;rs: :en! Nieuwe aanhouding in zaak der Lotto-prognostieken 1i Snel einde kort geding aardappelprij zen hamtrt v/eer vandaag DAF protesteert tegen houding van mr. Maris Moordcommando sluipt over wegen van Frankrijk Eredoctoraat voor ballerina m- 'FA i MM: 'W p" U - fèésÊfc&JF/ m'isiMMtl/ Ju/rif Ut mt m 'tip! DAGBLAD VOOR ZEELAND Nieuw onderzoek tegen Salan Laos keurt de coalitie goed President gaat rustig zijn gang Gesprek Adoela- Tsjombe vastgelopen OAS blaast stadhuis van Algiers op, De heer Worms maakte zaak aa nhangig WEINIG WIND j Enkele zonnige perioden, maar ook hier en daar een regen- of onweers- bui. Dezelfde temperaturen als eis J teren of iets lagere. Zwakke tot ma- tige wind tussen zuid en west Verwachting van het Belgisch Weer- l kundig instituut: J Pianist Alfred Cortot overleden Staffunctionaris Vlaamse t.v. in opspraak Giftige dampen in Westduitse stad Het postverkeer met overzeese militairen JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! 14 1 V Wï& A c Ég Bfe' ^7* - Ét V f "-L -X jKlllllSfcv x. bureau. Je Ije ouders. Jionaris. En Igenlijst in. Ije aanmel- lus. Je gaat (reuring en Ikies je met let vak uit Idag begint larde stijgt. |>en je tech- lr groeit je |en van de Be wereld. Barcelona, wandel je nca. En in Ffen, dat je Ije carrière, ■zijn. Het Hoofd Bezuiden- ook recht- onderstaande Leeftijd 2084-8 opleiding tot lig duurt 2 jaar. oon wordt betaald, alden: gere School :hting van ir diploma leeftijd, genoten et Telefoondistrict N. VAN DER STEEN 102e JAARGANG No. 24004 Uitgave: N. V. Uitg Mij. Neerlandia Directeur: E. H B Brader. Hoofdredacteur: J J H. A. Bruna. Redactieraad: J MAC. v. Dongen, C. J v. Hootegem mr. dr. A J. J. M. Mes, mr H M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren. L. J. v 't Westende. Bureaus: Breda - Keigerstraat 16 - Tel 22341 (4 lijnen) - Postgiro 278841. Voor God, Koningin en Vaderland Stem ZATERDAG 16 JUNI 1962 Abonnementsprijs f 7.30 per kwartaal, 8,60 per post, t 0,56 per week Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,42 per mm (Ing. Med. 1,05). Bij contract aanzienlijke reductie Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES. Klokstraat 1 telefoon 6 252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen' HULSTSteenstraat 14 - telefoon 2377 (BiibureausTerneuzen IJsbaanstraat 24 - telefoon 280' OOSTBURG: Nieuwstraat 41 - telefoon_2893) OTA. S. JAAGT ACHTER °ran waPent zich tesen OAS- DE GAULLE'S LEVEN Er is een nieuw gerechtelijk on derzoek geopend tegen de voor malige leider van de O.A.S., ex- generaal Salan, die vorige maand tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld. Het nieuwe onderzoek zou wor den ingesteld naar aanleiding van hetgeen de ex-generaal heeft gS' daan buiten de feiten, waarvan het militaire tribunaal kennis droeg toen Salan werd berecht. Naar verluidt zou Salan vanuit zijn cel in de Parijse Santé-gevangenis zijn voortgegaan met het zenden van instruc ties naar zijn geheime leger in Algerië en in Frankrijk zelf. Op een extremistenleider, André Ca nal alias „de monocle" zou bij diens ar restatie een brief van Salan gevonden zijn, die 24 april was geschreven. Op ge. noemde datum zat Salan gevangen. Uiterlijk trekt president De Gaulle zich weinig aan van de alar merende berichten en geruchten rondom zijn persoon. Hij gaat rustig verder met zijn reis door Oost-Frankrijk en was gisteren in Dole, waar hij niet alleen een rede hield maar zich bovendien ongedwongen tus sen de bevolking begaf, die hem voor het merendeel enthousiast be groette. De Gaulle drukte handen, lachte breed-uit en leek helemaal niet onder de indruk dat door het gebied waar hij vertoefde, poten tiële moordenaars rondliepen, die gezworen hebben hem uit de weg te ruimen vóór de verkiezingen van 1 juli aanstaande. De Laotiaanse volksvertegenwoordiging heeft gisteren met overweldigende meer derheid goedkeuring gegeven aan de