Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Land van Saeftinge: kans voor ruim honderd landbouwbedrij ven 6- 7 - 8- Herder pater Drijvend zwembad geopend te Wolphaartsdijk NU KODÊJKO Wat en Waar ZUID-BEVELAND Tien. gulden voor rabarber steng el DAMESHANDSCHOENEN Radioportr prof. M. Be MIDDELBURG Concert door het Kettering Citadel muziekkorps Liesbeth v. d. Mark won ballon wedstrijd Botsing bij Kapelle Auto over de kop JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! Dagblad De Stem BOEKHOUDINGEN A.P.M. v. d. Walle Zn. HULST F. de Meurichy niet in raad TERNEUZEN Vervoerscen trale voor Zeeland opgericht Hoge Italiaanse onderscheiding voor commissaris der koningin Tentoonstelling Pieter de Bodt te Terneuzen Gemeentebestuurders op excursie innen 3 DAAGSE AANBIEDING VROOM DREESMANN Dikke laag zeeklei Kosten laag Koninklijke attentie voor vierde tweeling Herverka veling Tegen afsplitsing door pachter niets te begi Zilveren Schor moet beter bereikbaar zijn Paardekooper sprak te Reusel voor Belgen MARKTEN HOOGWATER Vandaag Morgen Televizierf op lange Aan de oevc prachtige mer< W DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 JUNI 1962 Circa zeshonderd liefhebbers van fan faremuziek hebben in de Concert- en Gehoorzaal een concert beluisterd van het Engelse fanfare-orkest en Leger des Heils-muziekkorps van Kettering Cita del, dat onder leiding van C. E. Man ning in een gevarieerd programma tot prima vertolkingen kwam. De door de jaren heen opgebouwde reputatie van uitnemend en enthousiast spel kwam o.m. tot uiting in de uitvoering van Sö- derströms „In Noorwegens bergen", uit stekend van klank en dynamiek ten ge hore gebracht. Het muzikaal esprit van de dirigent en de technische bekwaam heid van het korps kwamen vervolgens in de thema's uit de Italiaanse symfonie van Mendelssohn tot een prachtig samen spel. Voorts waren er voortreffelijke so listen in cornet- en eufoniumsoli, die wat ritmische voordracht en muzikale afwer king betreft prestaties leverden, die op rechte waardering vonden. De commandant van de Zuid-Neder landse divisie van het Leger des Heils kolonel E. Gladpootjes sprak een ope ningswoord, nadat de beide volksliede ren waren gespeeld. Van de 3500 ballons, die op koningin nedag tijdens de door de Middelburgse Padvinders georganiseerde ballonwed strijd werden gelost, zijn er 927 terugge vonden. Hiervan kwamen er 2 op Wal cheren. 29 in Zeeuwsch-Vlaanderen, 465 in België en de rest in Frankrijk terecht. Dit jaar is Liesbeth v. d. Mark, Dorus Rijkersstraat 2. de prijswinnares- Haar ballonnetje, dat aanvankelijk slechts traag het luchtruim koos, heeft de enor me afstand naar Nice in Zuid-Frankrijk overbrugd. Zaterdagmiddag heeft de padvindersband haar een serenade ge bracht. De overige prijswinnaars het comité heeft naast de hoofdprijs nog elf ge wone prijzen en 25 troostprijzen beschik baar gesteld kregen inmiddels schrif telijk bericht. Kivadendamme SPORTEVENEMENTEN Hoewel de competitie zowel voor voet bal als voor handbal ten einde loopt zal Kwadendamme in het z.g. ..gesloten seizoen" niet van sportevenementen verstoken blijven. Ook de handbalvereniging O.D.I. zal niet achterblijven. Toernooien, zowel voor dames als voor heren, voor junioren en senioren, van veldhandbal en zevenhandbal worden ge organiseerd. Om de kosten te dekken is O.D.I. on langs gestart met een grote verloting, waarvan de eerste prijs een complete keukenuitzet is. Materiële schade en schaafwonden wa ren het gevolg van een botsing tussen