ulst Hans Sleeswijk gaat trouwen JE HEBT ZE! Zwart J Minter en H inter en de zwiergeit 2^ogezegd De beursbengels: Terreur O.A.S. afgenomen •gaert Peier Sisters mochten in Apeldoorn zingen Luister naar naar Terugblik ■frouge/baiser Claims Philips aangeboden ifektie OOK! Televisieploeg naar Nw.-Guinea „Cascade" op t.v.-scherm Een der Fouryo'.s getrouwd Comité wil derde radioprogramma zonder omroepen Stem-feuilleton Monsterproces in Beiroet NV SLAVENBURGS BANK Slechts wapen stilstand Sovjet-,, maanpaar in ruimte omgekomen BEURS VAN AMSTERDAM YAK MIERLO EN ZOON NX EFFECTEN - COUPONS draineerbuizen met en kraag, zonodig ook het ?de turfstrooisel. J.C. Dzn, Kon. Wilhelmina- Willemstad. Tel 01687- 9349 zon. 3 Juni bij C de J Kapellebrug. Beg. 3 u. Cóksysteem. Nu ook in land. Met. ons systeem l al rokende het roken ?n tabletten. Geen drank iet goed. geld terug. Gra- ichtingen postbus 60 I ^ven.53278 I jk dank aan God en Hen- I letable voor vele ge- I ;rhoringen, G,55011 I garantie stoffeerwerk" tard-Ewen, vr. vrijblijl stalen en prijs. Tevens l.i en tafels te huur. Pool 4, Breda. Tel. 35627. kermisschieting zat. 2 Ibij G. Lijbaart, Hulst, lit 40.- en 10.- gratis. In- I). Ter. 2,- Beg 3 uur lg 3 juni vooruit 60.. Ho- Tl2,-. Zijv. 8.- 10 Prijsv. Imet 1,50. 17 Prijsv. ver- lt 1.-. Inl. 3.10. Ter. 2,50 i uur. Het Bestuur Schut- ..Graauwe Poort". ■sschieting op maandag "4 l>ij W. v. Swaal, Hulst, lit 60.-. Hoge 10.-. Zijv. 1) Verh. 2,. 10 Verh. 1.50. 1.10. Ter. 2.50, Dinsdag 5 Jooruit 40,. en 10,- gratis uur.18198-X kermisschieting zat. 2 lij S. Blommaert, Station I Vooruit 40,- en beker |- gratis. Beg, 3 uur. kermisschieting op i 1 zon. 3 juni bij S. Blom. Station Hulst. Vooruit fer wip. Inl. per wip 2.50. Korting 13 Beg 3 18194 fcCTIES IN HULST aliteiten; in voor 2.25- 01140—2995 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 JUNI 1962 Vanaf Schiphol zijn met een vliegtuig voor een verblijf van drie weken op Nieuw-Guinea vertrokken tv-regisseur Herman Wigbold en cameraman Gerard van Zalingen. Is het bij de radiocorres pondent de bedoeling de luisteraar regel matig op de hoogte te houden van de recente gebeurtenissen in Nieuw-Guinea, deze ploeg gaat naar dit gebied om materiaal te verzamelen voor een ge degen documentair filmverslag. Mochten van belangrijke actuele gebeurtenissen opnamen kunnen worden gemaakt, dan zullen deze een plaats vinden in een van de actualiteitenrubrieken van de VARA. Het documentair filmverslag zal worden uitgezonden na terugkeer van de ploeg, begin juli. Men heeft alle mede werking verkregen van de Rijksvoor lichtingsdienst en de Legervoorlichtings- dienst, zowel in Nederland als in Nieuw- Guinea. Be met de gouden roos bekroonde amusementsproduktie van het wereld televisie-festival in Montreux, dat tot titel draagt Cascade, zal op 13 juni a.s. op onze schermen worden vertoond. In deze Zweedse produktie van tv-regisseur Ake Falck, heeft de Amerikaanse zan geres Eartha Kitt een belangrijk aandeel. Op dezelfde avond zullen de toeschou wers bovendien een Amerikaanse docu mentaire over de beroemde auteur Ernest Hemingway kunnen zien. (Advertentie) MIDDELBARE AKTEN RESA - Hilversum Bekende Schriftelijke cursus Tel, 45432 llllllllllllllll De Amsterdamse impresario H. Hof man is door de president van de Am sterdamse rechtbank in het ongelijk ge steld. Hij had een kort geding aange spannen tegen het optreden van de Peter Sisters op de AVRO-landdag in Apel