Titelstrijd in onwaardi is een Chili vertoning EN JIJ HET VELD UIT! Promotiewedstrijden Zwitserland, Bulgarije en Mexico reeds „out" Zege van Blauw Wit in intertoto-competitie Sug Chili: veel schandalen Vlissingen nog tweede Rood Wit neen Intertoto grote sof Oldenzaal amateur Uitslagen ar van Ray nu de lijst Volkomen unfair Pele SNEL HATTRICK BREUK Kans Hard RESULTATEN EN STANDEN Verlies voor PSV Eeijenoord en Ajax HEBT U T ZO? ft Rood Wit haalt het niet SMG klopt (2-1) Zeeland Sport RWB gelijk (3-3) tegen Sparta Nederlaag van Zwaluw VFC Nieuw Borgvliet 2-1 tegen Gloria DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 JUNI 1962 (Speciale verslaggeving) Een k.o.-slag voor de sportiviteit. Daarvoor zorgden in Santiago op de derde wedstrijddag van het toernooi om de Coupe Jules Rimet de spelers van Chili en Italië. De Brit Ken Aston stuurde twee Italianen naar de kleedkamer een Chileense overtreder zag hij daarbij finaal over het hoofd doch zelfs dat kon de rust niet doen terugkeren. Tot tweemaal toe moest de politie het speelveld betreden. In de laatste fase van de strijd vormden honderden agen ten een cordon om het toernooiveld. Zelfs journalisten die al zo'n halve men senleeftijd vrijwel alle belangrijke voetbalwedstrijden ter wereld zien, moesten het toegeven; dit hadden ze nog nooit meegemaakt. Stanley Rous, de president van de FIFA, kan de scheidsrechters opdragen strenger op te treden tegenover unfaire methoden; zolang de spelers zelf niet meewerken heeft het nauwelijks zin, Direct na het begin van Chili-Italië was het al mis. Zes minuten waren er gespeeld toen Ken Aston de politie te hulp moest roepen om Giorgio Ferrini, de Italiaanse linksbinnen, van het veld te verwijderen, nadat deze linkshalf Ela- dio Rajos tegen de grond had geslagen. Er was overigens al een incident aan voorafgegaan, want Leonel Sanchez was reeds k.o. gegaan na een klap van de Chileen Maschio. Een vrije trap vond de Brit, gadegeslagen door 70.000 warm bloedige Chilenen, een afdoende bestraf fing. En zo ging het door, de ene overtre ding volgde onmiddellijk op de andere. Het werd een dramatische wedstrijd waarin scheidsrechter Aston lang niet vrij van schuld was. In de 43e minuut besliste Leonel Sanchez een duel met David, de Italiaanse rechtsback, mei de vuist. Aston zag het niet, of wilde het niet zien. Toen echter drie minuten la ter Mario David oog-om-oog tand-om- tand liet gelden moest de tweede Ita liaan de kleedkamer opzoeken. In d£ rust van dit een wereldkampioen schap onwaardige duel stelde verder een arts bij Umberto Maschio een neusbeen breuk vast. De Italiaan speelde echter door zijn ploeg tenminste nog een kans te geven. De strijd was te ongelijk. Toch duurde het nog bijna een half uur voordat rechtsbuiten Ramirez zijn ploeg de lei ding kon geven. De gehele tweede helft bleef het Italiaanse strafschopgebied centrum van de strijd. Pas vier minuten voor het einde kon rechtsbinnen Jorge Toro de zege veilig stellen (2-0). PELE .voorlopig rust Het enige positieve punt van dit tries te „gevecht" is dat Chili een plaats in de kwartfinales eigenlijk niet meer kan ontgaan. Brazilië heeft, precies zoals vier jaar geleden in Zweden, in de tweede wedstrijd van het eindtoernooi met een 0-0 gelijkspel genoegen moeten nemen. Ditmaal echter niet door bijzonder sterk spel van de tegenstanders der wereld kampioenen. Hard, meedogenloos hard is Tsjechoslowakije voor amper 16.000 toe schouwers in Vina del Mar te werk ge gaan. De grenzen van de onsportiviteit werden bedenkelijk dicht benaderd. De Tsjechen mochten van geluk spreken dat de Fransman Schwinte een overtreding Voor Zwitserland, Mexico en Bulga-onderzoek van de blessure uit dat de rye was het toernooi om de Coupe Jules onfortuinlijke Helveet een kuitbeen had Rimet zondagavond in Chili ten einde. Met nul punten uit twee wedstrijden staan de ploegen onderaan in hun groep en een tweede plaats noodzakelijk voor de kwartfinales behoort niet meer tot de mogelijkheden. Chili en Hongarije zijn voorts vrijwel zeker van een plaats in de tweede eind ronde. De teams behaalden in de eerste twee ontmoetingen de volle winst. De doelgemiddelden van beide landen zijn zo bijzonder gunstig, dat slechts „onmo gelijke" scores beide ploegen nog in moeilijkheden kunnen brengen. Ook Rusland had zijn kwartfinale plaats zondagavond veilig kunnen stel len. Het leek zeker dat de ploeg van Gavril Katsjalin in Arica een grootse overwinning op het zwakke Columbia zou gaan behalen. Dank zij Ivanov, Ka- nëltsky en nogmaals Ivanov leidde Rus land na een kwartier al met 3-0. Via 3-1 werd het, kort na de rust, 4-1. Toen kwam het „Columbiaanse kwartiertje' In de 23e minuut bracht rechtsbinnen Coll de stand op 4-2. Bepaald verontrus tend werd het amper twee minuten la ter nadat Radar, de linksbinnen van Co lumtoia, doelman Yashin voor de derde maal passeerde. Nauwelijks waren de Russen van hun eerste schrik bekomen toen jmiddenvoor Klinger, tot groot en thousiasme van 10.000 meelevende toe schouwers, gelijk maakte. Een verwoed offensief volgde, doch de Zuidamerika nen lieten zich niet meer verrassen. Niet de minste moeite heeft Hongarije in Rancagua met het door blessures ver zwakte Bulgarije gehad. Met 6-1 gingen de Bulgaren ten onder. Na 12 minuten was de strijd al ruimschoots beslist. Mid denvoor Florian Albert r2x), Tichy en Solymosi hadden de Magyaren toen al ee^ 4-0 voorsprong gegeven. Pas nadat Albert zijn hattrick, had voltooid (5-0) kreeg Bulgarije eindelijk door rechts- b'nne? Sokilof zijn tegen-doelpunt. Ti chy bracht tenslotte twintig minuten vcJor "et eindsignaal de stand op 6-1 In de allerlaatste minuut van de wed strijd tegen Mexico, voor 12.000 bezoekers in Vina del Mar gespeeld, greep Spanje zijn kans de kwartfinales te bereiken Een doelpunt van rechtsbinnen Peiro nnl Spanjaarden nog juist de zege (1-0). Opnieuw is het een spel van kat- en-muis geweest, waarin „muis Mexico" bijzonder knap verdedigde. In een bijzonder slechte wedstrijd heeft West-Duitsland de ploeg van Zwitser land verslagen De beste man in dit ma tige duel was ongetwijfeldscheids