Groot aantal reacties op hoorspel „Testbemanning" de ILFORD SPORTSMAN De JE HEBT ZE! Zwart o Minter en Hinter en de zwiergeit „Vader en moeder zijn al die dagen thuis gebleven ^loc^ezecfcl kiest U natuurlijk Ook goed beursbengels p Wit Voor VADERDAG „De onverwachte bloei" Luister naar Kijk naar Terugblik PINDAKAAS Chris Howland is te druk bezet T.V.-toestellen werden afgezet Koos Postema naar televisie Vast ILFORD Sfem-feuilleton Radioprogramma 's een kwaliteits- Televisieprogramma „Ik ben Eichmann"... DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 JUNI 1962 (Advertentie) CHRIS HOWLAND TAe televisieproducer van de A.V.R.O., de heer Lugtenburg, had in zijn plan nen voor het najaar een amusements programma opgenomen, dat zou wor den gepresenteerd door de Engels-Duit se showman Chris Howland. Verder zouden in dit programma optreden het Vaudeville-orkest onder leiding van Bert Paige en een showballet. Aangezien Chris Howland momenteel nog druk bezet is, o.a. door zijn mede werking aan enige Duitse tv-films, kan hij zijn toezegging helaas niet gestand doen. Waarschijnlijk komt hij in 1963 op de Nederlandse beeldschermen in deze AVRO-produkties. Laatst zat een collega, in een boek; lezend, jaloers het hoofd te schudden. „Weet je wat hier staat?", vroeg hij. Nu, ik wist het natuurlijk niet. Tenslotte zat hij in dat boek bezig, en niet ik. „Hier staat," ver volgde hij vol groeiend enthousiasme, „dat er in China nog miljoenen men sen wonen die zó onderontwikkeld zijn dat ze maar een honderd woorden of daaromtrent kennen. Daar moeten ze het mee doen!" Nu zijn we de laatste tijd al wel zó lekker ontwikkeld dat zoiets een bijzonderheid is om even het hoofd over te schudden. Tjongejonge, wat zijn d i e Chinezen achter, zeg, hoe is 't mogelijk! Honderd woorden: daar aan komen wij al dik tekort om ons oordeel over de recente tv-program- ma's weer te geven. En met dat droe vig kleine beetje woorden (maar dan in het Chinees natuurlijk) moeten die mensen het daar doen, dties. Misschien is onder die honderd woorden niet eens televisie in het Chinees. Want ze zullen wel niet weten dat zoiets bestaat. Wat erg! Het nare van die dingen is, dat je geneigd bent er wat te lang over door te mijmeren. En dan ga je lang zamerhand vinden dat het toch eigen lijk helemaal zo verschrikkelijk niet is om maar honderd woorden tot je beschikking te hebben. Want het leven wordt er wel heel wat eenvoudiger door, goed beschouwd. Als je nu maar een woordenschat tot je beschikking hebt die net toereikend is om je wen sen inzake eten en drinken kenbaar te maken, plus je in één woord ge comprimeerde eindoordeel daarover, en een paar gespierde woorden om te vertellen hoe je over hem denkt, dan kun je het leven eigenlijk est aan. Zélfs als je, in tegenstelling tot die Chinezen, televisie hebt. Met „pet waardeloosmietersen „...mmtnm" rrtit laatste bij afwezigheid van een heldere mening) ben je im mers klaar. Het leven zou beslist veel eenvou- diger worden. De krant had je zó uit en hoe nijdig Mao Tse Toeng (die wel wat woordjes meer in zijn dictionaire heeft dan die onderontwikkelde onder danen van hem in de binnenlanden) ook uitvalt, je kunt er nooit erg on gerust over worden want we zouden geen woorden hebben om al dat veniin weer te geven. Het lijkt me de aan gewezen methode, zo beschouwd, om, 'le wereldvrede eindelijk voor elkaar te krijgen: gewoon onze woordenschat terugbrengen tot honderd stuks, even tueel met om de zoveel jaar een com- Vensatie van vijf procent. En weet u w i e het dan, iedere dag Weer, bijzonder gemakkelijk zou krijgen? Juist: PRAET-MAECKER |~Xe KRO ontving niet minder dan •L^ruim drieduizend schriftelijke reacties van luisterspelliefheb bers op de