een driewielige auto en een motor op de rijksweg bij Kapelle. De heer M. L. E. uit Amsterdam stak bij de Smokkel- hoek de rijksweg over met zijn drie- wielig voertuig, zonder daarbij voldoende op het verkeer te letten. De motorrijder E. D. uit Rilland-Bath reed op het voertuig in. Motor en auto hadden schade maar de beide bestuur ders kwamen er met de schrik en wat schaafwonden van af. Een Belgische personenwagen, be stuurd door E. van W. uit Edegem, is waarschijnlijk door een te hoge snelheid op de hoogte vlak bij het Schenge op de provinciale weg naar Noord-Beve land, over de kop geslagen en totaal vernield, naast de rijweg tot stilstand gekomen. Voor de twee inzittenden liep dit ongeval buitengewoon goed af. Slechts een van hen werd licht gewond. Beiden konden op eigen gelegenheid, doch zonder hun auto, de thuisreis aan vaarden. Advertentie) Dagblad vooi Zeeland KANTOtiEN voor Zeeuwsen-Vlaanderen Steenstraat 14. telefuon 2377 Huist Voor Walcheren en Zuld-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6232 Goes Aardenburg RAADSVERGADERING Vanavond om 6 uur vergadert de raad. Op de agenda staan onder meer de vol gende punten: vaststelling van een ver ordening op de straatbelasting, benoe ming van een gemeente-arbeider in de plaats van P. J. Verstringe met ingang van 1 juli aanstaande, de vaststelling van een verordening op het gemeente lijk museum, en een subsidieverzoek van de Stichting Algemene en Indivi duele Blindenbelangen. RIJTOER OUDEN VAN DAGEN In een vergadering op het gemeente huis heeft het Comité Rijtoer Bejaarden besloten ook dit jaar weer een uitstapje te maken voor de bejaarden van zeven tig jaar en ouder. Als datum werd vast gesteld woensdag 4 juli en de reis zal ditmaal gaan naar de Deltawerken aan het Veerse meer en naar Walcheren. De reis vindt plaats met autobussen. (Advertentie) Administratieen Assurantiekantoor TABAKSTRAAT 20 HULST Tel. 01140 - 2824 De heer F. de Meurichy, lijsttrekker van lijst 1 bij de jongste gemeenteraads verkiezingen (in totaal 655 stemmen), heeft uit het aantal op hem persoonlijk uitgebrachte stemmen alsmede op grond van ideële overwegingen, gemeend, de consequentie te moeten trekken en zijn zetel niet te aanvaarden. Zijn plaats zal worden ingenomen door fractiegenoot Chr. Willemstein. Koewacht NIEUWE KONING De koningschieting in de schuttermij ,,St-Sebastiaan" op de staande wip is enigszins tegengevallen. Iedereen hoop te dat Alois Suij, die op de nominatie stond om keizer te worden, de konings vogel naar beneden zou halen. Dit is anders geworden. Acht ronden waren er nodig eer de nieuwe koning bekend was. Dit is G. van Damme. De heer Suy, die in 1960 en 1961 de koningstitel had ver overd. schoot nog de eerste zijvogel zo dat hij de titel van eerste minister heeft verworven. Tweede minister werd Jos. de Smet. Koewacht is een van de wei nige sociëteiten in Zeeland welke een keizer rijk is, nml. Emery Poppe, die in 1912, 1913. 1914, driemaal achtereen koning werd. Sindsdien heeft dit nie mand meer bereikt. Schoondijke DIEFSTAL Op een terrein langs de Tragel waar men begonnen is met de bouw van de bungalow voor ir. Roest, directeur van de Rijks Middelbare Landbouwschool, werden vijf zware balken, bestemd voor het dak van de garage, ontvreemd. BEGIN VAN BRAND De korenmolen van De Hulster is door brand bedreigd geweest. In de machine- loods vatte een bak met olie vfam, waar door een felle brand ontstond. Gelukkig was de molenaar in de buurt en zag hij kans met hulp van anderen zijn