HEBT ZE!: Zwart o Minter en Hinter en de zwiergeit In najaar t.v.-serie KRO over contraspionage PRIJS VERLAGIHG -JE Terugblik VAR AFLAME G AS AANSTEKERS De beursbengels Philips in herstel Zorgvuldige keuze VEEL EUROVISIE OP PINKSTEREN 3e GOUDEN PLAAT voor Bleu Diamonds Willy Alberti niet naar Mexico Luister naar Stereo-uitzending van Beethoven D.I.-LEIDER GEARRESTEERD Valspar45 Radioprogramma 's ^^oc^ezecjcl Stern-feuilleton V- f/3 7 elevisieprogramma BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 JUNI 1962 In ht najaar zal de KRO-tv maande lijks een kort televisiespel op het beeld scherm brengen, waarbij de contraspio nage in de tweede wereldoorlog steeds het hoofdthema vormt. Deze serie spelen „De Fuik" bestaat uit een reeks op zichzelf staande verha len. die gebaseerd zjjn op de kort na de wereldoorlog in Engeland verschenen boeken „Spycatcher", geschreven door de Nederlandse ambtenaar, overste Pinto, die in dienst was bij de geallieerde contra spionage. De door de auteur Robert Barr ge schreven tv-spelen werden in 1959 en 1960 door de BBC-tv met bijzonder veel succes uitgezonden, na eerst als luister spel menige luisteraar van BBC-radio te hebben geboeid. De KRO heeft op de gebruikelijke wij- re via een Engels auteursrechtenbureau de opvoeringsrechten verworven. De spelen, die in het Nederlands wor den vertaald door mr. K. van der Ploeg, geven een duidelijk inzicht in de metho den .die tijdens de oorlog in Engeland werden gebezigd door de geallieerde contraspionage. Diensten bij het verhoor van Engelandvaarders teneinde hen te testen op hun betrouwbaarheid. Overste Pinto behoorde tot de speciaal voor dit doel opgeleide ambtenaren. De door de BBC uitgezonden reeks bestond uit zesentwintig spelen, waar uit de KRO voor Nederland een keuze zal maken om deze in een Nederlandse versie onder regie van Luc van Gent uit te zenden. De rol van overste Pinto zal worden gespeeld door Frits Butze- laar. Bij de keuze van deze door de Engelse auteur knap geschreven tv-spelen, die allen berusten op onmiskenbaar authen tieke gebeurtenissen tijdens de oorlog, zal de KRO zeer zorgvuldig te werk gaan. De KRO zal, uit prudentie, geen aandacht besteden aan de affaire King- Kong (het z.g. verraad van Arnhem) en zal bovendien, om mogelijk ongewenste herkenning van personen of situaties te Tijdens de pinksterdagen zullen er twee grote internationale schakelpro gramma's voor de Eurovisie worden uit gezonden. Op eerste pinksterdag, 10 ju ni, verzorgt de BBC-tv ten behoeve van de Eurovisielanden een schakelprogram ma uit zes Europese steden, waar de Pinksterboodschap zal worden uitgezon den. De Engelse titel luidt: Whitsunday in Europe. Het programma wordt 's morgens uitgezonden tussen tien en elf uur. Aan gesloten zijn de kerken in Upsala (Zwe den), Cambridge (Engeland), Opstan dingskerk in Amsterdam, Bielefeld (D, Taizé (Frankrijk) en Bossé (Zwits.). Het r.