nieuwe coalitieregering voor het land. Prins Boen Oem, de leider van de re gering, verklaarde naar aanleiding hier van: „Ik zal terwille van mijn land mijn positie opgeven". Hij zal geen deel uitmaken van de co alitie. De rechtsgezinde groep zal daar in vertegenwoordigd zijn door de sterke man van de pro-westelijken, generaal Foemi Nosavan, die vice-premier zal worden. PREMIER KROESTJEV van de Sovjet- Unie is gisterenavond voor een zeven daags bezoek aan de satellietstaat Roe menië naar Boekarest vertrokken. Hij maakt de reis per trein. DE SOVJET-UNIE heeft een groep functionarissen van de Perzische am bassade in Moskou persona non grata verklaard. Zij zouden zich schuldig heb ben gemaakt aan valuta-manipulaties. HET BEIERSE ministerie van binnen landse zaken heeft bezwaren ingediend tegen plannen om in het district Neu- burg, nl. te Bertoldsheim, aan de Donau een atoomkrachtcentrale te bouwen. In geval van ongelukken zou de water voorziening van de stad Neurenberg in gevaar kunnen worden gebracht. DE EUROPESE beweging in Nederland heeft een telegrafisch protest gezonden aan Franco naar aanleiding van de maatregelen, die zijn getroffen tegen Spaanse deelnemers aan het vorige week in München gehouden congres van dé Europese beweging. HET INTERNATIONAAL gerechtshof in Den Haag heeft bepaald, dat Cambodja de soevereiniteit over de ruïnes van het tempelcomplex Preah Vihear in het Dong-Rekgebergte heeft. Thailand zal ter plaatse zijn troepen moeten terug trekken. DE V.S. zullen de financiële hulp aan Laos onmiddellijk hervatten. DE BENOEMDE, maar nog niet in func tie zijnde premier van Turkije, Ismet Inonu, is gisteren begonnen met de for matie van een nieuwe coalitieregering (Advertentie) Een moord-commando sluipt thans door Oost-Frankrijk, waarvan niet min der dan dertig man is gearresteerd. Maar, aldus ongeruste politie-functionarissen, er lopen nog minstens 21 gevaarlijke ke rels rond. Zij zouden bewapend zijn met telescoopgeweren, raketwerpers, hand granaten en kneedbommen. De wegen, waarlangs De Gaulle zich beweegt, zijn thans afgezet door gendarmes in ge vechtstenue, die zijn uitgerust met helm en karabijn. Eenheden gendarmen pa trouilleren te paard door de heuvels. Er is een koortsachtige jacht ontstaan naar het moordcommando, waarvan de eerste sporen reeds in maart j.l. kwa men bloot te liggen, toen de vroegere poujadistische afgevaardigde Bouyer ge arresteerd werd. De speurneuzen van de Parijse Süreté kwamen maar juist op tijd tot de ontdekking, dat er een moord aanslag was uitgewerkt. Een maand te voren had zij een inval gedaan bij de leider van het complot, maar de vogel was gevlogen. Woensdag j.l. kreeg men het spoor definitief in handen en don derdag j.l. werd de 28-jarige Georges Bourgary uit Nancy gearresteerd, in wiens auto men dertig namen vond van mede-complotteurs. Daaronder bevinden zich advocaten, medici, zakenlieden en zelfs een hoge officier. Deze mannen arresteren was de enerverende taak van de politie. Het werd een strijd tegen het horloge. Het moord-commando had diverse sche ma's voor een moordaanslag op De Gaulle uitgewerkt. Men zou o.m. de be schikking hebben gehad over honden, die een hoeveelheid springstof op het lichaam was gebonden. Met behulp van speciale fluitjes, waarvan het geluid bo ven de gehoorsgrens lag, zouden de die ren naar De Gaulle worden gedirigeerd. De Gaulle zelf gaat onvervaard door te spreken over zijn Europa der vader landen, waartoe hij de noodzakelijkheid van vriendschap tussen Frankrijk en Duitsland onmisbaar acht. NOG NIETS VERLOREN Georges Bidault, de vroegere Franse premier, die voorzitter is van de Franse „nationale verzetsraad" heeft tijdens een interview met een Brussels blad niet willen zeggen of zijn organisatie onder handelt met de Algerijnse leiders. Op de vraag welke verontschuldigingen hij voor de bloedige gewelddaden van de O.A.S. had, wilde