Vlissingen heeft geen moeite met Velocitas HENK SCHOLTE OP VALREEP DOOR BELG B0ULANGER GEKLOPT Korfbal in Zeeland half zwaar SPÜP KORT Ronde v. Kwadendamme voor E. Dolman Sios-dames en Hellas verliezen Bloemetje.... Bronkhorst dubbel rookgenot Landstitel amateurs Fred Boonman 3e in eindstand Crossende Rus DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 JUNI 1962 Royale 4-0 zege Robur ontplooit nieuwe activiteiten Handbal-promotie Aan de pijp geraakt old boy Staat je goed bij GENTLER0Y Sportvisser verdronken op Oosterschelde Zaterdag-voetbal Zeeuwen beter dan Haarlem 2-0 Europese biljarttitel W atertorentoernooi Pijl van het Zuiden Wandeltochten te Heerle met 650 deelnemers ED VAN BREE OXFORD IN... MARIA BUENO LOU EN... PAUL KERES JEFF SMITH DIK ENTHOVEN MAARTEN OUT 61 (Advertentie) De Groningers hebben weinig ple zier beleefd aan de lange reis naar Zeeland, die hen kennelijk ook wat in de benen zat, want het door L_n vertoonde spel was allerminst van hoog gehalte. Ook Vlissingen had bepaald niet zijn beste vorm, waar aan mogelijk het harde veld, de hinderlijke wind en daardoor le vendige bal mede schuld hadden. Hoe het ook zjj, de bezoekers zyn, met uitzondering van een korte periode ver In de tweede helft, geen moment gevaar lijk geweest. Het grote verschil zat hem In de schotvaardigheid. Hoewel de rood- witten niet steeds de juiste richting von den, probeerden ze althans het vijande lijke doel onder vuur te nemen. Dat dit tot succes leidde, was zeker niet alleen te danken aan het wat on zekere spel van invaller-doelman Ruben, maar zelfs prominenten als spil Sannes, die in het nationale amateurelftal uit komt, grepen er nogal eens naast. Het meste gevaar bij de Velocitanen kwam nog van de beide vleugelspelers Roze- boom en de na korte tijd voor Kaffan ingevallen Rosien. Zij waren het, die met goede voorzetten nog wat tegen- kansen wisten te scheppen, maar zelfs voor open doel faalden achtereenvolgens Smit en Pluis. Bij Vlissingen speelde Lillipaly uitste kend, in tegenstelling tot Groenewegen, die de juiste maat niet kon vinden. Na Eén van de eerste uitvallers in de goed georganiseerde 9e ronde van Kwa dendamme was de winnaar van 1961, D- Kosten uit Kapelle. Deze ren ner kwam, evenals zyn grote rivaal Jan Veerman uit Oudelande die even eens staakte geschonden in de stryd, naar aanleiding van een valpartij, welke hij daags tevoren in België had gemaakt. Toch leverde deze koers, nadat voor zitter Zuidhof de renners had toegespro ken en burgemeester mr. S. Somers het startschot had gegeven, direct een spannende strijd op, opgevoerd door het talrijke publiek dat het parkoers om zoomde, mede dank zij het prachtige weer. De (grote) mannen in deze strijd wa ren E. Dolman en A. van Middelkoop, uit Rotterdam. Met eenu itzondering ë..- avTHTHT Met een uithoudingsvermogen waar vele renners jaloers op kunnen zijn, en met een ijzeren wil om te strijden, pak ten zij beiden aan. Zij reden alles uit de wielen en be houdens G. Minneboo uit Heenvliet, welke de laatste ronden een solorit reed, werden allen gedubbeld. Dit noopte velen de strijd te staken waaronder beide plaatselijke favorieten. Aan de nieuwelingenronde ging een adspirantenronde vooraf. Hier vormde een massale sprint het slotoffensief. Uitslag nieuwelingen: 1. E. Dolman, Rotterdam, 65 km m 1 uur 40 min. 15 sec-; 2. A. van Middel koop, Rotterdam, op 15 sec.; 3. G. Min neboo, Heenvliet, op 1000 meter; 4. W. Provoost, Domburg, op 1 ronde; 5. H. v d. Maas, Ouwerkerk; 6. A. Naaktge boren, 's-Gravendeel; 7. R. Huybregts, Etten; 8. W. van Alphen, Made; 9. A. Mertens, Den Haa.g; 10. H. Vogelaar, Rotterdam. Uitslag adspiranten: 1 E. Kroon, Den Haag, 23 Jcm in 38 min 4 sec.: 2. Bravenboer, Rotterdam zU 3. H. Beuken, Den Haag; 4. M- Brouwers, St.