Het nieuwe college van gedeputeerden VVD en SGP zijn niet tevreden Deze maand inzegening strandtent te Cadzand Koerswaarde daalde in mei met drie miljard Diocesane contactdagen K.A .-vrouwen gestart SWANTEX J. van Dongen en mr. Mes voor KVP Oesterfeesten dit maal in Tholen Duurder leven in Rusland Engeland en de E.E.G. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 9 JUNI 1962 LADDER VRIJE Goes kan naar 220 accordeonisten luisteren Het overwerk bij de P.T.T. De Sica mag niet bij Bergen-Belsen filmen OnqblaD Pcj&fem Brengt eerste sportshirt met 70% Terlenka - dus 70 méér plezier en gemak bij het dra gen en wassen! Man in arrest voor mishandeling van kind (Advertentie) Let bij aankoop van Uw naadloze nylons op dit herkenningsembleem. U loopt dan geen enkel risico! Mr. Dr. A. J. J. M. MES (KVP) uit Heinkenszand is herkozen als lid van Gedeputeerde Staten. Met zijn 62 jaren is hij nu de oudste van de zes. De heer Mes maakt vanaf 1035 deel uit van de Pro vinciale Staten. Op 16 augustus 1945 werd hij tot lid van G.S. benoemd. (Van onze redacteur) De Provinciale Staten hebben gistermorgen hun nieuwe ge deputeerden gekozen. Herko zen werden mr. dr. A.J.J.M. Mes (KVP) uit Heinkenszand en de heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) uit Vlissingen (bei den met 35 stemmen vóór en 8 blanco). Voor het eerst benoemd wer den de heer J.M.A.C. van Don gen (K.V.P.) uit Aardenburg (32 vóór, 1 op mr. J. Schlin- gemann (V.V.D.), 1 op A. van Geesbergen (K.V.P.) en 9 blan co) de heer A.J. Kaland (C.H.) uit Middelburg (29 vóór en 14 blanco)jhr. mr. T.A.J.W. Scho- rer (P.v.d.A.) uit Middelburg (33 vóór, 1 op de heer A. Schip per en 9 blanco) en de heer J. van den Bos (A.R.) uit St.- Annaland (35 vóór en 8 blan co). De VVD en de SGP, de kleinste partijen met elk vier zetels, hebben bij alle zes stemmingen blanco ge stemd. Reden was dat beide partijen buiten het vooroverleg inzake de zetelverdeling zijn gehouden. De woordvoerder van de VVD, mr. J. Schlingemann, zei dat hij en zijn partijgenoten daarover zeer gegriefd waren geweest. Evenals bij de samen stelling van de regering moeten volgens de heer Schlingemann alle partijen bij het vooroverleg betrok ken worden. Voorts merkte de VVD- fractieleider op dat de VVD en de SGP nu al bijna twintig jaar buiten het dagelijks bestuur van de pro vincie zijn gehouden terwijl beide partijen toch ongeveer 20 procent van de kiezers achter zich hebben staan. Hij vond dat de verhouding hier zoek was Verder achtte hij het een bezwaar dat vier van de zes gekozenen be roepspolitici zullen zijn. Als ze op politieke wijze verwijderd zullen worden zal dat voor hen grote mate riële consequenties kunnen mee brengen, aldus de heer Schlingemann. Drs. Th. Westerhout, woordvoerder van de PvdA, vond het juist een gelukkige omstandigheid dat twee derde van de gedeputeerden uit be roepspolitici zal bestaan. „Zij kun nen dan alle beschikbare tijd aan hun werk geven." Bij de beoorde ling voor herkiezing over vier jaar mag naar zijn mening in het geheel niet naar eventuele nadelige finan ciële gevolgen voor de gedeputeerden worden gekeken. XXX De uitverkiezing heeft voor drie van de vier nieuwe gedeputeerden gevol gen. De heer J. van Dongen kan niet langer burgemeester van Aardenburg blijven. De heer J. van den Bos zal ontslag moeien vragen als burge meester van St. Annaland. De heer Kaland tenslotte zal zijn wethouders zetel in de raad van Middelburg moeten