r Hongaren smijten alle systemen overboord De nieuwe leider heet Bal manion V lissingen-Xerxes beslist over titel bij amateurs GIORGIO FERRINI mag een match niet meedoen Uniek wielercriterium in sportief Vlijmen Coen Visser triomfeert in Ronde van Hulst „Belangrijke wijzigingen in komende toernooien STRIJD OM WERELDTITEL IN CHILI Vandaag bereiken eerste ploegen de kwartfinales Nasleep van Italië-Chili TOTOTIPS Gustav Wiederkehr: OP DE AANVAL WIELERSPATTEN n PHYSIEK PROGRAMMA Gespannen sleer Broeinest Bedroevend spel STIL Bewaking Grootse bezetting in Grote Prijs der Lage Landen Voor 't eerst in de avonduren Zes Duitsers Ronde van Italië (17e etappe) Felle koers in sprint beslist Roger Swerts le in R. v. Belg. Limburg Intertoto MARKTEN WATERSTANDEN K#*. M 'lick met Verkade Een feestelijke zo'n pak mee. rlijk. Uit en thuis! iging tot smakelijk knapperig-vers uw gezin met dit King. Uit en thuis. of wit 85 ct t, plastic trommel f 1.75 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 JUNI I9(U De buitenlandse verslaggevers die de wedstrijden in poule 4 hebben gevolgd, zijn allen verrukt over dit team dat dwars door alle zogenaamde 4-2-4, 5-2-3. 3-2-5 en andere sehemetische voetbai- foefjes heenspeelt en zich louter op de aanval concentreert, welke als een furie van vijf en soms zelfs zes man naar voren kan stoten. De Hongaren zijn eigenlijk alleen zwak op de vleugels en vormen de beste ploeg van deze groep. Engeland is physiek de sterkste ploeg in groep 4. Wat de spelers uit het vroeger zo hechte Britse voetbalbolwerk parten speelt en leider Walter Winter- bottom geeft het openlijk toe, is hun be perkte aanpassingsvermogen aan de con tinentale en Latijn-Amerikaanse spel- patronen. Thuis", zo legt Winterbottom uit, ,,is het een strijd van man tegen man. Pas seer je je rivaal dan heb je een stuk open terrein voor je. Maar hier worden mijn spelers geconfronteerd met dubbele en drievoudige defensiesystemen, welke alleen met onorthodoxe spelbewegingen te omspelen zijn of uit balans kunnen worden gebracht De Engelse goallie Ron Springett doet het niet al te best. Hij heeft de neiging om wat te ver uit zijn doelmond te komen, hetgeen veelal door het superbe spel van .fcack Jim Armfield en midhalf Maurice Norman wordt goedgemaakt, of gecamoufleerd, maar het is niet bevor derlijk voor de rust en het evenwicht in de Britse elf. Rechthalf Bobby Moore heeft zich van een zwakke start hersteld terwijl Ron Flowers, linkshalf, een betrouwbare pilaar vormt. Bryan Douglas viel óp de rechtervleu gel in de wedstrijd tegen Hongarije bitter tegen maar speelde tegen Argentinië aanmerkelijk beter. Midvoor Alan Peacock kan niet verantwoordelijk ge steld worden voor de moeilijkheden met de defensietactiek van tegenstanders. Zijn aanpassingsvermogen is beter dan dat van de anderen. Binnenspelers Jimmy Greaves en Johnny Haynes, weliswaar meesters in het werk op de vierkante meter, zijn de grote zondaars. Greaves kwam tegen Argentinië wat beter voor de dag, maar Haynes was tot dusver „nergens". werkelijkheid „zwervend midhalf" is de beste man van Argentinië. Maar ook hij lijdt aan het euvel waar aan de ploeg mank gaat Te lang en te moeilijk doen met de bal. Is Argentinië momenteel geen partij voor de Europese top-ploegen, Bulgarije verdient zijn positie onderaan de lijst zonder een enkel winstpunt ten volle. De Bulgaren zijn belangrijk zwakker dan enkele jaren tevoren toen deze amateurs" te Melbourne