-Wülibrord; 5. M. Bertou, Den Haag; 6. C. P. Smit, Rotterdam; 7 B. Verveer, Rotterdam; 8. A. Akker mans, Nw.-Vosmeer; 9. J. Roosendaal, Steenbergen; 10. J, H. Stam, Utrecht. Jo de Waal (Vlissingen) mocht een strafschop nemen en knalde deze in. Het werd daardoor 2-0. 20 minuten spelen blunderde Sannes en toen Lillipaly daarna de bal op zijn schoen kreeg, schoot hij van verre af stand keihard en onhoudbaar in de bo venhoek (1-0). Na de rust maakte Bar dewee na 8 minuten geheel onnodig hands in het strafschopgebied en Jo de Waal voltrok het vonnis (2-0). De be zoekers bleven hun vorm zoeken en keeper Baart had het wel heel gemak kelijk. Na een kwartier drong Jan de Nooyer ver in de defensie door en zijn afgemeten pass werd een dankbare prooi voor Moens, die de stand op 3-0 bracht. Na 32 minuten besliste Lillipaly de strijd definitief door na een solo-actie doel man Ruben voor de vierde maal te laten vissen (4-0). Uitslagen: Vlissingen-Velocitas 4-0; Standaard-JOS 3-3; Quick-Xerxes 2-4. Stand: Xerxes Vlissingen JOS Velocitas Standard Quick N. 6 5 6 3 6 2 6 2 6 1 6 1 0 1 10 14—7 12 7 16—10 2 2 6 10—9 1 3 5 3 2 5 1 4 3 10—12 13—18 10—17 Na judo gaat de r.-k. S. V. Robur te Goes nu ook beginnen met gymnastiek voor gehuwde dames. Bij de onlangs ge houden enquête kwamen voor deze tak van sport 26 aanmeldingen binnen. Zij zullen door Robur worden uitgenodigd om op donderdag 7 juni a.s. te houden vergadering te komen, waar ook overige belangstellenden welkom zijn. De ver gadering wordt gehouden in zaal Baa- rends. De heer de Haas, oud-sportleraar aan de K.M.A. te Breda en leider van groe pen in Bergen op Zoom en Hoogerheide, is bereid gevonden, de lessen voor de gehuwde dames te komen verzorgen. Om dat er ook veel vraag is naar gym nastiek voor gehuwde heren, zullen de mogelijkheden hiertoe worden onder, zocht. De inschrijving voor deze groep staat vanaf heden open bij de secretaris. Het Roburbestuur deelt voorts nog me de, dat leden van andere verenigingen niet zullen worden benaderd, omdat het geenszins in de bedoeling van het bestuur ligt, andere verenigingen te be nadelen in hun ledental. (Advertentie) Een verzwakt Hellas was niet in staat het allerminst sterk spelende Eindhoven te kloppen. Er werd in het algemeen aan beide zijden slordig gespeeld, waar bij de indruk werd gewekt, dat men niet vocht voor een plaats in de overgangs klasse. Poortvliet scoorde het eerst voor Hel las, maar Eindhoven liep weldra uit tot 4-1. Door Walraven werd het 4-2, en voor Suurland opnieuw voor Hellas scoorde was het reeds 6-3; nog voor de rust werd het 7-3. Daarna liep Eindhoven nog uit tot 9-3, waarna Boutens en Poortvliet er 9-5 van maakten. Toen eerst Jacobs en daarna Poortvliet voor Hellas scoorden was de stand reeds 12-7, waarmee ook het einde kwam. De SlOS-dames waren niet opgewas sen tegen Quintus en verloren met 3-6, zodat het dus een slechte start was voor