verlaten. XXX Op het laatste moment is er dinsdagavond nog verandering De heer M. J. VAN POELJE (PvdA) uit Vlissingen gaat zijn derde zittingsperiode in. Op 27 september 1955 werd hij tot ge deputeerde gekozen. De heer Van Poelje is nu 51 jaar. De heer J. M. A. C. VAN DONGEN (KVP) werd op 30 maart 1906 te Haarlem geboren. Hij doorliep in Tilburg de h.b.s. Van 1923 tot 1928 was de heer Van Dongen werkzaam op het kantoor van de Nederlandse Spitsbergen Compagnie te Spitsber gen. Weer terug in Nederland trad hij als vertegenwoordiger in dienst bij Philips. Later verhuisde hij naar Bergen op Zoom waar hij vertegen woordiger was voor de Liga-fabriek, die daar toen nog gevestigd was. Na 1935 vestigde de heer Van Don gen zich als winkelier te Oostburg. Direct na de oorlog op 7 juni 1945 werd hij benoemd tot burgemeester van Aardenburg, een functie die hij sedertdien heeft bekleed. De heer Van Dongen werd in 1948 lid van de Provinciale Staten. Hij werd in 1956 in de Tweede Kamer gekozen. De functies van burge meester van Aardenburg en gedepu teerde zijn niet verenigbaar zodat de heer Van Dongen ontslag als burge meester zal aanvragen. De nieuwe gedeputeerde is o.m. voorzitter van de provinciale bond van het Wit-Gele Kruis. Bovendien is hij voorzitter van de katholieke schippersbond „St.-Nicolaas" te Rot terdam. De heer J. VAN DEN BOS (AR) is op 3 mei 1915 te Bruinisse geboren. Na eerst in het landbouwbedrijf werkzaam te zijn geweest kwam hij als volontair op de secretarie te Brui nisse. Hier heeft hij de diploma's gemeenteadministratie I en gemeente- financiën I, de akte staatsinrichting middelbaar onderwijs en het bewijs van bekwaamheid als kandidaat- gemeenteaccountant gehaald. Later is de heer Bos toegelaten tot de yniversitaire studie in de juridische faculteit. Enkele jaren geleden heeft hij zijn kandidaatsexamen rechten gedaan. Hij is nog bezig met zijn doctoraal examen. Te Bruinisse bracht de heer Van den Bos het tot le ambtenaar ter secretarie en tot gemeenteontvanger. Na in 1945 en 1946 nog werkzaam te zijn geweest op het gemeentehuis te Middelburg werd hij eind 1946 benoemd tot gemeentesecretaris te Sprang-Capelle (Noordbrabant). In maart 1952 werd hij burgemeester van Arnemuiden, het jaar daarop burgemeester van St. Annaland (deze functie zal de heer Van den Bos nu moeten prijsgeven). In 1958 werd de heer Van den Bos lid van Provinciale Staten. De pas benoemde gedeputeerde is docent ge weest van de cursus gemeenteadmi nistratie II in Zeeland en beroeps leraar bij het Instituut Laurillard te Den Haag. Hij is voorzitter van de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. De heer A. J. KALAND (CH), ae jongste van de zes gedeputeerden, is op 13 maart 1922 te Westkapelle geboren. Tot zijn 20e jaar was hij thuis op de boerderij werkzaam. Na de ver woesting van Westkapelle in 1944 vertrok de heer Kaland naar Bra bant waar hij in dienst kwam bij d ehulppolitie. In die tijd is de nieuwe gedeputeerde aan zelfstudie begonnen. Een studie, die hij nog steeds niet volledig heeft losgelaten. In 1946 trad hij in dienst bij 's-Rijks Belastingen te Middelburg. Hij stu deerde op financieel en economisch gebied en op het terrein van de be lastingwetgeving. Ook nam hij deel aan politieke kadercursussen. In 1958 werd hij benoemd tot wet houder van openbare werken en volksgezondheid te Middelburg. Hij werd op 's-Rijks Belastingen op non- actief gesteld, waar hij het inmid dels tot hoofdassistent had gebracht. In 1958 werd hij benoemd tot lid van de Provinciale Staten. De heer Kaland, die ontslag zal moeten ne men als wethouder, is o.m. penning meester van resp. de Stichting Dienst Geestelijke Volksgezondheid in Zee land, de Revalidatiestichting en de vereniging voor b.l.o.