rechter Leo Horn, die voortreffelijk floot en ook nu heer en meester was van het terrein. Iets wat te weinig voorkomt in deze wedstrijdenreeks voor de wereld titel. Een harde charge van linkshalf Horst Szymaniak schakelde in de 2e minuut van de wedstrijd al Norbert Eschmann, de linksbinnen van de Zwitsers, uit. Wel iswaar kwam hij na een twintigtal mi nuten weer in het veld terug, doch veel nut had dat niet. In de rust wees een gebroken, zodat hij in een ziekenhuis moost worden opgenomen. Pas in de 44e minuut zag linksbinnen Bruells kans zijn ploeg de leiding te ge ven na een voortreffelijke solo gevolgd door een gericht schot in de rechterhoek (1-0). Toen Heinz Schneiter, 12 minuten na de rust, een duel met Uwe Seeler ver loor kreeg de Westduitse aanvalsleider een niet te missen kans. Van 12 meter afstand sloeg hij doelman Elsener kans loos (2-0). Schneiter maakte een kwartier voor tijd zijn fout goed. Een slecht wegge werkte bal pikte de Zwitserse verdediger op, een keihard schot volgde, dat doel man Fahrian volkomen verraste (2-1). van Lala tegen de snelle Garrincha bin nen de beruchte lijnen onbestraft liet. Geluk hadden zij ook, toen de Franse arbiter een handsbal van linksback No- vak over het hoofd zag. Maar al heeft dit gelijke spel vrijwel zeker gemaakt dat Brazilië en de Tsje chen beide landen hebben 3 punten uit 2 wedstrijden de kwartfinales zul len bereiken, toch gingen de wereldkam pioenen van 1958 als de grote verliezers van het veld. In de 25e minuut werd wonder-voetballer Pele door een harde charge zo erg aan de linkerenkel gebles seerd, dat hü verder een figurantenrol moest spelen. De populaire Braziliaan is, zo werd na afloop vastgesteld, zeker voor acht a tien dagen uitgeschakeld. De kans is zelfs groot dat hij het gehele toernooi niet meer kan spelen. Brazilië was daarna zichzelf niet meer. Wel behielden de Zuidamerikanen een overwicht, maar tot doelpunten kwamen zij toch niet. De Tsjechen, die met een gelijkspel meer dan tevreden waren, trokken zich terug in de verdediging tot groot ongenoegen van de toeschou wers. De beste man van het veld? De nog altijd onvermoeibare Didi, die overal op dook waar dat nodig was. Dank zij voortreffelijk werk van de Engelse verdediging hebben de mannen van Walter Winterbottom hun kans op een plaats in de kwartfinales behouden. Met 3-1 werd voor een kleine 12.000 toeschouwers in Rancagua Argentinië verslagen. Zo heel erg moeilijk hebben de Argentijnen het de Engelsen overi gens ook niet gemaakt. Uit een strafschop wegens hands scoor de Ron Flowers na 17 minuten het eer ste doelpunt voor Albion. Dank zij links buiten Bobby Charlton werd het, kort voor de rust, 2-0. Nadat Jimmy Grea ves, 22 minuten na de hervatting, een fout van doelman Antonio Roma afge straft had (3-0), scoorde Jose Sanfilippo, de Argentijnse linksbinnen, eindelijk te gen (3-1). Het verhaal wordt eentonig: ook in Arica bij Uruguay-Zuid-Slavië werd op het scherp van de snede gestreden. Ook hier moesten twee spelers het veld ver laten. Achttien minuten