en te Rome aan de Olympische hemel schitterden. Ster van weleer, linksbinnen Kolev, heeft zijn glorie overleefd. Hetzelfde geldt voor midvoor Iliev en rechtsbuiten Diev. Ër zijn geen beloftenrijke nieuwe lingen naar Chili meegekomen en het spel is volstrekt onpersoonlijk. De voor hoede mist alle schotkracht. Vandaag worden gespeeld Groep 1 Urugua Rusland; Groep 2 Chili West-Duitsland Groep 3 Brazilië Spanje Groep 4 Argentinië Hongarije. De standen zijn Groep 1 Rusland Zuid-Slavië Uruguay Columbia Groep Z Chili West-Duitsland Italië Zwitserland Groep 3 Brazilië Tsjecho-Stowaki; Spanje Mexico Groep 4 Hongarije Engeland 2 1 1 0 3 6—4 2 1 0 1 2 3—3 2 1 0 1 2 3—4 2 0 1 1 1 5—6 2 2 0 0 4 5—1 2 1 1 0 3 2—1 2 0 1 1 1 0—2 2 0 0 2 0 2—5 2 1 1 0 3 2—0 2 1 1 0 3 1—0 2 1 0 1 2 1—1 2 0 0 2 0 0—3 2 2 0 0 4 8—2 2 1 0 1 2 4—3 Argentinië Bulgarije 2—3 1—7 (Speciale verslaggeving) Het is voor insiders een genot geweest, om te zien hoe de Hongaren in eliminatiegroep 4 van het wereld- toernooi om de Rimetbeker te Rancagua alle taktische systemen, waarop door oefenmeesters in de afgelopen jaren is gezworen, overboord hebben gegooid en eens lekker voor de goals zijn gegaan, zoals dat heet. Hoewel de leider van de Hongaarse elf Lajos Baroti meent, dat zijn mannen „nog op zijn minst twee jaar" nodig hebben om hun top te bereiken, zou de ploeg met een beetje geluk zegevierend uit de wereldkam pioenschappen 1962 tevoorschijn kunnen treden. Zjj verdienen een hoge klassering, al was het alleen maar om hun frisse aanpak van het spel. Met de laatste wedstrijden, die zul len beslissen over de samenstelling van de kwart-finales van de wereld kampioenschappen voor de boeg, heerst in Santiago een gespannen atmosfeer. Functionarissen van de Fifa hebben gewaarschuwd, dat streng zal worden opgetreden tegen „complete delega ties", tenzij men gaat spelen „in de ware geest van het wereldvoetbal". Italianen, die reeds lang in de Chi leense hoofdstad wonen beweren, dat zij met angst in het hart 's avonds over straat gaan, als gevolg van de „staat van oorlog" welke is opgeroepen door de door tal van incidenten ontsierde wedstrijd Chili-Italië. Spotprenten waarop de Italianen als „monsters" worden afgetekend, zijn ver schenen in de Chileense pers, welke zich al eerder op de Europanen had geworpen wegens verhalen in de Italiaanse pers waarin Santiago een stad van alcoholis me, prostitutie en ellende werd ge noemd. De politie heeft bekend gemaakt, dat zij de Italiaanse ambassade, en de wo ningen van leden van de ambassade, van functionarissen van de Chileens-Italiaan. se culturele club en van bekende Ita liaanse zakenlieden onder bescherming heeft gesteld. De Zwitser Gustav Wiederkehr, lid van de Fifa, heeft aanbevolen, een ge heel ander eliminatiesysteem te kiezen, om de spanning weg te nemen, welke wordt veroorzaakt door het tegenwoor dig systeem. Het grootste broeinest is de hoofd stad, waar de Chilenen slechts één ploeg bejubelen, hun eigen. Voor alle zekerheid zal de wedstrijd Chili-Duits- land (vandaag) alleen worden geleid door Europeanen. De Schot Bob David son zal scheidsrechter zijn en hij wordt gesecundeerd door Leo Horn en de En gelsman Ken Aston. In plaats van de gebruikelijke éne Fifa-waarnemer, zal het halve „Fifakabinet" aanwezig zijn en het zal er van politie zwermen. Van iedere wedstrijd zal de film wor den nageplozen op incidenten die de scheidsrechters ontgaan en. zeide een Fifa-functionaris: „Wij