-onderwijs op Walcheren. Ook heeft hij zitting in de Provincale Raad voor de Volks gezondheid. Jhr .mr. T. A. J. W. SCHORER (PvdA) is op 12 augustus 1908 te Utrecht uit Zeeuwse ouders geboren. Hij bezocht aldaar het gymnasium en de rijksuniversiteit. In 1933 vol tooide hij zijn studies in de rechten. Twee jaar later vertrok hij naar Zeeland. In Middelburg stichtte hij de Algemene Zeeuwse Verz*ekering Maatschappij n.v. Hij werd er direc teur van en is dat nu nog. Na de oorlog heeft jhr. mr. Schorer als vice-president zitting gehad in het tribunaal voor Zeeland. In 1946 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten. Van 1954 tot 1957 is hij wethouder geweest te Middel burg. In 1956 werd hij lid van de Eerste Kamer. De nieuwe gedepu teerde is voorts lid van de protes tants-christelijke werkgroep in de PvdA. Jhr. mr. Schorer is lid van de Ka mer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland. Ook is hij o.m. lid van het hoofdbestuur van het Prins Bernhardfonds. Op het eind van de veertiger jaren hebben de Staten naar zijn ontwerp de Zeeuwse vlag vastgesteld. Jhr. mr. Schorer heeft de muziek tot zijn hobby gekozen. Hij speelt als le cellist mee in het orkest Instru mentale te Middelburg. Bondsfestival op 16 juni Op zaterdag 16 juni zal in de Prins van Oranje te Goes een festival worden gehouden van specifieke accordeon- en z.g. gemengde accordeeon orkesten, aange sloten bij de Nederlandse Accordeon- bond. Aan dit bonds-festival nemen 12 orkesten met in totaal 220 accordeonisten deel. De verenigingen zijn afkomstig uit Hansweert, Borssele, Goes, Vlissingen, Ossendrecht, Yerseke, St.-Analand, Steenbergen, IJzendijke en Harlem. De dag wordt geopend met een officiële ont vangst van genodigden op het gemeen tehuis te Goes, welke ontvangst wordt aangeboden door het Goese gemeente bestuur. Op deze ontvangst zullen onder meer aanwezig zijn: de heren H. Sloots en P. J. van Lierop van het hoofdbestuur van de Nederlandse Accordeon Bond, de heren C. Giljam, P. W. A. Kranen donk, C. Beenakker en T. Bakker van de Commissie van Voorbereiding, en de leden van de concours-commissie. Het concours begint om 11.00 uur en zal om ongeveer 17.00 uur gesloten wor den. gekomen in de door de partijen onderling gestelde kandidaten. Voor de C.H. was namelijk in eerste instantie de heer C.F. van der Peijl als kandidaat voor g.s. genoemd. In verband met zijn lidmaatschap van de Tweede Kamer en de krachten die hij aan zijn bedrijf te Goes wil blijven geven heeft de heer v.d. Peijl echter op het laatste moment bedankt. XXX Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris van de koningin, heeft de nieuwe leden van G.S. en de nieuwe gezichten in de Staten van harte gelukgewenst met hun benoe ming. „Voor vele grote dingen zijn de fundamenten gelegd en het nieu we college wacht daarom een grote taak," aldus de commissaris. De ko mende ontsluiting van de provincie achtte hij van het grootste belang voor de welvaart en het budget van de provincie. Zeeland heeft volgens hem nooit kunnen delen in de storm achtige ontwikkeling van de bevol king in Nederland. Hij sprak de hoop uit dat de