Georges Pompidou doorstond vuurproef GEVACOLOR JS KLEURENFOTO'S Parlement wijdt zich aan voorstel tot huurverhoging PINKSTER AANBIEDING Dagblad De Stem Fusie NEC- Rapid JC Levensteken van Britse artsen bij Pathet Lao Meningen zijn sterk verdeeld' Peronisten hebben wet achter zich weet wat u wint... BOERBOOMS N V. paar voor ongelooflijk lage prijs Invoering per 1 juli niet meer mogelijk Diplomaat de rimboe in Garrincha naar Atletico Madrid I.O.C. waarschuwt Zuid-Afrika NU ZIE JE PAS WAT KLEUR IS, MENEER! Kijk hem trots zijn. Dat had hij Nog geen nieuws inzake Feijenoord Kandidatenschaak te Willemstad Griekenland won intergeallieerde voetbaltitel HUWELIJK honderden Telefunken radio transistors daar hebt U wat aan GEVACOLOR Dit is uw laatste kans VOOR „TOP VOEDING 3V° STICHTING MOEDERHEIL BREDA (Ginneken) Lening 1943 Uitgeloot 2 obligaties van f 1000.elk, nos. 10 en 36. Losbaar 1 augustus 1962. Betaalbaar bij de Nederlandsche Handel- Mij-, N.V., Breda Op maandag n juni a.s. hopen onze geliefde ouders Charles Wynacker en Paula Boekling hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Roger - Georgette - George - Jenny - Erna - Willy - Oswald - Mini. Koewacht, Kruispad 2. •fr Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van het H. Olie sel, door een noodlottig ongeval, onze innig ge liefde man, vader, zoon, schoonzoon, broer schoon broer en oom, de heer M. FRUYTIER echtgenoot van mevrouw M. Saman in de leeftijd van 33 jaar. Duitsland: Mevr. de wed. M. Fruytier-Saman Jeannine Familie Fruytier Familie Saman De plechtige uitvaart dienst met assistentie, waarbij wij U beleefd uitnodigen, zal plaats hebben op vrijdag 8 juni a.s. om 11 uur in de Basiliek van de H. Wil- librordus te Hulst. Rozenkransgebed don derdagavond om 7.30 uur in de kerk. Samenkomst om 10.30 uur Poorterslaan 11, Hulst. Op het Hoogfeest van Pinksteren, 10 juni a.s. viert Pastoor A A. ANSSEMS van de H. Moeder Godsparochie te Effen, zijn veertigjarig priesterfeest, en zal dan gaarne van 12.30 tot 13.30 uur op de pas torie ontvangen. Op 11 juni, 2e pinksterdag, hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders J. VAN ESBROEK en J. VAN ESBROEK-DE SMIT de dag te herdenken waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Tot hun intentie zal om 10.30 uur een H. Mis uit dankbaarheid aan God worden opgedragen. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare KINDEREN, KLEIN- EN ACHTERKLEINKINDEREN Receptie van 3 tot 4 uur n.m. Adres van de dag: Cafetaria Krijger, Kanaalweg 39 Sluiskil. Sluiskil, Kanaalweg 83. FAM. VAN ESBROEK DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 JUNI 1962 het ziekenhuis, dat daar werd gebouwd in het kader van het Colombo-plan. De artsen waren verbonden aan dit hospi taal. De diplomaat en de officier waren op reis gegaan nadat de „rode" prins Soe- fanoe Vong hen een brief had gegeven waarin de vrijlating van de artsen werd bevolen. De premier van Noord-Vietnam, Fam van Dong,' heeft een ontmoeting tussen vertegenwoordigers van Noord- en Zuid- Vietnam voorgesteld om de vreedzame hereniging van Vietnam te bespreken. De premier verklaarde dat de regering te Hanoi er nog steeds naar streefde op basis van de akkoorden van Genève de vreedzame hereniging van Vietnam te bewerkstelligen. Het congres van de bond van Chris telijke Politieambtenaren heeft een mo tie aangenomen over de salarispositie van het politiepersoneel. In deze motie dringt de bond bij de regering aan op onverwijld overleg op basis van het rap port over de werkclassificatie, opdat zo spoedig mogelijk de daaruit voortvloei ende herziening kan worden gerealiseerd met terugwerkende kracht tot 1 janu ari 1962. Garrincha, de snelle