district Zuid B. In de competitie-overgangsklasse ziet het er niet best uit voor EBHV en To- nido. De mede-kandidaten voor het be zetten van de onderste plaats: Dynamo en Hellas II behaalden puntjes. Zo zag Dynamo kans om koploper BSV een ge lijkspel (5-5) af te dwingen en EBHV verloor in Den Haag met niet minder dan 14-6 van Hellas II. Bij de dames werd de wedstrijd Marathon-Swift uit gesteld tot woensdagavond. Zeeland Sp. had geen succes bij Verburch en verloor met 12-7. De heren van Volt werden in een harde wedstrijd geklopt door Esca. Volt had echter beter loon verdiend; uitslag 5-7. In de district heren eerste klasse werd de zeer belangrijke wedstrijd voor het bezetten van de onderste plaats gespeeld tussen Fortuna en Volharding; Fortuna won op het nippertje. Het was een wed strijd van gemiste kansen, vooral van de zijde van Volharding. Een middelma tige wedstrijd, die door de gelukkigste is gewonnen; de ruststand was 6-5 in het voordeel van Fortuna. In de nacht van zaterdag op zondag is een 51-jarige diamantslijper uit Bor- gerhout (België) in de Oosterschelde verdronken. Hij was met een plaatsge noot aan het vissen, toen plotseling de boot, waarin zij zaten, omsloeg. De tweede inzittende wist zich, na 'n moeizame tocht, aan land te begeven. Zijn toestand is ernstig. Het vertegenwoordigend Zeeuws za terdagelftal had gedurende het weekein de bezoek van het Haarlemse zaterdag elftal. De op het veld van Arnemuiden gespeelde wedstryd eindigde in een ver diende 2-0 zege van de gastheren. Hoewel de bezoekers technisch wel licht iets meer in hun mars hadden werd dit ten volle gecompenseerd door het groter enthousiasme der Zeeuwen. Voor de rust nam Zeeland na 7 minuten een 1-0 voorsprong toen Jan Maas (Spui) de bal via de paal langs doelman Burger (IJmuiden) schoot. Wel probeerde Haar lem doelman Traas (Nieuwdorp) te ver schalken, maar ondanks enkele opgelegde kansen lukte dit niet. In de tweede helft toen de Haarlemmers het windvoordeel hadden, speelden de Zeeuwen desondanks beter dan voor de rust. Na een goed over rechts opgebouwde aanval kwam de bal tenslotte bij linksbuiten den Boer (Rillandia) die met een hard diagonaal schot 7 minuten na de rust de voorsprong tot 2-0 opvoerde. Zeeland bleef de toon aangeven en met uitzondering van de laatste minuten, toen een hevig slotof- sensief werd ingeluid, kreeg doelman Traas hoegenaamd geen werk aan de winkel. In deze laatste minuten redde hij schitterend bij schoten van van de Linden, Ver woerd en Groot, waardoor de einduitslag 2-0 bleef. Zaterdag a.s. speelt het Zeeuws zater dagelftal in Kapelle tegen het Haags za ter dagelf tal. (Van een speciale verslaggever) OOSTENDE, zondagavond. (Van een speciale verslaggever). De Belg Laurent Boulanger, die kort geleden te Nijmegen werd ge kroond als Europees kampioen an ker kader 47-1, heeft een nieuwe parel aan zijn kroon toegevoegd. Met succes heeft hij te Oostende zijn Europese titel dn het kader 71-2, die hij het vorig jaar te Thionville veroverde, verdedigd. Lang Is Henk Scholte de grote favo riet voor het kampioenschap geweest, maar op het beslissende moment scho ten zyn krachten te kort by die van Boulanger. Toen de zaterdag werd af gesloten, ging h(j nog ongeslagen op kop, na die dag met groot machtsver toon Grivaud en Vervest te hebben uit geschakeld. Hem restte nog één