27 ct Wereldvoetbaltitels in Chili De acht kwartfinalisten zijn thans bekend VANDAAG KAN DE BESLISSING VALLEN- NOTITIES rond wereldtitelstrijd ZEGE VAN OUTSIDER Italië, Spanje, Uruguay o.a. werden uitgeschakeld De standen en Waar Jo de Haan: lange rust Zes landgenoten in de Tour Gene Fullmer moet titel verdedigen ATLETENNAAR ENGELAND Schaken per telex >GWATER Vandaag Morgen Z. Slavië-Columbia 5-0 Ronde van Italië (19e etappe) Beeldje Kandidaat Kaarten geschud Engeland-Bulgarije 0-0 Huiswaarts Topscorers Breuken Boetes Jacht Italië-Zwitserland 3-0 Tsj. Slowakije-Mexico 1-3 20e etappe WIELERSPATTEN Aanbestedingen MARKTEN WATERSTANDEN I i 2 J 9 ïtig gulden LDEN! 99.— ander 1 t>f vertegenwoordigd. Na vergadering, die onder ran dijkgraaf G. F. Bonte, hele palingmaaltijd plaats. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 8 JUNI 1962 VN SLUIS" BIEDT DE JlENGELWEDSTRIJD AAN fsclub Jantje van Sluis gaat Talen op een extra hengel- de Kade. Alle jongens en tot 14 jaar mogen woens- i zes tot half acht gratis het bestuur heeft beloofd |>r een groot aantal fraaie I kerkje BALLONWEDSTRIJD Ie uitslag bekend van de litrijd, die werd gehouden 1.1. Een 130 schoolkinderen leen ballon op hiervan I gevonden. Een kwam er l-Nectaire (Puy de Dóme). Irste vindplaats nl. 712 km. Is van Karin Verheije, die lerste prijs kreeg, lis verder 2. Elly Heins- |43 km 3. Marian Meesen, km 4. Myriam v. d. jay le petit Sens: 387 km; lood, Essómes sur Marne: T)iana van Steenberghe, La |Aisne): 265 km 7. Maja ^rrefonds les Bains (Oise): Piet Jansen, Soissons Ikm 9. Etienne Willems, 1 211 km 10. Elly Bron, Ise)199 km. «NGSCHIETING vorige week gehouden ko- I niemand erin slaagde de Ichieten, heeft de handboog- lst. Sebastiaan thans een Ig. Het is de heer A. de ror het neerhalen van de pdere vogels stonden niet pêrche), zich koning mag pit schuttersseizoen. trdag 9 juni, gelden voor de >land de volgende hoogwa- [answeert 7.41 en 19:52 uur; )8 en 19.27 uur; Vlissingen uur; Wemeldinge 8.12 en uur lm weissen Rössl, a.l. ENT uur De koning der uur Moonlight melody, a.l. ouw 20 en 21 uur Reportage iwelijksfeest tur Blonde meisjes voor j. iw 19.30 uur Kleutercursus n Concertgebouw 20.30 uur tudentencabaret Ur Michaël Strogoff, de held )pe, 14 j. mr De slag aan de bloed- !0 uur Die Fledermaus, a.l. G r Onder spervuur naar j. 10 uur De bruiden van j. uur lm weissen Rössl, a.l. 'ouw 20 uur Vrouwen achter d, 18 j. 1ENT uur Weit ist der Weg in Öijck 19.30 uur De schrik ad uur Moonlight melody, a.l. 'ouw 20 uur Tarzan en de :n, 14 j. uur Blonde meisjes voor B j. uur Reportage zilveren eest um 18.30 en 21 uur Flaming 'AAL enaars Grote kermisschieting antje 16 uur Opening mini- uur Heimat, deine Lieder, a.l- HOEK rpe 13.30 uur Kampioen en 21 uur Michaël Strogoff» an de steppe, 14 j. N j en 21 uur De slag aan ae H j. 19 en 21 uur Die Fledermaus. HG ir Onder spervuur naar 4 j i en 21.15 uur De bruiden la, 14 j. K ort 15.30 uur Schieting GE 19.30 uur Concert N ur De Csardasvorstin (Advertentie) De Engelse aanval speelde zo steriel, dat zij niet verder kon komen dan het Bulgaarse strafschopgebied. Mede was dit te wijten aan het zwakke spel van de regisseur in de