ontsluiting op ver keersgebied Zeeland over het diepte punt zal heen brengen en dat „vele jonge gezinnen zich blijvend in Zee land zullen vestigen." De heer D. Kodde (SGP) dankte namens de Statenleden voor de vriendelijke woorden van de com missaris. De heer W. Koster (VVD) uit Axel kwam te laat op zijn eerste Staten vergadering. In Zeeuwsch-Vlaanderen had hij een band kapot gereden en zoveel tijd verspeeld dat hij de pont niet meer kon halen. „Weer een be wijs hoe hard een vaste oeververbin ding met Zeeuwsch-Vlaanderen nodig is," aldus de heer Koster. De geloofsbrieven van de Statenleden werden akkoord bevonden. Bij het onderzoek hiernaar was men tot de ontdekking gekomen dat de heer A. J. Berenpas (PvdA) gisteren juist zijn 61e verjaardag vierde. XXX Vijf van de 43 leden legden in plfcats van de installatie-eed een belofte af. Dat waren de heren M. van Poelje, J. Visscher, C. Hoek, A. Berenpas en J. Stenvert (allen PvdA). Gistermiddag om half drie zijn de leden voor het eerst in afdelings- vergadering bijeen geweest. Op 10 juli om 10 uur zal de tweede open bare Statenzitting plaatsvinden. Het gemeentebestuur van Cadzand De tent heeft een hbuten skelet en een heeft de „Stichting Katholieke Strand- houten front, dat door aannemer Bogaart zielzorg in Zeeland" toestemming gege ven voor het gedurende de zomermaan den opzetten van een grote tent (11 x 30 meter en 6 meter hoog), die als strand- kerk dienst zal gaan doen. Het betreft een voorlopige oplossing voor Cadzand waar een strandkerk wel zeer urgent is. De stichting hoopt in 1963 hier een echte strandkerk te kunnen bouwen. De strandtent zal op 18 juni worden opgezet. De stichting hoopt de tent op 20 juni te kunnen laten inzegenen, maar daarover moet nog contact worden op genomen met de prior van het klooster te Sluis en met pastoor H. Snel te Mid delburg, de bisschoppelijk commissaris van de stichting. Op zondag 24 juni hoopt de stichting de eerste katholieke toeris ten in deze tent te kunnen ontvangen. De H.H. Missen zullen hier worden op gedragen door de paters van Sluis. Er zullen ongeveer 1000 gelovigen tegelijk in de strandtent kunnen zijn. Dit jaar zal de officiële opening van het oester- en mosselseizoen niet in Yerseke maar in Tholen worden gevierd. Het is voor de zevende maal dat dit feest zal worden gehouden. De datum is nog niet definitief vastgesteld, ge dacht wordt aan vrijdag 31 augustus. Het is de bedoeling om dit keer het feest een internationaal karakter te ge ven. Het is dan ook sterk afgestemd op de Beneluxpartner België. Men zal een Benelux-sterrit houden voor auto's en motoren. Na de sterrit, die in de morgenuren gehouden zal wor den, zal men aan boord van de vissers- I vloot gaan om op de Oosterschelde de eerste oesters te vangen. Dan zal de gehele feestelijk versier de vloot terugvaren naar de haven van [Tholen. te Sluis wordt vervaardigd. De firma Ribbens uit Bergen op Zoom zorgt voor het zeildoek. Zoals bijgaande perspectieftekening aangeeft zullen er twee deuren in het front worden aangebracht. Het dak van de tent zal afwisselend bestaan uit witte en blauwe banen, resp. om voldoende licht binnen te laten en de grootste warmte te weren. Wanneer in Cadzand een strandkerk gebouwd zal zijn zal de tent elders als noodoplossing kunnen worden gebruikt. In mei heeft de Amsterdamse effec tenbeurs blijkens cijfers van het centraal bureau voor de statistiek, een gevoelige daling ondergaan. De koerswaarde