Nieuwe creaties van Dorus JE HEBT Ze!= AAinter en Hinter en de zwiergeit De beursbengels- Ook al aan de Castella Schoonheidszeep Autoraces te Monaco T.v.-reportage van derby Duindigt Luister naar Kijk naar Terugblik Hij had de naam, dat hij z'n studieboeken maar zo'n beetje be hoefde door te blade ren om ze te kennen, maar hij kreeg van zijn vader dan ook Stem-feuilleton Internationals flauw ¥4% 2ogezecjd O TWIST BAH DIPLOMATIEK MOEILIJK &r- Radioprogramma 's NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPI/, N.V. Tijdelijk ter kennismaking 4 stukken voor de prijs van 3 visteprograrnma BEURS VAN AMSTERDAM DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 29 MEI 1962 '""poen aan het slot van de laatste uitzending van dit seizoen de tv-show „Saint Germain des Prés" voor de camera's was ge bracht, was Tom Manders in staat een vooruitblik te geven op zijn nieuwe serie in het ko mende seizoen. Voor hen die een kleine recapitulatie wensen, volgt hiervan een overzicht. Dorus speelt op 13 oktober in de mu zikale komedie „De drie vrijgezel len" met o.a. Harry Boda en Johan Boskamp. Op 10 november verschijnt hij ,op het scherm als de vader van het Indiaanse meisje in de operette „Rosemary" van Friml. Voor 8 de- (Advertentie) cember staat er een extra uitgebreid „Saint Germain des pres"-program- ma te wachten. Volgend jaar, op 2 februari, neemt Tom Manders de ti telrol voor zijn rekening in de muzi kale komedie „professor witkiel". In de uitzending op 2 maart is voor Do rus weer een vaderrol weggelegd, ditmaal in - de operette „De dochter van de tamboer-majoor", waaraan medewerking verleent Marijke Frans- sen uit Maastricht. Op 30 maart is er weer een Saint Germain -programma. Voor 27 april speelt Tom de hoofdrol van Kellner in de muzikale komedie „Het cafeetje", waarna op 25 mei het winterseizoen wordt besloten met de beroemde operette „De boemelba ron" van Walter Kollo. Alle rechten voor deze uitzendingen zijn reeds ver kregen en de artiesten zijn inmiddels aangezocht. De Belgische tv die van het programma van j.l. zaterdag een telerecording vroeg, toont grote be langstelling voor de nieuwe produk- ties. Gedurende de zomer 1963 zal Manders niet op de Nederlandse beeldschermen verschijnen. Wel zijn onderhandelingen gaande met de Bayrische Rundfunk, die vanuit Mün- chen voor de Duitse kijkers een Do- russhow wil presenteren. Natuurlijk moesten hiervoor alle teksten en liedjes in het Duits worden vertaald. De Duitse versie van de „motten- sclilagcr" luidt aldus: „Es leben zwei Motten in meinem (alten Hut, und diese zwei Motten, die wohnen (da gut sic vernichten mir das Oberhaus und fressen das ganze Model heraus doch ioh schenk ihn dem Gemuss weil cine Motte doch leben muss." M l GRATIS CHOCOLADEREPEN llliilliill.ili.iilaiii Aan het feit dat ook de belasting inspecteurs hun zorgen hebben ga je, als aangeslagenegewoonlijk onnaden kend voorbij. Maar intussen is het toch zo: bij de belastingen gaat het ook niet allemaal voor de wind. Daarover hebben de inspecteurs zorgelijk ver gaderd .En om het vele werk ivaarmee de belastingen belast zijn wat te ver lichten, zo is daar voorgesteld, zou het voortaan eigenlijk zo geregeld moeten worden dat de belastingplichtige voortaan zelf zijn aanilag regelt. Hij zou dan zelf moeten uitrekenen wat hij moet betalen aan de hand van een tabelletje is dat eenvoudig genoeg en zijn zelf-opgelegde schuld aan de staat daarna voldoen. De eerste impuls is om zo'n plan hartelijk toe te juichen: zélf uitreke ncn wat je aan belasting moet