-k. kerkgenootschap zal in het middaguur uit Haarlem-Noord vanuit de H. Petrus en Pauluskerk een liturgische doopplechtigheid uitzenden. Op tweede pinksterdag worden er liefst drie Euro visiereportages op het scherm gebracht. Het zijn de internationale motorraces in Tubbergen, een internnationaal concours- hippique te Wiesbaden en het Engelse atletiekfestijn in Londen, bekend als de British Games 1962. Van dit Brits atletiek feest wordt trouwens op zaterdagmiddag 9 juni een reportage van twee uren over genomen. voorkomen, waar nodig namen en plaat sen wijzigen. Naar het oordeel van de KRO is er geen reden deze spannende en op waar heid berustende spionageverhalen aan het Nederlandse publiek te onthouden. Wel heeft men gemeend er goed aan te doen, bevoegde Nederlandse instan ties te betrekken bij de keuze van de spelen en de spionage-affaires en de daarmee verband houdende vaktechni sche bijzonderheden Een aantal spelen werd inmiddels op beeldband vastgelegd voor uitzending in het komende winterseizoen. Het bekende duo „The Blue Diamonds" uit Driebergen heeft voor de derde maal een gouden plaat veroverd. Ditmaal kre gen zq hem voor hun uitvoering van Little Ship", waarvan niet minder dan honderdduizend zwarte schaven werden verkocht. Mieke Telkamp heeft aan Siem en Riem de Wolf in hun militaire kam pement de vergulde plaat met enig toe passelijk ceremonieel overhandigd. (Advertentie) Op Hilversum 1 (402 m) speelt om 20.05 uur het Metropole-orkest. Om 20.45 uur volgt het hoorspel „En toen kwam dok ter Frost". Een Surinaams programma wordt om 22.10 uur uitgezonden, daarna volgt om 22.40 uur de rubriek „Sport halverwege" en om 22.50 uur „Met een knipoog naar de muzen". Tenslotte is er om 23.30 uur een programma van Joego slavische volksmuziek. Op Hilversum 2 (298 m) zendt de NCRV om 20 uur de slotavond van de jubileum actie „Doe wat terug" uit. Om 21.30 uur volgt grammofoonmuziek. Het Promena de-orkest musiceert om 21.50 uur en tot slot van de avond is er om 22.55 uur de rubriek „Platennieuws". „LITTLE SHIP" GROOT SUCCES! WILLY ALBERTI liever in Nederland De bekende vocalist, Willy Alberti, heeft zijn tournee naar Mexico afgezegd omdat hq nog vele verbintenissen in ons land heeft lopen en hq', zoals bekend, er altqd tegen op ziet, om in het buitenland successen te oogsten Onlangs heeft hij oók een tournee door Amerika van de hand gewezen. Zater dagavond zullen de kijkers hem weer kunnen zien en horen in de Sleeswijk- revue ,,'t Staat in de sterren", welke dooi de AVRO op de beeldbuis wordt ge bracht. Daarna verschijnt hij op 30 juni voor de KRO-televisie in de laatste af levering van „Zaterdagavond-akkoorden' in dit seizoen. Zoals bekend zullen Henk en Teddy Scholten in het nieuwe seizoen deze show afwisselen met produkties van Boyd Bachmann. Liefhebbers van een klassiek program ma komen zondagmiddag aan hun trek ken bij de stereofonische radio-uitzen ding van de negende symfonie van Lud- wig van Beethoven. In samenwerking van de AVRO ver zorgt de KRO op de middag van de eer ste pinksterdag over de zenders Hilver sum I en II de uitzending van deze machtige symfonie, uitgevoerd door het groot omroeporkest en het groot om roepkoor o.l.v. Franz Paul Decker, met medewerking van de solisten Agnes Gie bel, sopraan, Wilhelmina Matthes, alt, Heinz Hoppe, tenor en Arnold van Mill, bas. Het omroeporkest en het omroepkoor hebben dit werk en het requiem van Ver di op het programma staan voor een grote tournee in vele Duitse steden. De