Kruiningen huldigt Jo de Roo renner Kinderen erkennen vader niet op Trobriand-eiland Veranderingen in Europese teams voor wereldbeker voor OLYMPISCH AFFICHE Nederlanders favoriet 71-2-toernooi Oostende Alfredo's bewonderaars Veel tot werk aan de winkel en met de 20e juni Oom heeft het voor het zeggen Echtgenoot is vreemdeling Zal Chili Italië kunnen het ook tegen redden WIELERSPATTEN Die c Enthoven 4e in Libéré Wielerwedstrijd Kwadendamme Geen lour COEN VLIEGT Demonstratiedag NKGB te Breda Henk Scholte beste kans Wereldoorlog Fred Boonman: etappezege O Mogelijk Standen MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 JUNI 1962 (Van onze sportredactie) Jo de Roo, de triomfantelijke winnaar van BordeauxParijs, keerde vrijdagmiddag in zijn woonplaats terug en natuurlijk was dit voor de bevolking van Kruiningen een reden om de ren ner een hartelijke huldiging te be reiden. De harmonie Eendracht Maakt Macht rukte op naar de woning van de coureur, bracht een klinkende serenade en Natuurlijk werden er ook woorden van lof aan het adres van de renner gespro ken. Dat deed de heer J. van Nieuwen- huizen uit Kruiningen: een man, die zelf wielerwedstrijden organiseert. Hy zei, dat het darp verheugd was over het grote succes van Jo. „Dank zij je door zettingsvermogen", zo sprak de heer Van Nieuwenhuizen, „heb je de zwaarste, moeilijkste van alle klassieke wieler wedstrijden gewonnen." Het verblijf van Jo de Roo in Kruinin gen zal van zeer korte duur zijn. Tot en met 20 juni moet de Roo van dag tot dag criteria rijden. „Morgen start ik in Moeskroen", zei de renner. „Zondag 3 juni rijd ik een wed strijd in het Bois de Vincennes nabij Pa rijs. Donderdag 7 juni moet ik present zijn in Boulogne-sur-Mer. Zaterdag 9 juni volgt deelneming aan een wedstrijd Zondag 3 juni organiseert de w.s.c. De Sportvrienden de 9e ronde van Kwa dendamme. Om half twee zullen onge veer 30 adspiranten van start gaan om te half drie te worden opgevolgd door ongeveer 60 nieuwelingen welke 12 en 35 keer het parkoers zullen afleggen. Uit de vele deelnemers blijkt weer dat de jaarlijkse koers te Kwadendamme een gewild evenement is, zeer zeker ook door zijn prachtig parkoers, Siguitsedijk, Vreelandsedijk, A. de Koningstr., Dorps straat. Onder de renners zijn veel be kenden uit voorgaande jaren en veel nieuwe gezichten, waarbij de plaatselijke favoriet Steenbakker. in Rocourt. Zondag 10 juni start ik in de Ronde van Belgisch Limburg; een dag later, op maandag 11 juni, in een criteri um nabij Namen. Er breken dan enkele dagen rust aan. Op 17 juni moet ik weer starten in een wedstrijd nabij Parijs, op de 18e juni in Mons en op de 29e juni te Caen achter dernies". „Dat is het voorlopig", zei de Roo, die in de afgelopen weken een onderhoud had met Daniel Dousset, zijn Franse ma nager. „In dit onderhoud is over deelneming aan de Tour de France gesproken. Daniel Dousset gaf mij de raad dit jaar de Tour niet te rijden. De manager kan mij vast leggen voor wedstrijden in Bordeaux, Amiens en Parijs; wedstrijden, die tij dens de Tour plaats hebben. Zeer waar schijnlijk komen er bij deze drie nog en kele, zodat het echt de moeite zal lonen". Wat niemand ooit voor mogelijk had gehouden is vrijdagochtend op Schip hol geschied toen het KLM-lijntoestel met het elftal van Feijenoord naar Mi laan vertrok. Tot ieders verbazing was ook Coen Moulijn in de wachtkamer. Opmerkingen