hij niet ontkennen, dat „de adel van iedere verzetsbeweging soms bevlekt wordt door gewelddaden". Dat was tijdens de oorlog ook gebeurd, gaf hij te kennen en toen had men ook niet altijd evenveel geduld gehad met verraders en collaborateurs. Bidault acht te op het eerste gezicht de kansen van welslagen van zijn actie gunstiger dan die van het Franse verzet in juni 1940. Volgens hem was nog niets verloren. „Een juli is een beslissende datum voor De Gaulle en de rebellen", zei hij. „Niets is afgelopen; alles herbegint".... Van de zijde der justitie zal overigens worden geprobeerd de parlementaire on schendbaarheid van Bidault op te hef fen. Het Mustapha-ziekenhuis in Algiers heeft door plastic-bommen enorme scha de geleden. Het radiologisch laborato rium, de kraaminrichting en drie opera tiezalen zijn volkomen vernield en het centrale laboratorium is ernstig bescha digd. Met geigertellers is de omgeving gecontroleerd op mogelijk stralingsge vaar. De schade wordt op één miljoen N-francs geschat. Er ontstond paniek onder de plm. 250 patiënten. Het zieken huis heeft een capaciteit van 3500 man, maar staat thans praktisch leeg omdat de meeste zieken er de voorkeur aan ge ven zich thuis te laten verplegen in ver band met de bom-aanslagen. De O.A.S. had tevoren het verplegend personeel ge waarschuwd, zodat de zalen, die zouden worden opgeblazen, ontruimd waren. Er vonden zeven ontploffingen plaats. GROTE OPKOMST In Algiers is verklaard, dat 60 pet. van de jonge Europeanen zich voor de militaire dienstplicht heeft gemeld. On der de veertig pi-ocent, die verstek heb ben laten gaan, bevonden zich veel jon gelui, die naar Frankrijk waren ver trokken. In Oran had zich zeventig pro cent gemeld en er komen nog steeds jon gemannen opdagen. In Parijs werd een drukkerij door een kneedbom geheel vernield. Er vielen geen gewonden. Door machinegeweer vuur uit twee auto's werden in een mo hammedaans café te Parijs een moham medaan gedood en twee gewond. Twee groot oliemaatschappijen in Al gerië trekken hun niet absoluut nodige personeel uit de Sarara en hun kanto ren in Algiers terug. Als reden hiervoor wordt opgegeven, dat de vakantie van deze personeelsleden is vervroegd tot 20 juni om eventuele moeilijkheden tijdens het referendum op 1 juli te vermijden, Het is echter zeker, dat de betrokkenen om overplaatsing naar Frankrijk hebben verzocht. De directie heeft hiermee in gestemd. De O.A.S. heeft vrijdagavond in een clandestiene radio-uitzending verklaard, bereid te zijn om terug te komen op haar bevel aan de Europeanen Algerië te verlaten. Volgens de O.A.S.-uitzending is er een glimp van hoop, dat de waarborgen die zij van de mohammedanen wil loskrij gen, gegeven zullen worden. Een recent beeld uit Oran, waar Franse veiligheidstroepen speciale maatregelen hebben getroffen om de O.A.S. het hoofd te bieden. In het centrum zijn militairen samen getrokken om te voorkomen, dat de taktiek der verschroeide aarde ver hevigd wordt toegepast. Links op de foto het stadhuis; rechts het operagebouw. Premier Cyrille Adoeloe van Kongo en premier Moise Tsjombe van Katanga zijn bij hun besprekingen over terugkeer van Katanga in de schoot van Kongo, volgens welingelichte kringen in Leo- poldstad blijven vastzitten op het stuk van belangrijke monetaire kwesties. Men had besloten dit wrijfpunt voorlopig te laten rusten, zo werd gezegd. Volgens genoemde kringen bleek de kwestie van Katanga's eigen munteen heid een ander obstakel in het overleg tussen beide premiers, begonnen in maart. Tsjombe heeft verleden jaar in Ka- tanga vijf miljard franks in omloop ge bracht. Adoela noemt de Katangese frank een onwettig betaalmiddel en hij 'heeft Tsjombe daarvan gedurende twee iweken klaarblijkelijk tevergeefs proberen te overtuigen. I ^,eersverwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, avond 23.15 uur: opgemaakt vrijdag- Dr. Frederick