molen voor ondergang te behoeden. DORPSHUIS G.S. hebben hun goedkeuring gehecht aan het raadsbesluit tot aankoop van het café De Dam. Binnen korte tijd zal het verenigingsleven nu de beschikking krij gen over een eigen home. Ook de be jaardensociëteit en de Hark-bibliotheek zullen een definitieve huisvesting krij gen. RAADSVERGADERING De raad komt vanavond bijeen. Op de agenda komen als voornaamste punten voor de behandeling van een voorstel in zake de vestiging van een industrieschap tussen de gemeenten Breskens, Groede. Hoofdplaat en Schoondijke; voorts wor den behandeld de kwestie verlichting ro tonde met invalswegen vanaf richting Breskens en Oostburg en de inbreng en aankoop grond van de Stichting Lager Landbouwonderwijs w.-Zeeuwsch-Vlaan deren in verband met de bouw van een nieuwe lagere landbouwschool. Sluiskil ONDERZOEK NAAR HERKOMST VAN GAT Zondagmorgen heeft de landbouwer A. H. van Driessen in de Vogelschor- polder nabij Sluiskil in een bij zijn be drijf gelegen tarweveld een gat ontdekt van zes vierkante meter en circa 10 cm diep. De gemeentepolitie van Terneuzen en Sluiskil heeft een onderzoek ingesteld, maar er werden geen sporen gevonden van metaaldelen of dergelijke. Wel werden er op verschillende plaat sen in het gat grijze plekken waargeno men, die door de politie onderzocht wor den. Er zijn aanwijzingen, dat het gat al enkele dagen geleden ontstaan is. Drie aanrijdingen Lichte persoonlijke kwetsuren en ma teriële schade waren de gevolgen van drie aanrijdingen, die in het weekeinde gebeurd zijn. Een personenauto van de heer A. M. K. uit Hulst is bij een aanrijding over de kop geslagen en totaal vernield. De bestuurder liep hierbij geen noemens waardig letsel op. De heer K. kwam vanaf de Invalsweg door „de coupure" de Willem de Zwijgerlaan opgereden toen van de zijde van de Oranjestraat de heer H. de B. per auto in de rich ting van de Axelsestraat reed. De heer K. heeft de andere auto waarschijnlijk te laat bemerkt. Door gas te geven trachtte hij hem nog te ontwijken maar daardoor kwam hij met zijn ïinkervoor- wiel tegen de trottoirband, terwijl hij aan de achterzijde door de auto van de heer de B. werd geraakt. De auto van de heer K. sloeg over de kop, waarbij de carrosserie volkomen werd vernield. Ook de andere auto liep zware schade op. Op ongeveer dezelfde tijd reed de heer F. de B. alhier met zijn auto vanaf de Axelse brug in de richting Moffe- schans toen vanachter twee stilstaande auto's een negenjarig meisje per fiets plotseling de straat overstak. Door zeer krachtig te remmen stond de auto bijna stil toen het meisje er tegen aan reed, zodat dit ongeval zonder persoonlijk let sel afliep. Auto en fiets werden be schadigd. Op de kruising Axelsestraat, Juliana- straat. Kerkhoflaan verleende de heer L. W. uit Hoek. die vanuit de Juliana- straat de Axelsestraat overstak om de Kerkhoflaan in te rijden, geen voorrang aan de van rechts komende scooter berijder, de heer P. V. uit Hoek. Beide voertuigen werden door de daarop vol gende aanrijding aanzienlijk beschadigd. IJzendijke „INTERLAND"-VOETBAL Het is alweer enkele jaartjes geleden dat de supporters der v.v. IJzendijke hebben kunnen genieten van het betere voetbal. Zij zullen derhalve met instem ming vernemen, dat het bestuur erin ge slaagd is voor eerste pinksterdag de wedstrijd Middelburg-S.K. Steenbrugge (B) te entameren. Vier jaren geleden werden de Middelburgers op eigen bo dem door deze tegenstander met 0-4 geklopt en derhalve azen zij op een re vanche. Tevens