dokken, dat moet weidse perspectieven ope nen! Maar na wat nadenken, zo heb ik ervaren, is de suggestie van dé inspecteurs het meest doortrapte plan waarvan ik ooit gehoord heb. Kijk, dat je, door je belasting zelf tut. tc rekenen voordeeltjes zou kun nen behalen is uiteraard een fictie. Als er ooit zo'n regeling komt. waarhij teder zelf moet bepalen wat hij dient te betalen, dan zal deze ongetwijfeld zó geniepig in elkaar zitten dat er nergens een gaatje blijft. De belasting betaler krijgt alleen maar het recht zelf de strop te knopen die nu nog de belastingdienst beleefdelijk voor hern gereed houdt. Het touw wordt je van rijkswege verstrekt, met de on ontkoombare opdracht tot vervaardi B'ng van de lus. Hangen moet je, en de nieuwe regeling, als die er komt. zou je slechts de illusie ontnemen dat het een ander, een moordenaar is die je om hals brengt. Zélf te moeten vast stellen: staat, ik ben u zo en zoveel schuldig en hier zijn de centen, ont neemt de belastingbetaler het aureool van ovschiLldict omgeknoopte en de gradeert hem tot zelfmoordenaar. Ze moeten er nóóit aan beginnen! PRAET-MAECKER p het bekende circuit in de straten van Monte Carlo zullen zondag 3 juni autocoureurs de strijd om de gro te prijs van Monaco aanbinden. De NTS neemt van 17.15 17.45 uur het laatste gedeelte van deze reportage over de race over. Louis van Noord- wijk zal daarbij dan het commentaar leveren. De televisieuitzending „Een avond in Saint Germain des prés" zaterdaga vond gepresenteerd door de VARA, droeg een jubileumkarakter. Het was de 35-ste maal dat Tom Manders voor de televisie zyn programma bracht en dat was aanleiding voor vele oud-medewerkers om in de stu dio te Bussum te verschijnen. Op het gazon poseerde Dorus met medewerkers uit al die programma's v.l.n.r. herkennen we Jan Blaaser, Aart Brouwer, Henk Elsink, Sven Smeele, Cor Steyn, Dick Engelbracht. Verder naar achter twee leden van het hotcha-trio en Greta Cavelli. Op de voorgrond Dorus. Leden van de wegenwacht vormden een soort ere wacht. Tot de hoogtepunten van het Neder landse renseizoen behoort de derby der volbloeds, die zondag 3 juni op de renbaan Duindigt in Den Haag wordt gehouden. Een rechtstreekse tv-reportage daarvan zendt de NTS van 16 tot 17 uur uit. Commentato ren zijn Hans Eysvogel en Arie Kley- wegt. Op Hilversum I (402 m) brengt de AVRO om 19.10 uur een bel canto-pro gramma, om 19.55 uur gevolgd door een reportage van Olympia's tour. Oom 20.05 uur kunt u luisteren naar „Spectacle coupe". Pierre Palla en Carmen Prietto, sopraan geven om 22 uur een recital. Daarna musiceert om 23 uur het Phil- harmonisch Hungaria orkest. Tot besluit speelt om 23.25 uur het Kopenhaags kamermuziekensemble. Op Hilversum II (298 m) opent de KRO om 19.25 uur de avond met de populaire rubriek „Licht te verteren". De negen hoofdprijzen uit de SUS-loterij worden om 20 uur bekendgemaakt. Om 21 uur is er de fotorubriek „Weet je weetje". De Belgische organist Claude Roland geeft om 21.20 uur een orgel concert. Dr. Trimbosch spréékt om 22.40 uur voor „Gehuwd en ongehuwd" en daarna volgt om 22.55 uur de rubriek „Vreemd" van Leo Nelissen- Tenslotte musiceert om 23.25 uur het Noordhol lands filharmonisch orkest. Na het journaal is er om 20.20 uur een politieke uitzending van de PSP. Ver volgens vertoont om 20.30 uur de NTS een filmpje over Europese gemeenschap. Om 20.40 uur kunt u kijken naar een documentaire over Chili, waar de we reldkampioenschappen voetbal worden gehouden. Tenslotte is er om 21.10 uur de hoofdfilm „Geordie", een sportieve