Donald Coggan, aarts bisschop van York, en de bekende ballerina Margot Fonteyn gefotogra feerd in Cambridge, waar hun aan de universiteit eredoctoraten werden verleend in resp. theologie en rech ten. De behandeling van een kort geding over de maximum-prijzen voor aardappelen door de presi dent van het college van beroep voor het bedrijfsleven, was gister middag snel geëindigd. De discussie tussen de raadsleden van verzoeker en verweerders was beknopt en ging alleen over de vraag, of in deze zaak een voorlopige voorziening mogelijk was, met andere woorden of de president bevoegd was een beslissing te nemen. De president, mr. J. In 't Veld, die zelf de behandeling al was begonnen met het uitspreken van ernstige twijfel aan zijn bevoegdheid in dezen had daarna in raad kamer slechts weinig tijd nodig om tot de conclusie te komen, dat hij inderdaad niet bevoegd is. Het kort geding zal nu worden omgezet in een gewone beroeps zaak, die op korte termijn mogelijk op maandag 25 juni voor het vol tallige college zal dienen. Een Amsterdamse grossier in aard appelen, de fa. gebroeders Karseboom, had het kort geding aanhangig ge maakt tegen de ministers van Econo mische Zaken en van Landbouw en Visserij. De firma had, toen de aard appelprijzen nog vrij waren, honderd ton aardappelen voor 47 cent per kg gekocht. Toen de maximumprijsregeling inging had zij die hoeveelheid nog in haar bezit. Zij vroeg aan het ministerie van Economische Zaken ontheffing van de maximum-prijsbepalingen en ging bij de president van het college in beroep nog voordat zij het weigerend antwoord van het ministerie ontvangen had. De president verklaarde zich niet be voegd, omdat het zijns inziens uitdruk kelijk de bedoeling van de wetgever is geweest, dat de bepalingen inzake voor lopige voorzieningen in de wet admini stratieve rechtspraak bedrijfsorganisatie niet van toepassing zouden zijn op de beroepen, die op grond van de prijzen wet kunnen worden ingesteld tegen be slissingen over verzoeken om ontheffing van prijsvoorschriften. De raadsman van de ministers, mr. W. L. Snijders, had dit ook betoogd. De raadsman van de firma, mr. L. J. den Hollander, achtte het niet denkbaar, dat tegen beslissingen, die door de minister a la minute kunnen worden genomen, niet met dezelfde snelheid kan worden opgekomen. KROESTJEV heeft zijn Japanse ambt genoot Ikeda geschreven, dat de gedach te aan controle ter plaatse op een kern moratorium „naïef", is zolang de V.S. zich het recht voorbehouden om de eer ste bom te gooien. Het extremistische geheime leger heeft vrijdagavond om ongeveer acht uur het stadhuis van Algiers opgeblazen. Na een donderende slag, die de explosie vergezelde, brak in en rond het zwaar- gehavende stadhuis aan de Rue Alfred Lelluch brand uit. Bij de aanslag is een aantal Franse soldaten gewond geraakt. Ziekenauto's reden met gillende sirenes af en aan tussen het vernielde gebouw en het Mustafa-ziekenhuis, dat gistermorgen zwaar was getroffen door extremis tische vernielingsacties. Vermoed werd, dat er verscheidene personen onder het puin waren bedolven. Reddingsploegen zijn bezig naar slachtoffers te zoeken. Zij ondervinden ernstige hinder van de felle brand. Brandweerlieden schreeuwden om versterking. In het stadhuis waren sedert enige tijd Franse eenheden ZOAVO- soldaten gelegerd. Op de straat voor het getroffen gebouw lagen kasten en andere inventarisstukken die door de kracht van de explosie naar buiten waren gedrukt. De keien waren bezaaid met glassplinters en brokstukken van muren. Voorlopige berichten meldden één dode en 15 gewonden. De politie achtte het niet uitgesloten, dat nog meer lichamen onder het puin vandaan zouden worden gehaald. Zacht weer met maximum-tempera- •turen tot 24 graden. Afwisselend! zwaar bewolkte hemel en opklaringen Buien mogelijk. :m?,daag: zon onder 2102- op! f9,07 uur. Morgen: zon op 4.19 uur Zon onder 