staat de wedstrijd IJzen- dijke-Biervliet op het programma. (Advertentie) (Advertentie) Pasta 1 K2r 1 Spray haalt de meeste vlekken uit de meeste stoffen! In de Prins van Oranje te Goes is een voorlichtingsvergadering gehouden voor alle Zeeuwse vervoerders, met als doel te komen tot de oprichting van een Ver- voerscentrale Zeeland, waarbij alle on geregelde vervoerders aangesloten kun nen zijn. Op deze bijeenkomst die onder leiding stond van een der initiatiefne mers, de heer J. van Luyk te Cadzand, waren ruim 100 vervoerders aanwezig uit vrijwel de gehele provincie. Voor dit gezelschap schetste de voorzitter de totstandkoming van deze combinatie, die geboren werd uit de noodzaak, om dat men steeds langs elkaar heen leeft en werkt. Met het oog op de toekom stige ontwikkeling van Zeeland is ver dere samenwerking en een grotere een heid dringend gewenst, zowel onderling als ten aanzien van de overige provin cies. Tijdens deze vergadering legden de tien oprichters hun plannen voor aan de aanwezige vervoerders. Hierna kwam men tot een uitvoerige bespreking, waarbij met name de ver houding van aandelenplaatsing en de kwestie van de kosten van het contact orgaan ter sprake kwamen. De akte van oprichting is reeds voor de notaris verleden, terwijl de statuten zijn vastgesteld. Het vervoersreglement zal mogelijk nadien aan de praktijk en aan de wensen van de aangesloten ver voerders worden aangepast. De ver voerders kunnen zich aanmelden aan het bureau van de N.V., Wijngaard straat 19 te Goes, alwaar zij ook alle inlichtingen kunnen verkrijgen. De in schrijving sluit op 1 juli a.s-, waarna een algemene vergadering van aandeel houders zal worden uitgeschreven, waar een eventueel bestuur of commissaris sen zullen worden benoemd. (Advertenties) Op de veiling te Kapelle werd door de heer P. Schrijver uit Kloetinge een rabarberstengel met een gewicht van 2,5 kg en een blad-doorsnee van 114 cm aangevoerd. De stengel bracht tien gulden op. De commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot heeft in Den Haag uit handen van de Italiaanse ambassadeur in ons land, markies Raimondo Giustinlanl, de ver sierselen ontvangen behorende bij het groot-officiersschap in de orde van ver dienste van de Italiaanse republiek. De commissaris heeft de onderscheiding ontvangen bij gelegenheid van de Ita liaanse nationale feestdag. De watertoren te Terneuzen geeft de bezoekers niet alleen een prachtig ver gezicht over land en water, ook als ten toonstellingsruimte begint hij een rol te vervullen. Dit jaar is het de kunstschilder Pie ter de Bodt uit Zaamslag die tot 15 sep tember een vijftigtal schilderijen en tekeningen exposeert. De officiële ope ning van de expositie is zaterdagnamid dag door mevrouw E. Rijpstra-Knook. de echtgenote van Terneuzens burge meester, officieel verricht. Een inleidend woord werd gesproken door de secretaris van de VW Terneu zen, de heer J. Eeckelaer, daar het ini tiatief ook deze maal door deze vereni ging is genomen. De heer Eeckelaer kon een vrij groot aantal belangstellende genodigden be groeten onder wie de directeur van de Waterleiding Maatschappij, ir. G. P- M. DikötteV; leden van de raad, de Provin ciale VVV-directeur, de heer G. W. Os kamp en vertegenwoordigingen van Terneuzense vrouwenorganisaties. Voor mevrouw Rijpstra het lint door knipte, waarbij de 10-jarige Saskia de Bodt haar plechtig de schaar aanbood, wees ook zij op de belangrijkheid van deze tentoonstelling die. naar zij hoopte, ook door velen van buiten Terneuzen