zullen meedo genloos toeslaan". Emil Oeste2Ticher, de nieuwe coach van de voetbalclub Turijn en eerder diri gent van Real Madrid, heeft in Santiago verklaard, dat het spel in de wereld kampioenschappen 1962 op zeer laag peil staat. Oesterreicher, die naar Chili is ge reisd om te zien wat de wereld aan nieu we sterren heeft te bieden, zei dat het spelpeil stellig slechter was dan in 1958 en véél slechter dan in 1954. Men ziet hier geen voetbal, maar oorlog. Allen, behalve de Hongaren, concentreren zich op de verdediging. De grote teleurstelling van groep 4 is Argentinië. Voor het toernooi een aan vang nam beloofden de Argentijnen dat zij nu een betere ploeg het veld in zou den sturen dan die in 1958. „We hebben de beste individuele spelers van de wereld", zo blufte leider Norberto Mendez, „Nu gaat het om teamwork". Mendez is heel erg stil geworden na de 31 nederlaag tegen Engeland. Insiders zijn het er over eens dat de Argentijnen individueel minder vertonen dan de gemiddelde Europese topvoet- baller en wat hun groepsspel betreft be treft beslist onder de maat zijn. ,Ze hebben zich te zeer op een hard s}jllende verdediging geconcentreerd. Navarro, Marzolini, Capp en Saenz worden veelal nog versterkt met de twee vleugelspelers en bovendien houdt een binnenspeler zich meestal ergens tussen oorhoede en verdediging op, hetgeen betekent dat de aanval de nodige kracht mist. Sacchi, officieel linkshalf, maar in Urenlang heeft het organisatie comité van de Fifa in Santiago doorgebracht in een bedompte, half verduisterde kamer om de Duitse televisiefilm van de wedstrijd Ita liëChili, zaterdag in Santiago gespeeld, te zien. Nadat de meest enerverende mo menten uit dit voetbalgevecht uit voerig waren bestudeerd, werd be sloten, de Italiaan Giorgio Ferrini, die zaterdag van het veld werd gezonden, voor één wedstrijd te schorsen. Geen beslissing die erg veel indruk zal maken, want in het Italiaanse kamp had men aan vankelijk zwaardere sancties ver wacht. Voorts zijn Mario David, de tweede Italiaan die door arbiter Ken Aston naar de kleedkamer werd gezonden, en de Chileen Leonei Sanchez, die dat lot nog juist niet ten deel viel, ernstig gewaar schuwd. De buitenlandse journalisten trokken maar een conclusie uit het F.I.F.A.- communiqué: „Eigenlijk is er dus niemand gestraft In verband met telefoontjes van woedende Italiaanse voetbalfans die na de te Santiago gespeelde wedstrijd Chili-Italië in het eind- toernooi van het wereldkampioen schap, nog steeds een wrok koes teren tegen al wat Chileens is, heeft de Romeinse politie dinsdag de Chileense ambassade in Rome onder speciale bewaking gesteld. Volgens een der politieautoriteiten is hier sprake van een voorlopige maatregel om mogelijke inciden ten te voorkomen. Eigenlijk bewaken we alleen het Chileense wapen dat boven de ambassade is aangebracht. De eigenlijke ambassade is in een hoge flat gevestigd en vanaf de straat onbereikbaar voor eventuele on ruststokers, aldus de politie, die de bewaking verder motiveerde met... „We willen alleen maar voorkomen dat de een of andere boze student met een inktpot naar het wapen gooit Signor Franchichef d'equipe van de Italiaanse delegatie in Chili gaf nadat de „strafmaatregelen" tegen de boos doeners van zaterdag bekend waren ge maakt een officiële verklaring uit. waarin stond dat Italië voldaan was over de beslissingen van het organisatie comité. „Speciaal ten aanzien van Leonel Sanchez, die ten onrechte