Zes kwartfinalisten hebben zich gemeld VINNIGE STRIJD OM BRABANTSE EN ZEEUWSE WIELERTITELS Ned. equipe gekozen Piet Steenvoorden snelste man en winnaar SPOP KORT SPANJAARD SOLER FORMAAT-KLIMMER Strijd om wereldtitel in Chili Twee doden in T.T. Man AM. yiet NAC verloor bij DHC met strafschoppen Avondcriterium Vlijmen enorm! GE DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 JUNI 1962 19 Zwitserland walgt' Stand vandaag j Teruggeroepen Pele geneest snel Zaterdag in Den Bosch W.-Duitsland-Chili 2-0 Uruguay-Rusland 1-2 Hongarije-Argentinië 0-0 Drie Hoefijzers- ploeg favoriet Prognose niet simpel Brazilië-Spanje 2-1 De starttijden „Tour de TAvenir" Handbaltoernooi te Goes (int.) Vluchtpoging Nat. sprint wedstrijden te Roosendaal De uitslag jawaN mfóWëme Ronde van Italië (17e etappe) Etappe-uitslag 7 landen in Hollandia (roei)beker Kwartfinale KNVB-beker DOS verloor (1-5) van PSV Alg. klassement Int. zevenhand- baltoernooi te Yerseke MARKTEN WATERSTANDEN Idjes te is met 9.95 ife kant. De cups oorgevormd. Ge- de pasvorm 8.25 12 Maten, in twee fraaie, odern door- voor- Q95 Vier wedstrijden zijn woensdag in Chili gespeeld voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. De uitslagen waren: Groep 1, Arica: Uruguay-Rusland 1-2 (0-1). Groep 2, Santiago: Chili-West-Duitsland 0-2 (0-1). Groep 3, Vina del Mar: Brazilië-Spanje 2-1 (0-1). Groep 4, Rancagua: Argentinië-Hongarije 0-0. Door deze resultaten hebben zich thans voor de kwartfinales ge plaatst: uit groep 1 Rusland; uit groep 2 West-Duitsland en Chili, uit groep 3 Brazilië en Tsjecho-Slowakije; uit groep 4 Hongarije. Karl Kappan, de leider van de Zwit serse ploeg voor de wereldkampioen schappen voetbal, heeft te Vina del Mar verklaard, dat hy en zyn spelers „wal gen" van het gedrag, .dat hun rivalen te zien hebben gegeven. De Zwitsers, die na nederlagen tegen Chili en West-Duitsland in de voorron den te Santiago zijn uitgeschakeld, kwa men naar Vina del Mar om de wed strijd Spanje-Brazilië bij te wonen. ,,Het was werkelijk afschrikwekkend in Santiago," vertelde Rappan, „vooral de ontmoeting tussen Chili en Italië; dat had niets meer met voetbal te ma ken." ,,Het is beschamend om te zien, hoe spelers elkaar proberen te verwonden in plaats van goed voetbal te brengen," zo vervolgde de Zwitserse official. Hij gaf als reden voor deze „opmer kelijke daling in de kwaliteit van het vertoonde spel" dat ,,de resultaten hier Groep 1 Rusland Zuid-Slavië Uruguay Columbia Groep 2 West-Duitsland Chili Italië Zwitserland Groep 3 Brazilië Tsjechoslowakije S Spanje l Mexico Groep 4 Hongarije 1 Argentinië Engeland 5 Bulgarije 3 2 1 0 5 8-5 J 2 10 12 3-3; 3 1 0 2 2 4-6 2 0 1115-6; 3 2 1 3 2 0 0 5 4-1 1 4 5-3 J 2 0 1 1 1 0-2 2 0 0 2 0 2-5 J 3 2 1 0 5 4-1 2 110 3 1-0: 3 1 0 2 2 2-3 2 0 0 2 0 0-3 3 2 1 0 5 8-2 3 1113 2-3: 2 10 12 4-3; 2 0 0 2 0 1-7 alles betekenen en de wedstrijd op zich zelf niets." ,Alle ploegen proberen zo min moge lijk doelpunten toe te staan, hetgeen als resultaat heeft, dat het voetbal in destructie en negativisme ontaardt." ,,Mijn jongens waren te verbluft en te angstig om zich tegen het Chileense optreden teweer te stellen", vervolgde Kappan, „anders was deze wedstrijd wel op eenzelfde schandalige vechtpartij uit gelopen als die tussen de Italianen en Chilenen." De pas benoemde technische directeur van FC Turijn, Emil Oestreicher, is door een telegram naar Italië terugge roepen. Oestreicher, die tot dusverre zonder succes probeerde de Chileense spelers Jorge Toro en Eladio Rojas aan te trekken, is bij FC Turijn nodig we gens de moeilijkheden, die zijn ontstaan rond de transfer van de Schotse inter nationaal Denis Law. FC Turijn wil de Brit graag overdoen aan stadgenoot Juventus, maar Denis Law zelf is van plan naar Engeland terug te keren om voor Manchester United te gaan spe len. Tussen