Espen wint prachtige van Ronde Brabant Emiel Verstraete wint „Leren Zool" te Rij en Dramatische Dolomietenrit in de Ronde van Italië Leo Marien vestigt te Breda Belgisch record KAALHEID ANT A Boeiende wedstrijd toch in een sprint beslist H. Zilverberg handhaaft zich, Piet van Est valt uit 350 km onophoudelijk strijd Peter Post 3e in Moeskroen Jan Scliroeder op kop in Limburg het geheim van genoegens HELFT VAN RENNERS STAAKT DE STRIJD (ST Slopend gevecht Veel animo voor Wimbledon Vermetele Belg* wêêêÊÊÊL Resultaten Prettigemaar gure tienkamp brd junior kostuum® epassen van het nieuwste rgroeipreparaat Ree, Wielewaallaan 26, Ede, Stationsstraat 46, Zevenaar, ernstige haaruitval, thans weer een gezonde haardos. Separaten (2.35 - 4.60 - 7.50 1.10 - 1.95). 'ook tegen grijzend haar) nta Massage-Olie (1.25 - 4.60) v. Coothplein Haagweg 42 Ginnekenv^eg 129 Grote Markt 9 Haagdijk 18 del Grote Markt 52-54 Pr. Hendrikstraat 91 Baronielaan 197 Winkelgalerij Liniekwartier Edisonstraat 19 Haagsemarkt 17 ^en Valkeniersplein 3 bij: Markt 39 Markt 24 St.-J ozefstraat 122 Bredaseweg 4 Stationsstraat 4 a Grotestraat 327 Dorpsstraat 206 Prof. v. Ginnekenstr. 6 Stoofstraat 21 Blauwstraat 66 Nieuwstraat 146 beien Voorstraat 32 Noordhaven 106 Markt 16 Leysenhoek 26 Molenstraat 62 ïrs Hoofdstraat 13 Nieuwstraat 32 Dorpsstraat 144 a Raadhuisstraat 24 ch afvroeg wie die andere fenkeling kon zijn. Vastbeslo- :n zijn leven tot de laatste demtocht te verdedigen, na- erde Aram het wrak en pas ^en hij het tot op een arm* ngte genaderd was, ontsnap- hem een kreet van verras- ng. De man, die zich waiv ipig aan het drijvend stuk jut vastklemde was niémand iders dan Seewart de Han- ïlaarl DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 JUNI 1962 de etappe, dat na 80 km, toen de kara vaan zich opmaakte de Peel in te trek ken, de voorsprong op het tijdschema reeds tien minuten was. Daar waagde De Jong uit Breda de sprong, maar prompt kreeg de renner van de Bredase bierploeg gezelschap van een Kikkerop- mannetje. Van Ginneken, die (terecht) geen meter kop deed. Vissers verdedigde zijn eerste plaats mede in het voorste gelid, met assistentie van zijn ploegmaat Liebregts, Jan Pieterse uit Oude Tonge (Van onze verslaggever) Cees van Espen, de sterke, blonde Arnhemse rouleur, is winnaar van de bijzonder geslaagde Elfde Ronde van Brabant. In de etappe van zaterdag, 171 slopende kilometers van Ossendrccht naar Oss, ble ven zeven sterken met voorsprong overeind. Cocn Vissers won van dit zevental de vlijmscherpe eindsprint, met in zijn kielzog Haast en Van Espen. In de etappe van zondag, 180 kilometers van verbeten strijd, waar in de mannen van Toon Simons de ene stormloop na de andere ondernamen op de hechte stellingen van de mannen van Leo Marij- nissen uit Zundert, formeerde zich na verbitterde strijd een stoer kwartet. Slechts één van de zeven die zaterdag in de vuurlinie had den gestreden, maakte van dit viertal deel uit: Van Espen; Schuring toonde zich de rapste sprinter, die Snepvangers, Van Espen en Core- mans achter zich liet. Aldus werd Van Espen winnaar van de hele ronde. Niet minder