Engelse voorhoede, Johnny Haynes. De Bulgaren waren in de tweede helft in het veld sterker dan hun tegenstan ders, maar evenmin als bij de Engelsen kwam er een behoorlijk" schot van hun voet. De 50 overwinning, waarmede de Zuidslaven zich tegen Columbia de kwart-finales binnen speelden, liet geen twijfel over bestaan welke ploeg de sterkste was. De Zuidslaviërs, die een verdediging bestaande uit bijzonder sterke spelers bezaten, braken de spirit der Columbia- nen. Het man-tegen-man-spel der tegen standers, gekoppeld aan fysieke kracht, maakte het voor de Columbiaanse voor hoede onmogelijk tot een doelpunt te ko men. Het werd nog geprobeerd met ver re schoten, doch die konden geen Zuid- slaviër verontrusten. De Zuidslavische voorhoede speelde in Zuidamerikaanse stijl, met een snellee korte pas en dribbelen om de tegenstan der af te schudden. Dit waren geen in dividuele staaltjes, doch onderdeel van de combinatie. De wedstrijd was als ge heel eenzijdig en daardoor nogal saai. De doelpunten: Jerkovic (20e minuut), Jerkovic (25e), Galic (62e), Melic (83e), Jerkovic (88e). Vandaag valt waarschijnlijk de beslissing in de Ronde van Italië. Aanvallen op de leiderspositie van Franco Balmanion bleven tenmin ste in de 19e etappe achterwege De passieve houding van de favorieten stelde twee jonge coureurs, Giuseppe Sartore en Aldo Beraldo, in staat na een vlucht van meer dan 100 km de eerste twee plaatsen in te palmen, waarby Sar tore met zyn eerste plaats de held van de dag werd. Ook konden Guido Carlesi en Gastone Nencini door een tegenaanval in de laatste 30 km iets van hun grote achterstand op Balmanion goed maken. De kanshebbers op de eindzege (mor gen, zaterdag) spaarden wijselijk hun krachten voor de 20e en voorlaatste etappe, waarin twee „pittige" cols zijn opgenomen. Indien Balmanion deze vrij dagavond» nog steeds leider is, kan de zege hem nauwelijks meer ontgaan. Aldo Beraldo leidde na 90 km rijden (Speciale verslaggeving) SANTIAGO, donderdagavond. Vandaag zijn de vier resterende wedstrijden in de groepen afge werkt, waarmede alle landen die zich voor de kwartfinales kwalifl ceerden bekend zijn. De uitslagen waren: Groep 1, Arica: Zuid-Slavië-Columbia 5-0 (2-0). Groep 2, Santiago: Italië-Zwitserland 3-0 (1-0). Groep 3, Vina del Mar: Tsjecho-Slowakije-Mexico 1-3 (1-2). Groep 4, Rancagua: Engeland-Bulgarije 0-0. Voor de kwartfinales hebben zich geplaatst: uit groep 1 Rusland en Zuid-Slavië; uit groep 2 West-Duitsland en Chili; uit groep 3 Bra zilië en Tsjecho-Slowakije; uit groep 4 Hongarije en Engeland. In de groepen zijn uitgeschakeld: in groep 1 Uruguay en Colum bia; in groep 2 Italië en Zwitserland; in groep 3 Spanje en Mexico en in groep 4 Bulgarije en Argentinië. De wedstrijden voor de kwart-finales, die zondag a.s. worden gespeeld, zijn: Arica: Rusland-Chili. Santiago: West-Duitsland-Zuid-Slavië. Vina del Mar: Brazilië-Engeland. Rancagua: Hongarije-Tsjecho-Slowakije De kaarten zyn geschud. Van de zestien landen zyn er acht afgevallen, waar bij voetbalgrootmachten als Uruguay, Italië, Spanje en Argentinië. Van de acht die heelhuids door de groepen kwamen en zich daarmee kwalificeerden voor de kwart finales, komen