als „hij brengt ze alleen maar weg" en „hij gaat niet verder dan de trap" werden door employés van de KLM gebezigd, maar tot ieders verwondering besteeg Coen de trap. Nog wilde men niet geloven dat hij de reis van. de DC-7 mee zou maken en het wachten was slechts op het mo ment dat Coen weer in de deuropening zou verschijnen om naar beneden te komen. Maar nee, de deur ging dicht, het toestel rolde naar de startbaan, koos het luchtruim enCoen was aan boord. Vier reserves en 4 officials van de Rotterdamse ploeg kijken zaterdag avond met vele duizenden Italianen, die de twedstrijd via hun tv-scherm kunnen volgen, naar FeijenoordLa- nerossie. Aanvankelijk zou deze inter- toto-wedstrijd om 8 uur beginnen, maar de RAI (de Italiaanse radio- en tv-omroep) heeft het bestuur van Feijenoord verzocht 2 uur eerder te willen beginnen om de wedstrijd nog in daglicht te kunnen spelen. Te Breda wordt op zondag 17 juni de jaarlijkse demonstratiedag van de N.K. G.B. in het bisdom Breda gehouden, waarvan de organisatie in handen is van de katholieke vereniging voor lichame lijke opvoeding „Kwiek" te Breda. Deze vereniging vierde vorig jaar zijn zilve ren bestaan, maar de bondsdag moest toen vanwege het slechte weer worden afgelast. Het aantal gymnasten dat straks aan het feest zal deelnemen, wordt geschat op vierduizend. De demonstraties worden gehouden op het Baronieterrein aan de ..Blauwe Kei" te Breda. Tevoren zullen de deelnemen de verenigingen uit het diocees een mars door de Baroniestad maken. Drie bekende Amerikaanse en drie bekende Japanse atleten hebben model gestaan voor dit affiche, dat de komen de Olympische Spelen in Tokio, in 1D64, aankondigt. Het zijn de Ameri kanen Franklin Armsten, Donald E Tucker en Clin G. Evans en de Japan ners Kyohei Ushio, Norihiko Kubo en Masaki Okamoto, tijdens een indruk wekkende start. JO DE ROO weer teruff in Kruiningen ANDRE BAR, een jonge Bel gische renner, is eindwinnaar geworden van de Ronde van de l'Oise. Etappewinnaars waren André Bar, de Duitser Horst Oldenborg ende Nederlander Bas Maliepaard. O LEEN VAN DE LEUR. mili tair kampioen van 1960, zal in de Ronde van België als onafhanke lijke debuteren. Leen woont sedert enige maanden in België. Hij nam dit jaar reeds deel aan de Ronde van België voor ama teurs. Toen werd hij 16e. O HENK NIJDAM zal meedoen aan de Ronde van Vlijmen, een wielerwedstrijd, die door de Am sterdamse heren Charles Ruys en Herman Krot wordt georgani seerd en die op woensdag 6 juni wordt verreden. O JAN DERKSEN, veertig jaar oud nu en eenmaal woonachtig in Geertruidenberg, zal dit sei zoen opnieuw inschrijven voor de wereldkampioenschappen sprint. De Nederlandse vlag aan het feestpa leis te Oostende stond strak uit in de gure westenwind, die de golven hoog tegen de zeedyk deed uiteenspatten en de weinige vroege vakantiegangers met HENK SCHOLTE favoriet De Chileense pers is hevig ge schrokken van het ruwe spel, dat de Europese ploegen bij hun eerste wedstrijden voor het wereldkam pioenschap ten toon spreidden. Het blad Claringebruikt de kop „wereld-oorlog" om de ont moeting ItaliëDuitsland te kwali ficeren. Dit treffen, dat doelpuntloos eindigde, wordt beschreven als een partij vrij-worstelen, waarbij vrij wel alles toegestaan was. Sepp Herberger, de Duitse coach, heeft al bekend gemaakt, dat vier van zijn spelers min of meer ern stige verwondingen