film voor alle leeftijden. België Vlaams vertoont de Vico Tor- rianishow „Te jong om blond te zijn" om 20.55 uur, waarna om 22 05 uur een documentaire wordt vertoond over le vende fossielen en blinde grotvissen. (Advertentie) Conny Stuart, die wij al in zoveel verschillende gedaanten hebben gezien, zagen wij gisteravond weer anders. Zij zong verschillende korte literaire chan sons, gecomponeerd door de pianiste Marjo Tal en zij deed dit beslist niet onverdienstelijk. Nu heeft Conny Stuart wel meer Franse chansons gezongen zij heeft daarvoor een bijzondere fee ling maar de presentatie van gister avond was toch wel anders, beheerster zouden wij willen zeggen, dan we van de doorsnee-Conny gewend zijn. Marjo Tal begeleidde haar voortreffelijk aan de piano. Deze pianiste vergastte ons bo vendien op enige fijnzinnige vertolkin gen van Liszt- en Schubert-werkjes. De dertiende aftevering van de ver filmde memoires van Churchill had oe- trekking op de landing der geallieerden op Sicilië, het grote voorspel van de bloedige aanval op het Italiaanse schier eiland. De aflevering eindigde met de verovering van Napels. Het veertiende deel komt 6 juni a.s. (de verjaardag van de invasie van Nor- mandië) op de beeldbuis. Interessant was ditmaal het door prof. Diepenhorst voorgezeten forum over de kwestie of ons land thans boven zijn stand leeft. Deze algemene stelling bleek stof te leveren voor een diepgaande dis cussie waarbij tal van zaken vanzelf sprekend niet diepgaand onder de loep werden genomen. (Advertentie) een toelage, zeiden ze, die hem veroorloofde prima sigaren te roken. Ik vroeg, wat het een met het ander te maken had. Of ik dan niet wist, vroegen zij op hun beurt, dat een goede sigaar je zo intelligent maakte. Nonsens, dacht ik. En het is na tuurlijk nonsens. Maar toch was ik onder de indruk. Ik heb niet zo'n geweldige toe lage. Maar tóch koop ik nu si garen. Bevorderen ze m'n intelli gentie? Onzin! Maar wèl m'n concentratie! Zo'n sigaar houdt me wakker en richt mijn geest op wat terzake doet. Met 'n sigaar ben je toegespitst! De twist eist steeds meer slacht offers- In New York danste een jong: meisje 33 uur aan een stuk en kwam in een ziekenhuis terecht. In Quebec hield een negentienjarige jongen het 44 uur vol, zakte toen in elkaar en stierf. Per jaar dwarrelt boven Pa rijs 15.000 ton stof neer. Iedere inwoner ademt hiervan circa vijf vierkante meter. Tijdens een debat in de Ameri kaanse senaat fulmineerde een der leden heftig tegen de nachtclubs van New York: in 't bijzonder trof zijn toorn een etablissement, dat hij enkele keren „23" noemde. Na afloop maakte 'n journalist hem er op attentdat deze club „21" heet te. „Wéét ik", fluisterde de senator. „Maar als politicus moet je altijd doen of je van dat soort dingen helemaal geen verstand hebt". Een Oostberlijner heeft dwars over de Friedrichstrasse een witte streep geschilderd, om de grens tussen Oost en West-Berlijn aan te geven. Aan deze operatie zijn in totaal 12 mensen te pas gekomen. De schil der werd in de gaten gehouden door 2 Oostduitse soldaten met machinege weren. Drie Oostduitse officieren van politie met pistolen hielden toezicht op de twee soldaten, die de schilder gadesloegen. Zes Westberlijnse politiemannen en Amerikaanse militairen zagen hoe de drie Oostduitse politieofficieren de 2 soldaten gadesloegen, die er over waakten dat de schilder zou proberen te ontvluchten. Een ingewikkelde schilderoperatie Een ingewikkelde schilderoperatie, niet? Ï08 „Myn dochter is nog niet klaar. Misschien wil je vast