er niet minder dan vier uit Oost-Europa: Rusland, Hongarye, Tsje- cho-Siowakye en Zuid-Slavië. West-Europa is slechts nog vertegenwoordigd door West-Duitsland en Enge land, dat met de hakken over de sloot kwam en zich met moeite kon plaatsen voor de kwartfinales door betere doelcyfers dan Argentinië, terwyl Zuid-Amerika eveneens nog twee landenploegen in de stryd heeft: titelhouder Brazilië en het team van de gastheren, de Chilenen. rs- 1 i de Argentijnen, die eveneens op drie Tot heden is het toernooi dus een triomf voor het Oosteuropese voetbal, dat alleen Bulgarije in de eerste serie wedstrijden verloor. Wel een contrast met Zuid-Amerika, dat niet minder dan vier vertegenwoordigende ploegen zag sneven: Uruguay, Columbia, Argentinië en Mexico, al behoort het laatste land geografisch niet meer tot de Zuidame rikaanse staten. Van de Wetseuropese landen is West- Duitsland ongetwijfeld tot nu toe het sterkst voor de dag gekomen^ Ongesla gen eindigde het in zijn groep boven aan, waarbij het Chili en Zwitserland versloeg en gelijk speelde tegen Italië. De Engelsen, die eveneens de kwart finales bereikten, hebben tot nu toe min oi meer teleurgesteld. De nederlaag te gen Hongarije in de eerste wedstrijd werd weliswaar gevolgd door een over- winning op Argentinië, maar het gelijke; waarmee zij hun laatste ppt?iSe* tegen Bulgarije) afsloten. krarhV r?an« weinig overtuiging en om 0 Was echter voldoende onenpo P00rti "aar de kwart-finales te hun vrmSai\ deelcijfers spraken in mm voordeel ten opzichte van die van De eindstanden Groep 1: Rusland Zuid-Slavië Uruguay Columbia Groep 2: West-Duitsland Chili Italië Zwitserland Groep 3: Brazilië Tjecho-Slowakije Mexico Spanje Groep 4: Hongarije Engeland Argentinië Bulgarije van de groepen 3 2 1 0 5 3 2 0 1 4 3 1 0 2 2 3 0 1 2 1 5 3 2 1 0 5 3 2 0 1 4 3 1 1 1 3 3 0 0 3 0 3 2 1 0 8 3 1 1 1 3 3 1 0 2 2 3 1 0 2 2 3 2 1 0 5 3 1 1 1 3 3 1 1 1 3 3 0 1 2 1 4—6 4—1 5—3 2—3 3—4 2—3 8—2 4—3 2—3 1—7 Duitsland heeft zich in Santiago in de kwartfinale van het toernooi om het wereldkampioenschp voetbal ge speeld door met 2-0 te winnen van Chili. Deze foto laat zien hoe de spe Iers van het Duitse team na hun over winning juichend het veld verlieten, Rechts doelman Fahrian. doelpunt van linksbuiten Masek verkre gen 10 voorsprong te vergroten. Mexico bleek evenwel totaal niet onder de indruk en speelde onbevangen ver der. Rechtsbuiten Del Aguila lanceerde in de twaalfde minuut zijn collega op links Diaz, wiens felle schot doelman Schroif geen schijn van kans gaf: 11. De eerste Mexicaanse treffer in dit toer nooi werkte kennelijk stimulerend, want de 6000 toeschouwers zagen daarna ver baasd toe, hoe de Tsjechen langzaam maar zeker op eigen helft teruggedron gen werden. Del Aguila oogstte in de 29e minuut langdurig applaus door tus sen talrijke verdedigers door zuiver in te schieten (12); deze voorsprong werd door Mexico bekwaam verdedigd. In de tweede helft kregen de Tsjechen wel kansen, maar doelpunten kwamen er niet uit voort. Zelfs werd het in de al lerlaatste minuut 13 door toedoen van de Mexicaanse middenvoor Hector Fer nandez. Daarmee leed Tsjecho-Slowakije, dat in de voorgaande twee