hindernis: Lau rent Boulanger, tegen wie hij met een voorsprong van twee punten in het strijdperk trad. Elelaas, Scholte kon deze winst niet vasthouden hij verloor op regelmatige wijze en daarmee wa ren beiden op gelijk niveau gekomen. Een barrage moest de beslissing bren gen. Geruggesteund door zijn eerste zege op zijn grote rivaal, verdedigde Boulanger zijn titel met de flair van een man, die geloof in eigen capacitei ten heeft. In de stijl van een super kampioen, waarbij geen problemen voor hem schenen te bestaan, gleed hij in de derde beurt naar een serie van 194, de hoogste van het toernooi. Scholte kwam daarmee op een achterstand van 180 punten (38-218), een welhaast onmoge lijke opgave om deze weg te werken. Niettemin kwam er van de Nederlander een gedecideerd antwoord, dat bestond uit een serie van 111, welke die van Boulanger nog in schoonheid overtrof. De winst was echter te gering, om de Belg uit zijn evenwicht te brengen. Met overtuiging heroverde Boulanger de titel, waarop hij, zijn spel tegen Scholte in aanmerking genomen, ook de meeste aanspraken kon doen gelden. Met ere was Scholte echter ten onder gegaan: het was geen schande om van Boulanger te verliezen. De eindstand: 1. Boulanger 14 2337 81 194 28.85 2. Scholte 12 2208 77 141 28.67 3. Vervest 10 1934 98 187 19.73 4. Grivaud 8 1721 78 104 22.06 5. Rudolph 5 1752 110 156 15.92 6. Spielmann 4 1358 93 147 14.60 7. Galvez 3 1255 100 77 12.55 8. Van de Pol 2 1286 89 140 14 44 Het algemeen gemiddelde van Henk Scholte (28.67) betekent een verbete ring van het Nederlands record, dat met 28.57 op naam stond van Piet van de Pol, die in dit toernooi bijzonder te leursteide. Vogelwaarde, een voetbalclub in de onderafdeling van de Z.V.B. heeft zater dagnamiddag een bijzonder fraaie en sterke wedstrijd gespeeld tegen Honte- nisse (2e klasse van de KNVB). In de eerste zeven minuten van de wedstrijd wisten de linksbuiten en de midvoor van Hontenisse te scoren (2-0). Toen kregen de bezoekers een gelijkop- gaande strijd te zien, maar na verloop van een 20-tal minuten bleek duidelijk het overwicht van Vogelwaarde. Zeven minuten voor rust bracht de rechts back van Vogelwaarde door een penalty de stand op 2-1, waarop twee minuten later de linksbinnen van Hontenisse een derde doelpunt maakte. Ook na rust bleek de kracht van Vo gelwaarde duidelijk, hoewel deze niet in doelpunten kon worden uitgedrukt, het geen alleen was toe te schrijven aan het magnifieke werk van de doelverdediger van Hontenisse. Daardoor kwam Vogel waarde niet verder dan een tweede doelpunt van de buitengewoon sterke rechtsbinnen. Tot het einde bleef de stand dan ook 3-2 voor Hontenisse. In de eerste klasse van de ZKB heeft Zuidwesters zaterdagmiddag bfj Vios een traditie iroortgezet .De groenwitte Sou burgers kunnen in Krabbendfjke steeds moeilyk tot winst komen en ditmaal werd het zelfs een 4-3 nederlaag tegen een Vios-ploeg die deze competitie toch weinig grote dingen op haar naam kon schryven. Het duel in de kopgroep tussen Togo en Swift 2 stond op goed peil waarby beiae ploegen een goed schot serveerden. De eerste helft hadden de Goesenaars het heft stevig in handen hetgeen resul teerde in een 4-1 voorsprong bij rust. In oe tweede helft wierpen de Swift- reserves zich met hernieuwde moed en met succes in de strijd. Mede door twee uitstekende doelpunten