Prinses Beatrix in Breda bij Poliomars en atletiek Walcheren Zeeland en Brabant op accordeonfeest in Goes Riolering te Ovezande vergt anderhalve ton Twaalf kalveren en 500 kippen gedood bij brand Wat en Waar ZUID-BEVELAND Z.-Vlaanderen ,2 MIDDELBURG VLISSINGEN Sportuitwisseling met Aalst succes Karei I BOEKHOUDINGEN A.P.A.v.d. Walle&Zn. GOES AFSCHEID VAN BURGEMEESTER ST.-ANNALAND Bromfietser uit Aardenburg op slag gedood Flinke aanvaring in de Wielingen Raad gaf toch Leden Wolfederalic vergaderen in Goes Dagblad De Stem goedkeuring VRIENDEN VAN VEERE ZENDEN TELEGRAM AAN MINISTER Spontaan applaus militairen en politiemannen voor markante wandelgroepen Op mestbedrijj bij Rucphen Prijsuitreiking Rooi vink te Goes: Geestelijke weerbaarheid onvoldoende Benoemingen bij waterschappen Landdag vrijzinnig hervormden le Bergen op Zoom HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 JUNI 1962 Tentoonstelling in r.-k. kleuterschool De r.-k. kleuterschool St. Anna Burg gang houdt op 22 juni a.s. in haar ge bouw een tentoonstelling van werkstuk jes van de leerlingen De tentoonstelling is geopend 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. Sportliallenrit verplaatst De oriënteringsrit die door de geza menlijke vereniging De Zeeuwen en Scheldegouwen was georganiseerd op 15 mei ten behoeve van de actie Sport hallen en op genoemde datum geeen doorgang vond, is thans vastgesteld op 11 juli a.s. Een der belangrijkste sportevenemen ten in Vlissingen was wel de sportuit wisseling tussen Vlissingen en de Bel gische gemeente Aalst, die op uitnodi ging van de Scheldestad plaatsvond. Nadat zaterdagmorgen rond elf uur de gasten in de stadhuistuin waren begroet door het voltallig college van b. en w. en vele figuren uit de Vlissingse sport wereld, had na een rij toertje door de stad in het Scheldekwartier de officiële ontmoeting plaats. Burgemeester mr. W. B. Kolff, die de Belgische gasten eerst historisch „weg wijs" in Vlissingen had gemaakt, noem de de sport een bijzonder geschikt mid del om tot vriendschap te komen. Zeer nuttig voor het beter kennen van elkaar vond hij het feit dat de sportlieden bij Vlissingse families zijn ondergebracht. De burgemeester van Aalst, Frans Blanckaert, noemde de sport de basis voor de verbroedering der volkeren. „Wij zijn blij dat we zijn gekomen", be sloot de Belgische burgervader. In de namiddag startten de wedstrij den die tot zondagmiddag duurden. De uitslagen: Schaken 40,5; judo 54—40; volleybal 3—0; zevenhandbal heren 1810; zeven handbal dames 111; voetbal 11—0; veldhandbal heren 105 gymnastiek he ren 14,414,65; gymnastiek dames 31.6 114; tafeltennis: VI. 1 - Aalst 1 100; VI. 2 - Aalst 2 9—1. Midweekrit Scheldegouwen De Zeeuwse auto- en motorclub Schel degouwen heeft het initiatief genomen bij uitzondering eens een rit te organiseren in het midden der week. Op woensdag avond 27 juni start men vanaf half acht bij café-restaurant Maldegem op het Beursplein voor een oriënteringsrit. De lengte bedraagt plm. 58 km. Snelheid 36 km voor auto's en 20 km voor brom fietsers per uur. GEEN VOORRANG Op de kruising van de oprit en de boulevardweg van de Kenau Hasselaar straat ontstond zaterdagmiddag een aanrijding tussen twee personenauto's. Door het niet verlenen van voorrang kwam A. K. uit Middelburg in botsing met de taxi van G. de B. uit Vlissingen. Hoewel aanzienlijke materiële schade werd veroorzaakt deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. JUBILEUM IN BETHESDA Zaterdag herdacht hoofdverpleegster C. de Jong haar 25-jarig ambtsjubileum in het streekziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Voorzitter J. Moll kwalifi ceerde de jubilaresse als een der be kwaamste zusters van het huis en roem de haar werk. Vele dokters, autoritei ten en het bestuur van het St.