en gevaarlijke rechtsbuiten van Brazilië, zal in 1963 waarschijnlijk voor Atletico Madrid uit komen. De voorz. van de Spaanse club deelde in Lissabon, waar zijn ploeg op doorreis naar Madrid vertoefde mede, dat het contract binnenkort getekend zal worden. Over de hoogte van het trans ferbedrag liet hij zich niet uit. Het Internationaal Olympisch Comité heeft tijdens het congres te Moskou, woensdag, met grote meerderheid van stemmen er waren slechts vijf te genstemmers besloten, het volgend jaar Zuid-Afrika uit te sluiten, indien de Zuidafrikaanse regering volhardt in haar houding om geen kleurlingen in de Olympische ploeg op te nemen. Als onderdeel voor de Olympische Spelen 1964 te Tokio werd dames-volley bal geaccepteerd. Voor volleybal is de restrictie gemaakt, dat er in het Olym pische toernooi in Japan niet meer dan zestien dames- en herenploegen mogen uitkomen. Georges Pompidou, premier van Frankrijk, heeft zijn vuurproef glansrijk doorstaan. De motie van wantrouwen, die onafhankelijken en boeren eergisteren tegen hem indienden waarvan wij in onze editie van gisteren uitvoerig ge wag hebben gemaakt is, met slechts 113 stemmen voor, ver worpen. Er waren, zoals gemeld, 275 van de 549 stemmen nodig om Pompidou ten val te brengen. De oproep van Jouhaud De oproep van ex-generaal Jouhaud om een einde te maken aan de terreur van de O.A.S., is in Europese kringen in Algiers gunstig ontvangen. De enige reserve zou eventueel zijn, dat men vindt, dat Jouhaud deze stap eerder had moeten doen, wilde hij niet de indruk wekken dat hij zijn leven wilde redden. In verband mot dit beroep van Jouhaud heeft president De Gaulle het Franse kabinet gisteren meege deeld dat hij „louter op basis van de hogere staatsbelangen" zal beslis sen over het lot van Jouhaud. De publikatie van de brief van Jou haud zoals deze in het kabinet van premier Pompidou bekend is geworden is geschied met medeweten en goed keuring van president De Gaulle. De advocaten van ex-generaal Salan hebben de minister van justitie, Jean Foyer, om toestemming verzocht hun cliënt in de gevangenis te bezoeken. Zij hebben nog geen antwoord op hun ver zoek ontvangen. OAS rustig De O.A.S. heeft zich ook gisteren rus tig gehouden. Slechts twee mohamme danen kwamen bij twee aanslagen om het leven, de minst bloedige dag in Al- gerië, sedert een jaar. Een woordvoerder van dit gehe-ime le ger zei slechts, dat deze organisatie een nog hardere strijd zal aanbinden indien geen regeling tot stand komt, waarbij de Europeanen voldoende garanties krij gen. Eenheden van de mobiele garde heb ben 25 km ten zuiden van Algiers een overval gedaan op een boerderij en daar een commandogroep van 17 leden van de O.A.S. ingerekend. Tot de 17 arres tanten behoren 7 deserteurs uit het Franse leger. niet durven hopen. Zijn eerste Gevacolor kleurenfoto's: werkelijk schitterend. De mensen staan er voor stil. Echte, natuurlijke kleuren. Zonder enige moeite kan iedereen met elk fototoestel zulke mooie kleurenfoto's maken. En dat voor die prijs. Een Gevacolor N5 rol- film kost maar f 2.95. U kunt het ook. Probeer het eens dit week-end. Haal hij uw fotohande laar beslist een Gevacolor kleurenfilm, dan zult ook u trots zijn op het resultaat l EEN PLUIM Mm OP UW HOED MET (Van onze parlementaire redacteur) Past een loonsverhoging in de huidige conjuncturele situatie? Deze vraag zal ongetwijfeld een rol spelen bij het huur- verhogingsdebat dat vandaag in de Tweede Kamer begint. Hoe belangrijk die vraag is moge blijken uit het feit, dat minister-president prof. De Quay en enkele ministers gisteren speciaal over deze kwestie een gesprek hebben gehad met de Tweede-Kamerfractie der K.V.P. De K.V.P. zal vanmorgen definitief haar standpunt bepalen. Het is bekend dat over de conjunctu rele gewenstheid van een huurverhoging op dit moment binnen de K.V.P.