opliepen. Het zijn Schnellinger spierverwonding Halier, Schaefer (kuitbeenblessu res) en Nowak spierverrekking Ook de overige ploegen tellen reeds een vrij groot aantal geblesseerden zodat de meeste teamleiders hun ploegen voor vandaag eerst op het laatste moment zullen samenstel len. de koude rillingen van het strand en boulevard verjoeg. Ofschoon ook de vlaggen van de an dere landen, die in het toernooi om het Europees kampioenschap anker kader 71/2 zijn vertegenwoordigd, fier in de wind wapperden, was het toch onze na tionale driekleur vooral, die vrijdagmid dag de meeste aandacht trok. Immers beide Nederlandse afgezanten in het toernooi, Henk Scholte en Piet van de Pol, zorgden voor een knaleffect. De Eindhovenaar bleef ongeslagen op kop door een magnifieke zege op de Span jaard Galvez, met een hoogste serie van 130, terwijl Van de Pol het huzaren stukje uithaalde om uit een achterstand van 120 punten de Europese kampioen, Laurent Boulanger, zijn eerste nederlaag toe te brengen. Met een slotserie van 104 worgde de Rotterdammer Boulanger, die het vorig jaar te Thionville ongesla gen de titel behaalde, maar in deze par tij niet waar kon maken wederom titel- pretendent nummer één te zijn. Onge twijfeld is dit nu, vooral afgaande op zijn knappe, tot in de finesses beheerste kaderspel, Henk Scholte. De uitslagen: Spielmann (Did.) Vervest (Belg) Rudolph (Did.) Grivaud (Fr.) Van de Pol (Ned.) Boulanger (Belg) Galvez (Sp.) Scholte (Ned.) De uitslagen van partijen waren: Van de Pol Galvez Spielmann Boulanger De Nederlandse amateur wielrenner Fred Boonman uit 's-Heerenhoek heeft de tweede etappe van de Pijl van het Zuiden gewonnen. Hy legde de 157 kilo meter van Dudelinge naar Ettelbrueck af in 4 uur 50 minuten en 28 seconden. De Belg Monty ging zestien seconden na de winnaar als tweede over de streep. De uitslag luidt: 1 Boonman (Ned.) 4.50.28; 2 Monty (Belg) op 16 sec.; 3 Andring (Lux.) op 3.24; 4 De Jager (Ned.) z.t.; 5 Kumps 'Belg) op 4.06; 6 Hentges (Lux.) z.t.; 10 Van Dongen (Ned.) op 4.42. In het algemeen klassement heeft de Belg Monty de leiding met 6 uur 16 mi nuten en 32 seconden. De rangschikking ziet er verder als volgt uit: 2 Boonman (Ned.) op 11 sec.: 3 Hentges (Lux.) op 1.58; 4 De Jager (Ned op 3.35; 5 Kumps (Belg) op 3.50: 10 Van Dongen (Ned.) op 7.59. 85 10 17 8.50 300 10 141 30.— 200 17 61 11.76 300 17 94 17.64 300 16 104 18.75 237 16 50 14.81 124 5 51 24.80 300 5 130 60.— de ^erste avond- 242 19 40 12.73 300 19 47 15.78 173 7 68 24.71 300 7 171 42.85 IN EEN Vriendschappelijke wedstrijd, vrijdagmiddag in Cairo gespeeld, heeft het Egyptische nationale voetbalelftal met 32 gewonnen van de Europese clubkampioen Benfica uit Portugal. De ruststand was 10 in het voordeel van Egypte. Nergens ter wereld hebben vaders zoveel plichten en zo weinig rechten als op de Trobriand Eilanden. Daar, op die circa 150 km ten noordoosten van Nieuw-Guinea gelegen koraaleilanden heeft men namelijk merkwaardige denkbeelden omtrent de voortzetting van het menselijk geslacht. Een kind is volgens die opvattingen een mens geworden vooroudersgeest. De echtgenoot is derhalve niet de vadec der kinderen, doch een goede vriend en kameraad, een verzorger en, als de kinderen nog heel jong zijn, baby-sitter voor het kroost van zijn vrouw. Een man heeft geen nakomeling schap, zeggen en geloven de eilandbewo ners. Alleeh de vrouw kan die