-Joseph- ziekenhuis waren hierbij aanwezig. O.a. werd het woord gevoerd door dr. Kraan, dr. Schreuder, adj.-dir. zuster Blok, wet houder Poppe en moeder-overste, die de uitstekende samenwerking tussen beide ziekenhuizen onderstreepte. Vele praktische geschenken en bloe men werden de jubilaresse aangeboden. (Advertentie) TUSSEN NEUS EN LIPPEN CHARMANT (Advertentie) Administratieen Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 - HULST Tel. 01140-2824 NA SLIPPARTIJ TEGEN MUUR uur, Zaterdagmiddag even voor zes is de automobilist A. van der L. uit Goes, na een tocht op de Westhavendijk plotseling gaan slippen. De auto, die vermoedelijk met te grote snelheid heeft gereden, stak het fietspad over en kwam eerst tegen het pand Westhavendijk 5 tot stilstand. Van der L. werd uit de auto geslingerd, maar kwam er goed van af. Zijn zoontje, dat in de auto zat, man keerde eveneens praktisch niets. De auto werd zwaar beschadigd. Krabbendijke B. EN w. ZIJN HET EENS MET VRAGEN OVER PROPAGANDA De raad heeft zaterdagochtend heel snel werk gemaakt van de raadsverga dering. Alle voorstellen werden zonder noemenswaardige opmerkingen bekrach tigd. Het wederopbouwplan Oostdijk werd derhalve ingetrokken. Uitbreidings plannen werden gewijzigd hetgeen o.m. tot gevolg heeft dat Krabbendijke nog even op zijn industrieterrein zal moeten wachten. Er waren schriftelijke vragen binnen gekomen van het raadslid H. van Harn (AR) over de gevoerde verkiezingspro paganda van de z.g. Vrije Lijst van M. van Westrate. Tijdens zijn verkiezings propaganda heeft de heer Van Westrate geschreven dat hij alleen tegen het hou den van een Zeeuwse week in Antwer pen heeft gestemd; dit uit overwegingen van zondagsheiliging. Met het raadslid Van Harn waren b. en w. van mening dat het hier de kie zers misleidende propaganda is geweest. Een voorstel over het al dan niet goed keuren van de Zeeuwse week in Ant werpen is namelijk nooit in de Krabben- dijkse raad aan de orde geweest. Kapelle P. VERMAIRE OVERLEDEN Op 88-jarige leeftijd is zondagmorgen ^overleden de heer P. Vermaire. Deze heeft 50 jaar leiding gegeven aan de herv. zondagsschool Eben Haezer en was ook 32 jaar kerkeraadslid van de vrij evangelische gemeente te Wemeldinge. Kuiadendamme VOORLICHTINGSAVOND ZUIVELBUREAU Morgenavond zal in De Burcht een voorlichtingsavond worden gegeven door het Nederlandse Zuivelbureau. Naast een praatje over melk en zuivel- produkten en een demonstratiefilm zal er een prijsvraag met surprise zijn. Breskens UITVOERING ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL In zaal Casino wordt woensdag een grote uitvoering gegeven van de Zeeuw se muziekschool afd. Breskens. Het programma is zo gevarieerd mogelijk sa mengesteld. De 2e klas van het AVMO zal enkele liederen zingen met omlijs ting van blokfluiten, klarinet en het Zaterdag is er onder auspiciën van de Nederlandse Accordeon- Bond een festival gehouden voor accordeonorkesten in de Schouw burgzaal „De Prins van Oranje' te Goes. Aan dit festival namen 12 orkesten met in totaal ruim 200 orkestleden deel. Voor de aanvang van het festival werd de concourscommissie, de organisatie commissie en de jury een officiële ont vangst ten stadhuize door het gemeente bestuur van Goes aangeboden. Van de zijde van het gemeentebestuur waren aanwezig burgemeester mr. F. Huber. de wethouders mevrouw Griep-Duinker en drs. J. Dijkgraaf, alsmede de secretaris de heer M. Taillie. De burgemeester van Goes zei blij te zijn dat dank zij de activiteiten van de plaatselijke accordeonvereniging „Dan sende Vingers" dit festival in Goes kon plaatsvinden, waardoor de gemeente Goes weer eens het middelpunt van de belangstelling