doorn. De heer; H. zou schriftelijk met de drie zusjes in Parijs hebben afgespro ken. dat ieder optreden van de meisjes in Nederland via hem zou worden ge regeld. Nu bleek, dat de AVRO zich rechtstreeks tot de meisjes had gewend en met hen een contract voor een op treden op de AVRO-landdag in Apeldoorn had afgesloten. De impresario was van mening, dat de dames contractbreuk hadden gepleegd. De pleiter namens de AVRO zei, dat zijn omroep niets van een dergelijk contract wist. De advocaat van de eiser mr. Kokofsky, hield vol dat de tegenpartij contractbreuk had gepleegd. De president, mr. Steeman, deed onmiddellijk uitspraak en wees de eis van de impresario af. Laatstgenoem de kondigde aan, dat hij nu een civiel proces zal beginnen, omdat in het con tract tussen hem en de Peter Sisters een boeteclausule was opgenomen. De 24-jarige Dick van Niehoff, die deel uitmaakt van het bekende zangkwartet The Fouryo's is dezer dagen in het hu welijk getreden met de 24-jarige Engelse Pamela Robertson. De bruid was ballet meisje in Engeland en werd later opge nomen in de London Starlets van de Sleeswijk-revue. Nadat de balletgroep weer naar Engeland was vertrokken bleef mej. Robertson in Nederland, waar zij werd geëngageerd door de balletgroep van de befaamde musical My fair lady. Hans Sleeswijkrechterhand van zijn vader in René Sleeswijk's revue, hoopt begin juni in het huwelijk te treden met het Engelse dansmeisje Geraldine June Barlett uit Hounslow, Engeland. Geraldine maakte in de afgelopen show deel uit van de London Starlets. Het aanstaande paar aan de boorden van de Amstel in Amsterdam. Op de achtergrond de magere brug. Door de woordvoerder van het comité Het derde programma is medegedeeld, dat aan de staatssecretaris van O. K. en W. een rapport is ingediend, waarin een plan is opgenomen voor een derde pro gramma via het fm-net Volgens dit rapport heeft het comité een onderzoek ingesteld naar mogelijk heden om in ons land tot uitzending te komen van een radioprogramma voor een beperkte groep luisteraars overeen komstig het Engelse third program. Met het oog hierop vraagt het comité de staatssecretaris het rapport te willen voorleggen aan de commissie radio- en televisieweigevihg (de zgn. commissie- Scholten), zodat deze het bij haar werk in haar overwegingen kan opnemen. Volgens dit rapport dient dit derde programma via het fm-net te worden verzorgd door een organisatie, die los staat van de bestaande omroepverenigin gen. Voor het geval in beginsel een stichting voor een zendmachtiging in aan merking zou komen is het comité bereid de daarvoor benodigde stappen te nemen. Volgens de opzet zal het derde pro gramma alleen in de avonduren en op de zondagochtend* worden uitgezonden. Het wil de luisteraar het beste bieden op het terrein van kunst en wetenschap. Het richt zich tot de steeds groter wor dende groep van cultureel geïnteresseer den en het wil de luisteraar, ook al zal hij zich niet voor alle programma-onder delen interesseren, de zekerheid bieden, dat al die onderdelen niveau hebben. Zaterdagavond speelt op Hilversum I (402 m) het Metropole orkest. Om 21.25 uur volgt de Melodieënexpres. Het Ball- roomorkest musiceert om 22.40 uur en om 23.10 uur kunt u luisteren naar com posities van Irving-Berlin. Op Hilversum II (298 m) worden voor de KRO-microfoon om 20 uur in een spe ciaal programma de SUS-hoofdprijzen bekendgemaakt. Om 21 uur volgt de Platenkoffer en tot besluit volgt om 23 