leider van de Darul Islam in West- Java, Kartosuwirjo, zijn vrouw en een twintigtal andere leden van de Darul Islam, zijn door, strijdkrachten van de Indonesische regering gevangen geno men. Volgens autoriteiten te Djakarta zou Kartosuwirjo negen van zijn volgelingen hebben bevolen president Soekarno te vermoorden hetgeen resulteerde in de aanslag van 14 mei jl. (Advertentie) Na het journaal volgt om 20.20 uur de NCR V-rubriek „Memo". Vervolgens wordt j om 20.55 uur de slotavond van de jubi leumactie „Doe wat terug" uit de grote concertzaal in Haarlem uitgezonden. De film „Een bekroonde naam" wordt om 21.30 uur vertoond. Daarna volgt om 21.55 uur een voordracht getiteld: „Nach telijk alarm". Tenslotte zendt de NTS de 14e aflevering van de serie „V for Victory", onder de titel „De ring wordt gesloten" uit. België Vlaams vertoont om 20.30 uur het feuilleton „Schipper naast Mathilde" en om 21.10 uur „Ten huize bij u, Julien Kuypers". Om 22.40 uur volgt een film verslag van de Ronde van Italië. (Advertentie) Nadat we ons overtuigd hadden hoe nuttig staarten van verschillende dieren en schilden van schildpadden toch wel zijn kwam Bette Davis op het scherm in de „amusante" film „June Bride". Amusant om de wijze waarop filmmen sen de journalistiek bekijken en om het vreselijk naïeve en onwaarschijnlijke verhaal. Een zogenaamde keiharde hoofd redactrice moet met haar voor deze moeilijke tijden onwaarschijnlijk grote redactiestaf een reportage gaan maken van een huwelijk. En hoe keihard ze voor haar vrouwelijke collega's ook mag zijn, de enig mannelijke journalist, die nota bene haar vroegere verloofde is, ziet er kans voor de ijskorst om haar hart te doen smelten. Als een verliefde kip ligt ze zelfs in de armen van haar ondergeschikte. En als een wanhopige vrouw schreit ze hete tranen tijdens het huwelijk, dat verslaan moet worden want haar lief is boos weggelopen. Het zou geen rechtgeaarde Amerikaanse produk- tie zijn wanneer niet alles als een sprook je eindigde. Ja, ze leefden lang en ge lukkig, maar als er nog veel van deze films komen zal dat van ons niet meer gezegd kunnen worden. Lakverf GEMB0 N.V. Winschoten - Amsterdam Hilversum I 402 m. WOENSDAG 6 JUNI VARA: 12,00 Ballroomork. 12,30 Land- tuinb.meded. 12,33 V.h. platteland 12,38 Ham mondorgelspel 13,00 Nws. 13,15 Salonorkest en zangsol. 13,45 Gespr. portret 14,00 Om- roep-ork. en sol., oude en moderne muz. 14,45 Volksliedjes en -dansen 15,00 Werken de vrouwen, huisvr. en werkende huisvrou wen, toespr. 15,10 V.d. jeugd 17,00 Wegwij zer, tips voor vakantie en lichte muz. 17,50 Regeringsuitz.; Nederl. Nieuw-Guinea, door drs. C.S.I.J. Lagerberg 18,00 Nws. en comm. 18,20 Act. 18.30 Lichte klanken uit Zweden (gr.) 19,00 V.d. kind. 19,10 Mozes in de muz., uitz. t.g.v. wekenfeest VPRO: 19,30 V.d. jeugd VARA: 20,00 Nws. 20,05 Metro- pole-ork. 20,35 Kaf en koren, lez. 20,45 En toen kwam dokter Frost, blijspel 22,10 Sra nang Tori, Surinaams progr. 22,30 Nws. 22,40 Sport halverwege 22,50 Met een knip. oog naar de muzen. muz. en voordr. 23,10 Fluit en piano, moderne kamermuz. 23,30 Joegoslavische volksmuz. (gr.) 23,55- 24,00 Nws. DONDERDAG 7 JUNI AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Ochtendgym. 