de aanbiedingen van de aspi rant-kopers bestaat echter een verschil van honderdduizend dollar, die men bij FC Turijn in gedachten reeds heeft uit gegeven. De Italiaanse club is namelijk van plan de rechtsbinnen van Real Ma drid, Luis del Sol te kopen en zoiets kost geld, veel geld. Pele, Braziliës voetbal-troetelkind nummer één, heeft na een goede nacht rust toestemming gekregen op te staan; hij moet echter nog wel zijn kamer hou den. Volgende week hoopt hij de trai ning te hervatten om uit te komen in de halve finales en de finale. Dat alles natuurlijk alleen, als Brazilië dan nog in de strijd is. Tijdens de TT-wedstrijden op het eiland Man zijn woensdag twee renners omgekomen en raakten nog twee ernstig gewond. De Nieuwzeelander Colin Meehan (28), die voor het eerst in een T.T. uitkwam, verongelukte dodelijk, toen hij op een AJS deelnam aan de wedstrijd in de categorie 125 cc; hij had toen een snel heid van 140 km per uur. In dezelfde wedstrijd kwam ook de Japanner Kunimitsu Takahashi ten val; met ernstige kwetsuren werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. De 28-jarige Australiër Tom Phillis overleed op weg naar het ziekenhuis, nadat hij in de wedstrijd van de cate gorie 350 cc met zijn Honda ten val was gekomen. Voorts liep de Engelsman Geoffrey Eccles ernstige verwondingen aan het hoofd op. A.S. ZONDAG, 10 juni, zal een van de bekendste Zweedse zwemclubs voor een twee-weeks bezoek in Nederland aankomen. Karlskoga SS, zal met zijn ploeg, over het algemeen jongeren een rondreis door Nederland maken. ZONDAG 8 JULI zal in 's-Hertogen- bosch een internationaal hengelcon- cours worden gehouden in de Pestelaar- se vaart. Dit concours wordt gehouden ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de hengelsportvereniging 's-Hertogenbosch. (Speciale verslaggeving) West-Duitsland is als winnaar uit zijn groep gekomen door een zwaar bevoch ten overwinning op Chili in het natio nale stadion te Santiago, waarin zestig duizend Chilenen hun stembanden tot het uiterste beproefden om hun favorieten aan te moedigen. Het was alles tever geefs. De Duitsers bleven in deze heksenketel overeind, ondanks de stormlopen van de Chilenen, die driekwart van de wed strijd op de Duitse helft opereerden. Het middenveld was voor de Chilenen, waar vanuit zij hun aanvallen opbouwden die echter geen van alle tot het gewenste resultaat leidden. Deze nederlaag betekende voor Chili, dat het de kwart-eindstrijd niet in San tiago, maar in het 2300 km van de hoofd stad gelegen Arica moet spelen. Het komt dan uit tegen Rusland, terwijl West-Duitsland in Santiago het waar schijnlijk tegen Zuid-Slavië zal moeten opnemen. De Duitsers namen in de twintigste minuut met 1-0 de leiding uit een straf schop, die werd ingeschoten door Uwe Seeler. Het doelpunt viel voor de Chi lenen, die toen reeds een veldoverwicht hadden, als een donderslag bij heldere hemel. De strafschop was veroorzaakt door Chili's aanvoerder Sergio Navarro, die op ontoelaatbare wijze Uwe Seeler ten val had gebracht. Totaal onverwacht kwam het tweede Duitse doelpunt, dat Seeler acht minuten voor het einde scoorde. Als een torpedo vloog Seeler in een voorzet van Bruells en met een machtige kopbal versloeg hij doelman Escuti kansloos. Wilde vreugdesprongen van de Duitsers, diepe teleurstelling bij de Chilenen en een doodse stilte in het stadion een onwezenlijk decor na een heroïsche strijd. Dertienduizend Chilenen hebben in het Carlos Dittborn-stadion het Russische elftal, dat in de kwartfinales tegen hun nationale ploeg uitkomt, een overwin ning met 2-1 zien behalen op Uruguay, na bij de rust reeds met 1-0 te hebben geleid door een doelpunt van linksbin nen Mamykin in de 36e minuut. Kort voordat de Russen de score open den, was het Uruguese elftal geredu ceerd tot een tiental; na een botsing met Ivanov