uur de rubriek Meesterwerken der reli gieuze muziek. Zondagochtend is er op Hilversum I om 8,18 uur Weer of geen weer. Om 12 uur volgt Muziek voor allen en om 13.20 uur Vakantieklanken. De Johan Willem Friso kapel speelt om 15.30 uur. Om 19.30 uur spelen beroemde instru mentalisten. Zondagavond spelen om 20.05 uur De Zaaiers. Om 21 uur wordt Der Bettel- student ten gehore gebracht. Tenslotte is er om 23.30 uur de Metro String serenade. Op Hilversum II zendt de KRO om 10 uur de hoogmis uit, die wordt opge dragen in de kerk van de H. Anna te Amsterdam. Om 13.05 ur kunt u luisteren naar de De Oelewappers. Het avondprogramma wordt om 20 uur geopend met een programma rond de 3e trekking van de hoofdprijzen voor de SUS-loterij en om 21 uur volgt Sus of zo. Het Cascade orkest musiceert om 21.30 uur en daarna om 22 uur volgt het spel In de vergulde baars. Tot besluit musi ceert om 22.55 uur het Omroeporkest. Zaterdagmiddag zendt de VPRO een film over de Wallace-collectie uit. Daar na volgt een programma over de tennis sport. Om 16.05 ur is er een herhaling van Joegoslavische volksdansen en om 17 uur komt het jeugdprogramma De Omnibus. Zaterdagavond volgt een programma onder de titel Ferme jongens, stoere kna pen. Na het journaal is er om 20.20 uur een filmpje over de beeldhouwer Tajarii. Om 20.30 uur vertoont men een CBS-film over Dave Brubeck en om 21 uur een Belgisch-Nederlands amusementsprogram ma, getiteld Parallelogramma. Tenslotte worden om 22.05 uur fragmenten uit de Engelse showfilms met Jessy Matthews op het beeldscherm gebracht. Zondagmiddag is er om 16 uur een directe reportage van de derby op Duin- digt met comment aar van Hans Eysvogel en Arie Kleywegt. Daarna volgt een reportage uit Monte Carlo van de auto races om de Grand Prix van Monaco. Zondagavond om half acht is er het weekoverzicht van het NTS-journaal, daarna volgt de rubriek Sport in beeld, gepresenteerd door Arie Kleywegt. Om 20.30 uur kunt u kijken naar AVRO's Televizier, waarna een amusementspro gramma uit hotel Bouwes te Zandvoort volgt. Tenslotte wordt om 21.55 uur een Amerikaanse documentaire over de met een Oscar onderscheiden Sophia Loren getoond. Als die ruzie tussen Oost en West nu écht was, denk je wel eens, zouden de Russen en de Amerikanen dan bij elkaar tentoonstellingen gaan houden en zouden ze dan samen cultuur uit wisselen en zo? Telkens als ik zoiets lees denk ik: zie je wel, het valt alle maal wel mee, die politieke jongens maken wel wat kabaal, onder elkaar, maar het is gewoon hun vak. Ze me nen het zo kwaad niet en als ze elkaar in een conferentie de huid vol geschol den hebben, gaan ze samen ergens een pilsje drinken en zeggen ze John en Iwan tegen elkaar. Ze ménen het na tuurlijk wel, maar alleen officieel, na mens hun regeringomdat ze daarvoor betaald worden. Maar in feite hebben ze niets tegen elkaar. En zelfs op het hoogste niveau wordt de soep niet zo heet gegeten, toe nou! Nu ja, driemaal per week zegt Kroestjev dat Kennedy een schurk is, teneinde een flinke man te blijven gelijken, maar straks stuurt hij hem een ijsbeer of zoiets cadeau en John maakt dan een tegengebaar door een plastic motorjachtje in een pakje te foppen en erop te schrijven: voor Nikfoa, met de groeten. Kroestjev kreeg laatst ivel een gloednieuwe Fiat van de Italianen cadeau. En denk je nu dat een Navo-land een. mooie auto weggeeft aan een man die écht iets te gen Italië heeft? Weineen. Nu die Benny Goodman