en uit België zou worden bezocht. Voor de meeste genodigden was deze eerste kennismaking een aangename verrassing. Daarbij was de aandacht niet uitsluitend gericht op de vaak zeer duidelijk sprekende landschappen, die een oneindige ruimte en een zekere me lancholie tot uitdrukking brengen. Van een grote ingetogenheid getuigen de stillevens van Pieter de Bodt, waarin hij deintimiteit van het interieur heeft vastgelegd. -JAWfl-EEN MERK WAAR B E E R S S E R VICE ACHTER STAAT I Zaterdagmiddag heeft burgemeester B. H. G. Ter Haar Romeny het drij vende zwembad in Wolphaartsdijk ge opend. De genodigden, die in de kan tine aan de haven bijeen kwamen, wer den verwelkomd door de voorzitter van de zwemclub Wolphaartsdijk, de heer J. B. Koert. Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor zijn initiatief tot aankoop van het zwembad. Daarna gaf hij een kort overzicht van de moeilijk heden die te overwinnen waren ge weest. Het gezelschap begaf zich naar het zwembad, waar dc burgemeester een korte toespraak hield, waarin hij het zwembad de naam .,'t Fort" gaf, en het bad geopend verklaarde door een waterpolobal in het water te gooien. Vijfentwintig leden van de zwemclub do ken ondanks de lage temperatuur in het water (zie foto). Na bezichtiging van het zwembad keerde het gezelschap naar de kantine terug, waar gelukwen sen werden uitgesproken door de heer C. J. Bal uit Wilhelminadorp namens de bad- en zwemclub ,,'t Sas" uit Goes, de heer C. Wagenaar uit Vlissingen, na mens de kring Zeeland van de KNZB, de heer J. G. Koolstra, namens het on derwijzend personeel, de heer M. de Dreu, namens de Nederlandse Heidemij, (Van onze parlementaire redactie) Er zijn van 239 op Walcheren door herverkaveling-vergrote bedrijven (to tale oppervlakte 2251 hectare) 34 bedrij ven met in totaal 65 hectare verkleind. Dit als gevolg van het verschijnsel, dat eigenaren gedeelten uit de pacht namen voor eigen gebruik. Hiertoe waren zij gerechtigd op grond van artikel 41 van de pachtwet. Aan deze toepassing van de pachtwet kan niets veranderd wor den. Dit antwoord heeft minister Marijnen (landbouw) gegeven in antwoord op vragen van het tweede kamerlid Egas (soc.). I De bewindsman zegt voorts nog in zijn antwoord: ,,Er bestaat echter ook overigens geen reden tot het heffen van maatregelen, noch speciaal voor Walcheren, noch in liet algemeen voor ruil- en herverkavelingsgebieden Voor Walcheren niet, omdat daar in totaliteit van een gezonde situatie kan worden gesproken tegenover de 34 verkleinde bedrijven staan b.v. 47 bedrijven, die sindsdien nog verder zijn vergroot en in het algemeen niet, omdat op grond van de op Walcheren opgedane erva ringen bedrijfsvergroting in ruilverka- velingsverband niet meer door middel van pacht, tenzij z.g. veilige pacht, doch nog slechts door overdracht van s.b.l.- grond in eigendom tot stand wordt ge bracht." .4 tg. redacteur voor Zeeland: F. DE LIGT, teL 6252, Goes Exploitatie' inspectie Zeeland. L. K M DE JONG tel 2377 Hulst Redacteur voor Zeeuwsch-Vlaanderen P. G. KUYTERS, telefoon 2377 - Hulst privé 3327. Redacteur voor Walcheren: CH. SCHETS, telefoon 3566. Vlissingen Prijs voor losse advertenties, Deslemd voor de editie voor Zeeland t 0.17 per aim. t mm ingezondeD mededelingen JVt mm gewone advertenties Bti contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of mindert 1,— elke regel meer 0,20 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp 1.60 en t 0,45 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. IN