niet uit het veld is gezonden, was een strenge straf op zijn plaats." Over Mario David en Giorgio Ferrini geen woord De grensrechters voor West-Duitsland Chili heten Leo Horn enKen Aston. Vreemd genoeg heeft het orga nisatie-comité de Brit, die zaterdag voor een deel schuld had aan de keiharde wedstrijd tussen Chili en Italië, als grensrechter gehandhaafd. Vreemd ook dat mr. Aston, die maan dagmorgen de pers nog vertelde dat een blessure aan een Achillespees hem bij Chili Italië ontzettend veel last had bezorgd, geen angst heeft dat de „blessure" terugkomt De ernstige enkelblessure van Pele kan het vertrouwen van de 21-jarige wondervoetballer uit Sao Paulo in zijn ploeg niet verminderen. In het Brazili aanse mobiele hospital, dat uit Rio de Janeiro werd meegenomen, verklaarde Pele tegenover journalisten „Natuurlijk haalt Brazilië de kwart finales. En reken erop dat ik er dan weer bij ben MICHEL STOLKER, weer eens terug in Nederland, heeft op het laaste moment nog ingeschreven voor het Criterium van Vlijmen, dat vanavond wordt- gehouden. Talrijke knappe renners, waar onder een aantal Duitsers nemen aan het criterium deel. ETIENNE DHONDT uit Eede is een van de favorieten voor de kermiskoers voor nieuwelingen, die op tweede pinksterdag wordt gehouden. Talrijke goede Neder landse nieuwelingen en Belgische zullen aan de start verschijnen. DIES KOSTEN is een van de fa vorieten voor de nieuwelingen wedstrijd die zaterdag in het Zeeuwse Nieuwvliet wordt ver reden. Naast de nieuwelingen komen hier ook de veteranen aan het woord. THEO MARCUS, de renners uit Boschkapelle, heeft opnieuw een goed succes behaald. In het Bel gische Blandain eindigde Theo als tweede in een criterium, waaraan door 21 renners werd deelgenomen. PIET BRASPENNING uit Rijs- bergen blijft zijn goede vorm be houden. De laatste resultaten van Piet in Belgische wedstrijden zijn weer niet mis. Piet finishte in Wuustwezel en Sint Anthonis als eerste. Voor de Grote Prijs der Lage Landen, die zondag 24 juni a.s. op de renbaan Duindigt wordt gehouden en die gedo teerd is met een totaalbedrag van ƒ35.000 aan prijzen, zijn niet minder dan 39 hard dravers ingeschreven afkomstig uit zeven landen. De grote verrassing is wel, dat de win naar van de Prix d'Amerique 1962, New- star, tot de deelnemers behoort, alsmede de fameuze Franse merrie Masiha, die in haar carrière reeds meer dan één miljoen gulden won. De volgende paar den werden ingeschreven: Nederland: Quicksilver S. Typhoon, Tabor, Marseille, l'Espoir B. Vrijdag, Karanos, Jour de Java, Kerrwilliams 2, Mitchouka, Kan Pom B. Duitsland: Bertas Enkelin, Eidelsted- ter, Lek, Miss Micky. Frankrijk: Liban, Narvick, Dj, Masina, Nerval, Osembe, Obedience, Okapi 2 en Laiphera. Italië: Newstar. Quick Song, Brogue Hanover, Astor, Negrier. Zweden: Jeanne Loc, Amit H, Nouvel Amour, Harper Boy. Denemarken: Ruder Kongo. Aprilsnar. België: Rijkeboer, Mon Poulot, Mor- lant D, Momyacaldo, Jannot 3. Gaan Wim of Piet van Est dan wel Michel Stolker in Vlijmen winnen of kan de Belgische kam pioen Leon van Daele in de sprint zijn wil opleggen aan het restant van de 80 vertrekkers in het eer ste wielercriterium te Vlijmen dat in de Nederlandse wielerge- schiedenis voor beroepsrenners hedenavond wordt georganiseerd? Zij allen gan als grote favorieten van start, voor de 100 km, maar de concur rentie is groot. De organisatoren „In- tersport" uit Amsterdam, hebben voor een deelnemersveld