vraag van de omroe per om hun mening op papier te zetten over de serie van 29 hoor spelen onder de titel „Testbe manning". Het is komen vast te staan dat deze drieduizend reac ties de mening vertegenwoordi gen van 8765 luisteraars, dit is dus een factor 2.87, hetgeen vrij hoog is als men bedenkt, dat er onder de reacties meningen zijn van 40-80 personen, die bijvoor beeld op internaten gezamenlijk hebben geluisterd. Bijna unaniem spreken de luisteraars de wens uit, dat in het nieuwe seizoen de reeks zal worden voortgezet of een soortgelijk spel zal worden uitgezonden. Naar wij uit wel ingelichte bron vernemen is de programmaleiding van de KRO niet in staat, om nog dit najaar aan idt verzoek gevolg te geven. 7roals bekend waren deze radio-uitzen- J dingen geplaatst op de zondagavon den van acht uur tot tien over half negen. In deze periode viel ook de wekelijkse televisie-uitzending van het sportjournaal. Menige briefschrijver vertelde uitdrukkelijk, dat de televi sie-ontvanger werd afgezet ook al moest men daardoor het interessante sportnieuws missen. Een voor de hand liggende veronderstelling, dat de ruim- TAE radioverslaggever Koos Postema zal over enkele maanden bij de televi siesectie van de VARA gaan werken. Hij behoorde destijds tot de gegadigden die solliciteerden naar de functie van redacteur bij deze dienst. Hij zal het team versterken dat onder leiding van Arie Kleywegt bèlast is met de ver zorging van de actualiteitenprogram ma's als „Achter het nieuws", en „Es presso". De datum waarop hij zijn werk bij de televisiedienst zou kunnen aan vaarden hangt af van de termijn waar in voor hem een vervanger op de radio reportageafdeling van deze omroep kan worden gevonden. te vaart-hoorspelen bijna uitsluitend ge hoor vinden bij de mannelijke luiste raars, is bij dit onderzoek niet juist gebleken. In zoverre uit de reacties een onderscheid kon worden gemaakt tussen vrouwelijke en mannelijke ge- interesseerden, blijkt de verhouding 3 2 te zijn, namelijk 3670 mannelijke en 2453 vrouwelijke luisteraars. Vaak ook werd volstaan met de mededeling, dat vader en moeder met de kinderen had geluisterd, zonder dat het aantal kinderen nader was gespecificeerd naar het geslacht Navrante mening De briefkaarten van twee kinderen be vatten spontaan geschreven de vol gende navrante uitlatingen. Het ene kind schrijft: „Vad^r en moeder zijn 29 zondagavonden niet weggeweest; en het andere: ,,Ik heb alleen geluis terd, want mijn ouders waren bijna elke zondag weg". Een olijke pastoor uit België schreef: ,,Het is lijk vijf dagen kip eten", om tot uitdrukking te brengen, dat hij de serie wel wat lang vond. Een gedetineerde sprak de hoop uit, dat hi; het vervolg van de serie in de vrije burgermaatschappij zou kunnen beluisteren. De opmerkin gen van voor- en tegenstanders waren voor het merendeel in superlatieven gesteld als „waardeloos krankzinnig gedoe", „grandioos", „uitmuntend", „bar slecht" of „fascinerend". Voor zover men een beroep vermeld de bij de schriftelijke reactie, blijkt de belangstelling voor deze serie in alle gelederen van ons volk te hebben bestaan. Men trof er antwoorden van doktoren, verpleegsters, bankwerkers, advosaten, technici, winkeliers, psy chologen, ambtenaren en leraren. /^Vpvallend was het dat ondanks al deze V-/ positieve i-eacties, er toch vele luis teraars waren, die de serie „Sprong in het heelal", welke door de KRO in de jaren 1955 tot 1957 werd uitge zonden, vaak aantrekkelijker hadden gevonden. „Testbemanning" bleek voor velen wat al te tèchnisch, ook al door de overvloed van de voor velen onbegrijpelijke termen. De fantasie van de schrijver Carl Lans ging voor menigeen wat te ver. De tijdsduur van 35 tot 40 minuten vond