7,20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7,50 Dagope- nin'g AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.) 9,00 Gym. v.d. vrouw 9,10 De groenteman 9,15 Klass. gram. 9,35 Waterst. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Arbeidsvi taminen (gr.) 10,50 V.d. kleuters 11,00 Kook- praatje 11,15 Klass. en moderne muz. Hilversum II 298 m. WOENSDAG 6 JUNI NCRV: 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Licht ork. 12,53 Gram., event, act. 13,00 Nws. 13,15 Licht ens. 13,45 Klass. gram. 14,00 Flit sen van de bondsdag t.g.v. het 40-jarig be staan van de bond van geref. mannenvereni- gingen in Nederl. 14,45 Kerkorgelrec. (gr.) De Rotterdammers boffen toch maar weer. Daar hebben ze nu een restau rant waar alles, maar dan ook alles en helemaal, automatisch gaat. Deze merkwaardige horecazaak is een ruimte waar een batterij automaten is opge steld, die beleefd reageren op inge worpen muntstukken. Men kan er zijn koffie, een croquetje, een volledige schotel, een cola of een pilsje uitha len. eenvoudig door de nodige geld stukken in de gleuf te stoppen en op de knop te drukken. We brengen het wel ver, in deze tijd. We hebben nu al geen kelner meer no dig en nog een paar jaar, en we zijn zélf helemaal overbodig geworden. Dan worden we vervangen door een handig automaatje, dat geen last heeft van een ochtendhumeur en dat nimmer met de pet naar het werk gooit. De kelners staat het al te wachten. We hebben ze niet meer nodig. Ze kunnen hun plechtige zwarte jasjes al bij de musea gaan aanbieden en misschien worden die attributen dan door robot suppoosten, varianten op de automa tische kelner, in ontvangst genomen. Hun restaurant werkt voortreffe lijk, zonder hen. Als je er wat gaat drinken krijg je zelfs het statiegeld terug, wanneer je het lege flesje in een daarvoor ontworpen automaat stopt. In die stik-ouderwetse zaken waar nog kelners rondlopen hoeft dat niet. Daar betaal je geen statiegeld, misschien niet zozeer omdat men er als mens de mens nog vertrouwt, maar omdat de dienstdoende kelner wel in de gaten houdt of iemand een flesje in zijn zak steekt. Een automaat houdt niets in de gaten en vertrouwt ook niemand, die reageert slechts op munt stukken en verder ba<sta. In dat opzicht zo n ding wellicht typisch mense lijk. Maar toch zou ik. voor de sfeer, nog een automaat erbij ivillen verzin nen. Een automaat waarin je een kioartje stopt en waaruit dan een kelner stapt waartegen je over het be roerde weer kunt zaniken en die je kunt verwijten dat het leven er van daag weer zo triest uitziet. Bovendien heeft een automaat geen naam. Tegen je eigen lijf-kelner An dre, Koos, Piet, Jos of Nico te kunnen zeggen, dat maakt van de klant in een café een méns. Daarom voor mij geen automaat. SïbS'l?SSttT"fcSS& mod.ll.n van 25.50 tot 750, IMP. WILLIAM RIKKERS N.V. - BEUK* - DAMRAK - AMSTERDAM 13) Nuchtere Johan had weer zo'n echte ,,Johan-opmerking": ,,Maar die tante vraagt daat toch niet om? 