even de tuin byharken". Hilversum I 402 m. DINSDAG 29 MEI HILVERSUM I 402 m. AVRO: 12.00 Ham mondorgelspel en zang 12.20 Regeringsuit zending: Voor de landbouw 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw 12.33 Lichte muziek en zang 13.00 Nieuws 13.15 Mede delingen, actualiteiten en grammofoonmuziek 13.25 Beursberichten 13.30 Lichte orkestmu ziek 14.00 Oude kamermuziek 14.40 School radio 15.00 Met naald en schaar 15.30 Viool piano 16.00 Lichte orkestmuziek (gr.) 16.30 Voor de jeugd 17.30 Orgel en zang: Lichte muziek 17.55 New York calling 18.00 Nieuws 18.15 Actualiteiten 18.20 Pianospel 18.30 Radio Volksuniversiteit: Mens en we tenschappen, VI, Filosofie II, door prof. dr. C. A. van Peursen 19.00 Voor de kinderen 19.05 Paris vous parle 19.10 Operamuziek (gr.) 19.55 Wielrennen: Olympia's Tour door Nederland 20.00 Nieuws 20.05 Spectacle cou pé: gevarieerd programma 22.00 Zangrecital 22.30 Nieuws 22.40 Actualiteiten 23.00 Klas sieke grammofoonmuziek 23.25 Kamermuziek (gr-) 23.55-24.00 Nieuws. WOENSDAG 30 MEI VARA: 7.00 Nieuws 7.10 Ochtendgymnastiek 7.20 Socialistisch strijdlied 7.23 Lichte och tendklanken (gr.) 8.00 Nieuws 8.18 Lichte klanken uit Zweden (gr.) 8.30 Verkeerswen ken 8.35 Muzikale ochtendpost (gr.) 8.55 Kookpraatje 9.00 Gymnastiek voor de vrouw 9.10 Moderne orkestmuziek (gr.) (9.35-9.40 De N.H.M.-bankspaarder laat zijn geld niet renteloos liggen De N.H.M.-bankspaarder behoeft zijn feld niet renteloos te laten liggen. Hij kan ieder teveel aan renteloze gelden onmiddellijk per giro storten op zijn spaarrekening bij de N.H.M. Hij profiteert dan van: 3i% rente soepele opvragfngsregefing belastingaanslagen automatisch op tijd voldaan geen extra kosten Spaar veilig, spaar modern Spaar bij de N.H.M. 8) ja dan lijkt De Graaff inderdaad wel wat op uw nichtje." „Zeldzaam, nietwaar?" zei de com missionair trots, alsof dit zijn werk was. Ik zag het gisteren meteen. Valt het jou zelf niet op, Bob?" De aangesprokene gaf geen antwoord. „Haha", lachte mijnheer Van Marke- steyn gul, „die ijdeltuit is een spiegel aan het zoeken." Weer wendde hij zich lot Bea: „Kom, kind, dan gaan wij nu juffrouw Pot benaderen. Hou je vast. Ik hoor haar boven stofzuigen, dus we storen. En toch gaan we, nu of nooit. Kom." De waarschuwing van Oom Dorus was niet ten onrechte gegeven. Juffrouw Barbara Pot ontpopte zich als een zeer bedillerige dame tegenover Bea, die van de weeromstuit kleintjes werd, zodat Oom Dorus zelfs wat met haar te doen kreeg. Hij had Bea zo bescheiden mogelijk voorgesteld, zonder een zweem van trots of bewondering in zijn stem. Juf frouw Pot, juist op het punt, koffie voor de heren en dames „van 't ke- toor" te bereiden, had alleen maar ge antwoord: „O", het kortste antwoord dat in onze goede moedertaal bestaat en dat nochtans een maximum aan zeggingskracht bezit. Oom Dorus glimlachte tegen Bea, alsof hij zeggen wou: Ze meent het niet zo kwaad. - Tegen zijn huishoudster zei jij: „Zijn er nog bijzondere wensen voor vandaag, juffrouw Pot?" „Ja", sprak de juffrouw. „Misschien wilt u die jongen van De Graaff er eens op wijzen, dat hij z'n fiets niet in de gang mag zetten, al zegt hij ook duizendmaal, dat hij dat vehikel goed onderhoudt. Het is géén gezicht voor de mensen die hier komen en bovendien geeft het een smeertroep." Oom Dorus knikte volgzaam: „Ik zal er hem zeker op wijzen hoor! Kom, Bea, laten we juffrouw Pot niet langer storen. Zij heeft het druk genoeg hier, met kantoor aan huis. Tussen haakjes, juffrouw Pot, Bea eet vandaag bij ons. Rekent u daar met