wedstrijden geen enkele tegendoelpunt had geïncasseerd, een onverwachte nederlaag. Het was koud in Rancagua en de slechts drieduizend toeschouwers die de tribunes bevolkten, hebben zich aan de wedstrijd Engeland - Bulgarije niet kun nen verwarmen. De Engelsen kwamen het veld in met de idee dat zij reeds aan een gelijk spel voldoende hadden om zich voor de kwart finales te plaatsen, en dit was duidelijk aan hun spel merkbaar. Hun opzet was de 00 op het scorebord te houden en Garrincha gaat weg uit Brazilië. Dat staat wel vast. Maar naar welke club' De Vrede tussen Chili en Italië is nog een vraag. Atletico Madrid heeft schijnt getekend te zijn. In de rust al bekendgemaakt de beroemde j van de ontmoeting tussen de gast Braziliaanse rechtsbuiten te hebben aan- heren en West-Duitsland, te Santiago getrokken en nu heeft Juventus Turijn eenzelfde bericht gelanceerd. De teleurgestelde Spaanse ploeg, die gespeeld, bood de heer Franchi, leider van de Italiaanse ploegde voorzitter van de Chileense voetbal bondJuan Goni, een standbeeldje van de Romeinse wolvin aan. Het publiek dat sedert de beruchte er niet in geslaagd is de kwartfinales ontmoeting tussen beide tea?ns een wrok koesterde tegen alleswat Itali aans was, reageerde met een gul te bereiken, zal dinsdag naar Madrid terugkeren. De Spaanse teamleiders achten het Chileense klimaat blykbaar niet goed voor hun voetballers, want reeds in het begin van het toernooi stuurden zy twee spelers, die in de allereerste wedstryd geblesseerd raak ten, naar huis toe. Nu de poule-wedstrijden bijna ach ter de rug zijn, delen de Hongaar Albert en de Rus Ivanov de eerste plaats op de lijst van topscorers met elk vier doelpunten. De Uruguees Eliso Alvarez, die werd geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Rusland, blijkt het rechterbeen ge broken te hebben. Alvarez is nu al de derde speler, aan wie sinds het begin van het wereldkampioenschap een dergelijk ongeluk overkpmt. Voor hem werden de Rus Doubinsky en de Zwitser Eschmann het slachtoffer van een been breuk. De beide hotels ,,Gran Palace" en ,Ritz" In Santiago hebben een boete ge kregen, omdat zy speciaal voor het wereldkampioenschap de pryzen hadden verhoogd. Hotelgasten moesten 18 tot 20 escudos (ongeveer 45,betalen voor een overnachting zonder ontbijt. Voorts daarin zijn zij geslaagd, zonder ook maarL-« een moment de illusie te kunnen wek- n heide hotels nagelaten de ken, dat er ook nog een overwinning voorgeschreven pryslysten voor de mogelijk zou kunnen zijn. ramen te hangen. applaus. Ladislao Kubala, als vertegenwoordi ger van zijn club F.C. -Barcelona in Chili aanwezig, heeft een zeer bijzondere taak. Hij moet voor zijn club namelijk naar spelers uitzien, die het elftal van Barcelona de zo broodnodige versterking kunnen geven. Kubala schijnt tot dusver zeer geïnteresseerd te zijn in de aan vallers Drgoslav Sekularac (Zuid-Slavië) en Bobby Charlton (Engeland) de Argentijnen, die eveneens op punten uitkwamen. In deze kwart-finales wacht de Brit ten echter een zware opgave: de strijd tegen wereldkampioen 1958, Brazilië. Hoog zullen voorlopig Engelands kansen niet worden aangeslagen. Mogelijk zal het getij in