men wat te kort en men gaf de voorkeur aan spe len van ongeveer een uur. Ook de lengte van de serie achtte men een bezwaar, omdat men de gehele winter dan gebonden was op de zondagavon den. Over het tijdstip van de uitzen ding bleken de reacties erg gunstig, omdat daardoor de avond niet verder werd gebroken, hetgeen voor zo'n lan ge serie vooral van groot belang is. Het ontbreken van een tv-beeld be tekende voor sommige briefschrijvers een winstpunt. met „alles in een" sneltransport, 2,8 lens en grote, goudgecoate lijnkaderzoeker. Met een jaar garantie. ILFORD brengt een serie SPORTSMAN camera's van 79.50 tot 130.- Met ingebouwde belichtingsmeter van 172.50 tot de volautomatische SPORTSMASTER 295.- de legendarische fijnkorrelfilm voor de mooiste foto's van Uw leven. Tn het KRO-televisieprogram van vol gende week woensdag is de eerste van een serie documentaires over het in okto t>er te houden concilie opgenomen. Dit programma onder de titel „De onver wachte bloei" wordt samengesteld en geregisseerd do:r Manus van der Kamp. Het geeft een oriënterend overzicht van een algemeen concilie. Voorts zul len deskundigen t.w. mgr. J.G.W. Wil- lebrands, dr. W.A. Visser 't Hooft en de Zwitserse theoloog Han Küng toe lichten wat men van de komende kerk vergadering wèl mag verwachten en wat men er zeker niet van moet ver wachten. Ed. Lautenslager zal het com mentaar bij deze uitzending verzorgen. Op Hilversum I (402 m - fm 92.6 MHz kan. 19) is de VPRO in de ether met de bekende reeks causerieën. Daarna volgt om 21.00 uur van de VARA „Vlieg er eens uit" en om 21.45 uur een heruit zending van „Zonder blinddoek", dat op 25 febuari reeds voor de microfoon werd gebracht. Tenslotte is er om 23.10 uur „Een luchtig voorspel tot een lang week einde". Op Hilversum II (298 m - fm 96.8 MHz kan. 33) biedt de NCRV om 20.20 uur de rubriek „Prisma". Vervolgens wordt om 21.35 uur het klankbeeld „Rond Haar lems heiliglanden" uitgezonden. De har- jfALLOOS zyn de „top-liits", de „platen van de week" en de schlagers die dagelijks de grammofoonplatenmarkt overstromen. In een zomers radioprogramma dat om de veertien dagen door de K.R.O. op de vrijdag avond zal worden uitgezonden gaan Leo Nelissen en Kees Schilperoort platen draaien die niet de top van de hit-parades bereikten, maar zeker goed ge noeg zijn om er eens extra de aandacht op te vestigen. Volgende week vrijdag gaat dit nieuwe K.R.O.-programma onder de titel: „Ook goed" voor de eerste maal om 20.50 uur de ether in. pist Nicanor Zabaleta speelt om 23.00 uur en tot besluit musiceert om 23.20 uur het festival-kwartet. Na het journaal brengt de VPRO om 20.20 uur het „Gesprek aan de schrijf tafel", terwijl om 20.30 uur het program ma „Opzicht" wordt uitgezonden. Ver volgens is er om 21.00 uur in samenwer king met leden van het Rotterdams to. neel een reportage uit studio Vitus, ter wijl tot slot om 21.50 uur dokter A.C. van Swol zijn medische rubriek „Ziek zijnbeter worden" voor de camera's brengt. België Vlaams brengt om 20.30 uur een reportage over spastisch verlamde kin deren, terwijl om 21.10 uur een film reportage volgt over de halve finales in Chili b;j de wereldkampioenschappen voetbal. Tot slot is er om 22.30 uur film- nieuws. 