hebben. Derhalve is de gehele maatschappij er „matrilineaal", hetgeen betekent, dat de kinderen behoren tot de familie, de clan en het dorp van de moeder. De vader is geen bloedverwant, maar een vreem deling. Indien hij niettemin gezag heeft over de kinderen van zijn vrouw, dan komt dit, omdat hij verstandig en aardig is. Het gebod: „Eert uw vader en uw moeder", kennen de mensen op de Tro briand Eilanden niet. Het is niet zó, dat de maatschappelijke verhoudingen op die wonderlijke en wondermooie eilanden los zijn. Integen deel, er is veel orde en regel. Alleen, de orde en regel zijn daar anders dan bij ons, al schijnen zij op het eerste ge zicht gelijk. De Trobriand-eilandbewo- ners kennen het monogame huwelijk. Slechts de hoofden hebben meer dan een vrouw. In het algemeen wordt de huwelijkstrouw in acht genomen. On trouw is strafbaar. Maar de overeen komst met onze huwelijksverhoudingen houdt bij dit „eerste gezicht" op. Immers, daar vader geen vader is, be horen de kinderen tot de familie van moeder. En het zijn haar broeders, de ooms van moederzijde dus, die het hoog ste gezag over de kinderen uitoefenen, voor hen moeten zorgen en ook verder veel doen, wat bij ons de vaders doen Zo erven de kinderen van hun ooms van moederszijde. De jongens volgen met hun „vaders", maar hun ooms op in maatschappelijke rang, stand en amb ten. De ooms zijn verplicht alle bijzon dere kennis, die zij (de ooms) bezitten, mede te delen aan hun neven. Tovenarij, dansen, liederen, handwerk, het zijn al lemaal gaven van de ooms, niet van de vader. Het zijn ook de ooms (en niet de va ders), die als kostwinners optreden. Ie dere man heeft de plicht om voor zijn zusters en haar gezinnen te zorgen. Veel al gaat het leeuwedeel van de opbrengst van zijn akkers of visvangst naar de zus ters en haar kinderen. Tot hun- oom zien dezen op als de drager van het gezag, als de brenger van het eten, als de leer meester. ,,Eert uw oom!" is het eerste maatschappelijke gebod, dat de Tro- briand-kinderen leren. De broeder van de moeder is het gezag, de orde, de uit voerende macht. Eert uw oom! „Eert uw Broeder" Maar voor de meisjes geldt tevens het gebod: „Eert uw broeder". Waarom? De strenge taboes of verbodsbepalingen van zedelijke en maatschappelijke aard, die op de Trobriand-eilanden gelden, regelen ook de betrekkingen tussen broeders en zusters uit één gezin, en wel in dier voege, dat zij alle intimiteit tussen broe ders en zusters verbieden. De jongens mogen tamelijk vrij omgaan met meis jes uit andere gezinnen, maar jegens hun eigen zusters moeten zij afstand be waren. Zo mogen zij, bijvoorbeeld, pro blemen van huwelijk en verloving vol strekt niet met hun zusters bespreken. Van hartelijkheid, van zusterlijke teder heid en zorg kan dus geen sprake zyn. Ja, de taboes gaan zó ver, dat het de broeders verboden is dergelijke vraag stukken te bespreken met hun zusters als het de kinderen van dezen betreft. De meisjes en vrouwen erkennen het ge zag van de broeders en zijn in het fa milieverband jegens hen op gelijke wijze gehoorzaam en onderdanig als de dorpe lingen dat zijn jegens het dorps- of stam hoofd. ,,Eert uw broeder" is een der fundamentele sociale wetten voor de vrouw op de Trobriand Eilanden. En de „vader" Jegens haar man is de vrouw echter niet onderdanig. Zij heeft recht op eigen bezit. Zij heeft haar eigen „invloeds sfeer", waaraan de man