moest linksachter Eliseo Alvarez geblesseerd het veld verlaten. Het was een snelle wedstrijd, waarin de Uru- guayers hun doel trachtten te bereiken met kort spel, terwijl daarentegen de Russen het spel openhielden en met lan ge passen de vijandelijke defensie poog den open te snijden. Alvarez kwam op de linkervleugel linksbuiten Domingo Perez nam zijn plaats in terug, maar was te zeer gehinderd door zijn bles sure dat hij nog iets kon uitrichten. Sa- sia slaagde er in de tweede helft in Uru guay weer op gelijke hoogte te brengen: 1-1, maar de Russen zouden twee minu ten voor het einde toch nog de volle winst grijpen, toen Ivanov in de roos schoot: 1-2. Niet meer dan 6000 toeschouwers had de wedstryd Hongarye-Argentnië te Aancagua getrokken. De Hongaren sta ken niet In hun beste vorm en. speelden aanzienlyk minder dan tegen Bulgarije en vooral zoals tegen Engeland. De verdediging met doelman Grosics, die menige prachtige redding verrichtte, aan het hoofd, was ditmaal het sterkste deel van de ploeg, waaraan niet vreemd was, dat in de aanvalslinie drie reserves waren opgesteld. Onder hen, die ontbra ken, was midvoor Albert. Ondanks deze Op zaterdag 9 juni, de zaterdag in het pinksterweekend, zullen de provinciale wielerkampioenschaD- pen van Brabant en Zeeland wor den gehouden. De organisatie van dit wielerevenement is in handen van de Bossche wielerclub Gerrit Schulte, die in haar bijna veer tienjarige bestaan reeds genoeg er varing heeft opgedaan om ook een wedstrijd van een dergelijk kali ber volledig te laten slagen. Teji aanzien van het parkoers viel de keuze van het organisatiecomité uitein delijk op de polders in de buurt van Rosmalen. Op de lange rechte stukken weg in dit vlakke landschap werd een zeven kilometer lange route uitgezet die, zeker als er ook nog wat wind staat, het uiterste van de renners zal vergen. Alleen de allersterksten zullen zich hier overeind kunnen houden en de vele Bra bantse wielerentliousiasten zullen dan ook ongetwijfeld kunnen genieten van een rasecht stukje wielersport. Tiaditiegetrouw zullen tegelijk met de Brabantse kampioenschappen ook die van de provincie Zeeland worden gehou den. De sterkste renners uit het Zeeuw se land zullen worden afgevaardigd om samen met hun Brabantse sportbroeders om de eremedailles te strijden. De wed strijd om deze provinciale titels zal wor den verreden in drie categorieën: ama teurs, nieuwelingen en adspiranten. Sa men met de Zeeuwse afvaardiging zullen maar liefst 24 Brabantse verenigingen in totaal voor ruim 200 nieuwelingen, 150 amateurs en 100 adspiranten zorgen. De sterkste amateurs en onafhankelij- ken uit het land van hertog Jan zullen aan de start verschijnen van dit bijzon der enerverend en interessant wieler- gebeuren. Wie uiteindelijk met de begeerde ere titel zal gaan strijken is vooraf nooit met zekerheid te zeggen. Toch durven wij wel te stellen, dat de Brabantse kam pioen 1962 moet worden gezocht in de ploegen van Drie Hoefijzers en de orga niserende vereniging. Toon Simons' bier- squadra zal bestaan uit zes stuk voor stuk kanshebbende krachten als A. v. Aert, L. v. Dongen, C. Snepvangers, J. Linders, T. Mertens en C. Haast. De grootste troeven van Gerrit Schulte zijn ongetwijfeld Bart Solaro, die dit seizoen reeds vier keer als eerste de eindstreep overstoof; de pas jn het huwelijksbootje gestapte Piet Deerien, Ad Russens en de steeds beter draaiende H. v. Zantvoort en A. Terburg. Als de gevaarlijke derden uit het bekende gezegde van de hond en het been moet de Eindhovense afvaar diging worden beschouwd, die onder an deren A. v. Kemmenade en T. B rekel- mans in haar gelederen heeft. Verder zouden ook P. Buuls uit Keidonk, de verzwakking hebben de Hongaren geenGarrincha (2-1). moment het gevaar gekend, een neder laag te moeten incasseren. Op de lijst van spelers, die