een en ander op?" De huishoudster bouwde een vriende lijk gezicht op en zei waterzonnig: „N'tuurlijk, meneer, u kan 'r van opan." Op de trap zei Oom Dorus: „In -haar hart is ze heus niet zo kwaad, maar ze heeft nu eenmaal een wat heerszuch tige natuur. Meestal lach ik er maar om. Dat is het beste remedie. Ze is uiterst zorgzaam voor mij en ze onder houdt dit grote huis met hulp van af en toe een werkster op een voorbeeldi ge manier. En dat wil veel zeggen." „Ja", gaf Bea toe. „Zo'n echte kast. Je moet wel een kenau zijn, om iedere dag maar weer tegen het stof in zo'n knaap van een huis te kunnen vechten." Oom Dorus lachte voldaan. „Kom", vervolgde hij, „dan zullen we nu eens praten over wat je precies gaat doen Eigenlijk ben je een beetje een luxe- paardje voor ons, want het werk kunnen we gemakkelijk aan. Maar we vinden vast wel wat voor je. Voorlopig betaal ik dus privé je salaris. Dat spraken we al onder elkaar af, dus daar geen woord meer over. Voor de anderen ben je het nichtje, tevens leerlinge." Hij liet haar voorgaan, zijn kamer binnen en met welgevallen snoof hij hetzelfde parfum op. dat nog geen half uur geleden het reukorgaan van Bob de Graaff zozeer had geprikkeld. Dat jongmens was intussen terugge vallen in zijn toestand van halve indo- lentie. Verveeld tekende hij op zijn vloeiblad de wonderlijkste arabesken, waarin alleen de kenner van de mense lijke ziel en van het handschrift van verliefde jongelieden de letters „Bea Bob" zou herkennen, innig verstrengeld in een kunstig monogram. WAARDEVOLLE OUDE FONDSEN Bea wachtte in de wagen. Opzij, in de telefooncel hier in de periferie, stond Oom Dorus, gemakkelijk leunende met een elleboog tegen de ruit, in de hand de horen. Het gesprek duurde lang. Bea's ge dachten dwaalden af van de koersen, die op een bloknootje vermeld stonden dat zij in de hand had en die zij vlijtig repeteerde. Ze dacht aan de tijd dat ze al bij Oom op het kantoor was. Het werk boeide haar, maar ze betwijfelde wel eens, of ze ooit achter de finesses van beurszaken zou komen. Ha, daar was Oom! Hij stapte in, zwijgend. De wagen trok snel op. Oom zweeg maar. Bij een verontrustende stand van de snelheidsmeter zei hij nog steeds niets. Anders waarschuwde hij altijd even: „Niet Sagannen, Bea." En dan antwoordde zij steevast: „Bonjour tristesse" en minderde vaart. Nu zei hij niets. In het spiegeltje zag ze zijn gezicht, ernstig, haast zorgelijk. Het maakte haar nerveus. Ze had lust, nu weer sneller te rijden, doch bedwong zich. Tenslotte hield ze het niet meer uit Ze keek even naar opzij, dan weer voor uit en vroeg: „Is er wat Oompje? U bent zo stil. Heb ik weer een van m'n stommiteiten gedaan? Of ben ik in on genade gevallen?" „Maar kindje", antwoordde Oom vlug, jij?.„Nee, ik ben met mijn gedachten bij dat zielige mevrouwtje, dat vanmor gen op kantoor was. Zij is de moeder van Thea, onze typiste. Thea had me verteld, dat haar moeder, die het moei lijk heeft, een erfenisje had gekregen en vroeg wat zij daarmee moest doen, om er het meest profijt van te hebben." „Nou, da's toch niet zo moeilijk", zei Bea argeloos. „Die Beurs is een zacht- gekookt eitje voor u. U weet toch precies wat er gebeurt? 