'n Detective bureau stuurt de mensen toch maar niet zo ongevraagd inlichtingen over een of ander neefje...?" Toen Ronald toch bijna weer ineen zakte, wuifde Jan - en de anderen vie len hem uitbundig bij alle bezwaren weg: „We doen net, of Ronnie gesolli citeerd heeft als propagandist vanwege de bijverdiensten. Het moet natuurlijk een abuis lijken-.." Het bier werd weer best, maar tegen drieën werden do Glundere Nachtuilen toch wel erg lui en slaperig. En helaas ging dit schoon festijn toch als een nachtkaars uit. Jan Frankfort zat behaaglijk zijn hete koffie te slurpen, de kousevoeten ge makkelijk op een andere stoel- Tegen over hem. hier in de keuken zat vrouw Maartje. Jan was de vijver in het park aan het uitdiepen. Zijn hoge rubberlaar zen stonden nu buiten, maar verder dan de keuken mocht hij toch niet. Hij stonk naar rotte bladeren en prut. .,Ik heb het er maar niks op begrepen", zei Maartje. met de ellebogen gesteund op de tafel. ,,De oude Mevrouw met juffrouw Bea naar Amsterdam. Wat mevrouw de laatste tijd mankeert... Nou dit, en ze is haar leven nog nooit op de Beurs geweest, en nou opeens wel... En die bezoeken van de notaris..,!" ,,En de dokter", vulde Jan voorzich tig aan en daarmee had hij het al ge zegd, wat er eigenlijk met de oude me vrouw was: zij was niet goed. Angina pectoris, maar volstrekt niet verontrus tend", had de dokter gezegd; dat wis ten Jan en Maartje beiden. En Jan sprak nog een wijs woord: „De oude mevrouw is gek op juffrouw Bea. Nou, en dat zijn wij allemaal. Wat zou dat nog? En dat ze nou eens die geldbewe- ging op de Beurs wil zien, dat vind ik zo gek nog niet-" ,,En toch", besloot Maartje, ,,vind ik het gekkenwerk; daar Jan schoof haar zwijgend zijn lege kopje toe en zij schonk nog eens in en vergat de suiker. Goedige Jan liet het maar. Later, bij de auto, toen de oude mevrouw voorin naast Bea zat, vermaande trouwe Maartje zenuwachtig: ,,Zal je voorzichtig met haar zijn, juffrouw Bea. niet gek rijden? Mevrouw moet oppassen, ze heeft het aan 'r pec toris." dp a ft lual-r.wv Ik,rU bi-i de oprijlaan met haar te- PRAET-MAECKER gen de dikke linde, en daarna aan de overkant rijd ik haar de sloot in, en verder vlieg ik naar Mokum met een Loreley-expresvaartje" antwoordde Bea. De oude mevrouw, wier albasten ge zichtje straalde in het vooruitzicht van deze bijzondere uitstap, kirde genoeg lijk. Daarom lachte Maartje ook weer, maar zij was niet gerust. Wuivend staarde ze de Ford na, toen die met een zeldzaam slakkegangetje de oprij laan uit kroop. Later, in de middag, toen Jan, klaar en schoon en naar frisse zeep geurend, zijn twee koppen thee kwam drinken, nu in de woonkamer van het echtpaar Frankfort, praatte Maartje weer aldoor over de oude mevrouw en de juffrouw: .,Ze is gek op juffrouw Bea. Iedere woensdag, als de juffrouw komt, is een feestdag voor haar! Je weet, wat ze denkt: dat de juffrouw met meneer van Markesteyn trouwt. Ik vind het geen stel, dat heb ik haar gezegd en daar blijf ik bij. Al zijn het honderdmaal beste mensen, de juffrouw en meneer. Mevrouw Haanstra genóót. Zij voelde geen reuma meer; ze dacht niet meer aan angina pectoris en voorzichtig zijn. Zij was echt uit met Bea, haar „doch ter". Mevrouws ogen twinkelden voort durend en knipoogden, wanneer ze Bea's innige blik in het spiegeltje ontmoetten. „Wat gaan we allemaal saampjes doen na de Beurs? U mag het zeggen tante Itte?" vroeg Bea. Ze