interessant dan de felle strijd om een goede individuele klasse ring, was het tactische gevecht om de ploegenprjjs. De Kikkerop-mannen van Marijnissen streden zaterdag met drie van hun favorieten in de kopgroep. De Drie-Hoefijzersmannen van Simons wa ren daarin met tweeën present. Toen de vlucht naar Oss met succes werd bekroond, betekende dit, dat Kik- kerop met ruim vijf minuten de leiding had na de eerste etappe in het ploegen- klassement, gevolgd door Drie Hoefijzers. Zes minuten na Drie Hoefijzers volgde Radium. Simons bombardeert Het gat dat de discipelen van Marij nissen hadden geslagen, bleek giste ren niet meer te overbruggen, hoe Haast zich ook kromde, hoe naarstig Van der Kloot demarrage op demar rage plaatste, hoe M. de Jong zwoeg de, hoe Van Aert ook z'n best deed en hoe tenslotte ook Snepvangers aan een machtige rush begon, waar uit, toen de kruitdamp opgetrokken was, een kopgroep van vier gefor meerd was en waaraan Van Es pen zijn zege in het eindklassement te danken heeft. Een koers vol bruisend leven dus. Charmant en hoofs Charmant was de ontvangst ten ge meentehuize van Ossendreeht, waar bur gemeester Vos de Wael hoofs-bourgon- disch van zijn sportieve opvattingen Wijk gaf, een sportiviteit, die uiteraard Dijzonder gewaardeerd werd door de «eer S. Dresens, algemeen leider van de W e®nAzlj" mede-organisatoren. Miss North-State, de ronde-miss, wist dit te waarderen, zoals trouwens haar char mant gezelschap e-veneens gewaardeerd Werd. Grimmig Vergeten was achter alle hoofsheid en charme, zodra de karavaan op route was. De oorlog was in ale sportiviteit overigens meteen verklaard. Vasseur uit Tilburg en Van Espen waren te Roosendaal (na 45 km) aan de haal gegaan. Zij werden teruggeroepen Met de toren van Breda aan de verre einder ging de Bredanaar Van Tilburg van de Houthandel Brabant op zijn pe dalen staan. Van Ginneken uit Schijf, een knaap van beton en ijzer, die bij iets tactischer rijden tot de allerbesten zal gaan behoren, verkoos eveneens het avontuur. Weer werd het niets. Bij Oos terhout (89 km) dienden nieuwe avon turiers zich aan, maar weer streek het peloton er op neer. De beslissing v°or„ lanÊ was de strijdbijl be- Tolhoek uit Yerseke stak de iron JD. P'oeggenoten Van Ginne- melriripn^u y uit Ber8en °P Zoom KW 2- ch Present. Haast en Van der 2?' discipelen van Simons, kregen een goedkeurend knikje van hun meester, vergeefs wachtte op een derde moiiia ,a'tent z°u reageren. Van Espen meldde 2lch, eens te meer dus Verheul w- wrdam en Vissers uit 's-Graven- moer bleken ook op buit belust. Nico i Was Present en Vreeburg uit tw ,comPleteerde het tiental. Ver- neui viel af. nog voor de eerste kilome ters m de straten van Tilburg (111 kmi onder de wieltjes zaten. Vreeburg en I, waren de volgende mannen, die eon klap kregen van de man met de ha mer. Zeven sterken bleven overeind. Van nen won, zoals hierboven verteld. Vis sers de eindsprint. Zo hoog was het tempo van de twee- Een harde wind, een zwaar wolkendek, kenmerken van de 11e Ronde van Bra bant. was de vijfde die het peloton zijn wieltje liet zien. Dit vijftal werd echter door het noodlot