't Lijkt me geen kunst, om met uw kennis van beurszaken, eens flink geld te verdienen..." Van Markesteyn lachte pijnlijk. „Je hebt in die drie maanden die je nu bij me bent niet zo héél veel geleerd", zei hij. „Als ik precies wist wat er met de aandelen op de Beurs staat te gebeuren dan zat ik toch niet hier? Dan reed ik in een enorme Rolls Royce door Men ton of Monte Carlo. Een commissio nair, mijn beste kind, is alleen maar een man, die toevallig méér van de werkwijze van de Beurs afweet dan een ander. Maar daarom kan hij nog geen koersen voorspellen of zoiets. Daarvoor moet je helderziende zijn. Ik kan na tuurlijk wel gissingen doen - en die zijn weieens raak ook - maar zeker weten? Ho maar!" „Och natuurlijk!", zei Bea. „Dat had ik kunnen begrijpen. Daarom is het na tuurlijk ook zo verantwoordelijk, om met het geld van andere mensen te moeten werken." Oom knikte ernstig. „Daar zit wel iets in", zei hij. „Een commissionair is de vertrouwensman van zijn klanten. Hij adviseert hen en treedt namens hen op, als de fondsen gekocht of verkocht moeten worden." Bea dacht even na. „Maar vindt u het niet lam. als de mensen zo écht op je leunen? Want dat komt toch voor?" Van Markesteyn knikte wat afwezig. „Heb je nu die koersen al in je hoofd?" vroeg hij. (wordt vervolgd) (Advertentie) Waterstanden) VPRO: 10.00 Schoolradio VA RA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Melodieën Expres 11.30 Walsorkest (herh. van zond. jl.) Hilversum II 298 m. DINSDAG 29 MEI HILVERSUM II 298 m KRO 12.00 Middagklok - Noodklok 12.04 Wals muziek (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw 12.33 Balletmuziek (gr.) 12.50 Actualiteiten 13.00 Nieuws 13.15 Platen- nieuws 13.30 Gevarieerde grammofoonmuziek 14.05 Schoolradio 14.35 Voor de plattelands vrouwen 14.45 Tierelantijnen, gevarieerd pro gramma (herh.) 15.50 Grammofoonmuziek 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de jeugd 17.40 Beursberichten 17.45 Re geringsuitzending: De geologisch-mijnbouw- kundige dienst van Suriname, door ir. C. van Kooten 18.00 Voor de jeugd 18.20 Dansorkest en zangsolisten 18,45 Pianospel 19,00 Nieuws 19.10 Actualiteiten 19.25 Licht te verteren (gr.) 20.00 Eerste slotuitzending SUS 9 21.00 Weet je weetje, fotocursus 21.20 Kerkorgel recital 21.45 Sopraan, bariton en piano 21.55 De zilverfluit: licht programma 22.15 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22.40 Ge huwd en ongehuwd, lezing 22.55 Vreemd literatuur en muziek izi cabaretvorm 23.25 Noordhollands Filharmonisch orkest: amuse mentsmuziek 23.55-24.00 Nieuws. WOENSDAG 30 MEI NCRV: 7.00 Nieuws 7.10 Lichte grammo foonmuziek 7.30 Gewijde muziek 7.50 Het brood des levens, meditatie 8.00 Nieuws 8.15 Radiokrant 8.35 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Voor de zieken 9.35 Grammofoonmuziek 9.40 Voor de vrouw 10.10 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Samenzang 11.10 Ra dio Filharmonisch orklst Brussel Vlaams DINSDAG 29 MEI BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte grammofoonmuziek 12.30 Weer berichten 12.35 Lichte grammofoonmuziek 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws 13.15 Ka mermuziek 14.00 Schoolradio 15.45 Operette selectie 16.00 Beursberichten 16.06 Duitse les 16.21 Kamermuziek 17.00 Nieuws 17.15 Lichte grammofoonmuziek 17.40 Boekbespreking 17.50 Voor de jeugd 18.20 Voor de soldaten 18.50 Sport - Actualiteit - Toerisme 19.00 Nws. 19.40 Koorzang 19.50 Beroepsbelangen van de Middenstand, lezing 20,00 Hoorspel 21.15 Jazzmuziek 22.00 Nieuws 22.15 Belgi sche muziek (gr.) 22.55-23.00 Nieuws. Brussel Frans 484 m.: 13.00 Nws. 13.15 Amusementsmuziek (gr.) 14.45 Lichte grammofoonmuziek 15.03 Amusementsmuziek (gr.) 17.00 Nws. 17.15 Operamuziek 18.30 Discographie 19.30 Nws. 20.00 Symfonie-orkest en solist: Semi-klas- sieke muziek 21.40 Grammofoonmuziek 22.00 Wereldnieuws 22.15 Jazz 22.55 Nws. Ie!et NTS: 20.00 Journaal 