20) FLUCTUATIES Cristiaan B.Diephout was in zijn sas, ondanks de abnormaal hoge temperatuur ook hier in zijn kantoor. Bij zijn bin nenkomst gaf hij een formidabele klap op het met linoleum belegde bovenblad van de balie, tot schrik van Bob de Graaff, die daar juist de post stond te sorteren. Mijnheer Diephout had reden tot vreug de, want gisteravond had hij zijn bes te zaak afgesloten. Er was gisteren een man aan de balie geweest, die hem naar hij zei een vertrouwelijke kwes tie moest onthullen. De man zat een beetje in angst, omdat een nicht van hem, die in Sas van Gent woonde sa men met een andere vrouw op jaren naar zijn mening beduveld werd. Het zat zo. Die nicht was oud-onder wijzeres, evenals haar huisgenote en na tientallen jaren de jeugd te hebben on derricht, hadden zij beiden een aardig centje opzij weten te leggen. Tot zover was'alles goed, maar nu vonden de da mes het veiliger om de contantjes om te zetten in pandbrieven. Ze waren te rechtgekomen bij een plaatselijke krui denier, die naar hij had verteld al les van die zaken afwist en die centjes wel zou beleggen. Hier werd het bedenkelijk, want die kruidenier was nu niet bepaald een vak man. Zou meneer Diephout dat niet eens willen onderzoeken en ervoor zorgen, dat er een betere toeverlaat voor de oude dames werd gevonden? Het was een kolfje naar Diephouts hand geweest, „U zult me moeten introduce ren bij uw nicht", zei hij, „wan twij ef fectenmensen zijn nu eenmaal niet ge wend om als colporteurs in effecten langs de huizen te gaan." De man had dat uitstekend gevonden en gisteravond waren ze meteen spijkers met koppen gaan slaan. Diephout, die toch wel wat gewend was op het stuk van menselijke non chalance. oeleefde de ervaring van zijn leven. De dames hadden inderdaad hun geld door de kruidenier laten beleggen en deze brave man had alles omgezet in pandbrieven v#n een hypotheekbank in de buurt. De rente had de kruide nier keurig vermeld op de eerste blad zijde van een...gewoen kruideniersboek je en van dat bedrag werd het bedrag aan boodschappen, dat de dames hadden verteerd afgetrokken. Het was geen gezicht, om na „pand brieven", lieflijke artikelen als èèn ons sukade, „anderhalf ons allerhande" en „drie st. notemesgaat" vermeld te zien. Als de wrekende gerechtigheid zelve, had Diephout de onthutste kruidenier be zworen, de hele transactie terstond on gedaan te maken. Hij zette de dames „op scherp", zoals hij dat noemde en liet hen beloven, dat zij hun contanten netjes zouden innen, om zich daarna tot een bonafide makelaar in effecten te wenden De neef had toen het heerlijke woord gesproken: „Zou mijnheer Diephout dat niet willen regelen? Zulke zaken zijn niets voor ons mensen, begrijpt u?" Na tuurlijk had mijnheer Diephout dat be grepen. Zodra de pandbrieven weer wa ren omgezet in courante munt, moest meneer de neef maar komen. En.-.tus sen haakjes... voor dit commissiewerk stond een provisie van zes procent. Dat moesten de dames natuurlijk wel be denken De dames voelden zich zeer gevleid, dat die Amsterdamse meneer had wil len komen en zij beloofden grif de vol le medewerking. Met voldoening dacht Diephout over zijn geslaagde expeditie na. Daar werd hem eventjes 20.000 in handen ge speeld! Natuurlijk was dit geen akke fietje voor commissionairskantoor Van Markesteyn. Dit werd anders gespeeld. Hij zou met die duiten naar een ande re commissionair stappen en die voor de belegging laten zorgen. Natuurlijk tegen een redelijke vergoeding. Voor wat hoort wat, nietwaar? Zeg eens, dat de 6 pet. provisie gedeeld zou worden, dan zou Diephout toch nog altijd zo'n 85 gulden kunnen incasseren. Er ging natuurlijk vah de bruto-provisie iets af voor de hoekman, die ook zijn deel moet hebben. Logisch, dat Cristiaan B.Diep- hout, bij deze verkwikkende vooruitzich ten, geen moment last van de warmte had. Deze kleine onregelmatigheden en het was zeker zijn eerste niet gaven het leven kleur en gloed. Geen haan, die kraaide naar deze privè-ver- diensten, die Van Markesteyns neus voorbijgingen. Enfin, die deed grote za ken genoeg. Voor hem Diephout, ble ven de spaanders over. Maar...beste spaanders! Bob legde intussen de post netjes in stapeltjes verdeeld op Diephouts schrijftafel en Diephout werd getroffen door de matte blik van het veelbeloven de jongmens. „Last van de warmte, De Graaff?", informeerde hij luimig. Bob keek hem met slome blikken aan. „O, is 't warm?", vroeg hij. „Nou, ik heb er geen last van. 