21.02 uur. Maan op 20.15 uur, maan onder 4.12 uur. Maandag: zon op 4.19 uur, maan onder 4.53 uur. De beroemde Franse pianist Alfred Cortot, is gisteren in een ziekenhuis te Lausanne overleden. Hij was 84 jaar. Cortot was wereldbekend door zijn vertolking van de werken van Chopin en andere romantische componisten zo als Liszt en Schumann. Toen hij zich in 1963 van het concert podium terugtrok, schatte men, dat hij meer dan 6.000 concerten had gegeven. Voorts hield hij lezingen en schreef ar tikelen en boeken over de techniek en het waarderen van muziek. Cortot was een groot bewonderaar van Wagner en speelde een belangrijke rol bij het in troduceren van diens werken in Frank rijk in het begin van deze eeuw. In de tweede wereldoorlog werd Cor tot een tamelijk omstreden figuur. Hij behield een post op muziekgebied onder het bewind van Vichy en hij gaf ook enkele concerten in Duitsland. Om deze reden mocht hij na de bevrijding enige tijd niet in Frankrijk optreden. (Van onze Belgische correspondent) Een sensationele aanhouding werd door de gerechtelijke poli tie van Brussel verricht in de zaak van de Lotto-prognostieken met aankopenbons. De hoofdverantwoordelijke, de uit Wolphaartsdijk afkomstige doch in België wonende J. van S., is reeds sinds enke-le maanden in de gevange nis opgesloten op beschuldiging van valsheid in geschrifte, oplichting en bedrieglijk bankroet. Het faillisse ment zou volgens sommige ramingen zoals eerder gemeld honderd miljoen Belgische franks (ruim zeven miljoen gulden) bedragen. Thans werd dan een aanhoudingsbe vel ondertekend ten laste van de heer Dries Waterschoot, 39 jaar, waarne mend directeur van de dienst ont spanning bij de Vlaamse televisie. Naar verluidt wordt hij beschuldigd van omkoperij, doch de rol die hy in de Lotto-affaire zou hebben gespeeld, is nog verre van duidelijk. Beweerd wordt dat de heer Waterschoot in to taal een bedrag van ongeveer 350.000 Belgische franks (f 25.000) van de fir ma Lotto zou hebben ontvangen, nl. iedere maand een bedrag van 20.000 franks. In de boekhouding van de fir ma Lotto is daarvan evenwel geen spoor terug te vinden. De heer Water schoot zou hebben toegegeven dat hij een aanzienlijk bedrag van deze firma heeft ontvangen, doch dit zou zijn ge schied bij wijze van tegenprestatie voor zijn medewerking aan het infor matie- en propagandablad dat door Lotto geregeld werd versrpeid. Intussen zou de heer Waterschoot staande houden dat hij van zijn hoge functie bij de Vlaamse t.v.-diensten op geen enkel ogenblik misbruik heeft ge maakt om direct of indirect publiciteit te maken voor het Lotlo-prognostiek- systeem. Indien deze verklaring met de werkelijkheid strookt, ziet men niet goed in hoe de beschuldiging van om koperij staande kan worden gehouden. In dit geval zou de heer Waterschoot slechts het voorwerp kunnen uitmaken van een administratieve sanctie we gens ongeoorloofde deelneming van oen staatsambtenaar aan een particu liere handelsonderneming, terwijl de Belgische fiscus hem een aanzienlijke boete kan opleggen wegens ontduiking van belasting. Alles bij elkaar is het "een weinig verkwikkelijke zaak die een malaise heeft veroorzaakt in de directie van de Vlaamse televisie en opschudding heeft verwekt onder het t.v.-kijkende publiek. Dr. H. J. van Doorne heeft na mens de raad van bestuur van Van Doorne's automobielfabriek n.v. in Eindhoven een telegram verzonden aan de minister van justitie. In dit telegram wordt gezegd, dat de raad van bestuur „geschokt is dooi de publicaties in de dagbladpers, waarin tegen de n.v. grievende verdachtmakingen worden geuit, die o.m. grond schijnen te vinden in een onderzoek dat blijkbaar bij de officier van justitie in Den Haag aanhangig is." Een dagblad (het Algemeen Dagblad) berichtte donderdag dat de Haagse offi cier van justitie, mr. Maris, een onder zoek zou instellen naar het gebruik van dubbele