gezorgd, zoals dit seizoen nog niet op de Nederlandse we gen verscheen. Jac. van de Klundert, prima op dreef de laatste weken zal alles in het werk stellen, om na Terneuzen ook in Vlijmen de bloemen te verwerven. Hij zal een geducht tegenstander zijn. Maar wat te denken van het aantal Tour de France renners, dat in Vlijmen present zal zijn: Piet Damen, Jaap Kersten, Martin van den Borgh en vooral Coen Niesten. De Beverwijker heeft weer bijna de hoog te bereikt van zijn amateurs jaren en in die periode was een overwinning voor Coen wekelijks werk. Bart van der Ven, plaatselijk favoriet vertelt aan iedereen, dat hij de te klop pen man zal worden in Vlijmen. Hij heeft zich speciaal op deze wedstrijd voorbereid en verkeert op het ogenblik in een benijdenswaardige conditie. Mét van der Ven zullen ook Nico Walravens en Gerrit van Lith de eer van „De Zwa luw" dienen hoog te houden, zij zullen in deze omgeving te duchten zijn. Grote belangstelling is er óók voor Henk Nijdam en Jan Janssen de mannen, die in Olympia's Tour voor zulke ophef makende verrichtingen zorgden. Leon Sebregts, de Belgische Nederlander, de zer dagen nog met voorsprong winnaar in een onafhankelijkenkoers, zal zijn examen voor de Tour de l'Avenir doen onder het oog van Sjefke Janssen. De snelle mannen, Piet Steenvoorden, Joop van der Putten, Jo van de Wete ring en Cees Lute zullen hun kans af wachten en dan met een vlijmscherp „laatste woord" de wedstrijd in hun voordeel beslissen. Zes Duitsers met Willy Altig, Dieter Gieseler en Manfred Donicke en even zoveel Belgen met Leon van Dale aan het hoofd, zorgen voor het internationaal cachet. De wedstrijd, die om zeven uur begint, gaat om de „Grote Amstelprijzen". BART v. d. VEN .De man in eigen plaats.. Graziano Battistini had het gro tendeels aan zichzelf te danken. Een vlucht van elf renners werd door hem en zijn ploeggenoten zó nonchalant behandeld, dat de jon ge Franco Balmanion na afloop van de zeventiende etappe van de Giro als de nieuwe leider in het algemeen klassement kan worden gehuldigd. Onbegrijpelijk was de houding van Battistini, die tevoren ten koste van veel energie in eigen persoon een vlucht van o.a- DeFilippis, Baffi en Fabbri on gedaan had gemaakt. Toen echter na bijna 40 km de Fransman Henry Angladc, geplaagd door een hardnekkige bronchitis, had inmiddels de strijd ge staakt Bailetti, Manzoni, Pellegrini, Guernieri, Soler, Milesi en Fallarini op avontuur uitgingen, deed Battistini niets. Ook toen Balmanion. Moser, De Rosso, Fabbri en conterno ruim 20 km verder aansluiting met de koplopers kregen, bleef de reactie van de rose-truidrager uit. Het twaalftal profiteerde maar al te graag van de mogelijkheden, die ge boden werden en zodoende bedroeg in Oleggio (na 117 km) de winst al bijna 7 minuten. Soler verloor kort daarop het contact door pech en verdween naar de achterhoede. Eindelijk volgde, onder aanvoering van Battistini en Taceone een reactie van het peloton, doch deze was van korte duur, zodat aan de finish in Casala TEL AVIV, het Israëlische jeugdteam, dat zondag het int. jeugdtoernooi van ADO won, heeft dinsdagavond in Vo- lendam met 1-1 gelijk gespeeld tegen een jeugdploeg van die naam. HET NEDERLANDSE voetbal-amateur team zal volgend jaar mei een trip naar Engeland maken. Het bestuur van de KNVB heeft dezer dagen een uitnodiging daartoe aanvaard. Monferrato het verschil 6 minuten en 44 seconden bedroeg, ruimschoots vol doende voor Balmanion om