van de technische en tactisch nog gave Floor Schreuders werd het 4-3 en toen zag het er voor de roodwitten even wat lelijk uit. Zij her stelden zich echter keurig en persten er na een stevig slotoffensief een overtui gende 8-4 zege uit. Elto kwam eindelijk na vijf achtereenvolgende nederlagen, weer tot een weliswaar wat krappe 3-2 zege op Zeelandia. Voor hekkesluiter TOP was er deze week weer geen enkel succesje weggelegd. Dinsdagavond ver loren de rood broeken uit Arnemuiden kansloos met 1-8 van Swift 2 en zaterdag middag konden zij ook het slotoffensief van de Tjoba-reserves niet tot staan bren gen (5-2). De stand in de eerste klasse: Animo 13-24, Togo 14-23, Zuidwesters 15- 20, Swift 2 14-19, Zeelandia 14-10, Tjoba2 14-8, Vios 10-7, Elto 14-7 en Top 11-0. In 2b won leider Luctor zonder zich enige inspanning te getroosten met 0-6 bij Vitesse. In 3a werd Swift 3 op de weg naar de titel nog een handje geholpen door nummer 2 op de ranglijst Animo 3, dat zo vriendelijk was om dinsdagavond jl. zeer onverwachts met 8-6 te verliezen van Swift 5. Zelf wonnen de leiders met dubbele cijfers van Dos 5 2-10. Ondo 3 liet zich door Stormvogels niet verras sen (8-4) en zo bleef het reserveteam van de Westkapelse vogels, in gezelschap van Vedo 3 op de laatste plaats. In 3b was het een prettige middag voor het Wissenkerkse VZOD. Na van het begin der competitie af de rode lantaarn te hebben gedragen slaagden zij erin om via een fikse 11-5 overwinning op Zeelandia 2 de laatste plaats te verlaten ten koste van hun tegenstanders. Leider Togo 3 ging het tegen Elto 2 weer naar den vleze (9-1). Het oprukkende Tjoba 3 kon dinsdagavond tegen Togo 4 haar opmars nog ongestoord voortzetten (6-2) maar Vopo gesluit (6-4) zag zich zaterdagmiddag in Borssele door De amateur-etappewedstryd ,,De Pijl van het Zuiden'' in Luxemburg is zater dag gewonnen door de Belg Manzo voor diens landgenoot Monty en de Nederlan der Boonman. In de laatste etappe van Rumelingen naar Esch sur Alzette over 163,5 km ze gevierde de Luxemburger Schutz met een voorsprong van bijna 2 minuten op zijn landgenoot Schleck. Van de Neder landers bezetten van Dongen de tiende en Timmer de dertiende plaats met een achterstand van ruim vijf minuten. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Manzo (B.) 15.01.06, 2 Monty <B.) op 3.18, 3 Boonman (Ned.) op 3.29, 4 Hentges 'Lux.) op 5.16, 5 de Jager (Ned.) op 6.33, 13 van Dongen (Ned.) op 16.21. Door de vereniging „De Vrolijke Trek kers" uit Heerle werd zaterdag- en zon dagmiddag een wandeltocht georgani seerd over de afstanden 5, 10, 15 en 25 km. Van heinde en verre waren ze ge komen. Zondagmiddag werd de opening verricht door burgemeester Rutten uit Wouw. Daarna gingen allen van start, begeleid door harmonie „Juliana" tot aan de Hazelaar, waar allen aan hun kilometers begonnen. Zaterdagmiddag werd door verschil lende groepen gestart, namelijk 5 km: Welpen uit Heerle. 10 km: Thoolse wan delunie, Tholen; Thoolse wandelunie, Tholen; Vrolijke tippelaars, Vlissingen Vrolijke tippelaars, Vlissingen; Verken ners, Heerle. 15 km: WSV Vlug Vrede rust, Bergen op Zoom; Thoolse wandel unie, Tholen; Thoolse wandelunie, Tho len; Sust, Oudenbosch; Vrolijke tippe laars, Vlissingen. Zaterdag zijn er ruim 200 gestart, waar bij geen enkele blaar of uitvaller. On der deze wandelaars bevond zich de heer J. Buys uit Oudenbosch, die al ruim 40.000 km heeft gelopen. Zondagmiddag waren er 300 wande laars gestart, namelijk: 5 km: Jong Heerle, Heerle. 