weer. Die stond gewoon op zijn klarinet te bla zen, tegen de muur van het Kremlin. Als je dat zo hoort denk je: nou, die man zal daar wel gauw gearresteerd zijn en naar Siberië gebracht. Tenslotte is hij een Amerikaan en Amerikaanse jazz is nog slechter dan de Amerika nen zelf. Maar neen hoor, ze klapten allemaal, zonder schuw rond te kij ken of er een geheime politieman aan kwam en ze kregen een speldje van Benny. Zo'n man doen ze dus niks. Waarom steekt iemand als Kennedy daar nu niet eens iets van op? Als hij nu eens klarinetles nam, of als zijn adem tekort is, enig accordeononderricht. En zodra hij een dragelijk wijsje kan spelen vliegt hij naar Moskou en gaat voor de stoep van het Kremlin staan mu siceren .En Rusk drumt er dan een beetje bij. En als alle politici het nu eens op deze manier gaan aanpakken, zou de wereldsituatie zich niet in gunstige zin wijzigen? Ik geloof het vast. Maar zo'n man als Kennedy is na tuurlijk helemaal niet muzikaal. Jam mer. PRAET-MAECKER 10, ,,Ik waardeer je („je", zei ze, als ze zaken deed) diligentie, van Markesteyn, maar ik ben het niet met je eens. Ik had juist gedacht, dat ik wat van die aandelen die jij noemde, weg moest doen; die lijken me ni,et meer zo safe als ze geweest zijn. En ik wil per se nog wat stukjes .General Electric". Daar zie ik véél in. We leven per slot in de tijd van de elektronica." Na een korte, vriendschappelijke schermutseling werden de twee het eens. Wat de witte weduwe eenmaal ..in de kop" had, viel er moeilijk uit te praten. Eindelijk kreeg hij het laatste woord. Het ging precies als bij alle vorige za- kengesprekken. ,,Dan kan ik niet nala ten. u geluk te wensen met uw porte feuille. Die zou als voorbeeld kunnen gelden voor veel beleggers. Ik moet be kennen, dat ik na een bezoek bij u altijd wijzer naar huis terug ga. Veel beursmensen kunnen nog wat van u leren." En toen zei mevrouw Haanstra, ook weer gebruikelijk en ze tikte schijn baar met haar stokje op het parket: ,.U verleert het nooit, om te vleien. En vleiers vind ik afschuwelijke men sen!" Doch haar ogen zeiden: Ik mag jou bijzonder graag, Van Markesteyn, en dat weet je: mijn geldzaken laat ik door niemand anders adviseren dan door jou, waarop Van Markesteyn ,,sic" kon zeggen. Het tikje van de stok op het parket was een teken. Maartje bracht koffie met cake binnen. Even was er de prettige plaagstemming. Mijnheer Van Markesteyn, die de koffie van Maartje ..afkeurde"; mevrouw Haanstra die een ondeugend grapje tegen hem had. Vandaag had zij een heel bijzonder plagerijtje. Ze had een uitmuntend ge heugen. Maartje, heb jij de grote aanwinst van mijnheer Van Markesteyn al ge zien? Mijnheer laat zich tegenwoordig rijden door een jongedame als ik het wel heb. Het is een goed gebruik van mijn huis, dat de chauffeurs van be zoekers hier ook altijd hun koffie krij gen. Nu het een chauffeuse is en wat voor een: een grote aanwinst nu dunkt me. dat we die dame hier maar eens bij ons moesten binnen vra gen. Ik wil die aanwinst wel eens be zichtigen." Van Markesteyn sprong tè enthousi ast veerkrachtig voor zijn jaren van zijn stoel op. De ogen van de witte we duwe stonden bijzonder levendig, toen hij zei: ,,Dat kan gemakkelijk, want ik heb haar hier tegenover bij het koetshuis achtergelaten. Het kon immers zijn, dat ik haar eens nodig had?" .Zeker, dat kon", merkte mevrouw Haanstra hartelijk op, volstrekt niet spot tend. Zij rees uit haar zetel op, weer steu nend op