reeds in het wereldtoernooi geblesseerd raakten, moest zich woensdag laten bijschrijven de fameuze Hongaarse rechtsbinnen Goe- roecs. Hij raakte in de 18e minuut ge blesseerd overigens zonder dat hier bij sprake Nwas van opzet bij de tegen partij en speelde verder nog slechts op halve kracht mee. In de eerste helft berustte het initia tief voornamelijk bij de Argentijnen, maar hoe scherp midvoor Oleniak en rechtsbinnen Facundo ook vuurden, tel kens vonden zij Grosics op zijn post. Na de rust kregen de Hongaren dade lijk enkele goede scoringskansen, doch zowel Tichy als Kuharszki en Monostri konden hiervan niet profiteren. Nadat het Hongaarse offensief was doodge lopen, namen de Argentijnen het heft weer in handen, doch de Hongaarse de fensie gaf het gelijke spel niet meer uit handen. In de eerste dertig minuten van de wedstrijd speelde de strijd zich voor het grootste gedeelte op het middenveld af, omdat beide ploegen een of twee voor hoedespelers in een verdedigende positie hielden. Rechtsbinnen Didi kwam een paar keer gevaarlijk dicht voor het Spaanse doel, maar zijn schoten gingen ver naast. Na de onverwachte Spaanse goal in de 34e minuut van Adelardo dreigde er even een paniektoestand in de Brazi liaanse gelederen en bijna vergrootte Spanje zijn voorsprong. Peiro kreeg in vrije positie een mooie pass van Gento, maar zijn schot miste alle kracht. Brazilië bleef onrustig tot de rust en haar verdediging had de handen vol om de enthousiaste Spanjaarden de baas te blijven. Rechtsbuiten Garrincha was tot dusver de enige goede man in de Bra ziliaanse aanval geweest. In de 62e minuut liep Amarildo de Spaanse doelman omver; Araquistain kreeg een dokter en was na twee mi nuten weer op de been. De wedstrijd werd hierna wat ruwer, maar de spelers bleven zich sportief gedragen. Spanjes Collar moest na 65 minuten het veld worden afgedragen, maar ook hij keerde na enkele minuten weer terug. In de 70e minuut trokken de Brazilia nen fervent ten aanval en hun acties werden in de 74e minuut beloond met een tegenpunt van Amarildo (1-1). Toen het eenmaal zover was waren de kampioenen niet meer te houden. Hun spel leefde op en vanaf dat ogenblik was Spanje verre de mindere. Amarildo smaakte vijf minuten voor het einde het genoegen om de winnende goal te sco ren uit een voorzet van rechtsbuiten sterke Vlijmense lemporijder G. Lie- brechts en G. Hairwassers uit Den Dun- gen best eens voor een verrassing kun nen zorgen. Ook bij de nieuwelingen komen alle renners van naam aan de start en ook hier zal ongetwijfeld een felle strijd ontbranden, die gezien de geringe krachtsverschillen in deze categorie ge heel open zal zijn. Namen als K. Leijten (Breda), J. v. Vleuten (Mierlohout)N. v. Venrooy Gïeeschen H. Hairwassers (Den Dungen), om er maar enkele te noemen, zeggen hier genoeg. Bij de adspiranten zullen J. van Kat wijk, reeds viermaal winnaar dit seizoen, M. Brouwers, de puike winnaar van Waspik, en de Heeschenaren M. v. Ven rooy en P. v. d. Weetering wel de lakens uitdelen in de strijd om de erepalm in hun categorie. Om 12.00 uur zal met de start van de nieuwelingen, een minuut later gevolgd door die van de adspiranten, het „groot se wielerfestijn van „Gerrit Schulte" worden geopend. Het grote stuk, de strijd bij de amateurs, begint dan om 13.30 uur. Zij moeten elkaar over 161 kilometer het door de organiserende vereniging ter beschikking gestelde en in de Brabantse kleuren uitgevoerde eretricot betwisten. De sportcommissie van de KNWU heeft in overleg met ploegleider Jefke Janssen en coach Joop Mid- delink negen onafhankelijken aan gewezen, van wie er acht in de „Ronde van de Toekomst" van 2 tot en met 15 juli zullen uitkomen. De negen uitverkorenen zijn: Henk Nijdam (Eelderwolde), Jan Hugens (Hoensbroek), Jan Janssen 'Nootdorp), Miel Verstraete (Eede), Jaap de Waard (Rijsoord), Lex v. Kreuningen (Utrecht), Cees de Jongh Westgraf tdijk), Leo Knops (Bocholtz) en Raf Gysel (Eeklo, België) De selectie zal vallen in de Ronde van België en in de Ronde van Zwitserland. Het was aanvankelijk de bedoeling om met een Nederlandse ploeg in de Ronde van Luxemburg te starten, maar dit is door de organisatoren afgewezen, omdat er al veel Nederlanders in buitenlandse fabrieksploegen in deze ronde uitkomen. Voor de „Ronde van de Toekomst" is Piet Liebregts uit Den Bosch soigneur en Jan Willemsen uit Nuth mecanicien MIEL VERSTRAETE ....Zeeuws representant Het Tonido-toernooi zal dit jaar bij zonder interessant worden doordat het zo juist kampioen geworden Niloc uit Amsterdam aan het toernooi deelneemt. Vooral de krachtmeting met de Duitse teams zal het aankijken dubbel waard zijn, vooral omdat de finale vorig jaar een Duitse aangelegenheid was. De poule-indeling luidt als volgt: he ren poule A: T. V. Germania (Duitsl.); Spielver. (Duitsl.)Tonido, Goes. Heren poule B: Niloc, Amsterdam; Herbede (Duitsl.): HHC, Helmond. Heren poule C: Wikrath (Duitsl.); ODI, Kwaden- damme; Tonido 2. Dames: Niloc, Am sterdam; HHC (Helmond, en Tonido. Heren junioren: Spielver., HHC, Volhar ding en Tonido. De wedstrijden, te spelen op de ge meentelijke sportvelden te Goes, vangen aan om half negen en zullen duren tot circa vijf uur. Piet Steenvoorden heeft woens dag te Vlijmen het eerste in Ne derland verreden avondcriterium voor profs en onafhankelijken (85 km) gewonnen. De belangstelling voor dit wielerevenement bleek enorm groot te zijn. Het fraaie weer werkte daar uiteraard toe mede. Practisch alle vaderlandse cracks behoorden tot de deelnemers (75), die te zeven uur aan de start waren verschenen. Piet van Est toonde zijn goede condi tie door van meet af aan weg te sprin gen, op jacht naar een grote klassements premie van f 50. Biemans en Braak sprongen hem na, maar het peloton stond in deze fase nog geen voorsprong toe. Piet van Est veroverde echter wel die premie. Nadat precies 42 kilometer waren af gelegd, sprong Henk Nijdam uit het pe loton weg. De plaatselijke favoriet Bart van de Ven, Jan Janssen,, Jan Legrand en Ab van Egmond, voor het eerst na een periode van non-actief weer op de fiets, sprongen hem na. Coen Nisten zag het gevaar en nam het peloton op sleep touw dat in de kortste keren de vluchtelingen tot de orde riep. Aan de staart zagen we ook Arie van PIET STEENVOORDEN Snelste in sprint Houwelingen, die deze ronde als training opvatte en met zijn vast verzet, tot tien ronden voor het einde vrij aardig mee kwam. Na ongeveer 60 kilometer namen Mi chel Stolker, Henk Nijdam, Ad Bie mans, van Kreuningen, Piet van Est en de Amsterdammer Leo Hartman een kleine voorsprong. Voor Biemans en Hartman ging het al vlug te snel en zij lieten zich afzak ken. Bart van de Ven bewoog vanuit het peloton hemel en aarde om weer terug te komen. Dit zou mislukt zijn als niet een monsterpremie van f 100.— de on derlinge samnwerking in de kopgroep verbroken had. De premie ging naar Piet van Est maar de vluchtelingen waren ingelopen. De strijd tussen de vier man nen op kop, die ongeveer 200 meter voor lagen, tegen de grote groep, was schit terend. Tien ronden voor het einde probeerde Op zaterdag 18 augustus a.s. zul len te Roosendaal de finales plaats hebben voor de nationale sprint- kampioenschappen voor adspiran ten, nieuwelingen, C-klassers en amateurs. Verwacht wordt, dat er in totaal 200 renners aan start zul len komen. De wedstrijden hebben plaats onder auspiciën van de KNWU. Momenteel zijn verschillende wielren nersverenigingen volop bezig met de voorbereidingen om straks een zo sterk mogelijk team te kunnen afvaardigen. De wedstrijd wordt gehouden op een traject van 300 meter met staande start. Vorig jaar is men in Noord-Holland met deze sprintwedstrijden