Battistini als leider te onttronen. Pellegrini eiste in de sprint de etappezege voor zich op. Etappeuitslag 1. Battistini, 194 km in 4.49.24; 2. Lo- ris Guernieri (It.); 3. Jean Milesi (Fr.); 4. Giancarlo Manzoni; 5. Giuseppe Fal larini; 6. Angelo Conterno; 7. Nello Fab bri; 8. Aldo Moser; 9. Antonio Bailetti; 10. Guido de Rosso; 11. Franco Balma nion. allen Italië en in dezelfde tijd als de winnaar. Huub Zilverberg eindigde als negen tiende in dezelfde tyd als het peloton: 4.56.05. Vier renners gaven op, namelijk de Fransman Henri An glade en de Italia nen Angella Gal Vanin, Sabbadin en Zoppas. Algemeen klassement 1. Franco Balmanion 97.16.18: 2. Gra ziano Battistini op 2.21; 3. Perez Fran ces (Sp.) op 2.52; 4. Imerio Massignan op 3.39; 5. Nino DeFilippis op 4.41; 6. Vito Taceone (It.) op 5.38; 7. Ercole Baldini op 6.03; 8. Vittorio Adorni (It.) op 7.34; 9. Antonio Suarez (Sp.) op 10.15; 10. Armand Desmet (B.) op 11.06; 11. Huub Zilverberg op 12.50. (Van onze verslaggever) De Nederlands-Belgische wieier- koers te Hulst, gisteren traditie getrouw op kermisdinsdag gehou den, heeft een overwinning opge leverd voor Coen Visser uit 's Gra venmoer, die in de eindsprint ern stig bedreigd werd door Theo van Poecke uit Koewacht, wiens oor spronkelijke achterstand na hon derd kilometer tot enkele secon den werd gereduceerd. Tevoren had van Ginneken uit Schijf vele ronden lang als eenling op kop ge legen, welke uitlooppoging achteraf te vroeg ingezet bleek. Na te zijn ingelopen door Jac. Tolhoek uit Yerseke, die zich deze middag een voortreffelijk coureur toonde, voegden zich ook W. de Rooy uit Bergen op Zoom, Coen Visser, R, Hoogerland (Kapelle) en Theo van Poecke bij hem, een kopgroep van vijf man dus. 34 van de ruim 60 gestarte renners haalden uiteindelijk de finish. De uitslag: 1 Coen Visser (Santpoort), De toto, die dit weekeind gaat draaien bevat wedstrijden uit twee sectoren. De strijd om het kampioenschap van Neder land wordt voortgezet ende Intcr- totocompetitie draait verder. Xerxes-Vlissingen springt er in de strijd om de landstitel uit. Het moet voor de Rotterdammers toch wel een Voorzitter Gustav Wiederkehr van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft te Santiago voorspeld dat de huidige vorm van de wereldkampioenschappen voet bal na het volgende tournooi te Enge land in 1966 drastisch zal worden ge wijzigd. „Zeker voor zover het de UEFA betreft zal van het huidige systeem worden afge stapt", aldus Wiederkehr. „De rivali teit en spanning zijn te groot, er wor den te veel wedstrijden in een te kort tijdsbestek gespeeld, waardoor het ver toonde voetbal te hortend en te defen sief wordt." De UEFA-voorzitter zei dit in com mentaar op de wijdverspreide mening dat een wijziging van de bestaande op zet gezien het stijgende aantal inciden ten, groeiende nijd en fanatisme, nood zakelijk was. Tot dusver, in de zes dagen die het Chileense wereldtournooi nu oud is, zijn vier spelers van verdere deelname uit gesloten, heeft een scheidsrechter een schrobbering met melding aan de FIFA opgelopen wegens beweerde „mishande ling" van een wedstrijd, hebben duizen den supporters langs het lijntje en mil joenen anderen aan het televisietoestel kunnen zien hoe een Chileense voetbal ler een Italiaanse rivaal met een prach tige linkse hoek velde, zijn meer dan een dozijn deelnemers van licht tot ernstig gewond, zijn links en rechts be schuldigingen geuit over doping en zijn de