op cultureel gebied zou worden. De voorzitter van de Nederlandse Ac cordeon Bond, de heer H. Sloots, dankte het gemeentebestuur voor de ontvangst en gaf hierna een uiteenzetting omtrent doel en werkwijze van de bond. Het festival was door de Nederlandse Accordeon Bond opgedragen aan de ver enigingen „Dansende Vingers" uit Goes en „Polyhymnia" uit Hansweert. Uit propagandistisch oogpunt was door het hoofdbestuur besloten dit festival tegen de gewoonte in ook open te stellen voor de niet-aangesloten verenigingen. Onder zeer grote belangstelling heeft de pas gekozen gedeputeerde, de heer J. van den Bos, vrijdag afscheid geno men als burgemeester van St.-Annaland. Dit gebeurde tijdens een buitengewone raadsvergadering, die in het Dorpshuis is gehouden en die door velen uit het dorp en het gehele eiland Tholen is bij gewoond. Afscheidswoorden hebben gesproken loco-burgemeester J. Moerland, de be jaarde wethouder G. Goedegebure, de heer J. Leune, waarnemend secretaris, ds. L. Zwanenburg uit Stavenisse, bur gemeester mr. A. van der Hoeven van Tholen, de heer C. Boot, namens de plaatselijke verenigingen, de heer J. Pe ters, namens het IZA en de burgemees ter van St.-Philipsland, de heer L. de Jonge. Uit de toespraken is gebleken, dat de heer van den Bos een krachtdadig be stuur in de afgelopen 8 jaren heeft ge voerd en dat men het in St.-Annaland en op Tholen jammer vindt zo'n werkzame figuur te moeten gaan missen- Na afloop van het festival kende de jury de volgende waarderingen toe: 9,5 voor Flandria, IJzendijke; 9 voor Accor- dia, Haarlem; 8 voor Apollo's Vrienden. Steenbergen, en VKMV, Vlissingen; 7,5 voor Viva la Musica, St.-Annaland, Con Amore, Ossendrecht, Lustige Trekkers, Borssele, en Dansende Vingers (B-orkest) Goes; 7 voor jeugdorkest Lustige Trek kers, Borssele, en Dansende Vingers, Goes (A-orkest); 6,5 voor Polyhymnia, Hansweert, en TOVIDO, Yerseke. neringsvaantje en aan elke dirigent een Aan elke vereniging werd een herin- erelint uitgereikt. De burgemeester van Goes, die eerst het plan had slechts en kele orkesten te beluisteren, had op een gegeven moment kennelijk de smaak te pakken. Hij bleef tenminste tot het eind. Zondagavond omstreeks kwart voor acht is op de rijksweg Aardenburg-Oost burg de 57-jarige A. Dey uit Aarden burg door een Belgische personenauto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer stak met zijn brom fiets nabij Draaibrug plotseling de op dat moment drukke verkeersweg over. Hierbij werd hij door de Belgische wa gen gegrepen. Achter deze auto reed dokter Boom uit Vlissingen, die nog de eerste hulp verleende. De Belgische auto werd licht beschadigd. Het stoffelijk overschot werd naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Het slachtoffer was ongehuwd en woonde bij zijn bejaarde ouders in. Nabij de A 2-boei in de Wielingen heeft zich in de nacht van zaterdag op zondag een aanvaring voorgedaan tussen het Duitse s.s. Lüneburg en het Finse s.s. Skaarasund. Beide schepen liepen bij deze botsing, waarvan de oorzaak nog niet bekend is, aanzienlijke schade op. Het Duitse vrachtschip, onderweg van Antwerpen naar zee, kreeg enkele grote gaten aan bakboordzijde in de steven. Het keerde terug naar Vlissingen en werd voor on derzoek de buitenhaven binnengebracht. Orff-instrumentarium. Ook zal het be-1 Later werd besloten voor de herstellin- spelen van viool, klarinet, blokfluit, gi- gen koers naar Antwerpen te zetten taar, accordeon, piano en harmonium te De Skaarasund kreeg zware schade in beluisteren zijn. Tot slot speelt een ac- het bruggedeelte aan bakboordzijde. Dit cordeon- en blaasorkest alsmede het schip heeft later op de dag de reis naar jeugdensemble een tweetal nummers. Ruysbroek normaal voortgezet. 