begonnen op initiatief van de heer Nijman, consul van de KNWU in die provincie. Opzet is door de voorselectie in de wie lerclubs een zo sterk mogelijk veld te verkrijgen, waaruit dan de kampioenen naar voren kunnen komen. De wedstrijden zullen vermoedelijk plaatshebben in de Zwaanhoefstraat, ge legen naast het RBC-terrein. Piet Rentmeester, uitermate goed op dreef, het alleen, maar het peloton wist van geen wijken en ook deze was weer in de kortste keren teruggehaald. Jac. van de Klundert en Kees van Amsterdam probeerden het op hun beurt, maar de zege van van de Klundert in Terneuzen lag nog te vers in het ge heugen. De laatste ronde ging in met Pietje Damen op kop, doch het peloton van 50 renners stortte zich naar voren, waar de jury uiterst gedecideerd te werk ging en tot de volgende uitslag kwam; 1. Piet Steenvoorden, 85 km in 2.14.29. 2. Joop v. d. Putten, 3. Wim van Est, 4. Piet van Est, 5. Piet Damen, 6. Piet Rentmeester, 7. Theo Sijthof, 8. Jac. v. d. Klundert, 9. Henk Nijdam. 10. Joop Captein, 11. Cees Lute, 12. Frans Bal- vert, 13. Stan Goossens (B.), 14. Th. Rutten, 15. Fons de Bruijckere (B.), 16. Werner Swaneveld, 17. Kees van Amsterdam, 18. Jan Legrand, 19. Kees Piers, 20. Mik Snijder. DE 27-JARIGE Vincenzo Romero, aan voerder van het elftal van de amateur vereniging Riv, is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf wegens het toebrengen van ernstig letsel aan een scheidsrechter. Romero had de arbiter op de grond geworpen en geschopt, omdat hij uit het veld werd gestuurd wegens hard spel. OUTSIDER LARKSPUR de noterin gen waren 22 tegen éénheeft woensdagmiddag bij verrassing de 183e EpSom-derby gewonnen. De Ameri kaanse hengst, briljant gereden door de Australische jockey Neville Sell- wood, had twee lengten voorsprong op Arcor en 2 1/2 op Le Cantilien. ONDANKS HET FEIT dat de inschrij vingstermijn voor het van 21 tot en met 29 juli in Amsterdam te houden Europese honkbalkampioenschap reeds lang verstreken was, heeft West- Duitsland zich onlangs toch nog aan gemeld en is het geaccepteerd. TIJDENS INT. MOTORRACES te Dou glas op het eiland Man is de Japanse motorrenner Kunimitsu Takahasji tij dens wedstrijden in de 125 cc klasse komen te vallenhij is met hoofdwon den in een ziekenhuis opgenomen. (Advertentie) /ojcécustifdl.... waé getwwti. (e*s/£ixé vwt- ft. Wo, -) Pas na 163 km gebeurde er in de 17e etappe van de Giro iets, wat het vermelden waard was. Brugnani en Sartore namen een voorsprong, terwijl Neri even later een succesvolle jacht inzette. Het drietal kwam op 7 km van de top van de Col de Casotto 45 seconden eerder door dan het peloton, waar uit Vito Taccone vergeefs trachtte weg te komen. Tijdens de beklimming werden Brug- nami en Sartore teruggehaald, zodat Neri op de top alleen doorkwam. In de af daling ontsnapte Fallarini, die Neri voorbijging alsof hij niet bestond. Falla rini bleek op de volgende col 50 secon den winst veroverd te hebben, maar ook dit zou de beslissing niet brengen. Tien km voor de finish kwam het na melijk tot een hergroepering. Armand Desmet nam daar de leiding, tezamen met Angelino Soler, die tijdens de be klimming naar de eindstreep een beslis sende voorsprong veroverde. Desmet werd door Guernieri zelfs nog van de tweede plaats verdrongen. Balmanion behield de leiding in het algemeen klas sement, doch verloor enig terrein ten opzichte van een aantal concurrenten. 1 Soler 7.26.09, 2 Guernieri 7.26.42. 