het stokje en liep naar het raam, „Hé", zei ze daar, ,,wat doen die twee daar eigenlijk? Zie ik goed, dat ze aan m'n muur staat te krassen? En Jan die daar niets van zegt? ennee maar, daar neemt hij het mes van haar over en begint óók...! Maartje, ga haar halen. Ik wil die vrouwelijke stucadoor wel eens spreken." Van Markesteyn had op de ruit willen timmeren, om Bea te waarschuwen, dat het ,,haar tijd" was. Doch hij bedacht bijtijds, dat dit geen pas gaf ten huize van een clënt. Hemeltje, wat had die dolle Bea nu weer gedaan, zomaar in een muur van een ander krassen? En me vrouw Haanstra, die zo punctueel was en zo méér dan netjes, niet alleen wat de witte was betrof Maartje werd naar buiten gestuurd, om ,,die vandale" binnen te roepen. De twee, de commissionair en zijn cliënte, gingen weer naast Salomo's oordeel zitten. En opeens zei mevrouw weer aldoor ,,je" en was zakelijk. In vlugge zinnetjes sprak ze. ,.Dat kunnen we nog even behandelen. Ik maak me zorgen om Ronald, mijn neef. Je weet, hij is universeel erfgenaam Maar nu krijg ik heel slechte informa ties over hem. Hij is niet slecht, maar hij lééft niet ordelijk. Studeren is er niet bij. Wel boemelen natuurlijk. Je kunt je indenken, dat ik bepaald met schrik aan het moment denk. dat hij mijn plaats gaat innemen al zal dat hopelijk nog even duren. Weet je, hij is nu net de man, die mijn waarde vrienden Verschoor en Bas nodig hebben. Zoals je weet loeren zij al heel lang op de prioriteitsaandelen van de Haanstra N.V. Je weet, dat ik er zes meer heb dan zij met hun tweeën, maar Lest best? Wij zouden graag op deze vraag een bevestigend antwoord hebben gegeven, doch tot onze spijt is het ons niet mogelijk de laatste Rudi Carrell- show van het seizoen de beste van de serie te noemen. Nu zijn wij nooit bij zonder enthousiast geweest over het peil der Carrell-shows, maar er zat altijd nogal vaart in. Gisteravond demon streerde zich wel een aardig pogen maar in het geheel zat zo weinig schwung, de traagheid overheerste dusdanig, dat de algehele indruk bepaald onbevredigend was. Het optreden van het Engelse groepje revue-girls moest blijkbaar de hoofdschotel vormen. Nu was dit groep je inderdaad uitstekend, maar het op treden kon moeilijk de magerte van de ze show vullen. Het begon anders met veel beloften, maar in plaats van de te verwachten climax kregen de kijkers het einde van de bekende nachtkaars te aan schouwen. Rudi Carrell was met deze show kennelijk „au bout de son latin". Waarschijnlijk aanhakend op de be rechting van Eichmann, kon men tevo ren in de rubriek „Espresso" een vrij uitgebreide reportage horen over de doodstraf in Engeland. Later op de avond gaf de Spiegel der kunsten cul tureel allerlei, waaronder een repetitie van het Nationaal Ballet in verband met het komende Holland-Festival. W.v.B. er is heel weinig voor nodig, om Ro nald mettertijd van zijn stoel te praten. En wat zal dan het gevolg zijn? Dat Ver schoor en E'as het praktisch voor het zeggen krijgen in de fabriek. Zij krijgen het recht van de benoemingen in de N V. en nog heel wat andere voorrechten die ik NU heb. Dat zullen ze op de fa briek bliksems goed kunnen merken." Van Markesteyn knikte. Hij wist, dat mevrouw Haanstra een beleid voerde, dat vele bedrijven tot voorbeeld kon strekken. Verschoor en Bas waren meer geïnteresseerd bij het jaarlijks dividend. Mevrouw Haanstra hernam: ,.Ik had graag, dat jij eens hielp nadenken over deze zaak en