2 O VOOR EEN GULOEN De afdeling Zeeland van de Neder landse Wolfederatie zal dinsdagmiddag in De Landbouw te Goes de algemene ledenvergadering houden De dierenarts A. Hammink zal een inleiding houden over schapenziekten. De heren J. Deïst uit Zonnemaire en J. Kooijman uit St. Annaland zijn aan de beurt om uit de ledenraad te treden Zij zijn niet herkiesbaar Wél herkies baar zijn de heren J. Poot uit Scherpenis- se en C. Zoeter uit Ouwerkerk, die aan de beurt zijn om uit het bestuur te tre den. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN voor Zeeuwsen-Vlaanderen Steenstraat 14. telefoon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat l. telefoon 62.72 Goes Alg. redacteur voor Zeeland F. DE LIGT, teL 6252. Goe» Exploitatte- msvectie Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 HoUt Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G KUYl'ERS telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren CH. SCHETS, telefoon 3566 Vlissingen Prijs voor losse advertenties. Bestemd vooi de editie voor Zeelaoc t 0,17 pei mm. 1 mm Ingezonden mededelingen 2)4 mm gewone advertenties. Bii contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder t '1,— élke regel meer t 0,20 Bij Dlaatslng ook ln Brabantse oplage resp 1 1.60 en 1 0.45 Bii 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) Vier uur had de gemeenteraad van Ovezande er voor nodig om zich door de agenda van de laatste vergadering heen te werken. De oorzaak van deze lange vergade ring was de beslissing over enkele pun ten van groot belang. Eén daarvan was het rioleringsproject. De gemeente-architect, de heer De Hartog, was deze avond naar de raad zaal gekomen om de vroedschap van Ovezande enigszins wegwijs te maken in deze gecompliceerde materie, zoals deze stond aangegeven op een aantal uitvoerige bestekken en tekeningen. Dit plan komt hierop neer, dat het plaatselijke rioleringsstelsel enkele in grijpende aanvullingen krijgt in het uit breidingsplan, waarnaast tevens enkele voorzieningen zijn gepland voor de ver dere toekomst. Zo zal in de Burgemees ter Andriessenstraat begonnen worden met de aanleg van een riolering, welke zal uitmonden in de Hoofdstraat bij de r.-k. school. Op dit punf zal tevens een pomp worden geplaatst. Voorts zal het systeem van de lozing ingrijpend worden gewijzigd. Lozing In het huidige stelsel zijn drie punten, waar liet rioolwater wordt geloosd op de gewone poldersloten. Het is in de toe komst niet meer mogelijk om langs deze weg het afval kwtft te raken, daar de polder voor een dergelijke lozing geen toestemming meer verleent in verband met de verontreinigingsverschynselen. In het nieuwe plan zal derhalve slechts één lozingsplaat zyn en wel in de zoge naamde „Slake" aan de provinciale weg naar 's-Heerenhoek. Om dit te verwe zenlijken is het noodzakelijk dat reeds bestaande leidingen worden verlegd. Zo zal aan de noordzijde van de Pla- taanweg, langs de toekomstige Parallel weg, riolering worden aangelegd, welke vervolgens onder de dijk door langs de gehele Bloemenstraat en langs het ge meentelijk sportterrein, dan opnieuw on der de Hoofdstraat door zal worden aan gesloten op de Burgemeester Andriessen straat. Om deze omvangrijke kringloop in werking te kunnen stellen zijn aller lei voorzieningen noodzakelijk aan de wegen en de sloten in het dorp zelf en in de landerijen achter het gemeente huis. Bij het kruispunt Groenedijk- Hoofdstraat zal de riolering opnieuw on der de weg door worden gelegd en wor den geloosd in de richting van de Ca lanjeweg. Aansluiting Op dit punt zal het stelsel naar be lieven kunnen worden aangesloten op een eventuele zuiveringsinstallatie of op een persleiding naar de Westerschelde. Zoals bekend is dit laatste object