achterhaald, want. te Beek en Donk, toen er een gat van een kilometer gaapte, was de brug over het kanaal gesloten. Kostbare seconden gingen verloren. Wel werd de vlucht nog even voortgezet, maar de cadans was verrboken. En aldus fietste het gezelschap na 117 km weer broederlijk vereend verder. Broederlijk? Snepvangers dacht er an ders over. Met een machtige demarrage schudde hij twee, drie mannen van Marijnissen van zijn wiel. Het gezelschap van Schuring (Radium) en Coremans (Houthandel Brabant) en Van Es pen (Quick Up) moest hij wel gedogen. De ploegoverwinning voor Kikkerop kwam aan een zijden draadje te han gen maar uiteindelijk bleven vjjjf hele minuten toch wel een bijzonder kostbare belegging. Op luttele meters voor de finish kwam Schuring zij aan zij met een verbeten vechtende Snepvangers. Schuring, aldus winnaar van de tweede etappe, waarmee een nieuw rijk hoofdstuk werd toege voegd aan de Ronde van Brabant, die jaar in jaar uit jonge talenten naar vo ren brengt. In een onregelmatige eind sprint voor de vijfde en zesde plaats versloeg Pietersen Theo Rutten uit Leen de, maar Pietersen werd terecht, om dat hij zijn streep niet had gehouden verwezen naar de zesde plaats. Uitslag eerste etappe: 1 C. Vissers, Eroba, 4.38.01; 2 C. Haast, Drie Hoefijzers, 4.38.01; 3 C. v. Espen, Quick Up, 4.38.01; 4 Jac. v. d. Kloot, Drie Hoefijzers, 4.38.01; 5 M. v. Ginne ken. Kikkerop, 4.38.01; 6 J. Tolhoek, Kik kerop, 4.38.01; 7 H. de Rooij, Kikkerop, 4.38.01; 8 Th. Rutten, Radium. 4.41.07; 9 A. v. Kemenade, Radium, 4.41.07; 10 A. Rutten, Peet v. Est, 4.41.07. Tweede etappe: 1 Schuring 4.20.31; 2 Snepvangers z.t.; 3 Van Espen z.t.; 4 Coremans z.t.; 5 Rut ten 4.21.50; 6 Jan Pietersen z.t.; 7 W. Heeren (winnaar sprint peloton) 4.24.13; 8 Th. Brekelmans z.t.; 9 A. van Aert z.t.; 10 Coen Vissers z.t. Algemeen klassement: 1 Van Espen 8.58.32; 2 Vissers 9.01.23; 3 Van der Kloot z.t.; 4 Haast z.t; 5 Van Ginneken z.t.; 6 W. de Rooij z.t.; 7 Th. Rutten 9.02.57; 8 A. van Kemenade 9.04.29; 9 A. Rutten z.t.; 10 L. Hermens z.t. Algemeen ploegenklassement over bei-, de etappen: 1 Kikkerop 27.04.09; 2 Drie Hoefijzers 27.08.14; 3 Radium 27.12.38: 4 Eroba 27.20.21; 5 Houthandel Brabant 27.21.36. Peter Post is zaterdag als derde ge ëindigd in een internationaal criterium, dat in het Belgische plaatsje Moeskroen is gehouden. Winnaar werd de Belg Robert Le- langhe die de 75 ronden (97 km) af legde in 2 uur 38 min.) Zijn landgenoot Leon van Dale werd met een half wiel achterstand tweede voor Peter Post, Henri Dewolf (B.) en Hilaire Couvreur (B.) Jo de Roo finishte als dertiende. De Duitser Rudi Altig, met vier ronden achterstand, als 27e. De Belgische oud wereldkampioen Rik van Steenbergen gaf halverwege de wedstrijd op. De Nederlander Jan Schroeder heeft na de eerste dag de leiding in het al gemeen klassement van de Ronde van Belgisch Limburg voor amateurs. Hij zegevierde in de eerste halve etappe en legde in de daarna volgende tijdrit over 17,5 km in Vliermaal beslag op de vijfde, plaats achter o.a. de winnaar Freddy van Gheluwe (Belg), die dertien sec. sneller was dan de Nederlander. Het algemeen klassement luidt: 1. Jan Schroeder (Ned.) 3.17.35. 