niet mag tor nen. Trobriand-kinderen zullen dus nooit zien, dat hun „vaders" hun moeders ruw bejegenen of commanderen. Trouwens, „pappa" is geen kostwinner, want de ooms zorgen voor het nodige eten. Maar pappa werkt op zijn beurt voor zijn neven, nichtjes en zusters. De jongens leren reeds op heel jonge leeftijd begrij pen, dat zij later voor hun zuster en haar kinderen zullen moeten ploeteren. Als „vaders" zullen zij nooit erkend worden, omdat vaders niet bestaan in hun we reldje. Toch is er één belangrijke gebeurte nis in het leven der kinderen, waarbij de „vader" wel het beslissende woord spreekt. Dit is, als de kinderen en vooral als de dochters gaan trouwen. Immers, de „dragers van het gezag", de ooms van moederszijde, mogen met hun zusters (de moedei's der kinderen) beslist niet over huwelijksvraagstukken spreken, ook niet als het de kinderen betreft. Merkwaar dig is het, dat het meisje niettemin bij haar man introuwt, dus het huis van zijn familie betrekt en domicilie neemt in zijn dorp. Maar haar kinderen zijn dan volgens de wetten en taboes weer .vreemdelingen", dat wil zeggen, zij be horen tot de clan van hun moeder en zijn rechtens „ingezetenen" van het dorp van hun ooms van moederszijde. De 16 elftallen, die in de „Torneo Mun- dial de Futbol" in Chi li om de wereldeer strijden mochten vrij dag op adem komen, maar de coaches van de elftallen hebben het druk. Zij moeten, nu de eerste wedstrij den gespeeld zijn, be slissen of er wijzigin gen in de elftallen zul len worden gebracht. Door kwetsuren kun- nen spelers uitgescha- keld worden. In dat tWILJ geval heeft een coach geen keus. Maar vol gens deskundige toe kijkers ziet het er ook naar uit, dat enke le belangrijke spelers zullen moeten plaatsnemen op het bankje. Er waren enkele gewonden: Eduard Doebinski en Slava Metrevelli van Rus land raakten gewond in de strijd tegen Zuid-Slav.ië. Artsen vrezen, dat Doebin ski voor drie maanden uitgeschakeld is. Francisco Zuloaga, de leider van het elftal van Columbia raakte licht ge wond in de ontmoeting met Uruguay. Hij zal in dit toernooi niet meer meespelen. Maar omdat drie communistische lan den in de eerste wedstrijden overwinnin gen behaald hebben waarvan twee een verrassing verwacht men, dat in an dere elftallen wijzigingen zullen worden gebracht ter vergroting van de kracht. Zo wordt gefluisterd, dat in het Engel se team Bobby Robson zal worden ge plaatst als rechtshalf. Engeland verloor met 2-1 van de kansloos geachte Honga ren. Wil het nog een kans maken op de finale, dan zal het tegen Argentinië moe ten winnen. Ook acht men het mogelijk dat John Connelly op de rechtervleugel zal komen. Robson zal dan Bobby More vervangen en Connelly zal de taak van Bryan Douglas overnemen. Ook in de ploeg uit Italië verwacht men verandering. Toen dit land tegen Duitsland uitkwam, bleek dat de voor hoede niet goed als geheel functioneer de. Als nieuwe namen hierin worden ge noemd: Angelo Sormani, Umberto Ma- sehio en Bruno Mora. Maar niet alleen wegens mislukking worden er veranderingen aangebracht. Zo wordt van de Duitse trainer Sepp Herberger gezegd, dat hij besloten heeft enkele van zijn sterren „vrijaf" te geven, omdat de komende wedstrijd voor deze club. die tegen Zwitserland, als een „zacht eitje" wordt beschouwd door de Duitsers. Een strijd om de wereldbeker heeft zich intussen ook afgespeeld in de kleed kamers. De