mo menteel in studie bij de op dit terrein samenwerkende gemeenten 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand, 's-Heeren hoek, Ovezande en Borssele. Uiteraard brengt dit project voor Ovezande kostbare consequenties met zich mee. De uitvoering door de aannemer zal circa f 116.000,- gaan kosten, terwijl de gemeente daar naast zal moeten zorgen voor straatstenen a f 11.000,-, bouwstenen voor de bezinkingsputten a f 5400,-, twee pompen voor een totaal van f 10.000,- en voor honoraria en toe zicht f 10.000,-. In totaal wordt het een uitgave van circa f 156.000,-. De raadsleden lieten zich door de heer De Hartog op bepaalde punten uitvoe rig voorlichten en waren met b. en w. eenstemmig van mening, dat de uitvoe ring van dit project voor Ovezande strikt noodzakelijk is, wil men gelijke tred houden met de ontwikkeling in de ze streek. Het plan werd dan ook onver anderd goedgekeurd, zodat op korte ter mijn met de uitvoering kan worden be gonnen. lil jaarcongres bijeen (Van onze verslaggever) De vereniging „Vrienden van Veere", zaterdag in jaarcongres bijeen in hun geliefd stadje, hebben een telegram ver zonden aan zowel de commissaris der koningin in Zeeland als aan de minister van binnenlandse zaken, als uiting van hun zorg over de toekomst van Veere. Zy verzoeken beide bewindslieden alles te doen om een evenwichtige ont wikkeling van de stad Veere te schep pen. Uitdrukkelijk brengen zij ook hun wens tot uiting om Veere middelpunt te doen worden van de op handen zynde „versterkerende" grenswijzigingen, waarbij Veere en enkele omliggende dorpen tot een gemeente zullen worden samengevoegd. De vrees bestaat namelijk, dat het stadhuis, een veel bewonderd juweel van oude architectuur, nog slechts een functie als museum zal krijgen. Op de algemene jaarvergadering, die 's morgens in de raadszaal werd gehou den werd de bekende litterator P. H. Ritter jr., die een actief lid der ver eniging was, herdacht. Voorts werd een statutenwijziging van de nu bijna 200 leden tellende vereniging goedgekeurd. Doel is nu op de eerste plaats behar tiging van de belangen van Veere in de ruimste zin en voor de leden een blijvende genegenheid voor het stadje te verzekeren. In tegenstelling tot hetgeen eerder ge publiceerd is, maakte burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael bekend, dat de voormalige vissershaven niet voor 200 maar voor 100 jachten accommodatie kan bieden. In de namiddag hield de burgemeester een lezing over „De toekomst van Veere" in een der Schotse Huizen. Nadat jhr. L. den Beer Poortugael de gasten dia's en een film over het stadje had vertoond, werd thee gedronken in een der tuinen achter de Schotse Huizen waarbij het klokkenspel van het stadhuiscarillon voor een bijzondere sfeer zorgde. (Van onze speciale verslaggever). MET uitgesproken sportieve bedoelingen heeft prinses Beatrix zater dagmiddag Breda bezocht. Ze heeft er het défilé afgenomen, dat voorafging aan de vijfde Bredase poliomars en later als plaatsver vangster van de verhinderde prins Bernhard de hoofdprijzen uitge reikt van de Westeuropese atletiekwedstrijden voor cadetten. Om streeks kwart over twee arriveerde de prinses, een eenvoudige groene japon met bruin-beige mantel en een bijpassende breedgerande hoed dragend, per auto op de Bredase Trip van Zoudtlandkazerne. Daar werd zij, in gezelschap van haar secretaresse, mejuffrouw M.C. Wijnen en generaal-majoor W.F.K. Bischoff van Heemskerck, opperstalmeester van het koninklijk huis, ontvangen in de onderofficiers-mess. Hun opwachting kwamen daar maken de commissaris van de koningin in Noordbrabant, dr. C.N.M. Kortmann, burgemeester dr. R.M.A.A. Geuljans van Breda, brigade-generaal P. Coopmans, territoriaal bevel hebber