2. Ro ger Swerts (B.) 3.17.40. 3. Jos. Boons (B.) 3.17.41. Voor het traditionele Wimbledon ten nis toernooi dat op 25 juni in Londen begint, hebben spelers en speelsters uit 42 landen ingeschreven.Evenals in de voorgaande jaren overtreffen de in schrijvingen 't aantal beschikbare plaat sen verre. Er worden ook dit jaar weer selectiewedstrijden gehouden. De winnaars van de enkelspelen 1961 Angela Mortimer en Rod Laver zullen hun titels verdedigen terwijl de kampi oene van 1960, de Braziliaanse Maria Bueno, die vorig jaar wegens geelzucht verstek moest laten gaan, ook nu van partij is. DEREK IBBOTSON, de vroegere Britse wei'eldrecordhouder op de mijl, heeft zaterdag in Sheffield een wedstrijd over drie mijl gewonnen in de beste tijd die dit jaar in Engeland werd gelopen. Ibbotson die zijn landgenoot Ken Wood met bijna 100 meter ver sloeg, legde de afstand af in 13 min. 31,6 sec. DE JAARLIJKSE polodagen, die zater dag en zondag in Utrecht zouden wor den gehouden, gingen niet door. Te lage temperatuur van het water was de oorzaak. TIJDENS de grote prijs van Monaco voor formule juniorwagens, zaterdag op het stratencircuit van Monte Carlo, is de Britse coureur Dennis Taylor met zijn Lola-Ford verongelukt. Bij het uitko men van de tunnel verloor hij de macht over het stuur en vloog tegen een boom op. ^..^-JARIGE Canadese atleet Bruce a fj?eeft bi-> wedstrijden in Compton de 5000 meter gewonnen in de beste t'Jd, die ooit in Amerika werd ge maakt. Kidd zegevierde in 13.43.8 vóór de Amerikaan Max Treux en de Nieuw Zeelandse Olympische kampioen Mur ray Kalberg. Twintig meter voor de eindstreep lagen nog drie renners zij-aan-zij in „De Leren Zool", een wieler wedstrijd over 140 kilometer, zon dagmiddag in Rijen verreden. Het waren Emiel Verstraete, Joop van der Putten en Piet Steenvoorde. Zij hadden op dat moment alle maal nog zegekansen. Emiel Ver straete, die tot op dit ogenblik een schitterende wedstrijd had gereden deed een laatste aanval. Heel even ging hij op een van zijn pedalen staan en zie.Joop van der Put ten en Piet Steenvoorde waren geklopt. Het was de apotheose van een wielerwedstrijd, die van het begin tot het einde boeide. Niet minder dan zestig renners gin gen van start. De verwachtingen wa ren hoog gespannen, want reeds voor de aanvang werden zeer hoge premies aangekondigd. Een eerste premie van ƒ100.- bracht Peter Post en Bas Malie paard op het voorplan. De Amstelvener stak het geld op zak en verdween in het peloton, dat spoedig enkele eenhe den moest missen. Henk Nijdam had met pech af te rekenen en Piet Rent meester draaide niet. Aangemoedigd door de forse geldbedragen zonderden zich drie renners af: Jacques van der Klundert, die opnieuw goed reed. Piet Steenvoorde en Nico Walravens uit Den Bosch. Dit drietal nam een voorsprong van rond de halve minuut. De diverse premies inspireerde het trio niet tot grootse daden. Jaques, Piet en Nico ble ven wel het peloton op veilige afstand houden. Dat kon echter niet blijven du ren. Onder impuls van Peter Post, Piet Damen, Coen Niesten en enkele anderen