voor tijd stuur de scheidsrechter Galha de linksbinnen van Uruguay, Angel Cabrera, naar de kleedkamers. Nog geen minuut later werd hij gevolgd door de Zuidslaviër Popovic. Hoewel Uruguay na 20 minuten de lei ding nam heeft de ploeg nauwelijks kan sen op de overwinning gehad. Nadat Skoblar uit een strafschop kort daarop gelijk maakte, beheerste Zuid-Slavië de wedstrijd volkomen. Doelpunten van Milan Galic, de man die in de eindstrijd van het Olympisch voetbaltoernooi van het veld werd gezonden, en Jerkovic brachten het team uit Europa een 3-1 zege. De uitslagen van de wedstrijden de wereldbeker van dit weekeinde: Zaterdag: A Uruguay-Zuid-Slavië 1-3, B Chili-Italië 2-0, C Brazilië-Tsjecho- Slowakije 0-0, D Argentinië-Engeland 1-3 Zondag: A Rusland-Columbia 4-4, B Zwitserland-West-Duitsland 1-2, C Mexi- co-Spanje 0-1, D Bulgarije-Hongarije 1-6. Standen: Groep A: Rusland Zuid-Slavië Uruguay Columbia Groep B: Chili West-Duitsland Italië Zwitserland Groep C: Brazilië Tsje^ho-Slowakije Spanje Mexico Groep D: Hongarije Engeland Argentinië Bulgarije 2 2 0 0 4 8-2 2 10 12 4-3 2 10 12 2-3 2 0 0 2 0 1-7 Woensdag 6 juni worden gespeeld: A Uruguay-Rusland, B Chili-West-Duits land, C Brazilië-Spanje. D Argentinië- Hongarije. Alleen Blauw-Wit slaagde er in een zege te behalen in de wedstrijden, die Nederlandse clubs speelden in de Inter- totocompetitie. Feijenoord, PSV en Ajax leden nederlagen. Het zag voor Blauw Wit, dat thuis tegen het Duitse Hildesheim opereerde, niet naar uit, dat het een zege zou be halen, want bij de rust hadden de Am sterdammers een 1-3 achterstand. In de 10e minuut had Klause zijn ploeg de leiding gegeven. Zimmerman zorgde de 16e minuut voor 0-2 en pas daarna kwam er een Amsterdams antwoord. Door Clement immers werd het in de 28e minuut 1-2. Nog voor het rusten en wel in de 43e minuut scoorde Winkel- mann 1-3. De match leek voor Blauw Wit verloren, maar de ploeg kwam terug. Door twee goals van Bleijenberg werd het 3-3. Tenslotte was Traeger zo vrien delijk in eigen doel te schieten. Blauw Wit zegevierde daardoor met 4-3. Lanerossi speelde in Vicenza tegen Feijenoord. Na 45 minuten was de stand nog dubbelblank. De nauwelijks 3000 kijkers kregen ook geen boeiende tweede helft te zien. In de 73e minuut scoorde de Italiaanse rechtsbuiten Vernazza. Fijeenoord kwam er niet aan te pas en 6 minuten voor het einde werd de wed strijd beslist door een goal van Fortu- nato (2-0). PSV verloor in Eindhoven met een oneven goal van Rot Weiss Oberhausen. De 11.000 kijkers zagen een pittige wed strijd. De ploegen waren tegen elkaar opgewassen. De enige goal viel in de 55e minuut. De Duitse linksbinnen Dait scoorde en dat betekende uiteindelijk de zege (0-1). Ajax verloor in het Yoegoslavische Tabanya met 2-1. Bij de rust was de stand nog dubbelblank. Uitslagen intertoto: De uitslagen van de wedstrijden die dit weekeinde voor de intertoto-compe titie werden gespeeld, luiden: 1: Racing Paris-Venezia 3-3. 