van aandelen is met niet minder dan ruim 3 miljard gedaald tot ver beneden de 30 miljard. Hiermede heeft de koers waarde voor de eerste maal in 1962 de grens van 30 mljard in beneden waartse richting ver overschreden. Zij is daarmee beland op 27.338 miljoen, vergeleken met 30.371 miljoen eind april 1962. Wanneer men de koerswaarde verge- lijkt met die van een jaar geleden, dan blijkt het verlies ruim 4,5 miljard te bedragen. Eind mei 1961 immers stond de koerswaarde nog op 32.020 miljoen. Ook in 1961 is de koerswaarde in som mige maanden beneden de 30 miljard gekomen. De laagste stand was toen 28.185 miljoen, de hoogste stand 33.073 miljoen. In mei 1962 is de koers waarde dus 847 miljoen gedaald be neden de laagste stand van 1961. Die laagste stand werd vorig jaar bereikt eind september. Daarna heeft zich weer een herstel voorgedaan, zodat de hoog ste stand in 1962 bereikt werd eind februari op 32.387 miljoen. Daarna is de markt een dalende richting blijven volgen. De grote koersval kwam in mei, vooral sinds de .zwarte dinsdag" van 29 mei, toen de koersen een scherpe duikeling maakten als gevolg van plot seling overwegend aanbod in Wall Street. (Advertentie) De voorzitter van de groep PTT van de Nederlandse Christelijke bond voor Overheidspersoneel, de heer C. Brink man, meent, dat het overwerken bij de PTT niet mag leiden tot roofbouw op de mens. Hij zei dit gisteren in Utrecht tijdens de algemene jaarvergadering van deze groep De heer Brinkman constateerde een groei ende onrust met betrekking tot het over werk onder het personeel. In dit verband legde hij er de nadruk op, dat tussen de directeur-generaal van de PTT en de vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties is overeengeko men, dat niet meer dan vijftien uur per week overwerk mag worden verricht, zo dat de totale werktijd niet meer dan 60 uur per week zal bedragen. De groep kantoorhouders van de PTT, zo zei de heer Brinkman voorts, heeft zich de laatste tijd minder tevreden ge toond. Inmiddels heeft de hoofddirecteur pos terijen een werkcommissie ingesteld die tot taak heeft de positie van de kantoor houders te bezien en voorstellen te doen. Het ministerie van binnenlandse zaken van de Westduitse deelstaat Nedersaksen heeft de Italiaanse regisseur Vittorio de Sica geen toestemming gegeven om op namen te maken op de plaats van het vroegere concentratiekamp Bergen-Bel sen. De Sicay die gisteren het verzoek had ingediend/wilde de opnamen maken voor zijn film „De veroordeelden van Altona". Hij was van plan geweest met Sophia Loren en Robert Wagner een scène op te nemen, waarin de vervolging van de joden tijdens het nazi-regime zou wor den besproken. Volgens De Sica vonden de regerings functionarissen te Hannover het onge past om dergelijke opnamen te maken. (Van onze verslaggever) De dertiende grote diocesane contact dagen van de Katholieke Actie Vrouwen- bisdom Breda zijn gisteren van start gegaan. Na een gezamenlijke II. Mis in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus te Breda trok het gezelschap naar Concordia, waar mevr. N. Mol-Sinnige, diocesaan voor zitster, de studiedagen opende. Mevr. Mol kon met vreugde vaststellen dat de opkomst evenals andere jaren weer enorm was. Een woord van welkom sprak de voorzitster tot de afgevaardigden van de landelijke organisaties en zij benadrukte het grote belang van deze contactda gen. Pater dr. B. van Ierssel s.m.m. hield hierna een inleiding over „De bijbel in ons leven". In deze nieuwe tijd gaat het er om, aldus dr. van Ierssel, onze kinderen te geven van iets waarin men in onze op voeding te kort is geschoten. Vroeger immers werd de bijbel uitsluitend gele zen door de aanhangers van de refor matorische kerken, de bijbel was voor een rooms-katholiek een „verboden boek". Er heerst een zekere bijbel vreemdheid. die een gevolg is van de reformatie en de contra-reformatie. De Reformatoren hebben de Kerk verlaten en namen de bijbel mee. In de rooms- katholieke kerk is toen het sacramen tele leven opgekomen. Er ontstaat nu 'n zekere toenadering van beide zijden. Het bijbel-lezen wordt in de r.-k. kerk door middel van uiterlijke acties gestimu leerd. Deze acties moeten van binnen iets wakker roepen. De bijbel, vroeger een dood boekwerk, moet gaan functio neren in de kerk. De Heilige Schrift moet een plaats in ons leven krijgen, aldus pater van Ierssel. Het middag-programma bestond uit een opvoering van het klassieke spel „Een leven voor wat wind" van André Obey. In het spel wordt duidelijk gesteld hoe het verkeerde handelen van een, alleen op zichzelf gerichte, mens dood en lijden in de wereld brengt. In tegen stelling met een leven met de bijbel, dat meer openheid bij het zoeken naar het zegen en geluk brengende goede geeft. Deze eerste contactdag werd besloten met een toespraak van mevrouw G. van den Broek-Blom over „Het werk vaii weduwen" en Samen zoeken". In de namiddag behoorde ook mgr. G. de Vet tot de aanwezigen. Vandaag, tweede en laatste dag, zullen de tien Afrikaanse meisjes die op kosten van de Katholieke Actie in TTederland komen studeren, een bezoek aan Con cordia brengen. Zij zullen de aanwezigen vergasten op enige volksdansen uit Tan ganyika. EL-MIOR U)e prijzen van vlees worden met ge- middeld 35 procent verhoogd, de prijzen van boter met gemiddeld 25 procent. Dat hebben de bewoners van de Sovjet-Unie dezer dagen moeten horen. En krijgen ze daarvoor compen satie in hun loonzakje? Neen, daarvan kan geen sprake zijn. Alleen worden de prijzen van suiker en van kunst vezelstoffen lager. Hoeveel, dat wordt er niet bij gezegd. Hoe wordt deze pijnlijke maatregel gemotiveerd? Natuurlijk hebben de kapitalisten en imperialisten in de overige wereld er iets mee te maken. Die verhinderen, dat de Sovjet-Unie haar militair budget verlaagt. Anders zou ze de vrijkomende gelden zeker besteden aan hogere staatssubsidiëring van de vleesprijzen voor de kolchozen, de collectieve boerderijen. Maar de eigenlijke reden wordt ont huld in de volgende zinsnede van de officiële bekendmaking: „Maatregelen nemen om de inkom sten der kolchozen uit hoofde van de gepresteerde arbeid te verminderen zou niet mogelijk zijn, aangezien een dergelijke maatregel zou leiden tot het verminderen van het materiële belang, dat de kolchosleden bij de produktie bezitten en de economische grondslag der kolchosproduktie er door zou worden ondermijnd". Daar komt dan een kapitalistische aap uit de mouw. Het materiële be lang van de kolchosleden moet ge streeld worden. De mensen spannen zich niet genoeg in, om de produktie op te voeren en het bedrijf te verbe teren, als ze er geen persoonlijk belang bij hebben. Alle fraaie leuzen van dienst aan de gemeenschap ten spijt. Het loopt spaak, nu de kostprijs voor 100 kilo vlees 88 roebel bedroeg, ter wijl de staat een aankoopprijs van 59.1 roebel had vastgesteld. Die aan koopprijs zal nu dan verhoogd wor