Zuidslaven waren woedend op de Russen, nadat zij met 2-0 door de Rus sen waren verslagen. De Zuidslaven meenden, dat hen een strafschop was ont houden door de Duitse scheidsrechter Al- bert Dusch. De Russen beschuldigden hun tegenstanders toen van „vuil spel". Beide teams vielen toen de scheidsrechter aan en noemden hem „verschrikkelijk". De stand in de vier eliminatie-groepen in het toernooi om de wereldtitel luidt: Groep een (Arica): Rusland 110 0 Uruguay 110 0 Columbia 10 0 1 Zuid-SIavië 10 0 1 Groep twee (Santiago): Chili Italië W.-Duitsland Zwitserland Groep drie (Vina): Brazilië 110 0 Tsjecho-Sl. 110 0 Spanje 10 0 1 Mexico 10 0 1 Groep vier (Rancagua): Argentinië 110 0 Hongarije 110 0 Engeland 10 0 1 Bulgarije 10 0 1 Vandaag worden gespeeld: Uruguay—Zuid-SIavië. Groep 2: Chili— Italië. Groep 3 Brazilië—Tsjecho-Slowa- kije. Groep 4: ArgentiniëEngeland. Zondag: groep 1: Columbia—Rusland. Groep 2: West-DuitslandZwitserland. Groep 3: Mexico—Spanje. Groep 4: Bul garije—Hongarije. Woensdag 6 juni is daarna de vol gende speeldag. 2-0 2 2-1 2 1-2 0 0-2 0 3-1 2 0-0 1 0-0 1 1-3 0 2-0 2 1-0 2 0-1 0 0-2 0 1-0 2 2-1 2 1-2 0 0-1 0 groep 1: In Chili woedt een hevige strijd hevig doch vreedzaam: de belaagden zijn de deelnemers aan de wereldkam pioenschappen voetbal en hun belagers zijn de jonge voetbalenthousiasten, die hemel en aarde bewegen om toch maar in het bezit te komen van een hand tekening van hun idolen. Hier is Al- fiedo di Stefano het middelpunt van een groepje bewonderaars. De Duitser Hans Junkermann heeft vrij dag de vyfde etappe van de Dauphiné Libérè, van Chambery naar Gap (218 km) gewonnen. Hij legde de afstand af in 7 uur 21 min. 2 sec. De Fransman Poulidor, voor wie dezelfde tijd werd genoteerd, werd in de eindsprint verslagen. Mastrotto (Fr.) werd met 57 sec. achterstand derde en de enige Nederlander, Dick Enthoven, met 4 min. 16 sec. achterstand vierde. De algemene rangschikking luidt: 3 Mastrotto 28.42.08; 2 Junkermann 28.42.41 3 Poulidor (Fr.) 28.42.46; 4 Bahamontes 'Sp.) 28.49.03. Dick Enthoven staat met 28.55.57 op de zevende plaats. JAN VAN DER HORST, de leraar van wereldkampioen judo Anton Geesink, heeft zijn lidmaatschap van de Neder landse jiu jitsu en judobond opgezegd. Ruim een maand geleden kreeg de Utrechtse leraar van de Judo Kwa' Nederland als blijk van waardering voor zijn verdiensten voor het Neder landse judo de vijfde dan. Van de zijde van de NJB. de organisatie waar van Van der Horst lid is, werden hier op aanmerkingen gemaakt en men legde hem een voorlopige schorsing op. Van der Horst kon zich met deze gang van zaken niet verenigen cn hij heeft nu bedankt als lid van de NJB. BROER DIRKX heeft op het prachtige maar bijzonder zware bos- en duincir cuit van Norg opnieuw zijn grote klas- in Schijndel ging de man uit Valkens- se getoond. Evenals vijf dagen geleden waard, zonder ook maar een moment ernstig bedreigd te zijn, drie maal als eerste van het internationale deelne mersveld door de finish. GOES, 1 juni Groenten: per stuk: bloemkool A I 1.03, A II 1.12, B I 78—86, C I 52, C II 42. afw. 30—86. stek 12—48. kropsla I 18—23. II 14—17. C I 12—17, per bos: radijs II 1417, selderie 1519. sja lotten 1113. per kg: spinazie I 5663, II 3242, rabarber I 1417, lamsoren 60 66, zeekraal 1.501.69, aardappelen 33 38, per doos: aardbeien extra 961.12, 1 88—1.01, II 56—73, afw. 35—44. KAPELLE, 30 mei Aardbeien per doos extra 105-118, 1 73-107, 2 57-83. jona than 2d 61-64, 3 grof 65-70, gold, delicious 2 75-80 111. 