zuid, kolonel T. Biesma, commandant van de Trip van Zoudt landkazerne en van de daar gevestigde Luchtmacht officiers- en kaderschool. Advertentie) 1 11 een handvol individuelen, di Terwijl de prinses in de mess een verversing gebruikte groepeerden zich de meer dan drieëntwintighonderd deel nemers aan de mars op het kazerneter- rein, vanwaaruit het défilé zou begin nen. Ere-gasten. en genodigden namen omstreeks half drie plaats op een po dium aan de Lovensdijk; daartegenover stelde zich het fanfarekorps van de ge nie uit 's-Hertogenbosch onder leiding van adjudant Von Berg op. Minister mr. E. Toxopeus van Binnenlandse Zaken, de Brabantse kringvoorzitter van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding kolonel S. Kort, garnizoenscommandant luitenant-kolonel W- Intveld, leden van het gemeentebe stuur van Breda, van het stedelijke po- liobestuur en van het bestuur sportver eniging garnizoen Breda behoorden o.m. tot de genodigden. Het gezelschap en met name prinses Beatrix reageerde herhaaldelijk met spontaan applaus op markante groepen, die zo goed moge lijk hun best deden om de ere-tribune in fiere houding te passeren. Intussen speelde het fanfarekorps pittige mars muziek cn probeerden de vele toeschou wers door de afzetting te smokkelen. Kort nadat de prinses op het podium was gearriveerd, kreeg zij een boeket oranje anjers met blauwe lissen van de zestienjarige Yvonne Hakkaart, dochter van de secretaris van de sportvereniging garnizoen Breda, die de poliomars jaar lijks organiseert. De evenoude dochter van de penningmeester, Mieke Hage naars, overhandigde prinses Beatrix het programmaboekje. Beide meisjes waren gekleed in het blauwe padvindsters-uni- form. Het défilé, waarin door enkele regie- tout j es af en toe een leemte van een paar minuten viel, duurde bijna drie kwartier. In dat tijdsbestek trokken hon derden kleurig geüniformeerde groepen oude en jonge wandelaars voorbij. Men sen op leeftijd, maar ook kleuters. Een van de verenigingen leek wel een carna valsclub: zwarte hoeden en rode sjer- waren er de en tenslotte die zich bij de groepen hadden aangesloten. De poliomars ging door de bosrijke omgeving van Breda, over afstanden van tien, vijftien en vijfentwintig kilome ter. Het parkoers voerde langs het atle- tiekterrein van de vereniging Sprint" te Breda, waar prinses Beatrix de fina les bijwoonde van de interacademiale sportwedstrijden voor landen van het Brusselse Pact: Engeland, Frankrijk, België en Nederland. Zij arriveerde daar omstreeks half vier en vertrok te gen half zes. De uitslag van deze atletiekontmoe ting was: 1. Sandhurst, Engeland, 289 punten; 2. Koninklijke militaire school, Brussel, 179 punten; 3. Koninklijke mili taire academie, Breda, 178 punten; 4. en Ecole polytechnique de Paris en St.- Cyr de Rennes, beide 133 punten. Nadat de officiële uitslag was bekend gemaakt paradeerden de deelnemers langs de eretribune. Prinses Beatrix kwam ver volgens begeleid door gouverneur bri gade-generaal W. C. H. van Reede van de Bredase academie het terrein op, voor de prijsuitreiking. De Prins Bern- hardbeker en de wisseltrofee overhan- de Sandhurst-captain, de tweede beker digde zij met een korte gelukwens aan Vuilnisbelt Tijdens de rondvraag informeerde de heer W. A. Mol hoe het is gesteld met de vuilnisbelt van 's-Heerenhoek, die op Ovezands grondgebied is gelegen en waarover door in de omgeving wonende mensen klachten zijn geuit vanwege de stank en dergelijke. De voorzitter, waar nemend burgemeester Oostdijk, ant woordde hierop, dat hij deze kwestie na der zou bekijken. Andere raadsleden attendeerden b. en op de zogenaamde „schuur" in het korte gedeelte van de Bloemenstraat, die in dit dorpsgedeelte een ontsierend ele ment