den en de consument moet die verho ging uiteindelijk betalen. Men kan zich nauwelijks voorstellen, welk een stad- en landgeschrei De Waarheid zou hebben aangeheven, als hier te lande door de regering de vlees- en boterprijzen met dusdanige percentages omhoog zouden worden gedreven. Dat ware uitbuiting van de werkende massa, daarop moesten on middellijk loonacties op grote schaal volgen. Nu het in de Sovjet-Unie ge beurt, heet het een wijze maatregel. En het Russische volk heeft zo iets te aanvaarden zonder meer. Het be grip „loonactie" behoort daar tot de staatsgevaarlijke denkbeelden. Met dat al weten we weer eens wat we denken moeten van alle po cherij over de superioriteit van de Russische economische methoden bo ven de Westerse. £)e toetreding van Engeland tot de EEG, waarvoor MacMillan c.s. zich zo manmoedig hebben ingezet, onder vindt nog vele hindernissen. Zeven maanden is men nu daarover al aan het praten en nog altijd liggen er le vensgrote struikelblokken. Struikel blokken aan Engelse kant, maar ook struikelblokken in de EEG zelf. De Britse regering moet in ruime mate rekening houden met de belangen van de landen van het eigen Gemenebest. Conservatieven van het slag van lord Beaverbrook blazen de betekenis van dit Gemenebest uitermate op alsof we nog leefden in de negentiende eeuw. Ze zien niet, dat dit verband al losser werd en wordt en dat zijn betekenis almeer tot het louter symbolische na dert. Terwijl de EEG een harde rea liteit wordt, welke Engeland onmo gelijk negeren kan. MacMillan heeft met deze oppositie, die ook al vertakkingen krijgt tot in de Labourgelederen, wel degelijk reke ning te houden, als de toetreding van Engeland een politiek haalbare gestal te wil krijgen. Deze oppositie bezit ook binnen de EEG een bondgenoot in president De Gaulle. Hij is beducht voor zijn conceptie van het „Europa der vaderlanden", waarin Frankrijk samen met West-Duitsland de lakens uitdeelt, als Engeland ook in de kring wordt toegelaten. Want dan zal er van dat lakens uitdelen niet veel meer komen. Nu is MacMillan naar Parijs gereisd, om de stoere generaal over te halen tot een wat soepeler houding. Er werd het gebruikelijke communiqué uitge geven over de „hartelijke gesprekken" en „de grote mate van overeenstem ming". Maar in Londen liet men dui delijk blijken, dat het gesprek zo goed als niets had uitgehaald. En zo zitten we dan in het sukkelstraatje en de monstreert „het Westen" weer eens zijn onenigheid tegenover „het Oosten", dat zich juist dezer dagen aan het be raden is over een economische tegen hanger van de EEG. Het blijft verdrietig, dat zulk een verstandige en zulk een noodzakelijke gedachte als de verdere doorwerking van de Europese integratie door con servatieve humeurigheid wordt ver traagd en gehinderd. (Van onze coiTespondent) In Oud-Vossemeer op het eiland Tho len is de 37-jarige L. V. door de rijks politie gearresteerd op verdenking van ernstige mishandeling van het driejarig jongetje Rinus van G., het zoontje van een gescheiden vrouw met wie V. een verhouding heeft. De politie werd gewaarschuwd door buren. Een dokter constateerde een ver moedelijke schedelbasisfractuur en ver wondingen aan rug en gezicht. Het kind is in het A.B.G. te Bergen op Zoom opgenomen. Reeds tweemaal eerder was de min van mishandeling van het kind verdacht, echter zonder dat bewijzen geleverd konden worden. Nu heeft hij een be kentenis afgelegd.

de Stem | 1962 | | pagina 3