2: Ujpest-Stade Frangais 0-0; Groep Groep Mantua-Spartak Praag 2-3, Groep 3: La Chaux de Fonds-Padua 2-3; Spartak Pilsen-Dorof 7-2. Groep 4: Servette-Serajewo 3-2; Nimes- Slovan Nitra 2-0. Groep 5: FC Belgrado-Bayern Munchen 4-1; Lanerossi-Feijenoord 2-0 Groep 6: PSV-Rot Weiss Oberhausen 0-1; FC Basel-Ryeka 2-2. Groep 7: Tabanya-Ajax 2-1; Nancy- Kaiserslautern 3-1. Groep 8: Blauw Wit-VFV Hildesheim 4-3; Velez Mostar-SC Pees 1-2. (Advertentie) IVoor betere sportprestaties Dextrose tabl. Imp. ELMA Breda. Tel. 30183 Vlissmson-Vt-lpi tos Siffmt.LMiI-J.O.S. ttnlok.-'S.-Xarxei P.5.V. mwrh.uisen T-ttahtiopv-.Vw BI. IVU-lïiMeshHm Nsncy-KitlscrsUttt. Nlmcs'SU'viui Bm'lnjr tor.-Veneaia At£<>J!Unit--Kt\jïl»niI ft i ft MyxVoo-Spaïtie Hos. ClilU-IialW Ros. wedstrijd Chili-Italië in Santiago stuurd. Foto: De Engelse scheidsrech- is een veldslag geworden. Diverse spe lers moesten het veld uit worden ge- Naar le klasse Dapper strijdend is Rood Wit in de promotiewedstrijd tegen Val- kenswaard ten onder gegaan. De roodwitten gingen pas in de aller laatste minuut door de knieën, toen Fiers de stand op 3-2 bracht. Door deze overwinning promoveert Valkenswaard naar de eerste klas se en zal Rood Wit het volgend seizoen opnieuw in de tweede klasse uitkomen. In de eerste helft waren de zenuwen Valkenswaard de baas. Het onbevan gen spelend Rood-Wit was aanzienlijk sterker en nam al spoedig de leiding. Bij een onoverzichtelijke situatie voor het doel van Geenen sloeg achterspeler Van Laarhoven de bal achter de doel lijn weg. De scheidsrechter kende geen doelpunt toe, maar legde de bal op de elfmeterstip. vanwaaraf Suikerbuik foutloos inschoot (0-1). Vlak voor de rust bracht Wijnen uit moeilijke positie de partijen op gelijke voet en daarmee mocht de thuisclub beslist niet ontevre den zijn. (1-1). Na de nervatting liet Valkenswaard zich van een betere zijde zien. De gastheren hadden de nervositeit afge schud en brachten Rood-Wit in grote moeilijkheden. Het zou toch nog 25 mi nuten duren, aleer Valkenswaard een voorsprong nam. Doelman De Bruin moest capituleren voor een fraaie kop bal van Fiers (2-1) Rood-Wit gaf de strijd niet op. De defensie van de thuis club kreeg handenvol werk. Keeper Geenen verrichtte enkele fraaie red dingen. Hij kon het echter ook niet voorkomen, dat zeven minuten voor het einde linksbinnen v. d- Peer met een welgemikt schot de partijen op gelijke voet bracht. (2-2). Met inzet van alle krachten werd om de beslissende treffer gestreden. Toen de kijkers zich al met een puntenver deling verzoend hadden, was het Fiers, die juist vóór het klinken van het eind signaal doelman De Bruin versloeg. Via de. paal caramboleerde de bal voor de derde maal in het net. (3-2). Door deze zege is Valkenswaard er in ge slaagd zonder een enkele nederlaag tot de eerste klas door te dringen. Naar 2e klasse Na de nederlaag van vorige week tegen Sparta, heeft Zeeland Sport op nieuw beide punten verspeeld, nu in de uitwedstrijd tegen St.