't Is die kater die me dwars zit!" „Arme bliksem", sprak Diephout sar castisch. „Waarom drink je dan ook zo ontaard? Doe als ik en zweer die rommel af!" Bob was te lamlendig om te dispute ren. Alleen mopperde hij: ,,'t Is me hier 't zootje wel! Bea en ik zijn giste ren SAMEN naar een fuif geweest. Nou krijgt Bea een vrije dag, om uit te zakken, maar ik, die hier al veel lan ger ben mag weer precies om ne gen uur in dit bloedhete hok zitten!" Bob had nog meer willen vertellen, maar net trad zijn opperste baas bin nen, puffend als een locomotief en heel burgerlijk in hemdsmouwen, „Nog post?" vroeg hij. Diephout reikte hem zijn stapeltje aan. Snel nam Van Markesteyn het door. Zijn oog herkende op het eerste gezicht De Amerikaanse auteur met de Hol landse naam John van Druten, schreef een typisch familiestuk onder de titel: „I remember mama". Dit spel had bij de toneelopvoeringen door het A.T.G. in 1947 meer succes bij de bezoekers van onze schouwburgen dan bij de critici, om dat de sentimenten teveel de overhand kregen. Het is daarom de grote verdien ste van regisseur Frans 't Hoen, dat hij bij de tv-opvoering gisteravond de sen timentaliteit vrijwel geen kans gaf. En- ny Meunier vervulde op sympathieke en overtuigende wijze de centrale rol van de moeder. Zij werd in dit stuk met een bezetting van 11 vrouwen en 8 mannen goed terzijde gestaan door Carla de Raet Frans v.d. Lingen, Karin Haage en Henk Schaer. Velen zullen zich daarom best hebben geamuseerd met de gebeurtenis sen in dit eenvoudige gezin en de vele humoristische scènes in dit speelstuk. In „Woord en beeld" gaf prof. Groot een toelichting op het feit, dat in Italië een vertaalde tekst was verschenen van het herderlijk schrijven van ons episco paat over het concilie, welke vertaling het fijne handschrift van mevrouw Haan stra op een zacht roze enveloppe. Hè, dacht hij, waarom zou ze schrijven? Ze kan toch bellen als er wat is? Op weg naar zijn privè-kantoor scheurde hij de enveloppe open. Bob, nu samen met Diephout, verviel in droef peinzen, zodat Diephout vroeg of hij misschien een oud mannetje op zijn tong had gevonden, dat daar sa men met de kater de nacht had door gebracht. „Hou op!", steunde Bob. „Ik heb nog iets veel gekkers meegemaakt!" Zon der het eigenlijk zelf te willen, begon hij Diephout de historie van de vorige avond te vertellen. Het onderwerp sleep te hem ongemerkt weer mee en juist stond hij met verve te demonstreren hoe hij Ronald „te grazen" had genomen, toen Van Markensteyn weer binnentrad. „Wat vertel je daar Bob?", vroeg die verbaasd. „Was dat over die fuif bij Van Voorst thuis, daar in Leiden? Toch geen ruzie, hoop ik?" JUIST! Tijdens een debat over de technische wedloop tussen de V.S. en de Sovjet- Unie, riep ex-president Harry S. Truman: „Wij hebben de meeste auto's ter wereld, maar de Russen hebben de meeste parkeerruimte." VERHUIZEN? Aaron Price uit Chesterfield in Engeland, heeft verklaard, dat, als de gemeenteraad zulks wenst, hij wel zal verhuizen naar een nieuw hol. Aaron Price woont reeds 36 jaar in een hol in de bossen van Sutton Springs, dat van het nodige com fort werd voorzien door bedekking met ijzeren platen en oude zakken. Het meubilair bestaat uit een bed en een fornuis. Dicht bij de plaats waar Aaron woonde was een woon wagenkamp. Dit kamp is verplaatst door de gemeente en daarom meen de Aaron dat hij ook wel weg zou moeten, Hij zocht en vond een nieuw hol op 20 km afstand. Maar hij vond wel: „Ik heb