zei al een tijdje: tante Itte- Dat paste ook wonderwel bij „Oom Dorus", oom en tante. Later in de stad, lunchten ze met el kaar op het terras van het ^Markerhuis- je. Dit op speciaal verzoek van tante Itte, die hier op dat zonnige plekje aan het water met uitzicht op de Nicolaas kerk „dierbare herinneringen" had. sa men met wijlen haar man, die haar de ze Friese voornaam had gegeven, en die later door ieder werd overgenomen zodat ze algemeen doorging voor „Itte". En hier werd het middagprogramma op gemaakt voor de tijd na het Beursbe- zoek: „Natuurlijk naar een film". Toen naderde de afgesproken tijd, zo als het op de uitnodiging van de Ver eniging voor de Effectenhandel stond voor een rondleiding in de Effectenbeurs. Bij de portiersloge werd Bea ontvangen als een goede vriendin. Wie in de Beurs kende niet dat slanke meisje, dat een zilveren knoop had, de enige vrouwe lijke Beursbediende, die toegang had tot de voor het publiek gesloten Beurs- vloer? Door de beursmensen werd aan de stamtafel of in de bank, op de ef fectenkantoren of in het Beursgebouw zelf over haar gesproken als: „die ene van Van Markesteyn" (de andere was dan Bob de Graaff) of en dat het meest ,,die lollige vrouw van de ou we" (Van Markesteyn). In het wachten in de ruime bovenzaal, samen met de andere bezoekers en bezoeksters, die ook allen een uitnodiging aangevraagd had den, tot de spreker inleidende woorden tot het beursbezoek zou richten, gaf Bea haar tante Itte alvast wat uitleg. „Ja, ik heb een zilveren knoop, dus ik ben een biet gemachtigde bediende, dat wil zeggen, dat ik briefjes mag doorge ven en telefoontjes en z.o. De gemach tigde bedienden, die dus in de hoek mo gen opereren, hebben een gouden knoop, snapt u?" Tante Itte knikte, maar ze snapte niets van dat ,,in de hoek opere ren". Ze zei olijk: „Dus zo'n beetje als een tandarts die in de hoek, in de verstands kies, een goudvulling mag aanbrengen?" De twee hadden veel pret. „Ik leg het u nog wel precies uit", fluisterde Bea, toen de spreker achter de katheder ver- schenen was. Nog snel fluisterde tante Itte, toen ze een projectiescherm ont dekte: „We krijgen zeker nog een film, fijn." „Straks, na de rondleiding", ant woordde Bea. Na de gezellige voordracht, die een to taalbeeld gaf van wat de Effectenbeurs is en doet, vond de rondleiding plaats. Enige jongemannen, verbonden aan de Beurs, scheidden de bezoekers in groep jes. Die aan het groepje van tante Itte en Bea was toegewezen, begon dadelijk met een apart welkom: „Geachte aan wezigen. We hebben hier in ons midden een jongedame, juffrouw Evenblij, die alles van effecten afweet. Zij zal mij wel op gezette tijden corrigeren", denk ik. „Stel je niet aan. Karei", zei die juf frouw Evenblij. Toen het groepje op de galerij ver scheen en een blik kreeg op de beurs- vloer beneden hen, stampvol mannen en een gegons als in een bijenkorf, ging Bea werkelijk uitleg geven. Zij richtte zich wel speciaal tot tante Itte, doch de anderen verdrongen zich om haar. Dan plotseling ontdekten de honderden beurs mannen beneden haar en er ging een gejuich op. Alle mannen keken op, haar kant uit. Het beursspel staakte even. (wordt vervolgd) WAARHEID In de wachtkamer van een