-fractie verschil van mening bestaat De P.v.d.A.- fractie staat zonder meer afwijzend te genover de voorgestelde huurverhoging van 10 k 12 procent. Haar hoofdbezwaar is, dat het doel van deze huurverhoging de huren van vooroorlogse en naoorlog se woningen nader tot elkaar te bren gen, pas bereikt kan worden als ook de bouwprijzen stabiel blijven. Dit is niet het geval. De heer De Koster, voorzitter van het Verbond van (grote, liberale) Werkge vers meent, dat een huurverhoging op dit ogenblik uit conjuncturele overwe gingen geen bezwaar ontmoet. Desge vraagd verklaarde hij ons tijdens een gisteren door het Verbond belegde pers conferentie: „Er zijn aanwijzingen, dat we met de conjunctuur over de grootste hoogte heen zijn. Bij een aantal bedrijfs takken stagneert bijvoorbeeld de buiten landse vraag". Zoals bekend heeft minister Van Aart' sen (Volkshuisvesting) voorgesteld de huren in drie tweejaarlijkse termijnen te verhogen en wel met 10 procent voor de woningen in de eerste gemeenteklas se, 11 procent in de tweede en derde gemeenteklasse en 12 procent in de vier de en vijfde gemeenteklasse. Mr. Van Aartsen meent, dat als heel dit huurver- hogingsprogram zal zijn afgewerkt een evenwicht bereikt zal zijn tussen de hu ren van voor- en naoorlogse huurwonin gen. Tegen die tijd zal de schatkist dan ook een belangrijk neveneffect ontlast worden van huursubsidies. De drie vakcentrales zien het even- wichtsprobleem anders. Zij stellen, dat het gewenste evenwicht pas bereikt kan worden als de bouwprijzen stabiel wor den. Het effect in dit verband van huur verhogingen wordt ongedaan gemaakt, zeggen zij, doordat de bouwprijzen (en daardoor weer de huren van nieuwe wo ningen) steeds verder blijven stijgen. Voor dit standpunt pleit het feit, dat de vijf huurverhogingen van in totaal ruim 35 procent, die sinds 1951 zijn doorge voerd, het verschil in huurpeil tussen oud- en nieuwbouw bepaald niet met een gelijk percentage heeft verminderd. De Tweede Kamer beslist vandaag overigens alleen over een huurverhoging van 10 a 12 rpocent. De kamer kan ter zake niet aanleunen tegen de S.E.R., want deze heeft over het huurprobleem een in drie standpunten uiteenvallend advies uitgebracht. Minister Van Aart sen had de huurverhoging per 1 juli a.s. willen doen ingaan. Door de vertra gingstactiek der kamer by de voorbe handeling zal deze ingangsdatum wel niet meer haalbaar zijn. De voorgestelde huurverhoging heeft betrekking op ongeveer 4/5 van de hui dige huurwoningen, d.w.z. ongeveer 60 procent van de totale woningvoorraad in Nederland. Het plan is de voorgesteld' huurverhoging voor loontrekkenden i< compenseren uit de winst van d© werk gevers. Ook in de sector van de social» verzekeringen, inclusief A.O.W., A.W.W. en de kinderbijslag, zal de huurverho ging gecompenseerd worden. De commissie van beroep van de KNVB heeft woensdag tijdens een vergadering te Utrecht inlichtin gen gevraagd aan het bestuur van de KNVB in verband met de kwes- tie-Feyenoord. Binnen enkele da gen zullen nadere mededelingen volgen. Voor het kandidatentoernooi in Wil lemstad zijn dinsdagavond de partyen van de achttiende ronde gespeeld. De uitslagen waren: Kortsnoj-Benkoe afgebroken, Petrosjan-Keres 0,5-0,5, Tal- Fischer 0,5-0,5, Geller-Filip 1-0. De stand luidt nu 1 Geiler 12 pnt., 2 Petrosjan 11,5 pnt., 3 Keres 11 pnt. en afg. partij, 4 Fischer 8,5 pnt. en 1 afg. irtij, 5 Kortsnoj 8 pnt. en 2 afg. par ijen, 6 Benkoe 8 pnt. en 1 afg. partij, Tal 6 pnt., 8 Filip 4 pnt. en 1 afg. partij. In een druk bezochte ledenver