hier 36 jaar gelukkig gewoond en ik wil niet verhuizen." Het hoeft ook niet! KLEMVAST! Een Amerikaan, die zijn straf uitzit in de gevangenis van Rossford, in de staat Ohio, zag kans het raampje van zijn cel te breken en hij probeerde meteen tussen de spijlen door te ont snappen. Hij bleef evenwel halver wege steken en kon niet meer voor of achteruit. Een motorrijder, die pas seerde, waarschuwde de politie. En kele agenten probeerden de man te bevrijden. Zij slaagden daar niet in. Zij riepen de brandweer te hulp en pas nadat er ijzerzagen en vijlen aan te pas waren gekomen, kon de man uit zijn benauwde positie worden be vrijd en onder zwaar geleide naar de gevangenis worden teruggebracht. S3* Auuflrl „Ik heb mijzelf totaal onmisbaar gemaakt. Ik heb zo'n chaos aan gericht in de baas zijn papieren, dat hij steeds mijn hulp nodig heeft." (wordt vervolgd) later werd ingetrokken. De rubriek „Kijk op Kunst" werd in gezet met een langdradige opsomming door Jan Willem Hofstra van alle wer ken, welke tijdens het Holland Festival worden uitgevoerd. Deze catalogus, af gewisseld met statische foto's had met televisie weinig van doen. Beter was de bijdrage over de kunst zinnige expositie te Finsterwolde. Ook de Frans Hals tentoonstelling in Haar lem werd met een bezoek vereerd. De camera toonde prachtige details van Hals' picturaal meesterschap. De R. Hilversum I 402 m. VRIJDAG 15 JUNI AVRO: 12,00 Trompet met ritm. begel. 12,20 Regeringsuitz.: V. d. landb. 12,30 Meded t.b.v. land- en tuinb. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel, lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Meded., act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Tirools ork. en zangsol. 14,00 Jeugdensemble. lichte muz. 14.25 Jeugdboekenschouw 14,45 Mod. kamermuz. 15,15 Dieren in en rondom het huis. klankb. VARA: 16,00 Oude muz. (gr.) 16,30 V. d. zieken 17,00 Roemeens ork 17,25 Licht ens. 17,50 Act. 18,00 Nws. 18,15 Pol. lez. 18,25 Amateursprogr. 18,50 De punt jes op de i's. lez. 19,00 V. d. kind. 19,10 kinderkoor. VPRO: 19,30 Mod .muz. (gr.) 19,50 Daarom, praatje 20,00 Nws. 20,05 Atlan tische vraagstukken, gesprek 20,20 Gram. met comm. 20,45 Vlaanderen is vlakbij, ge sprek. VARA: 21,00 Vlieg er eens uit, cab. 21.45 Zonder blinddoek, openb. zitting van bijzonder rechtscollege 22.15 Buiten1. week- overz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Literair progr. VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Lichte gram. 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 16 JUNI VARA: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,: Soc. strijdlied 7,23 Lichte ochtendklanken (gr.) (om 7.30 Van de voorpagina, praatje) 8.00 Nws. en postduivenber. 8,19 Muz. och tendpost (gr.) 8,50 Wegwijzer, tips voor va kantie en snipperdagen 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Pianoconcerten (gr.) 9,35 Water standen 9.40 Mandoline-ens. VPRO: 10,00 Samen thuis, praatje 10,05 Voordr. en muz. VARA: 10,20 Italiaans ens. en zangsol. 10,45* Man in de stad, cabaret-fantasie 11,10 Lichte gram. 11,20 Sportact. 31,45 Jacht op geluid, klankb. Hilversum II 298 m. VRIJDAG 15 JUNI NCRV: 12,00 Amus. muz. rond de dertiger jaren 22,33 Lichte muz. (om 12,30-12,33 Me ded. t.b.v. land- en tuinb.) 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 Muziek uit Argentinië (gr.) 13,45 Operettemuz. (gr.) 14,15 Lichte gram. 14.25 Radiofilharm. ork. en sol., klass. en mod. muz. 15,20 Klass. gram. 16,00 Klave cimbel-recital 16,15 Bloemen en planten, lez. 16,30 Zangrecital 17,00 Declamatie 17,20 Jazz- muz. (gr.) 17,40 Beursber. 17,45 Lichte gram. 18,00 Amateursork. 18,20 Volksliederen uit Wales 18,50 Regeringsuitz.: De functie v. h. Nederlands in Suriname, door dr. J. Einaar 19,00 Nws. en weerber. 