-Michiels-Gestel. Doch de thuisclub kreeg meer dan qua spel werd verdiend, want de Zeeuwen hadden niet alleen een t|jd lang een groot overwicht, doch speelden boven dien veel beter. Reeds na 2 minuten boekten zij suc ces, toen Klokmeijer een voorzet van rechts langs doelman Van Vessem knalde 0-1. Dit succesvolle begin stimu leerde de ploeg tot grote activiteit, maar de afwerking van de vele aanvallen liet te wensen over en bovendien greep de agressief spelende verdediging van de thuisclub resoluut en goed in. Geleide lijk aan veroverde St.-Michiels-Gestel het middenveld, vanwaar goede en ge vaarlijke aanvallen werden opgezet. Toch duurde het bijna een half uur voor dat er evenwicht kwam. Uit een van de snelle aanvallen kreeg Van Vught de bal en schoot hard en onhoudbaar in de hoek: 1-1. Dat werd ook de ruststand. In de tweede helft deden beide ploegen verwoede pogingen om op winst te ko men, maar de verdedigingen bleven de aanvallers voorlopig de baas. Zeeland Sport kreeg enkele goede kansen maar liet die onbenut terwijl doelman Van Veggel enkele malen uitstekend in greep. In de 28ste minuut kwam St.- M.-Gestel, op ietwat fortuinlijke wijze aan een doelpunt, toen Goossens in schoot en de Zeeland Sport-doelman de bal met de voet keerde. Deze sprong voor de aanstormende Lammers, die toen weinig moeite had van dichtbij te scoren: 2-1. Dit doelpunt bleek tenslotte beslissend, want hoe de Zeeuwen het ook probeerden de ruimschoots ver diende gelijkmaker bleef uit. In een levendige wedstrijd te Deurne heeft RWB in de promotiewedstrijd te gen leider Sparta een kostbaar punt veroverd. In een doelpuntrijk duel wer den de zes treffers gelijkelijk verdeeld. Van de Waalwijkers een goede prestatie, want tweemaal keken zij tegen een achterstand van twee doelpunten aan. Reeds na twaalf minuten stond het 2-0 voor Sparta. Eerst schoot Van Neer ven raak en twee minuten later strafte v. d. Laar een fout van rechtsachter Van Schans doeltreffend af. Sparta, dat in het begin oppermachtig was, maakte toen de fout even uit te blazen. Na ruim een half uur wist linksbinnen Did- dens de achterstand te verkleinen, toen doelman v. d. Elzen de bal niet onder controle kon krijgen. RWB liep hard van stapel in de twee de helft, maar door een strafschop zou Sparta toch nog uitlopen. Van Neerven werd bij een doorbraak in het straf schopgebied gevloerd en v. d. Laar schoot vanaf elf meter zuiver in, 3-1. In de 26e minuut scoorde middenvoor Bo- venmeyer het tweede Waalwijkse doel punt en nog geen twee minuten later had de RWB-aanvalsleider weer succes. Hij was spil Vermeulen net iets te vlug af en tikte de bal in het doel, 3-3. In de slotfase hielden beide ploegen stand. Sparta scoorde nog wel een doelpunt, maar deze treffer werd door de arbiter op advies van de grensrechter wegens buitenspel afgekeurd. ter Ken Ashton stuurt de Italiaan Fer rini het veld uit. Als veiligheidsmaat- Naar 3e klasse >r Het eerste treffen tussen de promotie- kandidaten Berchem Sport en Zwaluw VFC is door de thuisclub, na veel strijd, tenslotte verdiend met 2-0 gewonnen, maar liet veldwerk van de Vughtenaren was veel beter. Van enig overwicht van een van beide ploegen was geen sprake, maar wel waren