hoe we Ronald kunnen tem men en de arbeiders allereerst safe stel lenDenk er eens rustig over na. Ik heb dit plan Doch zij kwam er nog niet toe, haar plan te uiten, want de deur ging open en Bea werd door Maartje binnengelaten, die even bleef staan met een gezicht van: Nou, daar is ze dan, die chauffeur. Me vrouw Haanstra was verrezen uit haar zetel, even met een pijnlijk trekje om weer een scheut, maar toen klaarde haar gezicht op. Oom Dorus dacht onder het voorstellen van Bea: Kind. wat ben jij toch een schat zo open, zo eerlijk. Iedereen moet jou (Advertentie) PARIS FRANCE twee lipstick creatie's ADIEM Kiss-Proof f 1,95 f 2,95 Semi-Gras f 3,95 (niet te vet, niet te droog) Het proces tegen 310 mensen die wor den beschuldigd van deelneming aan een poging om de regering in Beiroet omver te werpen, op 31 december 1961, is giste ren kort na de opening voor een mili taire rechtbank verdaagd tot 15 juni. Volgens het Libanese persbureau ver schijnen 234 gedaagden in persoon, de rest is voortvluchtig en wordt bij ver stek berecht. Honderdvijfennegentig be klaagden riskeren de doodstraf, omdat hen misdaden tegen de staat ten laste zijn gelegd. Men verwacht dat het proces twse maanden zal duren. Het hof zal na 15 juni elke dag met uitzondering van donder dag en zondag zitting houden in de Unes- cozaal naast de kazerne waar de gevan genen in voorarrest verblijven. In en om de rechtszaal waren gisteren uitgebreide veiligheidsmaatregelen ge nomen. i VERKIEZINGEN I In het Noordhollandse dorpje Smallegang is een groot aantal stemmen uitgebracht op de nieuw ste politieke groepering: de Horeca- partij. Zij stelt zich ten doel: ver lenging van de openingsuren van de cafés. VERKIEZINGEN II In het Drentse dorpje Schoon- lo deed zich tijdens de stem ming een vermakelijk incident voor. Een jonge boerenzoon stapte het hokje binnen en be gon zich te ontkleden. De jon gen dacht, zo bleek later, dat hij doorgelicht moest worden. BURENGERUCHT Mevrouw Ethel Fawbert in Londen houdt er maar rare gewoonten op na. Telkens wanneer in haar nabijheid een hond begint te blaffen, keft zij even hard terug. Wanneer een auto in haar buurt claxoneert begint zy verwoed op een speelgoedtrompet te toeteren. De buren hebben haar nu voor het gerecht gedaagd wegens l^t veroorzaken van burengerucht. ZACHT Het Britse ministerie van Lands verdediging heeft besloten dat zijn militairen in Duitsland nog zachter dan „in de watten" dienen te liggen. Er zijn voor het Rijnleger 15.000 schuimrubber matrassen besteld. cwefmlr (Advertentie) Het schijnt dat de O.A.S. haar terreur actie even heeft gestaakt en dat een „wapenstilstand" is afgekondigd, terwijl voorlopige besprekingen worden gehou den tussen Europeanen en mohamme daanse nationalisten over de toekomst van de Europeanen in Algerië. Van Europese en mohammedaanse zijde is vrijdag bevestigd, dat er reeds bijeenkomsten zijn gehouden van ver tegenwoordigers van de mohammedaanse voorzitter van de Algerijnse voorlopige uitvoerende macht, Abderrahmane Fares, en vertegenwoordigers van de Europeanen in Algerië. Uit mohamme daanse bronnen is vernomen, dat de bijeenkomsten gehouden worden met goedkeuring van de Algerijnse voor lopige regering in Tunis. De politie in Algerië is van oordeel, dat de „wapenstilstand" waarschijnlijk niet veel langer dan tot maandag zal duren, vooral als de besprekingen geen onmiddellijk uitzicht op succes opleve ren. ,,De O.A.S.