de wedstrijd keren. Italië boekte in dit titeltoernooi toch nog een overwinning. De Azzuri, die in hun laatste ontmoeting sterk spel lieten zien, versloegen het zich dapper verde digende Zwitserse team met duidelijke cijfers: 30. Er waren 40.000 kijkers. Italië, kennelijk gesteund door het vriendelijk onthaal van het publiek, ging overdonderend van start en reeds in de vierde minuut bezorgde rechtsbuiten Bruno Mora zijn land een 10 voor sprong. De Zwitsers gingen onmiddellijk na deze treffer weer over tot hun be faamde grendel-systeem, waardoor ver dere Italiaanse successen lange tijd uit bleven. Het feit dat linksbuiten Enzio Pascutti acht minuten voor de rust ge blesseerd het veld moest verlaten, deed nauwelijks iets af aan de Italiaanse over heersing; na de rust keerde Pascuttic overigens weer terug. In de 59e minuut raakte de Zwitserse doelman Elsener ge blesseerd. toen hij een schot van Mora losliet en Pascutti fel doorzette. Elsener nam ziin plaats onder de lat wel weer in doch bleek even later nog dermate versuft door de schok, dat hij in het geheel niet reageerde op een hard schot van rechtsbinnen Bulgarelli: 20. De zelfde speler bracht nog geen drie minu ten later de stand op 3—0 door een pass van Pascutti op de juiste wijze af te werken. Tsjecho-Slowakije, reeds zeker va: een plaats in de kwart-finales na de overwinning van Brazilië op Spanje, heeft zich in de te Vina del Mar ge speelde ontmoeting tegen Mexico niet bijster ingespannen. Een uitzondering vormde de eerste tien minuten, waarin de Tsjechen fel, streden om een na 30 seconden door een' Dit is de Braziliaanse vleugelspeler Zagalo, die zich in de titelstrijd reeds heeft onderscheiden. Raymond Guest leidt in Epsom zijn paard Larkspur naar de stal nadat dit als volkomen outsider met een notering GARRINCHA, de befaamde Brazili aanse rechtsbuiten, heeft categorisch alle geruchten tegengesproken waarin sprake is van een transfer van hem naar Euro pese clubs, waarbij met name genoemd is Atletico Madrid. „Inderdaad hebben verscheidene Europese clubs mij voor stellen gedaan, maar tot heden is er nog geen enkele beslissing genomen", aldus Garrincha. „Ik heb onlangs met Bota- foto een contract voor dfie jaar getekend en het is vanzelfsprekend óók aan mijn club om de aanbiedingen wat betreft het transferbedrag te bestuderen. Alles hangt er echter van af, welke transferbedragen men Botafogo biedt en van het contract, dat men mij zal voorleggen". DE WEDSTRIJDEN, die op de eerste twee dagen 30 en 31 mei in het wereldtoernooi zijn gespeeld, trokken in totaal 186.132 toeschouwers. Op de eerste dag waren er 90.532 be zoekers die voor een recette zorgden van 331.567 dollars (1.193.641 gul den), en op de tweede dag 95.700 met een recette van 352.334 dollars (1.268.402 gul den). Santiago trok veruit de meeste toe schouwers op deze dagen: 130.446. 