LEDER EN LEDER MET GEHAAKTE BOVENHAND in alle maten de nieuwste modetinten Tegen sterk verlaagde prijzen. Pracht kwaliteit Prima pasvorm vele modellen per paar BREDA - BERCEN OP ZOOM - OOSTERHOUT (Van onze redacteur) j De gem.bestuurders van Clinge, Graauw Hulst en St. Jansteen ztfn zaterdag middag op excursie geweest naar het verdronken land van Saeftingen, dat in verdronken land van Saeftinge, dat in portantie zou kunnen zyn, indien het eindelijk eens wordt ingedijkt. Tet re alisatie hiervan werd een telegram ver zonden aan minister Korthals, waarvan de inhoud elders in dit blad te vinden is. Burgemeester P.V.M. Vercauteren van de gemeente Clinge, die het gezelschap verwelkomde in het verenigingsgebouw Leo XIII te Nieuw-Namen, herinnerde er allereerst aan, dat Nieuw-Namen het vroegere bedevaartsplaatsje Hulsterlo is, zoals zijns inziens duidelijk is aan getoond in een boekwerkje van de Hul- sterse wethouder Piet Brand, die een bij zonder interessante lezing hield, waar in de eeuwenoude historie der „Heer lijkheid Saeftinge" tot nieuw leven ge wekt werd. De totale oppervlakte van het ver dronken land bedraagt circa 3000 ha, waarvan het grootste gedeelte bedekt is met een dikke laag zeer goede zeeklei. In noordwestelijke richting neemt de dik te van die kleilaag af, maar ook hier liggen zeer grote oppervlakten prima grond voor landbouwdoeleinden, aldus burgemeester Vercauteren, die nadruk kelijk vaststelde dat het gebied volko men rijp is voor inpoldering. Hier be staat de mogelijkheid tot vestiging van een honderdtal grote en goede land bouwbedrijven, welk aantal nog stijgen zal, wanneer men ook voor de fruit teelt een deel van de grond beschik baar stelt. Tevens betekent dit mogelijk heden voor de middenstand, want een oppervlakte van 3000 ha impliceert een dorpskern van minstens 2000 inwoners. Ook voor de vele (600-700) jonge Zeeuwsch-Vlaamse boeren vormt deze polder een mogelijkheid tot het scheppen van een eigen bedrijf, waarbij nog komt de werkgelegenheid, die er zal kunnen ontstaan voor de bouwnijverheid. De be dijking van de eigenlijke schorren is eenvoudig en ook de kreken en geulen zijn op vrij simpele wijze te dichten, Het binnen het kader van het Delta plan bekijken van het verdronken land van Saeftinge zal met zich meebrengen, dat de zeedijken zowel aan de noord als aan de zuidzijde van de Westerschei- de moeten worden verzwaard en op Deltahoogte gebracht. vereist hiervoor evenwel de toestem ming van België, die tot dusverre niet verkregen werd. Het gevolg van e.e.a. is, dat een land naar akkers snakt voor zijn jonge boeren maar blijft opgescheept met 3000 ha rentelo ze slib. De kwestie van het verdronken land van Saeftinge, aldus burgemeester Ver cauteren, vraagt dringend om een op lossing. Er ligt een prachtig brok bouw land op de ploeg te wachten, dat (braak liggend) kans loopt te bederven. Met na me is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat dit schorrengebied gaat verzanden: de Braakman vormt er een voorbeeld van. De kosten voor het leggen van een nieuwe dijk, waarmee men Saeftinge tevens zou indijken, zullen niet veel meer bedragen dan het op Deltahoog te brengen van de oude dijk. Zo be keken zullen de bedijkingskosten per ha voor dit gebied betrekkelijk laag zijn, vergeleken bij de kosten van de Zuiderzee, en Braakmanpolders. Rijks waterstaat is klaar met zijn opmetin gen en voorbereidingen en zou bij wij ze van spreken morgen kunnen be ginnen. Een Schelde-traktaat van 1839, (Advertentie) Ter gelegenheid van de geboorte van de vierde tweeling in het gezin van bak ker R. Ruijtenburg wonende op de Ma- grette (gemeente Axel), is door H.M. Koningin Juliana voor de twee baby's een roze en blauw pakje gezonden. In het pakket zat een bijzonder hartelijke brief van de koningin. (Advertentie) die een lauwerkrans aanbood en de heer A. Koert namens het bestuur van het waterschap. 