organisatoren overal van beschul digd en over aangevallen. „Dit alles", zo meent Wiederkehr, „is negatieve propaganda voor het spel." De UEFA-voorzitter noemde vervol gens de redenen op die volgens hem een ingrijpende wijziging noodzakelijk maakten: Geld speelt een te grote rol. Het wedstrijdprogramma is te druk. De deelnemers zijn snel geneigd om ten koste van alles te verdedigen om dat het doelgemiddelde telt. Roger Swerts (B.) is winnaar gewor den van de Ronde van Belgisch Lim burg voor amateurs. De laatste etappe, Overpelt-Hasselt (145 km) leverde dins dag een zege op voor de Belg Jos. Ha- seldonckx, die een tijd van 3 uur 57 minuten en 28 seconden voor zich liet afdrukken. De uitslag was verder: 2. Jos. Boons: 3. Theo DeThay; 4. Jan Nolmans; 5. Pieter Immers, allen Belgen en in dezelfde tijd als de win naar. Eindklassement: 1. Roger Swerts 14 56.07; 2. Jos. Boons 14.56.41; 3. Camille Vyncke 14.56.45; 4. P. Vanderhoydonck 14.56.56; 5. Jos. Immers 14.57.01 (allen België). prettig gevoel zijn opnieuw zo dicht bij de landstitel te zijn. Xerxes speelt zon der twijfel het beste voetbal in deze competitie, maar het zal dit ook moeten bewijzen tegen Vlissingen. In de thuis wedstrijd is de kans zeker aanwezig voor de volle winst, maar in Zeeland moet men toch rekening houden met een klei ne Zeeuwse overwinning. Hetgeen zou betekenen dat Xerxes zijn voorsprong heeft behouden. Dat wil zeggen op Vlis singen, want men mag verwachten dat JOS beide wedstrijden tegen Quick zal winnen, zodat de Amsterdammers dan nog twee punten achterstaan, hetgeen overigens waarschijnlijk onvoldoende zal blijken om Xerxes in de laatste wed strijden voorbij te streven. Velocitas-Standaard draagt het ken merk van de lange afstand: Groningen- Maastricht. Vooral op de tweede pink sterdag, wanneer de returnwedstrijd wordt gespeeld, zal dit van invloed zijn. De meest voor de hand liggende voor spelling is dus een overwinning voor de thuisspelende vereniging. In de Intertoto begint de strijd zich af te tekenen. Wil Feyenoord zijn laat ste kans behouden, dan zal het zondag tegen Bayern moeten winnen, maar dit zou tevens inhouden dat Lanerossi dan in Belgrado de volle winst zou moeten veroveren. Wat Feyenoord betreft: het is nu al zo lang uit vorm dat het beslist niet ondenkbaar is, dat de Rotterdammers vandaag of morgen hun ritme hervinden. En waarom zou dit niet tegen Bayern kunnen zijn. Houden we rekening met de indrukken die Feyenoord de laatste weken heeft achtergelaten, dan moet men redelijkerwijze een 1 op zijn pool- formulier invullen. Maar ja, een bal blijft rond. PSV dat in de eerstvolgende 14 dagen tegen Ryeka speelt, zal op de eerste pinksterdag (uit) een moeilijke wed strijd krijgen. Met een gelijk spel kan PSV beslist niet ontevreden zijn. Nu is PSV een merkwaardige ploeg. Het speelt uit altyd veel beter dan thuis. Althans in de Nederlandse competitie. Misschien dat het daar ook een traditie van wil maken in de Intertoto. Ajax. dat verleden weck, vrij gehavend naar Hongarije ging, zal zondag waar schijnlijk in Duitsland op volle sterkte spelen. Kaiserslautern heeft overigens nog geen wedstrijd gewonnen en Ajax weet uit ervaring, hoe sterk Duitse clubs op eigen terrein zijn. Toch hebben we wel vertrouwen dat Ajax tot een rede lijke prestatie in staat is met een ROB MOENS (Vlissingen) .op de schouders volledig elftal dus en verwachten zo doende een kleine overwinning. Blauw Wit heeft zijn 60-jarig