0 DE VERMAARDE Hongaarse binnen- speler Goeroecs, die in de wedstrijd van woensdag tegen Argentinië geblesseerd raakte, zal volgens de voorzitter van de Hongaarse voetbalbond, dr. Sandor Pares in dit toernooi niet peer kunnen spelen. Goeroecs heeft een spiertje gescheurd in de bovendij. „Dit verlies is voor ons nauwelijks boven te komen", was het commentaar van de heer Barcs. Jo de Haan, die na de klassieker Bor deaux-Parijs op de autoweg van Brussel naar Antwerpen by een auto-ongeluk ern stig werd gewond, zal tenminste twee maanden rust moeten houden. Begin deze week is De Haan, wiens bovenlichaam In een gipsverband zit, naar zijn woon plaats, Huibergen vervoerd. Het ziet er van 22 tegen 1 de derby heeft gewon-1 naar uit, dat de renner dit seizoen niet nen. Jockey Neville Sellwood is in de meer in wedstrijden zal kunnen uitko- wolken door de overwinning. 'men. de beslissing^ in. Hij sprong alleen weg, doch kreeg even later gezelschap van Sartore, een ploeggenoot van Balmanion. Het tweetal liep steeds verder van de hoofdmacht weg en had na 149 km zelfs een voorsprong van 12 minuten. Een tegenaanval van Carlesi, Nencini en Ac- corid deed deze winst wel teruglopen, maar aan de finish bedroeg de achter stand van Carlesi op de winnaar toch nog bijna zeven en een halve minuut. Sartore, die kort, voor de eindstreep was gedemarreerd, finishte 19 seconden vóór Beraldo als eerste. Etappe-uitslag 1 Giuseppe Sartore 5.14.41, 2 Aldo Be raldo 5.15.00, 3 Guido Carlesi 5.22.07, 4 Renzo Accordi 5.22.53, 5 Gastone Nen cini 5.23.00, 6 Armando Pellegrini 5.25.34, 7 Roberto Falaschi z.t., 8 Antonio Franchi z.t., 9 Italo Mazzacurati 5.25.53, 10 Gra- ziano Battistini 5.26.07, 14 Vito Taccone. allen Italië, 15 Huub Zilverberg, 17 Ime- rio Massignan, 19 Franco Balmanion, al len in dezelfde tijd als Battistini. Alg. klassement 1 Franco Balmanion 110.10.11, 2 Grazia- no Battistini op 1.58, 3 Perez Frances op 2.29, 4 Imerio Massignan op 3.39, 5 Nino Defilippis op 5.02, 6 Vito Taccone op 5.23, 7 Ercole Baldini op 5.56, 8 Vittorio Ador- ni op 7.11, 9 Armand Desmet op 10.05, 10 Antonio Suarez op 10.15, 11 Huub Zilverberg op 12.59, 12 Guido Carlesi op 14.06, 13 Gastone Nencini op 15.24, 14 An- gelino Soler op 17.29. Zilverberg finishte in een groepje met rozetruidrager Balmanion; hij kreeg de zelfde tijd toegewezen als Battistini: 5.26.17. wToVzl B 29.-9-8 0213 0 S3HH3A /A» enw H3IAHV3-HnHlfr xnor ia ioS^ 11N3DNIA 'iSf ViS0V 23980^ r \J Reeds zes Nederlanders zijn, onver wachte wyzigingen daargelaten, zeker van een plaats in een van de merken ploegen, die zullen starten in de Ronde van Frankryk 1962. Bij een vraaggesprek met journalisten van het Franse sportblad l'Equipe heb ben de leiders van de Franse ploegen de namen van een aantal renners opge geven, die zeker zouden zijn van hun plaats. In de ploeg van Raymond Louviot (Leroux Gitane), met o.a. André Darrigade, Raymond Mastrotto en Rolf Wolfshohl, is ook Bas Maliepaard op genomen. Dick Enthoven zal starten voor de equipe van Maurice de Muer (Pelforth Sauvage) met o.a. de Gebroeders Groussard en Frangois Mahé als ploegmakkers. Ab Geldermans en Michel Stolker zijn geselecteerd voor het team van George Speicher (St.