55 55 „Het zilveren Schor" is de mooie naam van de plaats waar het jeugd- recreatiecentrum komt, het geschenk van koningin Juliana vanwege haar zil veren huwelijksfeest. De weg. die naar dit schor leidt, is niet bepaald geschikt voor snelverkeer. Er zullen dus behoor lijke verbindingswegen moeten komen. Een drietal wegen, dat aangelègd moet worden in het kader van de ruilverka veling Klevenskerke, kan tevens worden gebruikt voor de recreatieve ontwikke ling in het Walcherse gebied. Het is het hobbelige landweggetje, dat naar het Zilveren Schor leidt, on dus de toe gangsweg tot het jeudcentrum zal gaan vormen, en een aftakking is van de ge projecteerde weg naar het drooggevallen Noordsloe. Deze weg komt weer uit op een weg, die van Arnemuiden in de richting Veere is getraceerd. Alles bij elkaar beslaat de lengte van deze drie wegen vijf en een kwart kilometer. In het ruilverkavelingsplan was gere kend op een verhardingsbreedte van drie meter. Om deze wegen geschikt te maken voor recreatieve doeleinden zal de breedte vijf meter moeten worden. Dan zouden de aanlegkosten f 1.110.000 gaan bedragen. De hogere kosten in verband met verbreding van drie tot vijf meter zijn geraamd op f 350.000. Wanneer Provinciale Staten besluiten tot de aanleg van deze wegen over te gaan zal de provincie f 113.750 kunnen bijdragen. B. en w. van Arnemuiden zijn bereid de raad voor te stellen het res terende bedrag van deze hogere kosten f 61.250, voor rekening van de ge meente te nemen. (Frans, Zwitsers, Duits en Nederlands) is een lente droom van kant en kleur. Iets héél, héél bijzonders en aantrekkelijk geprijsd. WÊL 110 jaar linnenwevers MM EINDSTRAAT 20 - Tel. 36177 (Van onze correspondent) Te Reusel heeft de Eindhovense do cent dr. P. C. Paardekooper het woord gevoerd voor een 250-tal bestuursleden van het Antwerpse Gouwverbond van het Davidsfonds. Zy hadden vroeger op de dag in het naburige Belgische Aren- donck hun jaarlijkse gouwvergadering gehouden. De Antwerpse Davidsfondsers wensten dr. Paardekooper op eigen Nederlandse bodem hun sympathie te betuigen. In zijn korte toespraak beklemtoonde de Eindhovenaar dat bij de taal- en cultuur strijd van de Vlamingen de gehele Ne derlandse gemeenschap betrokken moest zijn. Hij spoorde zijn toehoorders aan niet te versagen en door de verspreiding van een beschaafde omgangstaal het Frans met een doeltreffend cultureel wa pen definitief de weg te versperren. De Nederlanders nodigde hij uit om in hun zakelijke betrekkingen met ondernemin gen in Vlaanderen en in het Brusselse uitsluitend het Nederlands te gebruiken. In een geestige inleiding had de Da- vidsfonds-voorzitter er aan herinnerd, dat in vroegere eeuwen de mensen uit Reusel, Bladel en Mierde over de grens trokken om er in het katholieke Aren- donck hun geloof te komen beleven. Nu zijn de rollen omgekeerd en genieten de Vlaamse „protestanten" in het katholie ke parochiecentrum van Reusel harte lijke gastvrijheid, zei hij. MIDDELBURG, 1 juni. Aardappe len: nieuwe aardappelen, grote 1.29-1.36, drieling 1.30-1.31, kriel 75-110. Fruit: Aardbeien 1 per doosje 76-99, 2 63-88. Groenten: Asperges 1.19-2.97, rabarber 8- 13, sla 1 17-30, 2 9-26, C 5-16, bloemkool 4 p. kist 1.04-1.57. 