eerste helft niet verder komen dan 11, ondanks dat de thuisclub met goede combinaties steeds in de aanval was. Schoten van Schouten en Kreyermaat tegen de dek- lat en de stug ingrijpende Duitse ver dedigers stonden voorlopig een beter resultaat in de weg.. De technisch zeer bekwame Duitse aanvallers, die soms prachtige solo's uitvoerden, maar veelal de steun van een aansluitende midden linie misten, kwamen zelfs met een mooie kopbal op gelijke hoogte (11). Hoewel na de rust de ploegen in het veld volkomen gelijkwaardig waren, vielen juist toen de doelpunten, doordat de aanval van de Rotterdammers ver rassender werd uitgevoerd. Direct nadat Bayern pech had gehad met een schot van Olhauser tegen de paal, kopte Bennaers uit een vrije trap goed in en toen reeds een minuut later een diepte pass opnieuw succes opleverde, was het pleit beslecht. Knap verdedigen van doelman Kosar kon niet verhinderen, dat er nadien nog tweemaal een bres in het Duitse bolwerk werd geschoten. Scheidsrechter Van Leeuwen had een eenvoudige taak. Ajax heeft zondag in Amsterdam een waar schuttersfeest gevierd tegen F.C. Kaiserslautern, die een week geleden in de thuiswedstrijd van de Duitsers met slechts 54 had verloren. Het werd nu 60 voor de Amsterdammers, die voor al in de tweede helft nog een aantal goede kansen onbenut lieten ook. De Duitsers pasten in deze ontmoeting een merkwaardige taktiek toe. Van het be gin af opereerden zij met een viermans voorhoede, terwijl alle ooverige speler» in de verdediging waren teruggetrokken. Het resultaat hiervan was, dat de doel man van Ajax slechts een gevaarlijk schot te verwerken kreeg, ver in de tweede helft van de voet van rechts binnen Puster. Voor het overige pro beerde Kaiserslautern vaak met bij zonder grof spel de score zo laag moge lijk te houden. Maar slechts dank zij de bijzonder lankmoedige houding van scheidsrechter Aalbrecht konden de Duitsers ten slotte de strijd met elf man beëindigen. Hoewel Blauw Wit zonder twijfel ge durende een groot deel van de eerste helft het beste van het spel had, geeft de uitslag de juiste verhouding in het veld aan. De doelman van Velez, de voortreffelijk spelende Curkovic, was in de eerste fase van de strijd het grote struikelblok voor de Amsterdammers. Tegen d everwachting in nam Velez in de 23e minuut de leiding door links half Sestic. Blauw Wit sloeg fel terug en na 7 minuten was het 11 door een hard schot van Koeman dat het fraaie besluit was van een flitsende solo-actie en dat doelman Curkovic volkomen ver raste. De uitslagen van de wedstrijden Groep 1 Venezia Racing Paris 44 Rode Ster Bratislava Young Boys 1—0. Groep 2 Stade Francais Spartak Praag 2—1 Ujpest Mantua 4—0. Groep 3 Padua Dorog 1—0; Chaux de Fonds Spartak Pilsen 31. Groep 4 Nimes Serajewo 11 Servette Slovan Nitra 21. Groep 5Feijenoord Bayern Munchen 51 Lanerossi Belgrado 20. Groep 6 P.S.V. Ryeka 23 Bazel Rot Weiss Oberhausen 44. Groep 7 Ajax Kaiserslautern 6 0 Tatabanya Nancy 40. Groep 8 Velez Mostar Blauw Wit 11 Pees Hildesheim 53. Groep 5 Belgrado Lanerossi Bayern Munchen Feijenoord Groep 6 Rot Weiss Oberh. F.C. Reyka F.C. Basel P.S.V. Groep 7 Tatabanya Ajax F.C. Nancy Kaiserslautern Groep 8 Pees Dozsa Blauw Wit Velez Mostar Hildesheim 3 0 2 0 2 0 1 0 2 0 1 1 3 1 0 3 1 0 8— 5 7— 6 10—14 9— 9 11— 9 11— 9 11—12 7—10 10- 4 14— 7 5— 9 7—16 8 13— 6 5 10—11 3 6—6 0 6—12 De Brit Jim Clark heeft zondag op het circuit van Francorchamps met een Lotus de Grote Prijs van België gewon- nen. Graham Hill (G.B.) werd tweed» in een BRM-V8 en de Amerikaan Phil Hill met Ferrari plaatste zich derde in deze race over 450 km, die meetelde voor het wereldkampioenschap. Carel Codin de Beaufort werd zevende.

de Stem | 1962 | | pagina 7