facturen bij staalleveranties van de Demka in Utrecht aan de DAF. Hier bij zouden mogelijk de bepalingen be treffende de minimumprijzen voor staal, vastgesteld door de Hoge Autoriteit van de EGKS, ontdoken zijn. Tevens zou hierdoor belasting te weinig betaald kunnen zijn. Gegevens hierover zouden door een ontslagen werknemer van DAF aan de heer L. Worms zijn aangeboden. Deze stelde mr. Maris op de hoogte. In het telegram van DAF aan de mi nister wordt voorts gezegd, dat de DAF „zich ernstig bezorgd maakt over de rechtszekerheid wanneer onkel op grond van te koop aangeboden, misbruikte bescheiden een dergelijke situatie kan ontstaan". .,Wij zijn ten zeerste gegriefd," aldus de DAF, „door de houding van de offi cier van justitie in Den Haag. die in de voile wetenschap van de publiciteit over deze verdachtmakingen, welke steun vin den in het feit van een bij hem aan hangig onderzoek, meent te kunnen vol staan met een onvolledige verklaring aan de pers en vervolgens met vakantie gaat." De raad van bestuur van DAF verzoekt tenslotte dringend „in het be lang van onze industrie op zo kort mo gelijke termijn een duidelijk standpunt in te nemen". Zowel DAF als Demka hebben al eer der de juistheid van de berichten over fraude ontkent. Een deel van de bevolking van het Westduitse stadje Lingen, aan de Eems, wordt bedreigd door giftige dampen. Een Nederlandse vrachtauto met aanhang wagen, die met 45 vaten tetra-ethyl-lood op weg was van Hamburg naar Neder land, raakte in brand. Bij het blussen werd minstens een vat beschadigd, waar door de buitengewoon giftige vloeistof over de straat stroomde. De vrijkomende damp bedreigt de omwoners. Drie hui zen moesten ontruimd worden. Het ver keer werd omgelegd. Tetra-ethyl-lood is een zeer zwaar ver gif. Het wordt aan de benzine toege voegd om het octaangehalte daarvan te verhogen. Hoogovens heeft terzake van deze kwestie verklaard: „Bij onze leveringen van hoogwaardig carrosseriemateriaal wordt in overeenstemming met de regels van het EGKS-verdrag, door ons gebruik gemaakt van het recht tot prijsaanpas sing. Bij deze transacties is geen sprake van dubbele facturen. Een gedeelte van onze leverinsten aan de DAF vindt op aanwijzing van de DAF rechtstreeks plaats aan buitenlandse persbedrijven. De daaruit vervaardigde carrosserie-onderdelen komen in ver- edelingsverkeer naar Nederland terug. Ten behoeve van de door de douane op gelegde materiaalidentificatie worden grensdocumenten opgemaakt, waaronder een factuurformulier. De daarin opgenomen geldwaarde staat los van de te betalen invoerrechten over de toegevoegde waarde en behoeft dus fiscaal gezien en mede om commerciële redenen, niet 6vereen te stemmen met de factuurwaarde. Het gaat hierbij derhalve niet om dubbele facturen, doch om een werke lijke factuur en een grensdocument". Met ingang van 23 juni zullen militai ren in Nederlands Nieuw-Guinea zo- ais gemeld portvrijdom genieten bij verzending per luchtpost van gewone brieven, die niet zwaarder zijn dan 10 gram en enkele (beschreven) briefkaar ten, bestemd voor betrekkingen in Ne derland, de Nederlandse Antillen en Surihame. Uit Nederland kunnen brieven met een maximum gewicht van 10 gram en enkele briefkaarten of beschreven prentbrief kaarten gefrankeerd met een postze gel van 8 cent tegen binnenlands ta rief per luchtpost worden verzonden aan militairen in Ned. Nieuw-Guinea, de Ned. Antillen, Suriname en aan boord van troepentransportschepen. Voor oor logsschepen v#n de marine bestaat deze regeling al enige jaren. De kosten van de nieuwe regeling ko men geheel ten laste van het ministerie van defensie. Alle naaste familieleden van militai ren van zee-, land- en luchtmacht in Ned. Nieuw-Guinea, de Ned. Antillen en Suriname krijgen een mededeling thuis, hoe zij de post moeten adresse ren en waarheen zij de post moeten op zenden. (Advertentie)

de Stem | 1962 | | pagina 1