de aanvallen van Berchem Sport gevaarlijker. Reeds in de eerste minu ten moesten paal en lat de Vughtse doelman bijstaan bij schoten van van Schaijk en de snelle midvoor Hendriks, maar het duurde toch een half uur, voordat de aanvalsleider van de thuis club met een afstandschot Berchem Sport op winst kon schieten 1-0. In de tweede helft probeerden de gasten even wicht te brengen, maar schoten van v. Bakel en van Helmond waren onzuiver gericht, terwijl Mangé tot twee maal toe zijn kogel door de Berchemse doel man op prachtige wijze zag gestopt. regel heeft betreden. politie het speelveld Een aanval op het doel van Nw. Borg- vliet wordt afgeslagen. Terwijl de Vughtenaren wanhopige po gingen ondernamen om de achterstand weg te werken, maar niet verder kwa men dan enkele hoekschoppen en onzui vere schoten, stelde Megens vijf minu ten voor het einde de overwinning voor de thuisclub veilig, door een voorzet van links onhoudbaar in te schieten. 2-0. Gloria speelde voor de rust met de wind in de rug en al spoedig bleek, dat het een keiharde, maar bijzonder spor tieve wedstrijd zou worden. Aanvanke lijk drukte Gloria Nw. Borgvliet in de verdediging en men presteerde het om 5 minuten voor de rust de keeper van Nw. Borgvliet onhoudbaar met een boogbal te passeren. 0-1. Na de rust werden de bordjes omge draaid. Reeds in de eerste 5 minuten bracht Nw. Borgvliet door 2 prachtige doelpunten van Wim Geers de stand op 2-1. In de rest van de wedstrijd bleef de thuisclub in de meerderheid, zodat een ruim verdiende overwinning het re sultaat was. De leiding was zeer goed en de plm. 2000 toeschouwers hebben van prima spel genoten. VOETBAL Beslissing voor plaats eredivisie: Fortuna VI.-Heracles 0-0 Beslissing le divisie A: Veendam-Eindhoven 2-1 Stand: 1 SVV 1 1 0 0 2 2-0 2 Veendam 2 10 12 2-3 3 Eindhoven 10 0 10 1-2 Beslissing 2e divisie Graafschap-NEC 2-0 (Doordat het doelgemiddelde van Olden zaal in de competitie het slechtst was gaat deze club terug naar het amateur voetbal.) RES. EERSTE DIVISIE Spel. Enschede 2-Sparta 2 0-4, ZFC 2- Excelsior 2 2-1, Vitesse 2-Rapid JC 2 1-2, Volendam 2-ADO 2 7-1, Willem II 2- PSV 2 4-5, Go Ahead 2-Blauw Wit 2 3-2, Feijenoord 2-NAC 2 2-2 Stand Volendam Ajax Sparta Spel. Enschede PSV Blauw Wit NAC Feijenoord Willem II ADO Veendam Excelsior ZFC Go Ahead Vitesse Rapid JC BEKERVOETBAL Uitslag: Wageningen-GVAV 3-0 AMATEURVOETBAL Beslissingswedstrijd le klasse B: VFC-Unitas 1-1 RES. EERSTE KLASSE BW 3-TSC 2 2-0, Vlissingen 2-Helmon- dia 3 9-1, PSV 3-De Valk 2 4-3 30 17 8 5 42 75-42 29 17 3 9 37 70-45 30 15 5 10 35 61-44 30 16 3 11 35 74-61 30 13 8 9 34 83-51 30 14 6 10 34 63-60 30 14 5 11 33 72-53 30 14 5 11 33 77-58 29 12 4 13 28 55-64 30 12 4 14 28 61-67 28 10 7 11 27 58-57 30 10 7 13 27 55-63 30 9 6 15 24 38-57 29 9 4 16 22 46-57 30 6 8 16 20 65-90 29 4 6 19 14 34-98 AMATEURVOETBAL MAANDAG 11 JUNI Kampioenschap van Nederland Zaterdag 9 juni: Velocitas-Standaard, Quick N-JOS, Xerxes-Vlissingen. Maandag 11 juni: Standaard-Velocitas, JOS-Quick N, Vlissingen-Xerxes. Promotie res. 3e klas RWB-Sparta '25, Zeeland Sport-St.