20.20 Politieke uitzen ding: PSP 20.30 Europa 1957-1962. Film over de ontwikkeling van de Europese samen werking 20.40 Chiles Uhren gehen anders (in Chili lopen de klokken anders), uitzending in verband met de wereldkampioenschappen voetbal 21.10-22.40 Geordie, film (alle leef tijden). VLAAMS BELGIE: 14.05-14.30 Schooltele visie 19.00 Internationaal jeugdkroniek 19.30 Tekenfilm 19.40 Wetenschappelijke horizon ten 20.00 Nieuws 20.30 De trein van 8 uur 08, tv-komedie 20.55 Zu jong um blond zu sein, variétéprogramma van de WDR 22.05 Pro gramma over blinde grotvissen 22.50 Nieuws FRANS BELGIE: 18.30 Voor de jeugd 19.00 Muzikaal programma 19.30 Uitzending van iilosofie en lekenmoraal 20.00 Nws. 20.30 Noix de Coco, toneelstuk 22.20 Lectuux- voor allen 22.50 Nws. Het Damrak heeft gisteren de nieuwe beursweek niet bepaald met een opge^ wekte stemming ingezet. De opening vertoonde voor Unilever een koersda ling, ten opzichte van het voorgaande slotniveau, van circa vijf gulden of 25 punten op de oude amrekeningsbasis. Ook Philips lag flauw in de markt op 740, min 20,5 punt. Kon. Olie op f. 131,60 circa f. 2,60 beneden de slotkoers van vrijdag. AKU en Hoogovens hielden zich in dit milieu vrij goed met een teruggang van circa vier punten tot respectievelijk 349 en 645. De omvang van de handel was gering en zeker niet in overeenstemming met de forse koersdalingen. Later op de middag liep Philips op tot 743. Unilever tot f. 142,40 en Kon. Olie tot f. 132,20. Het was we-) derom Wall Street dat aansprakelijk moet worden gesteld voor de gevoelige koersafbrokkelingen op het Damrak. De New-Yorkse beurs sloot vrijdag de beursweek aldaar af met een" flauwe stemming bij een stijgende affaire. De omzet was er de grootste tot nu toe dit jaar. In de scheepvaartsector was bitter weinig te beleven. De koersver liezen bedroegen er een tot twee pun. ten. 25-5 28-5 Ned. '59 4'/« 99 987g Ned. '47 3Vz 8834 8814 AKU A 352 348 Hoogovens cA 64.9 646 Philips GBA 760 741'2 Unilever cA 145,50 142.45 Kon. Olie A 134.20 132.10 Scheepv. Unie A 131'. 4 130'4 A'dam Bk A 36912 365 Kon. Zout cA 861 848 NABF.URSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 340-347. Kon. Olie 124.00—130.70; Philips 710—731, Unilever 134.50—140.50, Hoogovens 635 gb644. (Advertentie) 29. Een ogenblik later was de zwiergeit opengemaakt en stond Hinter in het fort tegenover de lange man en het vreemde heertje. „Moet ik meedoen in het circus?" vroeg Hinter met een brutaal piepstem metje, maar de lange man barstte woe dend los: „Brutale aap! Ik zal je leren je neus in onze geit te steken, en.." Maar het vreemde heertje trok hem aan de mouw. „Stil es even, Hoepho ven," suste hij. „Natuurlijk mag dit ventje meedoen in het circus. We zoch ten juist iemand, is het niet?" „Wa.wat?" vroeg Hoephoven ont hutst. Het heertje trok hem nog harder aan de mouw. „Het circus," vervolgde hij na drukkelijk, „daar treden we toch op met de geit?" „Je bent gek," zei Hoephoven. Toen scheen hem een licht op te gaan. „Oh. eh ja ja, natuurlijk." Hinter werd er helemaal opgelucht van. De woede van de lange man scheen plotseling voorbij. „Ik ken allerlei kunstjes met de geit!" riep hij opgewekt. „Ik heb er vanmor gen een heleboel gedaan in het dorp!" „In het dorp?" Daar schenen de man nen hevig van te schrikken. „Hebben ze je in het dorp gezien met dat ding?" „Ja," zei Hinter, „en ze dachten alle maal dat ik echt was!" De ogen van het heertje begonnen te glinsteren. „Zeg es, ventje.." begon hij vriendelijk tegen Hinter..

de Stem | 1962 | | pagina 9