10 km: Utiles Rapid, Bergen op Zoom; St.-Marie met 4 groe pen, Huijbergen. 15 km: BWV, Bergen op Zoom: Udiles Rapid, Bergen op Zoom; Halep, Halsteren; Halep, Halsteren; De Arend. Hoogerheide. 25 km: Odiles Ra pid, Bergen op Zoom. Allen mochten een medaille in ont vangst nemen. Ook werden er verschil lende groepsprijzen uitgereikt. In Bergharen is een motorcross gehou den om de grote prijs van Nederland, geldend voor het wereldkampioen schap 250 cc. Foto: De Russen Diozfii- nov Andrey (16) in actie. DE 22-JARIGE Hagenaar Hans Sauer- bier is zondag in Den Haag floretkam pioen van Nederland geworden. Hij ver loor in de strijd om de titel slechts twee van zijn 12 partijen. BRUCE MCLAREN, de coureur uit Nieuw Zeeland, heeft zondag te Monte Carlo de grote prijs van Monaco, de tweede wedstrijd tellend voor het wereldkam pioenschap der coureurs 1962, op zijn naam gebracht. Hij legde met zijn Coo per/ Climax de 314,5 km (100 ronden) af in 2 uur 46 min. 29,7 sec. DE JAPANSE zwemster Satako Tanaka heeft zondag het reeds In haar bezit zijnde wereldrecord op de 200 meter rugslag verbeterd en gebracht op 2 min. 32,1 sec. ZUID-SLAVIE is winnaar geworden van het vierlanden-volleybaltoernooi voor dames. Voor amper 200 toeschouwers werd dit toernooi zaterdagmiddag in de Haagse Dierentuin besloten. Het Nederlandse kampioenschap zweefvliegen is geëindigd met een overwinning voor de 27-jarlge lui tenant vlieger E. F. van Bree van de vliegbasis Woensdrecht, tweede werd de heer G. J. Ordelman van vliegclub Teuge, die aan de wed strijd deelnam met een Sagitta, het nieuwe geheel Nederlandse prestatie zweefvliegtuig. Begunstigd door ideale weersom standigheden werden op de laatste wedstrijddag afstandvluchten ge maakt tot voorbij Parijs. De Nijme- genaar de heer J. V. Meizen zweef* de 655 km, de op een na grootste afstand ooit door een Nederlander afgelegd. Tweede werd de heer van Bree met slechts 25 km minder, ter wijl de heer A. Breunissen 595 km aflegde. Vijf zweefvliegers landden op het tevoren opgegeven doel, het Franse vlieveld Laon Chambry, waarmee zij aan de doelvluchte-eis voor het diamanten brevet voldeden. Voor de Hilversummer de heer J. Jungblut betekende dit de voltooi ing van dit brevet, de hoogste onder scheiding op zweefvlieggebied. Na de naar Nieuw-Zeeland geëmigreerde drs. W. Toutenhoofd en de heer Bree is hij de derde Nederlander, die dit brevet behaalde. Zweefvliegend Nederland kan te rugzien op een sportieve wedstrijd, waarin de resultaten zodanig zijn, dat de wereldkampioenschappen in Argentinië in februari 1963 naar men meent, met een gerust hart kun nen worden tegemoet gezien. E. VAN BREE kampioen De nederlaag van de oud-Wimble- donkampioene Maria Esther Bueno was zaterdag de grote sensatie van het tennistoernooi in Bielefeld. Maria Bueno speelde in de halve finales tegen Renate Ostermann (Did.), toen zij zich bij de ctand 75 57 0-3 verrassend terugtrok. In de eindstrijd komt de Duitse nu uit tegen haar landgenote Edda Bu- ding," die met 75, 36 63 zege vierde over de Australische Jill Blackmann. Het elftal van de oud-Internatio nals en de veteranen van Willem II hebben zaterdag in Tilburg voor 2200 toeschouwers een