19.10 In de muzeval, muz. wedstrijd 19,30 Radiokrant 19,50 Samen zang 20,20 Prisma, gev. progr. 21,35 Rond Haarlems Heiliglanden, klankb. over de stad van Frans Hals als centrum van cultuur 22,30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Wijd als de wereld, lez. 23,00 Harprecital 23,20 Klass. kamermuz. (gr.) 23,55-24,00 Nws. ZATERDAG 16 JUNI KRO: 7.00 Nws. 7,15 Gew. muz. 7,30 V. d. jeugd 7,45 Morgengebed en overweging 8,00 Nws. 8.15 Pluk het weekend (gr.) 8,50 Ver- zoekprogr. voor de bejaarden 10,00 V. d. kleuters 10,15 Klass. kamermuz. (gr.) 11,00 V. d. zieken 11,45 Kerkorgelspel (gr.) Brussel Vlaams VRIJDAG 15 JUNI BRUSSEL 324 m 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12,30 Weerber. 12.35 Dansuz. 12,50 Beursber. 13,00 Nws. 13,15 Orgelspel en zang 14,00 Jephte. oratorium, i. d. pauze Klave cimbelrecital 15,30 Lichte gev. muz. 16,00 Beursber. 16.06 Zangrecital 16,40 Lichte ork. (Advertentie^ begrip muz. 17,00 Nws. 17,15 Lichte muz. 17,45 Duitse les 18.00 Balletmuz. 18,20 V. d. sold. 19,40 Schoolwedstrijd Vlaams Radioschool- koor 1962 20,00 Symfonie-ork. en sol., i. d. pauze De zeven kunsten 21.30 Zangrecital 22,00 Nws. 22,15 Jazzmuz. 22,55-23.00 Nws. Brussel Frans VRIJDAG 15 JUNI BRUSSEL 484 m 11,55 Gram. 12,03 Chan- sons 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,03 Kamermuz. 15,03 Oude muz. 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 17.15 Amus. muz. 18,30 Gevar. muz. 19,30 Nws. 20,00 Hoorspel (om 22,00-22,05 Wereldnws.) 22,55 Nws. VRIJDAG 15 JUNI NTS: 20,00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20,20 Gesprek aan de schrijftafel 20,30 Op zicht, progr. met en zonder problemen voor oud en jong 21,00 Een rep. uit Studio Vitus, gev. progr. 21,50 Ziek zijn... beter worden, medisch progr. FRANS BELG. 19,30 V. d. vrouw f0,00 Nws. 20.30 Film 21.05 Eurovisie: Wereldkamp. voetballen in Chili 22,30 Kunstkron. 23,00 Nws. VLAAMS BELG. 19,00 Lekenmoraal en -filosofie 19,30 V. d. vrouw 20.00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Filmreportage 21,10 Euro visie: Wereldkamp. voetballen in Chili 22,30 Filmnieuws en nieuwe films 23.15 Nws. Het dagblad „Johannesburg Star" kreeg gisteren een man aan de telefoon die zei: „Ik ben Adolf Eichmann. Kom mij opzoeken op de begraafplaatè van West Park." Aldaar bleek een explosie te hebben plaatsgevonden, waarbij het ge denkteken voor de zes miljoen in de oorlog omgekomen joden was vernield. De schade bedraagt 4 a 5.000 gulden. (Advertenties) zfaH orU van mcmillan 42. ,,Een ogenblik, meester," zei de veldwachter. „Ik ben juist de eigenaar van die geit aan het verbaliseren." „Wat?" riep meester Kerkvrees uit. „Bent u de eigenaar? Dan moet ik da delijk weten waar u dat bijzonder exem plaar vandaan hebt! Hij is werkelijk héél zeldzaam!" De lange man zat verbouwereerd in zijn stoel. Het werd toch wel een beetje gevaarlijk, al die belangstelling voor de geit. ,.Eh...eh, van een circus," mom pelde hij. „Dus toch!" riep meester Kerk vrees uit. „Maar laat ik u dan op een paar bijzonderheden van het dier wijzen." vervolgde hij vol vuur. „Kom, dan zult u mij zeker toestaan om mijn geleerde vriend Zedenslag erbij te haien." Meester Kerkvrees trok de lange man mee naar buiten, waar de zwiergeit nog vastgebonden stond. Veldwachter Zeeg volgde mopperend. „Zie toch eens!" riep de meester uit, „die vreemde inplanting van de kop, die brede borst, die merkwaardige stand van de poten, het is..." „Afblijven!" beet de lange man hem toe. Het vreemde heertje in de geit begon zijn opgewektheid te verliezen. „Straks voelen ze de gouden oorijzer» zitten," dacht hij bevend, „kon ik me maar losrukken..."

de Stem | 1962 | | pagina 7