werden- de leiders ingehaald. De helft van de wedstrijd was toen echter gere den. Heel lang duurde het niet of de strijdbijl werd opnieuw naar boven ge haald. Een nieuw trio ontsnapte. Koen Niesten, Piet van Hees en Emiel Ver straete kregen op hun beurt een voor sprong, die steeds rond de twintig se conden schommelde. De eerstgenoemde ontfermde zich over een premie, die maar liefst ƒ150- groot was. Achter de leiders streden een twintigtal ren ners die nog lang niet kansloos waren. Dertig kilometer voor het einde werden Koen, Piet en Emiel ingelopen. Doordat ook een derde groepje kans had gezien terug in het peloton te komen begon de finale met een dertigtal renners. Voor dat aan de laatste kilometers werd be gonnen kwam er een nieuwe splitsing tot stand. Dertien renners zagen kans zich af te scheiden van het peloton, waarin favoriet Peter Post (hij reed niet zo best) schuil bleef gaan. De dertien Miel Verstraete (pijl) flitst als eerste over de finish in Rijen. Links liggen Joop van der Putten en Piet Steen- voordedie de tweede en derde prijs behaalden. moesten uiteindelijk gaan uitmaken wie zich winnaar zou mogen noemen van de Vijfde Leren Zool". Emiel Verstrae te toonde zich in de laatste meters de sterkste. De uitslag: 1. Emiel Verstraete, Ede. de 140 km in 3.23.41. 2. Joop van der Put ten, Den Haag. 3. Pief Steenvoorde, Heemstede. 4. Piet van Hees, Hooger- heide. 5. Coentje Niesten. Beverwiik 6. Piet Damen, Lieshout. 7. Jaap Kersten. Rucphen. 8. Cees Lute, Castricum. 9. Karei Borgmans, België. 10. Bas Malie paard, Willemstad. 11. Theo Sijthoff. Rotterdam. 12. Lambert van der Ven. Vlijmen. 13. Jacques van der Klundert, Hoogerheide. 14. Jurie Dokter, Hengelo. 15. Mik Snijder, Halfweg. Vooraf werd een nieuwelingenwed strijd gereden. Precies 100 renners ston den aan de startlijn voor een trip van 60 km. In het veld zaten enkele Belgen, die zich gedurende de gehele wedstrijd niet lieten zien, maa~ twee ronden voor het einde verrassend naar voren kwa men. Een drietal Kempische renners nam een kleine voorsprong. Een van de drie wist deze voorsprong tot op de finish te handhaven. Het was J. Le- naerts uit Merksplas, die zó de zege voor zich opeiste. Hij legde de 60 km af in 1. 28. 13. 2. P. van Hoorn, Oss op 6 seconden. 3. J. v. d. Put, Tilburg. 4. G. Stiegelis, Dordrecht. 5. H. van Gulik, Rotterdam. 6. B. v. d. Geest, Den Haag 7. J. Lazerom, Amsterdam. 8. T. Hane- graaf, Hank. 9. L. Schutte. Amsterdam. 10. F. Stoots, Amsterdam. (Advertentie) De veertiende tappe van de£ing alleen door terwijl Massignan, Eat- tl t- t tistini en Baldini op hun beurt Anglade Ronde van Italië, die zaterdag na achter zich lieten, omdat de Italiaanse de enige rustdag in Nevegal renners van Belluno naar Moenaplaats in de algemene rangschikking die 1 jmet een verschil van drie seconden werd zou leiden, bleef letterlijk in deingenoraen door Battistini. sneeuw steken. Zondag veranderde de situatie weer, Sneeuwstormen, afgewisseld door hetgeen de Ultslasen zeggen, een ijskoude regen en spiegelglad de wegen in de Dolomieten dwon gen de organisatoren deze etappe op de top van de Rolle te laten