-leiders zullen eenvoudig niet in staat zijn de jongere en vermetele elementen achter hen in toom te hou den". zo heeft een hooggeplaatste politie functionaris gezegd. Maar financiële kringen in Parijs menen, dat het keer punt in Algerië is bereikt en de O.A.S. verslagen is. Volgens een mededeling van militaire zijde in Algiers, zullen jonge Europeanen in Algiers en Oran zich tussen 7 en 12 juni voor de militaire dienst moeten op geven. De bedoeling van deze maatregel is, zoveel mogelijk jonge O.A.S.'ers van de straat af te houden. Franse ordestrijdkrachten hebben vrij- toch wel graag mogen. Jij bent bijzon der; óók bijzonder charmant! Met een glimlach begroette de oude mevrouw „juffrouw Evenblij", die dadelijk jubel de: „Wat hebt u het hier énig, méér dan prachtig! Ik ben zelf modern soms wel eens wat tè modern, zegt Oompje (met een hartelijke knipoog naar hem) maar ik houd ook erg van antiek, echt antiek, zoals wat ik pas ontdekte aan uw koetshuis...." ..Wat voerde je daar eigenlijk uit, m'n kind?" vroeg mevrouw oprecht belang stellend. Zij waardeerde die eerlijkheid van dit meisje. „Moet u eens horen, mevrouw. U weet niet, wat een ongeken de schatten u bezit, behalve dat antiek hier." En Bea vertelde van haar ontdek king. ,,'n Tegeltableau, en zoveel verstand heb ik er wel van, dat het heel oude kostbare tegels zijn. Bijbelse tafre- len. Ik heb één tegel al bloot, 'n Adam en Eva Mevrouw Haanstra werd plotseling olijk: ..Blóót zeg je, dus dan is het stellig een Adam en Eva vóór de zondeval- dag in Oran vijftien leden van een com mandogroep van de O.A.S. in hechtenis genomen. De leden van de strijdkrachten namen 56 automatische wapens, 50 geweren, 2 jeeps, een vrachtauto, verscheidene per sonenauto's, 615 handgranaten en 25.000 patronen in beslag, die in het bezit van de groep waren. De jonge mannen in Algiers moeten zich in de week van 7 tot 15 juni melden voor militaire dienst, de jonge mannen in Oran zijn verplicht dit in de daarop volgende week te doen. Degenen die aan de oproep geen gehoor geven, zullen worden beschouwd als dienstweigeraars. Drie kneedbommen hebben gisteren zware schade toegebracht aan een meis jesschool in het hooggelegen deel van Algiers. Het gebouw was verlaten. De school was de dertigste, die sinds de afgelopen week door de Franse extremis ten werd aangevallen. Frank Edwards, een nieuwscommenta tor van een radiostation in de V.S. heeft in het science fiction tijdschrift „Fate" geschreven, dat „ruim vijf Russische astronauten in de ruimte om het leven gekomen zijn". Volgens Edwards was onder de vijf een vrouw, die in mei 1961 samen met een man naar de maan gelanceerd was. In 1959, 1960 en 1961 zouden nog drie man nelijke astronauten hun ruimtereis met de dood hebben moeten bekopen. Verder waren er nog twee afgestudeerden van het Russische opleidingscentrum voor de ruimtevaart „zoek". Het paar dat naar de man geschoten was werd volgens Edwards op 17 mei 1961 vanaf de basis Baikonoer aan de zee van Aral gelanceerd. Het werd gevolgd door stations in Turijn, Jodrell Bank, Bochum en Meudon, een week voor het mysterieuze einde van de reis, aldus Edwards. Op de avond van 24 mei 1961 re gistreerden Turijn, Bochum en Meu don allen de laatste uitzending van het maanpaar. De mannelijke astronaut had gezegd: „Er is iets. Het gaat moei lijk. Als we er niet uit komen zal de wereld er nooit van horen. Het is moeilijk De directeur van het observatorium in Bochum zou deze laatste