-Raphael Helyett), waar van Jacques Anquetil de kopman is en waarin voorts zullen uitkomen Jean Graczyk, Louis Rostollan en Jean Stablinsky. Merkwaardig is, dat Rudi Altig (winnaar van de Ronde van Spanje) en de Ier Seamus Elliott nog niet zeker zijn van hun keuze. Voorts heeft Rik van Looy zijn ploeg leider verzocht om dezelfde renners als co-equipiers te krijgen, die hem in de Ronde van Italië terzijde hebben ge staan. Mocht dit verzoek ingewilligd worden (en de kans daarop is zeer groot), dan zullen Piet van Est en Huub Zilverberg dus eveneens in de Ronde van Frankrijk starten. KAREL LEIJTEN uit Breda is enkele dagen amateur en hij heeft in deze categorie zijn eer ste succes reeds te pakken. In het Belgische Retie nam de pupil van Wim van der Riet deel aan een amateurkoers tezamen met een dikke zeventig andere gas ten. Karei zegevierde met een voorsprong van twee minuten MICHEL STOLKER is weer enkele dagen in Nederland. In het aanstaande weekend reist de Bredanaar echter naar Brest in Frankrijk om daar een criterium te rijden. Ook donderdag 14 juni start Michel in een criterium in de buurt van dezelfde stad. HENK NIJDAM is eon van de uitverkorenen voor de Ronde van de Toekomst. Henk zal als voor bereiding op deze belangrijke wedstrijd starten in de Ronde van België voor onafhankelijken, die volgende week begint. LEEN VAN DER MEULEN, de Nederlandse stayer, heeft deel genomen aan wedstrijden in Zürich. Leen eindigde op de derde plaats. Winnaar werd de Zwitser Max Meier. Op de tweede plaats kwam de Belg Leo Proost. JOOP CAPTEIN. die het vorige jaar al zijn wielermateri- aal verkocht, maar zich nu op nieuw aan het installeren is, be sloot de weg definitief de rug toe te keren, maar alleen op de baan uit te komen. Joop gaat proberen een goede sprinter te worden. JULES VAN DER FLAAS uit Baarle-Nassau, die onlangs een zeer zware val maakte, heeft nu weer opnieuw van zich doen spreken. In zijn eerste wedstrijd na zijn ongeluk eiste hij meteen de overwinningsbloemen op. Dat gebeurde in het Belgische Tessenderlo. M. VAN GINNEKEN uit Het Schijf is jammer genoeg weggevallen in de uitslag van de Ronde van Hulst. Hij, eindigde daarin als derde en dit is' qua prestatie belangrijk genoeg om alsnog te vermelden. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft voor de open Engelse dames kampioenschappen, die zaterdag 7 juli in Londen worden gehouden, de volgende dames ingeschreven Joke Bijleveld (Celebes) 100 meter en verspringen Ellen Ort (Atmodes) 100 en 200 meter Tilly van der Zwaard (Sagitta) 400 meter Gerda Kraan (Bataven) 400 of 800 meter Nel Zwier (Sagitta) hoogspringen en Loes Boling (Sagitta) discuswerpen. BOULEVARD TE BRESKENS Te Breskens is aanbesteed het maken van verhardingen, 4 rioleringswerken, grondwerken en het aanleggen van twee parkeerterreinen aan de boulevard. De hoogste inschrijver was de fa. Lucasse te Kloosterzande voor 179.000; de laag ste was de gebr. Geldof te Breskens voor 161.050. GOES, 7 juni. I 110-118, II 41. VVZB. Kruisbessen Volgens de reglementen van de N.B.A. moet een wereldkampioen tenminste een maal in de zes maanden een titelgevecht leveren. De laatste maal dat Fullmer dat deed, was op 5 augustus van het vorig jaar ,toen hij Florentino Fennandez versloeg. Sindsdien hebben de slepende onderhandelingen over een gevecht tussen Fullmer en Paul Pender, die in New-York en Massachusetts als wereld kampioen wordt erkend, de N.B.A.