3 Desmet 7.26.45, 4 Martinato 7.27.04, 5 Nen- cini 7.27.17, 6 Perez Frances 7.27.23, 7 Battistini z.t., 8 Adorni z.t., 9 Taccone Het respectabele aantal van 1097 roeiers, uitkomend in 194 ploegen en ze ven landen vertegenwoordigend, zal za terdag 16 en zondag 17 juni op de Am sterdamse Bosbaan deelnemen aan de int. wedstrijden die de Kon. Ned. Zeil en Roeivereniging en de Holland-beker wedstrijd-vereniging organiseren. Roei ers uit Duitsland, Frankrijk, België, Zwitserland, Engeland, Australië én uiteraard Nederland komen aan de start. PSV heèft het in de kwartfinale van dc bekercompetitie tegen het Utrechtse DOS niet zo gemakkelijk gehad als de 5-1 overwinning zou doen vermoeden. Vöoral in de tweede helft waarin PSV vreemd genoeg de meeste doelpunten scoorde was DOS de meeste tijd in de aanval. In de eerste minuut van de eerste helft kwam PSV vrij gemakkelijk aan de eerste treffer. Van Zoghei greep mis op een hoge voorzet van Nutt, en Hees- akkers behoefde z.ijn voet maar uit te steken om de Eindhovenaren juichend naar de middenstip terug te laten ke ren: (0-1). Na tien minuten kwam PSV al op 0-2, toen Louwers profiteerde van paniek in de DOS-achterhoede. Kort voor rust kwam DOS op 1-2, toen Vis ser een vrije schop van Van der Linden met een boogschot afrondde. De Utrechtenaren begonnen de tweede helft vol goede moed, maar toen Kerk hof fs na zes minuten voor 1-3 zorgde, was er voor DOS geen redden meer aan. Het bleef weliswaar dapper pogen een opening in de PSV-defensie te forceren, maar dat lukte zelden. Bovendien stak doelman Bals in uitstekende vorm en menig schot werd door hem onder schept. In de dertigste minuut stelde Wolbers de zege veilig (1-4), terwijl kort daarna Kerkhoffs het Eindhovense totaal op vijf bracht. Een sterk gehavend NAC is er gisteravond te Delft niet in ge slaagd de eerste divisieclub DHC een nederlaag toe te brengen. De toeschouwers hebben overigens waar voor hun geld gekregen. Ze kon den niet alleen genieten van af en toe zeer aantrekkelijk spel, maar hebben ook twee uur soms goed voetbal gezien. Doch zelfs deze 120 minuten waren niet voldoende om tot een beslissing te ko men. Pas nadat er in de tweede helft vijf strafschoppen waren genomen was de beslissing definitief en wei in het voordeel van DHC. Al na twee minuten ontstond er een gevaarlijke situatie voor het NAC-doel. toen de Delftse midvoor Janssen Stan de Rij'ck met een gevaarlijk schot op de proef stelde. Het duurde tot in de 35e minuut voor dat Verhagen uit moeilijke positie voor DHC de score opende (1-0) In de tweede speelhelft kwam NAC feller terug. De aanvallen werden veel vuldig en gevaarlijker. Schoten van Pe ters en Van der Lugt gingen naast. Toch profiteerde deze laatste speler voortref felijk van een misverstand van de DHC- achterhoede. Na zes minuten bleven de verdedigers van DHC staan, in de ver onderstelling dat Van der Lugt buiten spel stond. De scheidsrechter, die ove rigens beheerst leidde, floot terecht niet en Van der Lugt had geen moeite de doelman te passeren (1-1). Ondanks vele pogingen van beide elf tallen om de score te wijzigen, bleef de stand 1-1. Verlenging 2 x bracht geen wijziging. Er moesten dus strafschoppen genomen worden. DHC miste er een. NAC zag er twee op grootse wijze door Lagarde gekeerd. DHC won deze wedstrijd dus en bekert verder, terwijl NAC is uit geschakeld. In Almelo versloeg Wageningen met 3-2 Heracles. I ST.VINCENT] ERRES \-+00NNAZ SETTIMOW VITT0NE+ |VREA IFRABOSA SOPRANAI 7.27.31, 10 Baldini 7.27.39, 14 Zilverberg 7.27.46. 1 Franco Balmanion 104.44.04, 2 Gra- ziano Battistini op 1.58, 3 Jose Perez- Frances op 2.22, 4 Imerio Massignan op 3.39, 5 Nino Defilippis op 5.02, 6 Vito Taccone op 5.23, 7 Ercole Baldini op 5.56, 8 Vittorio Adorni op 6.01 (allen Italië), 9 Armand Desmet op 6.05, 10 Antonio Suarez (Sp.) op 6.15, 11 Huub Zilverberg op 12.59, 12 Angelino Soler (Sp.) op 17.29. Door de sportvereniging Neptunes te Ierseke wordt op 2e pinksterdag een groot int. zevenhandbal-toernooi georga niseerd. Het is de 4e maal, dat deze nog jonge vereniging dit toernooi op de gemeente-sportvelden doet plaats vin den én was de voorgaande malen steeds een groot succes. Poule A en B bij de heren vormt de