bestaan verleden week prachtig gevierd. Er was een sfeervolle receptie, er was een mooi nachtfeest, en het eerste elftal won zon dag na een spannende strijd met 4-3 van Hildesheim. Dit kwam ook omdat het elftal weer de beschikking had over stopper Berry Hughes, hetgeen een grote versterking voor de achterhoede bete kende. Blauw Wit moet zijn derde wed strijd in groep 8 ook tot een overwin ning kunnen brengen. Het speelt tegen Velez Mostar, dat samen met Blauw Wit de tweede plaats deelt. Tenslotte moet no. 13 van dit toto formulier, Nancy, in staat worden geacht op eigen terrein de Hongaarse leider van groep 7, Tatabanya, tenminste een gelijk spel af te dwingen. De strijd zou er in die afdeling interessanter door worden. 100 km in 2 uur 19 minuten; 2 Theo van Poucke (Koewacht); 3 Jan Naessens (B.4 Gerard Deijkers (St.-Willebrord) 5 R. Hoogerland (Kapelle); 6 Wim de Rooy (Bergen op Zoom), allen in dezelf de tijd als de winnaar; 7 Solaro, Den Bosch; 8 de Vos, Dinteloord; 9 "Ver- berkmoes, Beveren Waes (B.). COEN VISSER ..In sprint de baas. GOES, 5 .iuni. Eierenprijzen. Bericht van handelaren: kippe-eieren 8, eende eieren 7, ganze-eieren 20, GOES, 5 juni Kruisbessen 274-286. KAPELLE-BIEZELINGE, 5 juni Groene kruisbessen boven 15 mm voor export 2,80 per kg. MIDDELBURG, 4 juni Nieuwe aard- app. gr. 106-125 driel. 101-111 kr. 77-103, aardb. p. doosje 1 70-94, 2 57-76, asperges 168-318, bl.kool 6 p. kist 87-136, 8 p. kist 76-120, 10 p. kist 38-64, 12 p. kist 45-47, komk. 60-75 59-60, 50-60 52-58, 40-50 39-50, 35-40 42-43, 30-35 29-34, krom 51-54, spin. 1 65-77 ,2 67-86, sla 1 25-31, 2 14-23, C 11-16, radijs 9-26. and. 72-102, postelein 82-107, rabarber 17-27, bospeen 67-93, was- peen 113-131, boskroten 51-71, prei 95-103. ROTTERDAM, 5 juni. Totale aan voer 4153. Weekaanvoer 5595. Vette koeien en ossen 350, gebruiksvee 726, vette kalveren 680, graskalveren 167, nuchtere kalveren 1307. paarden 80, veu lens 1, schapen of lammeren 114. weide- zuiglammercn 700, bokken of geiten 28. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwal,): vette koeien 3,05-3,50, 2,80-3,—, 2,50-2,80; vette kalveren 2,80-3,—, 2,50-2,80, 2.20- 2,50; graskalveren 470, 370, 250; nuchtere kalveren 170, 150, 130: slachtpaarden 2,70, 2,40. 2,20; schapen 120, 100, 90; lam meren 80, 70. 60: kalf- en melkkoeien 1250, 1150, 975; vare koeien 870, 750, 675: vaarzen 950, 750, 650; pinken 620, 520, 450. Vette koeien: aanvoer: iets minder; handel: vlot; prijzen: goed prijsh. Vette kalveren: iets minder, vlot, prijsh., pri ma's boven notering. Graskalveren: even meer. vlug, niet geheel prijsh. Nuchtere kalveren: als vorige week, goed, ruim prijsh. Slachtpaarden: tamelijk, stroef, staande. Schapen en lammeren: als vo rige week, kalm, iets gedrukt. Kalf- en melkkoeien: als vorige week, zeer stil, gedrukt. Vare koeien: gewoon, traag, vooral niet hoger. Vaarzen en pinken: matig, lui, gedrukt. Weidelammeren: groter, levendig, even meer. Konstanz 406 (—11, Rheinfcldcn 325 21), Oltenheim 424 -4), Straatsburg 384 (—4), Maxau 564 (—21), Plochingen 138 5), Mannheim 439 4), Stein- bach 140 4i, Mainz 384 (+12), Bingcn 279 17), Kaub 318 24). Trier 162 (+5), Koblenz 300 14), Keulen 2R0 23), Ruhrort 458 7), Lobith 1070 (—6), Nijmegen 852 (—9). Arnhem 875 4), Eefde I.Tssel 403 9), Deventer 297 10), Monsin 5550 10). Visé 4970 (—22), Borgharen 3940 (—10), Bcl- feld 1110 25), Grave beneden de sluis 458 (—12).

de Stem | 1962 | | pagina 15