- kampioen tot werkeloosheid gedoemd. Oorspronkelijk was de ontmoeting tus sen beide titelpretendenten vastgesteld op 9 juni. Nu wordt echter gesproken over 28 augustus als mogelijke datum. Zondag 17 juni zullen oud-wereldkam- pioen dr. M. Euwe en de internationale meester W. J. Muhring in het Shell- gebouw te Rotterdam ieder een schaak partij via de telexverbinding spelen tegen de Russische grootmeesters 's-HERTOGENBOSCH 7 juni. Aanvoer 324 stuks, prijzen (in guldens) voljarigen 950 - 1350 jonge werkpaarden 975 - 1350 2-jarigen (ruins) 900 - 1100 2-jarigen (merries) 975 - 1175 hitten 500 - 750 shetlandse pony's (ruins) 225 - 1.75 shetlandse pony's (merries) 625 - 1150 jonge slachtpaarden 2.50 2.80 per kg geslacht gewicht oude slachtpaarden 2.10 - 2.40 per kg geslacht gewicht slachtveulens 2.70 - 2.90 per kg geslacht gewicht. Overzicht: aanvoer groter, handel matig, staande prijzen. Jonge werkpaarden aanvoer redelijk han del vrij gunstig, prijzen constant. Twee jarige aanvoer normaal, handel kalm, prijzen niet hoger. Hitten aanvoer be hoorlijk handel minder vlot. pr. moei lijk te handhaven. Shetlandse pony's aan voer groot, handel matig, prijzen prijs houdend. Jonge slachtpaarden, handel kalm en minder vast. Oude slachtpaar den, handel en prijzen aflopend. Slacht veulens, handel redelijk en prijzen moei lijk te handhaven. Eerstvolgende paar- j - a g Gene Fullmer, de wereldkampioen middengewicht in de N.B.A. versiejdenmarkt donderdag 5 juli moet vóór 5 augustus zyn kampioen schap verdedigen tegen Dick Tiger (Nigeria), wil hy niet zonder meer van de titel vervallen worden verklaard. KAPELLE, 7 juni Groene kruisbes sen boven 15 mm. Levering donderdag avond en vrijdagmorgen 113-122. MIDDELBURG, 6 juni Nwe aard- app. gr. 87-107 driel. 88-97 kr. 82-98, aardb. p. doosje 76-97. 2 64-87, kasperzi- ken 20-45. kasbl.kool 4 p. kist 140-170, 6 p. kist 104-140, 8 p. kist 84-118. 10 p. kist 51-60, natuurbl.kool 4 p. kist 98- 132, 6 p. kist 116-131, 8 p. kist 70-79, 10 p. kist 40-52. komk. 60-75 49-60, 50-60 40-51, 40-50 46-56. 35-40 33-40. 30-35 26-29, kg 70-75, sla 1 16-26, 2 10-18, asperges 150-344, and. 38-88, postelein 76, spin. 61-80, rabarber 12-17, prei 96-102, spits kool 44-66, bospeen 44-86, boskroot 41- 64, radijs 11-24, waspeen 102-124. De eer ste kaspérziken werden aangevoerd door Gebr. Westeinde, Baarsdorp C 19, 's-Heer Arendskerke. Konstanz 402 (—2). Rheinfelden 307 (—8), Ottenheim 405 (—9), Straatsburg 355 9), Maxau 539 15), Plochingcn 131 2), Mannheim 405 17), Stein- bach 135 (+3), Mainz 366 (—11), Bin- gen 269 C—10), Kaub 308 (—8), Trier 146 (—11), Koblenz 296 (—12), Keulen Averbach en Boleslavski, die zich als 290 (—5),' Ruhrort 492 12) Lobith secondanten van het kandidatentoernooi 1101 14), Nijmegen 881 (+20) Am \XT ill fim eto t 11 o o o V-»/-Ï /-! v» TIT a! I.c\C\r- r. t-, in Willemstad (Curagao) bevinden. Het wordt een consultatie-simultaan wed strijd, d.w.z. dat men bij elkaar te rade mag gaan. Het publiek zal de strijd kunnen volgen op demonstratieborden. hem 895 (4-12), Eefde IJssel 406 6), Deventer 303 9), Monsin 5545 (—5), Visé 4966 (onv.), Borgharen 3939 13),' Belfeld 1125 (+3), Grave beneden de sluis 456 (—24).

de Stem | 1962 | | pagina 3