hoofdschotel, waarin zijn ondergebracht in poule A: V.F.L. Kamen (Duitsland), Niloc (Amsterdam), Hellas (Goes), Her bede (Duitsland) en E.M.M. (Middel burg, Niloc uit Amsterdam, dat over een voortreffelijke zevenhandbal-ploeg beschikt, zal hoge ogen gooien naar de titêl. In B zijn ondergebracht H.C. Wel- ta (België), Spartaan (Rotterdam), Ra pid (Breda) en Olympus (Vlissingen). Poule A lijkt hier de zwaarste bezet ting te hebben. In poule C staan Kamen 2, Herbede 2, Rapid 2, O.D.I. (Kwadendamme) en Fortuna (Bergen op Zoom) en tenslot te in poule C E.M.M. 2, Neptunes, OlympuS, Rapid 3 en Hellas 2; heren junioren Fortuna, Spartaan én Neptunes; dames poule A Hontenisse (Kloosterzande). Niloc (Amsterdam), Olympus (Vlissingen). Rapid (Breda). Poule B Neptunes (Yerseke), Spartaan (Rotterdam), Sporto (Kruiningen), E.M. M. (Middelburg). dames poule C E.M.M. 2. Olympus 2, Rapid, EmBeE en Fortuna. GOES, 6 juni, VVZB. Kruisbessen 168. Groenten: p. stuk: Bloemkool All 62-117, Bil 51-60, Cl 42-45, afw. 35-47. Kropsla 1 31-34, II 26, Cl 19. Komkom mers A 62, B 51, C 45. Per bos: Selderie 25. Sjalotten 8-11. Per kg: Spinazie I 56-81. Rabarber I 23-30. Lamsoren 54. Zeekraal 160-168. Aardappelen 23. Per doos: Aardbeien I 78-110, II 91, afw. 23-47. 's-HERTOGENBOSCH, 6 juni 1962 Aanvoer 4706 stuks, 1078 runderen; 145 graskalveren 1355 vette kalveren 819 nuchtere kalveren 214 schapen 336 lammeren 21 geiten 738 slacht- runderen. Prijzen Melk- en kalfkoeien 625 1220 p. st. Guste koeien 600 975 p. st. Graskalveren 275 435 p. st, Kalfvaarzen 775 1175 p. st. Klamvaarzen 690 875 p. st. Guste vaarzen 650 840 p. st. Pinken 475 675 p. st. Nuchter kalveren voor fok of mesterij 85 225 p. st. Weide- schapen 60 80 p. st. Ooien met lammeren 45 65 p. st.Slachtrunderen extra kwal. 3.50 3.70 p. kg. gesl. gew.; le kwal, 3,35 3,50 p. kg. gesl. gew.; 2e kwal. 3,00 3,20 p. kg. gesl. gew.; 3e kwal. 2,70 2,90 p. kg. gesl. gew.; Vette stieren 3.25 3,45 p. kg. gesl. gew.; Worstkoeien2,50 2,70 p. kg. gesl. gew. Vette kalveren, le kwal. 2,60 2,85 p. kg. lev. gew. 2e kwal. 2,35 2,55 p. kg. lev. gew. 3e kwal. 1.90 2.20 p. kg. lev. gew. Nuchtere slachtkalveren 1.30 1,60 p. kg. lev. gew. Vette schapen 75 105 p. st. Vette lammeren 70 95 p. st. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer redelijk, handel weinig, prijzen lagere Guste Koeien aanvoer beknopt, handel stil, prijzen niet prijsh. Jongvee aanvoer matig, handel rustig, prijzen staande Vette kalveren aanvoer groter, handel kalm. prijzen gedrukt Nuchtere slacht kalveren aanvoer normaal, handel vlot, prijzen onveranderd Schapen en lammeren aanvoer groter, handel redelijk, prijzen gehandhaafd Slacht vee aanvoer ruim, handel gedrukt prijzen gedrukt. 6. Juni- Kruisbessen 94- l<-8, idem fabriek 41, aardbeien p. doos van 2 ons extra 88-91, 1 74-84. 2 48-65 delicious 2 60-70 106, aardappelen 2 36 groenten: kropsla 28, rabarber 14-18, bos- kroten 59, bospeen 81-84, spinazie 73. I .TERNEUZEN, 6 juni Sla 25-30 II I0.l0-I8.20; Bloemkool B II 68-1.09 II 5?;64: Groene komkommers li «50-46; Witte komkommers B 40 B II 40-42; Selderie 26-30; Peen II 60-106; V£'19; AsPerges B II 3.02-3.20 afw. -•30-2.46; Sav, kool II 64-76; Rabarber 27-28; Spinazie II 79; Tomaten A II 1 42- 1.54 B li 1.43 C I 1.29-1.34; C II 92 Aardbeien per doos extra -89 I 84-94 li 72-77. Konstanz 404 (—2); Rheinfelden 315 (—10); Ottenheim 414 (—10); Straats burg 364 (—20): Maxau 554 (-10)- Plo- chingen 133 (—5); Mannheim 422 '—17); Steinbach 132 (—8); Mainz 377 (—7); Bingen 279 (onv.lKaub 316 (—2); Trier 157 (—5); Koblenz 308 (+8); Keulen 295 15); Ruhrort 480 (+221; Lobith 1087 17); Nijmegen 861 +9)Arnhem 883 8t; Eefde IJssel 400 (—3); Deventer 294 3); Monsin 5550 (onv.)Visé 4966 (—4); Borgharen 3952 '+12); Belfeld 1122 12); Grave beneden de sluis 480 (+22).

de Stem | 1962 | | pagina 13