gadering van de Nijmeegse tweede divisieclub NEC, is dinsdagavond voorzitter Verbeek met 111 tegen 25 stemmen bij 5 onthoudingen gemachtigd, onderhandelingen te voeren met een Limburgse eerste divisieclub over een mogelijke fusie. Hoewel NEC de naam van de Lim burgse club nog niet wenst te noemen, is het duidelijk, dat de fusieplannen be trekking hebben op Rapid JC. De onderhandelingen schynen al in een dergelijk vergevorderd stadium, dat het NEC-bestuur voor de nieuwe com binatie, die eventueel in De Goffert te Nijmegen zal gaan spelen, reeds een nam heeft bedacht, nl. NEC 1962. Het Griekse militaire team heeft woensdag in Athene door een 4-2 zege op België beslag gelegd op de eerste plaats in finale toernooi om het inter geallieerde voetbal kampioenschap. De Grieken hebben zich hierdoor ge plaatst voor de eindstrijd tegen Zuid- Korea. Bij de rust had België nog met 2-1 de leiding. De tweede wedstrijd van woensdag tussen Nederland en Turkije eindigde in een 0-0 gelijk spel. De Nederlandse militairen bezetten in deze competitie de vierde en laatste plaats. De eindstand van het toernooi luidt: Griekenland 3 2 1 0 5 9-4 Turkije 3 1 2 0 4 6-3 België 3 1 0 2 2 6-9 Nederland 3 0 12 11-6 Functionarissen van de Britse am bassade in Vientiane hebben meegedeeld dat een Brits diplomaat, die, op zoek naar twee ontvoerde Britse artsen, zelf ook werd ontvoerd, een brief heeft mo gen schryven naar zyn ambassade. In de brief werd verzekerd, dat de gevangenen goed werden behandeld en niets te kort kwamen. De diplomaat, Mervin Brown, was en kele dagen geleden de rimboe van Laos ingetrokken in gezelschap van de Britse majoor Clark Leaphard. Zij wilden de artsen Colin Prentice en Anthony Bri- ceson opzoeken, die door Pathet Lao rebellen gevangen waren genomen in het dorp Thaten, even ten zuiden van Een rechtbank in Buenos Aires heeft de uitslagen van de op 18 maart in Argentinië gehouden provinciale verkie zingen wettig verklaard en bepaald, dat de leden van het congres, die toen ge kozen werden recht hebben op hun zetel. Tot hen behoren ongeveer 40 aanhangers van ex-dictator Peron. Hun verkiezing heeft indertijd aanleiding gegeven tot een ernstige regeringscrisis in Argen tinië, waarby president Frondizi tot af treden werd gedwongen. Het regeringsbesluit om de verkiezin gen ongeldig te verklaren is strijdig met de grondwet verklaard. BBUHHBI NS: VOOE KLEURENFOTO'S R5: VOOR KLEURENDIA'S GINNEKEN- Ijk jk Hl SUPERMARKT WEG 336, Breda V» fc l Tel. 33128 2 Biefstuk Tartaar 88 ct. 1 literblik Perziken 138 ct. 1 pakje Margarine 25 ct. 1 literblik Appelmoes 89 ct. 1 jampot Aardbeien, plus 1 slagroom Nestle samen voor 156 ct. 200 gram Lutti Melange 89 ct. 100 gram Rookvlees, 100 gr. Boerenmetworst samen 98 ct. elk ter waarde van f 162,- verdeeld over 3 wedstrijden. De deelname staat voor iedereen open en is geheel gratis. Een Telefunken transistortoestel. Speelklaar. Met 6 batterijen (spee!- duur 300 uren) 3 Golflengten. Draai bare antenne. Afneembare draag riem. Een half jaar garantie. DANKBETUIGING Bij deze betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van de Heer j G. L. WAUTERS Vooral een woord van dank aan Doktoren en verplegend personeel van het R.K. Zie kenhuis te Hulst. Uit aller naam: Fam. Wauters Hulst, juni 1962. Welke eenvoudige R. K. nette juffrouw, of land bouwersdochter. met goed karakter, wil nog kennis maken met nette eerlijk betrouwbare man, plm. 55 jaar, vast werk en woning, om nog een gelukkig hu welijk aan te gaan. Parochiereferenties aan wezig. Brieven onder nummer 11899-00 bureau van dit blad te Roosendaal. T extielzelf bediening Kersstraat 7-9 - tel. 2201 - Terneuzen

de Stem | 1962 | | pagina 4