- Michielsgestel Promotie 3e klas Baronie 3-ODC 2 Halve beslissingscomp. res. 3e kl. B Oss '20 2-Concordia SVD 2, terrein RKDVC Handbal Internationaal. Dames: Nederland- Duitsland 2-5. Heren: Nederland-Duits- land 12-20. Promotiewedstrijden overgangsklasse. Heren: Eindhoven-Hellas 12-7. Dames: SIOS-Quintus 3-6. Overgangsklasse B dames: DWS- rk Posterholt 8-3, rk Verburch-Zeeland Sport 12-7, VHC-Animo 4-2, Overgangsklasse B heren: Dynamo-rk BSV 5-5, Volt-ESCA 5-7, Hellas 2-EBHV 14-6, Stratum Meteoor- Animo 15-3. District zuid B dames le klasse: Olym- pus-Hontenisse 2-4, Heren le klasse: For- tuna-Volharding 10-9. Heren 2e klasse: SIOS-Marathon 2 9-6. Afdeling West-Noordbrabant Dames le klasse: EmBeE-Desk 5-9, Heren 2e klasse: Uno Animo-Desk 2 3-11. Afdeling Zeeland. Dames distr. 2e kl.: Zeeland Sport 2-Volharding 6-3, Heren afd. le kl.: Marathon 3-Tonido 3 13-11. Heren junioren: Volharding-Tonido 8-7, Hellas-Olympus 7-5,. Dames junioren: ODI-Fortuna 8-2, Jongens adsp. 14-15 j.: Tonido-Walcheren 13-7, SIOS-Fortuna 6-30, Jongens 12-13 j.: Tonido-Fortuna A 6-5, Hellas-Olympus 0-20, ODI-Fortuna C 16-4. Meisjes 12-13 j. A: ODI-Olympus 2 7-2. Meisjes adsp. 12-13 j. B: Walcheren 2- Tonido 3-6, Walcheren 3-Volharding 1-8. KORFBAL 7-6, Hoofdklasse A: Swift-Blauw Wit Archipel-Luto 8-4, DOS-Rohda 4-6 Hoofdklasse B: Deetos-Ons Eibernest 5-9 (Ons Eibernest kamp.), Die Haghe- Spangen 4-3, ZKC-Vicus Orientis 4-3, Het Zuiden-HKV 4-6, Deto-Regenboog 4-5 (Deto en Regenboog degraderen.) Zuid tweede klasse A: Sportlust 2-Rust Roest 2 3-4. Tweede klasse B: BKC 2-Olympia '47 5-1 TENNIS Hoofdklasse A: Leimonias-Thor RW 7-4. DDV-Hilv LTC 3-8 Hoofdklasse B afd. 1: Dash-Quick N. 7-3 (Dash kampioen), Thor RW 2-Hilver- heide 9-2. Afd. 2: Racketeers-Ensch. LTC 3-8, ELTV-I5DV 2 10-1. Eerste klasse afd. 1: Oranje TC-GLTB 5-6, Toeg. Hillegersberg-JOY 7-4. Afd. 2: Victoria-Haarl. LTC 5-6, GSTC-Oranje TC 2 5-6. Afd. 3: Festina-Leimonias 2 10-1, ALTB-ICC 3-8. Afd. 4: Philharmonie- De Metselaars 10-0, Kennemerland-NMC 3. Voor het eerst sedert 21 jaar komt de naam van Sugar Ray Robinson niet op de lijst van „World Ratings", die het Amerikaanse boksblad .Ring Magazine' elke maand publiceert. Nat Fleischer, de man die de lijsten samenstelt, verklaarde dat hij de 42-ja- rige Robinson, een van de beste boksers aller tijden, van de lijst had geschrapt, omdat hij de laatste maanden niet meer gebokst heeft en vanwege de vooruit gang van de Spaanse middengewicht Luis Folledo. Robinsons naam verscheen in 1941 voor het eerst in de weltergewichtklasse op de „Ratings". In 1946 werd hij in deze gewichtsklasse wereldkampioen. De Argentijn Najderf heeft het Capa- Blanca-herdenkingsschaaktoernooi, dat in Havanna is gehouden, gewonnen. Hij verzamelde 16.5 punt. De Russen Po- loegajevski en Spasski deelden beiden met 16 punten, de tweede en 3e plaat* Oud-wereldkampioen Smislov (Rusl.) en Gligoric (Z.SL.) eindigden, elk met 15.5 punt, als vierde en vijfde.

de Stem | 1962 | | pagina 5