werd genoemd. De heer Remijn zag het gebouw graag gesloopt. Dit te meer. aangezien er naar zijn mening bij het publiek, belangstelling is om dit per ceel te gebruiken als bouwgrond en te vens omdat een vernieuwing, die het pand in overeenstemming met de naas te omgeving kan brengen, bepaald qn- de familie rendabel zou zijn. Ook hiervoor werden 1 buren, maatregelen beloofd. Kort na de Deze foto laat zien, hoe prinses Beatrix de KMA feliciteert met de derde prys. aan de aanvoerder van de Belgische ploeg. De overige captains drukte zij bij wijze van felicitatie de hand. Een uit zondering gold de cadet-sergeant Van Erpt, aanvoerder van de Nederlandse afvaardiging. Tegen hem zei de prinses respect te hebben voor de prestaties van zijn ploeg, die in dit internationale ge zelschap nog niet eerder zo goed geklas seerd werd. De kapel van het garcteregi- ment grenadiers omlijstte het ceremo nieel met het Engelse en Nederlandse volkslied. Tijdens het hijsen van de vlag- gén voor de einduitslag op de afzonder lijke nummers liet deze kapel steeds huldigingsfanfares ter ere van de win naars horen. De wedstrijden, die veel belangstelling trokken, waren goed ge organiseerd. De dienstdoende ploegen over het gehele terrein hielden radiogra fisch contact met elkaar voor het snel doorgeven van de uitslagen. Een speci ale rekenkamer maakte in de centrale het klassement op. Vele hoge gasten hebben deze finales bijgewoond. Onder hen waren de chef generale staf luitenant-generaal Van den Wall Bake, de commandanten van de deelnemende buitenlandse academies en generaal-majoor Maurenbrecher van de Luchtmacht, een van de recordhouders voor deze wedstrijden. Fpn hpviiïp hrand hpeft zaterdag- alarm geslagen. De brand woedde toen Een nevige orana neen LA S in de stalling voor het vee van dit Staatssecretaris Roolvink van sociale zaken en volksgezondheid heeft zater dagmiddag in Het Schuttershof te Goes voor het provinciaal comité van A.R.- kiesverenigingen een uitvoerige be schouwing gewijd aan de algemene po litieke vraagstukken van het ogenblik en aan de welvaart waarin wij leven. Wat he-t loonbeleid betreft ovnd hij, dat de lonen in verhouding tot vroeger reëel gestegen zijn. Wel moest het hem van het hart dat men in Nederland on danks de welvaart in brede kring toch maar blijft mopperen. Hij twijfelde er in dit verband aan of de geestelijke weerbaarheid van ons volk momenteel wel voldoende is. Tijdens deze vergadering werd af scheid genomen van de heren A. Schout en C. de Putter als leden van de Pro vinciale Staten. De heer J. van den Bos zei, na twee weken al gemerkt te hebben dat het lid maatschap van G.S. een volledige dag taak eist. namiddag gewoed op het mestbe- drijf van de heer C. Nouws aan de Achterstraat, gelegen onder de ge meente Hoeven aan de grens van Rucphen. Twaalf kalveren en vijfhonderd kippen kwamen in de vlammen om. Door krachtig ingrijpen van de brandweer kon een aangrenzende stal waarin 50 kalveren en varkens waren onder gebracht behouden worden. Een 31 meter lange stalruimte ging ver loren. De schade is zeer aanzien lijk. Kortsluiting is vermoedelijk de oorzaak In de morgenuren was de brandweer van Bosschenhoofd reeds naar net erf van de heer Nouws geroepen. Er was n.l. brand ontstaan in de houten woning van de familie. Bij aankomst van de brandweer bieek het gevaar echter ge weken dank zij het kordate optreden van Nouws en de toegesnelde middag werd opnieuw mestbedrijf. Het vuur greep in bet mid den van de lage stalling snel om zich heen. Hier was n.l. hooi en stro opge slagen. De brandweer van Bosschen hoofd en later die van Hoeven moesten zich richten op het aangrenzende hogere gebouw dat op enkele meters afstand van de lagere stalling staat. Zij slaagden