3 grof 74, rotvlek 37, aard appelen 2 30-40, groenten: rabarber 12-14, kropsla 16, bl.kool 19-54, radijs 8,5-12, boskrotén 61, spin. 34-37. MIDDELBURG, 30 mei Nwe aard- app. gr. 140-141 driel. 130 kr. 118, aardb. p. doosje 1 73-94, 2 63-78, asperges 154-286, sla 1 12-17. 2 5-13. postelein 42-57, was- peen 100-123, spitskool 72-76, prei 81-90, bl.kool 4 p. kist 71-134, 6 p. kist 60-137, 8 p. kist 50-108, 10 p. kist 28-54. 12 p. kist 10-24, kasbl.kool 4 p. kist 144-149, 6 p. kist 103-135, 8 p. kist 78-105, spin. 26-42, rabarber 5-11. and. 38-59, radijs 5,5-11, bospeen 53-90, boskrotén 64-72, komk. 60-75 42-46. 50-60 39-41, 40-50 27-34, 30-35 28-31, krom 63. KAPELLE, 1 juni Kasaardb. p. doos van 200 gr. kw. extra 104-117. 1 89-102, 2 64-83, aardapp. 2 37, kropsla 13, bloem kool 34-53. LEEUWARDEN. 1 juni 290 stieren 290 310 330 p. kg sl.gew.; 210 vette koeien 220 240 260 285 315 p. kg sl.gew., guste koeien 620 740 800 p. st.325 melk en kalfkoeien 700 900 1150 p. st.350 pin ken 300-450 zware 520-720 p. St., enter- fnksfierties 600-725 p. st.: stamboekwaar dig 750-1050 p. st., graskalfstiertjes 290- 325 p. kg sl.gew., vette kalveren 200 225 245 p. kg lev. gew.; 285 graskalve ren 300-450 p. st.; 741 nucht. kalveren 30 44 50 p. st.. fok- en mestkalveren 65-85 p. st.; 395 schapen en lammeren, slacht schapen 180-220 p. kg geschat sl.gew.; 694 vette- en weidelammeren 44-62 p. st., slacht- en zuiglammeren 440-475 p. kg geschat slachtgew., fok- en melkschapen 60-80 90 extra's p. st.: 44 bokken en geiten 130-200 p. st., fok- en melkgeiten 20 40 56 p. st., exportenters 340-370 p. st.85 paarden, werkpaarden 800 1000 1200 p. st., slachtpaarden 245-265 p. kg geschat sl.gew., veulens 270-285 p. kg geschat sl.gew., oudere slachtpaarden 200-220 p. kg geschat sl.gew. Aanvoer totaal 3599. Overzicht: stieren aanvoer veel, handel willig, prijsh.: slachtkoeien minder, kalm, prijsh.: guste koeien min der. kalm. bijna prijsh.: melk- en kalf koeien minder, zeer kalm, niet prijsh.; pinken minder, redelijk, bijna prijsh.; vette kalveren minder, vlotter, stijf priish.; graskalveren veel minder, kalm, prijzen als vorige week; nucht, kalveren minder, vlot. iets hoger in prilsschapen en lammeren minder, williger. stijf prijsh.: bokken en geiten minder, stug, niet hoger: paarden redelijk, iets kal mer, lui duur. TERNEUZEN. 1 juni Groenten: per 100 st.: sla I 18.40—30, TT 14—18.90. por stuk: bloemkool B T 1.10, B II 84—88. afw. 3859, groene komkommers B II 2932. witte komkommers B 50, C 41 41. per bos: selderie 2836. peen II 81 33. kroten II 56. per kg: peulen 5.00, spitskool 67, sav.kool II 6172. groene komkommers 25, rabarber II 1517. spi nazie II 4357. tomaten A 1.311.32. B 1.31—1.33, C 1.23, CC 86. asperges B I 3.00—3.26, B II 2.75—3.14, C II 3.00, afw. 2.38. Konstanz 399 (4 6) Rheinfclden 308 (-1 11) Ottenheim 387 10) Straatsburg 330 14) Maxau 520 9) Plochingen 128 1) Mannheim 383 41) Steinbach 153 1) Mainz 354 4) Bingen 254 (—4) Kaub 286 (—6) Trier 182 (—12) Ko blenz 291 (—3) Keulen 277 (—9) Ruhrort 480 4) Lobith 1102 6) Nijmegen 886 (—6) Arnhem 900 (—4) Eefde IJssel 432 —8) Deventer 329 (—6) Monsin 5575 (4-5) Vise 5011 2) Borgharen 3994 3) Belfeld 1170 onv. Grave ben. de sluis 360 (—37)

de Stem | 1962 | | pagina 19