6 p. kist 77-1.44, 8 p. kist 45-94, 10 p. kist 29-52, 12 p. kist 30- 37, waspeen 99-1.06, postelein 67-78, ra dijs 10-17, spinazie 1 46-57, 2 34-48, prei 85-98, andijvie 61-83, kroten bos 42-68. komkommers 60-75 50-54. 50-60 43. 40-50 33-45, 35-40 23-38, 30-35 26-31. krom 64-66, bospeen 71-94, spitskool 86-88. (Advertentie) BRUNSWICK - BOWLING Air-conditioned Nassausingel 28, tel. 38452. Breda Geopend van 9 tot 24 uur Za. en zo. tot 1 uur 's nachts Vrij entree Kinderkamer, huistelevisie, par keergelegenheid, restaurant bar, snackbar. Ga bowlen en speel het spannendste spel voor het hele gezin. Morgen, dinsdag 5 juni, zijn de hoog waterstanden voor de provincie Zeeland als volgt: Hansweert 4.55 en 17.11: Terneuzen 4.14 en 16.33; Vlissingen 3.44 en 16.01; Wemeldinge 5.32 en 17.52. HULST Batavieren 15 uur Kermisschieting De Graanbeurs Dansen Café Schuttershof 3 uur Grote ope- ningsschieting Zaal van Oosterom 6 uur Dansen G.A.M. de Bruyn Dansen Bioscoopgebouw 6 uur Freddy en de miljonair; 8.30 uur Ursus, de wreker der slaven W. v. Swaal 3 uur Kermisschieting AXEL Het Centrum 8 uur Zedenpolitie contra blond, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Afspraakje in september TERNEUZEN Luxor 20 uur Oorlogsheld zonder genade, 14 j- OOSTBURG Ledel 8 uur Maciste, de zoon van Hercules. 14 j. HULST Zaal Van Oosterom 18 uur Dansen Bioscoopgebouw 20 uur Freddy en de miljonair W. v. Swaal 15 uur Kermisschieting SAS VAN GENT Olympia 20 uur Zeven mannen zonder vrees TERNEUZEN Luxor 20 uur Meisjes op het «lecbte pad, 18 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Balletavond III Op 26 Juli zal het 2' geleden zijn, dat paterB dr. Titus Brandsma concentratiekamp DW stierf. Zijn sterfdag zP zondag 29 juli a.s. te megen in de Carmelitcr aan de Doddendaal hei- worden in een ponti: H. Mis, die gecelebreer worden door de bisi van 's-Hertogenbosch, W. Bekkers. De KRO— visie zal deze plechtij I uitzenden, alsmede eer cumentaire over pater ll Dit programma zal nil in de loop van de a' herhaald worden. Woensdagmiddag om Hilversum I het GesprcB wijd aan de man die dl dekte, de Nederlandse pil tinus Beijerinck, die leel 1931. Het portret van geleerde, die zulke beid kingen deed, werd geschl lem Walman en zal vo|^ worden gebracht door Naar wij vernemen zij| in het proces, dat de g< roepen aanhangig hebben| het weekblad Televizier november a.s. voor de cn de Haagse rechtank. Voor de omroepen trc P. J. Witteman en name) Haagse jurist mr. A. G.| roepen eisen, dat aan verbod zal worden opge) drukken in welke vori gramma-gegevens, waarv) makers zijn. Zij vragen van vijftig duizend guld( nend nummer bij elke het vaststellen van de pi eind gekomen aan de 1 van de procedure, die l) duurd dan verwacht were is veroorzaakt door het vizier een tegeneis heeft de inhoud van deze eis man van de gedaagde z\ uitlaten. (Advertentie ontstonden de schoonste! van de Lake Poets, de tl dichters van Engeland! vind de rust die zij hi<| Een schitterende vakanti in het Lake District, h! vissen of roeien of gevf niets doen en genieten landelijke omgeving. Ee Stoomvaart Mij.l organiseert ook hotelnf dit romantisch gebied. Welcome to Br merengebied 9 en 10 daagse reizen val Londen 5,7 en 8 daagse 5 dagen reeds va oxford 8 daagse reis HARROGATE 10 daagse rej schotland 20 daagse reizen vanaf Torquay 10 daagse reis va J Inlichtingen en boekingen bij uw reisbureau

de Stem | 1962 | | pagina 2