wedstrijd gespeeld, welke door de oud-internationals met 7-1 werd gewonnen, na een 4-0 voorsprong by rust. De doelpunten werden gemaakt door Biesbrouck, Rozenburg, Appel, Groeneveld, Ro zenburg, Formannoy (voor Willem II), Appel en Biesbrouck. Op de zaterdag te Londen gehouden jaarvergadering van de Engelse Foot ball League is besloten Oxform Uni ted toe te laten tot de vierde divi sie, waaruit Accrlngton Stanley zich tydens het afgelopen seizoen had te ruggetrokken. De drie clubs, die in deze afdeling onderaan waren geëindigd (Chester, Doncaster Rovers en Hartlepools) zul len ook het komende seizoen weer in de league uitkomen. Het plan voor een herziening van de promotie- en degradatie-regeling, waardoor in elke afdeling vier clubs zouden promoveren en/of degrade ren, werd verworpen. De uitslagen van de partijen van de zestiende ronde van het kandidaten schaaktoernooi, dat op Curagao ge houden wordt, luiden: Kortsnoj (Rusland) - Petrosjan (Rus land) afgebroken. Talj (Rusland-Ke- res (Rusland) 0—1. Filip (Tsj.-Slow.- Benkoe (VS) 0—1. Geiler (Rusland). Fischer (VS) afgebroken. De stand luidt: 1. Keres 10,5 pnt., 2-3 Gelier en Petrosjan beiden 9 pnt. en 2 afg. partijen, 4. Kortsnoj 8 punten en 2 afg. partijen, 5. Fischer 7 punten en 2 afg, partijen. Ten aanschouwen van 18.000 toe schouwers heeft de 27-jarige Engels man Jeff Smith de Nederlandse gro te motorcross (250 cc) gewonnen. In deze wedstryd, de zevende, die telde voor de competitie om het we reldkampioenschap in deze klasse, was de prachtige rjjtechniek van Smith ruimschoots opgewassen tegen het zware zand van het Bergharense parkoers. De eindstand luidt: 1. Smith 60 pnt., 2. Betzelbacher (Did.) 57 pnt. tijd 72.39.4. 3. Frits Selling 57 pnt. 72.48.4. 4. Grogoriev Ruslj 52 pnt., 5. Schram 52 pnt., 6. Janssen (B.) 49 pnt., 7. Boom 44 pnt., 8. Lampkin (GB) 43 pnt., 9. Petterson (Zweden) 42 pnt., 10. Dons (Den.) 41 punten. In het klassement van het wereld kampioenschap leidt Smith nu met 40 pnt. voor Lampkin, die 31 punten veroverde. Raymond Mastrotto (Frankrijk) heeft het criterium van de Dauphiné Libéré gewonnen. De laaste etappe, van Avignon naar Grenoble, leverde zondag een zege op voor de Belg Frans Demulder. Onze landgenoot Dick Enthoven arriveerde in de slotetappe in het peloton, dat een tijd van 7.42.05 kreeg toegewezen. In het eindklasse ment bezet hij de eervolle zevende plaats in 41.36.01. De Belg Georges Vandenberghe is onbedreigd winnaar geworden van de vierdaagse etappe wedstrijd voor amateurs door West-Berlijn. In het eindklassement had hij meer dan tien minuten voorsprong op nummer twee, de Zweed Owe Adamsson. Onze landgenoot Hendriks bezette in het totaalklassement de elfde plaats. De resultaten van zondag waren: Vierde etappe: 1. Adamsson (Zweden) 202 km ln 5 04.29. 2. Vandenberghe (België) 5.07.35. 3. Schoen (Duitsl.) 5.08.06. 4. Koch (Düitsl.) z.t. 13. Hendriks 5.09.02. Eindklassement: 1. VandenBerghe (België) 12.54.18. 2. Adamsson (Zweden) 13.04.40. 3. Ebert (Duitsl.) 13.08.05. 11. Hendriks 13.11.50. Maarten den Outer viel uit! Scheidsrechter J. Bronkhorst heeft afscheid genomen. Zondagmiddag floot hij zijn laatste wedstrijd tijdens de ontmoeting voor de Intertoto, PSV-Rot Weiss Oberhausen, in Eindhoven. As piranten boden de heer BronkhoTSl een afscheidsbloemetje aan.

de Stem | 1962 | | pagina 10