tand arts in de Amerikaanse stad St. Louis hangt deze (zakelqke) vermaning: „Wil de waarheid kennen omtrent uw tanden. Zo niet, dan worden ze vals". ZUINIG t Men kan niet zeggen, dat men bij de familie C. E. Strauman in Pacific in de Amerikaanse staat Missouri niet zuinig met de koffie omspringt. Poes eet het koffiedik. HALVE EEUW Dat alles vijftig jaar geleden veel degelijker was, bewijst de verhe melteplaat van mevr. Lucy McAl lister in Lemay (USA). Al een hal ve eeuw eet ze er alles mee en de plaat kostte indertijd maar twee dollar vijftig. SCHAPPELIJK Omdat prinses Gracia van Monaco als Grace Kelly toch niet meer naar New York komt om er voor Hitch cock te filmen, heeft het Stanhope hotel ter plaatse, de voor haar en haar gemaal gereserveerde suite te koop aangeboden. De directie heeft het schappelijk gehouden: voor 104.000 dollar is ze van u. 15,00 Lichte gram. 15,15 Triptiek, een progr. voor mensen die vrij willen zijn 15,30 Inter- schoïair muziektoernooi Haarlem 1962 16,00 V.d. jeugd 17.20 Jazzclub (gr.) 17,40 Beurs- ber. 17,45 Volksmuz. uit Centraal-Europa 18,10 Madrigaalkoor: Europese volksliederen 18,30 Het Spectrum, lez. 18,45 Lichte gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Muziek van het Leger des Heils 19,30 Radiokrant 19,50 Klass. gram. 20,00 Doe wat terug, jubileumactie ten bate van het 75-jarige Leger des Heils 21,30 Klass. gram. 21,40 Kanttekeningen 21,50 Promenade-ork. 22,30 Nws. en SOS-ber. 22,40 Avondoverd. 22,55 Platennws. 23,55- 24,00 Nieuws in het kort. DONDERDAG 7 JUNI KRO: 7,00 Nws. 7,15 Lichte gram. 7,30 V.d. jeugd 7,45 Morgengeb. en overw. 8.00 Nws. 8,15 Lichte gram. 8,50 V.d. huisvr. 9,40 Schoolradio NCRV: 10,00 Gram. 10,03 Oude kamermuz. (gr.) 10,15 Morgend. 10,45 Koorzang (gr.) KRO: 11,00 V.d. zieken 11,45 Gew. muz. Brussel Vlaams WOENSDAG 6 JUNI 324 m: 12,00 Nws. 12,03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12,35 Lichte muz. 12,50 Beurskron. 13,00 Nws. 13,15 Kamermuz. 14,00 Amus.- muz. 15.00 Gevar. progr. 16,00 Beursber. 16,06 Eng. les 16,21 Symfonieconcert 17,00 Nws. 17,15 Kamermuz. 17,50 Boekbespr. 18,00 Symfonie-ork. 18,10 Lekenmoraal en filosofie 18,30 V.d. sold. 18,50 Sportprogr. 19,00 Nws. 19,40 Lichte muz. 20,00 Klankb. over de missie 20,45 De zeven kunsten 21,00 Amus.muz. 21,15 Intern, zangwedstr. van België 22,55 Nws. 23,00-23,15 V.d. zeelieden. Brussel Frans WOENSDAG 6 JUNI 484 m: 11,55 Gram. 12,03 Gevar. muz. 13,00 Nws. 13,15 Lichte gram. 14,03 Orkest-conc. en sol. 15,03 Muziek v.d. jeugd 16,08 Lichte gram. 17,00 Nws. 18,30 Jazzmuz. 19,30 Nws. 20.00 Orkestconc. en sol. 20,55 Gram. 21,15 Intern, zangconcours (In de pauze: wereld- nws) 23,00 Nws. WOENSDAG 6 JUNI VARA: 17,00 V.d. kind. NTS: 17.35-17,45 Intern, jeugdjournaal 20.00 Journ. en weer- overz. NCRV: 20,20 Memo 20.30 Pas ge perst 20,55 Doe wat terug, jubileumactie voor het 75-jarige Leger des Heils 21.30 Speelfilm 21,55 Voordr. NTS: 22,15 Do cumentaire film NCRV: 22,40 Voordr. van gedichten. VLAAMS BELGlë: 17.00-18.00 V.d. jeugd' 19,00 TV-feuill. v.d. jeugd 19,30 Automobi- listenkron. 20.00 Nws. 20,25 Het manneke 20,30 Feuill. 21,10 Filmrep. 