eindigen in plaats van in het 38 km verder liggende oorspronkelij ke einddoel Moena. Maar liefst 56 van de 109 gestarte renners staakten de strijd tegen de abo minabele weersomstandigheden, zodat het rennersveld van de Giro met een klap tot minder dan de helft terugge bracht werd. Bij de slachtoffers waren favorieten als Gaul, Rik van Looy, Panmbianco, Ron- chini en onze landgenoot Piet van Est. Het meest tragisch was de ondergang van Charly Gaul, de man van kou, wind en sneeuw, die zes jaar geleden onder soortgelijke omstandigheden de Giro Het drama van Gaul begon reeds bij de afdaling van de eerste col, toen de Luxemburger geen enkel risico durfde te nemen en achter werd gelaten door het peloton. Een val vergrootte zijn ach terstand en een half uur nadat de hoofd macht de Forcella Straulenza was ge passeerd. arriveerde Gaul pas aan de top. Lopendhij had een warm bad genomen en andere kleren aangetrok ken. Evenals de meeste andere renners durf de hij niet op de fiets aan de afdaling te beginnen, zodat men hem kon zien lopen naast de toeschouwer, die met de rechterhand de fiets van de Luxembur ger stuurde en met de linker hand een parapluie boven het hoofd van de onge lukkige coureur hield. Marcel Ernzer, zijn trouwe helper was op de fiets ge bleven en volgde zijn broodheer als een schaduw. De sneeuwstorm minderde geen moment in kracht en in Pescul (een gehucht 5 km na de top) duidde een hoop op elkaar gegooide fietsen erop, dat een dertigtal renners, onder wie wereldkampioen Rik van Looy, een toevlucht in de hui zen hadden gevonden. Ondanks alles ging de koers echter door. De sneeuw had plaatsgemaakt voor een striemende ijsregen, maar dat verhin derde Cestari, Fallarini en Soler niet om bij de beklimming van de Forcella Staulanza een kleine voorsprong te ne men. Zij werden ingelopen en op de pas sage van de Santa Ulucia (na 72 km) kwam een gesloten groep van twaalf renners door bij wie de gele-truidrager Desmet, Battistini en Massignan. De uit eindelijke étappewinnaar Meco had hier een achterstand van 4 min. 15 seconden. In de lange afdaling naar Gordo kwam Desmet tweemaal te vallen, waardoor de Belg het contact met de kopgroep verloor. Na 100 km had hij een achter stand van 11 min. 35 sec. zodat de Fransman Anglade op dat moment vir tueel leider in het algemeen klassement was. Het schouwspel kreeg steeds meer weg van een hallucinatie met renners, die door dikke sneeuwranden op de wenkbrauwen nauwelijks meer waren te herkennen. Vicenzo Meco. die de kop groep had ingehaald verzwakte niet. Hij (gem Ercolo De uitslag van de zalerdagrit: 1 Vicenzo Meco (It.) 6.41.06 snelh. 23.933 km per uur.) 2. Baldini (It.) 6.44.33. 3. Imerio Massignan (It.) z.t. 4. Nino Defilippis (It.) z.t. 5. Graziano Battistini (It.) z.t. 6. Taccone (It.) z.t. 7. Perez Frances (Sp.) z.t. 8. Balmariion (It). 6.45.13. 9 Pellegrini (It.) 6.45.23. 10. Fallarini (It.) 6.45.35. 12. An glade (Fr.) 6.46.10. 14. Zilverberg (Ned.) ".46.25. 19. Nencini (It.) 6.49.22. 29. Des met (België) 6.59.39. De uitslag van de zondagrit: 1. Vittorio Adorni (It.), de 215 km van Moena naar Aprica in 6 uur 45 min. en 32 seconden. 