boodschap, volgens Edwards, zelf hebben beluisterd. (wordt vervolgd) MEVROUW SOEKARNO is gisteren in Moskou aangekomen voor een onofficieel bezoek. Kroestjev en zijn vrouw ver welkomden haar. DE CONFERENTIE van de zeventien landen in Genève over ontwapening zal van 15 juni tot 16 juli gestaakt worden. Daarna gaat men de ontwapening verder regelen Gisteren is dan een aanvang gemaakt met de reeds lang verwachte handel in claims Philips. Om met de deur in huis te vallen moet worden geconstateerd dat de claims aangeboden in de markt lagen. Na een opening op f 330 per claim zakte de prijs tot f310, om later weer op te lopen tot f 327. Deze prijs komt overeen met een koers van circa 638 voor de nieuwe aandelen. Voor de aandelen Phi lips, ex claim, werd bij de opening 636 betaald, doch daarna daalde de koers tot 625. Ook hier trad weer een herstel in tot 635. De slotkoers van woensdag was voor genoemde aandelen 718 cum claim. Op deze koers bedraagt de theoretische waarde van de claim f 407 overeenko mende met 678 voor de nieuwe aandelen. Uit een en ander blijkt dus, dat er gis terenmiddag nogal wat aanbod viel op te nemen. De beurs was hiertoe wel bereid, maar dan op prijzen zoals boven aangehaald. De verwachtingen ten aan zien van de koers van de claimhandel voor de komende dagen lopen uiteen. Het merendeel is niet erg optimistisch dat de prijs spoedig zal stijgen. Als ge volg van de emissie staan er circa 750.000 claims uit, inclusief die van de preferente aandelen. Vanzelfsprekend worden niet al deze claims op de markt gebracht. De handel in de Philipshoek eiste gis teren vrijwel de gehele belangstelling van de beurs voor zich op. Hierdoor was het in de overige hoeken van de internationale waarden zeer stil. De scheepvaarten werden in een zeer dunne markt aangeboden, waardoor koersverliezen ontstonden van twee tot NABEITRSKOERSEN telefonisch avondverkeer AKU 341—342; Kon. Olie 128—130.20; Philips 602615; Philipsclaims 260290; Unilever 137139,20; Hoogovens 623630. (Advertentie) De Bank voor Brabant ïö/fc 32. Het andere jongetje, Minter, was inmiddels ook het dorpje uitgevlucht en ook hij liep een beetje mismoedig over het landweggetje naar het fort, om de zwiergeit te zoeken. „Waarom is hij nou weggelopen?" mompelde hij verdrietig. „Het ging juist zo goed. Meester Kerkvrees dacht echt dat hij van de maan kwam. Dan had hij er les over kunnen geven in- plaats van dat akelige rekenen. En Hinter en ik zouden om de beurt geit kunnen zijn en niet naar school hoe ven." Onder dit sombere gepeins kwam Minter bij het vlot, dat nog steeds aan de kant van de gracht lag. Hij boom de naar de overkant en liep naar de achterzijde van het fort in de hoop dat hij daar de zwiergeit zou vinden. En ja. Juist op dat ogenblik trad de zwiergeit opgewekt naar buiten. „Hinter!" riep Minter. „Waarom ben je weggelopen?" Het dier scheen echter heftig te schrikken en bleef stokstijf staan. „Doe niet zo raar! Ik ben Minter!" riep Minter, maar nu was het zijn beurt om verbaasd te zijn, want met een bliksemsnelle beweging had de zwiergeit zich omgedraaid en holde het fort weer in. „Hoephoven!" riep het dier. „Hoep hoven, dat jongetje is losgebroken!" 30-5 1-6 Ned. '59 414 98,». 98»4 Ned. '47 3 la 8818 88,'4 AKU A 34614 3443.4 Hoogovens cA 64314 63214 Philips GBA 718 63014 Unilever cA 144.35 141.70 Kon. Olie A 131.45 131.15 Scheepv. Unie A 131'4 13014 A'dam Bk A 370 375 Kon. Zout cA 800 776

de Stem | 1962 | | pagina 5