22,30 Rep. over de ontwikkelingsgebieden 22,40 Filmverslag Ronde van Italië 22,50 Nws. FRANS BELGlë: 19,30 Kath. uitz. 20,00 Nws. 20,30 Film 21,45 Lectuur voor allen 22,30 Nieuws. (Advertentie) De stemming voor de Philipsaandeïen en voor die van de claims is gisteren middag bij de opening aan de vaste kant geweest. Er ontspon zich een grote vraag van lokale zijde. Aangezien het buiten land met verkooporders verstek liet gaan, kon het gebeuren dat, mede dank zij dekkingsaankopen, de Philipsaandeïen op 612 openden, tegen eergisteren als slotkoers 590. Voor de claims werd toen f280 betaald, tegen een vorige slotprijs van 236. De handel was in deze hoek wederom zeer levendig. De stemming voor de overige internationale waarden was merendeels zwak. Kon. Olies twee gulden lager bij een opening op 124,80. De ongeregeldheden in Venezuela, waar Kon Olie zeer grote belangen heeft, wer ken remmend op een hausse-tendentie voor de olie-aandelen. In Wall Street had het aanbod maan dag weer de overhand met als gevolg een niet onbelangrijke koersval. Hoewel de daling er niet zo hard aankwam als een week geleden, gaf het dow jones- gemiddelde voor industrie-aandelen toch een teruggang te zien met 17,5 punt tot 593,64. De Nederlandse, hoofdfondsen kon den zich niet aan deze flauwe stemming op de New Yorkse beurs onttrekken. Zij waren er behoorlijk lager. Het Damrak trok zich gisteren van de flauwe stemming in Wall Street niet veel aan voor wat betreft de Philips aandeïen. In de openingskoersen van de overige internationale waarden kwam verder geen grote verandering meer voor. De Westduitse beurzen gaven lagere koer sen te zien. In de scheepvaartwaarden had de han del niet veel te betekenen. De koersen lagen een weinig beneden het vorige slotniveau. Cultures eveneens iets gemak kelijker. Staatsfondsen door elkaar on- veranderd. 4-6 5-8 Ned. '59 4V4 98% 9818 Ned. *47 3% 88% 88% AKU A 3413; 334% Hoogovens cA 610 595% Philips GBA 590 609% Unilever cA 137,25 136,25 Kon. Olie A 127.35 125.05 Scheepv. Unie A 129% 128% A'dam Bk A 365 365 Kon. Zout cA 750 720 Telefonisch avondverkeer AKU 3371/2—339; Kon. Olie 125.80— 128.00; Philips 607—621; Claims 268— 297; Unileevr 135 g.l.—139 g.l.; Hoog ovens 600605. 35. ..We zullen hem nu maar vast binden," stelde het vreemde heertje aan de lange man voor, toen ze Minter in het fort hadden gebracht. „En stevig ook," bromde de lange man. ,,we zullen hem leren weg te lo pen." Ik ben niet weggelopen," piepte Min ter. lange „Weggevlogen zeker? man uit. „Ik kan niet vliegen," zei Minter, „want ik kan niet toveren. Bent u to venaar?" „Wis en waarachtig! En als je je mond niet houdt, tover ik je tong vast!" „Heus vroeg Minter ongelovig. Maar hij kreeg geen antwoord. De arme Minter werd in het hok gezet, waar Hinter even tevoren ingezeten had en stevig vastgebonden. De deur ging achter hem op slot. „Ziezo Hoephoven." riep het heertje opgewonden. „Nu zijn we veilig We gaan er meteen vandoor!" En hij trok het geite-vei, beladen met de gouden oorijzers, weer aan. „Om drie uur bij Ploeggemol, dat halen we nog net." Maar zo veilig waren de smokkelaars toch niet. want het ventje, dat ze meen den te hebben opgesloten, liep inmiddels al over het landweggetje naar het dorp.

de Stem | 1962 | | pagina 13