2. Vito Taccone (It.) 48.57. 3. Huub Zilverberg (Ned.) 6.50.07 4. Angelino Soler (Spanje) 6.50.52. 5. Guido Neri (It.) 6.51.17. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Battistini 88.45.13. 2. Perez Frances op 31 sec. 3. Massignan op 1.07. 4. De filippis op 2.20. 5. Anglade op 2.51. 6. Baldini op 3.42. 7. Taccone op 4.10. 8. Adorni op 6.00. 9. Suarez op 7.01. 10. Bal- manion op 8.49. 13.Zilverberg op 10.13. Charly Gaul te koud Zaterdag en zondag heeft de A.V. Sprint te Breda een nationale tienkamp verwerkt. Ondanks het koude weer met hinderlijke wind op de eerste dag is men tot behoorlijke prestaties gekomen. Vooral de Belg Leon Mariën van het Antwerpse Beerschot, die vanaf het be gin de leiding gehad heeft, overtrof zijn vorige prestaties en ook die van andere Belgen en vestigde met een puntentotaal van 6616 punten, een nieuw Belgisch record. Hij verrichtte op 5 onderdelen de bes te prestatie, nl. 100 m in 11 sec., ver springen 6.83 m, 400 m in 50,7 sec., 110 m horden in 14,7 sec., polshoog 3.49 m; op 2 onderdelen werd hij 2e: hoogsprin gen 1.75 m, 1500 m in 4.25,6 min.; bij speer werd hij 3e met een worp van 46.38 m. Op de twee andere nummers behaalde hij een zevende plaats: kogel 11.48 m en discus 35,69 m. Het kogelstoten werd gewonnen door J. v. Heek, Holland, met 13.43 m, die het hoogspringen won met een sprong van 1.80 m, waarbij hij gezelschap had van H. Buermans, Beerschot, en de jon ge Rotterdammer, N. Tournier. Minerva. G. Verhallen, Zeemacht, won discus met, 43.47 m. W. Thissen, AAC, noteerde op speer de verste worp: 51.14 m., terwijl C. Huys- sen, Beerschot, de 1500 m in de kortste tijd liep: 4.16.9 min. Onze stadgenoot Jac. Evers, Sprint, maakte met de polsstok een mooie sprong. 3.40 m, en plaatste zich daarmee 2e op dit onderdeel. De mooiste strijd om de meeste punten ontspon zich tussen v. Heek en Thissen. Van Heek bleef van het begin een voor sprong houden, tot het laatste nummer begon, de 1500 m. Toen was de stand nog 5600 punten voor J. v. Heek tegen 5263 punten voor W. Thissen. Maar op de 1500 m kon de Holland -man slechts 149 punten behalen, tegen de AAC'er 514. Na afloop werden veel lof woorden gesproken over de organisatie en de conditie van de baan. Waarnemend voor zitter W. J. Diepstraten reikte de prij zen uit in onderstaande volgorde: 1 L. Mariën, Beerschot, Antwerpen, 6616 p., nieuw Belgisch record; 2 W. Thissen, AAC, Amsterdam. 5777 p.; 3 J. v. Heek, Holland, Leiden, 5749 p., nieuw Zuidholl. record; 4 R. Knol, Haarlem, 5249 p.; 5 N. Tournier, Minerva, Rotter dam, 4995 p.; 6 H. v. Lieshout, ALO, R'dam, 4809 p.; 7 J. de Jong, ALO, R'dam. 4739 p.; 8 A. Klaassen, Quick, Nijmegen, 4591 p.; 9 H. Fishbuch, Miner va, R'dam, 4571 p.; 10 H. Buermans, Beerschot, Antwerpen. 4530 p.: 11 M. Reissenweber, KMA. Breda, 4514 p.; 12 J. v. d. Linden, RKAVT, Tegelen, 4474 p.; 13 C. Huysscn, Beerschot. Antwerpen, 4288 p.; 14 J. v. Broekhoven, Diomedon Steenbergen. 4286 p.; 15 G. Verhallen, Zeemacht, Den Helder, 4243 p.; 16 M. Bettonville, K. en K., Tilburg. 4190 p.; 35 Jac. Evers, Sprint, Breda, 3385 p.

de Stem | 1962 | | pagina 9