er met moeite in dit gebouw te behouden. Bij k.b. is benoemd tot dijkgraaf van de Nieuw-Sint-Jooslandpolder, Chr. P. Reijnoudt te Nieuw- en Sint-Joosland; tot dijkgraaf van de Bijleveldpolder W. A. Kloet te Nieuw- en Sint-Joosland; tot gezworene van de Nieuw-Sint-Joosland- polder N. J. Mol te Nieuw- en Sint-Joos land; tot gezworene van de Kruispolder J. A. M. Staal te Hontenisse; tto gezwo rene van het waterschap de Vereenigde Polders van Ossenisse B. de Bruijcker te Vogelwaarde; tot gezworene van de Volckerpolder J. J. Pijnen te Wóens- drecht. Morgen, dinsdag 19 juni, zijn de hoog waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 3.48 en 16.15 uur Terneuzen 3.07 en 15.31 uur; Vlissingen 2.39 en 14.58 uur; Wemeldinge 4.36 en 17.00 uur. (Advertentie) BRUNSWICK BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel 38452 Breda Geopend van 9 tot 24 uur Za en zo. tot 1 uur 's nachts Vry entree Kinderkamer, huistelevisie. par keergelegenheid, restaurant bar, snackbar Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Ruim 150 mensen uit Zeeland en West- Brabant hebben de landdag voor de Vrijzinnig hervormden in Bergen op Zoom bijgewoond. De dag begon met een kerkdienst in de Grote Kerk. waarbij ds. Brouwer voorging. Daarna hebben de gasten, onder de bekwame leiding van de heer L. Sloot mans een rondgang door de stad gemaakt. Daarbij werd deskun dige toelichting verstrekt over het stede- schoon. Het middagprogramma, na de lunch in de grote zaal van Thalia, was bijzonder boeiend. Na een inleiding van ds. W. I ZUIDDORPE de Weerd uit Oostvoorne over de ,,Pro- ,|0 r>nntr 1= blemen rond de oecumene", was het de m7oo, ™ïïils m i\n® heer Johan Lauxstermann, uit Amster- ng Wlllem Tel* dam, die op boeiende wijze de novelle ,,De man op de schimmel" van Theodor Storm voordroeg. Er is naar dit roman* tische verhaald ademloos geluisterd, cn de voordrachtkunstenaar mocht aan het eind een ovationeel applaus in ontvangst nemen. Tussen de bedrijven door zorgde een koperensemble van Vrederust" voor muzikale intermezzi. Het begeleidde bo- *i - iffiy..:-: .....WW. SAS VAN GENT Staakjeskcrmis WATERLANDKERKJE In den Koning Dansen GOES School West wal 37 20 uut Diploma-uitr. midd. handelsavondschool Grand 20 uur De stoutmoedige muske tier, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Kapo, 18 j. VLISSINGEN0 UU1 °oriogsdrums- 14 I- Alhambra 20 uur Kapo, 18 j. Luxor 20 uur Straatjeugd van Parijs, 14 jaar ZUIDDORPE A. Apers Dansen M. de Cock 15 uur Kermisschieting A. de Block Schieting Willem Teil HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wegens ver leiding van minderjarigen, 18 i AXEL J Het Centrum 30 uur Voor schurken geen genade. 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur De verstrooide profes sor TERNEUZEN Luxor 20 uur Exodus OOSTBURG Lede! 20 uur Exodus, 14 i OSSENISSE J" GRAAUWa,,S 18 UUI' Gaaib0llln* n' iM., Ci,'ulvei '5 uur Kermisschieting B. Plasschaert lo uur Kermisschieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wegens ver- ...i„s.,van minderjarigen, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Beat girl TERNEUZEN Luxor 20 uur Exodus, 14 j. 14.30 uur Kade Schuttershof weg proef vaart „Energie" OOSTBURG Ledel 20 uur Exodus, 14 i uinnoRPF J vendien de slotliederen. Met een hartelijk afscheidswoord van ds. Brouwer werd deze landdag beslo* ten. Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. GOES Kantine Veiling 10 uur Alg. leden verg. Veiling ver. Zuid-Beveland De Landbouw 14 uur Jaarverg. afd. Zeeland Ned. Wolfed. KWADENDAMME De Burgt 19.30 uur Voorlichtingsavond Ned. Zuivelbur. ZIERIKZEE Raadszaal 20 uur Raadsvergadering 'S-HEER ARENDSKERKE Raadszaal 19.30 uur Raadsvergadering

de Stem | 1962 | | pagina 2